Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) batai15 válasza dokee78 (#9639) üzenetére


batai15
félisten

nekem pont e miatt is kell nexus. szvsz rohadt jo. amikor meg kell eltünik. cm10 alatt meg a témával annak az ikonja is változik. elvileg bármi telefonra meg lehet csinálni, van leirás is. ha lesz időm az alcámra is beprobálom.

(#9652) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

kis segítséget kérnék, hátha

feleségemnek szeretnék telefont, a következő három között vacillálok...
Sony Xperia J
HTC Desire X
Samsung Galaxy III Mini

köbö egy árban tudnám megvenni őket, mind a Trémobiltól lenne..

csak melyik legyen? thx

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#9653) Cyberpunk válasza edgelaszlo (#9652) üzenetére


Cyberpunk
félisten

S3 Mini.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9654) nggabi válasza quailstorm (#9641) üzenetére


nggabi
nagyúr

biztos 1ről beszélünk? a malinak van vagy 40féle változata. nekem nfsmw jól megy, mc4 is játszható... innentől a többi nem érdekel :)

ez már nagyon off itt :U

"szenyor dzsíííí"

(#9655) istnag válasza edgelaszlo (#9652) üzenetére


istnag
addikt

A J-t vegyük ki szerintem.
marad az X és a S3 mini.
Itt összehasonlítottam a 3 telefont:
[link]

Én az X et venném,ha csak nem eszméletlen fontos a kamera,mert abban sokkal jobb a mini.
Javítok: X et vennék magamnak,ha SIII mini tetszik párodnak,akkor azt a frissebb rendszer,több RAM és a kamera miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9656) edgelaszlo válasza istnag (#9655) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

Köszi :)

(#9653) Cyberpunk: szintén

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#9657) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Telefont tervezek venni. Kb 50000 forintot szánok rá. A legfontosabb kritériumok:
-új
-Hűséget nem kötnék miatta
-Android
-IP67
-értelmes hardver, mert néha szeretnék játszani, de nem ragaszkodom a Crysis 3 grafikájához...
-Minél hosszabb akku idő

Eredetileg az Xperia Go-t néztem ki magamnak, de ha tudtok jobbat ajánlani nem zárkózom el.
Annak is örülnék, ha felsorolnátok, hogy milyen IP67 versenyzők vannak ennyi pénzért...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9658) ADAM1337 válasza dodopek (#9657) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezek az ip67-es droidok

[ Szerkesztve ]

(#9659) dodopek válasza ADAM1337 (#9658) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm! Még egy hisztim lenne, bár ez nem létfontosságú. Olyan GPS legyen benne, amihez nem kell net(igazából nem tudom kell e egyáltalán bármelyikhez is.)

(#9660) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok
van nekem egy LG GT540-m, aminek pixelhibás lett a kijelzője, így megérett a cserére
androidos telefont szeretnék, újonan, előfizetéssel a T-mobiletól
a telefonok amik szimpatikusak:
-HTC Desire X
-Sony Xperia J
-Samsung Galaxy S Advence
-ZTE Grand X In

mire használnám: egy kis játék, egy kis film nézés, egy kis olvasás, netezni csak wifi-vel
a Grand X szimpatikus a nagyobb kijelzővel, de nem sok jót olvastam a fórumában róla, nem hiányzik, hogy hetente szervízbe járjak vele

melyik telefont lenne érdemes megvenni?
árban ez a 50-60e HUF a plafon,
persze olcsóbb lehet :)
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9661) maggi1886076 válasza Haapaet (#9660) üzenetére


maggi1886076
addikt

Desire X vagy Galaxy S Advance

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9662) Dhampir válasza dodopek (#9659) üzenetére


Dhampir
félisten

A GPS-hez nem kell nyet, csak bizonyos programokhoz. :)

(#9663) ADAM1337 válasza Haapaet (#9660) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha játék pedig az lesz a legjobb, abban van a legjobb gpu ezek közül.
A desire X-et lehuzták adreno 203-as gpu, xperia J is elég gyenge 2011-es sonykban erősebb hw van, galaxy s advance jó lehet abban kevesebb ram van és kisebb kijelző/felbontás is.

