Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60001) Lauda válasza philoxenia (#60000) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy valóban súlyos kérdés. Ezután is lesznek ilyenek, mivel nincs hibátlan módszer a járművek sebességének külső eszközzel való mérésére.

Az egyik cikkben szereplő megjegyzés azt gondolom meg is válaszolja a kérdést:

azt írja a magas rangú rendőr, hogy a jármű sebessége „hitelesített mérőberendezéssel került rögzítésre” (…) márpedig „a hitelesített mérőeszközt az ellenkező bizonyításig úgy kell tekinteni, hogy annak nincs a mérési eredményt befolyásoló hibája”

Tehát a járművezetőnek kell majd bizonyítania, hogy a mérés nem az akkori valós sebességet mutatja.

(#60002) Lauda


Lauda
félisten

Napi agyhalott: [link] Kíváncsi leszek mikor kezdenek el "potyogni" a motorosok.

(#60003) Reggie0 válasza Lauda (#59999) üzenetére


Reggie0
félisten

"Egyetlen jogszabály sem ír elő ilyet."

Dehogynem. Csak a ketseget kizaroan bizonyithato tenyt lehet valakinek a terhere roni, azaz, ha a muszer dokumentacioja alapjan megallapithato, hogy 50km/h kjelzesekor valojaban a sebesseg 47km/h,-53km/h tartomanyban lehet, akkor az azt jelenti, hogy csak a minimum 47km/h van meg ketseget kizaroan.
A hibahatarok a hitelesitesi jegyzokonyv reszet kepzik.

Az, hogy a rendorseg sajat szakalara elkezd mashogyan torvenyt ertelmezni, nem jelenti azt, hogy igazuk is van.
Az altaluk emlegetett resz a meresugyi torvenybol, miszerint:
"(3) A hitelesített mérőeszközt - az ellenkező bizonyításáig úgy kell tekinteni, hogy annak nincs a mérési eredményt befolyásoló hibája."
Nem azt jelenti, hogy a meresi eredmenyben nem lehet bizonytalansag, hanem azt, hogy a hibahatarokon beluli eredmenyek elfogadottak, azaz ebben a tartomanyban elfogadott a szoras. Ha ezen a tartomanyon kivuli hibaval mer, akkor kell hibasnak tekinteni a keszuleket, amit bizonyitani kell.

[ Szerkesztve ]

(#60004) Reggie0 válasza Lauda (#59930) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy lengyel videoban talaltam ilyen tablat, lehet ott szabalyos: [link]

(#60005) updog


updog
senior tag

"Harminc éve így vezetek, bár nem volt jogosítványom. Amputáltként nem tudtam megszerezni az engedélyt. A botos módszert az internetről néztem le" :F :Y :W Mega-giga-WTF.

- eredetileg azért állították meg az M6-os autópályán Dunaszentgyörgy térségében, mert az autó minden ablaka le volt sötétítve.
- ezt így még egyszer: "Harminc éve így vezetek, bár nem volt jogosítványom. Amputáltként nem tudtam megszerezni az engedélyt. A botos módszert az internetről néztem le " (vajon nem volt vagy most sincs? nem egyértelmű)
- Jenőt már sokszor elkapták, amiért szabálytalanul vezetett, sőt épp felfüggesztett börtönbüntetése is van emiatt.
- Mindez Porsche Cayenneben :U
- Azt már fel sem hozom hogy a képen az "ölében" ott a telefon.

Nézzük pozitívan, a rokikártyával biztos nem élt vissza :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60006) biker válasza updog (#60005) üzenetére


biker
nagyúr

"Amputáltként nem tudtam megszerezni az engedélyt. "

szimplán hazudik, amputáltnak is van vezetés oktatás, és le tud vizsgázni. egyszerűen szart a rendszerre.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60007) Lauda válasza biker (#60006) üzenetére


Lauda
félisten

Még a kézi váltós autókat is át lehet alakítani teljesen kézi vezérlésűre, tehát lábak nélkül is vezethető. Jogosítványt kaphat lábak nélkül is a megfelelő korlátozásokkal. Lehet más miatt nem kapta meg és erre fogja. Vagy szimplán agyhalott.

(#60008) cappa72 válasza Lauda (#60007) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eszembe jut a Madagaszkár 3.
(pingvinek)
- Annyi pénzünk lesz, hogy veszünk egy színarany repülőgépet!
- De Kapitány! Egy színaranyból készült gép nem tud repülni!
- Kowalsky, olyan gazdagok leszünk, hogy ránk nem vonatkoznak a fizika törvényei!
;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#60009) Lauda


Lauda
félisten

Annak, hogy most változtak a szabályok, a rendőrség közlése szerint az az oka, hogy korábban a traffipaxokat hitelesítő mérésügyi hatóságok a jegyzőkönyvekben „olyan értéket is feltüntettek, amely az ő eljárásukra vonatkozó paramétert tartalmazott”. Miután megváltozott ez a több évtizedes gyakorlata, és ma már nem írják bele a hitelesítési jegyzőkönyvbe a már említett értékeket, a rendőrség is változtathatott az eljárásrendjén. [link]

Tehát a gépek mitsem változtak, csak mást írnak a papírra. :D

#60008cappa72 :)

(#60010) philoxenia válasza cappa72 (#60008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor a Rendőrség gazdag?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60011) nyikszi


nyikszi
őstag

Pofátlan(tan)ítás főleg a 18. kerületből. Egy kérdésem van. Ez mit vagy mit nem csinált? Nem indexelt?

