Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok

okostelót keresek, ha tudtok valami jót, szóljatok légyszi

nagyjából ezek a specifikációk:

4, max 4.5 colos kijelző
gyártói gari
40.000 ft
4.4, vagy a feletti android
lehetőleg ismertebb gyártótól, de nem feltétlen ragaszkodok hozzá

az ace 4 lte-t néztem ki elsőre, de biztos van, ami konkurál vele, csak nem ismerem a piacot.

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#79652) Devas válasza seadrone (#79651) üzenetére


Devas
őstag

Hali!

Függetlenként Moto E 2nd gen LTE változat. Magyar nyelvet nem tartalmaz, se LED villanót, de stock androiddal jön és a frissítés is borítékolható. Mondjuk gyártói garival ilyet szerintem itthon nem fogsz kapni.

LG Leon-t is lesd meg, de az ACE 4 sem rossz. A Tescos Op3n Dott-ra is érdemes ránézni (ha még forgalmazzák egyáltalán). S4 mini (Neo?) ha mégkissebb telefont szeretnél, abból tudtommal már megjelent valami új Qualcomm chipsetes változat. A Vodafone új Smart ajánlata is elég erős most, csak az már nagy tepsi.

Telefonok amik még kissebbek:

S3 mini (falhoz vágós edition)
Moto E 1st gen (1 hete már nem kapni sehol, kifutott)
Iphone 4S (drága)

Ami még érdekes lehet ebben az árkategóriában, az a Lumia 635 (de csak az 1GB RAM-os változata).

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79653) Ájvé válasza Predator2 (#79650) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 4X vagy 4C az extremedigitáltól.

Devas:
"Teszkó mobáljt" nem erőltetném inkább, sokkal jobbat kapni 40000-ért.

[ Szerkesztve ]

(#79654) Ájvé válasza Predator2 (#79650) üzenetére


Ájvé
veterán

Vagy még Meizu MX3 a mallról 54-ért, igaz hogy bolti a garancia, de használtat veszel az sem jobb, itt legalább 2 évet adnak. Telefon jó, szép, sokat tud, akku kicsit kevés benne, meg egyelőre csak 4.2-es rá az android, de lesz (nemzetközi van is már) újabb rom is.

(#79655) seadrone válasza Devas (#79652) üzenetére


seadrone
őstag

heló!

köszi, ezek közül azért már lehet választani:)

motot kizáztam, windows phone-t is, s3 minit is, s4 mini drága, iphone kizárva, hááát az ace fele megy a dolog, de találtam egy másik samsungot is,

core prime
felmegy lollipop is rá, ha minden igaz, LTE-s, ez is versenyben van még

valahogy ragaszkodok a samsunghoz, eddig nekem beváltak

piszkálni nem szoktam, nem rootolok vagy ilyesmik, nincs időm rá, meg nem is értek hozzá, szóval dobozból kivéve kéne hogy jól működjön, persze az árral arányosan, mert csodát nem várok :)

[ Szerkesztve ]

(#79656) adabra válasza seadrone (#79655) üzenetére


adabra
senior tag

Én is ezeket nézegettem az elmúlt napokban a fiamnak, és nálam is 40k volt a lélektani határ.

A Core Prime 45-ért az Ace4 42-ért lett volna megvásárolható rendes garanciával (MM Budaörs).
Végül egy bontatlan LG Leon LTE -t vásároltam "használtan", Vodafone-os garanciával. Illetve inkább másodkézből, mert valójában még nem volt használva.
Én már kipróbáltam, jó kis masina. Szerintem a kölyök is örülni fog neki (ha végre megkapja holnap :) ).

(#79657) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziaszttok!

Az 1-es hszben még nincs frissítve a best buy rész.

Mik most a best buy ok 5' alatt 35-45k között?

NEm baj a gsm garancia ha megbízható a bolt.

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#79658) Devas válasza seadrone (#79655) üzenetére


Devas
őstag

Ha nem akarsz buheralni es vajsima atomstabil rendszert akarsz akkor Moto, mivel abban gyakorlatilag modositatlan android van. A core prime az nem veletlenul ratyi TFT kijelzos?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79659) seadrone válasza Devas (#79658) üzenetére


seadrone
őstag

tudom, hogy ilyen szempontból nagyon jó a motorola, de a magyar menü, illetve a magyar nyelv fontos lenne bele

nem vágom a kijelzőket, nekem aztán tökmindegy hogy a böngésző, meg a telefonszámok milyen kijelzőn jelennek meg :)

megnéztem, igen, tft-s, bármit is jelentsen :)
Kijelző: TFT, 480 x 800 (WVGA)
Felbontás: CMOS 5.0 MP

megnéztem, a mostanimnak is tft, és nincs vele bajom, szóval nekem ez nem szempont

