Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) mrmarkus válasza Trofi (#51400) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezek közül az Olympus Traveller SH60 lehet a jobb választás...

Freedom of Information

(#51402) mrmarkus válasza fireman123 (#51397) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez valóban jó választás volt, de azért úgí kamerát ajánlani, hogy hátha találsz egy kifutó szériát, nem túl hatékony. Mit ahogy te is írtad, az ára sokáig fölötte volt ennek az ominózus 50 000- forintnak.
Valamikor echte Leica filmes kamerát is lehetett venni 50 000- HUF alatti áron, csakhogy akkor egy havi magyar fizetés 1 900. HUF volt... ;)

Freedom of Information

(#51403) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

[link]

Lumix LF1 jóárasítva.

1/1,7”-os, 12,1 megapixeles szenzor
f/2 LEICA DC VARIO-SUMMICRON objektív
Elektronikus képkereső

(#51404) fireman123 válasza mrmarkus (#51402) üzenetére


fireman123
őstag

Írtam, hogy az xz-10-et a használt piacon érdemes keresni (persze csak ha a használt is játszik), újonnan már nincs ~fél éve.....mivel a jelenlegi kínálatban nincs kiemelkedő új gép az 50e-es kategóriában, ezért gondoltam, hogy a semminél többet ér az ajánlás.

(#51405) kovisoft válasza mentosatti76 (#51398) üzenetére


kovisoft
őstag

Kompaktra 80ezer körül paramétereik alapján jó választás lehet a .: JuSzT :. által linkelt Panasonic Lumix LF1 1/1,7"-os szenzorral és f/2 kezdő fényerővel.

Hasonló áron van még a Fujifilm FinePix XQ1 (2/3" szenzor, f/1.8 kezdő fényerő), valamint a Nikon Coolpix P340 (1/1,7" szenzor, f/1.8 kezdő fényerő), illetve a Canon PowerShot S200 (1/1,7" szenzor, f/2 kezdő fényerő).

(#51406) mentosatti76 válasza kovisoft (#51405) üzenetére


mentosatti76
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged.

(#51407) Trofi


Trofi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Ezek szerint érdemes rádobnom minimum egy huszast!

(#51408) mrmarkus válasza Trofi (#51407) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Tudom nem sok de hát ennyi van."
Ej, de gyorsan találtál rávalót... ;)

Freedom of Information

(#51409) Trofi


Trofi
csendes tag

Sajna nem találtam de akkor várok még. :W Nagyjából 2 hónapom van rá. :)

(#51410) mrmarkus válasza Trofi (#51409) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Itt az aprón hirdetnek egy Olympus XZ-2 masinát. Ezzel talán jobban járnál és a keretedbe is beleférne...

Freedom of Information

(#51411) vond válasza .: JuSzT :. (#51403) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fotoplus nagyon belehúzott: A 80k-s LF1 mellett 90k körül van az LX7 és az FZ200 is. Az LX100-at meg már odaadják bő 200-ért. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51412) #00661248


#00661248
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék venni a szüleimnek egy fényképezőgépet, ebben kérnék segítséget. A kiszemelt példány a Sony rx100, főleg kompaktsága és a képminősége végett. A kérdéseim:
1. ezen nagy a hangsúly: automata módban (csak ezt fogják használni) lesznek olyan szépek a képek, mint pl. a dpreview-s tesztképek? Ilyen képek alá nemigen adnék minőséget tekintve.
2. nem hülyeség venni egy cca. 3 éve piacon lévő gépet? a 220volt-nál venném, +2 év garanciával, de ha mondjuk az akksija elromlik, találok majd hozzá gyárit?
3. van esetleg más, ami kijön 130-ból 2-3 év garanciával, ennyire kompakt, szép a képe, vagy vehetem ezt nyugodtan?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#51413) bope87


bope87
aktív tag

Sziasztok!

