Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) vond válasza hcl (#51650) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Így van. Ez a 83-szoros zoom meg vicc. Micsoda taknyolt már a kép?! Semmivel sem jobb, mint ha utólag belenagyítanál egy "normális" 15-20-szorosba. Sőt...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51652) babilonok


babilonok
csendes tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy jó kis fényképezőgépet. Egy- két napon beül meg akarom venni mert elromlott ami volt. Canon és Nikon gépekre gondoltam. Összeg max. 130ezer Ft. Szeretném ha szép tiszta éles képeket lehetne vele készíteni még rossz időben is és beltérben is. Családi képek, állatok fotózására használnám elsősorban. Jó lenne ha tudnék olyan képet is készíteni amelyiknél háttérelmosási lehetőség is van.
Nagyon szépen köszönöm előre is a javaslatokat.

(#51653) jjeahh válasza babilonok (#51652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Beltér, háttérelmosás, 130k... szerintem átköltözhetsz a milyen cserélhető objektíves gépet topikba :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51654) Lacy6 válasza babilonok (#51652) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én ezeket ajánlom:
Sony RX100 I-II, Canon G7x, Panasonic LX-7, Olympus XZ-2, Olympus Stylus 1

(#51653) jjeahh: Ezeket az igényeket telefonnal is megoldom, csak nem mind1 milyen minőségbe ;)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#51655) babilonok válasza Lacy6 (#51654) üzenetére


babilonok
csendes tag

Én ezeket néztem ki Canon G16, canon G7x csak ezekre nekem azt mondták hogy nem éri megvenni. Helyette a nikon coolpix p530-t ajánlották. Most már nem tudom melyik tipust érdemesebb megvenni.

(#51656) jjeahh válasza babilonok (#51655) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A p530-at felejtsd el... ha mindenképpen kompaktot akarsz, akkor Lacy6 által ajánlott gépekből csemegézz szerintem is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51657) babilonok válasza jjeahh (#51656) üzenetére


babilonok
csendes tag

Kompaktra gondoltam mert szerintem a DSLR géphez nem értenék. Minden képnél be kellene állítani hogy éles legyen a kép az nem menne nekem.

(#51658) Quent1n válasza babilonok (#51655) üzenetére


Quent1n
senior tag

A két Canon helyett az a Nikon egy vicc, nem egy kategória. Van nagy zoomja és kb. ennyit tud.

Ár értékbe jelenleg a G7x a legjobb kompakt gép a 150 körüli kategóriában. 158ért látom most AV planet-be, ennél jobb KOMPAKT gépet ennyi pénzért szerintem nem kapsz. Aki azt mondta, hogy ehelyett neked jó a P530-as Nikon ami kb annyira kompakt mint egy zsák krumpli.. Hát nah.. :D

G7x előnyös tulajdonsága egyébként az érintőkijelző amivel oda fókuszálsz ahova akarsz kb. Videózás közbe is elég jó dolog. Háttérelmosás is van, keress képeket. Nyilván nem egy MILC kategória de szerintem egyáltalán nem rossz. Vagy ott van helyette a Sony RX100 MK II de az drágább és tudásba egyáltalán nem jobb, viszont ha pl. a vakupapucs kell akkor nincs mese. Van olcsóbban LX7 vagy RX100 MK I azok is jók lehetnek ha nem költenél ennyit.

Ha meg nem kompakt kell és van pénzed objektívekre meg jobban érdekel a dolog akkor MILC, árba még jobban is kijöhetsz vele mint egy csúcskompakt géppel. Sajnos pont a 130 ezer forint a "senki földje" kategória a kompakt gépeknél. Alatta LX7, RX100 fölötte G7x, RX 100 MK II. Persze játszhatnak más gépek is ott a G16, Nikon P7800 akár de azokat nem szokták ajánlani annyira.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51659) hcl válasza Quent1n (#51658) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

G16 mocsok jó, csak az ára is annyi. És lehet rá tenni vakut...

Mutogatni való hater díszpinty

(#51660) Vyndree válasza babilonok (#51657) üzenetére


Vyndree
őstag

Olyan DSLR-t keress amin van AF (autó fókusz) és nem kell minden képnél élességet állítanod.

(#51661) hcl válasza babilonok (#51657) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kompaktnál is be kell...

