Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) Tin_Shield válasza yvsmad (#51195) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Megnéztem én is azt az összehasonlítást, maradjunk annyiban, hogy nagyon nem ugyanazt látjuk a képeken...
De távol álljon tőlem hogy bármire rá- vagy lebeszélni akarjalak, ha neked az SX710 képei tetszenek akkor egyértelmű a választás. Mindenki boldog lesz, te is a gépeddel, meg mi is :)

(#51202) vond válasza Tin_Shield (#51201) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, én is ezt néztem. Már ISO100-on is tiszta homály az SX710, a magasabb érzékenységről meg ne is beszéljünk.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51203) crey


crey
MODERÁTOR

Végig olvasva a topic elmúlt pár hozzászólását, örülnénk neki ha ez a fotó elméleti adok-kapok befejeződne, és vissza térnénk az ontopic hozzászólásokhoz. Köszi.

yvsmad, külön hozzád is szólok. Addig kérlek ne ossz tanácsokat, amíg alapvető összefüggésekkel nem vagy tisztában, főleg ne úgy, hogy a tapasztalatodat egy eszközre korlátozódik, és az információidat egy megkérdőjelezhető szakmaiságú oldalról, illetve az árukeresőről szeded.

Ja az ilyenekre gondolok:

"Az LX7-ben tényleg csak 10 MPix érzékelő van? Mondjuk az új Pana TZ70 is visszament 12 MPix-re, de ez alá már nem érdemes menni szerintem."

Akkor pl. én most megyek, és Dunába lövöm magam, mert a D90-em is csak 12 MPixel... dobom is el a francba... :O

Az adott fényképezőknek emlékeim szerint 1/2.3"-os szenzora van, ez valamivel kisebb mint 1/2". Tudod a területi egységre beeső fény nem fog növekedni csak azért, mert neked több pixeled van, és bizony az érzékenységet sem igazán tudod javítani akkor ha csak azért is belezsúfolsz minél magasabb felbontást.

Szóval amíg te is bekajálod a marketing maszlagot, ne akarj mindenáron tanácsokat osztani. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#51204) yvsmad válasza crey (#51203) üzenetére


yvsmad
őstag

Miután felsoroltam, hogy hányféle bridge és kompakt gépem volt (a rendszerváltás előttiekről nem is szóltam még), most megkapom, hogy az ismereteim egyetlen gépre korlátozódnak. Szép volt!

A pixelháborúban azért ne ugorjunk kategóriákat, mert úgy már nem összemérhetőek a dolgok.
Új kompaktok között nincs akkora különbség, mint DSLR és kompakt között... biztos, hogy ezt még magyarázni kell???
Nem mondtam egy szóval sem, hogy a nagyobb felbontású gép jobb (ugyanakkora érzékelő mellett), de azért ma elég nehéz eladni egy 10 MP-s kompaktot újonnan. Hány évvel ezelőtti technikáról beszélünk? (Kompakt, nem DSLR!).

[ Szerkesztve ]

(#51205) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Azt hiszem kiszemeltem a 2 gépet amelyik közül döntenem kellene.
Lumix LX7 vagy Canon S120.

A tesztek egyértelműen a Canont hozzák ki győztesnek, viszont itt többet ezt fordítva gondolják.
Melyiket érdemesebb választani?
Főképp a fotózási teljesítmény érdekel, hogy melyik milyen képet és videót csinál.
A WIFI és ehhez hasonló dolgok nem számítanak, a lényeg hogy megbízható legyen és könnyen használható.
A Lumixhoz jobban húz a szívem, már csak a 2 év gari miatt is... a canonra ha jól tudom csak 1 év van.
Vagy mind a kettő hasonló képeket készít és szabad szemmel észre sem veszem a különbséget?
Ez a 12MP és 10MP mennyit számít?

