Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) peter889 válasza Zozzant (#51450) üzenetére


peter889
őstag

:D amúgy is mennék. Különben nem utaznék 100 km-t egy apróbb cucc miatt. :)

(#51452) Vyndree válasza peter889 (#51449) üzenetére


Vyndree
őstag

Mennyiért sikerült hozzájutnod?

(#51453) peter889 válasza Vyndree (#51452) üzenetére


peter889
őstag

11 ezer. Nem tudom, sok-e vagy kevés.
(Ha nekem szükségem volna 50 ezres gépre, olyat vettem volna. pl. Számítógépnél nekem fontos a gyorsaság, abból újat vettem, eszembe nem jutna nagyon régit venni. De az új csodafényképezők nekem nem annyival jobbak, mint amennyivel drágábbak. De nem fogok túl sok képet készíteni. Nekem csak annyi kell, hogy a mobilos képeknél jobbakat készíthessek. )

[ Szerkesztve ]

(#51454) Vyndree válasza peter889 (#51453) üzenetére


Vyndree
őstag

A 10 éves mobilodnál még a 3 ezer forintos fényképező is jobb képeket készít. Kíváncsi vagyok a 2004-es készülékedben milyen kamera van?

(#51455) peter889 válasza Vyndree (#51454) üzenetére


peter889
őstag

Na ugye :) 2004-esben (Siemens CXT70) egy ultragagyi VGA, az eszembe sem jutott, el is felejtettem. :D Ilyen telót ne vegyek senki :)
A 2006-os SonyE beépített kamerájára gondoltam, ami akkoriban menő mobilos kamerának számított a 2 megapixelével és az autofókusszal. :)

Ennél a Nikonnál az autofókusz miatt aggódom, nehogy tönkremenjen. :)

[ Szerkesztve ]

(#51456) peter889 válasza Vyndree (#51454) üzenetére


peter889
őstag

Kínácsiságból megnéztem az Auchan akciós újságját: 20 ezerért kínálják a Fujifilm FinePix AX660 gépet. Nekem nem nyerte el a tetszésem. És még dupla annyiba kerül mint az őskövület Nikon.

(#51457) Vergilia válasza peter889 (#51455) üzenetére


Vergilia
tag

Sony E? Az meg milyen, még nem hallottam róla és a wikipédián sen írnak ilyenről. A 2006-os telefonod nem akarod hasonlítani egy mostani új telefonhoz? :Y

(#51458) Dida104 válasza sideburns (#51441) üzenetére


Dida104
tag

Hát, azért én ezt így nem jelenteném ki. G7X: 1" szenzor, 5cm minimum tárgytávolság, LX100: mft szenzor, 3,5cm minimum tárgytávolság. Az LX100 nagy méretével talán ki is egyeznék, ha nem lenne olyan gyenge a jpeg motorja...

(#51459) peter889 válasza Vergilia (#51457) üzenetére


peter889
őstag

Sony Ericsson: [link]
Összehasonlítom én: nekem a régi jobb, mert kisebb, és megszoktam már.

[ Szerkesztve ]

(#51460) Vergilia válasza peter889 (#51459) üzenetére


Vergilia
tag

Akkor az AX660 is jobb, mert kisebb.

(#51461) Quent1n válasza Dida104 (#51440) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha várni akarsz valamire ami esélyesen jó lesz és ugye kompakt, akkor Sony RX100 MK IV, persze ha a pénz nem számít annyira :) Nekem Canon G7x van szerintem ezek a makrós képek bőven vállalhatóak egy kompakt géptől:

[link]

Persze lehet már láttad őket. :) Nem mondom, hogy kompromisszummentes gép de 160-ért szerintem jobb kompakt nem kapható, a MILC meg ugye nem kompakt de ezt már kitárgyaltátok.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51462) peter889 válasza Vergilia (#51460) üzenetére


peter889
őstag

Ha tudnád, a Nikon mi mindent tud, amit a másik nem, ráadásul egy Tesco gazdaságos új gép áráért. :) A SonyE. mobilom tökéletesen tud mindent amit egy telefonnak (nem másnak) tudnia kell, jó hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#51463) hcl válasza Dida104 (#51440) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felteszed a milcre fordítva az obit, és olyan makród lesz, hogy még :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51464) peter889


peter889
őstag

A Nikon Coolpix 8700 fényképezőhöz tudtok magyar nyelvű minél részletesebb leírást?
Én csak ezt találtam: [link] Lehet csak ügyetlenül kerestem. Van hozzá kiadott angol nyelvű 150 oldalas leírás, a legjobb lenne annak a lefordított változata. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#51465) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

Még mindig az FZ200 ajánlott a kategóriájában ár/érték arányban?
Illetve ha igen, a digitalko.hu ajánlott cég?

