Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Haapaet válasza mobilefan (#9688) üzenetére


Haapaet
csendes tag

köszi
megnézem magamnak, remélem valamelyik szegedi Trémobilos üzletben meg tudom fogdosni
mondjuk a Wa2x_ által ajánlott androidos W is szimpatikus

[ Szerkesztve ]

(#9752) mobilefan válasza fury71 (#9726) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Meg lehet.

Ricardo: Akkor jobb az S3 mini nem ?:)

-

(#9753) mobilefan válasza Haapaet (#9751) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Nem hiszem,hogy lesz már a Tré-mobilba :(

Galaxy W-ről ezt írták a tesztben : "A hátlap alatt 1500 mAh teljesítményű akkumulátor tengeti napjait. Visszafogott felhasználás mellett is maximum másfél napig volt nálam üzemkész, utána kitartóan hisztizik a töltő miatt, de inkább számítsunk arra, hogy naponta egyszer meg kell etetni a telefont, egyszerűen ennyit bír. :)

-

(#9754) Wa2x_ válasza mobilefan (#9753) üzenetére


Wa2x_
veterán

Megy az simán két napot is.. nem kell max. fényerő, meg egész nap wifi, 3G, Bluetooth.. ahogy Bogéknál.
De a topicjában biztosan tudnak nektek pontosabb infót adni.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9755) maggi1886076 válasza Wa2x_ (#9754) üzenetére


maggi1886076
addikt

egy okostelefont naponta tölteni kell, vagy rakd be a fiókba és ne használd, ott nem fog merülni.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9756) mobilefan válasza Wa2x_ (#9754) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Nem én szeretnék telefont venni :))
Amúgy mind a kettőben ugyanaz a 1,4 GHz-es egymagos proci van.
Szerintem abban egyet értünk,hogy a Bada gördülékenyebben fut vele mint az Android.
Meg maga a Bada rendszernek is kevesebb az igénye mint az Androidnak. :U
Talán úgy tudnám ezt hasonlítani mint az Xp-t a Win7-tel azonos gépen. :U
De ha jól veszem ki a srác írásából akkor neki mind megvan a Wave-ben az amit szeretne,nem hiszem,hogy akar majd hókmókolni mindenféle rom-ot pakolgatni stb....
Ezért ajánlottam neki ezt... :)

-

(#9757) Wa2x_ válasza mobilefan (#9756) üzenetére


Wa2x_
veterán

Értem én, nekem aztán egál, hogy mit vesz, tökéletesen jó mind a két ajánlott teló, csak azt nem bírom, amikor a MA tesztjeire hivatkozik valaki, mert az egy és meglehetősen szubjektív dolog. Amúgy sem offenznek szántam a választ. :R

(#9755) maggi1886076: én is így gondolom, csak azért írtam, hogy meg lehet nyújtani, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9758) mobilefan válasza Wa2x_ (#9757) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Igen sajna van,hogy valamit nagyon lehúznak valamit meg az egekig dicsérnek :K

-

(#9759) dokee78 válasza Imy (#9743) üzenetére


dokee78
félisten

Huawei G300-hoz néztem az LG-t attól szerintem jobb az L7.

(#9760) psg5 válasza dokee78 (#9742) üzenetére


psg5
veterán

Köszi megnézem!

F.K.T.

(#9761) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Okostelefont keresek függetlenül, vagy Vodásan. A keret 90000 Ft lenne. Egy Huawei Ascend G300-at váltana, nem eléggé pörgős a jelenlegi felhasználójának. Egy Samsung Galaxy SII-t ajánlottam, de kíváncsi lennék a véleményetekre, vagy az alternatívákra. Mindenképpen Androidos rendszerű telefonról lenne szó.

Segítséget előre is köszönöm!

(#9762) Wa2x_ válasza krypton (#9761) üzenetére


Wa2x_
veterán

S Advance, Xperia P, L9, Grand X IN, One S, S3 Mini

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9763) psg5 válasza dokee78 (#9759) üzenetére


psg5
veterán

Ha Ace 2 és LG 7 egy árban van, akkor melyiket?

