Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) monti0222w válasza Antraxon (#79196) üzenetére


monti0222w
addikt

G 620 szerintem :) .

(#79202) w333 válasza m1lan (#79200) üzenetére


w333
félisten

+1 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79203) bigdaddylaza válasza bigdaddylaza (#79172) üzenetére


bigdaddylaza
tag

erre valaki;)?köszi

(#79204) s4tch válasza 2thletme2day (#79197) üzenetére


s4tch
veterán

Kiegyensúlyozott telefon, ha WP-t szeretnék, ezt választanám. Ugyanakkor pont netezéshez gyenge az akksi, erre mást keresnék.

(#79205) monti0222w válasza bigdaddylaza (#79203) üzenetére


monti0222w
addikt

Válaszd a Honor 6-t, rosszul nem jársz vele az biztos, csak jól, és igen vannak akinek eldobja a hálózatot, de elhiheted nekem ők vannak kevesebben a topicban, akinek meg megy és használja, az nem panaszkodik. Minden gyártási szériában vannak, előfordulnak hibák valószínű erről lehet szó, vagy user error.

(#79206) ADAM1337 válasza 2thletme2day (#79197) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha a kamera fontos akkor ajánlanám.
játék zenére nem ajánlanám, böngészéssel nincs gond a kijelző is gyönyörű.
Én droidrol váltottam rá, xperia z-ről hát szó-szó a rendszer fapados a kamera jó a zenelejátszó megint fapad.
Mennyi a keret amúgy ?

(#79207) csoki46


csoki46
aktív tag

Az alábbi kérdésben tudna valaki segiteni esetleg?

Régen jártam erre, de lassan le kell cserélnem a jelenlegi Lumia 625-öt.
Árkategória: 40.000-45.000
Használt telefonban gondolkodom.
Elég nagyon csalódtam most a WP-ben, előtte is az volt, szóval visszatérnék androidra.
Méret 4,7-5.0"-ig gondolkodom. Extra elvárásom nincsen, lehetőleg egy normális kamera, kijelző mérethet képest viszonylag kompakt készülék méret, valamint minél stabilabb-gyorsabb rendszer.
Eddig Meizu MX3-al szemezek, ha esetleg van jobb tippetek szívesen fogadom :)

(bocsánat, hogy bemásoltam, telefonról vagyok)

(#79208) Ace owner


Ace owner
addikt

Júliusban veszek telenorban valami új telefont. A mostani előfizut valószínű lemondom, vagy hűséget hosszabbítok, nem tudom még nem voltam bent megkérdezni mizu. Előfizus telefont keresek, 5500ft-os havidíjas előfizuval. Akkor eltudnám hozni az LG G3S-t olyan 45k körül. Viszont most néztem kifutó modellek között van a Sony Z1C is, ami elbizonytalanított. Mellékesen azért nem veszek használt függetlent, mert részletre hoznám ki.
Esetleg valami más tipp? Alcatel Idol 3-ra várok hogy megjelenjen, de az Alcatel frissítési politikája eléggé taszító.
Egyébként most egy Ace 2-t használok, előtte Moto X-em volt. Zene, net, facebook minden mennyiségben, esetleg kicsi játék és film. G3S-t nyomkodtam MM-ben, az tetszett. Z1C viszont csúcsmodell volt.. Szerintetek?
:R :R

Galaxy Fold 4

(#79209) monti0222w válasza csoki46 (#79207) üzenetére


monti0222w
addikt

Xiaomi Redmi 2 2GB--os verzió, még megérné megvenni. :)

(#79210) Polllen válasza Ace owner (#79208) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a z1c-t választanám, mert sokkal jobb készüléknek tartom, mint a g3s-t, nem egy ligában versenyeznek és csak fél év van közöttük. Nem olyan gyors a fejlődés, h ennyi idő alatt bejére a közép kategória a felsőt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79211) 2thletme2day válasza ADAM1337 (#79206) üzenetére


2thletme2day
őstag

100-120ezernél többet nem szívesen adnék ki rá. Max akkor ha tényleg sokkal jobb lenne a drágább.