Köszi!
üdv

Janaboy

(#51466) Dida104 válasza Quent1n (#51461) üzenetére


Dida104
tag

Tényleg nem nagyon van jobb jelenleg, mint a G7X, de lehet, hogy még várok egy ideig az új gép vásárlásával. Ide feltettem néhány képet, hogy lássátok, miket fotózom. Némelyik olyan pici, hogy tényleg jó makrós gép kell hozzá.

(#51467) Vergilia válasza peter889 (#51456) üzenetére


Vergilia
tag

A 11 éves BMW is sokat tud egy új skoda vagy Dacia áráért, nincs ebben semmi meglepő. Neked az kellett és még tetszik is, akkor hajrá, sok sikert hozzá. Nem kell itt senkit meggyőznöd, elhiszi mindenki hogy jó vétel volt.
Használati útmutatóból csak angol 150 oldalas van, magyarból csak a rövidebb változat.

(#51468) Janaboy válasza Janaboy (#51465) üzenetére


Janaboy
veterán

Mivel ellenkezes nem jon, ezt igennek veszem.. 😊

Janaboy

(#51469) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Canon A720 IS - gépemet , működik, de sajna sikerült letörnöm az elemfedél tartóját.
Milyen gépet érdemes venni kb 40-50 ezerért ( akár használtan is )
amire kell: tájkép, nyaralás , családi fotók, kis makro is,

( havernak Nikon L830 a van az tetszett...)
Előre is thx-

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#51470) Digger válasza Strauss (#51469) üzenetére


Digger
senior tag

Ha nem akarod kidobni, elmész az ebay.com oldalra, beírod a keresőbe az "Canon A720 parts" és szinte mindent megtalálsz hozzá.

(#51471) Strauss válasza Digger (#51470) üzenetére


Strauss
senior tag

És ha mindenképpen cserélném ? :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#51472) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Bridge gépet nézegetek magamnak 50.000Ft körül. Tudásban nekem bőven elegendőek az ehhez az árhoz viszonyított gépek, én már a telefonos minőséggel is meg vagyok elégedve, ami a telefonból hiányzik tulajdonképpen, az a zoom.
Szóval nem vagyok nagy fotós, de túrákra, kirándulásokra mégiscsak géppel indulnék neki.
Két lehetőség adott:

- Nikon Coolpix L340 (20mp, 28x zoom)
- Fuji S8600 (16mp, 36x zoom)

Mit gondoltok? A Nikon szimpibb, mert Nikon, fotózás terén jobb? De a Fuji-ban vonzó a nagyobb zoom...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#51473) pandur99 válasza volvoguy (#51472) üzenetére


pandur99
aktív tag

A nagy zumm a pici érzékelővel nem ér semmit. A felső tartományban értékelhetetlen és élvezhetetlen képeket kapsz. Inkább a fényerőt és a kicsivel nagyobb érzékelőt részesítsd előnyben. De ha ragaszkodsz a nagy zummhoz, nézd meg használtan a Fuji HS10-20-30 sorozatát, azokat 50 körül megkapod. Vagy a Panasonic TZ sorozatát. Igaz, kisebb a zoom, de jobb a képminőség.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#51474) volvoguy válasza pandur99 (#51473) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszönöm a válaszod! Használtan gari nélkül nem veszek gépet, csak ha van rá legalább 1 év, olyanból pedig nincs sok. Volt egy 45.000-ért egy év garival, de ütésnyomok voltak rajta így nem vettem meg.
De azok alapján amit írsz, jo(bb) a Nikon L340?