Köszi aki válaszol.
Üdv :)

(#51206) yvsmad válasza vond (#51202) üzenetére


yvsmad
őstag

Remélem, ugyanolyan méretű képeket hasonlítottál össze, mert különben a nagyobb felbontásún közelebbről nézed a hibákat is.
A részletek éppenhogy az SX710 képén jönnek elő jobban.
Ha a színét nézed, a Canon színei nem egyeznek a Panáéval, a Canon kissé feljebb lő expozícióban, ezért automata beállításnál a színei kicsit fakóbbnak tűnnek. Ezt -1/3, -2/3 ev értékkel visszavéve korrigálni lehet.
Mondjuk nálam a Pana bridge-ek kékje nem volt az igazi, az ég inkább acélkék volt, tele állásban pedig kifejezetten szürke.

(#51207) vond válasza yvsmad (#51206) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kész. Be lehet zárni a ProHardver-t.
Ezzel a hozzászólással feltetted a koronát az eddigi produkciódra.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51208) SharpSA válasza yvsmad (#51206) üzenetére


SharpSA
veterán

Pár hozzászólással előbb volt egy moderátori kérés. Már én is unom a témát...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51209) Ijk válasza szegto (#51205) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az LX-7 90mm-es telével bír míg a az S120 120mm-el. Viszont az LX-7 jobb üveget kapott, f2.3 tele állásban míg a canon f5.7. Az LX-7 obijának tehát jóval nagyobb a fényereje, beltérben a canon elvérzik vele szemben. Ha kültérben jó fényviszonyok között fotózol és zsebgép kell akkor s120, ha beltérben is gyakran használod és nem fontos a zsebrevághatóság akkor lx-7.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51210) yvsmad válasza Ijk (#51209) üzenetére


yvsmad
őstag

(Téves hsz. törölve)

[ Szerkesztve ]

(#51211) yvsmad válasza szegto (#51205) üzenetére


yvsmad
őstag

Panát vegyél, mert jobb az obija. Az érzékelő lapka és a képfeldolgozó rendszer minősége semmit nem számít!
Ellenkező esetben téged is kiutálnak innen... :W

Akármilyen oldalon az ellenkezőjét olvasod, azt rögtön kikiáltják nem megbízhatónak. A teszteket készítők sem megbízhatóak, ha az eredmény nem tetszik nekik.
Ha az általuk megbízhatónak nevezett oldalról az ellenkezője jön le, akkor benned van a hiba. :F

[ Szerkesztve ]

(#51212) sinick válasza szegto (#51205) üzenetére


sinick
senior tag

LX7-nek automata módban fehéregyensúly és színkezelési problémái vannak, főleg beltérben, legfőképpen mesterséges fénynél.

AWB in LX7 iA mode?
LX7 Auto White Balance Quirks

Ha elfelejted a IA mód(ok)at, akkor valamelyest orvoslható.

(#51213) SharpSA válasza sinick (#51212) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez pontosan így van, azonban ez könnyen javítható egy fehér lap segítségével (ahogy itt is javasolták). Tegnap pont ezzel játszottam kicsit, hogy jobban megismerjem a gépet. Könnyen, gyorsan be lehet állítani és utána viszonylag kevés fény (egy darab 20 vagy 23W-os kompakt fénycső világítja a plafont az egyik sarokban) mellett is egész jó képek készültek vaku nélkül. Más gép szerintem itt már nem tudott volna jó képet készíteni vaku nélkül.
Szóval én e "hiba" miatt sem bántam meg, hogy az LX7-et vettem. Egy nagyon pici tanulás (vagy inkább hozzáállás) kérdése és jó képek készülnek. Hozzáteszem nem vagyok fotós, sosem tanultam, a kezelési útmutatót sem szoktam elővenni, csak ha nagyon muszáj (az egyéni beállítások mentésem miatt lehet, hogy bele kell néznem). Persze azért vannak fórumok is, mint ez. Autodidakta módon ragad is, marad is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51214) szegto válasza SharpSA (#51213) üzenetére


szegto
senior tag

A 90 és 120mm sokat számít?
Sajnos nem tudtam eddig kipróbálni egyiket sem.