Végre sikerült 2 versenyzőre szűrnöm a lehetséges gépeket. Az biztos, hogy brigde méret kell, a többi nekem túl kicsi. Így jutottam el az FZ200-hoz, illetve az offtopic D3200-hoz.
A felhasználási kör elég mindenes (egyelőre utazások során tájképek, mozgó ill álló vasúti járművek, épületek, stb...)
A Nikon jobban vonz a 3év garancia, és az esetleges későbbi variálhatóság miatt (ezt 18-55-ös objektívvel venném meg (esetleg 18-105)), de céloknak talán jobban megfelel a Lumix.
Melyik lenne jobb választás szerintetek? Hosszú távon gondolkozok (3-5 év biztos)

Kösznöm!

(#51414) jjeahh válasza bope87 (#51413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hosszú távra valszeg a d3200 jobb választás lehet, viszont fontold meg sztem még a pentax k500-at meg a panasonic g6-ot is, mindkettő nyújt pár hasznos extrát a d3200-hoz képest, és nekem ergonómiára, fogásra is jobbnak tűnnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51415) Dida104


Dida104
tag

Sziasztok!
Egy két helyen láttam, hogy a Nikon Coolpix A 190ezerért kapható, illetve rendelhatő. Erről a gépről mi a véleményetek? Érdemes foglalkozni vele? A neten találtam jópár jpeg tesztképet, azok nagyon tetszenek.

(#51416) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Próbáltam nézelődni a topicban, de elég speciális kérdésem lenne. Az Argosból kéne választanom egy viszonylag jó és nem őrülten drága fotógépet (40-80e kb.) egy lánynak. Legfőképpen utazási élmények, tájak ilyesmik lennének lefotózva, tehát nem professzionális használatra kell, jelenleg egy mobiltelefon a fotógép, ami kijelenthetjük, hogy szinte semmit nem ér. Vannak akciós bridge gépek 40e forint körül, ezek mennyire érik meg az árukat? (most akciósak, egyébként 70-80e lenne az áruk.) Igazándiból nem értem pontosan miért is jó egy bridge gép :) Mondjuk egy ilyesmire gondolok: (Van sok más hasonló is ilyen árban.) Nikon L330
Válaszotokat, segítségeteket, vagy bármiféle tanácsotokat előre is nagyon köszönöm. :))

(#51417) Stortebeker


Stortebeker
újonc

Sziasztok! Fényképező gép vásárlás előtt állunk. Alapvetően kompakt gépet keresek 100 e ft körüli összegért...az itt olvasottak alapján a a Pana lx7 és a Sony rx 100 között vacilálok, most nagyjából egyforma áron lehet mindkettőhöz hozzájutni. Ki lehet egyértelműen jelenteni, hogy melyik a jobb gép vagy ez csupán az egyéni preferenciákon kérdése?
Sőt a minap láttam a akcióban a M.M.-ban Sony alfa 7-et 99.e ft és már alapvetően nem MILC gépet akartam akár az is alternatíva lehet? ( persze tudom ennyi ért már van Oly Pl5-is két obi-val...)
Szóval elkelne a szakértő segítség! :) Előre is köszönöm!

(#51418) Vyndree válasza Stortebeker (#51417) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez volt 99-ért?

(#51419) Stortebeker válasza Vyndree (#51418) üzenetére


Stortebeker
újonc

Nemenem bocsánat , már annyi mindent néztem, hogy belekeveredtem a számokba szval Sony alfa ilce 5000 + 16-50 van 99eért! .

(#51420) Vyndree válasza Stortebeker (#51419) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem mindegy. :) A Sony ilce 5000 régóta 100, volt már akcióban olcsóbban is. A Sony Központiszalonban is annyiért adják.

(#51421) Stortebeker válasza Vyndree (#51420) üzenetére


Stortebeker
újonc

Nem bizony!!! :) Értem szval akkor ez nem annyira " akciós" ....

