Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) Skót válasza Lauda (#20998) üzenetére


Skót
aktív tag

Igen az nagyjából stimmel egy húzósabb este után :P

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#21002) Lauda válasza csaba54 (#20999) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem csalnak az emlekeim, akkor itthon sosem volt. De lehet, hogy tevedek, belefer az is. :K

(#21000) dízelracer Ezt jol megaszontad. :DDD :P

(#21001) Skót De jok amugy ezek a kalkulatorok, mert tenyleg volt hogy csak 24 ora mulva kerultem olyan allapotba, hogy kocsiba mertem ulni. De olyan is volt, hogy masnap este le kellett nyomnom 2 sort+2 jagert olyan k*rva szarul voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21003) Skót válasza Lauda (#21002) üzenetére


Skót
aktív tag

kutyaharapást szőrivel, aldehid strikes back :))

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#21004) Lauda válasza Skót (#21003) üzenetére


Lauda
félisten

Az f*sza tud lenni. :DD Mikor hosszu hetvegen azert bombaztunk be szombaton, mert a penteki bulitol szet voltunk szakadva, vasarnap meg azert, mert a szombatitol voltunk meg jobban. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21005) dízelracer válasza Lauda (#21002) üzenetére


dízelracer
senior tag

Sosem felejtem el. Alsós koromban egy barátommal lógtunk lent a játszótéren és tőlünk 50méterre ütötték el egy osztálytársunk testvérét. Csak a fékcsikorgásra és a hatalmas csattanásra kaptuk fel a fejünket. Odamentünk bámészkodni, hogy mi történt. A lány zebrán ment át bringával, a gyalogosoknak zöld volt az autósoknak piros. A szemmel láthatóan ittas faszi miután kiszállt ott állt a kocsi mellett mozdulatlanul mint egy fasz. A barátom rohant el a közeli lépcsőházba felcsöngetni a kaputelefonon, hogy szóljon mi történt. Mire leért az anyja és a tesója már a mentők is odaértek. A kórházig már nem jutottak el vele. Meghalt. Ennyi volt egy élet. Mindez egy szar szemét gyenge ember miatt aki nem tud az alkoholista belének megálljt parancsolni. Sosem felejtem el az a pillanatot amikor odaértünk és megláttuk, hogy kit is ütöttek el. És azt sem amikor másnap a suli aulájába összetereltek mindenkit, hogy megemlékezzünk róla. Két évvel járt felettem. Most lenne 32éves. Talán ma már családja, gyerekei és egy boldog élete lenne.

Én ezután azt mondom aki piálás után kocsiba ül az igenis csavarodjon fel egy oszlopra és dögöljön meg, hogy soha többé ne veszélyeztethessen másokat a saját faszsága miatt.

(#21006) Lauda válasza dízelracer (#21005) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon szomoru tortenet, koszi, hogy leirtad. :) Remelem soha nem lesz reszem ilyenben es azt is remelem, hogy masnak sem.

A szar szemet gyenge emberrel pedig teljes mertekben egyet ertek! ;) Az ilyeneket el kellene zarni a tobbi embertol, mert konnyen ez lehet az eredmenye a tevekenyseguknek.

[ Szerkesztve ]

(#21007) dízelracer


dízelracer
senior tag

Volt egy időszak az életemben amikor megadatott, hogy egy nagyon erős autóval járjak. Mégsem fordult meg a fejemben sosem, hogy ész nélkül száguldozzak vele. És soha sem ültem úgy volánhoz, hogy előtte ittam volna. Egyszerűen én nem tudnék többé a tükörbe nézni ha elütnék valakit. Ha figyelmetlenül féktávon belül lelépnek az ember elé az más ügy. Az is baszott szar érzés lehet remélem sosem lesz benne részem de, hogy az én hülyeségem miatt elcsapjak valakit... Áhh. Nem tudnék a szemébe nézni a hozzátartozóinak. :(

(#21008) Lauda válasza dízelracer (#21007) üzenetére


Lauda
félisten

Jol tetted, hogy nem szaguldoztal vele es soha ne is ulj ittasan a volan moge, nem eri meg. ;)

(#21009) Khelben válasza dragonfx (#20982) üzenetére


Khelben
nagyúr

Remélem egyszer egy részeg haverod fog halálra gázolni. Megérdemelnéd.

