Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) lajafix válasza AMD Power (#13000) üzenetére


lajafix
addikt

szerencséje volt, hogy a farönkön átbucskázott az autó, nem abban állt meg. akkor a belső szervek leszakadtak volna... kurva nagy mák!

Rock'n Roll

(#13002) dragonfx válasza AMD Power (#13000) üzenetére


dragonfx
veterán

naja alkatrésznek jó lesz feketén

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13003) jerry311 válasza dragonfx (#13002) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát, csak feketén. Nem hiszem, hogy átfényezik mielőtt széthordják. :DDD

(#13004) AMD Power válasza lajafix (#13001) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Sőt ha nincs öv nincs élete se.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13005) AMD Power


AMD Power
titán

Istenem de jó cikk! :R :R

Törésteszt 80 kilométer/óránál: nagyon durva - videóval

Én ezt a sebességet még növeltem is volna. 90-110...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13006) dragonfx válasza AMD Power (#13005) üzenetére


dragonfx
veterán

hát az ez det mindneki vállalja mikro gázt ad...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13007) brownus


brownus
veterán

mielőtt valaki beszólna, hogy ez már volt, és? wo, nem elégszer megmutatni
Angol közlekedésbiztonsági reklámok lengyelek által összegyúrva

[ Szerkesztve ]

(#13008) biker válasza forceberg (#12992) üzenetére


biker
nagyúr

nem, azon kéne elgondolkodni, hogy senkinek sincs joga felülbírálni a tilos jelzést, csak betartani.

fizessen, aki faszagyerek, fizessen.

Olvastam a posztot, és felqródtam, mi az, hogy eddig ki szoktak kanyarodni, mától meg szemét módon megbüntetik?
istenb...a meg, piros a lámpa, álljon meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13009) AMD Power


AMD Power
titán

Ez így van. A piros lámpa-jelzés nem viccből van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13010) amol válasza uborka3 (#12974) üzenetére


amol
addikt

Most épp a harmadik gyermekülés van az autómban ahogy nő a fiam. Elhiheted hogy tisztában vagyok vele mit hogyan.
Lehet hogy félreértetted, arra gondoltam hogy nem érdemes egy fórumban kérdésekkel tesztelni az embereket amikor a választ pár másodperc alatt meg lehet találni a neten, nem bizonyít semmit. :)

(#13011) amol válasza MaciG (#12985) üzenetére


amol
addikt

Az olyan apróságokkal nem foglalkoznak amiből előreláthatólag nem tudnak zsebretenni, inkább kiállnak valahova ahol lehet keresni valamit a nettó 80 mellé.
Beszélgettem tegnap egy rendőrrel, ez így megy. Az igazi kaszálás a motoros rendőröknél megy, oda lehetetlen bekerülni.
Persze aki nem vét azt nehéz lehúzni.

(#13012) uborka3 válasza amol (#13010) üzenetére


uborka3
tag

Nem én arra gondoltam , hogy hétköznapi ember számára bonyolult.

(#13013) amol válasza uborka3 (#13012) üzenetére


amol
addikt

Szerintem akinek van gyermeke utánanéz a dolgoknak és megpróbálja a lehető legbiztonságosabb módon szállítani, egyszerre úgysem kell minden feltételnek megfelelni 1 utód esetén.

(#13014) zsid válasza amol (#13011) üzenetére


zsid
senior tag

Egy jóbarátom az ORFK ellenörzési osztályán dolgozik. A motoros renőrökkel ők sem tudnak mit tenni. :( De mi jól keresnek a motorosok, mesélték rendőr ismerösök, volt amikor 2 motoros azon versenyzett, ki tud többet kaszálni egy nap alatt ..... Ez elég szomorú.

<tRucKdriFteR>

(#13015) amol válasza zsid (#13014) üzenetére


amol
addikt

Mocskos nagy pénzekről van szó, akár napi többszázról.

(#13016) zsid válasza amol (#13015) üzenetére


zsid
senior tag

Tudom, de ezt nem akartam én leírni így nyilvánosan :DDD

<tRucKdriFteR>

(#13017) dabadab válasza biker (#13008) üzenetére


dabadab
titán

Azert ennel tagabb megkozelitese is letezik a problemanak. Az, hogy valaki megsert egy szabalyt, az o ugye v hibaja - ha viszont egy helyen az atlagosnal tobben szegnek meg egy kozlekedesi szabalyt, az jo esellyel a hatosagok hibaja. Marpedig ez a masfelezer piroson athajto nekem ugy tunik, hogy az atlagosnal tobb - es eros a gyanum, hogy errol a jelensegrol a hatosagok is nagyon jol tudtak, kulonben miert pont oda szereltek volna fel a varos (de lehet, hogy az orszag) egyetlen ilyen kamerajat?