Mutogatni való hater díszpinty

(#51662) babilonok


babilonok
csendes tag

A canon G7x-el szimpatizálok nagyon. Viszont ennyiért igaz már tudnék venni egy DSLR gépet. Nem tudom melyik is lenne a jobb választás számomra.

(#51663) jjeahh válasza babilonok (#51662) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de a dslr-nél be kell állítani az élességet... ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51664) Vyndree válasza jjeahh (#51663) üzenetére


Vyndree
őstag

minden képnél hogy éles legyen a kép az nem menne neki :P

(#51665) pandur99 válasza babilonok (#51657) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nézz körül az apró rovatban!
Van ott Olympus E-PL5 és m.zuiko 14-150-es objektív, a kettő együtt 130e alatt van, és bőven lever mindenféle kompaktot, ráadásul nagy zoomod is van.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#51666) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Panasonic DMC LX7-be szeretnék rakni 64GB-os memóriakártyát.

Kétfélét néztem ki:

1. Kingston MicroSDXC 64GB CLASS 10 UHS-I (90R/45W), a kódja KNG SDCA10/64GB.

2. Kingston Micro SD 64GB XC CL10, a kódja MBLY10G2/64GB

Mindkettő microSDXC, az első UHS-I-es, a második CL10-es (bár én úgy tudtam, hogy UHS-I=CL10, de - ezek szerint - nem így van.)

Elsősorban fotózok, nagyon ritkán videózok.

Melyiket vegyem? (A másodikhoz adnak kártyaolvasót is, de szerintem az nem lényeges, árban 1-2 eFt difi van. Szerintem mindegy, inkább az a kérdés, hogy a UHS-I-gyel lehet-e gondja.).

Azt írja a kézikönyv, hogy "Kopatibilis memóriakártyák: SD-memóriakártyák: 8M-2GB, SDHC-memóriakártyák: 4GB-32GB, SDXC-memóriakártyák: 48M,64GB. SDXC-memóriakártya használata előtt ellenőrizze, hogy a számítógép és az egyéb eszközök támogatják-e ezt a kártyatípust.".

A kézikönyv borítólapján ott vírit az SDCX logó.

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#51667) Vyndree válasza sinick (#51666) üzenetére


Vyndree
őstag

(#51668) .: JuSzT :. válasza sinick (#51666) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Vegyél inkább Transcendet, Lexart, Sandisk-et, Samsungot. Kingston akárhogy nézem, nálam a 4-5. lenne a sorban.

(#51669) sinick válasza Vyndree (#51667) üzenetére


sinick
senior tag

Elsősorban nem az a kérdés, hogy melyik memóriakártyát vegyem, hanem az, hogy a fentiekből az UHS-I-es jó-e az LX7-esbe. Itt valószínűleg több LX7-es tulaj fordul meg, mint az általad ajánlott topikban.

(#51670) sinick válasza .: JuSzT :. (#51668) üzenetére


sinick
senior tag

Igazából UHS-I vagy CL10 a kérdés, pontosabban van-e fényképezőgépes (még pontosabban LX7-es) tapasztalat az UHS-I-es kártyákkal.

(A gyártó meg úgyis mindig vallási kérdés)

(#51671) vond válasza sinick (#51670) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én ilyen 32 gigás C10 U3-ast használok az FZ200-ban.
Szerintem az LX7-ben is ugyanúgy működne.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51672) sinick válasza vond (#51671) üzenetére


sinick
senior tag

Húha...

Ez UHS-I-es így megnéztem a manualodat. FZ200-hoz írja, hogy "UHS-I szabvány szerinti SDHC/SDXC" támogatott, illetve a borítólapon rajta virít az "SDXC I" logó.

Az LX7 viszont nem tesz semmilyen utalást UHS-I-re.

Köszi!

(#51673) .: JuSzT :. válasza sinick (#51672) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

I use the Transcend 32GB SDHC Memory Card Class 10 UHS-I for my LX7 and my OM-D. I also have 2 1GB version for each camera as a back up. Been using it for 2+ yrs now and so far no problem.

(#51674) sinick válasza .: JuSzT :. (#51673) üzenetére


sinick
senior tag

Ja, most böngészem én is a dpreview-et és ez volt az első találat a google-ba. Köszi!