És az alapvető kérdésre van esetleg valami szakértő jó tanács?

(#51422) Vyndree válasza Stortebeker (#51421) üzenetére


Vyndree
őstag

Olympus e-pl5 két obival sincs már 100-ért, olyan 130 körül vesztegetik (kifutott termék).

Az LX7 mellett szól a jobb optika és a szélesebb nagylátószög, az RX100 mellett a jobb és nagyobb szenzor,. Fényerőt tekintve a nagylátó végén az RX100-nak van kb 1FÉ előnye, míg tele végén az LX7-nek van nagyjából ugyanennyi. Nézegesd a tesztképeket.

A MILC egy egészem más világ, sokkal dinamikusabb képei vannak, tudsz lencsét cserélni, manuálozni, pénz beleölni. :)

(#51423) Stortebeker válasza Vyndree (#51422) üzenetére


Stortebeker
újonc

Igen valóban 130 csak most volt rá a hétvégén a MM.-ban 10% kedvezmény így már közelített az ára az lx -hez.
Mindenesetre köszönöm az infókat, megnézem a tesztképeket és igyekszem dönteni! Végül is bármelyiket választom (lx7 vs rx 1000) egyikkel sem választ rosszul az ember...

Bizony MILC számomra izgalmas téma, még nem volt szerencsém ilyen géphez, talán majd a következő lépésben!

(#51424) mrmarkus válasza Dida104 (#51415) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A Nikon Coolpix A em olcsó, de nagyon jó választás lehet.
Nézd meg a hasonló árú és kvalitású - talán picivel jobb - Ricoh GR-t is!

Freedom of Information

(#51425) kovisoft válasza Dida104 (#51415) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez ugye fix fókuszos nem cserélhető objektíves kompakt? Én túl erős megkötésnek érzem a fix fókuszt egy kompakton, mert egy milc-cel vagy dslr-rel szemben itt nem tudsz másik objektívet rátenni. De ez csak szigorúan magánvélemény. :)

(#51426) mrmarkus válasza kovisoft (#51425) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ha szerinted ez egy fix fókuszos masina, akkor vajon hogyan lehet vele fényképezni?! :D

Freedom of Information

(#51427) kovisoft válasza mrmarkus (#51426) üzenetére


kovisoft
őstag

Oké, ott a pont, rosszul fogalmaztam. Nyilván fix gyújtótávolságú objektívre gondoltam. :R

(#51428) jjeahh válasza mrmarkus (#51426) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nyak fókusszal ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51429) mrmarkus válasza kovisoft (#51427) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Én is így gondoltam... ;)

Freedom of Information

(#51430) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a digitális fényképezőkhöz általában adnak-e tokot?
Nem fotós táskára gondolok, hanem keményebb védőburokra.
És, hogy a Nikon Coolpix 8700-ashoz tartozék-e a tok?
Köszönöm előre is.

(#51431) Zozzant válasza peter889 (#51430) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem adnak, az a fényképező is őskövület.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#51432) vscotina válasza peter889 (#51430) üzenetére


vscotina
aktív tag

szervusz!

Alapból nem adnak tokot, de előfordulhatnak promóciós akciók

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51433) mazsi70 válasza peter889 (#51430) üzenetére


mazsi70
senior tag

Biztos ,hogy egy 2004-es bridge modellt akarsz venni ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51434) peter889 válasza mazsi70 (#51433) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a válaszokat. Már megvettem. Tudom, h őskövület. Az a helyzet, hogy most ismerkedem a fotózással, lehet nem lesz tartós hobbi, és semmi kedvem nem volt horror árat fizetni érte. Használtan viszonylag olcsón megkaptam.
Fura, hogy a tokon spórolnak gyártók (pláne a Nikon). Annak idején a legegyszerűbb ruszki filmes fényképezőhöz is adtak kemény tokot.

