Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) erahurka válasza Ozsi009 (#78899) üzenetére


erahurka
félisten

Xperia M4 Aqua: erősebb hardver, magasabb ppi érték, vízállóság

Honor 4X: nagyobb kijelző

Komolyabb játékra az M4 Aqua jobb szerintem, belső tárhelyben meg mindkettő gyenge. Lehet le se fogod tudni tölteni azokat a komolyabb játékokat. Ha rootolsz akkor persze minden megoldható.

(#78902) Ájvé válasza n.andras74 (#78898) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 1S droid vonalon.

(#78903) Devas válasza n.andras74 (#78898) üzenetére


Devas
őstag

Moto E 2nd gen LTE.
Magyar nyelvet nem tartalmaz.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#78904) lesliefox


lesliefox
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy melyik telefon éri meg jobban hosszútávon támogatottság és frissítés szinten is.

Huawei Ascend Mate 7
vagy
LG G3 16 GB

Telenornál vásárolnám a Mate 7 től elriaszt hogy nagy, viszont a G3 tól pedig az, hogy sokat akadozik elvileg.Nem tudom, hogy ez a Lollipop megjelenése után javult-e vagy sem, vagy ezek az akadások túl hypeoltak és nem annyira észrevehetőek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#78905) betonfelhő


betonfelhő
tag

Max 35 000 környékén keresek új telefont. Kártya függetlent, lehetőleg dual SIM-es. Használnám internetezésre is, de elsősorban a különböző kommunikációs appok (facebook, skype, viber) és a telefonálás, sms lenne az elsődleges.
Jó lenne a minél hosszabb üzemidő és az, hogy a fentebb említett appok értelmesen fussanak, komolyabb akadások nélkül. Nem kell, hogy szélsebesen süvítsen.
Ha jól gondolom az olcsóbb kínai telefonok közül kellene válogatnom, mint a ZTE például. Nekem nem számít a neve és még a kinézete sem, csak működjön, ne essen szét és ne merüljön le túl hamar.

(#78906) Ozsi009 válasza erahurka (#78901) üzenetére


Ozsi009
tag

Sajnos igen, az a 8 Gb nagyon kevés... kb semmire sem elég. Ebben az árkategóriában tudsz alternatívát amiben több a tárhely?

(#78907) Ájvé válasza betonfelhő (#78905) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 1S a mall.hu-ról.

(#78906) Ozsi009:
Lenovo P70

[ Szerkesztve ]

(#78908) erahurka válasza Ozsi009 (#78906) üzenetére


erahurka
félisten

Huawei P8 Lite, ez kb. a Honor 4X kisebb kijelzővel és 16 giga háttértárral.
De amit Ájvé mondott arra is nézz rá szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#78909) blakey


blakey
titán

Redmi Note 4G-t szeretném "kisebbre" cserélni, de a tudásból nem engednék. :) Redmi 2 2/16 jó választás lenne? Sajnos még nem volt a kezembe így nem tudom, hogy milyen a Note 4G-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78910) #03372544 válasza blakey (#78909) üzenetére


#03372544
törölt tag

(#78911) CorsairS


CorsairS
csendes tag

Hello

Strapa telefonok közül manapság melyiket ajánlanátok? Olyan max 55-60k körül lenne rá keret, és eddigi butatelefon lenne lecserélve, viszont tényleg fontos, hogy bírja a gyűrődést. És fontos a magyar beszerzés is, szal lehetőleg lehessen kapni itthon boltban :)

Doogee TITAN 2-t néztük eddig, bár nekem fura, hogy nem gorilla glassos.

(#78912) blakey válasza #03372544 (#78910) üzenetére


blakey
titán

:F
Redmi Note 4G vs. Redmi 2 2/16 érdekel és nem is a méret hanem a tudás, a méret egyértelmű. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78913) #03372544 válasza blakey (#78912) üzenetére


#03372544
törölt tag

Jaa!
Csak az 1gb-os redmi2-t találom, abban snapi410 van szemben a redmi note snapi400-zal.
Ez hangyafasznyival erősebb, de a lényegi változás hogy 64 bites, elvileg a Lollipop már jobban kihasználja a 64bites SoC-ket.

