Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53701) Elemental válasza mefistofeles (#53696) üzenetére


Elemental
addikt

Engem bűntettek 20 éve kézben tartott telefonért, de nem emlékszem, hogy mennyi volt a bírság, talán 2.000. ft.

(#53702) Atomgeszi válasza Lauda (#53698) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Előbb jobb lenne felülbírálni a lámpa zöld idejét. Jobb lenne, ha itt is elterjedne a villogó zöld. És talán a legjobb lenne, ha mindenki el tudna indulni a zöldnél, nem pedig 4 autó átér ott, ahol alapból 10 is átmenne. :U

(#53703) Pitterix válasza Atomgeszi (#53702) üzenetére


Pitterix
őstag

Elég lenne a lámpa alá a visszaszámláló, mint Veszprémben sok helyen.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#53704) Lauda válasza Pitterix (#53703) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem mindegy, mert a piroson véletlenül nem lehet átmenni. Kivéve, ha valami kiszámíthatatlan helyzet alakul ki. A legtöbb autós azért csúszik bele a pirosba, mert még próbál átjutni a sárgán, holott meg is tudna állni. A legtöbb ember fejében az a tudat munkálkodik, hogy a sárgán még át lehet menni. Na ez tévedés. Csak akkor mehetsz át rajta, ha biztonságosan már nem tudnál megállni a kereszteződésbe való behajtás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#53705) Pitterix válasza Lauda (#53704) üzenetére


Pitterix
őstag

Az a baj, ezért már sokszor majdnem belém jöttek, mert le mertem fékezni sárgánál, vagy éppen gyalogost engedtem át. Pedig előtte belenézek a tükörbe....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#53706) Lauda válasza Pitterix (#53705) üzenetére


Lauda
félisten

Ez amiatt van szerintem, amit írtam: A legtöbb ember fejében az a tudat munkálkodik, hogy a sárgán még át lehet menni. Eleve rosszul tudják a kreszt.

(#53707) Pitterix válasza Lauda (#53706) üzenetére


Pitterix
őstag

Vagy tudják, csak inkább jó nagy ívben tesznek rá. Mert mindig mindenki siet mindenhova.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#53708) mefistofeles válasza Lauda (#53706) üzenetére

Eleve rosszul tudják a kreszt, plusz hülyék is mert az más ha két méterre vagyok a lámpától és sárgára vált, azon még nyilván átmegyek ahelyett, hogy vészfékeznék és sorban belém puszilnának hátulról de az megint más szitu, mikor olyan messze van az autós, hogy pontosan tudja, már pirosba fog átmenni de leszarja. Tegnap is így ment át, holnap is így fog, miért várna. Fontos dolga van, meg úgy sem szól neki érte senki! Semmi baj nincs a lámpákkal. Érdekes én meg tudok mindig állni, hogy ne menjek át piroson......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53709) nyikszi válasza mephi666 (#53700) üzenetére


nyikszi
őstag

Én nem kamerát raknék elsősorban (de ha belefér akkor miért is ne) hanem figyelmeztetőt az autósoknak. Most voltunk Gyulán és feltűnt egy zebra, ami előtt ledek villogtak és figyeltem messzebbről, hogy csak akkor kezd el villogni ha gyalogos át akar menni. Na az ilyet kötelezővé tenném mindenhol, kerüljön bármibe, mert egy emberélet is sok.
Itt a helyszín: [link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53710) mefistofeles válasza nyikszi (#53709) üzenetére

Az ötlet jó, de sajnos a probléma gyökerét nem orvosolja. Ha egy sofőr figyelmes akkor nem kellenek neki vakító neonok. Tudjátok hányszor állok meg a zebránál, zuhogó esőben kisgyermekes anyáknak akik előtt már 10 autó elhúzott.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53711) Reggie0 válasza mefistofeles (#53710) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem oda plane jo lenne, zuhogo esoben, foleg a szurke/fekete ruhas embereket meg nehezebb eszrevenni.

