Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) Khelben válasza #10186752 (#46000) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyrészt jobbról nem előzünk, így például a két kocsisor között elnavigáló motoros máris szabálytalan, ha tőlem jobbra tolakodik. Másrészt meg be lehet állni a sor végére a motorral szépen, és ott várakozni, ahogy a többi jármű teszi.

Kellene az a KRESZ vizsga pár évente. :P

KRESZ 36.§ 12. Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha
a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és
b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.

(#46002) Lauda válasza Khelben (#46001) üzenetére


Lauda
félisten

Neked sem ártana, mert amit beidéztél, az nem előzés.

(#46003) Khelben válasza Lauda (#46002) üzenetére


Khelben
nagyúr

a két kocsisor között elnavigáló motoros máris szabálytalan, ha tőlem jobbra tolakodik. Másrészt meg be lehet állni a sor végére a motorral szépen, és ott várakozni, ahogy a többi jármű teszi.

Nekem ebből az jött le, hogy a probléma az álló kocsisorban előremenő motorosokkal van.

(#46004) Lauda válasza Khelben (#46003) üzenetére


Lauda
félisten

A mondandója azt gondolom két szakaszra bontható, ő is így fogalmazott.

Egyrészt jobbról nem előzünk, így például a két kocsisor között elnavigáló motoros máris szabálytalan, ha tőlem jobbra tolakodik.

Ez valóban teljesen szabálytalan.

Másrészt meg be lehet állni a sor végére a motorral szépen, és ott várakozni, ahogy a többi jármű teszi.

Itt megteheti, hogy előre sorol, de nem kötelező. Erre igaz, amit beidéztél.

(#46005) dh66e


dh66e
veterán

Egy biztos a motorozás nem játék.
[Budapest] Ezt sajnos láttam-na nem a balesetet csak a felfordulást- ott mentem el mellette.

[Bicske]

Alsómocsolád

:o

(#46006) #10186752 válasza Lauda (#46004) üzenetére


#10186752
törölt tag

Pontosan

(#46007) amargo válasza Lauda (#46002) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem meg rosszul fogalmazott aki ezt a két mondatot leírta.. csak nincs tisztában az előzés fogalmával kapcsolatban.

És a beidézett paragrafus a helytálló és a költő is inkább erre gondolt. Nagyon ritka az a vadbarom motoros, aki 100-130 közlekedő kocsik között tép el.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46008) Lauda válasza amargo (#46007) üzenetére


Lauda
félisten

Az megvolt, hogy ő is egyet értett azzal amit írtam, hogy arra gondolt?

(#46009) MasterMark válasza Lauda (#46008) üzenetére


MasterMark
titán

Az megvan, hogy mind a ketten a hülyeséget magyarázzátok? :DDD

Switch Tax

(#46010) Lauda válasza MasterMark (#46009) üzenetére


Lauda
félisten

Mi volt hülyeség abban, amit írtam?

(#46011) MasterMark válasza Lauda (#46010) üzenetére


MasterMark
titán

Nálad nem amit írtál, hanem amit magyaráztok, mert mindenki tudja, hogy nem arra gondolt. Felesleges mellémagyarázni.

Álló autók mellett elmehet a motoros, és kész.

Switch Tax

(#46012) Lauda válasza MasterMark (#46011) üzenetére


Lauda
félisten

Azért ő maga csak tudja mire gondolt és írta is. Vagy ti parafenomének vagytok, hogy jobban tudjátok mire gondol a másik, mint ő maga? Beszarok komolyan.

(#46013) amargo válasza Lauda (#46008) üzenetére


amargo
addikt

Egy teljesen kétértelmű dolgot írt, ennyi.
Hidd el 10 emberből 7 álló autókat értett alatta. A második mondat teszi egyértelművé.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46014) MasterMark válasza Lauda (#46012) üzenetére


MasterMark
titán

Ő is tudja hogy nem arra írta. Ezt úgy hívják damage control. Ezen kéne beszarnod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46015) #10186752 válasza MasterMark (#46011) üzenetére


#10186752
törölt tag

De en nem arrol beszeltem..az nem zavar?

Arrol beszeltem, amikor peldaul a Konyves Kalman koruton a haromsavos uton ugye a delutani forgalomban a motorosok 50-60- nal mennek el tolem jobbra, a ket parhuzamosan halado kocsisor kozott.

Ha kicist tobbh helyet lat, athuzodik a masik savba (persze iranyjelzes nelkul), majd vissza az enyembe, es megy, mint az okorhugyozas. Ha van eleg helye, jobbra elmegy az auto mellett, ha nincs, probalkozik balrol.

Aztan amikor piros lampahoz ersz, es megallsz, akkor preselne at magat a ket auto kozott, es ha nem huzodsz el elole, akkor pofazik a faszparasztja, meg mutogat, meg bogeti az ocskavasat.