(#78914) #22743424


#22743424
törölt tag

Különben nem hiszem, hogy annyira sok embernek jelentene problémát a 4G hiánya. Nem sok ember néz HD minőségű streamelt videókat vagy folytat videokonferenciát.Azok nem ilyen készüléket fognak venni . :) Én is városban lakom és jelenleg a 4G egyszerűen nem az igazi ,át is szoktam állítani fix 3G-re Például a Honor 4C is tud HSPA 42.2/5.76 Mbps sebességet. Persze a 4G a jövő és az ember előre nézve vesz készüléket. . Minden esetre jó lenne ha a tesztekben erre is kitérnének a jövőben. :)

(#78915) Viktor0610 válasza #22743424 (#78914) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem azért kell a 4G, mert gyors!
Azért kell a 4G, mert a k. szolgáltatók inkább erre fejlesztenek, és a 4G-lefedettség (lassan, ha esetleg még nem) jobb, mint a 3G-s... :(

Samsung Galaxy A54

(#78916) #22743424 válasza Viktor0610 (#78915) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze evvel tisztában vagyok azért is írtam amit írtam, de ez nem azt jelenti, hogy le fogják kapcsolni a jelenlegi meglévő tornyokat. Azért 4G a 4G mert gyors . a 3G sebesség többszöröse adatátvitel szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#78917) krumpli hejj


krumpli hejj
újonc

Sziasztok lenovo s60on gondolkodom , valaki tud róla véleményt mondani akinek esetleg ilyen készüléke van?
vagy aki ebben a kategóriában tud mondani jobbat. előre is köszi. :R

(#78918) szori


szori
tag

Sziasztok!

Milyen okostelefonok vannak, melyek az átlagosnál jobb üzemidővel bírnak? 60 ezer körül költenék telefonra

(#78919) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy telefont vásárolni, ami jó fényképezővel rendelkezik, gyors internetet tud, egy kártya elég bele és kártyafüggetlen. Ja, a lényeg, hogy kb 40E lehet a vége.

Tudtok ilyent, ilyeneket ajánlani?

(#78920) ADAM1337 válasza krumpli hejj (#78917) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a P70-et jobban ajánlanám. [link]
Hw-esen nagyon nagy a difi árban meg ahogy nézem majdnem egy árban vannak.
Kollégámnak van neki nagyon bevált, aksiban 4000mah meg nem kevés, van mobilarenas teszt is róla.

[ Szerkesztve ]

(#78921) trebrona válasza csonka (#78919) üzenetére


trebrona
nagyúr

Xperia E4g
Teszt

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#78922) afrojack1


afrojack1
senior tag

Ezek közül melyik a jobb? :)
Sony xperia z3, lg g4, asus zenfone 2, iphone 6, samsung galaxy s6

SC: Herczku_Death

(#78923) erahurka válasza afrojack1 (#78922) üzenetére


erahurka
félisten

Kamerában G4, amúgy S6 vagy iPhone 6.

[ Szerkesztve ]

(#78924) kali válasza afrojack1 (#78922) üzenetére


kali
legenda

egyikre sem mondható, hogy mindenben jobb a másiknál/többinél, mindegyiknek van előny és hátránya is a másikkal/többivel szemben, ezért nem ártana ismerni az elvárásokat, az alapján lehetne leszűkíteni a felsoroltakat.

(#78925) F-ECT$


F-ECT$
titán

Feleségemnek keresek telefont:

- Árkategória: 50-60e Ft körül.
- Használt vagy új: Új.
- Hol vennéd meg? Független vagy szolgáltatós is szóba jöhet 4-5e Ft-os díjcsomaggal.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Kb 2 évet kellene kibírnia.
- Mire használnád? Telefonálás, SMS, email, navigáció, net ritkán, fényképezés, minimális videózás, rádiózás. Játék nem lesz.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android a preferált, mert eddig is ilyen volt.
- Milyen kialakítású telefont keresel? Normál tepsi.

-Mire szeretnéd használni, mi a fontos? Nincs gyártó preferencia, de olyat keresek, aminek viszonylag normális a szervize. Felbontásból elég a 720p (akár kisebb is), méret 4.5-5.5 col. Bővítőkártyahely nem kell, olyan 4-5 Gb szabad hely kb elég. 1 napot bírjon ki 2-3 óra intenzív használat mellett is.

Nekem elsőre a csúcstelefonok kistesói jutottak eszembe: G2 mini, G3S, S5 mini, de még nem néztem utána, hogy ezekben minden van-e, ami kell, illetve más ötletet is szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#78926) #70516736


#70516736
törölt tag

a fiam innét venne i6 telefont
mi a tapasztalat erről a boltról?

(#78927) Viktor0610 válasza #70516736 (#78926) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben gyártói garanciával vennétek, teljesen mindegy, a többi "csomagot" én kerülném.

Samsung Galaxy A54

(#78928) #70516736 válasza Viktor0610 (#78927) üzenetére


#70516736
törölt tag

a gyártói 0% is jó?

