Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) cappa72 válasza Krogoth (#54999) üzenetére


cappa72
nagyúr

Javítsatok ki, de mintha az is benne lenne a kreszben, hogy zebra előtt (meg)álló autó mellett nem megyünk el: nem előzünk.
Ha ezt nézzük, akkor más lehet a leányzó fekvése, és valóban több a jogos ejnye-bejnye.

(Na a járdasziget igen, az megint hozzáad még egy csavart.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55002) Lauda válasza Krogoth (#54999) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy látom teljesen jogosak a megállítások. A gyalogosokat egyértelműen zavarták az átkelésben, elvonta a figyelmét az autós.

(#55003) Lauda válasza mephi666 (#55000) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs járdaszigettel megszakítva a gyalogos átkelőhely.

(#55004) Lauda válasza cappa72 (#55001) üzenetére


Lauda
félisten

(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos

c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

Kresz 36. §

(#55005) Krogoth válasza Lauda (#55002) üzenetére


Krogoth
senior tag

Szerinted zavarta, szerintem nem zavarta.

Mentem már át gyalogos előtt zebrán, mögöttem rendőr megállt és nem kezdett el villogni, akkor szabályos volt? Egy szabály értelmezése ne azon múljon már, hogy a rendőrnek milyen kedve van.

(#55006) Lauda válasza Krogoth (#55005) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted zavarta, szerintem nem zavarta.

Ennyi.

Egy szabály értelmezése ne azon múljon már, hogy a rendőrnek milyen kedve van.

A közlekedésben képtelenség mindent A-ra vagy B-re leszabályozni, emiatt lesznek olyan dolgok, ami megmaradnak gumiszabálynak.

[ Szerkesztve ]

(#55007) cappa72 válasza Lauda (#55004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor jól emlékeztem, köszi. Tehát hiába, hogy nem zavarta a gyalogost, ettől még a (6)c) ellen vétettek jópáran.
És így jogos a kék villogó - szerintem.

Mondjuk a pizzafutár fiúnak volt külön közlekedési lámpája, nem tudom minek karikázták be a gyalogos lámpát. Persze értem én, hogy logikusan az is pirosnak kellett, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55008) Lauda válasza cappa72 (#55007) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Valóban nem azt a lámpát emelték ki, amelyik rá vonatkozik. Egyébként szépen megvannak egy képen a saját lámpájával:

:D

[ Szerkesztve ]

(#55009) Krogoth válasza Lauda (#55006) üzenetére


Krogoth
senior tag

A közlekedésben képtelenség mindent A-ra vagy B-re leszabályozni, emiatt lesznek olyan dolgok, ami megmaradnak gumiszabálynak.

Persze, ebben egyet is értek veled, csak már "unalmas", hogy mindig a csúnya autós/motoros blablabla a gyalogos/biciklis meg azt csinál amit akar. Szerencsére ez utóbbi kezd megváltozni és őket is elkezdték büntetgetni.

(#55010) Lauda válasza Krogoth (#55009) üzenetére


Lauda
félisten

:R Ez egy teljesen más téma, amiről most írsz. Én egyébként sosem írtam, hogy csúnya autós/motoros blablabla. A szabályok mindenkire vonatkoznak és mindenkit szankcionálni is kellene a megszegéséért. Ezért is írtam, hogy remélhetőleg díjazzák majd a gyalogosokat is.

(#55011) Krogoth válasza Lauda (#55010) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem is rád értettem és egyet is értek veled, hogy mindenkit büntetni kellene, csak ugye az ehhez hasonló videók nagy része gyorshajtás vagy zebrás, mint ha más szabálysértés nem is létezne.
De ez már valóban más téma, nem is offolok tovább, csak néha jól esik panaszkodni egy kicsit.

(#55012) Csabex válasza Krogoth (#54999) üzenetére


Csabex
őstag

Azért van olyan eset is amikor a család halad át a zebrán és a gyerek gondol egyet, kiszabadul a szülei kezéből és szaladni kezd ami ezekben az esetekben nem túl szerencsés, hiába nem akadályozza és zavarja az átkelést. Ha megnézed, minden esetben a gyalogos előtt halad át az autó, szóval nem kell boncolgatni a kreszt, mert a videón minden esetben jogos volt az intézkedés.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55013) Reggie0 válasza Lauda (#54996) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, nem sokat erzekeltem belole. Sehol se lattam rendort.

