Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53751) Reggie0 válasza mefistofeles (#53750) üzenetére


Reggie0
félisten

Megneztem. A ne fusson ra az elso autora azert eleg meredek. Jo, hogy nem 100 meteres kovetesi tavolsagot akar 20km/h-nal. Meg sem probal felzarkozni, es amikor elkezd gyorsitani az elso auto nem indul meg, hanem lepesben megy tovabb. Ugyan olyan bameszkodo, mint az elso auto. Ha valaki 20km/h-val megy, azt 3 meterrol kell kovetni, nem 20+-rol.

[ Szerkesztve ]

(#53752) mefistofeles válasza Reggie0 (#53751) üzenetére

Nézd, gondold úgy...
Véleményem szerint a harmadik autósnak, pontosan annyi lehetősége volt lassítani mint a másodiknak. Jól látszik, hogy a második a helyszín felé közeledve lassít. Feltételezve, hogy nem 70-el nyomta, már legalább 100 méterrel előbb elkezdett fékezni (az első autós tempójából következtetve minimum) . A harmadik autósnak csak annyit kellett volna tennie, mint a másodiknak. A közlekedés feltételeihez igazítani a sebességét. Az autópálya nem a totyogóké, de ha úgy hozza a helyzet, lassítani is tudni kell nem csak eszetlenül nyomni a gázt..... Ha csak olyan autósok lennének mint a harmadik akkor egy ilyen szituáció végtelen ráfutásos esetté válna.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53753) Reggie0 válasza mefistofeles (#53752) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezzel az erovel a hirtelen indokolatlan fekezest sem kene tiltani, hiszen a kovetesi tavot ugyis mindenkinek tartani kell. Itt ugyan ez az elv, olyan sebessegre lassitott, ami veszelyes az autopalyan, forgalmi okot kiveve nem veletlenul tilos megallni is. Marpedig egy 10-20km/h-val halado auto az gyakorlatilag all. Na ezert mondtam, hogy ket hulye egymasra talalt.

[ Szerkesztve ]

(#53754) dh66e válasza FireFox1996 (#53746) üzenetére


dh66e
veterán

Megyeri híd reggelente Buda fele beáll a Budakalászi csomópont előtt na ott mindennap használom szinte mert 100(+)km/h-nál nem mindegy hogy meglátod e az álló sort,főleg hogy sokan féklámpával sem jeleznek hát ha még a lámpája sincs felkapcsolva akkor aztán lehet baj.
Viszont ami jó hír hogy egyre többen használják ilyenkor a vészvillogót akik a végére érnek a sornak.

(#53755) Lauda válasza mezis (#53743) üzenetére


Lauda
félisten

A németeknél börtönnel is büntethetik a tökölést egy balesetnél. A cikkben fotózást/videózást ír, gondolom itt a lényeg azon van, hogy bámészkodsz és belassulsz, ami plusz veszélyt hordoz magában. A videón látható eset több ember egyértelmű bénázásának és szabálytalanságának az eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#53756) cappa72 válasza dh66e (#53754) üzenetére


cappa72
nagyúr

sokan féklámpával sem jeleznek hát ha még a lámpája sincs felkapcsolva akkor aztán lehet baj.
És bizony az automatikus nappali menetfény a hátsó lámpát nem igazán kapcsolja (persze alagútban már bekapcsol a Tompika :DDD, és akkor hátul is lesz világítás) . Ezt mondjuk nem tudom miért így vezették be az EU-ban; szerintem jó lett volna.
Hátulról nem lehet eldönteni, hogy valaki szimplán nem látható elöl-hátul, vagy nappali menetfényt használ...

Viszont ami jó hír hogy egyre többen használják ilyenkor a vészvillogót akik a végére érnek a sornak.
Igen, ezt én is tapasztalom. Már útépítésnél a lápás átengedésnél is szokták ezt alkalmazni. Ez olyan vigyázzunk egymásra, de vocid-tól független ;)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53758) tibcsiworld válasza Lauda (#53757) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Gyilkossági kísérletért felfüggesztett 1 év kellene mindnek! Aztán meggondolnák. Ennek a pénz nem számít! De az ideje igen!!!

(#53759) mezis válasza tibcsiworld (#53758) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért felfüggesztett ? :F

mezis

(#53760) philoxenia válasza mezis (#53759) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért, mert van arányosság is. Nálunk nincs például többszörös életfogytiglan.
Abban az esetben, ha ezzel balesetet okoz, akkor súlyosabb ítélet kellene, ha halált okoz, még súlyosabb.
Eljuthatnánk odáig, hogy egy büntetőfékezés tíz év, egy szándékos családirtás, meg 15...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53761) dh66e válasza philoxenia (#53760) üzenetére


dh66e
veterán

Miért csak annyi lenne akkor a szándékos családirtás?
Valahogy nem jó a matekod. :N Annak életfogytnak kéne lennie nem?

