Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79101) BenHans válasza dropopi (#79100) üzenetére


BenHans
addikt

A felsoroltak közül a HTC, az ajánlat pedig egy Honor 6 (speedshop, edigital 97k). :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79102) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
Sok-sok teszt nézegetése után 4 telefon között kellene döntenem:
-LG G3
-Honor 6
-OnePlus One
-Oppo Find 7a

Az LG G3 lenne a fő kiválasztott, azonban:
-A Honor 6-nak jobban tetszik a formája, csak annyi a gondom vele, hogy szörnyen nem jön be a kezelőfelülete, illetve az ikonok. Testre lehet valahogy szabni? (Jelenleg HTC One S-em van, ilyesmi, "bonyolultabb", kidolgozottabb ikonok jobban bejönnek, nekem a Honor 6-é túl egyszerű)
-A 2 kínai telefontól pedig (illetve a Honor 6-hoz hozzájöhet ez is) a support miatt félek. Nem nagy gyártók, és akármennyire is bitang erős telefonok, remek sebességgel, azért a főbb gyártók felé sokszor pont a támogatás és a kifinomultabb, bővebb szoftverezettség miatt húz az ember szíve. Pl. nagyon mérges voltam a HTC-re, hogy a One S-hez jött kb. 1 vagy 2 kisebb frissítés, aztán hagyták meghalni a telefont :W

Szóval valaki meg tudja erősíteni vagy tudja cáfolni a félelmeimet? Inkább menjek a biztosabb G3-mal, vagy merjem bevállalni a többi közül valamelyiket? (min. 2 évig kellene, hogy szolgáljon)

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#79103) Zeki válasza dropopi (#79100) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fentebb linkeltem kettőt, biztos van belőlük nem csajos is.

(#79104) M3oH válasza DokiBaxxi (#79102) üzenetére


M3oH
addikt

Mivel androidról beszélünk, ezért a kezelőfelület nagyon könnyedén cserélhető. Honorra is van rengeteg téma, ill, felteszel egy másik launchert/ikonpackot és probléma megoldva.Frissítésről annyit, hogy a honor6 dev. romja ~havonta 2x frissül, tehát foglalkoznak vele. Nyáron, pedig érkezik a Lollipop rá. Szóval nincs hanyagolva.

Köszi a tippeket. Nálam is a fehér H6 az első számú ajánlat, már csak azért is, mert nekem is az van :) DE egy kérdést megért, thx.

(#79105) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Mostanában nem követem a piacot, úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok. Barátnőm szeretne telefont venni, erre kb 50ezer ft keret van. Ő kinézte magának a Galaxy S4 mini-t, de szerintem ennyiért van jobb/újabb telefon is. Mit tudnátok ajánlani? Újonnan és független kéne, paraméterekben legalább az S4 mini, vagy annál magasabb szint lenne a megcélzott.

(#79106) erahurka válasza freeknight (#79105) üzenetére


erahurka
félisten

Honor 4C

(#79107) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket ajánlanátok inkább?

- Samsung Galaxy Ace 4
- Sony Xperia E4g

[ Szerkesztve ]

(#79108) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Arra jutottam, hogy ideje lenne lecserélnem a lassan kiöregedő Xperia U-mat valami pengébb mobilra.

- Árkategória: max 60e Ft körül szánnék rá, ha olcsóbb, jobb

- Használt vagy új: elsősorban újat vennék.

- Hol vennéd meg? Telekomos előfizető vagyok, szívesen vásárolok aprón is, a lényeg hogy független / T-s legyen

- Hosszú vagy rövid távra tervezel? A lényeg az lenne, hogy a következő 2 évet ne kelljen telefonkeresgéléssel tölteni (és lehetőség szerint ne a gariztatásról szóljon a következő fél év)

- Mire használnád? Általános felhasználásra, telefonálás, netezés, sorozatnézés/zenehallgatás, alkalmankénti játék, és legyen GYORS. Ami ugyancsak fontos, hogy nagy előny lenne egy jobbféle kamera, mivel a következő félévet külföldön töltöm, és szeretném ha mindig kéznél lenne egy olyan eszköz, amivel lőhetek pár szép fotót. (bár tudom, ebben az árkategóriában ne legyenek nagy igényeim)

Elsősorban valamelyik megbízhatóbb ázsiai márkában gondolkozok, mivel ahogy néztem, ár érték arányban talán velük járnék a legjobban most, persze más ötleteket is meghallgatok.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#79109) 9Petya2


9Petya2
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a mostani telefonomat (Sony Wt19i). A következő telefonom kiválasztásához kérném a segítségeteket.

