Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52551) kw3v865


kw3v865
senior tag

2019-es magyar baleseti statisztikák autómárkékra lebontva.
[link]
"Ha 10 ezer autóra vetítve nézzük, akkor kiderül, hogy messze a BMW vezet, 35,89 baleset jutott. Utána az Audi jön 33,25-tel".
Nos, semmi meglepetés: ismét bebizonyosodott, hogy a BMW-sek és Audisok a legidiótábbak az utakon... A halálos kimenetelű baleseteknél az Audi "vezet".

(#52552) aprokaroka87 válasza kw3v865 (#52551) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hmm, akkor ha esetleg meglátok egy BMW-t vagy Audi-t, akkor kezdjek el rettegni mert megöl?

(#52553) philoxenia válasza aprokaroka87 (#52552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, az az rpg.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52554) kw3v865 válasza aprokaroka87 (#52552) üzenetére


kw3v865
senior tag

Erről szó nincs. Csak ugye gyakran elhangzik, hogy mindig azok a csúnya BMW-sek, Audisok. Nos, tényleg van alapjuk ezeknek a sztereotípiáknak...

[ Szerkesztve ]

(#52555) Viszlát válasza kw3v865 (#52551) üzenetére


Viszlát
addikt

Szegények mit gondolkodhattak mire meg tudták úgy csűrni-csavarni a statokat, hogy ki lehessen belőle hozni ezt. :C

(#52552) aprokaroka87: a számok alapján az Opel, Suzuki, Volkswagen triótól rettegj inkább. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52556) philoxenia válasza Viszlát (#52555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem azok nem olyan veszélyesek, hiszen könnyű kis autók...

1.Szergej
2.Nohab
3.Szili

és aztán jönnek még a csőrös kamionok... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52557) Reggie0 válasza philoxenia (#52547) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is kellett, a thread tartalmazta.

(#52558) MasterMark válasza Viszlát (#52555) üzenetére


MasterMark
titán

Valjában nem. Ott azért több a szám, mert egyszerűen több olyan autó van. A másik a "százalékos". Vagyis ha egy bmw jön szembe akkor nagyobb esély van a balesetre, mintha egy opel. Viszont opel sokszor többször jön szembe.

Switch Tax

(#52559) philoxenia válasza Reggie0 (#52557) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csakhogy én nem a threadre reagáltam... ;)
Erre utalt az off és a szmáj lee

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52560) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Gondolom előtte gyors szét nézett jön-e gyalogos... persze....

(#52561) Reggie0 válasza aprokaroka87 (#52552) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nem tudjuk ennyibol. Nincs kulon valasztva, hogy az utasok/sofor haltak-e meg, vagy nem a jarmuben utazok. Mondjuk en a Daewoo-tol jobban felnek.

Amugy arra sincs sok ertleme nezni, hogy hany DB van forgalomban, inkabb azt kene, hogy adott markaval hany km-t mennek az utakon. Ha csak a kertben rohad egy bontoszokeveny, akkor az javitja a statisztikat, marpedig a nepszeru autokbol ez meg gyakoribb jelenseg.

[ Szerkesztve ]

(#52562) dh66e


dh66e
veterán

A héten 5 motoros halt meg az ország útjain. :(((

(#52563) nyikszi válasza dh66e (#52562) üzenetére


nyikszi
őstag

Ma egy idióta Szentendre (nem 90-nel ment!) tábla előtt előzött, szemből egy IFA nagyságú teherautó jött, persze hogy elférjen, kb. 10 cm-re suhanhatott el mellettem, hogy a fene enné meg az ilyeneket :(

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#52564) kw3v865 válasza nyikszi (#52563) üzenetére


kw3v865
senior tag

(#52565) biker válasza kw3v865 (#52564) üzenetére


biker
nagyúr

Aztán jönnek a “vigyázzatok ránk” dumák.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52566) dh66e válasza nyikszi (#52563) üzenetére


dh66e
veterán

A borzasztó az hogy egy hivatásos mentős!!! is ottmaradt.
Előzött egy kocsisort,de a traktor meg balra kanyarodott egy kereszteződésnél és a pótba beleszállt az emberünk.