(#9664) dodopek válasza Dhampir (#9662) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi!
És hardverben tudtok erősebbet a Gonál ebben az ár kategóriában? két mag 1ghz/8gb tár nekem elég meggyőzőnek tűnik. Viszont a fórumán olvasom, hogy gyenge az antennája. Ez mennyire mindennapi gond? Mert ugye a fórumra sosem írnak azok, akiknek nincs gondja a telóval, szal nem tudom mekkora réteg lehet a go tulajok közt, akinek ilyen baja van...

(#9665) Dhampir válasza dodopek (#9664) üzenetére


Dhampir
félisten

A gyenge antenna-ha ez igaz-elég nagy baj, egy telefonnál ez a legfontosabb rész.

(#9666) quailstorm válasza edgelaszlo (#9652) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kelleni fog az 1GB RAM ahhoz hogy sose legyen fagyás, vagy szakadás a folyamatosságban. Tehát S3 mini javasolt. Sajnos többet számít mint az akármilyen CPU. X8-on pl még 2.3.7 alatt se megy a temple run 2 256MB RAM mal, ZTE Blade-en (512MB)meg Galaxy Ace-en(384MB) meg Jelly Beanen is elindul bár ott azért szaggat. Ez kb szemlélteti a helyzetet.
(#9664) dodopek: megvárhatod a Galaxy Xcover 2-őt is, nagyon jó lett, de szerintem 100-ról fog indulni... Pedig S Advance hardver.
(#9654) nggabi: biztosan, ugyanis az emlegetett játékok szépen mennek az Ace2-őn is. Ez van, szerencsés vagy hogy olyan játékokat kedvelsz aminek van mali-400 portja vagy eleve arra írták (modern combat3-4). Nem olyan egyszerű a helyzet hogy egyértelműen szar, de a baráti társaságom elég hamar ki tudott válogatni olyan játékokat amivel befaragott, a HTC HD2 meg vitte. (igen ügyelünk a data fájlra, bár van amikor a play store-ra bízzuk hogy ügyeljen)

[ Szerkesztve ]

(#9667) Ricardo válasza quailstorm (#9666) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem kicsit vagy játékfüggő.

(#9668) dodopek válasza quailstorm (#9666) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos 50e a maximum amit szánni tudok erre... :(

(#9669) quailstorm válasza Ricardo (#9667) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként már nem. Kb 1 éve. Még a javaME-s korszakban olyan 300 játékot kitoltam iskolában ;] . Az volt a jó. Csak a Galaxy on Fire került 40 órába. GoF2 meg leszívta az akksit, lemerült ballagási próbán. Egyébként legalább 5-en ezt csináltuk. De túlzottam nem ment a tanulás rovására, főleg az enyémre nem. Gépen meg mostanában ritka az hogy leüljek 2-3 órát egyhuzamban kockulni, a játékkonzol meg mindig is csak porfogó volt. Bár a chippelt Nintendo gamecube-ot nem bírtam kihagyni. Kb 1 TB játék van csak a HDD-men, bár most uninstalláltam steamből vagy 100GB-ot :DD

Egyébként mindenen próbálok játszani. Kétmagos MP3 lejátszó? Doomot rá(Sandisk Sansa C240). Ha adnátok egy S5830i, S5570i, Galaxy y/pocket förmedvényt, valahogy arra is megoldanám az ipari kockulást. Legalábbis youtube-on is van nyoma annak hogy belefér 2 MB VRAM-ba az NFS Shift
(#9668) dodopek: ugyanaz a proci van az Xcover 2-ben is, csak a duplaannyi ram meg a 800x480... Csak nagyon megkérik az árát.
Viszont ha lejjebb kell adnod akkor max Xperia active, Galaxy Xcover nagyon kényelmes, de hely nincs, a Vivante GPU meg gondoskodik arról hogy ne játssz. Bár minecraftPE (W)LANpartihoz suliban jó az.

[ Szerkesztve ]

(#9670) Dhampir válasza dodopek (#9668) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt az antenna hibát nem látom. Érdemes angol nyelven is rákeresni; poor signal vagy bad signal. Szerintem hívj fel egy szervizt, érdeklődj erről a hibáról gsm szaküzletekben.

(#9671) batai15 válasza Cyberpunk (#9650) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan a játék és kamera másodlagos egy mobilban.
Ha valaki csak a kamera miatt ad ki 100+ k felett telefonra, csalódni fog. akkor vesz egy jobb gépet,meg telefont , ilyen egyszerű.Másodsorban az érintő kijelző miatt a komolyabb játékok is értelmét veszti.
aki kicsit is ért a telefonokhoz, és komolyabb cuccra ruház be, valszeg nem ezek miatt fog egy komolyabb hardvert venni. A full hd is úgy fölösleges, hanem maga a készülék összessége miatt, és a háttér tudása miatt.a komolyabb hardvert nem csak játékok használják ki. Szigorúan saját véleményem.