Amire használnám : netezés( többnyire wifin keresztül), néha játék, de ez nem számottevő, alkalomadtán fotózás illetve zenehallgatás tehát normál, mindennapi használat.

Mivel a mostani telefonom is lassan 4 éve lesz meg így értelemszerűen az újat sem kevés időre venném, hanem legalább 2-3 évre, szóval jólenne ha minél időtálllóbb lenne.

Szempontjaim: 5" -nál ne legyen nagyobb(ha kisebb az csak jó), 50-100 ezer közötti ár, viszonylag normális fényképező, megfelelő hardver, amely nem lassul be jelentősen évek múlva sem, Android legyen, új készülék és független, ne kelljen naponta tölteni, gyártói garancia., Samsungot nem szeretnék.

Amiket eddig néztem: Huawei Ascend G620s, Sony e4g, Honor 4c, Xiaomi redmi2 2/16gb, Huawei p8 lite,
LG spirit 4g, Honor 6- de ezmár tényleg a legteteje, mert ennyit nem szívesen adnék egy telefonért, de ez minden szempontból megfelelne.

A legjobban a honor 4c gondolkodtatott el, de nemtudom jó döntés lenne e megvenni úgy, hogy nem támogatja a 4g-t. A G620s- ben pedig az 1GB RAM zavar, ami hosszútáon kevés lehet. A Xiaomiból pedig még csak az 1Gb-s változattal találkoztam a hardveraprón kívűl. A többi kiszemeltnek is van előnye illetve hátránya, de ezeket ti is ismeritek szerintem.

Egyébként az edigitalban és a mall.hu-n néztem őket. Jóltudom, hogy ezekben a boltokban van gyári garancia, ugye?

Vagy ha esetleg van olyan készülék amit nem vettem számításba és megfelelne nekem, akkor nyugodtan írjátok le.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#79110) Zeki válasza 9Petya2 (#79109) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mall.hu cseh bolt, cseh raktárral, cseh garival.
Edigital, Mediamarkt, az hazai garis.

(#79111) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

100k körül van alternatívája a Nexus 5-nek? Androidos vonalon csak, WP és iOS most nem számít. :)

(#79112) m1lan válasza Zedz (#79111) üzenetére


m1lan
őstag

Honor 6 esetleg?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79113) Zedz válasza m1lan (#79112) üzenetére


Zedz
addikt

Főleg appok fejlesztésére, illetve a "smooth" működés a fontos. Akksi annyira nem számít, mert folyamatosan gépre lesz kötve.

(#79114) w333 válasza Zedz (#79111) üzenetére


w333
félisten

LG G2 + főzött romok pl. CM12 (ha fejleszteni akarsz) :)

Vagy ugye Nexus 5 esetleg Mi3 vagy Honor 6 ? :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79115) Flind válasza Vikooo (#79090) üzenetére


Flind
senior tag

Összeszerelés alapjáraton kiváló (tehát mondjuk nem recseg, nem mozog, egyben van), de ott is ragasztva van a hátlap, és ha valamiért sikerül nagyon felforrósítani a telefont, szintén leválhat (és akkor a vízállóságtól is búcsúzhatsz). Szóval igen.

Nem azonos az anyaghasználata a G3-mal, annál azért talán jobb kicsit. Majd meglátjuk, hogy ennél is repedezik-e a műanyag verzió.

(#79107) igergo19: E4g.

(#79108) Dronte: Lumia 640, ha WP is játszik (játtszon, mert azzal jársz a legjobban).

[ Szerkesztve ]

(#79116) Zedz válasza w333 (#79114) üzenetére


Zedz
addikt

G2 még tervbe volt véve, csak nem tudom mennyi ideig lesz még támogatva. A Nexus 4-ből kiindulva az 5 még egy jó darabig az lesz. Huawei és társai sosem voltak szimpatikusak. :DDD

(#79117) w333 válasza Zedz (#79116) üzenetére


w333
félisten

Ha fejleszteni akarsz akkor nem mindegy hogy gyárilag meddig lesz támogatva ? nagyon sok stock android rom van hozzá (hatalmas támogatással) szóval én emiatt nem aggódnék, felteszel rá egy friss CM12 és olyan mintha egy Nexus 5 telefonod lenne :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79118) Dronte válasza Flind (#79115) üzenetére


Dronte
aktív tag

WP-t inkább kihagynám (bár sokáig gondolkoztam rajta), sajnos vannak olyan alkalmazások, amikre mindenképp szükségem van, de nem elérhetőek WPre

[ Szerkesztve ]

(#79119) Flind válasza Dronte (#79118) üzenetére


Flind
senior tag

Akkor ha ezt be tudod vállalni, nagyon jól jársz.
Ha meg nem, sokkal rosszabb kamerával és támogatással lehet csak válogatni Android fronton (Xiaomi Redmi 2 2GB, Moto G (2nd Gen), Xperia E4g pl).