(#78929) Shingen válasza F-ECT$ (#78925) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 4X?

風林火山

(#78930) Viktor0610 válasza #70516736 (#78928) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán.
Bár érdekes, hogy a 0% ÁFA-tartalmú áras készülék drágább, mint a bruttó áras nettósítva. :D

Samsung Galaxy A54

(#78931) bajaki válasza bajaki (#78900) üzenetére


bajaki
őstag

Senki, semmit tipp? :DD

(#78932) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy Lumia 635-öt (ezt a verziót) a Telekomnál és sajnos csak 512MB RAM van benne. Sokan mondtátok, hogy a Telekom csak 1 GB RAM-mal szerelt változatokat árul, sajnos ez tévesnek bizonyult. :(

[ Szerkesztve ]

(#78933) Viktor0610 válasza Superhun (#78932) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Először gondolom, ők is az 512 MB-os verzióból kaptak, mint mi, a Telenornál, aztán a Microsoft gondolt egyet, és már az 1 gigás verzióból küldött.
Gondolom, maradt még nekik a kisebb memóriával szerelt verzióból.

Samsung Galaxy A54

(#78934) Zeki válasza Superhun (#78932) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha neten vetted, vidd vissza, hogy neked a másik verzió kell.

(#78935) Superhun válasza Viktor0610 (#78933) üzenetére


Superhun
addikt

Nagy különbség van az 512MB-os és 1GB-os verzió között? Nem nekem lesz, hanem egy ismerősnek, aki nem annyira ért az okostelefonokhoz.

(#78934) CineDOG1: az a helyzet, hogy a Telekom nem írja a készülék jellemzőinél a memória méretét (gondolom nem véletlenül ;)), így szerintem azért van ez a típus 25k-ra leakciózva, mert a herélt típus...

[ Szerkesztve ]

(#78936) DS39 válasza Superhun (#78935) üzenetére


DS39
nagyúr

időtállóbb lenne, főleg a WP10-zel.
nem tudom a Telekomnál hogy van, de a Telenornál pl. még olcsóbb is az 1 GB-os verzió (kártyásan).

ha a telekom oldalán rákeresek, a lumia 635 1gb kifejezésre, van találat, és 30k dominoval.

[ Szerkesztve ]

(#78937) trebrona válasza Superhun (#78935) üzenetére


trebrona
nagyúr

PC-n windows alatt nagy különbség mondjuk a 2 vagy 4 GB ram?
Nagyjából így képzeld el.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#78938) Viktor0610 válasza Superhun (#78935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Passzolom, nem volt annyi időre kezemben wp-s készülék, hogy ezt meg tudjam ítélni. :)
A hozzászólásokat böngészve netezéskor jó a nagyobb RAM, illetve akkor, ha több mindent futtatsz egyszerre, kevésbé tölt újra.
Szerintem, annak, "aki nem annyira ért az okostelefonokhoz", bőven jó lesz a kisebb memóriás is. :)

Samsung Galaxy A54

(#78939) ADAM1337 válasza afrojack1 (#78922) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mi a fő felhasználás, illetve mit használtál előtte os ?

Személyes véleményem.
G4-et venném bordó bőr hátlappal, de ez én vagyok.
Z3-mat nem vennék már, akkor z3+ vagy várnék a Z4-re.
Galaxy S6 hát az amoled király, de az a kamera dudor borzasztó, engem zavarna.
Iphone 6 nekem spec nem jön be az ios, a körbe megyünk dolgos megoldások.

(#78940) Superhun válasza DS39 (#78936) üzenetére


Superhun
addikt

Igen én is láttam a 30k-s verziót, de bíztam abban, hogy a 25k-s is 1GB-os lesz. Sajnos nem így történt... Az a baj, hogy 30k már sok lenne annak, akinek veszem, a 25k-t is éppen hogy ki tudta fizetni. Szóval ha azt mondjátok, hogy meg lehet lenni 512MB RAM-mal is, akkor inkább hagynám a fenébe a dolgot...

(#78941) DS39 válasza Superhun (#78940) üzenetére


DS39
nagyúr

számomra megérné az 5k-t a plusz ram, de ha csak átlag usernek lesz, valószínűleg el lesz vele így is.
itt a kérdés, majd a wp10-essel lesz, ezt max a topicjában tudod megkérdezni, hogy muzsikál vele - a teszt verzió - mert bármennyire is mondta a MS hogy ők jól optimalizálnak a leggyengébb vasra is, szvsz nem véletlen, hogy a függetlenül legolcsóbb MS névvel kiadott ketyerébe is 1GB RAM került, mint olyan teló (Lumia 435), ami tuti megkapja a wp10-et

[ Szerkesztve ]

(#78942) afrojack1 válasza ADAM1337 (#78939) üzenetére


afrojack1
senior tag

Nekem is a g4 tetszik de a z4-re kiváncsi vagyok! Felhasználás : zene, film extrém böngészés, (szeretem a nagy akumulátort) illetve fotózás! :) tudom erre egy kissebb is elég lenne de ha már lud, legyen kövér! :) androidom volt!