(#9672) generic


generic
senior tag

Sziasztok, Galaxy S 3-nál jelenleg melyik telefonoknak van erősebb hardverük? :)

(#9673) Švejk válasza generic (#9672) üzenetére


Švejk
őstag

Asus Padfone 2. :K Bivaly

(#9674) GLOCK34 válasza Švejk (#9673) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

A T-mobil vajon forgalmazza majd? Nagy húzás lenne,ha az Xperia z körüli árral bedobnák.

(#9675) dokee78


dokee78
félisten

Telefoncsere előtt jól jöhet,kijelző mániásoknak. PPI Calculator

(#9676) kertsa


kertsa
senior tag

Sok telefon közül eddig az Xperia P az, amit megvennék. Viszont most belebotlottam az LG Optimus L9-be :) A nagyobb kijelző és az erősebb akku azonnal megfogott.

Melyiket érdemes megvenni?

Olyan linket tud valaki, ahol a telefon grafikus chipjeit hasonlítják össze?

[ Szerkesztve ]

(#9677) dokee78 válasza kertsa (#9676) üzenetére


dokee78
félisten

Optimus L9

+nagyobb kijelző
+IPS panel
+bővíthető
+szerintem jobb chipset (Azt mondják itt,hogy a Mali nem jó játékokra vagyis gyengébb)
Viszont nem tudom kap e JB-t?

Compare

[ Szerkesztve ]

(#9678) Wa2x_ válasza dokee78 (#9677) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagyon valószínű, hogy nem kap JB-t, fos az LG támogatottsága, én nem vennék, simán jobb a P.. attól függetlenül, hogy unibody, meg nem bővíthető, mezei usernek bőven elég a hely és sokkal minőségibb készülék.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9679) Švejk válasza GLOCK34 (#9674) üzenetére


Švejk
őstag

Nem hiszem :( Megtörténhet, de akkor sem lesz olcsóbb mint a Telenornál, az biztos.

(#9680) edgelaszlo válasza istnag (#9655) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

bocsesz, egy utsó kérdés...Galaxy S III Mini vs Galaxy S Advance?
Ezen az összehasonlításon nem sok a difi, ellenben árban.... :F

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#9681) psg5


psg5
veterán

Sziasztok újra!

G300 kifutó, netshopban nem rendelhető csak egy-egy boltban van (Blade III hasonló, bár akkor ugye inkább a G300) One touch S pedig szintén nem elérhető netshopban és nem mindenhol kapható.
Mi jöhet még szóba, mely tudásban anyaghasználatban és árban ezekhez hasonló?

F.K.T.

(#9682) Wa2x_ válasza generic (#9672) üzenetére


Wa2x_
veterán

HTC M7 :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9683) mobilefan válasza fagylalt (#8199) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Hello

Én nem ajánlom az S advance-t ! :(
Nekem volt és egy egyszerű játék mint a call of atlantis (logikai játék) akadt rajta :))
Ez nem vicc...
720p-be vesz fel igaz,de nincs tipi tapi fókuszálás:N
Akkuról nem tudok mit mondani,mert ha tényleg nem használtam akkor a 2 nap megvolt.
Viszont ahogy elkezded nyomkodni,1 nap.
Maximum 1 nap és 10 óra.... :)
Fagyogatni is szeret hívás közben,mikor hívnak csak fekete kijelzőt látsz és ennyi.

Zsír újonnan vettem a Tré-nél.
3 hét után eladtam.
Lehet,hogy csak az volt gyári hibás ezekkel a gondokkal,de az első Gsm boltba eladtam 3 hét után. :U

-

(#9684) mobilefan válasza edgelaszlo (#9680) üzenetére


mobilefan
aktív tag

S3 Mini, hidd el jobban jársz vele.. :K

-

(#9685) generic válasza Švejk (#9673) üzenetére


generic
senior tag

Mivel jobb az S3-nál? :)

(#9686) quailstorm válasza generic (#9685) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Számításteljesítménnyel. 3-szor gyorsabb, plusz nem mali400 csökkentett órajelen, hanem Adreno320. Meg nem pentile matrix a képernyője sem.
Azt nem tudja valaki véletlen hogy S3-ban a 4 mali-400 bámely játék alatt dolgozik, vagy csak a külön rá optimalizáltakon? Mert ha általában egy magnak kell birkózni 266MHz-en a 720p-s képernyővel, akkor sokat nem ér...