Nem ismerem a helyet, de ket lehetoseget latok:

1. A piroson athajtok nem jelentettek kulonosebb baleseti kockazatot, csak az elszurt forgalomszervezest kompenzaltak: ebben az esetben at kellett volna szervezni ugy a forgalmat, hogy erre a nepi kompenzaciora ne legyen szukseg. Ha igy tortent, akkor ez csak penzbeszedo akcio es a hatosag magasrol tesz arra, hogy jobba tegye a kozlekedest.

2. A piroson athajtok valos balesetveszelyt jelentenek: ebben az esetben egyreszt allnak a fent elmondottak, viszont addig is ki kellett volna tenni egy bazi nagy tablat is arrol, hogy kamera figyeli a tilosban athajtokat, mert annak valos elrettento hatasa is lett volna - ellenben a sunyiban odarakott kamera csak penzbeszedo akcio es a hatosag magasrol tesz arra, hogy jobba tegye a kozlekedest.

Ha esetleg tudsz olyan elkepzelest (foleg, ha meg konkretan ismered is az emlitett helyet), aminek nem az a vegkovetkeztetese, hogy ez csak penzbeszedo akcio es a atosag magasrol tesz arra, hogy jobba tegye a kozlekedest, akkor erdeklodve varom.

DRM is theft

(#13018) t1 válasza dabadab (#13017) üzenetére


t1
addikt

Ismerem a helyet itt lakom 17 éve...2-es változat, figyelmeztetés semmi nem volt, szájpropaganda volt...

(#13019) zsid


zsid
senior tag

Nálunk is van forgalomfigyelő kamera, ami rögzít is folyamatosan, de még ilyen piroson áthajtós büntetésről nem hallottam. Balesetnél már használták a felvételét.

<tRucKdriFteR>

(#13020) amol válasza dabadab (#13017) üzenetére


amol
addikt

Pénzbeszedő akció folyik és a hatóság magasról tesz arra, hogy jobbá tegye a közlekedést mivel a nép ebből sem tanul. Ha megbüntetik ötször megcsinálja hatodszor is, tehát érdemes ellenőrizgetni.
Megmondjam hogy lehetne védekezni ez ellen? ;)

(#13021) dabadab válasza amol (#13020) üzenetére


dabadab
titán

"Pénzbeszedő akció folyik és a hatóság magasról tesz arra, hogy jobbá tegye a közlekedést [...] Megmondjam hogy lehetne védekezni ez ellen?"

(Bocs a vagasert, de igy lett relevans a hsz-ed :) )
Megmondom en: a hatosagot is felelosse kellene tenni a cselekedeteiert.

DRM is theft

(#13022) zsid válasza dabadab (#13021) üzenetére


zsid
senior tag

Nem lehet felelőssé tenni kis hazánkban sem a hatóságot, sem az illetékes vezető szerveket. Részben ezért ilyen sz@r itthon a közlekedés.

<tRucKdriFteR>

(#13023) dokar válasza dabadab (#13017) üzenetére


dokar
addikt

soha nem szokott ott baleset lenni, pénzszerzésre megy az egész. annál a kereszteződésnél meg volt a forgalom ritmusa, de néha egy-két autó belecsúszott a pirosba. most már sárgánál padlófékeznek az emberek. sokkal nagyobb lett ezért a követési távolság a lámpákhoz közelítő sávokban, ezáltal a forgalom elvezetése is sokkal rosszabb lett. kíváncsi vagyok, ha pesten az összes lámpás kereszteződés ilyen lenne mekkora dugók lennének. egyébként vmilyen szinten a büntetés jogos, de túl magas.

extra - SEXRay

(#13024) t1 válasza dokar (#13023) üzenetére


t1
addikt

én mindig félve megyek arra, mert kurvára nincs ritmusa, inkább kerülni szoktam a kisutcákban már ha lehet.