(#53762) Reggie0 válasza tibcsiworld (#53758) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudod egyaltalan mi a gyilkossagi kiserlet?

(#53763) tibcsiworld válasza Reggie0 (#53762) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Büntetőfékez előtted, Te is satuzol, kacsázni kezd az autód, megpörög párszor, majd fának ütközik, a családod meghal!

Tényleg nem többszörös gyilkosság! Ártatlan gyermekcsíny! Figyelmeztetéssel megússza, Te meg temetsz.

Ez jobban tetszik?

szerk.: attól, hogy ez csak közúti veszélyeztetés, attól gyakorlatilag szándékos gyilkossági kísérlet! Csak nem fogta fel Ő sem, hogy ez az! Ezért kell tudatosítani benne! Meg törvényt módosítani! Ez már így nem mehet tovább!

[ Szerkesztve ]

(#53764) philoxenia válasza tibcsiworld (#53763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tehát úgy szándékos, hogy nem fogja föl? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53765) Reggie0 válasza tibcsiworld (#53763) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek szerint nem tudod. A torvenyen nincs mit modositani, suliba lehetne kuldeni teged, hogy kozelebbkeruljenek a gondolataid es az altalad leirt dolgok jelentese, esetleg ertsd mit jelent a gyilkossagi kiserlet.

[ Szerkesztve ]

(#53766) nyikszi válasza Lauda (#53757) üzenetére


nyikszi
őstag

Nagyon keveset kapott :( Ha kirúg valaki egy labdát az útra, akkor többet kap az ember. Ennek is van pénze ügyvédre, de remélem ő lesz a következő, akit leszorít egy ilyen marha az útról :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53767) 8th válasza Lauda (#53757) üzenetére


8th
addikt

Nem értem a büntetések miért nincsenek az elkövető anyagi helyzetéhez igazítva. Szándékosan nem jövedelmi viszonyt írtam mert a luxusautókkal jampizók sok esetben papíron minimálbért kereső emberek. Mondjuk ennek sem ártana utána menni miből élnek ilyen nagy lábon. Innen is csókoltatom a nav munkatársait.

(#53768) Zolás válasza Lauda (#53757) üzenetére


Zolás
addikt

Nem úgy volt, hogy a leállósávon haladásért keményebben büntetnek? Ez meg nem csak haladt, de még jampizott is. Több szabálysértés elkövetéséért több büntetést szabnék ki.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53769) Krogoth


Krogoth
senior tag

Sietek, mint állat, mert fontos ember vagyok, és természetesen nekem mindenhol elsőbbségem van, de mivel nem tudom megelőzni az előttem tökölő parasztot, aki direkt feltart, elbaszok 5-10 percet, hogy móresre tanítsam, hisz mindenki hülye csak én vagyok helikopter.

Arra azért kíváncsi volnék, hogy mi játszódhat le ilyenkor az önkéntes rendőr fejében. Pár százezer km-t már levezettem, de sose jutott eszembe, hogy önbíráskodjak. Biztos, hogy nekem is voltak olyan manővereim, amik miatt mások anyáztak, mint ahogy én is anyáztam másokra, de kb. ennyiben ki is merült.

(#53770) mephi666


mephi666
nagyúr

a tanuló egyébként nem "utasnak" minősül? :) az oktató a sofőr és ő felel elvileg mindenért, erre a tanulót veszik őrizetbe :C

ui: ja, szlovákia, ott lehet más szabályok vannak

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53771) mezis válasza mephi666 (#53770) üzenetére


mezis
nagyúr

Drog, alkohol teszt mielőtt volán mögé engedi a tanulót az oktató? :F
A tanuló már túl van a KRESZ vizsgán, tehát tudnia kell azt, hogy mikor nem vezethet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53772) mephi666 válasza mezis (#53771) üzenetére


mephi666
nagyúr

Igen, de hazai szabályokat nézve az oktató felelőssége kellene, hogy legyen, milyen állapotban engedi vezetni a tanulót... már ha az megállapítható... az erős ittasság azért érződni szokott fél méterről szűk légtérbe zárva

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53773) bul07 válasza mezis (#53771) üzenetére


bul07
nagyúr

Forgalmi vizsga nyáron, míg vártunk kimentünk egy kocsmába, én egy kólát ittam a másik srác aki ugyan úgy vizsgázott egy felest
Szerinte megnyugtatta :)

Akkoriban nem voltak elektromos szondák így az oktattó nem is tudta volna tesztelni, még a rendőrök is az üveg csövest használták
Ma már pár ezer forint egy szonda, elég lenne csak meglebegtetni hogy bármikkor szonda

