Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43001) TaaT válasza Zozzant (#43000) üzenetére


TaaT
veterán

Új? Mármint a Ken Block?

Give them hell Ukraine!

(#43002) Zozzant válasza TaaT (#43001) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez a videó nekem új... bocs ha neked nem.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43003) negroo válasza Zozzant (#43000) üzenetére


negroo
aktív tag

Jujjj de nagy. Én még raklapon csuklós busszal is megfordulok ááámmmm.xD

(#43004) TaaT válasza Zozzant (#43002) üzenetére


TaaT
veterán

Ez a videó nekem is új, csak a tartalma nem. :)

Give them hell Ukraine!

(#43005) 8th válasza TaaT (#43001) üzenetére


8th
addikt

Ahogy egy ralis cimborám mondta: egy 600lóerős autóval egy idomított csimpánz is tud keresztbe menni csinálja meg ugyanezt egy 120lóerős ladával majd akkor lesz jampi. :D

(#43006) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Unaloműző estére. [link]

(#43007) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43008) Lauda


Lauda
félisten

http://www.origo.hu/auto/20170322-sinen-vezette-a-skodat-es-jott-a-vonat.html

Az út 35. kilométerszelvényében található vasúti átjárónál figyelmetlenségből felhajtott a nyílt vasúti pályára, :U

(#43010) biker válasza Lauda (#43009) üzenetére


biker
nagyúr

Azért az már durva, hogy
- egyértelműen TILOS
- megbüntetik
És azt harsogják, hogy jogosan vagy nem jogosan van rögzítve a büntetés ténye.

Hát a ...om, nem kell balra kanyarodni, ahol tilos. És rohadtul senkit nem érdekel, 20 éve lehet, nem emlékezetből vezetünk, hanem szabályok és jelzések alapján

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43011) biker válasza biker (#43010) üzenetére


biker
nagyúr

csak egy példa, sajnos valós.
Szeged egyik utcájában 10+ évvel ezelőtt, mikor újra arra járt tömegközlekedés, megváltoztatták a forgalmi rendet, ami eddig X irányban volt elsőbbség, az most Z irányban volt.
Ez így volt, mióta világ a világ.

Pár nappal később jött apuka utassal, aki megszokta, hogy ott neki elsőbbsége van, és hiába a forgalmi rend változás tábla, bement lassítás nélkül
Keresztben meg jött a teherautó, aki nem szegedi volt, és csak azt látta, itt biza elsőbbsége van, és jött 50-el.
Sajnos az utas ottmaradt.

NEM vezetünk rutinból. NEM kanyarodunk be mert ott szoktunk.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43012) Lauda válasza biker (#43010) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azert mondja a tarlos ezt, mert:

A kozteruletes nem buntethet kanyarodasi tilalom megsertese miatt. Kizarolag megallasi, varakozasi vagy tablaval jelzett behajtasi tilalom vagy korlatozas megszegese esetén szabhat ki birsagot.

A torveny ennyit enged nekik. Ezek alapjan a felvetelek alapjan a rendorseg szabhatna ki max birsagot de azok is csak akkor, ha bent van az objektiv felelosseg koreben a kanyarodasi tilalom megszegese. Ezt most nem tudom bent van-e, szerintem nincs. Utana kene neznem.

(#43013) biker válasza Lauda (#43012) üzenetére


biker
nagyúr

a VEDA kapuknál volt egyszer pár perces videó az elején, miket rögzít, ott biza megfordulás záróvonalon benne volt az elkapottak listájában

Amúgy millió helyen van kamerás ellenőrzés
- buszsáv jogosulatlan használata
- ferihegyi gyorsforgalmi fel-lehajtás tiltott művelete a közepén a shell kútnál
- behajtás korlátozott övezetbe a belvárosban

Most ezen az egy helyen miért lenne kivétel? Ok, akkor küldje a csekket a rendőrség, ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43014) Lauda válasza biker (#43013) üzenetére


Lauda
félisten

A zarovonal atlepese es a kotelezo haladasi irany megsertese/kanyarodasi tilalom megszegese nem ugyanaz.

Csak rapillantottam a jogszabalyra es ugy latom, a kotelezo haladasi irany megszegese objektiv felelosseg ala tartozik, igy kamera felvetel alapjan buntethetnek, de nem a kozterulet felugyelet.

