Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Švejk válasza Kareszovics (#9597) üzenetére


Švejk
őstag

A legcudarabb dolog, ha valakinek a Vodától kell készüléket ajánlani. Annyira hihetetlenül el vannak szállva, nincs EGY telefonjuk SEM amire azt mondanám, hogy na ez árában van! A legolcsóbb ajánlható telefon az Xperia Tipo és a Galaxy Mini II, ezek közül utóbbit ajánlanám. Itt van drágábban a Huawei Vision, amit egy barátom nagy megelégedéssel használ, és tényleg iszonyú jó telefon, egy baja van: 2.3-tól nem frissíthető 4.0-ra. Kicsit még drágábban (65000-) kezdődik a kétmagos kínálat az Xperia U-val, aminek tárhelye nem bővíthető, ezért nem ajánlom. Többet nem sorolok, mert nem tudom, akarsz-e többet költeni rá.

(#9602) batai15 válasza Švejk (#9601) üzenetére


batai15
félisten

mennyi 65? uramisten.

(#9603) DS39 válasza Tegla80 (#9599) üzenetére


DS39
nagyúr

ha lenne egy kártyásba, egy 10-essel olcsóbban, best-buy

(#9604) biroatis


biroatis
tag

tudom h off és bocsi de most sos kell :D

lg l5 -n el lett felejtve a minta h lehet egyszerűen feloldani!!????

és most itt vagytok a legaktivabbak

[ Szerkesztve ]

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#9605) Švejk válasza biroatis (#9604) üzenetére


Švejk
őstag

Factory reset?

(#9606) toldy válasza istnag (#9573) üzenetére


toldy
őstag

Köszi, nem vagyok egy samsungos, de ez nem tűnik rossznak, egyébként ha kicsit emelek a kereten mi jöhet még szóba? A razr pl nagyon tetszik, arról vélemény?

Az élet nem habostorta.

(#9607) Kareszovics válasza Švejk (#9601) üzenetére


Kareszovics
addikt

+ HuMarc

Köszi a válaszokat, azt hiszem maradok a jelenlegi készülékemnél. :D És inkább nem veszek semmit. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#9608) Sasu007 válasza Sasu007 (#9511) üzenetére


Sasu007
csendes tag

Ehez esetleg valami hozzáfűznivaló?

(#9610) GLOCK34 válasza dokee78 (#9609) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

A burkolat minőségen javítanak vajon? :U

(#9611) dokee78 válasza GLOCK34 (#9610) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt nem tudom. :N

(#9612) istnag válasza toldy (#9606) üzenetére


istnag
addikt

Razr nem ismerem esetleg a topikjában olvasgathatsz. Ha emeljük a tétet, akkor még:
Xperia P , SGS II , Htc One S , LG L9

[ Szerkesztve ]

(#9613) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Samsung Galaxy S-re van JB ? Érdemes még venni ? Vagy inkább már Galaxy S2-t ha olcsóbb lesz az ára ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#9614) dokee78 válasza Dyrtyho (#9613) üzenetére


dokee78
félisten

Galaxy S-re még hivatalos ICS sem volt,nemhogy JB.
Vaku sincs,ne vedd így 2013-ban már a Galaxy S-t.

(#9615) quailstorm válasza Dyrtyho (#9613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom te mire használnád, de számomra többet ér az SGS mint az SGS2. JB igen van rá(nem hivatalos), ugyanaz a hardver mint a nexus S, csak haxolni kell, nem túl felhasználóbarát.
S2-vel a bajaim: ránézek/megfogom oszt nem tetszik, kijelző, hangszóró, hangchip, GPU. Kb utálnám kezelni akkor is ha lenne. Egy Wolfsonon meg más zenét hallgatni.
De attól még lehet hogy neked az S2 a jobb. Netezni gördülékenyebb, de látod a 1,5 éves telefonon meglátszik ha használod... Szerintem egy hulladék. Jó persze fullHD-t is visz.

(#9616) kali válasza quailstorm (#9615) üzenetére


kali
legenda

azt is leírhatnád, hogy miben gyengébb az s, hiszen az több, mint az előnye!
zanza; hardver (proci és ram pláne), gps, kamera, 3g, és még lehetne sorolni...

(#9617) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Sziasztok!

