Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) monti0222w válasza Sz_Imre (#78046) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem rossz, sőt, de még a Xiaomi Redmi 2-t 2GB verziót megnézhetnéd akár Kínából, úgy olcsóbb, vagy szolgáltatónál a Huawei P8 lite betudod szerezni. :)

(#78052) erahurka válasza Peddy789 (#78045) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem is inkább az 532-t nézegesd, időtállóbb lesz 4 magos procival. Ne feledd hogy ezek a készülékek megkapják majd a Windows 10-et.

(#78053) fireman123 válasza BenHans (#78043) üzenetére


fireman123
őstag

Mindenképpen minél kompaktabb méret kellene, a Xiaomi Redmi 2 már nagy lenne a feleségemnek, így valószínűleg marad az Ace 4 vagy az S4 mini.
Érdekes, hogy fizikai paraméterekre az Ace 4 elvileg kisebb (rövidebb, bár picit szélesebb és vastagabb), viszont ezen a videón "jóval" nagyobbnak tűnik, annak ellenére hogy mindkettő 4,3"-os kijelzős.

Olvastam a mobilarenás tesztben és fórumon, hogy az Ace 4-ben nincs közelségérzékelő és ezért eléggé macerás a telefonálás, gyakorlatilag kikapcsolódik a kijelző ha felveszem és utána csak csak két koppintással lehet előhívni ....nem tudom, hogy ez használat közben mennyire zavaró, főleg annak aki még sosem használt okostelót és nincs hozzászokva a "birizgáláshoz" :D

Emiatt most egy picit az S4 mini felé húzok (bár az Ace 4 a Vodánál 23e-el olcsóbb lenne mint az S4 mini), és az Ace 4 fiatalabb/korszerűbb belsővel rendelkezik és talán erősebbnek is tűnik egy kicsit.

A kettő közül melyiket vennétek? ...nem túl "régi" az S4 mini már?..... és még drágább is (Voda-flottában: ACE4 40e, S4 mini 63e). A korábbi árak amiket írtam webshoposak voltak, most vettem észre, hogy van flottában is mindkettő.

A pici méretkülönbség és a közelségérzékelő hiánya "zavar" egy picit az Ace 4-ben, bár lehet túl misztifikálom a dolgot, csak nem akarok mellélőni, mivel alig tudtam rábeszélni a feleségemet okostelóra, kivágja az ablakon az Ace 4-et ha nem tudja használni rendesen a közelség érzékelős bibi miatt. :DD (ha még lehetne kapni Nokia 7230-as butát, biztos azt kellene neki)

#78044 DS39: L90, ennyiért webshopban van ....bár azt írják, hogy 1 év gyári+1év bolti gari (amire azért nem vennék mérget :))

(#78054) Krisz79


Krisz79
őstag

Nexus5 tulajként milyen minőségi váltás lehet jobb döntés.
Pl.: Note4 vs S6.
Esetleg Iphone6?
Egyenlőre csak nézelődési szinten tartok.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#78055) Razzul válasza erahurka (#78052) üzenetére


Razzul
senior tag

+1 :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#78056) m1lan válasza zzola (#78037) üzenetére


m1lan
őstag

Hagyjuk már :U Kapja a frissítéseket szerencsétlen i4S, de már egyre kevésbé tudja tartani az iramot. Csodát az iOS9-től sem kell várni, nem fogja az Apple levinni a hardveres követelményt egy ezer éve kifutott modell tulajdonosai kedvéért.