Én sem vagyok nagy fotós, nagyjából értem h mi miért van de a beállításokkal nem szivesen bibelődök.

Mit csinálsz a fehér lappal? Vagy azon exponálsz és akkor beállítja a white balance-t, majd utána a témára exponálsz?
Ez a fehér egyensúly probléma minden esetben jelen van ha bent fényképezel vagy csak elő jön időnként?

Thx

(#51215) SharpSA válasza szegto (#51214) üzenetére


SharpSA
veterán

Most nincs előttem a gép, emlékezetből írom: az automata helyett ki kell választani az egyénit, majd ott a fehér lapra kell nyomni egy okét. Ez az előbb általam leírt nagyobb fény mellett elég lehet. Ha nem elég, ahogy nálam nem volt az (és emiatt manuális módban még állítottam a záridőt is lehetőleg f1,4-hez), akkor még el lehet húzni kék és piros irányba, ami után azt láttam a képernyőn, amit élőben (gondolom a képernyő színe kb. valós). Ettől kezdve lehet komponálni a képeket. Ez lámpa fénynél kell. Természetes fénynél rendben van a dolog még IA módban is.
Na és ezeket a beállításokat szeretném menteni, de még nem találtam meg a módját.
Ha valamit nem jól írtam, majd kijavítanak. :)
Ja és a 90-120 közötti különbséget nem tudom, biztos van hogy jól jöhet az a plusz 30, nekem elég a 90. Kb. 8-10 méterre "ellátok" vele. Persze kérdés mi a téma.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51216) mazsi70 válasza yvsmad (#51211) üzenetére


mazsi70
senior tag

Panát vegyél, mert jobb az obija. Az érzékelő lapka és a képfeldolgozó rendszer minősége semmit nem számít!
Ellenkező esetben téged is kiutálnak innen..

Gondolom másnak is lehet véleménye . :U

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51217) yvsmad válasza mazsi70 (#51216) üzenetére


yvsmad
őstag

Részemről búcsúzom a topictól, mindenkinek köszönöm a segítségét.
Megtanultam néhány fontos szabályt a kompakt és bridge fényképezők kiválasztásához (cserélhető obisokra nem vonatkozik!):
1. Az a gép jobb, amelyiknek kisebb fé érték van az obijára írva, semmilyen más tulajdonság nem számít.
2. Ha az 1. pont alapján nem sikerült egyértelműen dönteni, akkor az a gép jobb, amelyiknek az elején a Panasonic felirat szerepel.
3. Ha a 2. pontban is döntetlen az eredmény, akkor az a gép jobb, amelyik több hozzászólónak van a birtokában.

Nézzünk néhány konkrét példát:
1. Pana fé=2.8, X márka fé=3.3, különbség=0.5, nyertes= Pana!
2. Pana fé=2.8, Y márka fé=1.7, különbség=-1.1, nyertes= Pana!
3. "A" Pana 8 felhasználónak van, "B" Pana csak 3-nak: az "A" Pana nyert!

Ezzel minden információt összegyűjtöttem, amit egy márkahívőkből és/vagy fé érték vizslató fórumlakók által látogatott topicból kinyerhető. Minden más infót megtalálok a szakmai oldalakon, akár megbízható egyesek számára, akár nem.

(U.i.: Esetleg még később visszanézek, ha nem tudom eldönteni, hogy melyik fé értékű obi a jobb, vagy hogy a Pana és a nem Pana bridge-ek közül melyiket ne vegyem meg.)

[ Szerkesztve ]

(#51218) Semm1


Semm1
tag

Sziasztok !

Fényképező vásárlás előtt állok, csak a nagy kérdés van még hátra... Hogy vajon melyiket? :D
Első körben 50000 forint körül nézelődtem, mert 70+ -ot nem szánok rá, de részben az itt írtak és amit még neten olvasgattam meggyőzött, hogy kicsit többért találni akár sokkal jobb vételt is.
Őt néztem ki:
Sony Cyber-shot DSC-WX350 Ajánlható? Ha max 60000 forintért vennék, és csak újat.