(#21010) zoo8800 válasza csaba54 (#20999) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem se volt.

rip and tear, until it is done

(#21011) dragonfx válasza Khelben (#21009) üzenetére


dragonfx
veterán

kevesek ők ahhoz mint Khelben.ben a jóindulat. ;)

sry ez pro volt.
nem fog összejönni, de azért imádkozzál hetente a templomba hátha, de akkro gyónd is mega bünőd hogy ilyne mértéktelen rosszindulatú vagy.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21012) adalbert1


adalbert1
veterán

Az ittas vezetést szerintem is atom mód büntetni kellene...
Igen is rokkanjon bele annyira a birságba, hogy akár az autóját el kelljen adnia aki így nyomja, így majd legközelebb lehet hogy jobban mérlegel...
Érdekes, a hétfői nagy ellenőrzésből annyit láttam hogy az M5-ön mértek, pedig pár városon is végig jöttem előtte (biztos az eső már nem tetszett nekik :D ).

(#21013) Calogero válasza csaba54 (#20999) üzenetére


Calogero
addikt

Régen 0,3 volt az alsó határ, ez alatt el sem színeződőtt a régi szonda.

(#21014) Eagl3 válasza neduddki (#20981) üzenetére


Eagl3
veterán

Közvetlen környezetemből nem, egyszerűen látom, hogy mennyi olyan alkoholista van, akiket otthon várja a család, akiket el kell tartania de sajnos képtelen úgy létezni, hogy ne igyon meg 2-3 sört munka közben. Ez így természetesen nem helyes, de kérdem én, ha ezt az embert elkapják hazafelé a munkából, akkor miért kell azonnal ellehetetleníteni a családja életét? Még egyszer mondom, nem az alkoholistát sajnálom, remélem most már neked is átjön...
Amúgy iszom elkoholt és sosem vezettem még ittasan. Alkoholista meg hál isten nincs a családban.

(#21015) Khelben válasza Eagl3 (#21014) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha ezt az embert elkapják hazafelé a munkából, akkor miért kell azonnal ellehetetleníteni a családja életét?

Mit tudsz mondani azoknak, akiknek a családfenntartóját egy ilyen gázolta halálra?

(#21016) Eagl3 válasza Khelben (#21015) üzenetére


Eagl3
veterán

Én nem azokról beszélek akik atom részegen ülnek autóba, és ránézésre megmondom róla, hogy segg részeg az ember... mielőtt elkezdesz itt okítani a maszlag dumával, olvass vissza és nézd meg nekem pontosan mi a "problémám" a dologgal kapcsolatban.

(#21017) Khelben válasza Eagl3 (#21016) üzenetére


Khelben
nagyúr

2-3 sörről beszéltél, nem atomrészegekről. Csak épp annyival lesz hosszabb a reakcióideje, hogy éppen elüsse a gyalogost.

(#21018) dragonfx válasza Eagl3 (#21016) üzenetére


dragonfx
veterán

ugyanaz ami kb nekem.
de hagyjad felejtős emberek.tiszta csíra sztachanovista régimódi 101%osna törvénybetartó ember mind. :P :P ;]

majd az dobjon ittas dumát aki sosem ment 50es táblába 70nel..meg 130asnál 160nal..mert ugye ott már nőa fékút reakció az elméleti kiskönyv szerint....annyivla hoyg tuti pont xarrá fogsz gázolni egy 3.5 éves őzgidát... :P :C :C

annyira nevetséges eza hozzállás.

u.i.:ja és ha turorudit megeszed a tescoba akkor se írj, mert ez lopás....3 év szigorított :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21019) Lauda válasza dragonfx (#21018) üzenetére


Lauda
félisten

Ha valami itt nevetseges, az a Te felfogasod. Kerdezd mar meg a szuleidet, hogy helyeslik-e az ittas vezetoket az utakon. :P

(#21020) mezis válasza dragonfx (#20951) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, minden részeg sofőr ezzel szokta kezdeni, hogy tud Ő vezetni egy-két pohár után. Aztán vagy több lett kettőnél, vagy csak úgy felcsavarodott egy útszéli fára, vagy érthetetlen okból átsodródott a szemközti sávba, ahol éppen jött egy színjózan család....
A visszaesőtől örökre be kellene vonni a jogosítványt.

mezis

(#21021) Bubu79


Bubu79
addikt

Zéró tolerancia :R

Nem érdekes mennyit ivott - amúgy is egyénenként változó, hogy ki mennyit bír: van, aki megiszik hat sört, mire kissé kába lesz és van, akinek a habja is elég, hogy félrebeszéljen.

