Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) Márton


Márton
nagyúr

Panasonic TZ40 tulajok, infó kéne!

Lehet-e videó közben fixálni a fókuszt, hogy ne pulzáljon az AF?
Ha videó módban EV shiftelek, hogy ne égjen ki pl.az égbolt, akkor ezt az EV értéket megjegyzi kikapcsolás után is a gép?
A stabilizátor kikapcsolható videó módban?
Vagy legalább állítható, hogy optikai vagy digitális legyen?

köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#51252) Digger válasza vond (#51191) üzenetére


Digger
senior tag

Megjött már a BLC12 akkud?
Nincs vele gond?
Azt olvastam valahol, hogy ha nem eredeti az akku, akkor nem fog működni a szintkijelzés és egyszerűen kifekszik, ha elfogy a szufla. Volt valami utalás arra, hogy ez csak az újabb gyártású fényképezőgépeknél van így, ezért jó eséllyel az FZ1000 is bele eshet a szívatásba!
FZ1000 tulajoknak nincs tapasztalatuk ez ügyben?

(#51253) vond válasza Digger (#51252) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épp tegnap jött meg (7 munkanap alatt itt volt). Most vettem ki a töltőből. Betettem a gépbe, látszólag teljesen rendben van. Most ezzel kezdem el használni az FZ200-ast, aztán meglátjuk hogyan teljesít, meg hogy a visszajelzés rendben van-e.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51254) vscotina válasza Digger (#51252) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

ezt az akkut biztosan bírja! használtam! jó tapasztalatom van vele!

[link]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51255) mazsi70 válasza Vyndree (#51249) üzenetére


mazsi70
senior tag

Vagy a PAL rendszert jelöli . :F

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#51256) Digger válasza vscotina (#51254) üzenetére


Digger
senior tag

Szia!
És milyen gépben használod?

(#51257) vscotina válasza Digger (#51256) üzenetére


vscotina
aktív tag

FZ1000

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51258) Vyndree válasza mazsi70 (#51255) üzenetére


Vyndree
őstag

Az ország lesz lengyel vagy portugál, egyébként semmi jelentősége.

(#51259) xcbiker


xcbiker
addikt

Ha lenne érdeklődő rá esetleg megválnék az alig használt februárban vásárolt Panasonic FZ200-amtól.
Részletek privátban.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#51260) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Most, hogy már nem találni új Olympus XZ-10-et, milyen gép áll hozzá tudásban és árban a legközelebb?
Köszönöm előre is!

(#51261) Vyndree válasza bluobluo75 (#51260) üzenetére


Vyndree
őstag

Fuji XF1 tudásban jobb, nagyobb szenzorral és szebb jpg-eket dobál.
Talán még a Nikon P340 és a Canon S200 ami számításba jöhet, de az 50 ezres kategóriában nincs jelenleg fényerős kompakt.

(#51262) Maximum1 válasza Vyndree (#51261) üzenetére


Maximum1
őstag

Fujifilm FinePix X-F1 vs. Samsung NX mini, kb egy árban vannak, melyiket érdemesebb megvenni?
Nem egy ligában játszanak azt tudom, de ad annyi pluszt a Milc kategoria hogy a samsungot válasszam?

(#51263) szilu7 válasza Vyndree (#51261) üzenetére


szilu7
senior tag

Inkább XQ1, újabb, jobb, ugyanannyiba kerül. Fura, hogy az XF1-et még lehet kapni, már XQ2 is van.

[ Szerkesztve ]

(#51264) bluobluo75 válasza Vyndree (#51261) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi! :R
Magyar teszteket tudol?

Én nem tudom amúgy, hogy a kémlelő nyílás már nem divat? :(

[ Szerkesztve ]

(#51265) hcl válasza Vyndree (#51261) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tegnap volt a kezemben egy Canon G16... Az már nem mindegy... Mondjuk nagy és nehéz, de 1.8 induló, brutál jó kis cucc. Ja, meg ~100K :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#51266) Lacy6 válasza xcbiker (#51259) üzenetére


Lacy6
senior tag

Rossz helyre...