(#51219) SharpSA válasza yvsmad (#51217) üzenetére


SharpSA
veterán

?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51220) yvsmad válasza mazsi70 (#51216) üzenetére


yvsmad
őstag

"Gondolom másnak is lehet véleménye . :U"

Nem, nem lehet.
Itt egyedül nekem volt más véleményem, mint az egy irányba bólogató birkatömegnek, de távoznom kellett.

[ Szerkesztve ]

(#51221) Tin_Shield válasza SharpSA (#51215) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs LX7-em, de azt írja kézikönyv - a 111. oldaltól kezdve -, hogy megjegyzi mindkét egyéni beállítást amíg nem állítasz be helyettük másikat. A gyári preset wb-k is finomhangolhatók, mindegyik külön-külön, azokat is megjegyzi. Ennyi állítási lehetőség több mint elég. És a legfontosabb: az iAuto mód mesterséges megvilágítás mellett beltérben felejtős (szerintem úgy álatalában felejtős az iAuto), kattogtatni a P mód (programautomatika) a javasolt.
Sajnos az (olcsó) kompakt fénycsövek és LED-ek össze-vissza színhőmérséklte (főleg keverve) a legtöbb gépnek feladja leckét, többet kell egyéni wb-zni (vagy raw-ozni), milyen eccerű is volt az élet a jó kis energiazabáló izzólámpák korában...
ekv. 90-120 között nincs drasztikus különbség, hevenyészett (fej)számolásom szerint ~5-6 fokkal szűkebb a látómező, egyszerű croppal megoldható utólag.

[ Szerkesztve ]

(#51222) crey válasza yvsmad (#51217) üzenetére


crey
MODERÁTOR

1. Senki nem mondta, hogy a Pana az ultimate choice.
2. Marhaságokat állítottál többször, mertem én is megemlíteni, példával, kiemelve, elmagyarázva a helyes megfejtést - amit vond is megtett.
3. Viszált, vigyázz magadra!

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#51223) sinick válasza Tin_Shield (#51221) üzenetére


sinick
senior tag

Nikon P5100-ről váltottam erre és annak sosem volt AWB problémája, pedig kb. ugyanaz a világításom, környezetem és témázásom van.

(#51224) SharpSA válasza Tin_Shield (#51221) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, megjegyzi, de ha valamiért el kell állítani? Már megtaláltam, hogy hol lehet elmenteni 3 egyéni beállítást, amiket C2 módban lehet aktiválni. El is mentettem az itthoni beállításokat.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51225) Tin_Shield válasza sinick (#51223) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nekem Nikon D90 volt a mostani Oly E-M5 előtt és időnként mindkettő tud(ott) érdekes dolgokat művelni mesterséges fényben...

(#51226) pibácsi válasza sinick (#51212) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Ugyenez érvényes sajna az Oly. XZ-2-re is, de erről már írtam. Fixre kell állítni - fehér lap, vagy szürke lap - , vagy válogatni a megadott fixek közül, mivel, ha ugyanazon megvilágításnál, egy helyiségben párszor bekapcsolom nulláról a gépet, akkor általában más színeket ad. legfeljebb, ha találok a közelben fehéret, akkor talán beáll. KInt a természetben találomra áll be. Ott is ki kell választani egy fix értéket és akkor jó (pl. napfény, felhős, stb.) Hozzá kell szokni. Talán akkor nem lehet, ha egyik helyiségből a másikba megyek, ahol más jellegű a világítás (rendes izzó, kompakt). Itt a képek utókompenzációját kell sajna igénybe venni.

Üdv. Pibácsi

(#51227) DemonDani


DemonDani
addikt

Sziasztok!

Nagyon régóta nem követem már az olcsó kompakt piacot, ezért segítséget szeretnék kérni.

