Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) VD válasza Attila2011 (#10897) üzenetére


VD
őstag

SONY XPERIA U - Nem rossz darab csak a belső tárhelye nem mindenkinek elég és nem bővíthető.

SAMSUNG GALAXY S Adv - Sláger telefon! Az egyik legkiegyensúlyozottabb ma kapható cucc. Csak ne NFC-set vegyél, mert arra nagyon úgy tűnik nem lesz JB

NOKIA LUMIA 800 - Egy évvel ezelőtt még talán. Ma már elavult, még a WP7.8-val is. Plusz elég sok a gond velet a frissítés után. Én nem ajánlom.

HTC DESIRE X - Nem rossz, akinek bejön a sense, az nem akár HTC-n kívül mást. Viszont az X-ből könnyű kifogni hardver hibás darabot. (Ha nem gond, hogy lehet lesz pár kör a szervizzel)

SONY XPERIA J - Nagy kijelző, relatív gyenge hardver, nem egy jövőbiztos cucc. Hosszabb távra biztos nem venném.

LG OPTIMUS L7 - Ugyanaz mint az előző.

RIM BLACKBERRY 9320 - BB-t csak akkor, ha ki is használnád az előnyeit! Ez egy munka eszköz, leginkább céges levelezésre. Minden más funkciója, ilyen jó, hogy van de minek.

(#10902) Attila2011 válasza VD (#10901) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszönöm a válaszodat!
Akkor ezek szerint az első kettő közül érdemes választanom.

(#10903) VD válasza Attila2011 (#10902) üzenetére


VD
őstag

Igen, Én az első kettőt javasolnám. De azért várj meg más véleményeket is! ;)

(#10904) Wa2x_ válasza VD (#10903) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szükségtelen, egyetérthet sztem mindenki azzal amit leírtál, tökéletesen így van. Már csak a kijelző méretét és a bővíthetőség kérdését kell eldöntenie, no meg a RAM kérdés is érdekes lehet + a JB.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10905) jenei1994


jenei1994
addikt

Én is SAMSUNG GALAXY S Adv gondolkodok csábító a hardver.De viszont kinézetre nem jön be a készülék. Xperia J felé húz a szívem kinézetre nagyon ott van de sajnos itt meg a hardver gyenge nehéz így dönteni.Igaz nekem úgyse játékokhoz kell ahnem zene hallgatáshoz és filmezéshez,netezéshez.Több évre tervezem a telefon vásárlást így attól félek a xperia J nem jó választás.

(#10906) Wa2x_ válasza jenei1994 (#10905) üzenetére


Wa2x_
veterán

Várj vele, az LG F5 vagy L7 II. nem tetszik? Hátha jó árban lesznek.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10907) jenei1994 válasza Wa2x_ (#10906) üzenetére


jenei1994
addikt

Lg F5 tetszik csak mire itt lehet majd kapni magyarországon szerintem több hónap.A jövőhónapba szeretnék vásárolni valamilyen készüléket max 50 000 ft.

(#10908) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,
szeretnem segitsegeteket kerni, telefont keresek a kovetkezo feltetelekkel:

muszaj:
-legalabb dual standby sim
-legalabb android 4.0
-legalabb 512mb ram
-microsd
-wifi
-gps
-itthon kaphato, magyar boltbol, magyar garanciaval
-40000 ft alatt

jo lenne:
-android 4.2 vagy 4.1
-bluetooth
-30000 ft alatt (tenyleg)

szo lehet rola:
-kinai noname marka (de itthonrol)

nem erdekel:
-beepitett hattertar merete
-kijelzo merete, minosege
-es foleg nem a kamera felbontasa, minosege

Milyen markak, modellek johetnek szoba, amire ra tudok googlezni? Sajnos a gsmarena adatbazisaban nem szerepelnek noname "markak".
Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#10909) Wa2x_ válasza jenei1994 (#10907) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát figyelj, sztem május-júniusban lesz itthon is már.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10910) Simtu válasza Wa2x_ (#10906) üzenetére


Simtu
senior tag

Az l7 II szintjét hozza a LG Prada 3 is.
Én is dilemmában vagyok, mert I4-ről váltanék valami nagyobb kijelzőre. De ahogy tegnap elnéztem az IPS mellett a S II és a HTC EVO 3D kijelzőjét elég nagy csalódás volt. Ezért keresek vmi LG-t én is, szintén 50 környéklén. Így jött képbe a Prada 3.

(#10911) Wa2x_ válasza Simtu (#10910) üzenetére


Wa2x_
veterán

De régii, én tuti várnék az újakkal.. de ez a ti dolgotok. :)

(#10912) Simtu: arra se hiszem, hogy lesz frissítés. :( Nah ne mondd, mert én is várok, de a jóra várni érdemes! ;)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10912) Simtu válasza Wa2x_ (#10911) üzenetére


Simtu
senior tag

Esetleg még lehet várni az L9-re, amíg egy kicsit leesik az ára. Használtan láttam már itt 59-ért.