(#51435) sideburns válasza peter889 (#51434) üzenetére


sideburns
aktív tag

"semmi kedvem nem volt horror árat fizetni érte. Használtan viszonylag olcsón megkaptam."
Ha ezért 1000 forintnál többet adtál, akkor téged átvertek.

(#51436) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Van most valami értelmesebb alternatívája a Sony RX100 szériának? Első generációs gépem van, gondolkozom az M2-re való váltáson, mert ott már az LCD dönthető, van külső mikrofon és vaku csatlakoztatási lehetőség is, de más márka elől sem zárkózom el.

Ami a legfontosabb elvárásokat illeti:

- minimum 1"-os érzékelő
- állítható dőlésszögű LCD
- lehetőleg fényerős obi (min. 1.8)
- minimum fHD@50fps videófelvétel
- minimum 3-4x-es optikai zoom
- lehetőleg külső mikrofont lehessen csatlakoztatni, de ez nem feltétel
- magyon kompakt méret, kb. mint az RX100

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51437) Mars55


Mars55
csendes tag

Sziasztok!

Manapság mi a legjobb kompakt választás 30-40eft között, ha semmiképpen sem lehet 40eft-nál drágább a gép?
Igény a kicsi, könnyű méret, középkategóriás mobilnál kicsit jobb képminőség, semmi egyéb.

(#51438) Dida104 válasza mrmarkus (#51424) üzenetére


Dida104
tag

Túrázáshoz kellene valami szuper képminőségű pöpec kis gép, jobb, mint a jelenlegiek. Most Canon G12-t, vagy Oly XZ1-et használok (vagy a párom XZ2-jét). Egyáltalán nem zavar a fix 28mm-es optika, képeim 99%-át jelenleg is így készítem, viszont olvasgattam tovább, mégsem jó a Coolpix A (vagy a Ricoh), mert csak 10cm-es makrót tud, az meg nekem kevés, mivel nagyon sokszor fényképezek bogarakat. Obikat nem akarok cserélgetni, milc emiatt nem jöhet szóba, amúgy is a G12-nél kisebb méretű gép kell. Lehet, hogy megvárom, az Oly milyen csúcskompaktot hoz ki legközelebb. Remélem, valami nagyszenzoros lesz.

(#51439) jjeahh válasza Dida104 (#51438) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Obikat nem akarok cserélgetni, milc emiatt nem jöhet szóba"

amiért cserélhető, nem muszáj cserélni, na meg nem olyan nehéz egy gombot megnyomni és lecsavarni az obit...

"amúgy is a G12-nél kisebb méretű gép kell"

Annál lassan az összes milc kisebb :DDD Főleg ha a fix gyútáv nem zavar, vehetsz rá egy palacsinta fixet oszt csók :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51440) Dida104 válasza jjeahh (#51439) üzenetére


Dida104
tag

Eleget töprengtem ezen, hidd el. Azért egy milc palacsintával is rendesen vastagabb, mint egy kompakt, és még nincs makróm, mi lesz a bogaraimmal? El kell férjen egy, a hátizsák vállpántjára erősített tokban úgy, hogy ne zavarjon. Ezeknek a kritériumoknak talán a G7X felel meg, de annak sem túl jó a makrója.

(#51441) sideburns válasza Dida104 (#51440) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ebből talán már rájöhettél, hogy minél nagyobb a szenzor, annál nagyobb a makró minimum fókusztávolsága is. Ha kijön egy nagyszenzoros Olympus (nem fog), annak is pont ilyesmi nagyságrendű lesz a makró képessége.

(#51442) peter889 válasza sideburns (#51435) üzenetére


peter889
őstag

Korábban itt [link] feltettem a kérdésem, de senki nem válaszolt rá.
Sajnálom, hogy nem a vásárlás előtt írtátok. :(

Ezt nem értem: "Ha ezért 1000 forintnál többet adtál, akkor téged átvertek."
Ugyanis a Jófogáson és a Vaterán megnéztem az árszintet. 11 ezerért vettem meg.
De tudod mit, kössünk üzletet: ilyen szintű gépet légyszi szerezz be nekem 1000 forintért, és én a dupláját adom. De tudod mit, legyen a triplája, hogy biztosan létrejöhessen az üzlet!
Egy barátomnak kellene.
Várom válaszod.