Nah mindegy, közben az ACE 2 kikerült a Bónuszból...A One touch meg bekerült és 13.555.-ért jöhetne...
Na most mit csináljak...
LG Optimus L7 25.000.-
One Touch 13.555.-
Ace nincs benne
G300 sincs benne

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9764) HuMarc válasza psg5 (#9763) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Ace 2, az LG L7-ben jóval gyengébb (egymagos) a processzor.

Vagy melyik LG 7? Mert van egy LG Optimus 7, ami WP7-es.

(#9765) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi telefonomat (Nokia E71) egy Androidosra. Kb 60 ezret szánok telefonra, maximum 70-et. Új és használt is szóba jöhet, de új esetében nem szolgáltatónál venném meg. Mivel elég sokat gépelek telefonon, ezért fontos lenne a QWERTY billentyűzet, bár az utóbbi időben gondolkoztam azon, hogy vajon mennyivel rosszabb egy 4-4.3 inch körüli kijelzőn a gépelés, mint egy fizikai gombsoron... Ha nincs nagy különbség, akkor nem ragaszkodok a fizikai bill-hez. Nem tudom, hogy az Ice Cream Sandwich mennyivel jobb, mint az előző Android-verzió, de nem veszem zokon, ha fel lehet tenni a telóra. Sebességre nem kell világbajnok legyen, de ne is legyen csiga. Illetve még annyi, hogy legalább másfél napot bírjon ki közepes használat mellett...

Az eddigi kiszemeltjeim: Sony Ericcson Xperia Pro, Motorola Milestone 2. Az Xperia Mini Pro is jó lenne ilyen szempontból, de az már talán túl kicsi. Ha van még ezeken kívül valami alternatíva, akkor szóljatok!

Köszönöm!

(#9766) HuMarc válasza Metalfan (#9765) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát sajnos nincs :( Azok, amiket felsoroltál pont lefedik a Slide Qwerty-s telefonok Androidos éráját :(

(#9767) quailstorm válasza Metalfan (#9765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Samsung Captivate Glide.
Sajnos manapság nem menő a qwerty, pedig az érintő lassú és pontatlan... Még mindig nem érzem...
Viszont nagyon néznek mikor N900-on kockulok, és kinn vannak a képernyőn a játék virtuális gombjai, én meg qwerty-vel kormányzok :D (be van állítva hogy melyik gomb melyik koordinátára bökésnek számítson webOS játékokban)

(#9768) HuMarc válasza quailstorm (#9767) üzenetére


HuMarc
addikt

Nokia 900 és WebOS? :F

(#9770) HuMarc válasza #40993792 (#9769) üzenetére


HuMarc
addikt

De ő fizikai Qwerty-t hasonlít össze virtuálissal. Te pedig fizikai numerikus billentyűzetet virtuális Qwerty-vel. A numerikus Qwerty nekem is kínszenvedés, én PSP-n, a négy iránygombbal gyorsabban gépelek, mint numerikus billentyűzeten. (Sokat Facebook-oztam PSP-ről)

(#9771) Metalfan válasza quailstorm (#9767) üzenetére


Metalfan
senior tag

Hát akkor sajnos a sejtésem beigazolódott, hogy ezeken kívül kb semmi nincs :( Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

(#9772) quailstorm válasza #40993792 (#9769) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És lépcsőn lefele menet meg tudsz írni egy sms-t érintőképernyőn? Nem érzem az a bajom vele, pedig az enyém még rezisztív is. Amikor ide írok rajta, akkor kell használnom opera keyboarddal az ékezetek miatt, de lassú... Kapacitívon meg rendszeresen melléütök. Nem nekem való ez.
(#9768) HuMarc: Nincs rá WebOS, csak kompatibilitási rétek, és SDL emulátor. Teljesítmény siralmas, de sok játék elmegy lag nélkül, egy meg enyhe laggal(hot pursuit), de kell overclock rendesen.
(#9770) HuMarc: Kell hozzá egy jó telefon is, pl Nokia 6303, 6300 , SE W810, W200, G502, amin lehet vakon gépelni. Nagyon sok teló bukott el nálam a billentyűzet miatt...

[ Szerkesztve ]

(#9773) balazs025


balazs025
senior tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni.
A kikötések: -max 130.000
-HD kijelző
Filmnézésre és játékra használnám leginkább.
Melyik telefon éri meg leginkább? Fontos az üzemidő is.

(#9775) Ace owner


Ace owner
addikt

Felteszem itt is és sima telefonosban is.