És kísértetiesen hasonló kérdés, illetve hasonló "pozitív" válasz ugyanott: LX7 Memory Card Question

[ Szerkesztve ]

(#51675) Digger válasza sinick (#51666) üzenetére


Digger
senior tag

Ha jól tudom, az igazán gyors kártyák az UHS-I U3 kártyák. Az U3-on van a hangsúly. Én ilyet vettem az FZ1000-be, mert a 4K-s videó felvételhez csak az jó.

(#51676) Quent1n válasza babilonok (#51662) üzenetére


Quent1n
senior tag

El kell dönteni mire kell és mi fontos igazán. Én is gondolkoztam dslr en sokat de a canon most is van az oldalamon es ez olyan luxus amit a tükrös nem tud de a milc se.. viszont cserébe bár fényerős a cucc de ugye kisebb szenzorméret... kompromisszumot mindegyikkel kell kötni.. Én ha MILC et vennék akkor pl APS-C alá nem adnám.

Gondold át rendesen! Ha a méret nem lényeg, komolyabban érdekel a dolog es szánsz rá később is pénzt akkor DSLR. Ha a méret fontos azért akkor MILC ha meg kulcsfontosságú hogy minden egybe legyen és fényerős cuccos legyen akkor kompakt.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51677) Janaboy


Janaboy
veterán

Egy Canon Sx260 hs milyen szintet kepvisel?

Janaboy

(#51678) jjeahh válasza Janaboy (#51677) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha a képminőségre vagy kíváncsi kb. padló szintet :D

Quentin: "Én ha MILC et vennék akkor pl APS-C alá nem adnám."
kár, mert milc fronton az mft rendszer a legkiforrottabb, a mai m4/3 szenzorok is simán pariban vannak az apsc lapkákkal.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51679) Quent1n válasza jjeahh (#51678) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nah akkor ma is tanultam valamit :) Egyébként mit értesz az alatt, hogy "mai"? 1-2-3 évesek? APS-C s vas konkrétan alpha 6000 az elég meggyőző volt :) A fentebb említett oly hoz is volt szerencsém de az akkor nem győzött meg annyira bár nagyon jó áron van ez tény.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51680) sinick válasza Digger (#51675) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi!

(#51681) jjeahh válasza Quent1n (#51679) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az összes jelenlegi 16mp m4/3 szenzor van olyan jó vagy jobb, mint pl. a canon meg samsung aps-c szenzorok (az nx1-et kivéve), a sony apsc lapkáknál viszont gyengébbek. De ez valós használat közben szvsz csak akkor számít igazán, ha szükséged van valamiért iso3200+ érzékenységre, viszont ha nincs, akkor érdemes egyéb ficsőrök-paraméterek alapján vásárolni, pl. kell-e kereső, kihajtható érintőkijelző, jó videó, jó jpeg motor, milyen obikra van szükséged és azok melyik rendszerre elérhetőek, stb...
Na de ez itt nagyon off és pár napja a milyen cserélhető obis gépet topikban már kitárgyaltuk a dolgot, szal részemről lezárva :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51682) Balli


Balli
őstag

Pana LX100-nak van komolyabb alternativája, amit érdemes megfontolni, ha az egyik elérhető legjobb kompaktot szeretnénk (ennél szignifikánsan nagyobb méret nem játszik és MILC sem), videó nem fontos, inkább a képek minősége, szenzor, könnyű kezelhetőség

Athens 2004

(#51683) Quent1n válasza jjeahh (#51681) üzenetére


Quent1n
senior tag

Köszi a választ, nincs kizárva, hogy egyszer bepróbálom a MILC-et bár ahhoz jó sok zsé kell majd :) Az alpha 6000 nagyon bejött igazság szerint. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51684) Quent1n válasza Balli (#51682) üzenetére


Quent1n
senior tag

A Pana LX100 képminőségbe a legkomolyabb kompakt gép vitán felül. Ezzel szemben apróbb bosszantó hibái azért vannak ami egy ilyen árkategóriájú kompakt gépnél szerintem cink egy kissé.