[ Szerkesztve ]

(#52567) Viszlát válasza dh66e (#52562) üzenetére


Viszlát
addikt

Morbidul hangzik, de nem is olyan magas szám ez, tekintve ahogy közlekednek. Szombaton 150 km-t tettem csak meg a Bakonyban, de minimum két tucat nem normális ôrülttel találkoztam, akik száguldoznak, centiznek és fittyet hánynak minden szabályra. Azt az egy!! szabályosan közlekedôt meg úgy megbámultuk, mint a Jurassic Park ama bizonyos jelenetében...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52568) FireFox1996 válasza Viszlát (#52567) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tegnap M0/M7-en láttam legalább 5-6 motorost, de mindegyik normálisan ment. Előzttek is, de szabályosan, és jobbratartás is rendben volt:C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#52569) kw3v865 válasza FireFox1996 (#52568) üzenetére


kw3v865
senior tag

Tapaszatalaim alapján a többnyire a sportmotorosokkal van a gond, többségük elmebeteg. Na de nem is azért vesznek 150 lóerős vasakat, hogy normálisan közlekedjenek. Egy 100 lóerős gép is sokkal több, mint elegendő, bármely helyzetben, 2 személlyel, akármennyi csomaggal, emelkedőn felfeé is.
A túramotorosok és a chopperesek példuá teljesen normálisak általában.

(#52570) Siriusb


Siriusb
veterán

Ma mentem egy keveset autópályán, hát az emberek még mindig nem tudnak vezetni, pláne ha Suzukist látnak. Megelőz bejőve elém 110-115-tel egy teherautót okoska, visszamegy a külső sávba, de amikor látja, hogy kis Suzukival őt előzöm, egyből megtalálja a gázpedált és eléri a 130-as álomhatárt.
A másik, eszement kamionos, belterületen, szabályosan 50-nel haladva, agresszívan jön a seggemben. Elkezdtem lassítani, aztán kivágta az indexét és meg akart előzni, kiment fél métert és rájött, balra indexelek, mert le akarok fordulni. Gyorsan visszaszedte a kormányt.
Miért érzik úgy az emberek, ha Suzukit látnak, azt le kell taposni?!

(#52571) MasterMark válasza Siriusb (#52570) üzenetére


MasterMark
titán

Mert a suzukisok nem tudnak vezetni. ;]

Switch Tax

(#52572) mephi666 válasza Siriusb (#52570) üzenetére


mephi666
nagyúr

kamionnal volt szép jelenet múltkor: főútra kanyarodtam ki balra, látom jobbról kamion de úgy ítéltem meg, hogy mire utolér, 80-90 fölött fogok már járni... így is lett: 80nál jártam, gyorsulásban, mikor utolért, erre kivágott a forgalomtól elzárt terület, záróvonal, előzni tilos tábla ellenére... ráadásul kanyarhoz közeledve és elkezdett előzni :U szemből jött is egy motoros, kamionos ráfeküdt a dudára, én meg álltam a fékbe, hogy be tudjon jönni elém és a motoros is megmaradjon... főúton nem 70 a megengedett kamionnak?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#52573) FireFox1996 válasza Siriusb (#52570) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem kell hogy suzukis legyél, csak tartsd be a sebességhatárt, és mindig ezt tapasztalhatod, főleg 50-es úton.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#52574) MasterMark válasza FireFox1996 (#52573) üzenetére


MasterMark
titán

Mert a forgalom ritmusával kell haladni, nem a sebbességhatárt betartani. Különben balesetveszélyes leszel.

Switch Tax

(#52575) philoxenia válasza Siriusb (#52570) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az a műbőr kalap ne lenne rajtad.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52576) maajsz válasza MasterMark (#52574) üzenetére


maajsz
senior tag

Jah pont emiatt vannak a balesetek.. Teljesen mindegy milyen gyakorlat alakult ki a "rutinos" vezetőknél, még mindig legjobb az egyezményes szabályzatot követni, mert az a kiszámítható. Aki pl 50-be 80-al megy az qwára figyeljen oda és folyamatosan tartsa szemelőtt, hogy ő végig szabálytalanul közlekedik és bármilyen baleset fordul elő biztosan hibás lesz.