(#55014) tyielow válasza Krogoth (#54999) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én is így látom. A zebra túlsó felén slattyog az ürge, nem fáj senkinek ha nem áll meg a másik oldalon, tehát nem akadályozza az áthaladásban. Talán az valamivel szigorúbb kérdés, amikor pl. jobbról jön az ürge, jobb oldali sávban már megállt egy autó. Akkor már hiába nem akadályozza, szerintem illene megállni a zebra előtt álló kocsi mellett. :U
Szerk.: látom ki is emelétetk az álló autó melletti elhaladást :)

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#55015) Lauda válasza tyielow (#55014) üzenetére


Lauda
félisten

Nem akadályozza, azonban az elsőbbséggel rendelkező gyalogost nem is zavarhatod.

(#55016) tyielow válasza Lauda (#55015) üzenetére


tyielow
aktív tag

És az mit jelent a gyakorlatban? Van akit elég sok minden zavar!

YouTube: toty1ka

(#55017) mezis válasza tyielow (#55016) üzenetére


mezis
nagyúr

A gyakorlatban azt jelent, ha látsz a közelben gyalogost, akkor állj meg. Aztán ha kiderült hogy "zebrakerülő" másfelé sétál, akkor indulhatsz.
Ha meg rendőrt is látsz a környéken, akkor elakadás jelző, kiszállsz és dumáld rá a gyalogost az úttesten (zebrán) való átkelésre! ;] :DDD

mezis

(#55018) Reggie0 válasza tyielow (#55016) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak az athaladasban nem zavarhatod. Pl. ha meglatja a jarmuvet es emiatt tempot valt, megtorpan, iranyt valtoztat, akkor megzavartad.

[ Szerkesztve ]

(#55019) Csabex válasza tyielow (#55014) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem az első is szigorú amikor slattyog, mert neki elsőbbsége van és nem tudhatod előre a reakcióját, ezért nem lehet a jogszabályt úgy megalkotni, hogy ha "enyhén gyalogol" vagy valami hasonló kifejezés, mert bármikor meggondolhatja magát és elkezdhet szaladni, aztán ha éppen az autó elé szalad amikor tempósabban közelíted meg a zebrát a gyorsabb áthaladás érdekében, akkor az nem a legszerencsésebb... Vagy itt van ez a pár éve történt halálos gázolás (+18, ennek tudatában klikkelj!), ebből is látszik, hogy nem tudod kiszámítani a gyalogos reakcióját, de ebben az esetben tény és való, hogy az autót vezető sofőr a hibás 100%-ban és remélem meg is kapta a méltó büntetését.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55020) Krogoth válasza Csabex (#55019) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez se 60al tempózott, ráadásul el is hajtott, szép.

[ Szerkesztve ]

(#55021) Csabex válasza Krogoth (#55020) üzenetére


Csabex
őstag

Sajnos :( Az ilyen eseteket látva (tény, hogy ez egy extrém) nagyon is egyetértek a jogalkotóval, vagyis ha a gyalogos belekezdett az átkelésbe, akkor ott övé legyen az elsőbbség független attól, hogy milyen távolságra van éppen az autótól.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55022) tyielow


tyielow
aktív tag

Minden világos

YouTube: toty1ka

(#55023) Krogoth válasza Csabex (#55021) üzenetére


Krogoth
senior tag

Pont az a baj, hogy nincs egyértelműen leírva. Gyalogosnak elsőbbsége van.
Elsőbbség: Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában.

Megesett, hogy mentem, zebrán gyalogos, látja hogy jövök, megtorpan. Hiába álltam meg a fentiek szerint szabálytalan voltam, hisz megzavartam az áthaladásban.

[ Szerkesztve ]

(#55024) Lauda válasza Krogoth (#55023) üzenetére


Lauda
félisten

Ennél konkrétabban ezt nem lehet leírni. Mint például a relatív gyorshajtás, vagy az indokolatlanul lassú haladás. Lehetne sorolni.

(#55025) Krogoth válasza Lauda (#55024) üzenetére


Krogoth
senior tag

Miért ne lehetne? Zebrán halad át a gyalogos, akkor állj meg.

(#55026) Lauda válasza Krogoth (#55025) üzenetére


Lauda
félisten

Jó. Ebből én inkább kimaradok.

(#55027) Reggie0 válasza Krogoth (#55025) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ha megall egy pillanatra a gyalogos? Akkor nem halad at.