(#13025) dokar válasza t1 (#13024) üzenetére


dokar
addikt

néha én is kerülöm, mert nagyon sokáig tart így ott átmenni

extra - SEXRay

(#13026) t1 válasza dokar (#13025) üzenetére


t1
addikt

amúgy se volt, jó a közlekedés veszprémben, most jobban tönkrevágták szerintem

(#13027) amol válasza dabadab (#13021) üzenetére


amol
addikt

Amíg csak beszélünk erről és nem teszünk semmit két választás van: betartani vagy fizetni. De legalább tudjuk miért és mennyit.

(#13028) biker válasza dabadab (#13017) üzenetére


biker
nagyúr

1: a piroson akkor sem lehet áthajtani, ha nem okoz balesetveszélyt.

nem ismerem a konkrét helyet, de elképzelésem szerint ugyanaz, mint itt harasztiban, a némedi út 51-es út keresztje.
Itt balra ki ugy van szerkesztve, hogy csak minden 2. lehetőségre ad zöldet, ekkor is 4 autó vagy egy kamion fér ki, olyan rövid.
Ennek köszönhetően a pirosba még 2-3 autó furakodik be, reggel kb 10-12 perc kihajtani itt.

ettől ez még nem szabályos, és ha ide tennének fotógépet, ugyanez lenne a vége :8
most lesz körforgalom a tesco miatt, végre.

itt is a hatóságok és a forgalomszervezők hibája, de ettől még piros.

a lámpa így működött:
51-es út 1,5 perc szabad, némedi út egyenesen 30mp szabad, 51-es út 1,5 perc szabad, némedi út kanyarodó 30mp szabad
fa..a mi?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13029) zsid válasza biker (#13028) üzenetére


zsid
senior tag

És éjjel 9 perc után az zöldet. Egyszer lemértem, azt hittem magam alá sz@rok.

<tRucKdriFteR>

(#13030) biker válasza zsid (#13029) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, ha meg kikapcsolják, úgy is felejtik, és hétfő reggel 20perc mire kihajtasz a főútra :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13031) zsid


zsid
senior tag

Ezt most találtam. Rendesen elszált a csávó. Amcsik...

<tRucKdriFteR>

(#13032) dokar válasza zsid (#13031) üzenetére


dokar
addikt

a barom meg hajt tovább, mintha mi sem történt volna :W

extra - SEXRay

(#13033) AMD Power válasza zsid (#13031) üzenetére


AMD Power
titán

Ez már többet nem siet sehova se.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13034) nemcso válasza dokar (#13032) üzenetére


nemcso
senior tag

Továbbhajtott, de a leállósávban megállt.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#13035) dokar válasza nemcso (#13034) üzenetére


dokar
addikt

tényleg megállt :Y úgy látszik nem néztem végig :B

extra - SEXRay

(#13036) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt ide kellett volna linkelnem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13037) dragonfx válasza dokar (#13035) üzenetére


dragonfx
veterán

:K

szépet borult amugy nem volt kw sportfutóműve...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13038) dabadab válasza dokar (#13035) üzenetére


dabadab
titán

Az lett volna marhasag, ha a kamionjaval csak ugy leparkol az autopalya kozepere.

DRM is theft

(#13039) Integra


Integra
titán

ma reggel jövök irodába sétálok az utcán, raffi előtt egy új hármas kupé megáll az 2x1 sávos petneházyn a sarok előtt (absz tilos), kibassza a vészvillogót, kipattan egy vékonyka suttyó kis köcsög, megigazítja a menő bőrkabátját, visszanéz az autóra, hogy biztos jó helyen állt e meg, körül néz, hogy nézi e valaki és bemegy a bankba..
állok nézem, mondom nézd a kis fasszopót mit csinál.. meg se hallotta, lesütött szemmel gyorsan megy a be a raffiba..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13040) bobsys válasza Integra (#13039) üzenetére


bobsys
addikt

itt nalunk a henger utcaban szokott allni vmi uj 5os bimmer,
par hete volt a bal elso oldaluvegre ragasztva egy eleg nagy matrica rajta valami hasonlo szoveggel:
koszonom, hogy ma en lehettem a Mammut parkolo legbunkobb autosa :DDD
azota lekaparta, de a ragaszto nyoma elegge latszik
gondolkodtam rajta, hogy miert nem a szelvedore ragasztottak neki mondjuk szemmagassagba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13041) Skót válasza amol (#13011) üzenetére