[ Szerkesztve ]

(#46016) Lauda válasza MasterMark (#46014) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#46017) amargo válasza #10186752 (#46015) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem máskor írj egy példát, mert így egyértelműbb mire gondolsz. Amúgy meg teljes mértékben kétértelműen fogalmaztál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46018) Popes válasza #10186752 (#46015) üzenetére


Popes
őstag

És szerinted miért mutogat meg bőgeti a "faszparasztja"? Lehet hogy csak egy másik faszparasz(szavaiddal élve :) ) figyelmét akarja felhívni hogy semmibe se kerülne ha úgy állna hogy elférjen mellette.
Akadályoz talán? Ha igen akkor még igazat is adok, viszont ha csak az zavar hogy ő elfér ott is ahol te nem akkor gondolkozz el hogy ahelyett hogy egyedül foglalsz egy autónyi helyet az úton mehetnél motorral is. :)

Ja és gondolom hogy az nem háborít fel így hogy hétvégén három 40+-os(nem a friss jogsis felelőtlen) motoros halt meg úgy hogy kettőnél az autós volt a hibás.

Deus ex machina

(#46019) Lauda válasza Popes (#46018) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nem kell úgy állnom, hogy a motoros elférjen. A szabály csak akkor engedi az előresorolást, ha elegendő hely áll rendelkezésre. Természetesen segíti az ember őket ahol lehetséges, legalábbis én így közlekedem. Ha meg nem fér el, ne keménykedjen, mert ő a paraszt, nem az autós.

[ Szerkesztve ]

(#46020) Popes válasza Lauda (#46019) üzenetére


Popes
őstag

Egy gázfröcs nem keménykedés, meghallod, felméred a szitut és döntesz hogy el tudod(akarod) engedni, vagy nem. :) (jobb lenne ha dudálna?)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#46021) Lauda válasza Popes (#46020) üzenetére


Lauda
félisten

Ti amugy olvastok is vagy csak irkaltok?

Ezt irta a kollega: akkor pofazik a faszparasztja, meg mutogat, meg bogeti az ocskavasat.

Ez netto parasztsag. Egy gazfroccs abszolut nem problema.

(#46022) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Ha valakinek baja van velem itt a fórumból akkor inkább üssön el. Ha nem akkor hagyjon faszparasztkodni ;] Mellesleg ami nincs a szabályokban az benne van a közlekedési etikettben. Ma pl egy 80centis járdaszigetre beszorult egy biciklis lány, nem szállt le így nem is engedték el. Itt jöttem én, átengedtem/intettem neki pedig ez nincs is benne a kreszben cserébe az etikettben benne van. Ha egy motorost látok a tükörben akkor félrehúzódok ami ugyanúgy nem muszáj, de jól esik neki, mint a biciklis lánynak. Remélem értitek. (Akinek nem inge...)

(#46023) philoxenia válasza Pickit3 (#46022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á, inkább kapsz egy pohár kólát... :U Menet közben, az ablakból... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46024) Popes válasza Lauda (#46021) üzenetére


Popes
őstag

Neked válaszoltam nem a "kolleganak". :))

Deus ex machina

(#46025) Lauda válasza Popes (#46024) üzenetére


Lauda
félisten

Csak arra céloztam, hogy nem egy gázfröccsről volt szó.

(#46026) Popes válasza Lauda (#46025) üzenetére


Popes
őstag

Tegyen be egy videót és eldöntjük.(mindenkinek más az ingerküszöbe, a "kollega"-nak pedig véleményem szerint belement valamikor a szemébe egy motoros ezért nem tartom elfogulatlannak :) )

Mindegy, érzek nála valami frusztrációt. ;)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#46027) Elemental


Elemental
addikt

Én többé kevésbé segítem a motorosokat, de ez inkább önös érdek. Inkább hagyok neki helyet, minthogy elkezdjen centizgetni és megkarcolja közben a kocsit.

(#46028) dh66e válasza Popes (#46018) üzenetére


dh66e
veterán

Ja és gondolom hogy az nem háborít fel így hogy hétvégén három 40+-os(nem a friss jogsis felelőtlen) motoros halt meg úgy hogy kettőnél az autós volt a hibás.

Ez az infó honnan van?Esetleg ha forrást tudnál adni hálás lennék.

(#46029) Popes válasza dh66e (#46028) üzenetére


Popes
őstag

Szombati RTL híradó. (bocs hogy nem keresem meg, pedig nem lehet nehéz megtalálni)

Deus ex machina

(#46030) dh66e válasza Popes (#46029) üzenetére


dh66e
veterán

ok,köszi.