Ugye nincs vaku ami azért egy kompakt gépnél szerintem kellemetlen eléggé. A zoom tartománya is kissé korlátozott ha már csak egy 4.2x es vagy hasonlót kapott volna az rohadt sokat dobna rajta. Kijelzője nem dönthető ami szintén elvárás már egy csúcskompaktnál, mert pont a kis mérete miatt rohadt jó kreatív fotókat lehet csinálni egyedi szögekből. Érintőkijelző sincs amit nem is értek mibe került volna. Tudtommal mikrofon bemenet se ami megint már rég aktuális lenne a csúcskompaktoknál amik ilyen videós képességekkel bírnak Illetve a gép mérete szerintem már határeset a kompakt kategóriát nézve.

Szóval 1 szó mint 100 a Pana szerintem kicsit konzervatívan közelítette meg a dolgot. Csináltak képminőségbe "kompaktkirály" fényképezőt de azért az árért több apróbb dolog kimaradt belőle ami azért nem lenne hülyeség a kategóriában.

Alternatíva a Sony RX100 MK III lehet vagy az MK IV bár szerintem a jelenlegi árukat egyik sem éri meg. Utána Canon G7x. Ez a 3 gép ugyanolyan fényerős és közel ugyanolyan képminőséget produkál. Ha a videó nem fontos akkor szerintem G7x vagy LX100.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51685) jjeahh válasza Balli (#51682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fuji x100s, x100t, sony rx1, leica q, de amúgy milc fronton is van pici, ráadásul az előbbi kompaktokhoz képest nem is drágák annyira: gm1, gm5

Quentin: a kihajtható érintőkijelzőt én is hiányolnám, de a zoomot soha, évek óta fixeket használok milc-en és soha nem hiányzott a zoom :) .
A milc témához: nem muszáj sok zsé, az első milc-em 25k-ba került, a jelenlegi meg 35k-ba, az aláírásomban lévő linken megpillanthatod milyen képminőségre képesek, kompakt fronton ennyi pénzért semmi sem hozná ezt a szintet :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51686) vond válasza Quent1n (#51684) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Üzletpolitika. Majd az LX200-ban javítják a hiányosságokat (vagy azoknak egy részét). Ha most csinálnának egy tökéletes gépet, jövőre nem venné meg senki az utódot.

Én is ki vagyok bukva az ilyen pitiáner dolgokra, de sajnos ez van.

A mai mobiltelefon árak mellett vajon mennyibe fájt volna beletenni egy dönthető IPS érintőpanelt? Meg egy nyomorult mikronofon bemenetet? Az egészhez képest fillérekbe.

A többi nekem sem fáj annyira, de így egy kicsit soknak érzem a bőven 200k feletti árat.

Egy kis külső vakut viszont adnak hozzá alapból, úgy tudom. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51687) hcl válasza vond (#51686) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A mai mobiltelefon árak mellett vajon mennyibe fájt volna beletenni egy dönthető IPS érintőpanelt? "
Nem az ár határozza meg, hanem a termékmanagement, marketingesek... Valaminek a pozícióját ütötte volna.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51688) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fényképezőgépet venni.

Már találtam egyet ami tetszik is.Ez lenne az:NIKON CoolPix L31
Ebben az ár sávban kéne egy jó gép. rendezvényeken (családi) , kirándulásokon, nyaraláson lenne használva.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Sziasztok!

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51689) rejtőzködő válasza GGenius (#51688) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Nagy csodát ne várj tőle :(
Egy jobb minőségű okostelefon is hozza a képminőségét.

[ Szerkesztve ]

(#51690) Quent1n válasza hcl (#51687) üzenetére


Quent1n
senior tag

De melyikét? Mert pont, hogy a Pananak kompakt fronton nincs nagyon más készüléke ergo kb letarolhatták volna a piacot egy olyan géppel ami a fotósok, videósok és a kényelmes fényképezést szeretők igényeit is kielégíti. Gyakorlatilag eljutott oda a technika, hogy ez lehetséges csak akarat kérdése. Nyilván pénzügyileg nem éri meg tökéletes gépet összerakni, mert akkor ki veszi a következőt de hát akkor is bosszantó valahol. Én úgy vártam pl a Sony Rx100 MK IV-et, hogy kb minden nap ránéztem. Erre mikor kijött csak néztem, hogy ezt vártam annyira?..