A 4 éves Androidos telefon (pl. Galaxy S2) a mai napig szépen elvan akár az utolsó gyári szoftverével is, de főzött ROM-ból olyan verziójút raksz rá, amilyet akarsz. Kapsz plusz funkciókat és még a gyorsaságról sem kell lemondanod. Na, így melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78057) DS39 válasza fireman123 (#78053) üzenetére


DS39
nagyúr

az LG esetében nem is lesz több máshol sem, mint egy év gyári, mert függetlenül mindenhol annyi a gari nálunk, a bolti gari meg..., bármi pluszt ad a semmihez, már jó. amúgy ez nem rossz ár a telóért. :)
egy dolgot viszont elírtak a specifikációban, mert az L90 még normál sim-es, a gsmarena.com szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#78058) BenHans válasza kali (#78047) üzenetére


BenHans
addikt

Igen, elírtam, az tényleg 4S akart lenni, viszont van 5S is a közelemben és annál is megvan ez említett bugok egyike, a hívásfogadásnál előforduló késés.

Attól hogy nem bírom az Apple és a Samsung körüli hype-ot és az üzletpolitikájukat, és mert az iOS nem a hozzám legközelebb álló rendszer még fogok tőlük készüléket ajánlani HA a kérdező igényeit az elégíti ki (ahogy feljebb ajánlottam is egy 5S-t), és hogy képben legyek ugyanúgy foglalkozom az ő termékeikkel is.

m1lan: +1 de az iOS 9.táltos majd csodát tesz! Ahogy az i4 is használhatatlan az iOS7-tel, de rákényszerít hogy felrakd mert különben nem tudsz rá feltenni egy FB appot sem.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78059) kali válasza BenHans (#78058) üzenetére


kali
legenda

minden iphone típus esetén adott a kis késés a hívás fogadásakor, még a két 6-osnál is előfordul.
a 4s már nem nagyon fog új főverziót kapni a maga 4 évével.
az iphone 5 és felette (szerintem) nem lesz annyira hátrányos az új ios főverzió, mint most a 4s esetén, mert az 5-ös óta duplázódott a ram, viszont a két 6-os esetén sem lett több., tehát ilyen tekintetben egy kutya az 5, 5c, 5s, 6 és 6 plus, más tekintetben meg 5-ösösk sem rendelkeznek gyenge hardverrel, a 4s esetén is inkább a fele ram a fő probléma.
engem ugyan nem izgat a dolog, mert egyrészt sosem tartok meg egy évnél tovább egy csúcstelefont, tehát nem tapasztalom meg egyik platform esetén sem a 2 vagy 3 éves éves hardver esetleges frissítési problémáit, másrészt ugrálok a gyártók és oprendszerek között is, de azt kell mondanom, hogy nincs már akkora szakadék sem pozitívum, sem pedig negatívum terén az ios és android között.

[ Szerkesztve ]

(#78060) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!
Fél évre szeretném egy dual sim telefont venni a jelenlegi note 3 helyére. Nem szeretnék a note áránál, azaz 75-80 ezernél többet költeni rá, de jó lenne ha tudásban és sebességben sem lenne sokkal gyengébb. Új és használt is szóba jöhet legalább fél év garanciával. Valami ötlet valakinek? :) Előre is köszönöm!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#78061) BenHans válasza kali (#78059) üzenetére


BenHans
addikt

"minden iphone típus esetén adott a kis késés a hívás fogadásakor" De miért? 1-2 másodperc még elfogadható lenne, de itt többről van szó.

"nincs már akkora szakadék sem pozitívum, sem pedig negatívum terén az ios és android között" Ezzel teljesen egyetértek. :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78062) judas13 válasza Ájvé (#77978) üzenetére


judas13
addikt

Note-t veszek én is... Volt pár jelölt de ennyiért?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#78063) Sz_Imre válasza Ájvé (#78049) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Akkor ez megfelelő lesz nekem, köszönöm.

(#78051) monti0222w: Köszönöm a mobil ajánlást de egyik sem játszik, 1 mert kínából kéne hozatni ami macera, 2 mert túllépi a 70e ft keretet.