(#79212) ApaSas


ApaSas
újonc

Sziasztok!
Szeretnék venni egy új független mobilt. Ami fontos: hosszú üzemidő, offline-os navigáció, jó fényképezőgép. Az új Windows Lumia 640xl –el szemezek, de lehúzták a fényképezőjét. Ki mit ajánlana? :R

(#79213) Zeki válasza ApaSas (#79212) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lenovo P70, Honor 6. az edigitalban kaphatóak is.
Offline HERE GPS van droidra is. Meg lesz hamarosan a google maps is offline-ban.

[ Szerkesztve ]

(#79214) TeebyKay válasza Zeki (#79213) üzenetére


TeebyKay
őstag

Lenovo p70, Honor 6 között melyik mellett milyen érvek szólnak?

(#79215) Zombye


Zombye
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Nos kénytelen-kelletlen, de új telefon vásárlására kell adnom a fejem.

Okok:

Samsung GT-S6500 Galaxy mini 2 telefonom egyre inkább alkalmatlannak bizonyul a zökkenőmentes használatra.
Mivel rajta még az Android v2.3.6 oprendszer teljesít szolgálatot, így alkalmatlanná vállt számtalan alkalmazás futtatására, többek között google naptárat sem tudok rátelepíteni ésatöbbi. :)

De ami számomra még fontosabb, sajnos már a képernyő olvasó talkback sem akar működni, nyilván már nem fejlesztenek ilyen régi droid verzióra.

Tekintettel arra, hogy erősen látássérült vagyok, számomra ez kardinális kérdés.

Arra már ki se térek, hogy a közel 2 éves használattól szegény akkumulátor sincs a helyzet magaslatán. :)

Nos megpróbálom vázolni, hogy milyen telóra is lenne szükségem. Előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást.

Ár intervallum 35 000 - 45 000 Ft.
Mire használnám?
Telefonálás, SMS írás, E-mail, minimális webböngészés és chat esetleg navigáció.
No és persze képernyő olvasó és valami remekbe szabott nagyító alkalmazás, de ez alapban van a droidon, ok nem magyar, de ezt meg tudom oldani.

Ami abszolút nem élvez prioritást:

Videónézés, videóchat, fényképezés, zenehallgatás

Amit elvárnék a hardvertől:
Az újat preferálnám, használtat csak nagy bizalmi tőkével és garanciával mernék bevállalni.
-5 colos kijelző. Nagyobb nem kell, kisssebb max 4.5 colig. de jobb lenne az öt colos azt már használtam és az elég nagy, hogy akár nagyítva is tudjak appokat használni, de elég kicsi, hogy még ne legyen "tepsi" :D

Full HD nem szempont. :)
RAM MINIMUM 1 GB, vagy több.
jó lenne 4 magos proci, a grafikus mag milyensége nem túl fontos, bár a képernyőolvasó azért gyötri, bár itt inkább a cpu válla főszerepet.
droid verzió, minimum 4.2, de én nagyon örülnék neki, ha legalább 4.4 kitket lenne, de az lenne az igazán remek, ha frissíteni lehetne 5.0-ra, abba már reménykedni se merek, hogy később akár Droid M is rámenjen. :)
Windows phone nem játszik, kár, mert amúgy tetszenek a lumiák, csak nincs hozzá rendes magyar képernyőolvasó és nem tudni, Microsoft akar-e ilyen kis piacra fejleszteni a jövőben, szóval nem merem bevállalni.

PC software nagyon, de nagyon fontos, hosszabb jegyzeteket, névjegylistát stb. nem szívesen írok telefonon. Meg tudnám oldani, de macerás, lassú, és nem szeretem az utcán felhívni a figyelmet, hogy folyamatosan a mobilomat tapizom.

A márka alapvetően nem fontos, nyilván a fenti igények figyelembevételével bármi jöhet ami tisztességes garival adnak.