Ja és adtak hozzá 2 gigás microdrive-ot, jó akksit, akkutöltőt, adatkábelt. Utóbbiak gyári tartozékok.
Vagy én néztem el nagyon valamit, vagy Te.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#51443) peter889 válasza peter889 (#51442) üzenetére


peter889
őstag

Akár a triplájánál is többet fizetek érte, a barátomtól megkérdezhetem, meddig mehetek el.

(#51444) peter889


peter889
őstag

Tokot vagy kis táskát is szeretnék a Nikon Coolpix 8700-asomhoz, hogy ne védje ha viszem valahová.
Ha valaki tud jó áron hozzá, megköszönném, ha belinkelné.
Használtan is megfelelne.
De külföldi áruházakból is tudok rendelni. Sztem 1000 Ft-ot simán kiadnék érte, ha elfogadható. Nem kell drága, a legegyszerűbb is megteszi, csak védje.

(#51445) jjeahh válasza peter889 (#51444) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez mindentől megvédi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51446) faki_ válasza peter889 (#51444) üzenetére


faki_
senior tag

Nem lehetetlen, de túl nagy dolgokat ne várj: eBay-en vagy az apróhirdetésekben érdemes nézelődni univerzálisakat.

Pl.:
[link]
[link]
[link]

(#51447) peter889 válasza faki_ (#51446) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, és főleg az ütődések elleni védelemre gondoltam. Utolsó előtti linken lévő megfelelőnek tűnik.

(#51445) jjeahh az nem jó mert nem golyóálló :D

[ Szerkesztve ]

(#51448) Vyndree válasza peter889 (#51444) üzenetére


Vyndree
őstag

Bemész egy Auchanba, az egyik ilyen hipermarketben néztem nem rég, legalább húszféle tok volt, ott biztos találsz megfelelőt. Annyiban igazuk van a többieknek, hogy nem szabad már ilyen gépért sok pénzt kiadni. Pár nap használat után érteni fogod miről beszéltek, nem akar senki neked rosszat hidd el. Hogy jobban megértsd, nézd meg milyen mobiltelefonok voltak 2004-ben és hasonlítsd össze a mostaniakkal, nagyjából hasonló fejlődés van fotós téren is. Vegyél egy ilyen telefont, köszönj be vele valami mobilos topicba és nézd meg a reakciót.

(#51449) peter889 válasza Vyndree (#51448) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, majd megnézem, bár ahol lakom (megyeszékhely) nincs Auchan, csak a szomszédos nagyvárosban. Nekem egy 2006-os mobilom van, és telefonálásra tökéletes. SonyE K750i. Mobilon nem akarok internetezni, sem programot futtatni, ezért jó. A tartalék telóm 2004-es, éppen az általad linkeltek között van.
Ha vennék egy csodatelefont annyi hátránya lenne, hogy nagyobb és mindig féltem kellene a kijelzőjét.
Tudtam volna újabbat fényképezőt venni, de annyit nem akartam rá áldozni.
Ehhez legalább adtak akksit. Mert többségében olyan gépeket hirdettek amikhez ceruzaakksi jó, azt persze nem adtak hozzá, az még + 5 ezer lett volna legalább töltővel együtt, mert olyanom nincs.
Nem tudom, nem adtam-e érte sokat, de szerintem nagyon nem fizettem rá.

Majd kíváncsi leszek, hogyan fog szuperálni, aztán megírom ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#51450) Zozzant válasza peter889 (#51449) üzenetére


Zozzant
addikt

Az plusz költség lesz oda átmenni arra figyelj!

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.