Más részről: várni a legnehezebb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10913) FefeeX válasza jenei1994 (#10905) üzenetére


FefeeX
veterán

Galaxy S Adv is szerintem CM10.1-gyel, mivel a 2.3.6 elég elaggot, lassú, rossz fájlrendszerű szutyadék. A húgom sima Galaxy S-e új életre kelt a JellyBean alatt...
Én egyébként nem zárnám ki a Lumia 800at, pláne ha nem akarsz laggoló telefont. Alapvetően az Android jóval többet tud és programokban is jóval több elérhető rá, de azért a WP jóval üzembiztosabb OS és nem laggol... Ha nem játszani akarsz rajta, esetleg nem akarsz nagyon speckó dolgokat, és tetszenek a futurisztikus dolgok, gondolkoznék a helyedben ezen is.

(#10914) FefeeX válasza kano (#10889) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudom, milyen értelemben volt az a legjobb telefon, anno az iPhone 4-em oda-vissza csukta össze azt a telefont, csak ugye az ára jóval magasabb volt. Mondjuk akit nem érdekel a lag, az láthatja másképp a dolgot, de máig nem láttam olyan Androidos telefont, amin nem fordul elő legalább naponta egyszer a húzom de nem reagál lag. Viszont a 4.0 Android óta a helyzet sokkal jobb lett, már számomra is élhetővé vált a platform.
(Froyo-val még a húgom számára is szutyok a Galaxy S, pedig aztán nem sokra használja, nem láttad az arcát, mikor megkapta CM10.1-gyel...)

Az Alcatelről nem tudok nyilatkozni, mivel nem volt és nem is lesz soha, sőt, alapvetően az Androidtól is tartózkodok, amennyire lehet, elég az, hogy a család és az ismerősök telefonjait nekem kell helyreraknom...

[ Szerkesztve ]

(#10915) freddyadu válasza Simtu (#10912) üzenetére


freddyadu
senior tag

68,5k az új... Akkor minek vennél használtan 59-ért?

(#10916) raziel01 válasza freddyadu (#10915) üzenetére


raziel01
veterán

Sokan 5-10 ezer Ft miatt is inkább veszik a használtat.
Aztán majd lehet siránkozni, hogy kiderül valami rejtett baja vagy letiltják.

(#10917) ._.Dante._.


._.Dante._.
tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de most vagyok telefonváltás előtt és kérdeznék tőletek, ha lehetséges.

Mit jelent a Pixel Format: RGBA 8888?

(#10918) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék,még pedig abban, hogy melyik készüléket válasszam.
ZTE Grand X IN, vagy HTC Sensation (Z710E) nem tudom eldönteni,hogy melyiket vegyem meg.

(#10919) kelekyle válasza qamu74 (#10918) üzenetére


kelekyle
őstag

ZTE Grand X IN, a HTC felett már eljárt az idő.
GXI korszerű és gyors emellett meg nyilván T-mobilnál vennéd újonnan (vagy használtan) és a garancia az készülékcsere!

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#10920) HuMarc válasza kelekyle (#10919) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyetértek, +1 A Grand X IN-nek :)

(#10921) Gabesz77 válasza Attila2011 (#10897) üzenetére


Gabesz77
senior tag

SAMSUNG GALAXY S Adv
NOKIA LUMIA 800

E kettő közül választanék, s én a Lumia 800 mellett tenném le a voksomat. Gyors a WP rendszer, nem akad, nem döcög, egész jó képeket is csinál a L800, és szubjektív, de nagyon jól, elegánsan néz ki.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#10922) raziel01 válasza Gabesz77 (#10921) üzenetére


raziel01
veterán

Lumia 800 max 1 éve volt jó. Meg ne vedd.
Hulladék.
Win8 alatt ne vegyél telót.
De inkább Android tehát S Advance.

(#10923) Gabesz77 válasza raziel01 (#10922) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Teljesen normális, átlagfelhasználásra bőven megfelel, nem mindenki geek, mint mi. Ennyi erővel az S Advance is hulladék.
Vegyen S3-at vagy Nexus 4-et.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#10924) HuMarc válasza Gabesz77 (#10923) üzenetére


HuMarc
addikt

Az, hogy hulladék, azért elég erős kifejezés, de most már tényleg nem éri meg megvenni. +1 az SGS Advance-ra.