[link]

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#60012) Lauda válasza nyikszi (#60011) üzenetére


Lauda
félisten

Nem jelzett kifelé a körforgalomból.

Nálunk szoktak félreállni civil kocsival körforgalom kihajtóhoz és aki nem indexel, azokat jelenti a megállítóknak.

(#60013) updog válasza nyikszi (#60011) üzenetére


updog
senior tag

Természetesen a kommentekben már megy is a mosdatás, hogy ennyivel nem ártott senkinek. Mondjuk pont ha jött volna egy gyalogos aki úgy ítéli, hogy nem akar ott kihajtani a körforgóból, és ő akkor lelép az útra... Nem tudom, valahogy engem a legeslegtöbb szabályszegésnél jobban irritál az irányjelzés hiánya... komolyan, annyira útban van az a kar, hogy kb. csak szándékosan vagy fogyatékosságból lehet elmulasztani, egyik se annyira nyerő az úton.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60014) szebe válasza updog (#60013) üzenetére


szebe
őstag

Imádom az ilyen "nem jött úgyse senki" jellegű kifogásokat, gondolom a pirosnál se várja meg a zöldet, ha nem jön senki...

Körforgalmakban amúgy sem divat indexelni ahogy látom nap mint nap. Vagy nagyon max a kifele kormánymozdulattal rápöccint a komfortindexre. A lényeg, hogy a behajtani szándékozónak kb esélye sincs lereagálni, és (többet között) ezért van torlódás a körforgalmaknál.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60015) mephi666 válasza szebe (#60014) üzenetére


mephi666
nagyúr

amúgy még mindig jobb, ha kifelé felejt el jelezni, mert akkor max egy kisebbet szitkozódok magamban, hogy "ha ezt tudom, mehetek" ...rosszabb, ha jelez kifelé, hajtanék be és elfelejt kimenni :U oktató is úgy tartotta régen, hogy "a legkisebb rossz ha körültekintő jobbra kanyarodásnál véletlenül elmarad az index"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60016) Lauda


Lauda
félisten

Napi agyhalott: [link]

Annak az autósnak hogy nem tűnt fel semmi.... :F

[ Szerkesztve ]

(#60017) lezso6 válasza Lauda (#60016) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem nem tudta helyesen felmérni a mentőautó sebességét, aztán gondolta még befér. Na nem mintha más jobban meg tudta volna ítélni, mert ugye ha valaki szemből jön, akkor nem egyszerű felmérni a sebességet, hát ha még mögötted, s csak tükörből nézed. Persze ez nem mentség, hisz az autósnak ezt tudnia kellett volna, s ennek megfelelően a legrosszabbra számítani, s nem befordulni...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60018) Lauda válasza lezso6 (#60017) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha ez volt amit írsz (látta a nagy sebességgel közeledő, fényjelzést adó mentőt és mégis fordult) , akkor szerintem végleg ki kellene vonni a usert a forgalomból. Azt nem tudni, hogy a hang is ment-e, az omsz is csak szirénázást ír. Jól összetört a mentő.

Ilyenkor persze nincs elsőbbsége a többi járművel szemben.

Vannak ilyenek, mint mikor látja a közeledő vonatot, de még szerinte átfér előtte....

[ Szerkesztve ]

(#60019) Lauda


Lauda
félisten

A szöveg szerint a 25 kilométer/órás végsebességű rollerek kerékpárnak minősülnének, az ennél gyorsabbak pedig segédmotoros kerékpárnak. Utóbbiakra tehát muszáj lesz kötelező biztosítást kötni, a bukósisak használata is kötelezővé válna használatukkor, valamint vezetésükhöz elvárás lenne a KRESZ-ismeret, továbbá érvényes lenne az alkoholfogyasztási zéró tolerancia. [link]

Van olyan érzésem, hogy sok kozmetikázás fog történni a műszaki adatok kapcsán.

(#60020) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Apummal tegnap sikerült összevesznem. Már mondtam neki, hogy ha meglátjuk egymást a városban, akkor nem szükséges dudálni. Rohadt kellemetlen. Két hete sétálok át a zebrán és rám dudált apa, természetesen mások azt hitték elakar ütni. Leírva nagyon bugyutának tűnik a sztori, de engem a hideg kiráz ha valaki rám dudál. Mi a véleményetek? Én tolom túl a dolgot? :D

(#60022) Zolás válasza philoxenia (#60021) üzenetére


Zolás
addikt

A fiadat még nem tiltották le a buszokról, hogy utasként feltépi a sofőr ajtaját, és villogtat a reflektorral?
;] :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#60024) mephi666


mephi666
nagyúr

az is szép... és még a büdös gyökérnek áll feljebb :U

...az ilyenre ott kéne rendőrt hívni és átadni nekik a felvételt... meg a gyámügynek is eljuttatni, mert ez eléggé maxolja a kiskorú veszélyeztetését... így nevelődik a következő generációból is gyökér :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60026) Lauda válasza mephi666 (#60024) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez nincs elegendő jogi háttér. A kerékpáros simán elhajt, beazonosítani később nem igazán fogják tudni. Vissza pedig nem tarthatod fizikiailag, mivel a közlekedési szabálysértésen kívül nem történt más.