[ Szerkesztve ]

(#43015) Lauda


Lauda
félisten

A Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóságának jogértelmezése szerint sem lehet kizárólag a térfigyelő kamerák alapján leleplezett közlekedési szabályszegésért büntetni. Pető György a szervezet igazgatója elmondta, ő is azon az állásponton van, mint a főpolgármester, hogy az autósok ne fizessék be a térfigyelő kamerák alapján kiszabott bírságot. Az igazgató leszögezte, a fővárosi és kerületi önkormányzati közterület-felügyeleti térfigyelő kamerák alapján kiszabott bírság nem keverendő össze a rendőrség által üzemeltetett VÉDA vagy egyéb, például a gyorshajtás kiszűrésére használt kamerarendszerek felvételeivel, az azok alapján kiszabott bírság jogosságával.

http://index.hu/belfold/2017/03/25/megbuntettek_szabalytalan_kozlekedesert_budapesten_ne_fizesse_be_a_birsagot/

(#43016) tibcsiworld válasza Lauda (#43015) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez is valami hasonló! :(

(#43017) Lauda válasza tibcsiworld (#43016) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben nem ismerem a torvenyi hatteret.

Itt nalunk is szoktak regebben (jelenleg nem tudom mi a helyzet) buntetgetni tilosban valo parkolasert a kozteruletesek. A legtobben be is fizettek. En akkor mondtam minden ismerosomnek, ha ilyet kap ne csinaljon vele semmit, mivel a kozterulet felugyeletnek nincs erre jogalapja es mas intezkedesre sincs ilyenkor. Egy ido utan atadjak a rendorsegnek az ugyet es ott be is fejezodik az egesz, mivel a megallas es a varokozas szabalyainak megsertese 2012. szeptembereben kikerult az objektiv felelosseg hatalya alol. Emiatt a szabalysertesert csak azt a szemelyt lehet megbuntetni, aki elkovette. Amikor kuldik az adatszolgaltataskero lapot, be kell irni, hogy nem en vezettem az autot, hanem egy csaladtagom akit nem kivanok megnevezni. Ezt visszakuldod es nem fog tortenni semmi. Egyebkent ugyan ez a helyzet ha a rendor jelent fel vagy helyszinit szab ki tilos parkolasert/varakozasert es nem vagy ott.

[ Szerkesztve ]

(#43018) tibcsiworld válasza Lauda (#43017) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ugye 60 nap után jogvesztés áll fenn! A büntetés úgymond elévül! A másik, hogy a szlovákiai ügyvéd honnan tud meg rendszámok alapján címeket? A hozzászólások is érdekesek! :)

(#43019) Calogero


Calogero
addikt

(#43020) mephi666 válasza Calogero (#43019) üzenetére


mephi666
nagyúr

...legyen inkább lakó-pihenő övezet minden város teljes terjedelmében a városhatárt jelző táblákon belül és 20km/h-s korlátozás :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43021) marsu. válasza mephi666 (#43020) üzenetére


marsu.
senior tag

Vagy maradjon mindenki otthon a picsába és nincs gond. :P

(#43022) mezis válasza Calogero (#43019) üzenetére


mezis
nagyúr

Külterületen meg 40, autópályán 50.
(Van egy olyan sejtésem, hogy a legsúlyosabb balesetek az országutakon, autópályákon történnek.)

mezis

(#43023) Tibko8 válasza mephi666 (#43020) üzenetére


Tibko8
senior tag

Aztán meg a kerékpáros fog minket autósokat kerülgetni mert lassan megyünk.
Az ötlettől pedig falnak megyek :W

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#43024) mephi666 válasza Tibko8 (#43023) üzenetére


mephi666
nagyúr

...azokat majd lekapcsolják a rolleres rendőrök :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43025) marsu. válasza Tibko8 (#43023) üzenetére


marsu.
senior tag

Valami hasonló lesz.

(#43026) Chris Kiki válasza mezis (#43022) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A repülőknek is lassabban és alacsonyabban kellene repülniük, mert akkor nem esnének akkorát baj esetén ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#43027) Lauda válasza marsu. (#43025) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a rendoroknek nem szabadna hagyni, mivel indokolatlanul lassu haladasnak minosul. Ha sok a menetido varakozzon a buszmegalloban.

(#43028) Zozzant


Zozzant
addikt

(#43030) Lauda válasza Narxis (#43029) üzenetére


Lauda
félisten

Helyes. :D :D

http://ugyeszseg.hu/csoportos-garazdasag-a-piros-lampanal-gyorben-hamarosan-videoval/ ;]

Ezert nincs szerintem ertelme kemenykedni, most mivel lett jobb a buszosnak? Azt gondolom semmivel, csak kapott par pofont es jarhat birosagra.