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#51267) g_g_g


g_g_g
őstag

Következik az összevetés, a győztes marad. Olympus XZ10 és Samsung NX 3000 (kit obi).
Elsősorban család, szobában majd kinn és egy pár tájkép.

(#51268) Vyndree válasza g_g_g (#51267) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez minek az összevetése, mi volt az előzmény?

(#51269) g_g_g válasza Vyndree (#51268) üzenetére


g_g_g
őstag

XZ10 volt (van) és most sikerült az NX3000 jóárasítva. Kettő gépre nincs szükségem, kíváncsi vagyok milyen látható különbség van az én teljesen amatőr szememnek.
Gondolom azért a samu jobb lesz....

[ Szerkesztve ]

(#51270) vond válasza g_g_g (#51269) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kérdés, hogy jobb az NX3000.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51271) g_g_g válasza vond (#51270) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi a megerősítést, én is bíztam ebben, mert tetszik a gép, de ez még csak olyan megérzés féle. Tényleg kíváncsi vagyok egymás mellett a képekre.

(#51272) Steady74


Steady74
addikt

Uraim

Max 100k értékben keresek kompakt gépet. Mit ajánlanátok, és miért?
Ahol használva lenne: lakás, kert, kirándulás erdőben, vízparti horgászat, családi nyaralás.
Fotózáshoz teljesen amatőr családként keressük a gépet, így ezek mentén várom szíves javaslataitok.

Köszönöm előre is! :R

(#51273) Poiro7 válasza vond (#51270) üzenetére


Poiro7
aktív tag

NX3000 Samsung 16-50mm f/3.5-5.6 Power Zoom

Ez miért jobb mint a f1,8-2,7 :F

[ Szerkesztve ]

(#51274) vond válasza Poiro7 (#51273) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mert "tízszer" akkora szenzor van a gépben.
(Nem csak az objektív fényerejéről volt szó.)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51275) Quent1n válasza Steady74 (#51272) üzenetére


Quent1n
senior tag

Lumix LX7 az kb annyi. :) Jobbat nehéz lőni szerintem ennyiért. Miért? Átlag kompakthoz képest nagy szenzor, kimagasló fényerejű obi, remek videós képességek, vakupapucs, szép képek (nyilván szubjektív) Én ennyiért ezt venném kérdés nélkül. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51276) Quent1n


Quent1n
senior tag

Egyébként így 1-2 év után összejött a pénz (bár nem annyi mint szerettem volna) és megszületett a döntés, elmentem és vettem egy Canon G7X-et 160k ért. LX7 volt még versenybe de egyszerűen a Canon mellett több érv szólt.

Pozitívumok számomra:

Kompakt méret, zsebrerakható, illetve tényleg kis helyen elfér. Ez nem DSLR, nem Bridge és nem is MILC.
Kihajtható kijelző -> fej fölött is jó csak fejre kell fordítani aztán Vegasba visszaforgatni a videót.
Érintőkijelző -> fokusz állításhoz, navigációhoz tökéletes, videozás közbe is használható.
1" szenzor elég kellemes méret és a 4.2x zoomal párosítva portrézáshoz is jónak tűnik és egész jól elmossa a hátteret.
1.8-2.8 és jobban van elosztva mint az RX100 MKIII nál pl.
Fókusz: elsőre fura volt, hogy van hangja a fókuszálásnak de amúgy elég pontosnak tűnik egyelőre.
Videós képességek ez egyszerre pozitív meg negatív is. Minőség rendbe van, a stabi is jónak tűnik.
Váz/kezelőszervek -> eléggé egybe van, masszív és jól kezelhető masina
WIFI -> Igen hasznos dolog szerintem, nem is annyira a fényképező vezérlése, inkább a PC-vel való kommunikáció, illetve a telefonra való átküldés lehetősége.