(#52577) MasterMark válasza maajsz (#52576) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, de ha mindenki megy 55-el, valaki meg megy 45-tel és közben jaj mindenki őrült, akkor az a valaki a balesetveszélyes.

Switch Tax

(#52578) maajsz válasza MasterMark (#52577) üzenetére


maajsz
senior tag

Szvsz ha 45-el mész elég kicsi a sebesség különbség az 55-höz és senki nem fog pánikolni, se a lassabb se a gyorsabb. Pályán meg ha 80-al megy szintén kezelhető, mivel a kamionok is ott mennek. Legproblémásabbak a 90-es országutak, főleg a rettenet minőségűek ahol elő fordul hogy van a ki 70-80-at megy, meg vannak akik úgy gondolják Schumacherek' és tolják a 120-at. Nézőpont kérdése mi a forgalom ritmusa, de ha gáz van a nézőpont még mindig a jogszabály lesz.

(#52579) Lauda válasza MasterMark (#52577) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azokkal van minden probléma, akik szabálytalanok. Nem a 45-el haladó a gond, hanem a többi. Tényleg azt hirdetjük, hogy legyünk szabálytalanok? Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#52580) Siriusb válasza philoxenia (#52575) üzenetére


Siriusb
veterán

Húha! Csak azt ne mondd, hogy a bólogató kutyát is szedjem be a kalaptartóról. Mondjuk a slusszkulcson is ott van még a 30 centis rókafarok. :D

(#52581) MasterMark válasza Lauda (#52579) üzenetére


MasterMark
titán

Azokkal van probléma akik nem a forgalom figyelembevételével vezetnek. Azokkal is akik 45-tel, meg azokkal is akik 80-nal akarnak menni.

Switch Tax

(#52582) Lauda válasza MasterMark (#52581) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted lehet.

(#52583) Siriusb válasza MasterMark (#52574) üzenetére


Siriusb
veterán

A forgalom ritmusát én diktáltam, mert előttem senki sem volt.

Mert a suzukisok nem tudnak vezetni.
Felrakok egy BMW emblémát a Suzuki helyére és onnantól kezdve indexelni sem fogok!

(#52584) FireFox1996 válasza MasterMark (#52574) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ezt butaságnak tartom. Én úgy értem a te szavaidból, hogy ha 50es úton, pár ember megy 70/80-nal, sokan inkább 60-nal, akkor nekem is ennyivel kell mennem. :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#52585) Lauda válasza FireFox1996 (#52584) üzenetére


Lauda
félisten

30-as övezetben mennek 50-el. Ne 30-al menjek szabályosan, hanem 50-el, különben balesetveszélyes leszek. Mit nem lehet ezen érteni? :U A gyalogosok meg majd teleportálják magukat, ha épp érkezem. Ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#52586) MasterMark válasza Lauda (#52585) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#52587) Siriusb válasza FireFox1996 (#52584) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem még kimondottan tanították az előző évezredben, hogy ha pl. lakott területen max. 60-nal lehet menni és a forgalom 68-cal halad, nehogy már elkezdjek 60-nal cammogni.

(#52588) Lauda válasza MasterMark (#52586) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt írtad: a forgalom ritmusával kell haladni, nem a sebbességhatárt betartani. Különben balesetveszélyes leszel.

(#52589) MasterMark válasza Lauda (#52588) üzenetére


MasterMark
titán

Fenn is tartom.

Switch Tax

(#52590) Lauda válasza MasterMark (#52589) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor mitől lenne szalmabábozás, amit írtam?

A 30-as övezetben 50-el halad a forgalom. Én mennyivel menjek?

[ Szerkesztve ]

(#52591) MasterMark válasza Lauda (#52590) üzenetére


MasterMark
titán

30-as övezetben nem megy 50-el a forgalom. De ha annyival is megy, akkor annyival.