Olyan 70 ezer forintig érdekelne olyasmi, aminél már akadnak manuális beállítási lehetőségek, egy képen például lehet tologatni a fókuszálás helyét (ne adj isten van manuális fókusz opció), illetve néhány alap paramétert, mondjuk a záridőt, az ISO-t elő lehet választani (vagy talán még a rekeszt is?). A Zoom az jó, ha van alapon azért jó lenne, ha a 3-4x-nél nagyobb lenne, de nem akarok 30milliószoros bridzset.

Először is ezek érdekelnének igazából, de az sem hátrány, ha esetleg nem 1/2.3"-os a szenzor, hanem valami kicsit nagyobb (gondolom az 1" ennyiért vágyálom lehet).

Végül egy érdekes kérdés, létezik olyan, ami nagylátószöggel (halszem) tud dolgozni vagy imitál valami ilyesmit értékelhető képminőség megmaradása mellett? Gőzöm nincs, létezik-e ilyesmi fejlesztés kompakton, de merem feltételezni, hogy nem teljesen elvetélt az ötlet :DDD

Egy sárcnak lenne, aki DSLR-t akarna, de tudom róla, hogy úgysem lenne képes fenntartani, mert a 20. hobbija... De így talán ki tudná próbálni magát a normális minőségi fotózásban.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#51228) Vyndree válasza DemonDani (#51227) üzenetére


Vyndree
őstag

Esetleg NX2000? A mérete ugyan kicsivel nagyobb mint egy kompakt, a 70k-ba belefér, a szenzora APS-C, manuálisan tud rajta minden állítani és képminőségben szerintem megállja a helyét a kompaktok között.
A zoom kicsi benne a kitobival, abban nem felel meg az általad felsoroltaknak, no meg abban hogy nem kompakt, hanem inkább milc. Viszont 1,15 millió képpontos 3,7"-os érintőképernyő, wifi, full HD videó sztereó hanggal.

(#51229) entropy válasza DemonDani (#51227) üzenetére


entropy
tag

Sziasztok!
Én pontosan ugyanilyen tippet szeretnék, mint az előttem szóló, csak 120 ezer keretösszegben és nem kell, hogy kompakt legyen :)
Lehető legjobb ár/érték arányú fényképezőgépre lenne szükségem. Nagyon sokat segítene néhány tipp!
UPDATE: számítana az is, hogy minél jobb minőségű videót lehessen vele csinálni

[ Szerkesztve ]

(#51230) jjeahh válasza entropy (#51229) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl5?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51231) entropy válasza jjeahh (#51230) üzenetére


entropy
tag

Köszi a gyors választ! Ez videózni mennyire jó? (Én nagyon laikus vagyok ebben a témában, barátnőmet akarom lebeszélni a rossz döntésekről és helyette valami jól átgondolt, okos döntést hozatni vele :) )

(#51232) jjeahh válasza entropy (#51231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na arra pont nem valami jó :D Mármint családi akármiket, pillanatokat megörökíteni ez is jó, de videóklippet nem ezzel fogsz forgatni :N Abban jobbak a Panasonic, Sony, Samsung egyes modelljei, az olympus inkább fotóban erős.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51233) entropy válasza entropy (#51231) üzenetére


entropy
tag

Nah, közben kiderítettem, hogy barátnőmnek 60%-ban fontos a videófelvétel minősége és 40%-ban a fényképezés minősége, szóval valami ennek eleget tevő cuccra lenne szükségem... :)
Köszi a segítségeteket!

(#51234) hcl válasza entropy (#51233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Videokamera? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51235) jjeahh válasza entropy (#51233) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kompaktok közül talán lx7 az egyik legjobb ebben ami belefér a keretedbe, milc fronton nem tudom... a5000 talán :F ha tudná bővíteni a keretet, akkor panasonic gm1, g6 már elég tuti full manuálisan beállítható videót tud.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51236) entropy válasza jjeahh (#51235) üzenetére


entropy
tag

Nem fontos, hogy kompakt legyen. A keretet pedig lehet bővíteni kicsit :)
Ez a Panasonic G6 elég jónak tűnik Prohardveres teszt alapján.