Negatívumok:

Vaku nem dönthető de rendeltem hozzá egy lightscoop jr-t ami remélhetőleg megoldja a dolgot
Drága (20k) és kissé alul méretezett akku ami nem tölthető USB-s töltővel, illetve max utángyártottal. Fura, mert több Canon géphez is láttam ilyen töltőt.
Video -> szélzaj kissé nagy, kevés paraméterezési lehetőség.
Kattogós tárcsa az elején. Őszintén, idegesítő a hangja kissé bár a funkcióját ellátja. Manuál fókuszra használhatatlan de minden másra tökéletes.
Géppel kábelen nem lehet összekötni. Ez azért elég cink szerintem.
Nincs live HDMI -> ezt nem próbáltam még de őszintén nem érdekel, nem videos gépnek lesz.
Súlyra kicsit nehéz (300g)

A működési sebessége szerintem elég jó de én egy ezeréves Nikon kompaktról jöttem, szóval nem mérvadó a véleményem annyira :D

Ár / értékbe véleményem szerint elég jó választás most. Sony RX100 MK III nem ér ~60 ezerrel többet szerintem semmiképp. Hogy ez ér e ~50 ezerrel többet mint az LX7.. Nos ezen sokat gondolkoztam de őszintén nem tudom... Nekem most ért már csak a szenzorméret miatt is. Most egy jó tokot keresek, várom a lightscoop-ot, illetve tartalék akksi + valami USB-s töltő, illetve állvány. Majd rakok fel képet de flickr-en van egy tonna. :)

Gondolkoztam MILC-en de bár a váz olcsó de két faszentos fényerős obi egy vagyon és nem rakom zsebre. Mondjuk ezt se nagyon de azért még megoldható, aztán előkapom és fotózok, point & shoot ugye. :) Szóval 1 szó mint 100 egyelőre ajánlom a gépet.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#51277) g_g_g válasza vond (#51274) üzenetére


g_g_g
őstag

Simán jobb az NX 3000. Gyors teszt, de ebből is szépen látszik. Szóval a jóval nagyobb szenzor bőven ellensúlyozza az objektív kisebb fényerejét.

[ Szerkesztve ]

(#51278) Vyndree válasza g_g_g (#51277) üzenetére


Vyndree
őstag

Gyenge fényviszonyoknál jobb, akkor nappal sokkal jobb. Bizonyos esetekben, méretben, meg talán néha videóban lehet jobb az Oly, minden máshol elmarad a nagy szenzoros gépektől.

(#51279) g_g_g válasza Vyndree (#51278) üzenetére


g_g_g
őstag

A mérete ennek sem okoz problémát nekem és a videó sem a legfontosabb számomra, így kissé fájó szível, de majd megválok az oly-tól. Jó volt és tényleg szerettem.

(#51280) vond válasza g_g_g (#51279) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Seperc alatt elmegy, ha feldobod az apróra. :K Még mindig nagyon kelendő cucc. Kár, hogy már nem forgalmazzák.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51281) sideburns válasza Quent1n (#51276) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ez a Lightscoop nagyon tetszik, korábban én is kerestem hasonlót, de akkor még nem volt ilyen.
Majd számolj be a tapasztalatokról, kíváncsi vagyok!
Meg a G7X is érdekes, tetszik.

(#51282) bluobluo75 válasza g_g_g (#51277) üzenetére


bluobluo75
őstag

Csak ennek sincs kémlekő nyílása :(
Van olyan gép ilyen tudással ami ezt tudja?

(#51283) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok,

60k körül keresek kompaktot, max. 70k általános felhasználásra, sogórnőmnek. Az általános képminőség a fontos+full hd videó, feature-ök, külső vakupapucs stb. nem kell. Remélem ennyi elég... :)

KL.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#51284) bubibaba


bubibaba
csendes tag

Sziasztok!
Én Nikon párti vagyok, én is fényképező vásárlás előtt állok, nem akarok tükörreflexes gépet, kompakt érdekel, de a jobbik fajta és Nikon persze. De egyszerűen nem tudok dönteni, melyik típus legyen. Tudnátok ajánlani?