[ Szerkesztve ]

(#79660) Devas válasza seadrone (#79659) üzenetére


Devas
őstag

TFTre altalaban jellemzo a rossz lathatosag napfenyben, rossz betekintesi szogek. Nezd meg eloben a 2 samsung kijelzojet. Szerintem az ace4é messze jobb lesz. Foleg az amoled feketeje szep, csak egy ido utan beeghet.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79661) BenHans válasza ClayMore (#79657) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Redmi 1S, Xperia E4g, Lg Leon 4G LTE, Huawei G620S - emag/mall/edigital triótól lehet összehalászni
+ Moto E 4G (2nd gen) Expansys

WP: Lumia 635 1GB, 50-ért 640 (dual sim)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79662) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Az op3n dotról olvastam még jókat. vélemények?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#79663) Zeki válasza ClayMore (#79662) üzenetére


Zeki
nagyúr

telefont gyártójától.

(#79664) wanted5


wanted5
őstag

valaki próbált már azokból a nagyobb kapacitású akksikból amik az ebayen vannak?
esetleg tapasztalata van valakinek velük?

bocsi, igaz nem pont ide vágó a kérdés, de nem igazán tudtam hova tenni; konkrétan az én telefonom topikjában meg nem volt aki próbált volna ilyet

(#79665) Ájvé válasza Devas (#79660) üzenetére


Ájvé
veterán

IPS panel is TFT, sőt PVA, PLS stb is. Napjainkban használt kijelzők mind TFT-LCD kijelzők. TN kijelzőre gondoltál szerintem, szintén TFT-LCD.

(#79666) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Mobiltelefont szeretnék vásárolni kizárólag telefonálás, sms és elsősorban wifin keresztül mobilnet megosztás a cél, másra nem lesz használva. Mi a legolcsóbb megoldás, akár használtan is?

Köszi.

(#79667) dagabor válasza seadrone (#79651) üzenetére


dagabor
tag

Esetleg ez?

[Jiayu G2F]

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#79668) Ájvé válasza hugeboy (#79666) üzenetére


Ájvé
veterán

Használt vagy II.osztályú/outlet termék lehet opció, esetleg jó akcióban kifogni valamit, de azok Május vége Június elején voltak, egy ideig nem nagyon lesznek nagyobb akciók szerintem. WP telefonoknak nem tudom mennyire megy a net megosztás, gondolom igen, akkor azok olcsóbb és használhatóbb megoldások lennének, mint a nagyon olcsó Androidok (30k alatt újonnan nem igen akad jó Android telefon).

(#79669) monti0222w válasza Predator2 (#79650) üzenetére


monti0222w
addikt

Meizu M1 Note, vagy a M2, Lenovó P70.

(#79670) hegyitaho


hegyitaho
tag

sziasztok!

Sony Xperia Z3 Compact jellegű telót keresek, csak azt nagyon drágállom. van esetleg valami budget 1GB > RAM-os alternatívája?
Alcatel Idol One Touch 3 4.7-ben mennyire elég az a 1.5 giga RAM?

Rohadt idegesítő a mostani 1 éves telómban az 1 giga...

[ Szerkesztve ]

(#79671) TeebyKay válasza hegyitaho (#79670) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mekkora kereted van rá?

(#79672) quailstorm válasza hegyitaho (#79670) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Z1compact vagy Xiaomi Mi3s volt nekem ajánlva 50k körül.

[ Szerkesztve ]

(#79673) Ájvé válasza quailstorm (#79672) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi3s ? Szerintem inkább Redmi 1S volt az, legolcsóbb helyeken is 80k a Mi3 (külföldről is 60 fölött van az ára). Z1C sincs 50k-t sehol (vagy mutasd meg), mert én nem tudok).

(#79674) Predator2 válasza Ájvé (#79654) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod, és használt telefon esetében mit ajánlanál? Garanciával, de lentebb feltüntetett elvárások mellett?!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#79675) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Sajnos a t.m-nél kiválasztott Sony Z2 folyamatosan a majd újra kapható lesz statuszban van jó ideje. A kompromisszum ként kinézett lg g3 szintén.
Ma viszont a samu s4 57000ft-ra lett leárazva + fejhallgató .
Kérdés :Vállalható -e képességeiben ez a telefon ,vagy várjuk meg a z2-őt? Még mindig a legfontosabb kritériumok:Fényképezés,videó készítés.Internet,facebook használat .Némi játék(főleg a facebook-osok).Kevés navigáció.

