Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78851) DS39 válasza Zeki (#78844) üzenetére


DS39
nagyúr

igazából a Honor is egy Huawei készülék, max az Edigi nem veszi annak, ezzel kikerülve a kedvezmény adását erre a telóra, de nem lenne igazuk.

[ Szerkesztve ]

(#78852) Dolphine válasza erahurka (#78850) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm Neked is! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#78853) BenHans válasza Zeki (#78844) üzenetére


BenHans
addikt

Én tudom, de DS39 ezt írta: "és még akár -10%-os kupon is érvényesíthető rá, bár csak Honor-ként jegyzik, de a Huawei gyártja. (ők meg a Huawei okostelókra adnak ilyen kedvezményt)" Te pedig rákérdeztél hogy milyen kupon, ezért linkeltem be hogy mire gondolt.
Mellesleg DS39-nek igaza van a Huawei-Honor dologgal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78854) BenHans


BenHans
addikt

Gyb001: Honor 4C [link] (edigital/speedshop)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78855) erahurka válasza DS39 (#78851) üzenetére


erahurka
félisten

A Huawei szeretné minél inkább külön márkaként kezelni ebben a régióban a Honort.

(#78856) Dani811


Dani811
aktív tag

Sziasztok!

Édesapámnak szeretnék új okostelefont venni kb. 25ezer forint környékén. Leginkább csak telefonálásra meg Facebook/hírek olvasására használná, néha fényképezésre. Lehetőleg Android legyen, stabil rendszerrel. Mit ajánlotok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#78857) #81562624


#81562624
törölt tag

Jól tudom, hogy a Honor 4C nem LTE képes?

(#78858) m1lan válasza Dani811 (#78856) üzenetére


m1lan
őstag

Moto E (1st Gen) van 28.000 forint körül stabil rendszerrel, de fényképezni ne nagyon akarjon vele.

Ilyen igényekhez szvsz jobban passzolna egy WP telefon (Lumia 630 például 26.000 forint a B-telnél) :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78859) kali válasza #81562624 (#78857) üzenetére


kali
legenda

igen, jól tudod.

(#78860) #81562624 válasza kali (#78859) üzenetére


#81562624
törölt tag

Az mennyire nagy hátrány? Csak jobb (lesz) a 4G, nem?

(#78861) Ájvé válasza #81562624 (#78857) üzenetére


Ájvé
veterán

LTE képes, csak B20 (800 Mhz) frekvenciát nem támogatja, így itthon elég korlátozottak a lehetőségek legtöbb helyen.

(#78862) tuvics13


tuvics13
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni nekem is! (igyekszem tömören megfogalmazni az elvárásokat és a kritikáimat)

Jelenlegi (és legnagyobb csalódásom) Samsung Galaxy S Advance volt. Hosszas tépelődés után vettem közel 2-2,5 éve. Sajnos rengeteg problémám van vele, amit kifejtek.

Elvárások:
- napi szinten 3-4 órát használom zenehallgatásra (tehát nem árt, ha bírja az aksi és viszonylag jól is szól a fülese)
- mivel munkám során előfordulhat, hogy képet kell készítenem (nem kell 20 megapixeles) nem árt a gyors kamera sem. (itt az első bibim a Samsunggal, frissített rendszere ellenére kifagy a kamera és a fényképező gombokat sem adja be, csak ha újraindítok. Lássuk be, ha gyorsan kell valamit fotózzak, nem fér bele a közel 1 perces restart.
- közösségi oldalt böngészőn keresztül használom, így nem zabálja szét a memóriát - ellenben a drága samsung ezen típusa szeret önálló életre kelni és kilép - legyen szó cikkírásról, emailről - ez pedig ha adatvesztéssel is jár, akkor karmolni szoktam magam (gyakran előfordul)
- a telefon gyári hangrögzítője ütközik a kamerával - ha ment az egyik, nem megy a másik - csak restart után.
- ha a telefonbeszélgetést rögzítem egy adott programmal, a telefon maga dönti el, hogy melyiket veszi fel és melyikből készít 0 kb méretű filet.

Szóval leginkább ezek az elvárásaim felé. Nem kell 2 gb ram, vagy csilli-villi 20x megapixel. No és kicsit félek az LG és az egyéb márkáktól is. Valamiért eddig a SE-kben nem csalódtam.
Előre is köszönöm a tippeket!