(#9687) Haapaet válasza ADAM1337 (#9663) üzenetére


Haapaet
csendes tag

köszi szépen
játékra nekem bőven elég az Angry Birds és a Fruit Ninja :)

maggi1886076: köszi szépen

mondjuk pl.: mobilefan az S Advance-t nem ajánlotta
így lehet, hogy a HTC marad

(#9688) mobilefan válasza Haapaet (#9687) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Figyu ha tényleg csak ezekre használnád, amiket írtál akkor valami olyasmit kéne venned aminek jó az akksija nem ? :) :U
Ehhez nem kell android,ha olyan telefont szeretnél ami sokáig bírja,ezek a játékok megvannak rá,gps ingyenes.
Nem utolsó sorban pedig igényes fémház és nem szokott bekrepálni !
Fórumon is írta egy Tré-mobilos srác,hogy ott melózik és ezzel nincs semmi gond.

Magam is ilyet használok és nem elfelejtendő,hogy 30-35k körül van.
A többit tudod másra is költeni :)
Elhiheted remek szerkezet ! :K
Ne hagyd,magad lebeszélni ha tetszik mert sok olyan ember írogat aki nem is ismeri csak a rendszer által ítél !
Viszont én azt mondom,,hogy Galaxy S advance-től jobb.Stabilabb,gyorsabb ! Akárhogy is 1mag 1.4ghz,de gyorsabb!
Nem fagy le,nem szaggat egy egyszerű játék !
Előtte SGS2-őm volt,de az 1 napos akku, úgy köszönöm és eladás.... :)

Gsm boltos haverom engem lebeszélt anno a Htc-ről,állítólag szeretnek bekrepálni.

[ Szerkesztve ]

-

(#9689) Dákesz


Dákesz
tag

Szerintetek Xperia P v. S advance? ;)

(#9690) Wa2x_ válasza Haapaet (#9687) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha már Samsung és andriod kellne, nem Bada, akkor Galaxy W-t ajánlom.

(#9689) Dákesz: P

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9691) mobilefan válasza Dákesz (#9689) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Nehéz,nem nagy szám semelyik,de talán az Advance nem hullik úgy szét mint a Xperia P,olvasgass a fórumban,én is gondolkodtam rajta,de az a kupak mizéria,meg töltés problémák stb stb stb ....
Inkább vegyél valamilyen Nokiát akkor :)

-

(#9692) Dákesz válasza mobilefan (#9691) üzenetére


Dákesz
tag

Windows phone-t? :D kicsit félek tőle, mer még nem volt olyanom és eddig rosszakat olvastam róla :D

(#9693) mobilefan válasza Dákesz (#9692) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Hát mondjuk az se jó,jah.... :K
S3 mini ?

-

(#9694) dokee78 válasza psg5 (#9681) üzenetére


dokee78
félisten

Írj lehetőségeket

(#9695) Dákesz válasza mobilefan (#9693) üzenetére


Dákesz
tag

az se tünik rossznak s advancehoz képest mivel jobb?

(#9696) psg5 válasza dokee78 (#9694) üzenetére


psg5
veterán

Ebből lehetne. XS oszlop vonatkozik rám.

F.K.T.

(#9697) mobilefan válasza Dákesz (#9695) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Több Ram ( 768 vs 1024 ) van benne,gördülékenyebb az egész telefon.
Van benne Nfc.
Szerintem jobban össze van rakva.
S advance-em volt, nem volt jó.
S3 mini-t nyomkodtam jobb volt. :K

[ Szerkesztve ]

-

(#9698) dokee78 válasza psg5 (#9696) üzenetére


dokee78
félisten

Max összeg?

(#9699) psg5 válasza dokee78 (#9698) üzenetére


psg5
veterán

max.: 20-25 ezer.- XS oszlopból

F.K.T.

(#9700) csusza` válasza psg5 (#9699) üzenetére


csusza`
senior tag

Sziasztok!

HTC Desire X-emet cserélném le, három készülék jönne szóba. Ti melyiket ajánlanátok? Pro/kontra?

- Samsung Galaxy Nexus
- Samsung Galaxy S2
- Samsung Galaxy S3 Mini

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.