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#53774) mephi666 válasza bul07 (#53773) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én úgy mentem forgalmira, hogy a táskában volt egy üveg jó drága cigánymeggypálinka :D ...ha sikerül a vizsga, az oktatómnak megköszönöm vele a munkáját, ha nem, akkor elindulok gyalog haza és út közben megiszom az egészet :D ...örült végül neki nagyon az oktatóm, mert semmi ilyenre nem számított

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53775) mezis válasza bul07 (#53773) üzenetére


mezis
nagyúr

Üvegszondás idők vicce:

Rendőr: Fújjon bele.
Sofőr: Nem fúvok!
Rendőr: Fújjon bele!
Sofőr: Nem fúvok!
Rendőr: Utoljára mondom, fújjon bele, különben ÉN fogok bele fúni és akkor maga NAGYON SOKAT FOG FIZETNI! :DDD :O

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53776) mephi666 válasza mezis (#53775) üzenetére


mephi666
nagyúr

Az a videó megvan, amikor rendőrök a papának nyújtják a szondát, az meg meg akarja húzni? :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53777) Lauda válasza mephi666 (#53770) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, magyarországon így van. :) Egy időben volt is ebből sok csörte, mikor vizsgán a vizsgabiztos ült elöl és az oktató hátul. A probléma az volt, hogy ha baleset történik, ugye az oktató a felelős érte. Namost az oktató hogyan tudna hátulról bármibe is beavatkozni? Ezen kívül az oktató ismerte a tanulóját, hogy milyen hiányosságai vannak, hol kell jobban figyelnie. Ezen okok miatt aztán visszaállították a régi rendet, hogy a vizsgabiztos ült hátra.

A cikkhez: egyáltalán oktató volt mellette? :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#53778) mezis válasza mephi666 (#53776) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem láttam még.

mezis

(#53779) mephi666 válasza mezis (#53778) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig ez már szerintem a yt előtti időkben is keringett :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53780) Lauda


Lauda
félisten

Ruszkiknál nem gyenge a többsávos "gyorsforgalmin" táblával jelzett gyalogosátkelőhely. :D

[ Szerkesztve ]

(#53781) Chris Kiki válasza Lauda (#53780) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A ruszkiknál mindegy hol van kijelölt gyalogátkelő...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#53782) nyikszi


nyikszi
őstag

Pofátlan(tan)ítás 22. rész

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53783) Lauda


Lauda
félisten

Spanyolországban egy sofőr szintet lépett a büntetőfékezésben, és lézerrel próbálta meg elvakítani a mögötte haladót.

különböző jogcímeken összesen 30 ezer euró, azaz tízmillió forint bírságot szabtak ki rá. [link]

Helyes. Így járt.

(#53784) Zolás válasza Lauda (#53783) üzenetére


Zolás
addikt

Az audis igazolványlobogtató idiótát is szeretném különböző jogcímeken hasonló összegre büntetni. Na annak lenne visszatartó ereje.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53785) nyikszi válasza Zolás (#53784) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért nem lehet halmozni a büntetéseket nálunk is? :( Meg ha nem fizeti ki helyben a bírságot, akkor autó elkobzás, aztán majd visszakapná a h@lye, ha perkál.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53786) Reggie0 válasza nyikszi (#53785) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez olyan elmeleti problema, mint ami a szemet szemert elvben is van: Ha egy felszemu elveszi valakinek az egyik szemet, akkor neki ugyanazt visszaadni mar nem ugyan az a mertek, mert a teljes latasat veszti el, mig az elozo csak a felet. Hasonloan: ha korlatlanul halmozod a bunteteseket, akkor az eleted utolso 10 evenek elvesztese nem ugyan azt jelenti, mintha egy 20eves kap ugyanezert 10 evet.

(#53787) mephi666 válasza nyikszi (#53785) üzenetére


mephi666
nagyúr

autóelkobzás nem hülyeség... hívni a lopósautót és behordani a járműveket egy őrzött telepre... ezek után van 90 napja az illetőnek fizetni a bírságot, szállítást, napidíjat... a 90+ napja ott őrzött járműveket meg nyílt árverésre dobni (amit meg nem visznek el, azt bezúzni) :D lehetne így szépen plusz bevételt termelni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53788) nyikszi válasza mephi666 (#53787) üzenetére