(#78863) kali válasza #81562624 (#78860) üzenetére


kali
legenda

szolgáltató függvénye is, de a telekom esetén már most jelentősen jobb az országos lte/4g lefedettség, mint a 3g, így ott már most nagy hátrány lehet, illetve a telenor is befizetett a telekom 800 MHz hálójára, közösen dolgoznak, így a másik t-nél is az a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#78864) #22743424 válasza kali (#78863) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mondjuk érdekes ám mert a leírásban 1800 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz, 800 MHz, 900 MHz . Innentől kezdve ez a vásárló megtévesztése. Azért kérdeztem valamelyik nap, hogy a másik készülék a Honor 4X tudja-e . Állítólag az európai változat tudja.

[ Szerkesztve ]

(#78865) Zeki válasza tuvics13 (#78862) üzenetére


Zeki
nagyúr

Honor 6 az edigitalból.

(#78866) Zeki válasza #22743424 (#78864) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írtam az edigitalnak ez ügyben egy visszajelzést. Nem mindegy hogy tudja, vagy nem tudja.

(#78867) #22743424 válasza Zeki (#78866) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszönjük ! Kíváncsi vagyok én is . :R

(#78868) erahurka válasza Zeki (#78866) üzenetére


erahurka
félisten

Az edigital nem feltétlen közvetlen a gyártótól kapja a készülékeket hanem beszállítókon keresztül, és sokszor már ott nem tudni mit is árulnak valójában. :U

[ Szerkesztve ]

(#78869) Zeki válasza erahurka (#78868) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Honor az közetlen Huawei, ha jól tudom. Nem a Wayteq áll mögötte, mint a Xiaomi vagy más telók mögött.

[ Szerkesztve ]

(#78870) Ájvé válasza #22743424 (#78864) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 4X tudja. Nálunk Kirin 620-as van és ebből nincs több verzió, más régiókba a Snapdragon 410-es van, de hozzánk Kirinnel jött.

(#78871) kali válasza #22743424 (#78864) üzenetére


kali
legenda

a frekvencia nem minden, attól is függ, hogy azt melyik hálózati módban tudja.
szó van itt később az edigital leírásról, ott is csak 2g és 3g módot írnak, 4g/lte nem szerepel a specifikációban.
más kérdés, hogy a boltok leírása sok esetben nem pontos, nem is onnan szokás tájékozódni.
arról nem is beszélve, hogy sokszor annak a függvénye is, hogy melyik régióba/szolgáltatónak szánták, az alapján is lehetséges bizonyos telefonoknál, hogy az egyik tudja a 4g/lte hálót, a másik nem, vagy legalábbis nem minden itt használt frekvenciát, ezért is lehet problémás, de minimum kérdéses az ilyen kintről behozott telefonok milyensége, képessége, mert a fene tudja, hogy eredetileg hová szánták...

[ Szerkesztve ]

(#78872) erahurka válasza Zeki (#78869) üzenetére


erahurka
félisten

Az egy dolog, de LG terméket se feltétlen az LG szállítja. Ettől meg hivatalos hazai garancia jár rá meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#78873) Zeki válasza erahurka (#78872) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is a garira gondoltam, hanem a pontos specifikációk megkapásáról.

(#78874) s4tch


s4tch
veterán

Melyik lehet a legolcsóbb, waze-t, igo-t tökéletesen futtatni képes, mhl csatlakozóval ellátott telefon? SD slot előny, nem kötelező. Kocsiba kellene, semmi másra nem használnám, ez lenne a navi lelke. Acer Cloudmobile, ZTE Grand S az első 2 tippem, más javaslat is jöhet.

(#78875) #22743424 válasza kali (#78871) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értelek én, persze de most a boltok kutya kötelessége olyan terméket árulni ami megfelel a specifikációnak. Most akkor ha veszek egy telefont küldjek emailt a gyártónak, hogy árulják már el, hogy az az xy sorozatszámú készülék ugyan mit is tud?

#78870) Ájvé Köszi de például a gsmaréna sem írja le pontosan.Honor 4x tudja :)

(#78876) Ájvé válasza #22743424 (#78875) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, sokszor pontatlan a GSM arena, ezért linkeltem a http://www.devicespecifications.com/-ot, mert itt elég pontos adatok vannak és részletes leírás is van a telefonokról, nem csak a főbb tulajdonságok. Ez mellett kínai telefonok is vannak fent szép számmal, ami GSM arenán annyira nem jellemző, csak az A brand van inkább fent.