SC: Herczku_Death

(#78943) BenHans válasza DS39 (#78941) üzenetére


BenHans
addikt

Ha saját célra lenne én is kifizetném a felárat az 1GB-os verzióért...

Amúgy 72 órán belül elállhatsz a vásárlástól személyes vásárlás esetén is, míg online vásárlás esetén 14 naptári napot ír a törvény. Indoklás nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78944) Superhun válasza BenHans (#78943) üzenetére


Superhun
addikt

Tisztában vagyok a jogszabállyal. :) Neten rendeltem egyébként, ma kaptam meg. Egyelőre hagyom a dolgot, ha pár nap múlva panaszkodik a leendő tulaja a sebességre, akkor visszaküldetem és nézek valami más típust. :)

(#78945) csonka válasza trebrona (#78921) üzenetére


csonka
tag

Köszönöm!

(#78946) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Biztos, hogy volt már téma, elnézést kérek, de nem olvastam vissza. Melyik telefon ajánlott most max 60-70 ezer forintért? Amit elvárok a telefontól, hogy stabilan, gyorsan működjön, ne akadozzon össze-vissza, normális legyen rajta a multitask (tehát lehetőleg ne zabálja fel a rendszer a RAM-ot), illetve képes legyen jó fotókat lőni nappal és rosszabb fényviszonyok között. Az új telefonokat nézegetve arra a következtetésre jutottam, hogy ilyen áron csak kínai telefonok vannak, amikkel nincs jó tapasztalatom, de adnék esetlegesen még egy esélyt, viszont tényleg olyat szeretnék, ami out of the box működik minden kókányolás nélkül. Zárójelben megjegyzem, hogy 2,5 év WP használat után váltok más platformra, mert az idegeimre megy már lassan az, hogy mindig mindenre várni kell, a gyári funkciók meg nem úgy működnek, ahogy azt elvárná az ember.

Nézegettem a Honor 4C-t, edigitalnál egész jó áron van és ígéretesnek tűnik, viszont tesztet nem nagyon találtam róla. Erről tudtok esetleg valamit? Szoftveresen milyenek a Huawei/Honor telefonok? Fontos lenne a GPS is.

A "nagyobb" gyártóknál úgy látom, hogy 100 ezer alatt nem igazán lehet kapni értelmes telefont, esetleg előző generációsat használtan. Érdemes inkább rászánni a pénzt és venni egy nevesebb gyártótól készüléket, vagy a normálisabb kínaiak (Honor, Lenovo, Xiaomi stb) is hozzák már ezt az "out of the box" szintet?

Illetve még egy kérdés (bár sejtem a választ). A Telekom nagyon szórja kifelé az i4S-t, i5C-t, nyomott áron elvihetők és elvileg mindkettő megkapja az iOS9-et. A probléma csak a 8 giga tárhely, ami szerintem édeskevés. Gondolom nem érdemes ezzel foglalkozni...

(#78947) kali válasza Superhun (#78932) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a két típus adott, a névnél jelzik, hogy melyik az 1 GB, azt kell kérni/rendelni, ha olyanra van szükség;

635

BenHans; a 3 napon belüli elállás nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#78948) #22743424 válasza bajaki (#78931) üzenetére


#22743424
törölt tag

Független használt Z2 vagy Z3 arra vannak CM romok.Mondanám még a Lenovo Vibe X2-t ami most 100 dodo esetleg.Október vagy November Google Nexus 5 (2015) a várható érkezése. Vársz vele 1 vagy másfél évet és veszel egyet használtan :D

[ Szerkesztve ]

(#78949) Zeki válasza kolosanyi (#78946) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sajnos az edigital nem válaszolt, de valszeg a 4C nem tudja a 4G-t. És annak a lefedettsége lesz a tuti.
Ha nem gond a külföldi beszerezés, akkor az en.combeuy.com német raktárából a ZTE Blade S6.

(#78950) erahurka válasza Zeki (#78949) üzenetére


erahurka
félisten

4G-n belül is figyelni kell, hogy a 800 Hz-es frekvenciát tudja-e, mert az fog ütni, azt fejleszti közösen a Telekom és a Telenor.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.