(#51237) kovisoft válasza hcl (#51234) üzenetére


kovisoft
őstag

Melyik videokamera teljesíti a "40%-ban a fényképezés minősége" követelményt (az adott árkereten belül)? :U

(#51238) hcl válasza kovisoft (#51237) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Költői kérdés volt, azért volt offban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51239) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!

Túrázáshoz keresek gépet nagyon max.80ezerig.
Egy ilyenem van, de nem tetszenek a képei.

Amiket néztem hasznában, gondolom ezek csak jobbak a mostaninál:
Nikon S1
Fujifilm XF1
Samsung NX mini
esetleg ha tudtok még....

(#51240) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Fuji S200EXR (Bridge ment), valami jöjjön :)

Kompakt kategóriában keresnék valamit, igazából 60-70e Ft körül összegre gondoltam, de úgy látom ez kevés lesz.

Általános célra lenne, leginkább baba fotózás (otthoni saját részre, nem profi) kint, bent; Városlátogatások, összejövetelek.
Szeretnék kreatív módokat (színkiemelés, háttérelmosás, stb...), wi-fi is jó lenne, de nem feltétel.

Itt most lehet kapni Nikon 1 S1-et 60e Ft (kit obival), vagy nézegessek Panasonic LX7-et, LF1-et? Az LX7 tetszik de az már 100e Ft. :Y

Megéri a +40e Ft? A Panában vannak ilyen kreatív módok?

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#51241) jjeahh válasza Cold5 (#51240) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha háttérelmosást akarsz, akkor nagy szenzor + tele és jó fény meg nagy tér vagy később egy fix obi. Kezdetnek ez megteheti.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51242) 52utas


52utas
csendes tag

Üdv
Ki tud egy jó fényképezőgépet ajánlani. Amatőr szamara.valami nikon jönn most a piacara ki tud róla valamit

(#51243) sideburns válasza 52utas (#51242) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nikon Coolpix A egy jó kis fényképezőgép.

(#51244) szilu7 válasza 52utas (#51242) üzenetére


szilu7
senior tag

Végülis az első negyedévben csak ennyi kompaktot dobott a piacra a Nikon: [link]
:U

(#51245) Cold5


Cold5
senior tag

LX7.et szeretnék venni...

Tudjátok, hogy mi a kül. ezek között:

LX7E-K és LX7EG-K és LX7EP-K

2db egyforma árban van a másik 15e Ft drágább...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#51246) Tin_Shield válasza Cold5 (#51245) üzenetére


Tin_Shield
őstag

K a színt jelöli: black
Az E európai modellt, ezen belül a G német, az E spanyol, az F francia stb, magyar nyelv minden európai speckós gépben van. Elvileg a különböző biztonsági előírásokban, a hozzá adott töltő dugójában, az alapértelmezett videókimenetben és ilyesmikben lehetnek különbségek, pl a távolkeleti gépekre sokszor nem lehet magyar menüt tenni, az usa speckós gépekben nincs 30 perces videólimit,

[ Szerkesztve ]

(#51247) Cold5 válasza Tin_Shield (#51246) üzenetére


Cold5
senior tag

:R :R :R

Akkor ezt fogom venni LX7EG-K, mert az akkor elvileg német piacra szánt. Tehát megfelelő dugója lesz...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#51248) vscotina válasza Cold5 (#51247) üzenetére


vscotina
aktív tag

sziasztok!

az enyém DMC-LX7EP-K! akkor ez ezek szerint lengyel piacra szánt termék?

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51249) Vyndree válasza vscotina (#51248) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem biztos, hogy P a lengyelt jelöli, lehet Portugál, Pakisztán, Peru, Paraguay, Palesztína, Fülöp-szigetek vagy akár Pápua Új-Guinea is. :)

(#51250) vscotina válasza Vyndree (#51249) üzenetére


vscotina
aktív tag

Előtte ott az "E" betű tehát mindenképpen európai. De egyébként a hivatalos forgalmazók boltjai ezzel vannak tele!

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.