(#79120) Shingen válasza szatomi30 (#79038) üzenetére


Shingen
addikt

1 év alatt egy 10 esett csak az ára.

風林火山

(#79121) Krisz79 válasza Shingen (#79120) üzenetére


Krisz79
őstag

Szemezek Én is ezzel a Honor6-al....
Milyen a fényképezője? Üzemideje? Stabil az op.rendszer rajta?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#79122) Zedz válasza w333 (#79117) üzenetére


Zedz
addikt

Stock androidhoz képest mekkora stabilitása és sebessége van?

(#79123) Shingen válasza bigbeagle01 (#79059) üzenetére


Shingen
addikt

Lenovo p70?

風林火山

(#79124) s4tch válasza Krisz79 (#79121) üzenetére


s4tch
veterán

Nincs különösebb gyengéje, kiegyensúlyozott telefon, nem véletlen a különösen ajánlott plecsni a mobilarena teszt végén. Talán a dizájn a leggyengébb eleme (tulajdonképp nincs dizájnja, meglehetősen egyszerű kinézetű telefon), de ez engem nem igazán zavar. 100e körül most is az egyik legjobb ajánlat, én ennyiért valószínűleg ezt választanám.

(#79125) Krisz79 válasza s4tch (#79124) üzenetére


Krisz79
őstag

Rendben,értem.
Nálad mi jelenti a gyenge design-t?
Vagyis forditsuk át.: melyik telefon számodra az igazán design-os készülék?

Ui.: Az edigital oldalán található fotókon,nincs az elején gyártó felirat?
Akkor csak a készülék hátoldalán található honor felirat van rajta? (nem jön be a gyártók felirata elöl,lásd:i5,i6,nexus5.)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#79126) DokiBaxxi válasza M3oH (#79104) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Értem, köszi :R

Esetleg valaki a 2 kínai telóról tud valamit mondani? (Jó/Nem jó döntés)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#79127) Shingen válasza Krisz79 (#79125) üzenetére


Shingen
addikt

Csak a honor felirat a hátán, ennyi...

風林火山

(#79128) s4tch válasza Krisz79 (#79125) üzenetére


s4tch
veterán

A dizájn megítélése kizárólag mihaszna egyéni ízlés kérdése, nem fárasztanám a sajátommal a társaságot.

Pont úgy néz ki a telefon élőben, mint a mobilarenás teszthez csatolt képeken: [link]

(#79129) w333 válasza Zedz (#79122) üzenetére


w333
félisten

Szerintem a sebességgel + stabilitással nincs gond ... :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79130) TeebyKay válasza TeebyKay (#79053) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tudom, hogy nem ide tartozik de akkor hova írhatnék? Ilyenkor a szolgáltatóhoz, az edigitalhoz vagy a gyártóhoz kell küldeni és az hol van? Nem intéztem még soha ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#79131) blakey válasza TeebyKay (#79130) üzenetére


blakey
titán

Beviszed a márkaszervízbe, garanciapapíron rajta van minden infó. Vásárláskor vagy közvetlen utána tört be, vagy jóval később?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79132) TeebyKay válasza blakey (#79131) üzenetére


TeebyKay
őstag

Úgy fél évvel utána.

(#79133) w333 válasza TeebyKay (#79130) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... és az árak is ott vannak :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79134) TeebyKay válasza w333 (#79133) üzenetére


TeebyKay
őstag

Hogy az isten.... Azt hiszem a legdrágább tétel a listáról :D

Xiaomi Redmi Note 4G kijelző 22 000 Ft 27 940 Ft

Megmondom húgomnak használja törött kijelzővel vagy takarodjon pénzt keresni :D

(#79135) TeebyKay válasza TeebyKay (#79134) üzenetére


TeebyKay
őstag

Leesett a betonra és betört, el lehet ezt adni garanciális cserének? :D

(#79136) w333 válasza TeebyKay (#79135) üzenetére


w333
félisten

el lehet ezt adni garanciális cserének?

Biztos hogy nem :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79137) Vikooo válasza Flind (#79115) üzenetére


Vikooo
addikt

Koszi a valaszt!