(#78064) fireman123 válasza fireman123 (#78053) üzenetére


fireman123
őstag

Közben kiderült, hogy a Voda oldalán nem jók az Ace 4 fizikai méretei (121,4*62,9*11 helyett valójában 128,9*65,8*9,1 a valós méret), ezért is látszik nagyobbnak a linkelt videón mint az S4 mini. :((( ....így aztán még mindig nem tudom, hogy melyik legyen......, valahol ki kellene próbálni élőben egymás mellett mindkettőt, ami vidéki kisvárosban szinte lehetetlen :W

[ Szerkesztve ]

(#78065) kali válasza BenHans (#78061) üzenetére


kali
legenda

nem tudom az okát, pláne azért sem, mert az intervallum is változik, akár azonos típusú telefon és ios verzió esetén is, illetve valaki nem tapasztalja, más meg igen.
szoftveres problémának gondolom, amit több tényező befolyásol.
jellemzően csak 1 - 2 másodperc, az azért elég ritka, akinél ettől több.
más kérdés, hogy nem csak ios, hanem android esetén is van ilyen probléma, nem is egy gyártónál, nexus, sony, samsung...stb. témákban is találni ilyen hozzászólásokat, hogy tovább csörög/rezeg kicsivel a hívás fogadása után.

(#78066) Quasi_modo válasza PhaetonV10 (#78050) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

N8, N808 ...

valami

(#78067) erahurka válasza fireman123 (#78064) üzenetére


erahurka
félisten

Guglizz rá: Phonearena Size Comparison

Kalibráld a képernyőt és állítsd be a telefonokat amik érdekelnek, meg egyet referenciának (a legnagyobb olyan telefont, ami megfelelne).

Hasznos még a View Layered gomb is az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#78068) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Van két telefon, árban egyformák, ti melyiket választanátok és miért?
Az egyik Samsung Galaxy A3 a másik Samsung Galaxy s4 mini.

Köszi

(#78069) #22743424 válasza PhaetonV10 (#78050) üzenetére


#22743424
törölt tag

LG KM900, sony xperia sp

(#78070) Krisz79 válasza Krisz79 (#78054) üzenetére


Krisz79
őstag

Talán elkerülte a figyelmet, mi a véleményetek a kérdésemmel kapcsolatban?
#78054) Krisz79

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#78071) Ájvé válasza Komi28 (#78068) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha tényleg nincs más lehetőség akkor A3.

(#78072) fireman123 válasza erahurka (#78067) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi ...ez jóóóóóó!
Már csak a "belseje" vonatkozásában kérnék véleményeket, hogy Ace4 vagy S4 mini a jobb választás?

(#78073) Devas válasza erahurka (#78067) üzenetére


Devas
őstag

Nézd meg ott az oldalon a Moto E-t. Szemből kissebbnek mutatja mint oldalról (oldalnézeti a valós méret). Szóval csak óvatosan vele. :DDD

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#78074) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Szeretnék telefont venni kb. átlagos használatra. Újat szeretnék és jó lenne hosszabb távra.

1) Kb. 70e Ft-ból mi az a 3 legjobb, amit ajánlani tudtok?
2) A Samsung A5 árkategóriájában mi az, ami jó/jobb nála?

Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy milyen garanciával érdemes telefont venni?

Köszi!

(#78075) monti0222w válasza milanmylo (#78060) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, Meizu M1 Note, Jiayu S3 ezek 5,5 col a kijelző méret, nagyjából ebben az árfekvésben , ha kisebbel is beéred 5 col akkor Lenovó P70. :)

[ Szerkesztve ]

(#78076) Ájvé válasza fireman123 (#78072) üzenetére


Ájvé
veterán

Ace 4 jobb egyértelműen.

(#78077) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Egy idős embernek, csak telefonálásra milyen billentyűs telefont ajánlanátok?

Paranormal Cocktivity

(#78078) zsoltee10 válasza kali (#78065) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem az LG F6 nem rezeg csörög tovább, viszont nem hallanak engem a másik oldalon a hívás fogadása után még 1-2 másodpercig. LOL.