Nem lehet úgy megállapítani az elfogadható mennyiséget, hogy abszolút veszélytelen legyen, mert más az egyének alkoholtűrő képessége.

Viszont lehet tudni, hogy mikor színjózan az ember: ha nem fogyaszt alkoholt! :P Épp elég idióta marad még így is az utakon...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#21022) zoo8800 válasza Bubu79 (#21021) üzenetére


zoo8800
veterán

És mi legyen azokkal, akik józanul is életveszélyesek? :))

rip and tear, until it is done

(#21023) Bubu79 válasza zoo8800 (#21022) üzenetére


Bubu79
addikt

Azokat sem ártana szűrni valahogy - sajnos a természetes kiválasztódás nem mindig vezet eredményre, sok a vétlen áldozat...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#21024) dízelracer válasza dragonfx (#21018) üzenetére


dízelracer
senior tag

Dragon b+ te menthetetlenül "hülye" vagy. :(

(#21025) zoo8800 válasza Bubu79 (#21023) üzenetére


zoo8800
veterán

Sajnos.

Nem vagyok híve a zéró toleranciának, de a sok barom miatt nem lehet engedni belőle, belátom.

Dízelracer
légyszi ne bannoltasd magad.

rip and tear, until it is done

(#21026) Khelben válasza zoo8800 (#21025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem vagyok híve a zéró toleranciának

Személysérüléses közúti közlekedési balesetek
Elhunytak száma

2005 - 1278
2006 - 1303
2007 - 1232
2008 - 996
2009 - 822

Ha egyike lennél annak a ~400 embernek, aki életben maradt a zéró tolerancia miatt, rögtön máshogy látnád. És lehet, hogy egyike vagy, csak nem tudsz róla.

(#21027) zoo8800 válasza Khelben (#21026) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem azok okoznak balesetet, akik megittak a vacsihoz egy pohár bort. Nem ők a gyilkosok, hanem akik csacsirészegek.
Valahogy különbséget kellene tenni a "nem teljesen színjózan" és a részeg között.

rip and tear, until it is done

(#21028) Bubu79 válasza zoo8800 (#21027) üzenetére


Bubu79
addikt

Jól esik? Igya meg.

Utána üljön buszra, vagy taxiba.

Ennyi.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#21029) deicide válasza Khelben (#21017) üzenetére


deicide
veterán

Akkor az öregeket is tiltsuk ki az autókból, mert 2-3 sör után még mindig jobb a reakcióideje egy fiatalnak, mint egy 60+ éves embernek...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21030) dabadab válasza zoo8800 (#21027) üzenetére


dabadab
titán

"Nem azok okoznak balesetet, akik megittak a vacsihoz egy pohár bort."

A legtobb baleset egyszeru figyelmetlensegbol tortenik, a helyzet rossz vagy kesoi felismeresebol - ez alapjan nekem erosen ugy tunik, hogy a "csak egy pohar bor" tabor is komoly veszelyfaktor. Ez persze a hirekben maskepp csapodik le, az, amikor a ket hulyegyerek lezuzta a Porschet meg a Lambot, az komoly tema volt sokaig (pedig mindketten eletben maradtak), amikor meg egy komplett csalad egy kamion alatt vegzi egy benezett elozes miatt, az meg minuszos hir a megyei lapban.

DRM is theft

(#21031) zoo8800 válasza dabadab (#21030) üzenetére


zoo8800
veterán

Komoly veszélyfaktor az is, akik színjózanul se tudnak vezetni...

rip and tear, until it is done

(#21032) Khelben válasza zoo8800 (#21027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Valahogy különbséget kellene tenni a "nem teljesen színjózan" és a részeg között.