Egyébként nem ragaszkodom a nagy Zoom-hoz! Csak a Nikon 28x-át keveselltem a Fuji 36x-ához képest...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#51475) pandur99 válasza volvoguy (#51474) üzenetére


pandur99
aktív tag

Hidd el - vagy ne hidd, attól ez még igaz -, hogy a nagy zoom pocsék képminőséggel jár együtt, nem véletlen, hogy egy természetfotós, állatfotós sem használ bridge gépet. Egy jó teleobjektív vagyonokba kerül. Ha ekv. 200 mm-ig elmegy a kompakt gép zoomja, az untig elég. Ez kb. 8-10x-est jelent. Ennek még van értelme, a több csak azért van, hogy lehessen dicsekedni vele.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#51476) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sony RX100 MK IV -> [link]

Egy szóval jellemzem: csalódás. Áldom az eszem, hogy nem vártam rá, kb. semmi nem valósult meg a pletykált dolgokból sajnos. Igen, hiperszuper gyors lett és kapott 4k videót de ennyi. Se 4/3, se papucs, se érintő, se mikrofonbemenet, se a Canon féle zoom, se fényerősebb optika. Persze az árcédula kellően magas.

Amit a megdobtak az MK III-al kereső + selfie kijelző + mégjobb videós képességek ahhoz képest itt csak agyban van ugrás de szerintem nem túl jelentős.

Kíváncsi vagyok a Canon és a Nikon mit lép, mert ugye a Fuji lépett, a Pana lépett, a Sony lépett most ők jönnének na meg az Oly. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51477) Strauss


Strauss
senior tag

#51469----- erre esetleg valaki ?

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#51478) hito válasza Quent1n (#51476) üzenetére


hito
nagyúr

Igazából nem lett ez olyan rossz, csak enyhén túl van árazva. Az RX100 szériából szerintem a Mark II lett a legjobb. Ugyan 28mm a látószög és nem 24 (nagylátóval orvosolható), mint ahogy a Mark III-tól, viszont a zoom a 2-nél még 3.6x-os és van vakusaru, ennek megfelelően külső tartozékok gararmadája (mikforon, vaku, LCD, kereső, stb.), ami szerintem minden pénzt megér.

A Mark II hozta a legnagyobb és leghasznosabb újításokat és pótolta a legnagyobb hiányosságait az RX100 addigi egy tagjának. Pl. a fix LCD a halálom, azzal nagyon nagy bakit tett jóvá a Sony. De ez csak az én véleményem. Mark III nálam azért nem jöhet már szóba, mert kisebb az optikai zoom, de ami sokkal inkább megbocsájthatatlan, hogy eltűnt a külső kiegészítők csatlakoztatási lehetősége.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51479) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom hol kérdezzek, próbálkozom itt is.

Kedves ismerősöm Olympus SP- 600UZ fényképezője elromlott.

Megnéztem, képet készít, vaku működik, csak a kijelzőjén nem jelenik meg semmi. Két sarkában halovány fehérség látszik, én arra gondolok, hogy kijelző hibás.
Érdemes foglalkozni vele, javítanak még ilyet valahol? Vagy a szervíz árából inkább nézzenek egy másik gépet?

(#51480) hcl válasza csiga8 (#51479) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Screen-Display-For-Olympus-U5010-U7030-U9010-SP-600-SP600UZ-Camera-/250775270539?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a635ef48b

Nem nagy összeg, lehet érdemes bepróbálni. Van ezen EVF? Azon van kép?

LCD csere menete : https://www.youtube.com/watch?v=pmRCiFjxLRI

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51481) Quent1n válasza hito (#51478) üzenetére


Quent1n
senior tag

Szerintem is a Mark II volt a legjobb a szériában. A Mark IV számomra akkor lett volna érdekes ha legalább a zoomot visszatolják szépen 100-ra és ugye ha a Canonnak ment akkor nekik is ment volna.. Plusz ha már így tud videózni nem értem miért nincs mikrofon bemenet rajta. Illetve ugye a külső csatlakozó a szerintem totál felesleges EVF helyett. Aki akarna ugyis tudna rá venni.. Igen a fényképező agya gyorsabb lett de mondjuk én az 1/32000-nek sok értelmét nem látom. az hogy amblokk gyorsabb lett, szerintem egy jó dolog de mindenki sokkal nagyobb durranásra számított... Legalább egy 4/3os szenzor na az ütött volna, vagy valami. Ez szerintem csak egy túlárazott rókabőr. Jelzem szerintem a makr iii is túl van árazva kissé de az legalább dobott pár új dolgot a második kiadáshoz képest.