Esetleg Coolpix L340-ről vélemény valaki?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#51285) Steady74 válasza Quent1n (#51275) üzenetére


Steady74
addikt

:R

(#51286) Genosidius


Genosidius
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy könnyű, de minőségi fényképezőgépet. Eredetileg 60000 körül lőttem be a limitet, de már látom hogy többet kell rászánni.

Elég minimálisan értek a dologhoz, úgyhogy a téma összefoglaló alapján két gépen gondolkozom, a Fujifilm FinePix XQ1 és a Nikon Coolpix P340 közt vacillálok. A döntésben kérem a segítségeteket, illetve, megköszönném, ha valaki további jó alternatívákat tud ajánlani.

Ahogy olvasgattam itt a fórumon, a Fujit javasolják inkább, bár a két gép közt nem sok eltérést látok. A Fujinak jobb a szenzormérete, ha jól gondolom jobb videót készít és van benne valós idejű hisztogram, amiről inkább csak sejtem, mint tudom, miért lehet jó nekem.
A Nikonnak az optikai zoomja jobb egy picit, az ISO érzékenysége sokkal? jobb, és kétszer akkora záridőt lehet neki beállítani.

A fentiekből arra következtetek, hogy a P340 "sötétben", félhomályban, neonfényben, sűrű erdőben jobban boldogul, mint az XQ1. Mivel elsősorban egy mokány, de stílusos, utazós, élményfotózós, spontán kis gépet szeretnék, ami jól elboldogul a fentebb említett körülmények közt, nekem ez tűnik szimpatikusabbnak, a jobb videót viszont nem biztos hogy kihasználnám. Szubjektív szempont, de külsőre a fehér P340 jobban is tetszik a riválisnál még ha nem is fémburkolatos, persze nem ez fog dönteni.
Viszont nem tudom, helyesen látom-e a dolgot, vagy a homálytűrési különbség igazából nem számottevő. Az XQ1 esetleg valamiben sokkal jobb a másiknál, amit hozzá nem értőként nem veszek észre? Ez alapján érdekelne a véleményetek, és esetleg egyéb javaslatok.

(#51287) Tin_Shield válasza Genosidius (#51286) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji és a jó videó kifejezetten ritkán előforduló szókapcsolat :) dokumentációs célra persze megfelel(het), de látatlanban is azt mondnám ebben a Nikon lesz a jobb :)
A maximális beállítható ISO érték kb. annyira releváns a kis szenzoros kompaktoknál, mint az autók esetében a specifikációba írt maximális sebesség: jól mutat, de a gyakorlati haszna nulla. Jó érzésű ember ISO 1600-ig sem szívesen tekeri el ezeket. A Fujival, ha nagyon muszáj, helyesen exponálva és nem utólag számítógépen felhúzva, még bevállalható az ISO 1600. Ha nagyon muszáj.
Tudásban egyébként elég közel vannak, nézegess ezekkel a gépekkel készült képeket/galériákat, és válaszd azt amelyik jobban tetszik.
(Én a Fujit választanám)

[ Szerkesztve ]

(#51288) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Segítségetek kérném egy fényképezőgéppel kapcsolatban. Kinéztem magamnak egy Agfaphoto Selecta 16 típusú digitális fényképezőt, de nem tudom, megéri-e az árát. Erről lenne szó: [link]
Most akciósan 22 ezer ft-ért hirdetik.
Eredetileg egy egyszerű és olcsó kompaktot akartam, de most bejött ez is egy lehetőségként.

Kompaktból egy Nikon Coolpix L31-et, és egy Sony DSc W800-at néztem.

A kérdésem az lenne, hogy ér ez az Agfaphoto annyival többet, hogy a "márkásabb" kompaktok helyett ezt válasszam? A nagyobb optikai zoom, és a manuális állítási lehetőségek (no és az alacsony ár) miatt gondolkodom nagyon rajta.

Szóval tudtok segíteni? Van esetleg valakinek tapasztalata erről a gépről?