Cserére érett a SE Live with Walkman-em és egyszerűen nem tudok dönteni. Hardverben nem adnék alább, árkategóriában 40-50 ezerben gondolkodtam, használtan. Persze az se baj, ha új (akkor T-Mobile), de ha jobban megérné, akkor a használt is szóba jöhet. 1-2 évre tervezném, mint az LWW-t, főleg netezésre és játékra használnám. OS-ból főleg droid jöhet szóba, képernyő minimum 3,7 de jobb lenne felette, ezért váltok, a 3,2 már nagyon kicsi. Kamera legyen min. 5mpx. Keresgéltem egy picit én is, ezekre jutottam: Xperia Sola, Optimus L7, S Advance, Xperia J. A Solával végülis meglennék, de jobban örültem volna egy 4"-es képernyőnek. Az L7 nagyon tetszik, szép, letisztult és elegáns, de nagyon zavar az Adreno 200. Az S Advance-szel különösebb bajom nincs, a J kinézetre mindent visz, de a hardvert ott is keveslem. Szerintetek mennyire hátrány az 512MB ram? Azon is gondolkoztam, hogy várjam-e meg pl. az L7 II-t, vagy az MWC-n bejelentett mobilokat. Köszönöm, hogy végig olvastátok, kicsit hosszú lett. Szóval szerintetek várjak, vagy vegyek, és ha vegyek, akkor melyiket? :B

[ Szerkesztve ]

(#9618) batai15


batai15
félisten

nana .. ha valaki szerint egy sgs2 mindenbe roszabb mint a sima s , hát ott gondok vannak .

(#9619) Dhampir


Dhampir
félisten

Wolfson ide vagy oda, SGS2 után már nem tértem volna vissza az SGS-re. AZ SGS2 még mindig egy nagyon jó és szép Androidos telefon.

(#9620) Wa2x_ válasza elpatkorado (#9617) üzenetére


Wa2x_
veterán

Várd meg az MWC-t, ha nem sürgős, de amúgy S Advance.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9621) nggabi válasza batai15 (#9618) üzenetére


nggabi
nagyúr

már eleve a mali undora miatt nem tetszik neki... előfordul :) nekem csak formára nem tetszik az s2 de azért sztem is jobb mint az sgs :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#9622) quailstorm válasza nggabi (#9621) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Input lag, kompatibilitási gondok, semmi nem megy el, ami igen az is többnyire mókolt és ronda. Mit szeressek ezen?
Ezen kívül tényleg szar a hangja, de komolyan. Külső hangszóróról meg inkább nem is mondok semmit...
Ez csak magánvélemény, gondolom neki napi használatra sokkal jobb lenne az S2, de azt viszont ki kell hangsúlyozni, hogy nemhogy nem tökéletes, hanem hemzseg a hibáktól. Elég gáz ha egy csúcsmodellre úgy kell vadászni a játékot mint egy Allwinner táblára...
Nekem ennyi már elég ahhoz hogy ne kelljen. Amennyi MALI-s telefont próbáltam, mint hamarabb belefaragott a játékba mint az X8...
Persze van jobb kamera, meg erős led, 1GB RAM, két mag, meg nem pentile, és gyári 4.1.2,de attól még yamaha chip, és mali-400 marad...
Akadni még nem láttam, csak natív játékban. De még a super hexagonba is beletört a bicskája...
Aki nem játékos vagy csak temple run+angry birds, az vegye. Aki játszani akar úgy komolyan, az meg kerülje messziről.

(#9623) nggabi válasza quailstorm (#9622) üzenetére


nggabi
nagyúr

az sgs1 a hangcsipje miatt még ma is kuriózum, tudjuk jól... viszont az s2ben jobb a kijelző, proci is... ha zenére kell egyértelmű h az s1 de minden másra s2.

"szenyor dzsíííí"

(#9624) Cyberpunk válasza quailstorm (#9615) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindenben jobb az S2 kivéve a DAC.;) Csak hogy tisztázzuk.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9625) Wa2x_ válasza Cyberpunk (#9624) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hogy tetszett a MATV? ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9626) Cyberpunk válasza Wa2x_ (#9625) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lemaradtam. De mindegy Nexus 4-et veszek, túl kicsi lenne az nekem. :B Majd ha lesz rendes tepsi. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9627) batai15 válasza Cyberpunk (#9626) üzenetére


batai15
félisten

LOl te is ? :DDD igaz nekem hiányzik még mellé..