1 szó mint 100 és rettenetesen vártam és kíváncsi voltam az új gépre de ez nekem óriási csalódás a Sonytól. Ilyen kötelezően kiizzadt gépnek érzem úgyhogy szerintem a mark v lesz a nagy dobás, az úgyis jobban csengő név :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51482) orkati


orkati
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene: mi a legjobb választás 30-40e Ft között kompakt gépek esetében? Családi fotókhoz, nyaraláshoz, kiránduláshoz, iskolai versmondáshoz, ilyesmikhez kellene csak :)

(#51483) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kompakt fényképező vásárlásával kapcsolatban. Nővéremnek kellene marketing munkához. Koncertek, rendezvények fotózására. Fontos, hogy azonnal fel tudja tölteni internetre(facebook), ezért a Wifi mindenképp kellene bele vagy nem tudom hogy van e olyan lehetőség, hogy NFC-n keresztül telefonnal feltölteni. A helyszíneken mindenhol adott a wifi internetes kapcsolat. Van, hogy este is használná, így jó lenne ha viszonylag szép képeket csinálna szürkületkor és este. Nem egy zseni fényképezés terén, így valószínű csak automatán használná, bár biztos megtanulna pár beállítást a szebb kép érdekében. 2 ár kategóriában is kérnék ajánlatot. 50-60 ezer Ft és 90-100 ezer Ft. Én egyelőre a PowerShot SX710-t néztem.
Előre is köszönöm.

(#51484) dudi6 válasza dudi6 (#51483) üzenetére


dudi6
senior tag

Esetleg még HX60V , RX100 ?

(#51485) csiga8 válasza hcl (#51480) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a linkeket! :R

Megrendelem, és megpróbálom megcsinálni. A video alapján talán sikerülni is fog!

Nincs rajta kukucska, mert akkor még azon keresztül akár használni is lehetne.

Dugtam bele SD kártyát, elemet, és vakuval, vaku nélkül lőttem párat vakon.

Az SD kártyán a kép jó lett. Tehát a gép "jó", csak nem látod mit lősz vele.

Mégegyszer köszönöm a segítséget! :R

(#51486) sideburns válasza dudi6 (#51483) üzenetére


sideburns
aktív tag

Összefoglalót elolvastad?

Samsung WB50F jó lehet az 50 körüli kategóriában a dönthető vaku és a WiFi és NFC képességei miatt.
Amúgy az NFC nem egy adatátviteli csatorna, az csak segít összekapcsolni két eszközt.

(#51487) dudi6 válasza sideburns (#51486) üzenetére


dudi6
senior tag

El, köszi. Samsung tényleg nem rossz. 100 Ft-s kategóriában? RX100 benne van az ajánlottak között. Esetleg más?

(#51488) hcl válasza csiga8 (#51485) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még az LCD csere sem 100% segít, de elég valószínű, hogy megoldja. Amúgy szedd szét, lcd kábel ki, vissza, lehet csak kimozdult.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51489) Telda


Telda
addikt

Hali!

A Sony T; TX szériáról pl.TX20, TX30 mi a vélemény?
Egy olyan gépet szeretnék ami kicsi, zsebrevágok majd ha kell előkapom és lehet "lövöldözni" :).
Munkatársamnak volt ilyen gépe, igaz egy régebbi széria, de számomra kielégítő képeket csinált.

(#51490) orkati


orkati
tag

Sziasztok!

A kettő közül melyik éri meg jobban?
Nikon Coolpix S3700
vagy
SONY DSC-W830
Egy árban vannak, és gondolom kb. hasonló a tudásuk is, csak nekem a legtöbb dolog kínai, amit itt írnak :)

(#51491) peter889 válasza Vergilia (#51467) üzenetére


peter889
őstag

:R

(#51492) csiga8 válasza hcl (#51488) üzenetére


csiga8
senior tag

Már megrendeltem az új LCD-t, de jó ötlet, hátha csak kontaktos.

(#51493) hcl válasza csiga8 (#51492) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért nagyon ne bízz benne :) És óvatosan! Az a kulcsa az egésznek. Bár jobban elrontani úgysem nagyon tudod :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51494) Quent1n válasza orkati (#51490) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hali!