(#53712) mefistofeles válasza Reggie0 (#53711) üzenetére

Lehet, hogy én vagyok a csodabogár, de pl. esős esti időben fokozott figyelemmel megyek egy zebra felé. .... Akinek a zebrához neon kell ott nagy a baj....

...pedig hidd el nem egy totyogós autós vagyok, szeretek dinamikusan közlekedni.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53713) szebe válasza mefistofeles (#53712) üzenetére


szebe
őstag

Nem neon, hanem veszélyesebb zebrák elé (amit amúgyis fokozott figyelemmel kéne megközelíteni) fotocellát(?) raknak, ha belép a gyalogos, az aszfaltba épített led halványan villog.
Fehérváron ide raktak, mint látni, az a fa frankón takar, illetve a délutáni órákban idáig áll a sor vége, nem mindig belátható. Nyilván lassítasz, de ha villog a led, tudod, hogy biztosan lesz gyalogos.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#53714) mephi666 válasza nyikszi (#53709) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyen a közelünkben 2 is van :K az egyiktől kb 100 méterre van az a zebra, ahol 2-3 hete el kellett ugranom a merci elől... (zebra 3/4-énél jártam, amikor a szemem sarkából észleltem, hogy esze ágában sincs lassítani és ugranom kellett előre helyből vagy 1.5 métert... fényes nappal úgy, hogy balról megkaptam az elsőbbséget, jobbra tisztán belátható az út és pluszba ki is kanyarodott az orra előtt balra egy jármű... joggal gondoltam, hogy amiatt lassítani kell egyébként is)

ui: ja csak azt akartam, hogy a villogó zebra sem ér sokat 1-2 gyökérrel szemben...

ui2: mai eset... kb 1km-en keresztül haladtam egy tetvészkedő sofőr mögött, aki kb 15-20km/h-val araszolt végig... 2x2 sávoson mentem a belsőbe és elhúztam mellette, de a következő lámpánál mellém ért: akkor láttam, hogy telefon a fülön és nagyban magyaráz... gondolom nehezére esett volna váltogatni, így fix sebességben ment végig, finom kuplungolással indulva

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53715) Reggie0 válasza mefistofeles (#53712) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiaba, ha az atlagnak kevesbe fokozodik a figyleme, mint szukseges lenne. Korlatozott latasi viszonyok kozott tobb gyalogost utnek el. Most lehet mondani, hogy baj van a soforokkel, csak ez nem megoldas, mig egy vilagito tabla mar eleteket ment. Szoval en tamogatom, hogy a sopankodas helyett tablakat pakoljanak ki.

[ Szerkesztve ]

(#53716) mefistofeles válasza Reggie0 (#53715) üzenetére

Olvass vissza, én is azt írtam, hogy az ötlet jó. A hiba akkor is a sofőrökben van, de ha ez a megoldás akár csak egy ember életét menti meg havonta már megérte!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53717) Lauda válasza mefistofeles (#53716) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek. Sokat járok egy ilyen átkelő felé és nagy mértékben felhívja az ember figyelmét nappal is. Este meg aztán brutál módon. Még ha elbambulva mész arra, akkor is felkapod a fejed a villogásra.

[ Szerkesztve ]

(#53718) FireFox1996 válasza nyikszi (#53709) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nagyon szép a hely :K

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53719) dh66e


dh66e
veterán

Most néztem ezt a tévében. :(((

(#53720) nyikszi válasza dh66e (#53719) üzenetére


nyikszi
őstag

Olvastam valahol a neten :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53721) mezis válasza mefistofeles (#53710) üzenetére


mezis
nagyúr

Jók azok a figyelem felkeltők!
Pl Bp. 3-as út kivezető szakaszán (Kerepesi,... utak) araszoltam, suhantam, ahogy a forgalom engedte, és volt olyan zebra, amelyiknél csak utána döbbentem rá, hogy lassabban kellett volna megközelítenem.
Ugyanis a szembe sáv éppen araszolt, én meg éppen követési távolságra 50 körül, de ha kilép egy gyalogos egy autó takarásából, akkor nagy bajban vagyunk.
Ritkán járok arra, de ezután nagyon "szkenneltem" az út jobb oldalát, gyalogos átkelőhelyet keresve.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53722) mefistofeles válasza mezis (#53721) üzenetére

