Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) psg5 válasza Ricardo (#9895) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

G300 itt van mellettem, megvéve, most nem tudom eldönteni, hogy az eladó által mondott 10 órás töltést be kell-e tartani vagy ennél is gyárilag "formázott" az aksi mint az újak többségénél?

Tényleg köszi a tanácsokat, nehéz volt a döntés!

:R

F.K.T.

(#9902) DS39 válasza psg5 (#9901) üzenetére


DS39
nagyúr

töltheted de ha feltölt 100%-ra úgy sem tölti tovább, csak szinten tartja.

egyébként Li-Ion-nál erre már nincs szükség, 3-4 teljes töltés/lemerülés ciklus után éri el a maximális teljesítményt az aksi. :K

[ Szerkesztve ]

(#9903) Wa2x_ válasza psg5 (#9901) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem kell, ezek már lítium-ionos akkuk. Le se szabad meríteni 0-ra, 20% alatt már töltőre kell tenni, és ha elérte a 100%-ot le kell venni, egyes források szerint az sem túl jó, ha 100%-on rajt hagyod még órákat.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9904) psg5 válasza DS39 (#9902) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis ha rárakom most kipróbálni nyugodtan levehetem fél óra múlva.

F.K.T.

(#9905) Wa2x_ válasza psg5 (#9904) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha felteszed érdemes feltölteni 100%, főleg az első pár feltöltés alkalmával, és ajánlott bekapcsolva tölteni!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9906) edem96 válasza psg5 (#9904) üzenetére


edem96
senior tag

Hát ez attól függ, hogy most hány százalékon van az akksi, mert a rátöltögetéssel is galyra lehet vágni az akksit (tapasztalat). Ha viszont 40-50 százalék környékén van, akkor érdemesebb fullra tölteni.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#9907) psg5 válasza Wa2x_ (#9905) üzenetére


psg5
veterán

Köszi bedugtam és bekapcsoltam sim nélkül oszt hagyom egy pár órát, bár kapásból 60%-ot ír ki.

(#9906) edem96: 60%-on van.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9908) dokee78 válasza psg5 (#9901) üzenetére


dokee78
félisten

Használd egészséggel.
Remélem fog tetszeni és nem jösz bosszút állni a tippért.
Látogasd majd a topikját is,egyébként ICS(4.0.3)-el kaptad vagy GB(2.3.6)-vel?

Én is nehezen szoktam dönteni,de október-novemberig még sok alternatíva kijön szerencsére
,bár már 3 lehetséges Mini utód már sorban áll.

[ Szerkesztve ]

(#9909) Bocaa


Bocaa
senior tag

30-35 ezer körül mi a legjobb vétel használtan?
elsősorban olyan érdekelne amit nemkell mókolni semennyire és gyorsan lehet rajta netezni. és azsem fájna ha jól szól fülessel.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9910) Švejk válasza Bocaa (#9909) üzenetére


Švejk
őstag

Sony Live with Walkman. Nagyon jól szól, nagyon gyors, a netezési élmény szenved csak csorbát a kis képernyő miatt. :)

(#9911) Winchester95


Winchester95
őstag

?
HuMarc:Visszaolvasás.

[ Szerkesztve ]

(#9912) HuMarc válasza Winchester95 (#9911) üzenetére


HuMarc
addikt

Az informatív hozzászólások király :C

(#9913) nggabi válasza Winchester95 (#9911) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem. nincs. nem is vót soha. :U

;]

"szenyor dzsíííí"

(#9914) DS39 válasza Winchester95 (#9911) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem iPhone 6-ot vegyél ;]

(#9916) Winchester95 válasza DS39 (#9914) üzenetére


Winchester95
őstag

kösz az építő jellegű hozzászólást. :C

(#9917) Winchester95 válasza #40993792 (#9915) üzenetére


Winchester95
őstag

55K az ár nem 45k.....
45K nem a galaxy s árszintje.
Annak 30 25k a reális ára kb.....
Grand X IN van 45k ért már.......vagy csak én adom olcsón.