[ Szerkesztve ]

(#43031) mephi666 válasza Lauda (#43030) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért a végén szépen átment a nő a piroson... :U

tegnap itt az "új" elkerülőn tettem pár kört a géppel, mert múltkor síkolták a hengerfejet és azóta elkezdtek zörögni a hidrotőkék, kapott rá pár deci gyógynedűt és járatni kellett legalább 60-70km-en keresztül... lényegében bő 10km-es 90es szakasz, végig elsőbbségem van... fene tudja hanyadik körben látom, hogy balról jön valaki megcélozva a besoroló sávot, gondoltam elenged ha elsőbbségem van és látja, hogy nem 20-al érkezek... erre még a záróvonalán keresztül behúz elém index nélkül úgy, hogy még kb 20-al sem ment... állhattam a fékre, blokkoláshatáron még le tudtam lassítani mögötte és szerencsére belém se jött senki :U villantottam rá párat, hogy mégis ezt hogy a francba gondolta??? erre a gyökér beállt 40-50es tempóra... esküszöm direkt vannak ilyenek, akik szítani akarják a feszültséget és keresik azt a helyzetet, amikor megpróbálhatnak kib@szni másokkal... alapvetően nyugodt vagyok, de ebben a helyzetben belátható szakaszon én is meguntam, visszaraktam 3ba, aztán záróvonalon-tökönbabon keresztül inkább magam mögött hagytam 1 pillanat alatt, mielőtt nekiállt volna komolyabban ráfékezgetni :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43032) philoxenia válasza Lauda (#43027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel Szőregtől végig 50-nel lehet csak közlekedni, az addig vezető hepehupás, kanyargós úton pedig senki nem tud száguldozni, gyakorlatilag nem kellene lényeges különbségnek lennie akkor sem, ha busszal utazunk ugyanezen a szakaszon
Ilyen úton?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43033) 8th válasza Narxis (#43029) üzenetére


8th
addikt

Értelmiségiek ha egymásra találnak. Mondjuk sokáig én sem tűrném tétlenül ha valaki válogatott módon sértegetné a nőmet még ha épp ő a hunyó mert szabálytalanul előzött akkor sem. :N

(#43034) marsu. válasza Lauda (#43030) üzenetére


marsu.
senior tag

Meg, ha egy záróvonalon való előzés miatt mindenki elkezdene bunyózni, akkor ebből állna az egész közlekedés.

(#43035) Pickit3 válasza mephi666 (#43031) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Na ilyenkor kell két kézzel nyomni a dudát, ha orosz vagy akkor nem is fékezel. ;] Akkor talán lesz egy kis szégyenérzete, mert a villogást nem mindenki veszi észre.

Akkor Én is; tegnap fordulok fel balra a főútra és balra található kb30méterre egy körforgalom. Csúszok lassan ki, mert jön jobbról egy autó. Mire elindulnék már látom, hogy a körforgalomból majdnem oldal két keréken távozó majd felém padlógázzal jövő újabb Golfocskát. Bepadlóztam a sávomba az autót és kb 30centire ment el a hátsómtól. Egy fél másodpercre próbáltam neki activitizni, de a fiatal szőkeség tátott szájjal bámult egyenesen a messziségbe. Tipikus néz, de nem lát eset. Ha kicsit elbambulok, akkor nyélgázzal oldalba kap teljesen.

Most, hogy így gondolkozok... Egykori évfolyamtársamnak vettek a szülei nemrég egy kis autót, 1 hétre rá már a bal eleje össze volt törve. Gondolom az említett szőke Golfos lányka is hasonlóan járt, hogy kapott apucitól egy autócskát és nyomja neki, mint a világtalan, mert úgyse Ő dolgozott meg érte.