(#10925) Gabesz77 válasza HuMarc (#10924) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Attól függ, hogy mire kell neki és mennyi pénze van. Mint írtam, nem mindenkit érdekel a frissítési mizéria, sőt a telefonvásárlók többségét nem. Teljesen jó készülék a L800 annak, aki egy stabil, jól működő készüléket szeretne.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#10926) quailstorm válasza moli.hu (#10908) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alcatel-OT993D, android 4.0.4-gyel. 45-50k, gyenge, de egyébként teljesen rendben van, képernyő is szép. A kétmagosok az OT-992D, és a 993D, 60k környékén. Ez az, amit könnyen megkaphatsz.
Aztán ott a jiayu G3.
Kínai cuccokkal meg nem vagyok tisztában, de errefele keresgélhetsz: [link]
Samsung galaxy S duos meg drága... (OT-993D+256MB RAM+25 ezer HUF)
Occsó: [link] [link]
Általam ismert, és használható teljesítményű SoC-pel szerelt modellek: [link] [link] [link] [link]
NOVA3 MTK6577+800x480-on lag nélkül elmegy. Viszont elég meleg lesz tőle.
Droid 4.1.1: [link]

(#10927) Tegla80


Tegla80
addikt

köszönöm mindenkinek
:R

Sony® & PlayStation®

(#10928) Attila2011 válasza Gabesz77 (#10925) üzenetére


Attila2011
aktív tag

T-mobil kínálatából válogathatok, üzleti szerződésem van és ennek keretében szeretném lecserélni mostani telefonomat. Ahogy látom megegyezik a kínálat a többi akciós készüléket tartalmazó listáéval, mindössze árakban van eltérés. Úgy 40 ezer forintot szeretnék rászánni (persze amennyiben pár ezer forint ráköltéssel sokkal jobb ár/érték arányút kapok az belefér)

Szóval akkor ezen készülékekből szeretnék venni egyet átlagos felhasználásra (ebben benne van néha kis multimédia: zene, játék, fotó is). Neten nem találtam azt az árlistát amit kaptam, de hozzávetőlegesen a korábban felsorolt telefonok esnek a 40 ezres kategóriába.
Válaszaitokat köszönöm!

(#10929) Gabesz77 válasza Attila2011 (#10928) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ha van lehetőséged valahol megtapogatni, megnézni párat akkor tedd meg, az is számít, hogy melyik tetszik igazán.
Plusz érdemes elolvasni a teszteket is, Galaxy S Advance itt, Lumia 800 itt.
A topikokba is less be, ott több dologra kapsz választ bármelyik készülékkel kapcsolatban.

Galaxy S erre, Lumia 800 erre.

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#10930) moli.hu válasza quailstorm (#10926) üzenetére


moli.hu
őstag

Koszonom a valaszt. De:
-az olcsosag.hu nem magyar bolt, nem magyar garancia, marpedig ez kotelezo feltetelem volt. es sajnos az olcsosag.hu-n linkelt modelleket mas se arulja magyar garanciaval, tehat ezekhez a modellekhez nem fogok tudni hozzajutni
-a 45-50k az nem kevesebb, mint a 40000 ft, es ez is kotelezo feltetel volt

[ Szerkesztve ]

(#10931) quailstorm válasza moli.hu (#10930) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ebben az esetben a feltételeidnek egyetlen telefon sem felel meg. Keresgélj használt OT-993D-t, az lesz a legolcsóbb... Vagy ne álmodj irreálisakat. Esetleg érd be ARMv6-tal és 2.3.6-os droiddal, bár tudom, sokkal durvább visszalépés, nem éri meg, akkor inkább rádobsz 6ezret.

(#10932) Tegla80 válasza moli.hu (#10930) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
esetleg ez jó lehet neked
PMP4040: 39900.- "ICS/4.0." :K
tesóm a "nagyobb" változatot (PMP4500)használja gond nélkül,anyu meg a pro-duo tabot , sztem vállalható minőség,korket ár jelemzi a Prestigio termékeket :K

szerk, ups :B GPS nincs, de külső antennával(bluetooth-on) lehetne esetleg.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10933) quailstorm válasza Tegla80 (#10932) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minden droidos telefonban van GPS (PM4040-ben is van). Még az Alcatel-OT890-ben is. Kínai bejelentetlen, gappsot nem tartalmazó szarok most nem érdekesek.
Éppen még elmegy ez a hardver, de árban elég határeset lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#10934) Tegla80 válasza quailstorm (#10933) üzenetére


Tegla80
addikt

köszi a "kijavítást", :R így akkor talán jó is neki.
az ára sztem ,ok
(nagyon jobb alternatíva nics ebben az árszegmensben az elvárásokat nézve,és 2 év gari azért nem rossz. )

Sony® & PlayStation®

(#10935) moli.hu válasza Tegla80 (#10932) üzenetére


moli.hu
őstag

Igen, ezt a modelt ismerem a mai mobilarena tesztbol, ezert is huztam pont ilyen hatarokat a koltsegeknel, mert mar tudom, hogy nem lehetnek irrealisak. Koszonom.
De alternativakat keresek, mert sokallom a 40-et es nem szeretnek 1 modell kozul valasztani, es tudom, hogy Ti tajekozattabbak vagytok a piacon, mint en. varom szives segitsegetek.