Szóval azt mondjátok hogy a galaxy S2 normálisan össze van rakva?hm....

[ Szerkesztve ]

(#9918) nggabi válasza #40993792 (#9915) üzenetére


nggabi
nagyúr

mostanában látni 60-65kért is... talán egy lelakott, gari nélküli lehet ilyen olcsó.

"szenyor dzsíííí"

(#9919) HuMarc válasza Winchester95 (#9911) üzenetére


HuMarc
addikt

Ok, most már látom, hogy melyik hozzászólásra utaltál vissza, de jobb lett volna ha válaszolsz az adott hozzászólásra :DDD

Szóval erről lenne szó: @Peti198506 (#9893); @Peti198506 (#9889)

[ Szerkesztve ]

(#9920) quailstorm válasza Winchester95 (#9917) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet dobálni az biztos, de én még mindig félek tőle mert vékony. Haver viszont kipróbálta hogy pattog az aszfalton. Nagyon nem látszik meg, de a sarkai behorpadtak. Valamint a kijelző körül a fényes keret lepattoghat. Meg beég a kijelzőbe amit sokat mutatott... (saját fotó)

(#9921) Winchester95 válasza quailstorm (#9920) üzenetére


Winchester95
őstag

.....és ilyenkor gondolkozik el az ember hogy lecserélje-e a sony e. w800i jét egy csúcsszuper 2013 as mobiltelefonra.(Persze ez nem én vagyok.)
Tapasztalatok és információk alapján állíthatom hogy a ZTE elég korrekt!Sőt! Szerintem pár éven belül lekörözi a HTC-t.....(Népszerűségben.)

HuMarc:Direkt azért írtam hogy népsz......
Gondolom ez a beégés a Super Amoled Plus miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#9922) HuMarc válasza Winchester95 (#9921) üzenetére


HuMarc
addikt

Már lekörözte :D (eladások szempontjából)

(#9923) Winchester95


Winchester95
őstag

Esetleg HTC Sensation XE?
Vagy 1gb ram alá ne nagyon adjak?

(#9924) psg5 válasza dokee78 (#9908) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mégegyszer!

F.K.T.

(#9925) quailstorm válasza Winchester95 (#9921) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem W810-em van, és nem sikerült szétverni a mai napig. Pedig a gladiator 3D max fokozaton, vagy a laggoló burning tires, esetleg BÁRMELYIK gravity defied fel tudja nyomni a pumpát :D
Volt már hogy úgy odacsaptam a falhoz, hogy szétnyílt a ház... De a mai napig nem röcsög, nem jön szét. Legutóbb szőnyegre dobtam le, és leesett a festék a hangszórórácsról. Ehhez képest a Nokia 6303i egy szőnyegrecsapástól szilánkosra tört képernyővel pattant vissza :( (az nem én voltam)
W810 után megfogadtam hogy leszokok a telefonpüfölésről. N95-nél sikerült, N900-nál már nem. A tracker-indexer nagyon genya...

Lecserélni? Meg kell tartani. Értelmes pénzt nem kapsz érte, egyébként meg nagyon király teló. Jelenleg ébresztőóra és nosztalgiázós játékkonzol szerepe van az enyémnek(W810).
Bármelyik amoled beég egyébként, vagy lebomlik. Csak idő kérdése. Örök élet az a TFT. Kíváncsi leszek mit fognak bírni. Omnia 2 még nem bomlik az biztos, pedig az egyik első amoled cucc, ráadásul RGB, tehát a kék veszélyben.
Ne adj 1GB alá, nem érdemes, a droidnak semmi nem elég :(

[ Szerkesztve ]

(#9926) Winchester95 válasza quailstorm (#9925) üzenetére


Winchester95
őstag

Kezdem azt hinni hogy a ZTE Grand X In telefon a legtökéletesebb ebben az árkategóriában.40-55k.
Nekem D750i-m volt.De kimosták.Annyi.....
Mit meg nem adnék egy olyanért zsír új állapotban.
Go vissza az időbe:D