Én a Sonyt venném specifikációk alapján, mert kicsit fényerősebb az objektíve, illetve adnak hozzá valami kis tokot. Amúgy tök ugyanaz a két készülék így leírás alapján. Nem véletlen mondják, hogy ilyen árba azt kell venni amelyik szimpatikusabb "pofára". A Nikonnál amúgy nekem a 2 év garancia ami szimpatikus. Próbálj meg tesztképeket keresni bár szerintem sok különbséget nem fogsz látni.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51495) Quent1n válasza Telda (#51489) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hello!

Árukeresőn két véleményt láttam azok elég lesújtóak voltak. Engem a fotók se győztek meg. Ha a legfontosabb szempont a zsebrevághatóság akkor én ezt ajánlom -> Panasonic Lumix DMC-LF1, szerintem ez egyszerűen egy minden tekintetben jobb fényképezőgép és van annyival jobb amennyivel drágább. :) A Sony TX-nél a méretet kell kifizetni csak szerintem túl sokat kérnek érte.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51496) Telda válasza Quent1n (#51495) üzenetére


Telda
addikt

Köszi a választ, közben "szerelmes" lettem egy D3200-ba.
Igaz ez nem kicsi és jó nagy zseb is kell hozzá :DDD , illetve az ára is már húzós számomra, de jókat olvastam róla és mindig is szerettem volna egy olyan gépet ami kicsit több szabadságot nyújt a beállítások terén.

(#51497) jjeahh válasza Telda (#51496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vannak kis gépek is komoly tudással, pl. a panasonic gm1 vagy olympus e-pl5, e-pl6, e-pl7, sőt a csúcskompaktokat is ugyanúgy testre lehet szabni, mint a d3200-at, csak utóbbiakban általában kisebb a szenzor, és nem cserélhető az optika.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51498) orkati válasza Quent1n (#51494) üzenetére


orkati
tag

Quentin: köszi az infót! Nekem szinte teljesen egyformának tűntek, a Nikon ugyan wi-fis, de azt úgysem használnám :) A Nikon 2 év garanciája a Sony 1 évével szemben csábítóbbnak tűnik, de ha a Sony picit jobb képeket készíthet, az sokat nyom a latban.

(#51499) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Nyaralásra venni akarok valami fényképezőt, a lényeg a zsebembe normálisan elférjen, és ha lehet vízálló legyen. Más kritériumom nem nagyon van, kizárólag használt vonal érdekelne, vagy esetleg valami kihagyhatatlan akció. Árban ~50 ezerre gondoltam.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#51500) Quent1n válasza Telda (#51496) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ahogy jjeahh is írta beállítások terén egy MILC vagy csúcskompakt is simán kínál ugyanolyan szabadságot. Mindnek van előnye és hátránya is ez nyilván egyértelmű. Én azt tanácsolom találd ki pontosan mire szeretnéd használni és mennyi pénzt szánsz rá a jövőben. Én is vásárlás után szembesültem azzal, hogy kéne egy tok (7k), egy pótakku (22k), egy állvány (22k), kijelzővédő fólia (2k), memóriakártya (6k), usb3 kártyaolvasó (5k)... Ez ugye kb 60k pluszköltség. Egy MILC vagy DSLR nél ugye egy második obi célszerű, valami frankó tok se árt.. Szóval van járulékos költség is bőven. :D

Személy szerint anno DSLR szerelmes voltam aztán MILC aztán végül csúcskompaktot vettem, mert zsebrevágható, mert mindig nálam van, mert 1" szenzorral jó minőségű képeket csinál és mert nem érdekel a profi fotózás, hogy több objektívvel rohangáljak stb. Úgy érzem a csúcskompaktoknál már elég vállalható a képminőség és beállítások terén se maradnak el a profibb társaiktól. Nehéz a kérdés úgyhogy szánj rá időt szerintem mindenképp. :)

orkati: Leírás alapján egy hangyányival fényerősebb ami azt jelenti, hogy sötétbe egy kicsit jobb képeket csinál. Egyik oldalon 2 év gari, a másikon meg kicsit fényerősebb optika + tok. Szerintem majdnem mindegy melyiket veszed, próbálj olvasni még róluk, hogy pl. működési sebességben van e különbség vagy bármi másban.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.