Olyan telefont szeretnék tablet mellé ami rendelkezik wifi hotspot funkcióval és tudnám szórni róla a netet wifi only tabra. Maximum 15k-t szánok rá.
Nagy előny lenne a qwerty billzet. Akkumlátor nem igazán érdekel, lehet érintős és sima is.
Hozzátenném hogy csakis használt telefon jöhet szóba. Köszönöm előre is.

Galaxy Fold 4

(#9776) maggi1886076 válasza Ace owner (#9775) üzenetére


maggi1886076
addikt

sony ericsson x10 mini pro vagy xperia mini pro.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9777) HuMarc válasza maggi1886076 (#9776) üzenetére


HuMarc
addikt

WiFi Hotspot funkció csak 2.2-től van benne a gyári szoftverben, így ha a kérdező nem akar ROM-olni, az X10 Mini Pro kilőve.

(#9778) maggi1886076 válasza HuMarc (#9777) üzenetére


maggi1886076
addikt

pedig ennyi penzert sok választás nincs

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9779) Švejk válasza balazs025 (#9773) üzenetére


Švejk
őstag

Igazából most az MWC idején sok jó kis mobilt tolnak ki, megfontolandó, hogy veszel-e mondjuk egy egy éves modellt (pl SIII) vagy inkább megvárod, hogy lemenjen az ára az újaknak. Én inkább még kivárnám a HTC One-t (ma mutatták be, márciusban már kapható lesz) de ha mindenképp most kéne akkor a Galaxy SIII, HTC One X+ (fontos a +, mert annak erősebb az akkuja is!) illetve az LG 4X lehet jó.
Akit kihagytam az a Nexus 4, mely momentán elég drága, de a legjobb a high-end telók között. Szerintem érdemes erre gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#9780) HuMarc válasza Švejk (#9779) üzenetére


HuMarc
addikt

Amit most bemutatnak, az pár extrém esetet leszámítva (pl. HTC One) kb. fél év múlva, május-június környékén kerül a boltokba, a szolgáltatókat ismerve meg az is lehet, hogy nagyon extrém esetben csak szeptemberben jut el egy-két MWC-s modell.

(#9781) nggabi válasza maggi1886076 (#9776) üzenetére


nggabi
nagyúr

negatív. wifi megosztásra galaxy mini 10kért bestbuy :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#9782) quailstorm válasza Ace owner (#9775) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy X10 mini pro, megfőzve teljesen megfelel a célnak, próbáltam. Esetleg X8 JellyBeannel hogy repessz 4G-n ;]
De ennyiért jobbára olyan telefont kapsz ami 2.1-en ragadt, vagy amit nem érdemes megvenni a tudása miatt (galaxy mini és galaxy 3 nagyon egy 2.3-mas x8 alatt marad...)
(#9781) nggabi: de az csak QVGA... Minden a hozzáállásán múlik, de az X8 kisebb de HVGA bravia engine képernyője sokkal jobb. Hát még ha cypress mint haveromnak... Akkor mehet a GoF2-zés ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#9783) Ace owner


Ace owner
addikt

Romolással nem lesz gond, acem sem éppen gyári, csakhogy ezt eladom majd ugye.. Még nézek blackberryket hátha, de abban nem hiszem hogy van hotspot funkció, pedig igazán megfogott a kinézetük.

Galaxy Fold 4

(#9784) nggabi válasza quailstorm (#9782) üzenetére


nggabi
nagyúr

egy x10 mini pro megfőzve is egy rakás sz@r ;] :U X8-at is tákolni kell, ha csak a netmegosztás a cél én galaxy minit vennék.