(#43036) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43037) mezis válasza TaaT (#43036) üzenetére


mezis
nagyúr

A jobb kanyarnál talán ki kellett volna ülni a bal oldali ablakba... :U :DDD

mezis

(#43038) Lauda válasza TaaT (#43036) üzenetére


Lauda
félisten

Ez tuti david hasselhoff volt. :DDD

(#43039) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43040) amargo


amargo
addikt

Csepel, audi, bmw es egy mercis mind a három a felsőbb kategóriából és vélhetően valamilyen játékot űzték, aminek a célja, ki tud veszélyesebb vegig menni a forgalomban. Ezúton is kivánok nekik sok betonoszlopot és árokba hajtást.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43041) barnam_ válasza philoxenia (#43039) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jópofa, ha ez egy weboldalon lenne, átlapoznám.
De pénzt nem adnék érte. Elméletileg a jogsi megszerzése alatt mindenki megtanulta a táblák jelentéseit, egy-egy kanyarodási szabály nem lehet újdonság.

(#43042) Lauda válasza barnam_ (#43041) üzenetére


Lauda
félisten

Tapasztalataim szerint az emberek fokepp ket dolog miatt szegnek szabalyt.

1. figyelmetlenseg (nem veszi eszre a tablat, felfestest stb.)

2. nemtorodomseg/szandekos szabalyszeges

Ez a konyv egyiken sem segit.

[ Szerkesztve ]

(#43043) mezis válasza amargo (#43040) üzenetére


mezis
nagyúr

Csepel.
Ezzel aztán lehet vagánykodni ! :DDD

mezis

(#43044) amargo válasza mezis (#43043) üzenetére


amargo
addikt

Na igen :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43046) barnam_ válasza Lauda (#43042) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egyetértek :K

(#43047) m3tr0 válasza Lauda (#43042) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez így van.
Nem azzal van a baj,hogy büntetnek. Szerintem a büntetési tételek vannak nagyon elszállva.
Azért egy kötelező haladási irány megszegéséért, amit valljuk be simán belehet nézni főleg akkor ha még helyismereted sincs, azért az 50 ezer forint nagyon durva.
Mert ha egy 10 ezres lenne ugyanez a manőver,akkor is megtanulnám egy életre,hogy ott nem szabad pl.jobbra fordulni. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#43048) mephi666 válasza m3tr0 (#43047) üzenetére


mephi666
nagyúr

én a zebrákhoz pakolnék simán térfigyelő kamerákat és szétbüntetnék mindenkit: tegnap pl babakocsival vártunk percekig, mire 2 sávos úton a túloldalt megállt valaki, hogy átenged, de nem tudtunk elindulni, mert a hozzánk közelebbi sávban még pár kocsi áthúzott :U múltkori eset meg még szebb volt, amikor kisteher megállt a zebránál, hogy átengedje a gyalogosokat, egy gyökér meg szépen megelőzte :W ilyenre lehetne osztani 500ezres bírságot is nyugodtan... (a kisteher sofőrje tudta megakadályozni, hogy a baromállat elcsapja a gyalogosokat azzal, hogy ráfeküdt a dudára, a gyalogosok meg megtorpantak és néztek, hogy mivan? ...mert persze nem láthatták, hogy mögötte valaki épp előzni kezd)

ez nem is a figyelmetlen kategória, hanem a "le van sz@rva mindenki, vigyázzanak magukra és figyeljenek ők, mert úgy megyek, ahogy akarok"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43049) negroo válasza m3tr0 (#43047) üzenetére


negroo
aktív tag

Ha el lenne dugva a tábla, akkor érteném meg azt hogy nagyon nem jó a büntetés. Tisztán lehetet látni szóval biztosan nem tudtod nélkül csinálta.:)

(#43050) m3tr0 válasza negroo (#43049) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez nem igaz.
Őszintén szerintem simán lehet,hogy elnézel valamit és elmész jobbra ott,ahol eddig 20 évig elmehettél és nem figyeled a kötelező haladási irányt.
(Vidéken előfordult,hogy 32 évig el lehetett fordulni a fő útról balra az egyik utcánkba...2 éve kiraktak egy balra kanyarodni tilos táblát. Azóta ott szerinted hány 50 ezres bírságot lehetett volna kiosztani?
Kb. az ott lakók 90%-ának fel sem tűnt. Persze tudom, mindenki hülye és megszokásból vezet.)

De ettől eltekintve is előfordulhat,hogy elnézel valamit. Mondom nem a büntetéssel van bajom, hanem a mértékével. Elnézel egy "szaros"táblát (visszautalok a kötelező haladási irányra...nem stoptábláról beszélek) és kapsz érte egy 50 ezres csekket.Hááát...az nekem egy fél havi lakbér...a fizetésem negyede. :U
És nem okoztam balesetet, jobb esetben nem akadályoztam senki..csak szimplán rossz irányba kanyarodtam.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.