(#78877) #22743424 válasza Ájvé (#78876) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszi , remek :) :R

(#78878) kali válasza #22743424 (#78875) üzenetére


kali
legenda

ne a gyártónak - mert mint írtam, ők több specifikációs kiszerelésben is elkészítik, annak függvényében, hogy egy adott régió vagy szolgáltató miként igényli -, hanem az üzletnek, ahonnan vásárolni szándékozol, hiszen velük fogsz direktben szerződésben állni a vásárlás pillanatától, nem pedig a gyártóval.
a boltnak nem kötelessége amúgy, ilyen tekintetben olyat árusít, amilyet csak akar, nem köteles 4g/lte tudásút, adhat el belőle csak 2g/3g képeset is, ha épp olyat rendel, a vevőnek kell eldöntenie, hogy az neki megfelel, vagy épp nem, de ehhez valóban az szükséges, hogy az üzlet megfelelően tájékoztassa a vevőket a pontos műszaki adottságokról.

Ájvé; elég pontos a gsmrena is, nem csak a frekvenciát, hanem még a csatornát is írják külön, modellre botva is, csak így kell nézni; link

[ Szerkesztve ]

(#78879) Ájvé válasza kali (#78878) üzenetére


Ájvé
veterán

Teljesen mindegy milyen nézetben nézed, az adatok ugyan azok (saját lapján legörgethető a GSM sáv és kiírja milyen hálózatokat és frekvenciákat ismer a telefon). Nincs pontos leírás 4C esetében, bárhogy is nézzük, ez mellett devicespecifications.com-on több más részletet is feltüntetnek. Továbbra is jó oldal a GSM Arena, egy szóval nem mondtam, hogy nem, de sok esetben nincsenek adatok feltüntetve, van hogy több modell miatt is így van (pl Ace4 még mindig rossz, LTE-s S410-s már, nem Broadcommos, mint a másik Ac4 amit fejlődő piacra szántak). Érdemes több forrást is nézni, mert nehéz pontos leírást találni sajnos (gyártó hibája, meg az hogy egy típusból több fajta készülék jelenik meg különböző piacokra, te meg találgatsz, hogy vajon melyik lehet nálunk). 4X pedig tudja az LTE 800 Mhz-et (B20), GSM-en pedig továbbra sincs feltüntetve, de mondom nem az egyetlen ilyen apróság. Ettől függetlenül devicespecifications.com-on is vannak elírások, ezért kell több oldalt nézni lehetőleg, ahogy korábban is írtam.

(#78880) kali válasza Ájvé (#78879) üzenetére


kali
legenda

a gyártó olyan kiszerelésben gyártja, amilyennel kérik, ez nem felróható részükre, ahol eltérő frekvenciákat használnak, vagy nincs és nem is lesz lte, oda másmilyen kívánkozik és gyártatik, ez van.
azokkal az üzletekkel van inkább baj, akik ha olcsóbban képesek beszerezni az eltérő régióba szántat, akkor azt próbálják meg elsütni ott is, ahová nem lett tervezve és gyártva eredetileg, ráadásul nem is mindig kommunikálják ezt le megfelelően.
a 4c esetén az itthoni tesztekben is kiemelik az lte képesség hiányát - márpedig náluk volt tesztre a készülék.
a 4x esetén meg az általad linkelt oldalról egy verzió; link, nincs lte 800 MHz, ezt a verziót kapták a legtöbb helyen tesztelésre, hogy kihagyták adott képességet a leírásból?
mindegy, aki venni akar ilyet és fontos neki a dolog, az alaposan kérdezzen rá előtte a vásárlás helyén, nehogy utólag essen csapdába...

[ Szerkesztve ]

(#78881) #03372544


#03372544
törölt tag

Amúgy érdekes ez az lte mánia, a sima HSDPA is 21mbit tud, nem tudom ez mire nem elég.
Torrentezni akartok mobilneten?

(#78882) Zeki válasza #03372544 (#78881) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 3G már nem lesz fejlesztve, a 4G-re van lefedettségi kötezettség, év végéig. Van ahol nincs is 3G csak 4G.
Remélem hogy nálunk is kap a torony 4G antennát.

