Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32011) joysefke válasza tybsen (#32009) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egyáltalán nem csinál jobb képeket az SX130. Vannak helyzetek ahol kicsit jobbnak, élettelibbnek _tünnek_ az sx130 színei mig vannak helyzetek (gyenge fényviszonyok) ahol eggyértelműen alulmarad, főleg színhűségben és élességben. Az SX130 a flexibilis beállítási lehetőségekkel és a zoomal tud többet. Ha mind a kettőt autón hagyod, akkor hasonló képeket kapsz (sx130 talán ici- picivel részletgazdagabb tájképeket csinál verőfényes napsütésben, a 115Hs pedig beltérben szvsz egyértelműen jobb ) nézd meg a linken amit korábban bemásoltam:
pár tucat hozzászólással korábban volt egy linkem, ahol a két gépet össze lehet hasonlítani.

Néztem én annyi összehasonlítást mint a fene és végülis az IXUS115HS-t veszem meg, ugyanabból a célból mint Te: egyszerűen kattintgatni úton útfélen mindenféle állítgatás tervezés és gondolkodás nélkül.

A kategóriájában (méret és ár) mind a kettő jó gép, de különböznek, a következőeket kéne átgondolnod:
-Szükséged van-e az sx130 nagyobb zoomjára, vagy ki tudsz egyezni a 115HS 4x zoomjával?
-Mennyire akarsz videózni? Ebben a 115HS a jobb
-Mennyire akarsz manuálisan állítgatni? Az sx130 jóval többet engedélyez, az IXUS gyakorlatilag semmit. Biztos van olyan élethelyzet, ahol az sx130 flexibilitása jól jön és szebb képet eredményez.
-Meg tudsz-e békélni az sx130 nagyobb méreteivel, vagy a hordozhatóság létfontosságú?
Az IXUS kényelmesen elfér nadrágzsebben, az sx130 semmiképpen.

J.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.