Háát nagyjából ennyi lenne. remélem nem felejtettem ki semmit. :)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#79216) monti0222w válasza Zombye (#79215) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, Honor 3c, Xiaomi Redmi 1s, 2, az extrém digitálnál rendes garival. :)

[TeebyKayB]: Szerintem válaszd a Honor6-t, miért: erősebb processzor igaz 32 bites, a fényképezője lepipálja a P70-t, állítható a kijelző full hd-ról hd-ra, energia takarékosság szempontjából ez előnyös, az EMUI UI kiforrottabb mint a Lenovóé, Gorilla glass 3, nagyjából ennyi ami eszembe jutott. :)

[ Szerkesztve ]

(#79217) Quasi_modo válasza Ace owner (#79208) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

kifutó modellek között van a Sony Z1C is
A Telenornál legalább is már nagyon kifutó. Kellett egy a családban, Kaőposvárra kellett menni érte, mert már nem nagyon volt sehol.

valami

(#79218) bobo4913


bobo4913
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vásárláson gondolkodok. Jelenleg egy Samsung galaxy s3 lte-m van. Jo telefon, egy bajom van vele csak, ami az aksi. Amire a telefont használom: 2-3 hetente egy két fotó (nem vagyok nagy fotós, elöveszem es csak katt) napi 2-3 ora telefonálás, heti 1x-2x navigáció, napi szinten fél óra-óra internet, facebook mesenger szinte egész nap, es egy kis játék (nem komoly igényüek, kartya jatekok). A kérdésem az lenne hogy erdemes lenne lecserelnem ami jobban birja aksilag vagy mas telefontol se varjak sokat.
Amiket kineztem: samsung galaxy s5, honor 6, sony z3c, samsung galaxy a5.
Ezek közül mi lenne szerintetek ami kielégíti az igényeim vagy van esetlrg ezeken kívül ami szerintetek szoba johet? (Ár maximum 120ezer, fuggetlen vagy tmobilba next s csomagba véve)
Az értesítési led nagy előnyt jelent.

(#79219) naden válasza erahurka (#79189) üzenetére


naden
csendes tag

Köszi a választ! Muzeális telefonba nem fogok beruházni! :-) Akkor milyen telefont javasolnál? Hallottam, hogy az LG-k is jók. Nem ismerem őket...

(#79220) Quasi_modo válasza bobo4913 (#79218) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A másik kettőt nem tudom, de a Z3C nagyon erős akku téren. Értesítési led van.

valami

(#79221) ADAM1337 válasza 2thletme2day (#79211) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a helyedbe mást néznék ki ha a kompakt méret tetszett és nem fontos a kamera akkor samsung galaxy alpha.
Ugyanúgy amoled hw-e meg brutál androidhoz elég over kill.

(#79222) bobo4913 válasza Quasi_modo (#79220) üzenetére


bobo4913
csendes tag

Értem. Es maga a telefon megbízható? A samsung előtt volt egy sony xperia sp-m amivel voltak negativ élményeim.
Igazából az az egy okostelefonom volt ami nem samsung, igy egy kicsit elfogult vagyok, de nem zarkozok el más markaktol.

[ Szerkesztve ]

(#79223) Quasi_modo válasza bobo4913 (#79222) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem megbízható. Nálam nem fagyott, nem lassult. De legjobb, ha benézel a saját topoikjába.

valami

(#79224) bobo4913 válasza Quasi_modo (#79223) üzenetére


bobo4913
csendes tag

Be nézek majd, meg varok hatha van valakinek tapasztalata a többi telefonnal. Köszönöm a segítséged!

(#79225) Ace owner válasza Quasi_modo (#79217) üzenetére


Ace owner
addikt

Mar csak netrol rendelheto felek is hogy elfogy addigra :(

Galaxy Fold 4

(#79226) BlackTiger válasza BlackTiger (#79173) üzenetére


BlackTiger
tag

Én is telefont szeretnék venni, lehetőleg újat, de ha tudtok mondani ellenállhatatlan használt ajánlatokat is, azt is megfontolnám.

Árban 50 ezer forint körül gondolkodtam egyelőre, olcsóbb lehet, drágább inkább már csak különleges esetekben. Lehetőleg kisebb méretű legyen, az abszolút max. az a 4,7", de ez is már lehet nagy. Szoftveres téren nincs túl sok elvárásom, főként zenehallgatásra, netezésre, és ugye telefonálásra szeretném majd használni. Az előny, ha jobb a fényképezője.

Árukeresőn nézegettem Sony M2 Aqua-t és egy Nokia 735-öt is. Ami a 735-ben elsőre hátulütő az az, hogy nincs dedikált kamera gombja, elméletben a többi Nokiához képest rosszabb a kamerája és nincs Dolby hangfinomító izé benne - amúgy ez mennyire jó technika? tényleg hasznos a zenehallgatáshoz?