vond Adnak igen de hát milyen P&S gép amire rá kell pattintani? :D No nem mintha ilyen fényerős lencsék mellett sokszor lenne rá szükség az is igaz. :)

jjeahh Jó képek most jól megnéztem őket, grat! :) A MILC úgy kerül sok zsébe ha szeretném azt a kényelmet minél nagyobb százalékba visszakapni amit egy csúcskompakt ad. Hülye dolog én pl. lassan nem megyek már el úgy, hogy ne lógna az oldalamon a gép. Észre se veszem a súlyát, elvan, bármikor elővehetem fotózgatni egyet. A zoom örök vita én is hallottam és tanultam, hogy "menjünk közelebb a témához" de ez azért nem mindig olyan egyszerű. Talán valahol itt válik ketté, hogy mennyire alkalmi hobbi vagy sem valakinek ez. Nekem egyelőre alkalmi és fontosabb egy mindenes útitárs ami azonnal üzemképes, mint egy jobb képet adó de körülményesebben szállítható és használható eszköz. :) Nekem eddig egy régi Nikon coolpix 4100-as volt ahhoz képest a canon tökéletes egyelőre. Aztán lehet, hogy nálam is eljön az idő mikor azt mondom, hogy MILC vagy DSLR ki tudja? Mindenesetre akkor is szeretnék egy kompaktot ami a mindennapokba is ott lehet nálam.

GGenius Ennyi pénzért új kompakt gépet kár venni szerintem. Valóban egy jobb mobil tökéletesen kiüti ezt a kategóriát. Ha tényleg csak ennyi van rá akkor inkább használtan lenne érdemes valamit nézni.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51691) vond válasza GGenius (#51688) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha még megvan, akkor inkább ezt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51692) GGenius válasza vond (#51691) üzenetére


GGenius
tag

Most nem magamnak kell hanem ismerősnek is mindejképpen f. gépet akar. és újat.

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51693) hcl válasza Quent1n (#51690) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy tuti ezért van, de hát valamiért csak nem tették bele, és az ok nem az, hogy nem lehet :D És hasonló marhaságok miatt történnek ilyesmik, mint amiket írtam...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51694) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

35 ezer ft-ig milyen fényképezőgépet ajánlotok?

SONY CyberShot DSC-W800 B,W 810-830 vagy CANON IXUS 160-165?

Nem nagy elvárásom lenne csak képeket lőjön,de ne csúnyákat.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51695) net91 válasza FoLey-v (#51694) üzenetére


net91
senior tag

Először olvasd el a fenti lenyitható összefoglaló ide vonatkozó részét.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#51696) FoLey-v válasza net91 (#51695) üzenetére


FoLey-v
addikt

Elolvastam már,de lényegében mindegy,hogy milyet veszek,ha ugyanazt tudják?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51697) net91


net91
senior tag

A belépő kategóriás gépeknél jelentős eltérés nincs, ezért mindig azt javasolják, vedd azt amelyik szimpatikusabb.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#51698) hcl válasza FoLey-v (#51696) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, van amelyik borzalmasabb a többinél :) Használtban nem gondolkodol?
Nem jut eszembe az a gép, amit ismerős nőjének vettünk. Valami Samu volt, kiskompakt, BSI szenzorral, az egész értelmezhető volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51699) FoLey-v válasza hcl (#51698) üzenetére


FoLey-v
addikt

Használtan nem szeretnék csak is újat vagy ha szomszédban lenne és nem leharcolt állapotban lenne akkor rendben,nem nagy igényt szeretnék csak,hogy lője a képeket,de elfogadható képminőségben. :)

net91 Igen ezt a részt olvastam ki. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51700) hcl válasza FoLey-v (#51699) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

",nem nagy igényt szeretnék csak,hogy lője a képeket,de elfogadható képminőségben. :)"
Azt a használt is megteszi, ha rendben az optika. A külseje meg nem szól bele a képekbe.
A kiskompaktok általában rendesen szétkenik a képet, mert a kis szenzorra pakolt nagyon nagy felbontásnak az az ára hogy már attól zajosodik, ha csúnyán nézel rá, és ezt durva zajszűréssel próbálják ellensúlyozni a gyártók. Szóval ezeknél a képminőség sem szokott az igazi lenni.
De rá van írva, hogy 14MP...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.