Skót
aktív tag

A rendőrökhöz csak annyit, hogy bő egy hónapja megállítottak Debrecenben, nem volt nálam kötelzőbiztosítás csekkje.
Akkor úgy volt hogy 3e bírság, meg 1-1 feljelentés fater meg ellenem.
Apám 2 napra rá már hozta is a biztosítás fecnijét, bemutattuk a közlekedésieknél, hogy halihó, van ilyenünk.
Küldtek is egy levelet miszerint minden ok, ügy ejtve, viszonthallás-csókolom.
Erre kapunk most nemrég 2 levelet a kedves rendőrségünktől, hogy fatert (ő nevén van az autó) 50 ropira, engem (én vezettem és vezetem azóta is) 15 ropira akrnak megvárni, és ez csak az 50%-a a büntetésnek és örüljünk, mert nem volt még ezelőtt semmi gebasz velünk és csupán ezért nem 130 (azaz SZÁZHARMINC) ezret kell összesen fizetnünk...
Elvittük megmutatni a levelet miszerint az ügy megyszünt minden jó, de úgynézki ez nem érdekelte őket, uh úgytűnik könnyebbek leszünk 65 fincsi magyar ezressel... köszöm... (vagy rendőr / ügyvédrokon felkeresése lesz remélve, hogy tud segíteni és nem csak a fejét csóválja...)
Nomost kérdemén, hogy lehet összehasonlítani ezt azzal, hogy pl. valaki 90-el grasszál városban. Ok aláírom vétkes vagyok, mert nem volt nálam, de ez talán túlzás...

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#13042) zsid válasza dokar (#13032) üzenetére


zsid
senior tag

Odaát nem kötelező megállni és segítséget nyújtani. Kanadában pl külön oklevelet meg jutalmat kap az a kamionos, aki balesetnél megáll és segít. Hülye egy rendszer.

<tRucKdriFteR>

(#13043) dragonfx válasza zsid (#13042) üzenetére


dragonfx
veterán

:DD ...jó hely...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13044) amol válasza Skót (#13041) üzenetére


amol
addikt

Sehogy nem lehet összehasonlítani, ami veletek történt az meg botrány. Nem csak az összeg hanem a tény hogy már egyszer lezárták az ügyet. Engem egyszer megállítottak, elfeledkeztem róla és a kocsi forgalmija le volt járva már vagy 2 hónapja. Kidumáltam, elengedtek pedig az jóval nagyobb vétség annak ellenére hogy az autón látszott hogy üzembiztos. Pénz csak a vizsgánál cserélt gazdát.
Úgy látszik itt is megy a jó zsaru-rossz zsaru :)
Lehet hogy én vagyok szerencsés hogy csak ilyenekkel találkozom vagy baromi becsületes az ábrázatom, de én meg szoktam találni velük a közös hangot és nem szemétkednek. Vagy csak egyszerűen hozzáállás kérdése. Persze a gyerekülés is segít hátul.

(#13045) amol válasza amol (#13044) üzenetére


amol
addikt

Hozzáteszem ritkán állítanak meg és maximum ilyenekért, akarattal nemigen vagyok szabálytalan.

(#13046) uborka3 válasza amol (#13044) üzenetére


uborka3
tag

Azt gondolom, igy a szabálysértéseket összehasonlitani nem igazán lehet.

(#13047) dabadab válasza amol (#13045) üzenetére


dabadab
titán

Engem is ritkan szoktak megallitani, es maximum ilyenekert, pedig neha direkt szabalytalan vagyok (egy csomo mas alkalommal meg figyelmetlensegbol).

Azert bizonyos szinten vicc, hogy az elmult masfel evtizedben egyetlen nyamvadt kozlekedesi birsagot sem kaptam.

DRM is theft

(#13048) uborka3 válasza dabadab (#13047) üzenetére


uborka3
tag

Lehet, hogy nem közlekedsz. ;]

(#13049) amol válasza uborka3 (#13046) üzenetére


amol
addikt

Vegyük egy kalap alá azt aki betintázva lakott területen százzal gázolja el a gyalogosokat a piroson át lopott kocsival jogsi nélkül és aki elfelejtette berakni a forgalmiba a sárga fecnit?

(#13050) amol válasza uborka3 (#13048) üzenetére


amol
addikt

Ha mindenki így közlekedne nem kellenének a szigorítások és senkinek sem járna a szája hogy milyen nagy a büntetési tétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.