Utolsó kérdésem, hogy az árukeresőn a legolcsóbb árakat felvonultató webshopokból mennyire érdemes valójában rendelni? Érdemes a sokszor 10-esekkel olcsóbb elv. Németországból rendelt, viszont csak 1 év garanciás (vagy annyi se?) készülékeket rendelni, amihez nincs doboz és hasonlók, az 1+1 év garanciásnak megjelölt itthoniakkal szemben? Gyártói garancia? Webshopoknál eltérő dolgokat írnak, pl. az ujtelefon.hu-n azt állítják sok mobiljukra van 2 év. Máshol sokszor csak 1+1, amiből a másik csak szoftveres, azt megint nem tudom mire jó, a szoftvert itthon is tudja kb. bárki buherálni.

(#79174) Devas: Igen, mi az a sok probléma ami van a 735-tel?

Ajánlanátok egyéb mobilokat is, és boltokat ahol azokat kapni ebben az árkategóriában (50 ezer körül)?

[ Szerkesztve ]

Tigris

(#79227) erahurka válasza BlackTiger (#79226) üzenetére


erahurka
félisten

Lumia 735-nél csak a drágább Lumiák kamerája jobb, de ez minden készülékre igaz. Az M2-nél biztos hogy jobb van benne.

Bolti garanciával szerintem ne vegyél telefont mert saját garanciát adnak ami semmire se jó.

(#79228) m1lan válasza Ace owner (#79208) üzenetére


m1lan
őstag

G3S-t nem ajánlom, épp tegnap tévedtem be a topikjába. A Lollipop frissítés óta elég problémás.

A Z1C is messze van a tökéletestől, viszont teljesítményben az S800 HD felbontáson 3x lekörözi az S400-at, bárhogy is nézzük.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79229) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
OnePlus One vagy Lenovo Vibe Z2 Pro?
Sac/kb egy árban vannak.
Érvek,ellenérvek hozzáértőktől. Nem vagyok informatikus. :)

Üdv: Petszol

(#79230) Remekelek28 válasza m1lan (#79228) üzenetére


Remekelek28
őstag

Semmi baj a G3s-el Nekem az van 5.0 val.

(#79231) Ace owner válasza Remekelek28 (#79230) üzenetére


Ace owner
addikt

Remekel? :)) ;]
Köszi srácok ha elfogy a sony lg lesz sztem. :R

Galaxy Fold 4

(#79232) erahurka válasza Remekelek28 (#79230) üzenetére


erahurka
félisten

G3S egy túlárazott gagyi. G2S hardveresen ugyanezt tudja. LG Spirit jobban megéri ha elég a hardver. Vagy egy Honor 4C.

(#79233) Remekelek28 válasza Ace owner (#79231) üzenetére


Remekelek28
őstag

Úgyúgy:) első körben balóban a sonyt vedd,mert jobb,de a g3s-nek sincs semmi baja.

A spirit se rossz választás,vagy a g4c,de a g2 mini elég játéktelefon nekem. Külsőleg.

[ Szerkesztve ]

(#79234) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
KINGZONE Z1 tulaj van már köztetek? Készülékről érdekelne a véleménye.
Al fórumot nem találtam.

Üdv: Petszol

(#79235) erahurka válasza Remekelek28 (#79233) üzenetére


erahurka
félisten

G4C-t meg aztán végképp ne vegyen senki, az egy LG Magna újracsomagolva 30-40.000 forinttal drágábban :U

Sokáig szemeztem a G3S-sel, Jó mérete, alakja, dizájnja van, szép a kijelzője, de hardveresen és kamerában gyenge, mármint annyiért amennyiért osztogatják.

(#79236) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! 80 ezer forintig keresnék normálisan működő, sokáig használható okostelefont! Lényeg, hogy tudja az LTE-t, illetve játékok zökkenőmentesen menjenek rajta. Kínai cuccost, nemnagyon szeretnék, max. meizu, xiaomi, ismertebb márkák. De, hogy őszinte legyek, ragaszkodom, a normális gyártókhoz. Kijelző méretm meg egyéb meghatározás, android-ios, tök 8, csak windows ne legyen. Előre is köszi a helpet.
UI.: Használt is mehet!