(#55028) mephi666 válasza Reggie0 (#55027) üzenetére


mephi666
nagyúr

sőt az is előfordulhat 2x3sávos úton, hogy már majdnem átér a gyalogos, amikor előtör a michael jackson énje és moonwalk-olva akar visszasétálni, amiben az 5 sávval mögötte áthaladó autó megzavarja :K "amíg gyalogos tartózkodik a zebrán, se előtte-se mögötte ne haladhasson át büntetlenül autó" (irónia off)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55029) Reggie0 válasza mephi666 (#55028) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak arra probalom ravezetni, hogy ezek a megfogalmazasok a kreszben nem veletlenul alakultak ugy ahogy. Amint probalja helyettesiteni valamivel ami nem irja korul jol mar teli lesz kiskapuval.

(#55030) Csókolom válasza Lauda (#55024) üzenetére


Csókolom
tag

igaz evekkel ezelött volt, de mar fizettem egyszer osztrak autopalyan "indokolatlan megallasert" 120€ -s birsagot. Van olyan, hogy indokolatlan megallas, ha akkor amiatt vki belenknyakal hatulrol, mi vagyunk a hiabasak. A leallosavban alltam meg egy müszaki hiba miatt es telefonaltam a kocsiban...foto volt rola, hogy telefon van a kezemben, es ott allok a leallosavban villogoval mielött folytattam az utat.

[ Szerkesztve ]

(#55031) Lauda válasza Csókolom (#55030) üzenetére


Lauda
félisten

Én indokolatlanul lassú haladásról írtam.

Kresz 26. § (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.

(#55032) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az is a gond hogy néhány gyalogos néha nem tud várni pl 5-6 mp-et hogy átkeljen a zebrán.

Ilyet nem egyszer látok, csak azt nem értem hogy mégis hova siet annyira.

(#55033) Zolás válasza Csókolom (#55030) üzenetére


Zolás
addikt

Németbe és osztrákba tilos a pályán álló járműben ülni. Ha látsz lerobbant németet, az is pár méterrel arrébb áll az autótól, a szalagkorlát mögött, még szakadó esőben is. Ha asszony, gyerek vele van, azok is. Látszólag telefonálni álltál meg, azért ment a bünti.
Ha beleszalad hátulról valaki az álló járműbe, nem halsz bele.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#55034) mephi666


mephi666
nagyúr

mennyire lehet biztonságos úgy furikázni, hogy a csomagtartóban van párszáz liter zacskós üzemanyag? :C (lesz itt alapanyag a következő michael bay filmhez, csak remélhetőleg magas felbontású térfigyelő kamerák fogják rögzíteni, ahogy 1-1 felrobban)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55035) MasterMark válasza mephi666 (#55034) üzenetére


MasterMark
titán

A legtöbb ezek közül nem mostani kép.

Switch Tax

(#55037) tyielow válasza Lauda (#55036) üzenetére


tyielow
aktív tag

Utálom, tipikus felfogás autópályán. Belsőben jövök mint a golyó, de ő bejön elém, mert indexelt meg mert előrébb van... az mindegy hogy 2 másodperc sem kell, hogy a seggébe érjek... tisztelet a kivételnek.
Amúgy nagy áldás ez a dashcam úgy érzem, az itthoni joggyakorlatokat tekintve épeszű sofőr szerintem beszereli az autójába. Főleg, hogy nem is drágák már, 10-15 ezerért meg is oldható.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#55038) mezis válasza tyielow (#55037) üzenetére


mezis
nagyúr

+1 a fedélzeti kamerának. (Motorosnak, biciklisnek, gyalogosnak meg akció kamera.)
Egy tankolás árából is megvehető egy szerényebb paraméterű.
Tapasztalat: Kell a széles látószög (120° - 130° ? :F )

mezis

(#55039) kw3v865 válasza tyielow (#55037) üzenetére


kw3v865
senior tag

Hátulra is kell egyébként. Pont az autópályás esetek miatt. Bőven megéri.

(#55040) kw3v865 válasza mezis (#55038) üzenetére


kw3v865
senior tag

130 foknál kisebb látószögűek nem igen vannak a piacon, az pont ideális. Nincs is szükség nagyobbra. A 170 fokos erősebben torzít, felesleges.