(#78883) McLaca válasza erahurka (#78872) üzenetére


McLaca
őstag

Na pont ezen toporgok... LG szerint a rajtuk (LG Magyarország) keresztül forgalomba hozott telókhoz van füles, de az Edigital leírásában nem tüntetik fel. Őket is megkérdeztem, azt írták, hivatalos magyarországi beszállítón keresztül szerzik be a telókat, de ez eléggé kétértelmű, mert simán jelentheti azt, hogy nem az LG-n keresztül, és tényleg nincs benne a füles. A válaszuk minőségét és megfogalmazását hagyjuk amúgy, a saját weboldaluk leírására hivatkoztak, hogy aszerint tényleg nincs benne... Nos, olvasni én is tudok, engem az érdekelt, hogy a raktárban ücsörgő doboz seggére mi van írva. De mindegy is, úgyis jack aljzatos BT fülest használok amibe fülemnek kedves fülest dugok, csak normális választ vártam tőlük, na :( .

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#78884) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!
Telefont szeretne venni édesapám. Most jár le a hűségnyilatkozata. Telenorban szerintetek a Mytariff S csomagban melyik telefon éri meg? Max 10 ezer forintig, de inkább maradjon ingyenes. Most symbianos Nokiája van, vagyis szerintem bármelyik telefon jobb annál. A kamera legyen viszonylag jó. Én windowsphonet gondoltam neki, hisz olcsó áron azok a legjobbak, illetve neki minimum 4 évre kellene a telefon,
Üdv: Ricsi

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#78885) bigdaddylaza válasza Keil Walker (#78769) üzenetére


bigdaddylaza
tag

szia sonyt nem szeretnék de köszi..;)másoknak köszi a semmi segitséget....:(

(#78886) #81562624 válasza Ricsko :D (#78884) üzenetére


#81562624
törölt tag

Szia,
ezt a két telefont érdemes megnézni:
Nokia Lumia 635 1 GB
Microsoft Lumia 532
Mindkettő 0 Ft MyTariff S csomagban. Esetleg valami személyre szabott ajánlatot lehet kérni a Telenortól, hátha van más is, de WindowsPhone készülékek közül kéne választani...

(#78887) kali válasza #03372544 (#78881) üzenetére


kali
legenda

a sebesség sokadlagos tényező, bár bizonyos esetekben az is számít, amikor például húzósabb helyeken annyira terhelt a 3g háló, hogy alig jut néhány megabit egy felhasználónak, a válaszidő meg az egekben, hogy az már nagyon érezhető akár sima böngészéskor is, amíg a sokkal több tartalékkal rendelkező lte hálón arányában kevésbé van lassulás és a válaszidő sem ugrik meg annyira.
az viszont nagyon lényeges szempont, ha a szolgáltató országos lefedettsége már most jelentősen jobb az lte tekintetében, mint a 3g esetén, ráadásul lte fejlesztés sokkal inkább van még továbbra is tervezve mint 3g, a pláne meg az, hogy sok helyen van már most is lte, ahol 3g nincs és nem is feltétlenül lesz, tehát vagy lte, vagy a nagyon lomha edge/gprs.
aki nem a fővárosban vagy nagyobb városban lakik, vagy akár ott, de arányában sokat mozog/utazik vidéken is, annak ez fontos szempont lehet a telefon típusának kiválasztásakor.

(#78888) Krisz79


Krisz79
őstag

Erre?
#78846) Krisz79

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#78889) emikee


emikee
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, új telefont készülök venni, és egyelőre nem találtam olyat ami az elvárásaimnak megfelelne minden szempontból.
Az elvárásaim: legalább 4 magos proci, 2 gb ram, 16gb belső memória, a kamerája szép képeket készítsen, lehetőleg android 5.0-val vagy frissíthető legyen, és a kijelző mérete 5" legyen.
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#78890) Zeki válasza emikee (#78889) üzenetére


Zeki
nagyúr

ZTE Blade S6
minden igényed kielégíti.

(#78891) erahurka válasza emikee (#78889) üzenetére


erahurka
félisten

Honor 6
Huawei P8 Lite
Galaxy A5 (bár ez nagyon túl van árazva)
Lumia 735, Lumia 830 (ha mégis játszana a WP; 735 csak 8 gigás, de itt nem akkora probléma mint droidon)

(#78892) emikee válasza Zeki (#78890) üzenetére


emikee
újonc

Köszi! Szervizelése viszont itthon nem egyszerű, ha van vele valami, igaz? Csak mert nem találok túl sok viszonteladót :) Konkrétan egy magyar webshopot csak.