"szenyor dzsíííí"

(#9785) Ace owner válasza nggabi (#9784) üzenetére


Ace owner
addikt

Lehet az lesz, de nekem jó lenne a qwerty. Még szétnézek BB-k között és akkor pénzfeldobással döntök :DDD

Galaxy Fold 4

(#9786) quailstorm válasza nggabi (#9784) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott a képernyőt beáldozod a kamera+billentyű kombóért. De cserébe garantáltan dual-touchos. Galaxy mini egyetlen előnye hogy instant 2.3. De hogy valamiben is jobb lenne mint az X10minipro... Számomra elég minőségtelen, olyan játéktelefon feelingje van. Persze működik, meg 384MB RAM, de azért nem lehet tőle hanyattesni, szépen látszik rajta hogy miért olcsó. Neked meg S5570i-d van, annak még rosszabb a képernyője mint az eredetinek, gondolok itt a betekintési szögről. Először mikor láttam, azt hittem a szemem csal, de mikor az unokatestvérem magától kezdett mesélni az "új" galaxy miniről és megemlítette, akkor ez megerősítést nyert.
(#9785) Ace owner: nemtom ennyiért milyen BB-t kapsz, talán egy 9800-ast, de az multimédiában meg nyíltságban messze alulmarad, ahogy hardverben is szörnyen avult. Hiába kényelmes meg 480x360...
csak ez meg régi wifi hotspotnak. BBOS 7-7.1 a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#9787) nggabi válasza quailstorm (#9786) üzenetére


nggabi
nagyúr

Galaxy mini egyetlen előnye hogy instant 2.3 meg h az legalább jól működik. én a munkatársam x10 mini projára még nem találtam olyan romot ami jó lett volna. de ha qwerty kell meg szívás hát hajrá :DDD

nincs galaxy minink :D régen volt sima, most meg anyósnak vettünk egy i-set de ennyi :P

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9788) balazs025 válasza Švejk (#9779) üzenetére


balazs025
senior tag

Köszönöm válaszod!
Még azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményed az xperia T-ről, mert még azt ajánlották nekem.

(#9790) quailstorm válasza nggabi (#9787) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami azt illeti, haverral meg X10mini képernyős ezért synaptic ráadásul zárt bootloaderes X10 mini pro-ra is raktunk olyan GDX-et ami teljesen korrekt, bár a CS portable már akad, míg X8-on nAa kernellel nem.
De azt elismerem hogy jó kevés ROM van rá. Nyitott loaderrel valami nAa remekművet lehet rá max feltolni hogy tényleg jó legyen.
3 ROM ha érdekel: [link] [link] [link]

(#9791) nggabi válasza quailstorm (#9790) üzenetére


nggabi
nagyúr

látod, még zsóti is egyetért pedig ő aztán utál mindent ami samsung nem zte ;] már főztünk eleget rajta, inkább kigyomláltam neki a gyári 2.1-et... azzal legalább megy :D

"szenyor dzsíííí"

(#9792) Švejk válasza balazs025 (#9788) üzenetére


Švejk
őstag

Teljesítményben, nyers erőben jócskán alulmarad a négymagos telefonokhoz képest, még ha ezt a benchmarkok nem is mutatják. Eléggé túlárazott telefon, ennyiért kapsz szerintem SIII-at is.

(#9793) sesztakbence


sesztakbence
tag

Üdv!

Május körül szeretnék venni egy komolyabb okostelefont. Mivel játszanék is rajta, valaki tudna írni nekem egy GPU rangsort? Gondolom játékhoz az kell a legjobban. Mire érdemes még figyelnem, hogy pl egy Vice City-t vagy NFS-t elvigyen akadás nélkül? Többi program, amit használok azt jelenleg az x10 mini pro-m is elviszi, ezért kérdezek ennyire konkrétan a játékok miatti követelményekre.

(#9794) quailstorm válasza nggabi (#9791) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal még fókuszálni sem tud a kamera... Túl azon hogy már nem támogatott, nincs app2sd és szörnyen gyenge teljesítményben. De használja ha a szenvedés kell, annál aztán még egy szar CM7 is jobb.
(#9793) sesztakbence:
tyű, lemaradtam sajna GPU ügyben mostanában
Adreno 320-225 most tuti megbirkózik bármivel, Tegra 3 chipset úgyszintén, bár az azért nem a nyers erő megtestesítője.
Adreno 220 még belefér.
a jó öreg PowerVR SGX540-nel a vice city maxon 1280x800-alatt malibu club környékén hajlamos 20környékére esni, minden ami újabb, az gond nélkül viszi (SGX543-544, esetleg MP konfigurációkban)
Mali-400 nem ajánlott, bár konkrétan ezzel a két játékkal(gondolom NFS MW a cél) megbirkózik, de ahhoz S2-S3 kell...
MaliT604 lenne még jó ha valami tartalmazza egyáltalán
Szenvedni meg lehet a többivel is, Xperia Tipon meglepően használhatóan fut a vice city, bár korántsem élmény játszani :DDD

(#9795) krypton válasza Wa2x_ (#9762) üzenetére


krypton
senior tag

Akkor a Samsung Galaxy S II nem is ajánlott már?