(#9927) Wa2x_ válasza Winchester95 (#9926) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó a X IN.. :K

Nekem meg D900i, az is jó cucc volt.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9928) quailstorm válasza Winchester95 (#9926) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont azon egy vérbeli natív ARM kódot használó app csak döcög. Hiába a bináris fordító, belefuthatsz hibába. Egy ARM-re építkező rendszert érdemes ARM-on használni.
Ilyen dilemmáim nekem is vannak, mint játékos... X86 vagy Mali-400... Inkább egy SGS. Adreno 203 meg nagyon nem játszik :DDD Jó lenne az, csak gyenge. SGX-530-nál azért legyen már erősebb az új.
D750-->crossflash W800, mert ott még elég gány volt a nem walkman zenelejátszó. Később már csak a design tért el, meg az intelligens halkítás, hangosítás, albumborító. De K750-nek baja van az ID3-mal meg az előadó szerinti rendezéssel is...
(#9927) Wa2x_ : sicc, távozz sátán, az egy rettenet, egy iszonyat, nem akarom hallani a hangját ;]
Most is van egy belőle mögöttem, hát annál elbaszottabb telefont keresve se találni. Nincs egy menüpontja ami ne hemzsegne a hibáktól. 1-2ezer forintot ér... Meg számomra akkor is annyit ért amikor kiadták. OK persze van lejjebb, az E250 vagy a corby...

[ Szerkesztve ]

(#9929) Winchester95 válasza quailstorm (#9928) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen tény.
De nekem minden játék akadásmentes rajta.Egyedül a most Wanted ami v.melyik pályán nyögvenyelősen megy.
Ja meg a GTA Vice City+Dexter Game 2 nem megy még rajta.Nem támogatott.Szépen visz mindent és az enyém nem is szérihibás.
Tulajdonképpen nem is tudom miért akarok cserélni......
D750i=W800i=K750i ami majdnem =W810i

(#9930) quailstorm válasza Winchester95 (#9929) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor egész jó a helyzet. Most Wantedot én eddig csak Adreno200-zal nyomtam, ott ticklag is van, egy játékbeli másodperc igazából kb 2. De nem durva a framedrop, játszható. (HTC HD2, android 4.1.2)
W810 az nagyon nem K750. Azonos chipset, meg sokminden hasonló, de a java nem. És nekem ez volt fontos. Amikor a K750 már nem volt támogatott, akkor a W810 még igen. Ilyen játékok pl a farcry2 és a gangstar2, vagy a 3D golden Warrior. Esetleg asphalt4, bár az se jól megy W810-en... Több játékot nem tudok, de lehet van még. 2009-10-re már nem volt K750 a közelemben.

(#9931) Winchester95 válasza quailstorm (#9930) üzenetére


Winchester95
őstag

Szerintem akkor még felesleges volt nézni hogy melyiken milyen játék indult el.
Az szerintem 205 volt.
Most Wanted+GrandX In valahogy nem szereti egymást....
De még játszható kategóriában van.
Nekem ilyenek hogy Gangstar rio,spdierman amazing,batman,asphalt 7, gta3 hun full grafon, temple run 2, modern combat 4, elfutkos fullon.
(Jó...Modern combatot nem próbáltam de van fent youtube videó.)
Többi mind akadásmentes.
Jobban mennek a telefonon a játékok mint gépen.
Csodálkoztam hogy 50 60 ezres cuccokat vettem bele és nem volt jó mert mindig belaggolt.
Kiderült hogy a winchester a rossz...Grat.x)

[ Szerkesztve ]

(#9932) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Üdv.
Az lenne a kérdésem hogy egy iphone 4-et lumia 620ra váltás jo döntés -e ?(kérem független véleményt mondjatok) ja az iphone hibátlan állapotilag. :R

Iphone 6s

(#9933) dokee78 válasza xperiasigi (#9932) üzenetére


dokee78
félisten

Én nem cserélném le.