Gyerekek hol írtam én azt, hogy nem jók? (mindenki nekem címezi az efféle nézeteit)
Én csak azt mondom, hogy az autót nem a lámpa állítja meg hanem a sofőr!
Ettől függetlenül hasznos lehet minden figyelem felkeltő megoldás!
Nálunk Szombathelyen ez a probléma összefügg a parkoló hiánnyal is. Van olyan zebra amihez annyira közel parkolnak (szabálytalanul) az autósok, hogy tényleg csak pár méterről veszed észre ha ott valaki kilép. ott aztán tényleg sok még a 30 is.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53723) mephi666


mephi666
nagyúr

:C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53724) Lauda válasza mephi666 (#53723) üzenetére


Lauda
félisten

:D Ez így pont jól kijött. :DD

(#53725) Lauda


Lauda
félisten

Nem szaroznak ezek az amerikai rendőrök. [Video] :DD Ezt a grappler bumper cuccukat még nem láttam.

(#53726) Lauda válasza Lauda (#53725) üzenetére


Lauda
félisten

Grappler Police Bumper Promo :D Okos találmány.

(#53727) nyikszi válasza Lauda (#53725) üzenetére


nyikszi
őstag

Pedig pont itt volt már linkelve, kb. 1-2 hónapja. Tényleg jó, lassan itt is kellene :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#53728) Reggie0 válasza Lauda (#53726) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar varom mikor kezdik gyartani a penges belso peremu felniket, meg gumiharangokat :)

(#53729) mephi666 válasza Reggie0 (#53728) üzenetére


mephi666
nagyúr

Beépített rpg... más nem is kell :) amúgy szerintem usankában rájöttek, hogy nem kéne 4esével lezúzni az elfogó járműveket, hanem baszotterős motort bele, szigonyt és vége a mókának...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53730) philoxenia válasza mephi666 (#53729) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nono. Nálunk azér' előbb jobb tudni, hogy szabad-e az aktuális prédára vadászni... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53731) dh66e válasza nyikszi (#53727) üzenetére


dh66e
veterán

Nyáron láttam you tubeon először ezt a cuccot.
Azért ez sokkal biztonságosabb mint a kifordítósdi, főleg nagy sebességnél pályán vagy a városaikban mert sokszor vétlenek szívták meg a rosszul időzített pit manővert.

(#53732) mezis válasza philoxenia (#53730) üzenetére


mezis
nagyúr

Rendszám a központnak, aztán ha megkapták a "kilövési engedélyt", indulhat az akció! ;]

mezis

(#53733) Reggie0 válasza mephi666 (#53729) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem csak az, de az sem igazan jo reklam a rendorsegnek, ha a lopott autot darabokban adjak vissza a tulajdonosnak.

(#53734) mephi666 válasza Reggie0 (#53733) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt majd a biztosító rendezi... gondolom... írtam már itt kinti sztorit: yellowstone-ban b@sztak el sógoromék bérelt ford edge-el szarvast... volt biztosítás: no problem... :K az a lényeg, hogy az ámokfutót mielőbb megállítsák (ehhez pedig volt, hogy pár elfogójárművet is megtörtek, így meg csak meg kell szigonyozni valami nehéz és erős géppel)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53735) mefistofeles válasza Lauda (#53726) üzenetére

Húú de kéne ez a magyar utakra. Megszigonyozni a sok köcsögöt! :C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53736) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sokak által foglalkoztatott... :W

a legelején

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53737) mezis


mezis
nagyúr

[link]
Megdöbbentő mennyien jönnek, mennek. Senkit nem érdekelt az, hogy bajban van egy ember (autó).
Megjegyzés: Ahol én a jogosítványomat szeretem, ott a leeresztett vasúti sorompó előtt kötelező volt annyival megállni, hogy oda még egy autó beférjen. (Mentők,...).
Ezt itthon is igyekszem betartani, általában teljes az értetlenség. Pedig még hamarabb is át fogunk jutni, mert amikor elkezd a a sorompó emelkedni, akkor kuplung, sebesség (elkezdek kúszni :o ) és mire sorompó beakadt, fehér, kb a sorompónál vagyok és már mehetek is.

mezis

(#53738) Reggie0 válasza mezis (#53737) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ki tudja azt fejbol, hogy kezzel fel lehet emelni a sorompot, no meg ha annyira fontos az elete, akkor megiscsak belement volna autoval a sorompoba es nem a fostos autojat probalja menteni.