(#78893) emikee válasza erahurka (#78891) üzenetére


emikee
újonc

Köszi! Lenovo P70-ről vagy X2-ről mi a véleményed? P70-nek tudom, hogy gyengus a kamerája, legalábbis a tesztek alapján, viszont az aksijának elég nagy a vonzereje :)

(#78894) #03372544 válasza kali (#78887) üzenetére


#03372544
törölt tag

Igaz, bár nem tudom mennyire jellemző még, hogy nincs kiépített 3g kapcsolat.
Emlékszem pár éve egy borsodi kis faluban is csak edge volt, most már ott is megy a hsdpa, gyors is.

(#78895) Quasi_modo válasza Gery1987 (#78842) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

1. Ne keverjük. THM mindig van, legfeljebb 0 %.
2, A MM a Cetelem Bank - kal dolgozik, azok pedig nem adják ingyen a pénzt.

valami

(#78896) kali válasza #03372544 (#78894) üzenetére


kali
legenda

rengeteg helyet tudnék sorolni borsodban is - gyakorlati tapasztalat is, mert járok néha arra -, de nézz rá például a telekom 3g és 4g/ltd térképre, elég látványos már most is a különbség, ráadásul a telenor is "befizetett" idén februárban a telekom 800 MHz lte hálójára - ami vidéken jellemző -, így már náluk is adott a helyzet.

(#78897) erahurka válasza emikee (#78893) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom mennyire fontos a kamera meg mit akarsz fotózni, szerintem ez az egyetlen gyenge pontjuk a Lenovo telefonoknak. Meg talán a garanciális ügyintézés (tabletes topikok alapján).

Media Markt-okban szoktak kirakni Lenovo-t, meg a Best Byte-ban is elég komoly a felhozatal, nyomkodd meg őket ha tudod.

(#78898) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Független 30-40ezer ft lumia635 vagy valami Dorid alternatíva?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#78899) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok megint én vagyok! :D

Nem tudom eldönteni hogy Honor 4x-et vagy Sony Xperia M4 Aqua-t vegyem meg nagyjából ugyan azért az árért. Tudnátok mondani érveket hogy melyiket miért? Mindenre használnám (Net, Face, Film, Néha komolyabb játék is)

Köszi!

(#78900) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

2 hónapja körülbelül váltottam Androidról iOS-re. Jelenleg egy iPhone 5S-t használok, de valahogy úgy érzem, hogy nekem vissza kell térnem a másik táborba. :B Szeretem az iPhone-t, tényleg gyors, nincs vele különösebb gondom, de nem gondoltam, hogy ennyire hiányozni fog a romolás. :)

Szóval valószínűleg visszaváltok Androidra, feltéve ha kitalálom, hogy milyen telefont is szeretnék.
Amik eddig voltak (inkább csak az utolsó kb. 1 évet írom): Nexus 4, Oneplus One, LG G2, Nexus 5. Volt Lumua 930 is, de WP-re nem szeretnék váltani.

Fontos, hogy stock droid közeli rendszer legyen a telefonon, vagy ha nem akkor legalább egy CM legyen rá.

Ami leginkább mozgatja most a fantáziám, az a Oneplus One. Nagyon szerettem azt a telefont, bár volt egy kis sárgaság a kijelző alján. Nem volt feltűnő, de igazából ez volt az eladás oka. Szívesen visszatérnék OPO-ra, de ahogy hallottam még mindig előfordul ez a sárgaság, illetve más problémák is. Dobálja a hálózatot, sokaknak touchscreen problémái vannak... Szóval nem tudom, ezek azért eléggé eltántorítanak.

A Nexus 5-tel szofveresen nem volt gond, viszont a többi telefonhoz képest nem tetszett a kijelzője. Kicsit fakó volt. Nexus 5-re nem mennék vissza. :(

LG G2: nem rég adtam el, nem volt rossz. De erre sem váltanék most.

Amire gondoltam, hogy Nexus 4-re megyek vissza. Szerintem sebességben még mindig van olyan jó, hogy ne lehessen rá panaszkodni. A kijelzőjével sem voltak gondjaim, szerintem kimondottan szép.

Szóval az igazi egy Nexus 5 lenne, csak kicsit jobb kijelzővel. És ilyen telefont nem fogok találni úgy érzem.

Kb. 100k-ig mennék fel maximum, tovább semmiképp sem. Használt is játszik.

Amiket néztem még:
Lenovo Vibe Z: sokallom érte a 80k körüli használt árat.
Lenovo Vibe Z2: 120-at nem akarok kiadni érte újonnan, használtan meg nem nagyon vannak.
Moto X '14: Félek, hogy beég. :N

Várom az ötleteket, tippeket, hogy mi lenne az igazi mostanában ami ezek alapján megfelelne nekem. :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.