(#9934) quailstorm válasza Winchester95 (#9931) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nemnem, ahogy az Xperia X10-ben úgy a HD2-ben is adreno 200 van. QSD8250 van benne.
Akkor viszont egész jó az az atom, bár PowerVR SGX540-ne lehet is repeszteni ;]
Köszi az infókat, most már nem félek tőle. Azt hittem olyan mint pc-re a bináris fordító(bluestacks app playerben van emulált), mert az biza gyenge pár játékban, még alapszintűben is...
(#9932) xperiasigi: én se cserélnék. Hardveresen és szoftveresen is visszalépés lenne. Az egy középkategóriás telefon. A régebbi csúcstelók mindig sokáig őrzik erejüket.

[ Szerkesztve ]

(#9935) Winchester95 válasza quailstorm (#9934) üzenetére


Winchester95
őstag

Teljesen más.
Most mérlegeltem.
Ezt a telefont csak Xperia S-re érdemes lecserélni.használtan.65-60k környékén.
Annyim meg nincs.És nem is lesz.
Azt hittem hogy az xperia x10 ben és a hd2 ben is 205 van.....
Akkor ezek nagyon gyenge telefonok voltak anno.....x)
Csak nem tudom hogy vettek fel vele akkor 720p ben....
Elvileg a grafikus gyorsítótól függ.

xperiasigi:abban a telefonban csak az a jó hogy kihangosítva nagyon hangos.

[ Szerkesztve ]

(#9936) quailstorm válasza Winchester95 (#9935) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megint tévedés... De jó is lenne ha a grafikus gyorsítótól függne, mert akkor már az N95-öm is 720p-ben videózna...
DSP, digital signal processor végzi minden komolyabb telefonban a videó képkockáinak és hangjának a de és encode-olását.
Azért az X10 és a HD2 nem tudja a legmagasabb 720p bitrátákat kezelni, egy Omap3430-as Omnia HD meg az alacsonyabbakat sem. HD2-vel meg sehogy nem vettek fel 720p-ben, meg most is csak kevesen, ugyanis droid 4 és winmo alatt 480p a max. WP7-tel viszont van smooth 720p.
Pár régebbi okosteló, blackberryk, meg a feature phone-ok többsége meg software renderel, az onnan látszik hogy hiába a felbontás "kockásodik" a kép.
Xperia S-re tényleg érdemes cserélned, egyértelműen jobb, de van ami álom marad. Én is dobálózhatnék a padfone 2-vel, de még a Nokia 808 szürkeimporttal is elérhetetlen. Ha eladnám a 2 Nokiám, akkor vehetnék egy Xperia play-t mondjuk, az meg droidos, droidra meg elvből nem költök... Kivétel ha smartQ... Mert az működik mókolás nélkül. Már-már majdnem olyan mintha normális oprendszert futtatna multitaskolással. (ez azt jelenti hogy annál smoothabb droid élményt még nem láttam mint amit a T20 ad)

(#9937) Cyberpunk válasza xperiasigi (#9932) üzenetére


Cyberpunk
félisten

820-ra vagy 8S-re cserélném én, ha nem kell sokat ráfizetni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9938) Winchester95 válasza quailstorm (#9936) üzenetére


Winchester95
őstag

Értem.
Akkor ezzel az erővel a Desire X is vehetne fel HD ben nem?
Ha nagyon akarnám megszerezhetném 0ft ból az xperia S-t.
De felesleges.Marad a GrandX In.
Még egy próbát teszek.
Hétfőig fent marad a telefon.Újítottam a hirdetésemen.Fix ár.
Még így is megéri.