Most írták le, miért nem lehet.
Én pl egy pohár bortól is szédelgek, mert egy évben egy pohár bor az összes alkoholfogyasztásom. Akkor én ne ihassak, aki meg minden hétvégén berúg és emiatt jobban bírja a piát, az ihasson 2 pohárral is? Vagy ha megállít a rendőr, legyen nála reakcióidő-teszt meg iq teszt, hogy eldöntse, mennyire vagy részeg? Szerintem pont jó ez így, senki ne ihasson semennyit és kész.

(#21033) Kakumix válasza dragonfx (#21018) üzenetére


Kakumix
senior tag

Te most komolyan 70-nel mész az 50-es tábla után, 160-nal 130-as autópályán és a tesco-ba jársz Túró Rudit lopni? És szeretnéd, ha mások is így élnének? Van egyáltalán gerinced? :W

Más: Tegnap kb. 25km-t mentem Budapesten és háromszor állítottak meg szondáztatni. Első alkalommal még izgultam is, hogy mi lesz. Alig bírtam leengedni az ablakot, nyomtam, húztam, tekertem és kapcsoltam mindent mire sikerült az ablakot leengednem. Már a rendőr is röhögött. Talán azt hitte fogott egy seggrészeg mazsolát :) Ezt megelőzően nem igazoltatott még rendőr se gyalog, se autóval. Régebben mikor még jártam meccsre, szintén nem foglalkoztak velem, a táskámba sem néztek soha. Engem még a fémdetektorral sem néztek meg, még akkor sem mikor a szomszéd sorban már gatyára vetkőztették az embereket. :)

Legyen szép napod!

(#21034) zoo8800 válasza Khelben (#21032) üzenetére


zoo8800
veterán

Sajnos egy kalap alá kell venni az embereket. Értem én, ez van.

rip and tear, until it is done

(#21035) dabadab válasza zoo8800 (#21031) üzenetére


dabadab
titán

Igen, remek dolog lenne az, ha minden egyes vezetot minden egyes autobauleskor le lehetne tesztelni szabalyismeretbol meg vezetoi kepesegekbol, de ennek gyakorlati akadalyai vannak (es valoszinuleg elobb lesznek automatan kozlekedo autok (ami amugy is jobb megoldas), mint ilyen tesztek) igy aztan maradnak az ilyen egyszeru tesztek.

DRM is theft

(#21036) zoo8800 válasza dabadab (#21035) üzenetére


zoo8800
veterán

Valami olyasmit képzeltem el (utópia, tudom), hogy az ember, aki a tetteiért ugye felelősséget vállal, el tudja dönteni magáról, hogy képes-e autót vezetni vagy sem.

rip and tear, until it is done

(#21037) dabadab válasza zoo8800 (#21036) üzenetére


dabadab
titán

Na, ez az, ami soha nem lesz :)

DRM is theft

(#21038) Kakumix válasza zoo8800 (#21036) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szerintem nem tudja vállalni a felelősséget az ember, ha megöl egy másikat. Az nem felelősségvállalás, hogy jó hibáztam csukjanak le pár évre, mert megérdemlem. Egy ilyen baleset tönkretehet akár több családot is tizedmásodpercek alatt.
Ha úgy gondolod, te valóban vállalnád a felelősséget akkor játssz el a gondolattal, hogy balesetet okoztál és az ő hites urát ölted meg. Vállalod a felelősséget és ezentúl neked kell helytállni helyette az ágyban :)
szerk: És józanon!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#21039) zoo8800 válasza dabadab (#21037) üzenetére


zoo8800
veterán

Előbb lesz világbéke. Ez van.

(#21038) Kakumix
ennyire nem vicces a téma.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21040) Kakumix válasza zoo8800 (#21039) üzenetére


Kakumix
senior tag

Persze, hogy nem vicces. Ez csak egy kis része annak, ami a valódi felelősségvállalással jár. Engem már ez is eltántorítana attól, hogy ittasan autóba üljek és azt mondjam nem vagyok részeg és egyébként is felnőtt ember vagyok, vállalom a felelősséget.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#21041) sasa311 válasza Khelben (#21026) üzenetére


sasa311
veterán

Ez a statisztika tök jó dolog, csak éppen egyáltalán nem bizonyítható, hogy a csökkenő tendenciának bármi köze lenne a zero tolarenciához.

Félreértés ne essék, tökéletesen egyetértek a Zero tolarenciával, aki iszik ne vezessen!