(#78079) Zeki válasza cyberkind (#78077) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#78080) cyberkind válasza Zeki (#78079) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, ez egynek, de nincs valami Nokia telefon? :DDD

Paranormal Cocktivity

(#78081) #22743424 válasza cyberkind (#78077) üzenetére


#22743424
törölt tag

(#78082) #22743424 válasza cyberkind (#78080) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem van egy 3310-es :D

(#78083) kali válasza Krisz79 (#78070) üzenetére


kali
legenda

nehéz okosat írni, ismerve az eddigi kérdéseidet, választásaidat és tapasztalataidat - félre ne érts, nem a rosszabbik értelmében írom -, mindegyik jó telefon a maga módján, mindegyiknek van előnye és hátránya a másik/többi ellenében, így csak rajtad áll, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelni a telefonnak, a jelenlegidtől mindegyik jobb, több tekintetben is; kijelző, kamera, akkumulátoros üzemidő, ujjlenyomat-olvasó - a note 4 esetén s pen -, és még lehetne sorolni.
az ios kontra android is lehet választási ok, de akinek nem, illetve mindegy, annak más szempontok számíthatnak, leginkább hardveres téren.
az s6 mellett szól az újabb technológiájú és erősebb hardver, valamint a kényelmibb ujjlenyomat-olvasó, legalábbis a note 4 ellenében, viszont utóbbinak jobb az akkumulátoros üzemideje, adott az s pen, illetve bővíthető memóriakártyával. a kamera modul azonos bennük, mind a kettőt szerelték sony és isocell típussal is, mind a kettő nagyon jó.
az iphone 6 is jó telefon, biztos nem kell részleteznem a képességeit, bár ha a note 4 is képbe került és nem gond a nagyobb méret, akkor már inkább a 6 plus, főként a kamera ois képessége miatt, ami sima 6-os esetén nem adott.
nagyon elégedett vagyok a note 4-gyel, de mindig leírom, hogyha valamiért muszáj lenne cserélnem, akkor android fronton nem lenne most számomra megfelelő alternatíva, hanem 6 plus lenne helyette.

zsoltee10; igen, sajnos ez is elég sok gyártó/típus esetén jellemző.

(#78084) Zeki válasza cyberkind (#78080) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hidd el, jobbakat ajánlottunk, mint valami Nokia. Nagy gomb, nagy betűk a kijelzőn, és az asztali dokkoló utolérhetetlen.

(#78085) cyberkind válasza Zeki (#78084) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#78086) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok.

Honor6plus mennyire jó döntés most? Nagyon tetszik a cucc és az ára se vész a versenytársakhoz képest. Bejön a dual sim, de ha akarom akkor sd kártya. A kamera és tulajdonságai. Gondolom romok is lesznek hozzá, illetve gyártó is frissít majd. Meg úgy egyben eléggé megfogott. Szerintetek? Esetleg más jobb döntés?

(#78087) erahurka válasza macimeister (#78086) üzenetére


erahurka
félisten

Korrekt cucc korrekt áron. Ha szánnék rá ennyit én is ezt venném, esetleg Huawei P8-at, bár az kicsit drágább nála.

(#78088) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Melyik telefon az ami megfelel a következőknek:
A lehető legjobb fényképező képesség. (vagy nagyon csúcsközeli)
4-4.6' a max mérete
1GB+ RAM
Bővíthető SD-vel
Remek kijelző (én szeretem az amoled-et)
60e Ft max. de ezért lehet használt is természetesen, de valami gari még legyen rá.
WP vagy Droid is játszik.
Ha lehet legyen külön gombja a menünek (Samsung szerűen)
Ötleteket szívesen fogadok, pláne ha van hozzá kis magyarázat, hogy miért pont azt ajánlja v alaki

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#78089) Aullah


Aullah
tag

Ide is bebököm.