(#46031) Cicero válasza dh66e (#46028) üzenetére


Cicero
őstag

A bicskei baleset helyszínelését pont láttam, épp takarták le a szerencsétlen motorost. A rendőrségi közlemény csak annyit ír, hogy az elsőbbségi szabályok megsértése miatt ütköztek össze. Vannak képek a helyszínelésről, azon úgy tűnik, mintha a motoros nem adta volna meg az elsőbbséget. Másodjára nézve nem értem az egészet, az autó jobb oldala van megütve, de a motoros az egyenesen továbbhaladó sávban jöhetett. A kréta is mintha a motoros nyomát jelezné... Itt a google street view.

[ Szerkesztve ]

(#46032) szebe válasza Cicero (#46031) üzenetére


szebe
őstag

Nem valami egyértelmű a leírás, az igaz.
Szerintem az autós jött BP irányából, Bicske felé kanyarodva nem adott elsőbbséget a szemből egyenesen jövő motorosnak...
A kréta szvsz már csak azt jelöli, hogy oda csúszott ki.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#46033) #10186752 válasza Elemental (#46027) üzenetére


#10186752
törölt tag

A cél szentesíti az eszközt. :)

(#46034) dh66e válasza Cicero (#46031) üzenetére


dh66e
veterán

Úgy néz ki két helyen is elsőbbségadás elmulasztása volt a baj oka.
Amin felkaptam a fejem az az alsómocsoládi eset volt.Ritka értelmetlen halála lett így a motorosnak.Nem tudom hajnalban a sötétben mennyire látható az az árokszalag.....

(#46035) #10186752 válasza dh66e (#46034) üzenetére


#10186752
törölt tag

Erdekes, fold van mindenutt, velhetoen arra esett, aminsokkal puhabb, mint a beton. Megis meghalt. Nagy sebesseggel sem mehetett az utaz elnezve, ez egy kis falucska, belterulet.

(#46036) Popes válasza dh66e (#46034) üzenetére


Popes
őstag

Annak a motorosnak semennyire, amit a képen látok abból arra következtetek hogy ez egy közúti forgalomra alkalmatlan motor amivel közlekedett.(250-es ETZ blokk, lámpa és rendszám nélkül)
Arról meg hogy ilyen motorokkal mit szoktak művelni az emberek hajnalban, vannak sejtéseim de attól még gáz az a szalagozás.(de szerintem nem feltétlenül az volt a főbűnös :( )

Deus ex machina

(#46037) #10186752 válasza Popes (#46036) üzenetére


#10186752
törölt tag

En nem ertek a motorokhoz, de nekem is volt olyan erzesem, hogy ez a motor nem feltetlenul a jobbak kozul valo.

[ Szerkesztve ]

(#46038) dh66e válasza Popes (#46036) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor lehet mondani hogy a baj nem járt egyedül... :(

(#46035) Ulthanito

Azért simán töröd a nyakad egy ilyen szituban főleg ha még bukó sincs rajtad.Az a földárok fal olyan kemény mint a beton.Mivel függőlegesen áll a motor az árokban szerintem volt ott sebesség is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46040) dh66e válasza Lauda (#46039) üzenetére


dh66e
veterán

Úgy néz ki előszőr csinálta vagy beragadt aminek nem kellett volna.
A ruszki öregasszony na az viszi a prímet a benzinkutas videók közül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46041) Cicero válasza Lauda (#46039) üzenetére


Cicero
őstag

Nyilván a picsaputtony elengedhetetlen kelléke a tankolásnak.

(#46042) dh66e válasza dh66e (#46040) üzenetére


dh66e
veterán

közben meg is van a link is. :D

meg persze a hülyeség határtalan egy válogatás erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#46043) #10186752 válasza dh66e (#46038) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem mondtam, hogy nem lehet meghalni, egy székről eldőlve is meg lehet...

(#46044) Siriusb válasza dh66e (#46042) üzenetére


Siriusb
veterán

Ilyet ne másolj ide!!!!! Röhögőgörcsben fogok meghalni. :DDD

(#46045) dh66e válasza Siriusb (#46044) üzenetére


dh66e
veterán

Csak ne vezetés közben kérlek szépen. ;]

(#46046) Zozzant válasza dh66e (#46042) üzenetére


Zozzant
addikt

Az ember tragédiája...:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#46047) Siriusb válasza dh66e (#46045) üzenetére


Siriusb
veterán

Majd igyekszem a tankoláshoz időzíteni. :))

(#46048) Ezekiel Ston válasza dh66e (#46042) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Az a fő probléma, hogy ezek a rendkívül jól képzett emberek a tömegközlekedés helyett a 4 kerekű személygépjármű közlekedést választják, és sajnos bejönnek a forgalomba...Ez a vicc...

(#46049) Mr.Csizmás válasza Ezekiel Ston (#46048) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezért jó ha tömegközlekedésben vagy, te vagy a nagyobb mindig :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46050) Cicero válasza Ezekiel Ston (#46048) üzenetére


Cicero
őstag

...azért a tömegközlekedés szereplőivel is súlyos gondok vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.