De annak, hogy az elmúlt 3 évbe 20%-al csökkent a halálos balesetek száma csípőből lehet még simán az az oka, hogy:

- A régi f0stalicskák kikerültek a forgalomból, a "nem olyan régi" autók meg biztonságosabbak
- Aki tipikus hétvégi, rutintalan vezető és pár éve még volt pénze hétvégén beülni a kocsiba kirándulni egyet (aztán nekimenni a szembejövőnek a kanyargós hegyiúton) annak mostmár nincs pénze benzinre se, ill. akár már autója sincs
- Kevesebb fiatal helyi f@sza csávó vezet, mert nincs pénz benzinre / autóra (bocs a fiataloktól, ez egy gonosz általánosítás)
- Kevesebb nyugdíjas vezet (akik szerintem a LEGVESZÉLYESEBBEK MINDKÖZÜL), mert már kajára se futja a nyugdíjból, nemhogy kocsikázásra.

És még lenne pár ötletem.
Én amúgy Budapesten azt tapasztalom, hogy pl. egy 5 évvel ezelőtti állapothoz képest sokkal kevesebb autó jár az utakon. Bár ez csalóka, mert van szép új M0 meg minden, de érzésre kevesebb az autós. És a kevesebb autós kevesebb balesetet okoz.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#21042) Khelben válasza sasa311 (#21041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha igaz lenne, amit mondasz, az üzemanyag eladás is visszaesett volna 30%-ot, ehelyett nőtt 2009-ben (benzin +1,8%, gázolaj +0,9%)

(#21043) whitezo88 válasza Khelben (#21042) üzenetére


whitezo88
nagyúr

valószínűleg azért mert több jármű van az utakon összességében.

(#21044) Khelben válasza whitezo88 (#21043) üzenetére


Khelben
nagyúr

2008-ban 1,5%-kal bővült a gépkocsiállomány, 2009-ben 1%-kal csökkent. Ráadásul a növekedést emelkedő balesetszámnak kellett volna kísérnie, de ehelyett drasztikusan csökkent a balesetek száma.
Egyértelmű, hogy a törvénymódosítások miatt halnak meg kevesebben az utakon.

(#21045) proof88 válasza Calogero (#20992) üzenetére


proof88
addikt

Ezzel a képpel vigyázni kell, mert volt akinek 6 óra alvás után is elvették a jogsiját! És annál a cikknél olyan kép volt, hogy valamihez 12 óra volt írva, míg teljesen kiürül a szervezetből. Talán pont a sörnél volt írva nagyon sok óra, a bornál csak 4, de a sörnél asszem még 6 óránál is több... szóval érdemes vigyázni ezzel, volt akit teljesen meglepett, hogy még mindig jelzett a szonda, aztán elvették a jogsiját, gondolom a vérvétel is kimutatott valamit.

(#21046) Rick4


Rick4
félisten

Konkrétan én évi 1 dl-nyi alkoholos italt iszom meg, és az se tömény. Nekem az ég világon semmi kifogásom nincsen a zéró tolerancia ellen... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21047) dragonfx


dragonfx
veterán

na látom itt megvana ahngulat mára.

kár hogy nem cisnáltam uj telommal pár live képet a "tuning"ról. :P :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21048) aphra2 válasza dragonfx (#21047) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pedig sokan várják tuti, ( én is :D ),... marha kíváncsi vagyok, ne fogd vissza magad, jöhetnek a képek :P....ha már bedobtad a homasita mézesmadzagot :DD

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#21049) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nekünk van egy külön bejáratú buliszondánk, pont ez miatt. A nyári balatoni éjszakai bulik után bizony nem merünk egyből délelőtt volán elé ülni. Volt olyan, hogy még másnap délután 14:00-kor is csipogott a szonda. És azt is megfigyeltem, hogy embertől is függ, belőlem pl. elég gyorsan elillan, míg haver miatt bizony elég sokat szoktunk dekkolni még pluszban. Egyszerűen ittasan nem kell volán elé ülni, ennyi. Mondjuk ettől sajnos a görbe este után még a véred nem tiszta, ez nem tudom mennyire gyengíti az éberséget és a reflexet. :F

dragonfx: Mond má meg, mit raktál a verdádra. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21050) Khelben válasza aphra2 (#21048) üzenetére


Khelben
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.