(#55041) bul07


bul07
nagyúr

Nemrég volt ilyen A800S akció[link]
Első hátsó kamera + HW Kit US $113.15 (~35e Ft)

Csakhogy érdemes nézegetni hátha megint lesz

És az helyzet hogy meglátásom szerint vagy venni kell olcsó 70Mai 1S, vagy többért a A800S
Mert a közötte lévő cuccok nagyon kompromisszumosak és hátsó kamerával már majdnem 30e körül vannak

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#55042) mezis válasza kw3v865 (#55040) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem még sikerült berendelnem egyet.... :((( :o :W

mezis

(#55043) Krogoth


Krogoth
senior tag

Egy buszt állított meg büntetőfékezéssel egy sofőr Kispesten, elvették a jogosítványát

Az irány jó, már csak a vasaltheréjűekhez hasonló "celebeket" is azonnal így kellene jutalmazni, nem évekig tartó vádemelési eljárással bohóckodni.

(#55044) cappa72 válasza Krogoth (#55043) üzenetére


cappa72
nagyúr

Néha azon gondolkodom, hog azért tanítani is kell(ene) az embereket arra, hogy mi az a viselkedésforma, amit az utakon kerüljenek. Ez pl. az lenne. Vizsgaanyagot csinálnék belőle.
Még emlékszem a tesztkérdés egy lehetséges válaszára a KRESZ vizsgán:
b, ledudálja a gyalogost az útról...
(és nem ez volt a jó megoldás; de annyira megragadt bennem, mert annyira blőd...)

Szerintem akik ezeket csinálják, azoknál kimaradt a mondtat, hogy az út veszélyes üzem.
Aki meg busszal kekeckedik, az mondjuk alapból hülye. (Olyan, mint amikor motorost próbál meg legyorsulni egy 60LE-s kisautó. )
Ráadásul a busz utasait is veszélybe sodorja ezzel. Ha legalább annyit látna, hogy "b'mmeg, ez sokkal nagyobb, mint én", már visszatartó erő lenne.
De hát breki is megjárta, meg most ez a fószer is. És ezek csak azok, amikről tudunk.

Ezért jó a hómofisz, ötödannyi barommal találkozik az ember az tuakon (mert heti kétszer mozdul ki ;) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55045) Csabex válasza Krogoth (#55043) üzenetére


Csabex
őstag

Nyakamat rá, hogy az érve az volt, hogy a bal oldalról kiforduló autóst engedte el és a busz nem tartotta a követési távolságot :DDD Sovány érv lehetett ha használta, mert előtte záróvonal + zebra, szóval...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#55046) kw3v865 válasza cappa72 (#55044) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nagyon szomorú, ha tanítani kell, hogy nem büntetőfékezünk a busz előtt. Csupán a józan paraszti eszet kellene használni. Valójában ezek mentálisan betegek, hiába tanítanak nekik bármit.

(#55047) aprokaroka87 válasza Krogoth (#55043) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy olvastam a saját kiskorú gyereke is a hátsó ülésen ült, ezzel az ő életét is veszélyeztette, szerintem ilyenkor már nem csak magát a balesetet kellene vizsgálni, hanem azt is hogy az a gyerek mennyire van biztonságban annál a szülőnél, aki ilyet tesz.

(#55048) szebe válasza aprokaroka87 (#55047) üzenetére


szebe
őstag

Maximálisan egyetértek. Aki gyerekkel a kocsiban ilyenre a képes, ott nem az a kérdés, hogy való-e neki jogsi, hanem hogy a gyerek biztonságban van-e nála (nincs).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#55049) dh66e


dh66e
veterán

Segíteni akart az elakadt barátjának Gödöllőnél az M3-on...Alig két kilométert csapatta szemben a forgalommal.

[ Szerkesztve ]

(#55050) Lauda


Lauda
félisten

Napi agyhalott: [link]

A gödöllői járőrök a Budapest felé vezető oldalon megállították a sofőrt, aki addigra csaknem két kilométert tett meg szabálytalanul – adta hírül a police.hu. Kiderült, hogy egy rokonának akart segíteni, akinek lerobbant autója a sztrádán maradt. Elmondása szerint csak szemből megállva tudta volna bebikázni a másik kocsit, ezért hajtott fel a pályára az ellenkező irányból.

Tehát szándékosan, tudatosan tette amit tett. Többet nem kellene engedéllyel gépjárművet vezetnie. Így járt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.