Privire válaszolni illik.

(#79676) quailstorm válasza Ájvé (#79673) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HASZNÁLT

Nekem életemben eddig egy új telefonom volt mert nem tudom megfizetni. Az is Black Fridayes féláras project...

(#79677) s4tch válasza Ájvé (#79673) üzenetére


s4tch
veterán

Mi2s-t ajánlottam a kollégának.

(#79678) quailstorm válasza s4tch (#79677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor benéztem, bocs
pedig el van mentve :DDD

(#79679) wanted5


wanted5
őstag

(#79680) Ájvé válasza s4tch (#79677) üzenetére


Ájvé
veterán

Az már más, jó készülék egyébként.

(#79676) quailstorm:
Én meg használtat nem vennék, ha van 50k-d akkor tudsz normális új mobilt is venni, minimum S410-el szereltet, de ha játék fontosabb akkor MT6752 (esetleg 6732)is ott van, elég erős GPU van benne, mindent visz.

(#79674) Predator2:
Használt telefon piacot annyira nem követem, figyelemmel, szóval mást kérdezz inkább e felől.

(#79679) wanted5:
Még Motorola Defy-n próbáltam ilyet, tényleg tovább bírta, de hibás volt a töltöttség kijelzős (fél napot ment 2%-on mire kikapcsolt, utána meg lehet nem is működött már), ez mellett gyenge gyártású telepek ezek, az egyik ilyen akku alapba hibás volt érkezéskor is. Ez mellett nem biztos hogy túl biztonságosak, Kínába nem biztos hogy vannak olyan szigorú biztonsági szabályok mint nálunk (persze azért így is vannak problémák nagy gyártóknál is, lásd utóbbi időben voltak Apple és Samsungnak is töltőn kiégett készülékei).

[ Szerkesztve ]

(#79681) quailstorm válasza Ájvé (#79680) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az Asphalt 8 körberöhögi azokat a gyenge cuccokat amiket ajánlottál. Esélytelen. Még a Z1c is kevés. Nemhogy alámenni. Csak ilyen Note 4 meg hasonlók elérhetetlenek.

Egyébként ha nem megy tönkre a használt mobil, akkor mivel jobb az újabb azon kívül, hogy akár nem is lehet már kapni azt a modellt, vagy sokkal drágább?
SE W610-et akartam anno. Feleannyiért lett használt W810, mai napig megvan. De mondhatom az N95 8GB-ot, N900-at, SGS i9000-ret, SE K600-at is. (például tavaly húsvétkor Androidot akartam mindenáron, 12k HUF-ért, újonnan is lehetett volna kapni valami retket, mint most Telenor N900, de azért egy SGS más dimenzió)

[ Szerkesztve ]

(#79682) TeebyKay válasza Aranygyerek (#79675) üzenetére


TeebyKay
őstag

A 13 megapixeles hátlapi kamerája már elég jó képeket csinál, csak az elülső kamerája nagyon gyenge. Itt olvashatsz róla tesztet, ha nincs türelmed várni a választottakra, szerintem ez egy teljesen jó telefon.

(#79683) hegyitaho válasza TeebyKay (#79671) üzenetére


hegyitaho
tag

nem szeretnék nagyon 50k-nál többet kiadni rá, de tudom h pár 10ezerrel olcsóbbért alig használhatót venni sincs sok értelme.
z3 compact kategória alatt 4,5" - 4.7" HD fényerős kijelzőre, minél kisebb méretre és 1 gigánál több RAM-ra gondoltam (z3c nagy akksija is szimpi, csak az a színhelytelen kijelző...).

@ (#79672) quailstorm
túl kicsi - túl nagy

Redmi 2 Pro esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#79684) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, a kettő közül melyiket vennétek? HUAWEI ASCEND Y330 vagy a SONY XPERIA E1
a lányomnak lenne 11éves, play áruházbol szokott tabletre játékokat leszedni, ilyesmire használná, köszi

(#79685) D3LL


D3LL
csendes tag

Xperia Z3 Compactra érdemes még beruházni, vagy várjak valami nagyobb durranásra?
Körülbelül ez a méret lenne a megfelelő, versenytársnak én csak a Galaxy Alphát találtam eddig.
Jövő héten venném, ha nem lesz más (ha nem várható más alternatíva a nyár folyamán).
2 évre lenne minimum.