(#79237) Devas válasza BlackTiger (#79226) üzenetére


Devas
őstag

Érdemes olvasgatni a 735 topicját, elég sok embernek van vele problémája. Engem a mobilnet kapcsoló és a böngésző kergetett őrületbe.

De mit szólnál egy második generációs Moto E-hez (LTE változat)?
Nincs magyar nyelv, se LED villanó, se dedikált kamera gomb, kamera/hangzás terén sem mindenható...
De atomstabil bugmentes tiszta szoftver van rajta, korszerű SoC-al. Nem fog cserben hagyni és nem fogod kitépni a hajad se. 45 körül már kapni egy-két helyen.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79238) hroberto válasza Devas (#79237) üzenetére


hroberto
veterán

Egyáltalán nincs több gond a 735-el sem, mint a telefonokkal úgy általában. Lehet, hogy a tiéd épp hibás darab volt, de mivel tömeggyártott termékről van szó, nyilván nem lesz mind hibátlan.
Erre találták ki a garanciát....

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#79239) Remekelek28 válasza erahurka (#79235) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én 61-ért vettem,annyit megért. A kamera meg igencsak jó. A topicjába tettem be képeket. Volt 13 mp es. P7 em,illetve 8 mp es Lg 3D m,mindkettőnél jobb képeket készit
10 ből 10 kép elsőre sikerül,jó ez a lézeres autofókusz.
Nem egy erőbajnok a telefon,de szép kijelző,baromi jól néz ki és jó kamerája van.
Szerintem 60-70 ért nem számit drágának,mert sajnos a középkategóriának már annyira felcsúszótt az ára,köszönhetően a nagyon magas árú csúcstelóknak.

(#79240) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Jelenlegi Huawei Y300-as csodaokos, lassú, lefagyó használhatatlan sz..r telefonomat szeretném lecserélni, kb 40-50 ezer Ft-s okostelefonra.

Namost a Samsungról lebeszélnek, Apple-t nem nagyon akarok venni, állítólag a Sony meg az LG a legmegbízhatóbb telefonok, ill NokiaLumia, de winphone-tól félek, és de drágák

Milyen mobilt javasoltok, lényeg hogy gyors legyen a menüje, pontos a GPS sokáig bírja az aksi. Játszani nem szoktam, csak ilyen alkalmazásokat megnyitogatni.

Néztem ilyen névtelen - de műszakilag jónak tűnő telókat a tescoban, ezekről vannak tapasztalataitok?

OpenDott
Asus
Lenovo A328
Navon Mizu M450
HTC desire 310
Huawei G630 (ettől félek mert Huawei)
Beex Flare

köszi

(#79241) Zeki válasza maglew (#79240) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézegesd meg az edigial.hu oldalon található okostelókat. navon, beex, op3ndott felejtős.

(#79242) pavicevic


pavicevic
tag

Sziasztok!

honor 4c-ről vélemény? megéri az árat?

várható esetleg teszt a telefonról?

(#79243) monti0222w válasza maglew (#79240) üzenetére


monti0222w
addikt

Xiaomi Redmi 1s az edigiben! :)

(#79244) amerigo válasza pavicevic (#79242) üzenetére


amerigo
aktív tag

Nekem megért bőven az árát.

(#79245) Joe Swanson válasza Joe Swanson (#79236) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Valaki erre?

(#79246) TeebyKay válasza Joe Swanson (#79245) üzenetére


TeebyKay
őstag

Honor 4x, Lenovo p70

(#79247) Joe Swanson válasza TeebyKay (#79246) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Használtan honor 6 apróról? Galaxy s5? Használt nem akadály 80-ig :)

(#79248) TeebyKay válasza Joe Swanson (#79247) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mindkettő jó, egyéni preferencia melyik gyártót szereted jobban :) Nekem egy honor 6ra fájna nagyon a fogam :)

(#79249) Joe Swanson válasza TeebyKay (#79248) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Attól félek, hogy a honor 6, nem annyira megbízható, nem használtam még:) Ugyanakkor a 3 giga ram kecsegtető.

(#79250) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
Melyik gyártó engedékenyebb jelenleg a szoftveres turkálásról? Gondolok itt a rootolásra és rom cserére. jelenleg egy régi nexusom van. Ott nem rinyált a google és a közösség is még mindig főz rá romokat. Nem szeretnék olyan modelt választani amivel nem törődik se a gyártó se a közösség.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.