A melegedestol valo ragaszto feloldast azert nem erzem valosnak mert a szetszedesnel azert rendesen kell melegiteni holegfuvoval, olyan melegre max a tuzo napon melegszik fel es meg igy is kuzdos leszedni.
Sajnos a Z1C -nel valik fel a hatlap ami szerintem tervezesi hiba vagy hibas ragaszto (ahogy eddih tudom, szinte mindegyik ugyan ott valik el).
Z3 nal legalabb nincs dupla reteg elol hatul, vagyis nincs egy plusz ragasztott keret a hatlap es a kijelzo alatt, egy hibaforrassal kevesebb.

(#79138) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Olyan telefonra lenne szükségem aminek a fényképező tudása is kiemelkedő.
Természetesen maga a telefon paraméterei is fontosak.

Mit tudnátok javasolni 100k körül ? :R

Dr. Student

(#79139) monti0222w válasza Dr. Student (#79138) üzenetére


monti0222w
addikt

Kicsivel többért Honor 6 Plus, elég jó kamerája van, a paraméterekre meg rá tudsz keresni, de szerintem jók. :)

(#79140) Polllen válasza Dr. Student (#79138) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fotók mobillal topik ajánlása.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79141) Dr. Student válasza Polllen (#79140) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Nagyon hasznos link.

Köszönöm szépen :R

Dr. Student

(#79142) PAUBEN


PAUBEN
tag

Üdv!
Valaki vásárolt már Emagról mobiltelefont? Érdemes onnan rendelni vagy inkább magyar cégtől?
Akciós most [link] vagy ezt [link]

[ Szerkesztve ]

(#79143) ADAM1337 válasza PAUBEN (#79142) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

emag=pixmania

(#79144) PAUBEN válasza ADAM1337 (#79143) üzenetére


PAUBEN
tag

pixmania ??? :F

(#79145) Shingen válasza PAUBEN (#79142) üzenetére


Shingen
addikt

Inkább nem vennék az emagtól, bolti gari van és román cég, szóval a szervizelés nem a legjobb szerintem.

風林火山

(#79146) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Melyik készüléket ajánljátok leginkább ár/érték/teljesítmény arányban az alábbiak közül?
- Samsung Galaxy S6
- Samsung Galaxy S6 Edge
- LG G4
- Huawei P8
- esetleg Samsung Note 4

Sok sok fényképezésre, YouTube videózásra, filmnézésre, netezésre, Facebookra, és némi zenehallgatásra szeretném leginkább használni. Akku üzemidő és a képminőség fontos szempont!
Szeretnék 5", max 5,5" körül maradni, nem akarok tepsi telefont!

Az S6 Edge a legszimpatikusabb ezek közül de nem olvastam túl sok jót az akku üzemidőről, az LG G4 esetében meg félek a bőr hátlaptól h idő előtt csúnyán megkopik(tuti ez lesz a szériabetegsége a G4 típusnak)...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#79147) Dhampir válasza Shingen (#79145) üzenetére


Dhampir
félisten

A szervizelés miatt érthető az aggodalom, habár a mall.hu-t is szokták itt ajánlgatni, ami nem román, de az is külföldi cég, ott nem tudom, hogy pontosan hogyan működik a szervizgarancia.

Itt olvasható néhány információ az eMAG-ról (Dante Internaţional S.A.).

Egyébként a DIGI is román, persze az más, egy szolgáltató, akinek örülnék, ha igénybe vehetném a szolgáltatását. :D

(#79148) dropopi


dropopi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, volt egy érzésem, hogy a HTC lesz a javasolt. Illetve azon sem lepődtem meg, hogy a Honor 6 is bekerült a képbe, mostanában sokan sokfelé ajánlgatják.

(#79149) w333 válasza tjokai (#79146) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül a legerősebb az S6 / Edge, fényképezésre kiváló, viszont ha kell a manuális záridő illetve RAW támogatás akkor inkább az LG G4, viszont az S6 / Edge kijelzőben és akkuban is jobb a G4 -től :K

S6 és Note 4 között döntenék kérdés hogy kell a nagyobb méret vagy sem ?

P8 -t nem ismerem, arról majd valaki más biztosan mond valamit ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79150) #74266624


#74266624
törölt tag

Melyik éri meg jobban mindent összevetve? Galaxy S4 vs Honor 6. Honor-nál a megbízhatóságtól tartok, meg a szervízháttértől. Bár azt hiszem a Samsung is a Telemaxhoz tartozik s már nincs házhozmegyünk verzió. Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.