[ Szerkesztve ]

(#10936) Tegla80 válasza moli.hu (#10935) üzenetére


Tegla80
addikt

nem a 40 a sok,csak szarul keresünk :F
sajnos,mást sztem nagyon nem lelsz majd,Én spec ennyiért,ezt választanám :K
vagy be kell vállalnod china-t ;)

Sony® & PlayStation®

(#10937) Kreash


Kreash
aktív tag

85 ért tudtok ettől jobb androidos telefont ami legalább 4colos,2magos, és van normális garanciája 2évre ?
Gsm boltokban 63tól kapható, de nem tudom azoknál mennyire lehet jó a garancia, túl sok jót nem hallottam még.+Itt adnak hozzá egy Smart Headset-t ami 14 ezertől van.

(#10938) Land


Land
veterán

Srácok 80-85k-ért használtan melyik droid jelenleg a best buy? Razr-t váltanék valami combosabbra (sebesség, aksi, kamera stb)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10939) Švejk válasza Land (#10938) üzenetére


Švejk
őstag

Használtan? Talán az LG Optimus 4X, de én ennyiért még nem váltanám le a RAZR-t. Jó kis telefon az, és lehet hogy van, ahol gyorsabb, mint a 4X. :)

(#10940) ._.Dante._.


._.Dante._.
tag

Sziasztok!

Telefonváltás előtt állok és kérdeznék tőletek, ha lehetséges.

Mit jelent a Pixel Format: RGBA 8888?

(#10941) narepa


narepa
csendes tag

hali!

szeretnek tanacsot kerni telefonvasarlassal kapcsolatban.
uj legyen, csak telenoros johet szoba.
lehetoleg ne legyen tul nagy, rendszer nem szamit, de mindennapi egyszeru hasznalat soran ne akadjon mindenfele mod nelkul.
koszi!

(#10942) quailstorm válasza narepa (#10941) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Árkategóriát belőhetnéd...
Így vaktában azt mondanám, az Xperia Tipo-ra akarsz gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#10943) Wa2x_ válasza quailstorm (#10942) üzenetére


Wa2x_
veterán

;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10944) otps


otps
aktív tag

Olyan oldalt keresek, ahol össze vannak gyűjtve, hogy milyen mobilok jelentek meg frissen a hazai piacon. Illetve milyen mobilok jelennek meg a közeljövőben. Vagy akár egy másik EU-s ország piacán, hisz a kínálat 99%-ban ugyanaz, legföljebb némi időbeli eltéréssel. Láttam ilyen angol oldalt valamelyik szolgáltató honlapján, most nem találom.

Nem a GSMArénára gondolok, ott a friss bejelentések vannak, néhány, itthon népszerű modellről meg teljesen elfelejtkeznek.

(#10945) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Az a durva, hogy Zoltán Erika ma duplán ünnepel...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10946) HuMarc válasza Wa2x_ (#10945) üzenetére


HuMarc
addikt

:DDD Te hülye vagy. Megy az aranyköpésekhez.

(#10947) Wa2x_ válasza HuMarc (#10946) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó, akkor nem rondítok bele.. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10948) moli.hu válasza Tegla80 (#10936) üzenetére


moli.hu
őstag

Nem keresunk szarul, hanem 27% az afa, meg magasak a vallalkozoi adok, amit vegul a vevo fizet ki. meg itthon magas az arres, mert mindenki 1 ev alatt akar meggazdagodni, nem pedig 40 ev alatt.

De meg nem is ez a baj, hanem hogy a 40000-et sajnalom egy telefonra, mikor 20000-ert mar kapni tabletet, ami ugyanez kiveve a gsm es gps modult a SOCban, a kamerat, a vibramotort, a kozelsegerzekelot meg talan a mikrofont, ezek pedig nem kerulnek 20k-ba, de meg 5k-be se.

(#10949) porse válasza Wa2x_ (#10943) üzenetére


porse
senior tag

Tedd a kezed a monitorra. :N ;]

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#10950) HuMarc válasza moli.hu (#10948) üzenetére


HuMarc
addikt

De bizony, annyiba kerülnek a szabadalmakkal együtt, amik nélkül nem lehet forgalombahozni az EU-ban :U Ezért olcsóbbak a kínai telefonok ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.