(#53739) mezis válasza Reggie0 (#53738) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért is linkeltem, hátha olyan is olvassa, aki nem tudja a sorompó felemelhetőségét.

mezis

(#53740) dh66e válasza mezis (#53737) üzenetére


dh66e
veterán

Aki hülye....Mit keresett ott őszintén?

(#53741) tyielow válasza dh66e (#53740) üzenetére


tyielow
aktív tag

Megnéztem a videót... +1

YouTube: toty1ka

(#53742) mezis válasza tyielow (#53741) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindenkinek lehet rossz napja, mobilhívása,....

mezis

(#53743) mezis


mezis
nagyúr

[link]
Azzal egyetértek, hogy ne bámészkodjunk.
"...egy autós elmerült a roncsok nézegetésében..."
Nem csupán azért lelassított, mert a 3 sávból 2 lezárva, emberek a lezárt sávokban ?
"...mögötte érkező későn reagált..." Nagyon későn. Nem bámészkodik, bármi van, nyomja neki, majd csak lesz valahogy.
Tapasztaltabb ausztrál ismerősöm mondta: Úgy 120km/ó-ig még beszélget az úti társakkal, de a fölött már csak a vezetésre koncentrál és ha BÁRMI MEGJELENIK ELŐTTE LASSÍT, FÉKEZ. Mert szokatlanul hosszú a fékút 130-nál. Ritkán kell vészfékezni autó pályán. Szerintem a jogosítvány megszerzéséhez tanpályán kellene gyakoroltatni a vészfékezést nagy sebességnél.

mezis

(#53744) mefistofeles válasza mezis (#53743) üzenetére

Már az előtte lévő autós is lépésben ment el a baleset mellett. Aki beléjük rongyolt az meg nem tudom mit figyelt. Mivel az első két autó nem vészfékezett hanem már lassan mentek el (a második sem futott rá az elsőre, megvolt a távolság, szóval ésszel fékeztek szerintem) a hátul jövőnek már rég észlelnie kellett volna, hogy előtte lassítanak! Autópályán, nagy sebességnél nem elég az autó orrára koncentrálni, kicsit előre is kéne figyelni..... :W

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53745) dh66e válasza mefistofeles (#53744) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyenkor én vészvillogok az a biztos.Ettől persze az Isten barma még belémrongyolhat.

(#53746) FireFox1996 válasza dh66e (#53745) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez egy jó szokás a vészvillogás, Mindenkinek kéne eszébe jusson ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#53747) Reggie0 válasza mezis (#53743) üzenetére


Reggie0
félisten

Ket hulye egymasra talalt.

(#53748) mefistofeles válasza Reggie0 (#53747) üzenetére

Nem tudom, hogy akibe beleronygyoltak az miért is volt hülye? Mert nem ő rohant bele az elsőbe?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53749) Reggie0 válasza mefistofeles (#53748) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert kozveszelyesen lelassitott, hogy bameszkodjon.

[ Szerkesztve ]

(#53750) mefistofeles válasza Reggie0 (#53749) üzenetére

Szerintem újra nézd meg a videót. Az elő autós gyakorlatilag lépésben megy, (ő bámészkodik) a második jól kivehetően lassít, hogy ne fusson rá az elől totyogóra.Ő figyelt és időben reagát, nem úgy mint az őt követő barom! Ha valakit ki kell nevezni "második hülyének" az a első autós aki kb. 20-al megy el a baleset mellett....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.