nyikszi
őstag

Úgy tudom Ausztriában így megy a helyszíni bírságnál. Na, mindegy ettől még a sok idióta ott lesz az utakon. Ma is beálltam egy helyre, kb. elől is és hátul is 70 cm hely volt, nem sok, de azért elégséges. Mire visszamentem az autóhoz, a mögöttem lévő elment és beállt egy másik mögém, aki konkrétan 30 cm-re állt meg tőlem, legalábbis a tolatóradar ennyit mutatott. Ez azért gáz, mert vonóhorgom is van, úgy kalkulálom mindig bele a távolságba. Menjen az ilyen is a pi..ba. Ja, mert ő egy olyan helyre állt, ami kapubejáró után volt és így ő legalább 0,5 méterrel előrébb állt mint az előző autós.
De még jobban idegesít a sok majom, aki vezetés közben nyomkodja azt a sz@r telefont. Mi olyan fontos? Mert az élete nem, az tisztán látszik :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53789) mephi666 válasza nyikszi (#53788) üzenetére


mephi666
nagyúr

én ha beállok valaki elé/mögé, mindig ránézek mennyi helyet hagytam... párhuzamosan ritkán parkolok, nincs is benne igazán nagy rutinom, de épp ezért ha úgy ítélem meg, hogy simán kiállnék onnan, akkor ott tényleg van elég hely :)

a telefont én is rühellem: max frissen kapott pirosnál veszem csak fel 2 mondat erejéig, hogy "vezetek, később beszélünk" ...mások ebből nem csinálnak problémát: simán kikanyarodnak úgy a védett úton érkező elé, hogy felé se néznek, de 1kézzel fülön ott a telefon :U vagy zebránál a túlsó sávban már áll egy autó, hogy elsőbbséget adna, mire a közelebbiben húz át a telefonáló (az ilyeneknek szoktam integetni középső ujjal) ...körforgalomban haladva is simán bejött múltkor is egy elém (úgy, hogy erősen lassítanom kellett miatta), aki felém se nézett, de a telefont szorította bal fülre...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53790) Krogoth


Krogoth
senior tag

Részemről az ilyen telefonálós, oda nem figyelős, büntetőfékezős, stb. parasztokat kötelező jelleggel átültetném 1-2 hónapra robogóra. Talán, ha nem egy 2 tonnás vasketrecben közlekednek rájönnek, hogy mások is vannak az úton rajtuk kívül.

(#53791) nyikszi válasza mephi666 (#53789) üzenetére


nyikszi
őstag

Én kihangosítót használok ;) Mondjuk még így se szeretek telefonálni, csak elvonja valamennyire a figyelmet. Volt nem egyszer, hogy azt mondtam, majd később megbeszéljük.

Ez a barom is ülhetne 1-2 évet nyugodtan a hűvösön: [link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53792) Lauda válasza nyikszi (#53791) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony elvonja. :) Éppen amennyire a kézben tartott telefon, hisz nem a telefon kézben tartása a probléma, hanem a figyelem megoszlása/beszélgetésre terelődése.

[ Szerkesztve ]

(#53793) Elemental


Elemental
addikt

Én rendszeresen vezetés közben intézem a telefonokat, kihangosítva.

(#53794) Zsombe


Zsombe
senior tag

Ma reggeli idióta Octavia-s. Az ilyen nem tudom minek ül autóba, ha ennyire figyelmetlen. :W

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#53795) Zozzant


Zozzant
addikt

Ma jött szembe a tejködben egy nappali menetfénnyel felvértezett suzuki vitara, és mivel csak az volt felkapcsolva ezért hátul SEMMI fény nem volt rajta. Nem térek azóta sem magamhoz... :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#53796) cappa72 válasza Zozzant (#53795) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt hitte, ködérzékelő is van rajta. És nem volt. Ennyi a magyarázat.
Én ilyenkor illedelmesen villogok. De max 2x. Utána inkább hagyom, mert nem érti.

@#53797 kenguru99
A menetfényt kizárólag nappal, jó látási viszonyok között szabadna használni.
Nadehátakkorminekasokextra, he? ;]
Sokan elfelejtik, hogy az autó nem tud gondolkodni...
Látni és látszani alapszabályt valahogy nem divat manapság szem előtt tartani.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53797) kenguru99 válasza Zozzant (#53795) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Mindennapos jelenség, estefelé a városi forgalomban is. A menetfényt kizárólag nappal, jó látási viszonyok között szabadna használni.

(#53798) NoLF válasza Zozzant (#53795) üzenetére


NoLF
addikt

én ma a 250km alatt, amit megtettem, 29 ilyennel találkoztam. direkt számoltam, mert tudtam, hogy nem állok meg 10 alatt... ráadásul a 250k km-ből csak ~100 volt, ami nem autópálya...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#53799) szebe válasza Zozzant (#53795) üzenetére


szebe
őstag

Ha ez megnyugtat, van aki sötétedés után sem képes lámpát kapcsolni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53800) Zozzant válasza cappa72 (#53796) üzenetére


Zozzant
addikt

Biztos azt is elhitte akkor, hogy nem jön kamion hátulról... félelmetes. Villogni tejködben, felbukkant 10 méterre és már el is tűnt mögöttem. Reméljük azért túlélte.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.