(#9796) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Mobil kommunikációs ezközt keresek 30-35k környékén. Használt is megfelel. Elsősorban viber skype stb fusson rajta, de gondolom ez már alap. Legyen elöl elfogadható kamera videotelefonhoz. Kijelző ha lehet ne 320 legyen. Nem játékra kell, nem szükséges erős proci, de viszonylag gördülékeny legyen. Zenehallgatásra is használnám, rádió is jó ha van. OT 995, BLade III, 3GS, 800 LUmia amiket néztem, független férjen bele az árba ha lehet, akár még régebbi olcsóbb is lehet, ha az elképzeléseimbe belefér. Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9797) akos727 válasza _csocso_ (#9796) üzenetére


akos727
senior tag

Lumia 800 és 3GS kezdésnek elvethető eseteben, az előlapi kamera hiánya miatt. :)

(#9798) psg5


psg5
veterán

LG Optimus L7 25.000.- vagy Telenor/ Alcatel One Touch S 13.555.- vagy G300 19.900.-(de ez fut ki nem tudni lesz-e még egyenlőre egyik boltban sem volt) ?
Számlásra lenne, ezért ennyi. Eredetileg nem akartam max 10.ezerig. 25.ezer környékén meg lett volna Ace 2, de azt a bónuszos netshopból kivették közben.
A One touch elég csábító ennyiért ha jól gondolom. Kamerája milyen? Nem váltaná ki a fényképezőt, de jó lenne, ha már ott van "valahol" akkor elfogadható képeket csinálna.

F.K.T.

(#9799) dokee78 válasza psg5 (#9798) üzenetére


dokee78
félisten

One Touch: kameráját próbáltam,alig van beállítási lehetőség,sőt szinte nincs is.
G300 több állítási lehetőség,de gyenge camera
L7 kameráját nem ismerem

(#9800) Badcraft


Badcraft
csendes tag

Üdv a fórumban!
Régóta olvasgatom a PH! és a mobilarena oldalakat, de csak most jött el az idő hogy segítséget kérjek.

Jelenleg egy SE Xperia X10i-m van, de nagyon nem vagyok vele megelégedve (rengeteg ROM-ot+kernelt kipróbáltam de hiába! Random reboot, váratlan alkalmazás bezárás/nem indulás, menü akadozás, lagg, stb. Szerintem nem kell bemutatnom.)
Szeretnék egy olyan telefont amely strapabíró (mivel 3-5évre tervezném a vásárlást); az akkumlátor is bírja az igénybevételt; mivel az X10-nek is 4"os kijelzője volt, kisebbet nem szeretnék de a túl nagy (pl note) már nem jöhet számításba.
Fontos a support, tehát a megfelelő (esetleges) szervíz és garancia (bár az lenne a jó ha nem kellene), illetve a folyamatos szoftverfrissítések!
- Árkategória: Ez annyira nem meghatározó, de nem akarok nagyon elszállni /max. 110-120e/
- T-Mobilnál céges előfizetéssel venném
- Inkább hosszútávra tervezném /3-5év/
- amire használnám: navigáció! (iGO, vagy Sygic), telefonálás, sms, zenehallgatás!, e-mail, fényképezés, irodai alkalmazások /word, excel, pdf, stb./, esetenként játék
- Nem zárkózom el a WP-től de inkább droidot szeretnék!

Amiket preferálok:
Amit elsősorban kinéztem az az S2 lett volna, de sajnos nem látom a t-mobile oldalán (ezek szerint már nem lehet kapni).
Galaxy S3 vagy inkább az LTE verzió, mert azt hallottam hogy jobb ha 2GB RAM van benne!
Érdemes e még várnom, az S4 megjelenéséig,; le fogja e nyomni az S3 árát ?
Vagy elég nekem esetleg egy Galaxy S Advance, vagy ZTE Grand X IN (de arról meg azt hallottam hogy nem olyan jó a support), illetve elfogadok bármilyen ész érvekkel alátámasztott ötletet!

Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.