Ugyanúgy, ahogy az M0 lassításait sem tartja be senki. Minenki megy 100 körül, de ha te nekiállsz ott tábla szerinti 60-al poroszkálni, akkor még a kamionok is nekiállnak előzni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52592) Lauda válasza MasterMark (#52591) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, köszi. Csak nehogy egy ilyen kaszáljon el valakit a családból, mert ugye ő csak haladt a forgalommal, még véletlen sem akart szabályos lenni.

(#52593) MasterMark válasza Lauda (#52592) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ez egy életszerű példa. Sokszor van ilyen.

Megy előtted is egy autó meg mögötted is ugyanannyival, de beugrik eléd a család.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52594) Siriusb válasza Lauda (#52592) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyszer-kétszer jártam az M0 déli szakaszán, amíg ment az építkezés (lehet még most is folyik). Végig 60-as tábla volt kitéve, de esélyed sem volt 75 alatt haladni. Akár akartál, akár nem, menni kellett.

(#52595) IreN!CuS válasza Siriusb (#52594) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Van a Kresz és van a valóság közte meg a szakadék. Ha foggal körömmel betartod a kreszt előbb utóbb beledöglesz....2 éve amikor hoztam el a kereskedésből a vatta új 0 km-es kocsit M2 építkezés még tartott Vác - Dunakeszi - M0. Végig 60-as tábla záróvonal, mondom első autóm amiben van tempomat beraktam 70-re ne tartsam fel a forgalmat és ne is legyek idióta száguldozó. 6 autó előzött meg a 7. egy kamion volt pár centire a kocsi seggétől villogtatva hamar lett 82-83 a 70-böl háássteg#rohadjakmeg :U

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#52596) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nem a sebességhatárok enyhe túllépése a balesetveszélyes, hanem a követési távolságok be nem tartása. Ha befér egy kocsi elém és mögém is, még egy veszélyes szituáció is kivédhető. Ehhez képest engem megelőz, mert befér, örül, majd beragad az előttünk haladó kamion s*ggébe, ahonnan semmit se lát, onnan lesekszik ki, rángatja balra az autója elejét, majd vissza, mivel szemben folyamatosan jönnek. Ráadásul a saját és az autója képességeit túlbecsülve előz, mert "maj'csak beengednek" Ezt csinálja Kecskeméttől mondjuk Földvárig, majd elégedett, mert majdnem egy perccel hamarabb ért oda, közben megelőzve sokakat.
Mikor beáll a sor, és 90 körül halad, nem tudom miért jó kihozni egy 95-ös átlagot ekkora távon. :F
Más, ha traktor megy a sorban hatvannal, de akkor azért illik hagyni azt előzni, aki közvetlenül mögötte megy.... Szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52597) Siriusb válasza IreN!CuS (#52595) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezért örülök, hogy elkezdték vadászni a vérpistikéket a rendőrök. Persze az éremnek mindig két oldala van, és helyenként a táblákat stb már úgy gondolja az ember, hogy direkt szivatásból rendezték úgy, ahogy. Hát persze, hogy senki sem veszi figyelembe; de ennek az a következménye, ahol tényleg be kellene tartani a sebességkorlátozást, ott sem.
10 autósból hány gondol arra, hogy azért lassítják be 60-ra vagy akármennyire a sebességet, hogy az úton dolgozó emberkék este hazaérjenek és vigyázni kellene rájuk? Egy?

(#52598) Lauda válasza MasterMark (#52593) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, életszerű példa, hogy elgázolnak valakit.

Végülis akkor a sebességhatárok teljesen feleslegesek. Haladjunk a forgalommal függetlenül attól, hogy az mennyire szabálytalan vagy veszélyes.

Részemről ezt zártam. :F

(#52599) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Motorosok védelmében.
Az imént engedett be többünket két motoros a 4-esre Tószeg felől, nagyjából szabályosan mentem, csak Miklós előtt értek utól, ahol egy bunkó autós a belsőből nem ment ki előlük, 90-el, de nem előzték meg a külsőben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52600) Elemental válasza Siriusb (#52583) üzenetére


Elemental
addikt

Mert te 45-tel mentél, mindenki más 55-tel, és már lehagytak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.