Sziasztok!
Hamarosan utazok külföldre, ezért vásárlás előtt vagyok. Keresgélek kártyafüggetlen telefont itthon, ami kielégíti az elvárásaimat (nagyjából szép képe legyen, sokáig bírja, menjen rajta a net). Ráakadtam erre a Allview A5 Quad mobiltelefon, Kártyafüggetlen, Dual SIM, Fekete telefonra, ami árban is jó lenne, de valamiért nagyon fura, hogy csak az emagon lehet megkapni. Sehol máshol nem láttam a neten, a fórumát sem találtam itt. Azt tudom, hogy román a készítője, de akkor is fura kicsit.

Valami vélemény? Esetleg alternatíva? Ez lesz az egyetlen kapocs a kint létem is idehaza között.

(#78090) tvamos


tvamos
nagyúr

Most lattam meg ezt a telefont a neten:
Rugtel Tank X10 (5000mAh)
Erdekes joszag, kar, hogy kicsit draga... vagy nem tudom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#78091) HRC95


HRC95
tag

Lg G3S és Sony Xperia Z1 Compact között vacillálok. 25K val lenne drágább a Sony ki melyiket ajánlaná? Fontos az, hogy jó legyen az üzemidő és ne laggoljon. (Lg Optimus 4X HD-ról váltanék)

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#78092) Krisz79 válasza kali (#78083) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszönöm ,hogy részletesen leirtad a véleményed... :)
A jelenleginél mindenképp szeretnék jobb választást,mind hardver,fényképező,kijelző,aksi tekintetében....
Egyetlen egy dolog amitől tartanék,az a nagy-nagyobb kijelző.
Azt hiszem ideális méret számomra az 5" környéke...
De ebben a ketegóriában elég magas áron lenne mindkét számomra tetszetős alternativa. (S6 , i6)
Kinai gyártók készülékeit nem ismerve egyenlőre nem szándékozok vásárolni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#78093) erahurka válasza HRC95 (#78091) üzenetére


erahurka
félisten

Ég és föld a két telefon. A Z1 Compact sokkal erősebb, minden téren jobb mint az LG G3S.

(#78094) s4tch válasza HRC95 (#78091) üzenetére


s4tch
veterán

A Z1c valóban jobb telefon, de vedd számításba, hogy nagyon könnyen karcolódik.

(#78095) HRC95


HRC95
tag

Karc nem nagyon izgat mert úgy is tokban lenne meg vigyázok a telefonjaimra, eddig esetleg hajszál karcok voltak a telóimon :)) Z1c nél a kijelző méret izgat, nem lesz kicsik a 4,7" után :F

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#78096) erahurka válasza HRC95 (#78095) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt neked kell tudni. Kisebb lesz, ez 100% de hogy neked tetszeni fog-e azt nem tudjuk megmondani.

Egyébként engem is csak a mérete tart vissza, pedig nagyon jó ár/érték arányú készülék.

(#78097) Zeki


Zeki
nagyúr

VIGYÁZAT!!!!
CSALÓK A TELEKOM NEVÉBEN!

A feleségemet most hívták, hogy mivel a T-mobilnál legutóbb 5000Ft-tal töltötte fel a kártyáját (ez nem igaz), így részt vett a nyereménysorsoláson, és nyert egy Volkswagen Passatot 6.9millió Ft értékben, és csak a 600ezres regisztrációs díjat kellene neki befizetnie, mert már akár ma odaadják neki az autót!!
Rejtett számról hívták természetesen. Ő be is nyalta volna az átverést, de mázlimra felhívott engem.
Még azt ígérték visszahívják, mert közben a hívónál becsörgött egy másik telefon.

(#78098) Razzul válasza oncsi (#78088) üzenetére


Razzul
senior tag

Lumia 735 tökéletesnek tűnik. Nagyon jó képeket lő és AMOLED kijelzője van. A gyengébb hardvertől nem kell megijedned, WP alá bőven elég a cucc. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#78099) #70516736


#70516736
törölt tag

sziasztok
Új 4g-s (800mhz-t tudjon) dual simes telefont keresek 50-55k árban hazai garanciával

(#78100) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

ERRE valaki tudna mondani infót? Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.