(#9939) quailstorm válasza Winchester95 (#9938) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgy mint az Omnia HD úgy biztosan. Laggolva, 23FPS-sel, a létező legalacsonyabb bitrátával. Videózásnál SEMMI MÁS nem számít csak a dsp teljesítménye. Ezért lepődök meg folyton, hogy a mai napig nem vesznek fel olyan folyamatos videókat az akár 50 ezres(vagy drágább) telók, mint az N95-öm. Az függőlegesen szinkronizált 30FPS, kockázás pedig abszolút nincs. Ehhez képest a droidvilágban van kockázás, shuttering(hiába van kimérve az elegendő FPS, szinkronizálatlanul jönnek a képkockát, ezért jóval kevesebbnek tűnik), valamint függőleges képszéthullás.

(#9940) dokee78 válasza Winchester95 (#9938) üzenetére


dokee78
félisten

Igen a Desire X is vehetne,hiszen ugyanazzal a hardverrel a Gigabyte tud HD-ben rögzíteni.

(#9941) Winchester95 válasza quailstorm (#9939) üzenetére


Winchester95
őstag

Nekem az az érdekes hogy a ZTE nél Full HD ba való kapcsoláskor széthúzza a képet.Vagy is inkább olyan mint ha zoomoltam volna 2x.
Érdekes jelenség.

dokee78:x)Akkor miért nem vesz fel?:D Kár érte....Ez a htc furcsa nagyon...
Bár a One V vel meg vagyunk elégedve itthon.Mármint én igen.Tulajdonosa még gyerek cipőben jár.x)
De 10ezerért mit várjon az ember-_-

[ Szerkesztve ]

(#9943) dokee78 válasza dokee78 (#9940) üzenetére


dokee78
félisten

12 fps-el semmit nem ér a HD felvétel.

(#9944) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Feladom, rá kellet jönnöm, hogy 45-50ért nem fogok se Samsung Galaxy S Advance-t találni, se Htc Sensation-t, úgy már csak ez 4 készülék maradt amik között vacilálok

- Samsung Galaxy S
- Samsung Galaxy Ace 2
- Htc Desire HD
- Alcatel OT 995

best regards, egy fórumozó blogger

(#9945) HuMarc válasza #40993792 (#9942) üzenetére


HuMarc
addikt

Na végre :)) Végre újra telefon vagy. Már csak 40 nap, készülj, április 3.-án már igényelheted is ;)

Én egyébként nem értem, hogy miért kell az ilyen-olyan hiperszupercsiliviliextrakirályezermilliómegapixelesésmégsokkaljobb kamera a telefonokba, amikor profi fényképezésre továbbra is profi kamera való és ha valamit telefonnal fényképezek, nem az a lényeg, hogy hányszoros zoom-nál marad még éles, hisz a 4 Megapixel is nagyobb, mint a legtöbb mai monitor/tévé.

(#9947) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok. 2 simet használnék, de nem találtam értelmes olcsó dual simes telót ami androidos. csak beérkezett sms-ekhez kellene a másik sim. át tudom irányítani egyik teóról a másikra a bejövő üziket? hogy oda kapjam? így akkor lenne egy android, meg mellé bármilyen gagyifon...

[ Szerkesztve ]

F1

(#9948) dokee78 válasza szabeska (#9947) üzenetére


dokee78
félisten

Samsung Galaxy Ace Duos
Alcatel 993D/992D
stb.

(#9949) Winchester95 válasza Dyrtyho (#9944) üzenetére


Winchester95
őstag

ZTE GrandX IN?
Alcatel........inkább hagyjuk.Bár kinézetre fogásra tökéletes.(Ha csak nézegetni akarod.)
Galaxy S régi.vaku nélkül.
Ace 2....akkor már advance de akkor már grandx in
Desire hd: XD
Tele van xperia p től kezdve galaxy s advanceddel 40k tól felfelé........ha nem itt akkor aprod,vatera,jofogás,expressz.

(#9950) szabeska válasza dokee78 (#9948) üzenetére


szabeska
addikt

Megnéztem mindet, nem gyere be.. épp ezért tettem fel a kérdést alant :)

F1

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.