[ Szerkesztve ]

(#60027) mephi666 válasza philoxenia (#60025) üzenetére


mephi666
nagyúr

majd 60+ éves koromra rászokok arra is, hogy lesz időm, ha ilyet rögzítek, hívom a rendőrt a delikvensre :)

...arra is rászoktam, hogy pl a helyi sparban nem engedem már magam hülyének nézni, ha téves áron blokkolják a kasszánál a termékeket (akkor még pörgős önkiszolgáló sem volt) ...pl sör kirakva 180ért, gép meg viszi 250ért és ott van 6-8db a szalagon? vagy szalámi kiírva 2600-ért és 3600ért húzza a gép? szóvá tettem, kasszából kiállt az ember, elsétált, megnézte személyesen... mondta, hogy "hát nekem van igazam, véletlenül maradt kint az ár, kérem-e ennyiért emelt áron?" ...persze, hogy nem... "akkor hívja a sztornóhoz az üzletvezetőt" ...közben áll a sor 5-10 percet, nem gond :) ...majd tanulnak ebből, ha sokan hőbörögnek, hogy nem kéne direktbe átcseszni a vásárlókat... meg lássák a sorban állók, hogy gond van csomószor az árazással, figyeljenek ők is jobban... elkezdtem kötelességemnek érezni, hogy ezt megcsináljam :) közúton is pozitív lenne, ha szelektálódna a szemét

#60026: A Btk 208 §-a határozza meg kiskorú veszélyeztetése törvényi tényállását. A kiskorú veszélyeztetése Btk 208 § a közepesen súlyos bűncselekmények közé tartozik, amelyet a törvény 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztéssel rendel büntetni.

...bűncselekmény... ez a bónusz a kresz szabálysértésre

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60029) Lauda válasza mephi666 (#60027) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy ez megvalósult-e, bíró tudja eldönteni. Igazi veszélyben szerintem egyik sem volt. Az autósok épp indultak, azonnal le tudták reagálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#60031) mephi666 válasza Lauda (#60029) üzenetére


mephi666
nagyúr

kommentekben írja valaki, hogy a toyota-ban lehet gyalogosfigyelő fékautomatika... szerintem sokan elcsapjuk, mert nem számítunk rá, hogy zebra pirosára zöldnél bal szélső sávból indulva jön még nagy sebességgel egy idióta biciklis jobbról, aki full piroson teker át :U ha baleset lett volna és rendőr+mentő, akkor viszont egyértelműen megvalósul a bűncselekmény

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60032) Lauda válasza philoxenia (#60030) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem minden úttesten közlekedő járművet el kellene látni azonosítóval és kötelező biztosítással. Jelenlegi formájában ez egy vicc. Kerékpáros, robogós, rolleres stb. csinál egy balhét, simán elhajt. Ha félrekapom a kormányt, hogy ne üssem el és nekimegyek az oszlopnak/árokba hajtok, csak akkor tudok valamit kezdeni az üggyel, ha van kamerám. Egyéb esetben bukó az egész. Ez csak egy példa volt a lehetséges problémákra, lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#60034) Hi!King válasza Lauda (#60032) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha nincs kamerád, a helyszínt elhagyó autóssal sem tudsz mit kezdeni, nekem nem volt még saját tapasztalatom, de ismerősi körben volt akinek igen. A különbség akkor van, ha kamerád van vagy közterületi kamerán látszik, mert a kerékpáros vagy rolleres azonosító hiányában ekkor is meg tudja úszni, ha lelép.

(#60040) Reggie0 válasza Hi!King (#60034) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg kameraval is nehez mit kezdeni, ha lelep, mert siman bemondja, hogy rokon vezetett.
Kene egy olyan szabaly is, hogy amig nem bizonyitjak az ellenkezojet, addig ugy kell venni, hogy a tulajdonos/uzembentarto vezette a jarmuvet, illetve ha mas vezeti a jarmuvet, akkor annak kulon biztositas kell.

[ Szerkesztve ]

(#60045) Reggie0 válasza philoxenia (#60041) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha rokon, akkor nem lehet bunpartolas, mert ott is kivetel, par ritka esetet leszamitva. De az elore megegyezest nem hinnem, hogy konnyu lenne bizonyitani kozlekedesi esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#60048) Lauda


Lauda
félisten

Napi agyhalott: [link]

(#60049) Di Natale válasza Lauda (#60048) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Engem tegnap előztek közvetlenül a kanyar előtt. Csak azt nem tudom, hogy ha esetleg szembe jönnek, akkor majd elvárja, hogy elrántsam a kormányt és ő ott hagy a picsába? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.