(#9628) Zodicus válasza dokee78 (#9609) üzenetére


Zodicus
senior tag

Erre kíváncsi leszek. :K

(#9629) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok atrix 2 vagy lg prada 3 mindketto ugyanaz de fontos az akuido!

(#9630) dokee78 válasza surgery (#9629) üzenetére


dokee78
félisten

Miért is ugyanaz?

Atrix 2-ben nagyobb az akku,bár ez nem jelenti azt,hogy tovább is bírná.

[ Szerkesztve ]

(#9631) surgery válasza dokee78 (#9630) üzenetére


surgery
senior tag

Technikailag ugyan az az atrixba tenyleg nagyobb az aku a prada meg szep nehez dontes nekem

(#9632) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

A padfone 2 szerintetek elérhető lesz a T-mobilnál is?
Valakinek van tapasztalata a készülékkel kapcsolatban?

(#9633) dokee78 válasza surgery (#9631) üzenetére


dokee78
félisten

Én a Pradát venném,esetleg más lehetőséged nincs?

(#9634) surgery válasza dokee78 (#9633) üzenetére


surgery
senior tag

Hát olyan 70 van rá ezért gondoltam a pradára szerintem jó választás az!

(#9635) korpicschess válasza surgery (#9629) üzenetére


korpicschess
veterán

Esetleg egyik sem?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9636) surgery válasza korpicschess (#9635) üzenetére


surgery
senior tag

miert? mi a jobb vetel ar ertek aranyban?

(#9637) batai15 válasza surgery (#9634) üzenetére


batai15
félisten

70 ezerbe nem gondoltál még egy sgs2re? csak jobb a hardver, meg azért a nagyfoku custom rom támogatás se elhanyagolhato. vagy sg nexus használtan?

(#9638) korpicschess válasza surgery (#9636) üzenetére


korpicschess
veterán

Galaxy Nexus, SXS, (S2)...
Pradára nem lesznek értelmes frissítések, Atrix-ra sem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9639) dokee78


dokee78
félisten

Van ez a dolog hogy ICS óta "On screen gombok".
Úgy látom nem sok gyártó alkalmazza,talán csak a Galaxy Nexus,Nexus 4 és Sony (felső kategória)
Mondjuk érdekes,mert pl egy 480x800 felbontásnál lecsíp és az már nem 480x800 lesz.
Viszont 480x854-nél már jobb a helyzet.
Én egyenlőre idegenkedem ettől,de biztos meg lehet szokni.