(#51289) rejtőzködő válasza lazioforever (#51288) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Nagyon jól néz ki :Y

(#51290) sideburns válasza lazioforever (#51288) üzenetére


sideburns
aktív tag

Kínai gagyi, egy fillért nem ér.

(#51291) lazioforever válasza sideburns (#51290) üzenetére


lazioforever
tag

Köszönöm válaszod.

És mit ajánlasz helyette, ilyen 20-25 ezer ft-os kategóriában?

(#51292) Maximum1 válasza lazioforever (#51291) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez jó lehet, minden finomság benne van, kérdés mint fényképező mit produkál, nem találtam semmi infót róla, csak amit az oldal ír.
Hozzáértők majd megmondják érdemes e megvenni, csábító a 8GB kártya + a tok.

(#51293) sideburns válasza Maximum1 (#51292) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ja, ez a Samsung ennyiért ilyen tartozékokkal pl. jó választás.

(#51294) berobi78 válasza lazioforever (#51288) üzenetére


berobi78
tag

ezt az agfát semmi képen sem, de ha vissza olvasol sok tippet találhatsz. ha használt is jöhet, akkor még több a lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#51295) Vergilia válasza lazioforever (#51288) üzenetére


Vergilia
tag

Nagy zoom akkor bridge. Ezeknél a Panasonic-al jársz a legjobban, hagyjuk ezt a kínai vackot.
FZ45, FZ72, FZ100, FZ150 pénztárcától függően, ezek már mind jó képet készítenek, még az FZ38 is jó. Amit ne, az FZ8, FZ18, FZ20, FZ30, FZ50 ezek már régiek, hiába a szép állapot nem tudni min mentek keresztül.

(#51296) kig123


kig123
újonc

Sziasztok,

Van egy Canon PowerShot a620-asom régről.
Szeretnék egy kompakt fényképezőt. Fontos lenne a, hogy kompakt legyen a mérete miatt. A mostanit is azért nem használjuk, mert viszonylag nagy (a 4 tölthető elem miatt)

Túl nagy igény nincsen-. Főleg kültéri fotózás lenne a kirándulások során (szeretjük a tájkép beállítást az élénk színek miatt.) Illetve beltérben esetleg a kutyánkat fotoznánk, tehát a sorozatkép funkció is hasznos lenne.

Keret 75.000-ig maga a gép.
Illetve a Full HD videó készízés mint kritérium.

Nézegettem a Sony Hx50-est, de nem tudom megéri-e. Tud-e annyival többet mint egy 40-50.000-es gép.

KÖszönöm a segítségetekt.

(#51297) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, az összefoglalóban nincsen olcsó ajánlat, milyen áron lehet olyan gépet venni ami kicsit jobb képet csinál azért pl egy s6-nál, tehát telefonoknál ?

(#51298) Vyndree válasza Peddy789 (#51297) üzenetére


Vyndree
őstag

Pontosíts kérlek, miben szeretnéd hogy jobb legyen? Felbontásban, fényérzékenységben, zajmentességben, zoom átfogásban, nagyobb látószögben, videóban, méretben, fogásban? A mai >100eFt-os mobilok jó képeket készítenek, a 15-25eFt-os kompaktok nem biztos hogy "jobbak".

(#51299) Peddy789 válasza Vyndree (#51298) üzenetére


Peddy789
őstag

nem értek hozzá, egyszerűen általánosan jobb képminőségre gondolok. De akkor a 25 ezres kis kompakt gépek még rosszabbak? (Általánosan)

(#51300) Vyndree válasza kig123 (#51296) üzenetére


Vyndree
őstag

Nikon 1, Samsung NX mini, esetleg Nikon P430 ami talán beleférhet a keretbe, ha csak új készülék jöhet számításba. Esetleg használtan garanciával Lumix LX7, vagy Fuji X-F1.

Peddy789: nem rosszabbak, de ez relatív, nagyban függ a körülményektől. Fontos lenne tudni mire szeretnéd használni. Az S6-nak jó a kamerája, ha látványosan jobb képet szeretnél akkor milc vagy dslr ami érezhető előrelépés lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.