(#9640) korpicschess válasza dokee78 (#9639) üzenetére


korpicschess
veterán

Ahol kell a hely, ott eltűnik (játékok, videó, stb).
Azokon a telefonokon azért látszanak ezek (másikokon rejte vannak), mert nincsenek fizika (vagy értintő) gombok.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9641) quailstorm válasza Cyberpunk (#9624) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#9623) nggabi:
2 Note tulajdonos ;]
Bírom ahogy véditek azt a mali-400-at, de fogadjunk egyikőtök se akart még vele játszani. Egy csúcskategóriás készüléktől elvárnám hogy kompatibilis legyen a teljes OpenGL ES 2-vel... Komolyan, egy Adreno 200-zal többre megyek mint a Mali-400-zal. Legalábbis amiket én a haverjaimmal játszok, abba mindig bebukik ez a szar...
El kéne ismerni hogy egy nagyon rossz ötlete volt beépíteni a csúcsmodellbe ezt a kamuGPU-t, a licenszelt SGX540 helyett. Nem hogy nem erősebb, hanem egyszerűen semmi nem megy rajta. Mindenből külön, butított verzió kell. Ami azt illeti láttam már normálisan is menni játékokat ezen a GPU-n: GTA3, Max Payne, Asphalt6, Quake 3, NOVA3.
De a legtöbb gámát úgy írják, hogy kihasználja a TELJES lehetőséget a mobil GPUk-ban. Ehhez pedig Adreno, PowerVR, vagy GeForce kell...
Elég lol effekt volt amikor rá lett rakva Ace2-re a galaxy on fire 2 és még az sem ment el... Pedig Xperia X8-on Abu ROMjával hasít...
Sajnos vagy nem, nekem nincs malis telefonom, se táblám. Ha adtok elfogadom, akár egy hétre kölcsönbe, és kiderül változna-e a véleményem. De eddig rendszeresen belefutottam problémákba...
Kis játéklista:
NFS Hot Pursuit 2012 decemberben kapott hivatalos patchet, azóta megy
NFS Shift, mali-400-ra felejtsd el. [link] Mondjuk itt aszondja van malis verzió, de én még nem láttam... Mindenesetre 4.1.2-őn nem megy a chainfire, csak 2.3-mon, úgyhogy felejtős.
Super Hexagon: input lag, széthulló kép, VSYNC nincs. Játszhatatlan.
Plants VS Zombies (na ezt pont note-on nyomtam), na ez megy.
Gangstar West Coast Hustle: fehér minden
H.A.W.X fehér
NFS Most Wanted: gőzerővel portolják a szaros malira, mivel már olyan 60millió csúcseszközben benne van... De grafikailag rosszabb mint adreno 200-on... (HTC HD2-höz képest)
Sajna az én listám itt véget ér, nem volt lehetőségem tovább próbálni, vagy megnézni hogy nem-e rossz helyről van (van amikor a market is rossz hely...)
Mellesleg az is engem támaszt alá, hogy a mali-400-nak külön warezfórumai vannak, ahová összegyűjtik, hogy mi megy gyárilag, és mi megy patchelve, meg mi sehogy.
Adrenonak meg gondjai vannak a fényforrások megjelenítésével, rácsoz. Legalábbis a 200-205.
Maradok a régi de biztos SGX 540-nél. OMAP 4460-ban a GTA Vice city sem gond neki fullmaxon 1280x800-ban, olyan rossz nem lehet akkor... Azt már nem is mondom hogy nem véletlen van SGX az összes Apple termékben... Ott a játéksznobnak is ugyanazt kell megvenni mint a divatmajomnak.
(#9639) dokee78: sok ilyet még nem láttam én se, de amit igen, azon el lehet tüntetni, hosszan nyomod a bekapcs gombot, és ott lehet ki meg bekapcsolni az on screen gombsort. Vagy jobb esetben gesztusvezérléssel is lehet, de az táblagép volt.

[ Szerkesztve ]

(#9642) Ricardo válasza quailstorm (#9641) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért a mindenben rosszabb, és a játékban gyengébb nem ugyanaz. :DDD

" mivel már olyan 60millió csúcseszközben benne van.."

Bizonyára mert szar. Az intel procis telefonokon sem megy minden játék, és nem azért mert gyenge (nézd meg az egy magos grand x in teljesítményét), hanem mert más, mint amire írták őket alapból.

[ Szerkesztve ]

(#9643) quailstorm válasza Ricardo (#9642) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez tény. De én akkor sem bírom elviselni az S2-őt. Minőségtelen vacak. De erre a Samsung is rájött, gyakorlatilag az S3-ban mindent javítottak ami engem zavart a malit leszámítva.
Persze sok előnyt is lehet sorolni az S2-nél, a hosszú üzemidő, meg a nagyon jó CM10.1 port. De aztán vetek egy pillantást az akku alatti SD-re... 32GB belső memóriás telefonom van, és nem egyszer mentettem le adatot microSDk-ről, mert kellett a hely, vagy épp meghibásodott és tele volt fényképpel. Na attól még a Maemo is fagyott de megoldotta. De hogy ezért kivegyem az akkut? viccesek...
Kamera meg csak éppen hozza a minimálisan elvárható szintet az ár és a tervezés évének függvényében...
Megkaptam az első spamet amit a mobilarena.hu-n védettben megadott e-mail címemre küldtek...
Azt hiszem hogy a Samsung nincs abban a helyzetben hogy kijelöljön egy más irányt. Egyetértek, a Mali-400 nem szar, csak totál másképp működik mint a tradíciós GPU. Tehát a felhasználó szemszögéből szar, mert nem működik rajta semmi, érted? :DDD Még csak most kezdenek belerázódni a fejlesztők heves anyázás közepette hogy ezen a hülye malin is elmenjenek a játékok, mert elég nagy piaca lett.
S2-S3 tulajok közül meg jó ha 5% találkozott eddig a jelenséggel, általában nem játszanak azokon semennyit sem. Főleg nem sok időt igénylő játékokat.
(#9644) Cyberpunk: de azt nem tudom elfogadni hogy ilyen áron nem tud annyit biztosítani mint egy adreno 200...

[ Szerkesztve ]

(#9644) Cyberpunk válasza quailstorm (#9641) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én játszottam már vele, de nálam mobilon a játék harmadlagos szempont. Ilyen dühös verebek menjenek rajta azt kész, arra a Mali is jó.;) Azt fogadd el, hogy nem mindenki akar játszani.:)

Egyébként az S1 tényleg mindenben szarabb mint az S2. Ha ezt a GPU-s nyafogást nem nézzük. ;] Lényegesen rosszabb a kijelző (pentile), ráadásul szőröz ezerrel, nem szép mondjuk úgy. Gagyibb a készülékház, formára is rondább. S2 jobb proci, 2x annyi RAM, Gyári JB.;) Szóval ez a mindenben szarabb ezért hülyeség.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9645) maggi1886076 válasza quailstorm (#9643) üzenetére


maggi1886076
addikt

ide jársz trollkodni ;] :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9646) Cyberpunk válasza quailstorm (#9643) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos olyat kell venni ami tudja az igényeidnek megfelelő hardvert biztosítani. De azért, mert neked GPU fétised van még igen is jobb vétel az S2 ezt kell elfogadni, és nem pedig szarozni itt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9647) maggi1886076 válasza Cyberpunk (#9646) üzenetére


maggi1886076
addikt

haggyad má gyökér :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#9648) Cyberpunk válasza maggi1886076 (#9647) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ne zavard a cicát játék közben. ;] :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9649) quailstorm válasza Cyberpunk (#9644) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint hozzátettem hogy az egyedi véleményem. Fogtam mindkettőt, el tudom dönteni. Ami számomra meglepő, hogy az S2 rohadtul szőröz, a HTC HD2 pedig nem. CM10 Holo HD launcher, 800x480...
A pentile persze engem is zavar. Meg az is hogy beég meg elbomlik a képernyő.
Készülékház nekem pont kényelmes, vékony tejfölösdobozt nem szeretem ;] Kicsit ideges voltam mikor először szedtem le S2-ről hátlapot, hogy ez most mi. Szerencsére nem törékeny.
Mérges madarakhoz meg GPU sem kell többnyire... Persze már újraírták, tehát használja.
Egyébként meg nézd a dolgot más szemszögből:
kockagyerek telefont akar venni, van rá 60-90k HUF-ja. Nézzük mi van középkategóriában: Novathor U8500, Intel Atom. Játszani nem lehet. Feljebb: S2. Galaxy nexus már jóval drágább, garancia meg kötelező. Mi van a legközelebb a belépőszintű 2magosokhoz a "tradícionális" mobiltelefonok között teljesítményben? Az SGS...
Szerencsétlen haverom mindenáron Ace2-őt akart, hát elég rendesen mellényúlt. Mire megoldódtak a tárhelygondok kiderült hogy játszani nem lehet vele. Ő meg döntött hosszútávra. Ennyit erről, 60k-ért garanciával. Vett volna inkább új kijelzőt a K550-be meg egy PSP-t. De már késő. Ha valamit akar lehet feldúrni a netet. Azt meg nem várhatod el hogy egy vásárló értsen a GPUk-hoz. Már az is nagy szó ha annyit felfog hogy az órajel nem minden.
SGS-t veszel 35k-ért. Szerintem annyiért roppant korrekt. Játékra a 2.3.6 még mindig az egyik legjobb rendszer, főleg a chainfire miatt. De haxolási lehetőség is van benne.
Egyébként meg ha viszakeresel ajánlottam már az Ace2-őt is meg az SGS2-őt is, csak szeretném tudatni az árnyoldalát. Mert általában senki sem mondja, mert senki sem próbálta ki. Azt meg általában nehéz kitalálni hogy ki mit akar majd a telefonjával... Pont Dyrtyho akart Xperia play-t venni, én meg azt hittem játékos. Ezért vettem elő a témát, mert SGadvance-on meg SGS2-őn biztos nem fog tudni annyi játékot elfuttatni mint a Playen.

(#9650) Cyberpunk válasza quailstorm (#9649) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A probléma megoldását le is írtad. Egy valamilyen mobil és egy PSP azt kész. Viszont szerintem a többségnél marhára nem fontos a játék, nyilván a tizenéves korosztályban még más lehet a mérce.

Jelen példában meg egyértelmű, hogy Play, nem csak a GPU miatt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.