(#79686) quailstorm válasza pimmi (#79684) üzenetére


quailstorm
nagyúr

egyiket se
belakott E1-ről van tapasztalatom
nincs hely, és annyira bugos, hogy mikor még a feloldási mintát se tudtam, akkor is szarrábugolt a zárképernyő
egyébként meg rém gyenge

Y330 lehet hogy jobb ha nem pocsék a szoftver, de akkor se sok az se

ZTE Blade Q-m van, ugyanúgy MT6572 mint Y330, gyárilag tele volt, google szarokat le se lehet frissíteni, mert már akkorák. Most rootolva link2sd-vel elvagyok. 1GB RAM mellett játék kivételével elég ez a chipset. Napi használatra, meg webböngészésre, chatelni mindenképp. Egyszerűbb 3D-s cuccokat is elvisz.

(#79687) Devas válasza quailstorm (#79686) üzenetére


Devas
őstag

Én is a kis Moto E-mre felraktam a köpönyeg nevű időjárás appot, ami sokkal valósabb adatokat közöl, mint például az időkép, de a képernyőzár feloldásakor frissítette mindig magát a rühes widgete. Egy ébresztést így 10 másodpercbe telt nyugtázni, olyan szinten lefogta a vasat. Azóta az ilyen widget használatot kerülöm.

Play árúházban meg letiltottam a frissítést, és az összes létező gyári alkalmazást frissítés nélkül használom.
Folyik is szépen a kezemben a telefon, mint a vaj. Így most van 300 MB szabad RAM-om és 700 MB szabad belső tárhelyem, ami elég a gördülékeny működéshez. (Nem tudom mi köze ennek a belső tárhelyhez, de például a HERE Navigáció valahogy nem akaródzik működni rendesen ha kevés a szabad hely).

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79688) quailstorm válasza Devas (#79687) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, vannak ilyen appok. Kecskeszimulátornak olyan 120-150MB kell :DDD

Én használom is a gapps egy részét. A többit eltávolítottam root jog szerzése után. Amit használok, azt meg systemről áttettem belső SD-re. Így most aránylag korrekt.

(#79689) Devas válasza quailstorm (#79688) üzenetére


Devas
őstag

Hát én úgy gondolom (lehet netto faszság az egész), de a gyári alkalmazások valamilyen szinten a készülékemre vannak optimalizálva. Ha frissítem őket, akkor már kevésbé, így galibákat okozhatnak. Ezért ódzkodok a frissítéseiktől.

Megnyitottam a Developer Options-t, van ott egy olyan rész, hogy "limit background process" valami háttérfolyamat limit, de nem tudom milyen hatást váltana ki, ha korlátoznám. Ezzel kapcsolatban van-e valami tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79690) pudingstyle


pudingstyle
tag

Valakinek van tapasztalata a gsm boltokban jóval olcsóbban, OEM készülékként hirdetett telefonokkal?
(Gyári doboz nélkül, zacsiban a telefon és töltő, 0% áfával.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 D821

(#79691) erahurka válasza pudingstyle (#79690) üzenetére


erahurka
félisten

Kerülendő. Garancia gyakorlatilag nincs rá. A bolt ad 1-2 évet de semmire se jó.

(#79692) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na mégegy kör, aztán igérem befejezem:

Végül 3 készülékre redukáltam a napok alatt kialakult népes listát:

Android vonalról a Lenovo Vibe X2 maradt 94k-ért (legalábbis nem találtam jobbat, 2 év normális, elismert üzletlánci garanciával)

Pro:
- Sok app
- Android
- Nagy kijelző
- Erős, időtállónak tűnő HW
- A márka
- 2év jófajta garancia

Kontra:
- unibody kialakítás (bár ez talán a 2 év gari miatt nem gond)
- Android (főként sebességbeli és biztonsági problémáktól tartok. Attól félek, hogy megveszem a készüléket, és majd' 100k-ért is lesznek mikrolagok. Alaptalan a félelmem? Vírusoktól mennyire kell tartanom?)

WP vonalról két lehetőség lenne:

830:
Pro:
-Nagy kijelző
-Erős HW
-Nokia
-2 év Nokia care garancia
-cserélhető akksi
-biztonság
-MS szolgáltatások integrációja
-(Cortana)
--nagyobb fokú integráció a Windows 10-zel

Kontra:
-viszonylag kevés app (sajnos 8X tulajkét szembesültem ezzel bármennyire is szeretem a WP-t)

930:
Pro:
-Nagy kijelző
-Flagship
-Nokia
-biztonság
-MS szolgáltatások integrációja
-(Cortana)
-nagyobb fokú integráció a Windows 10-zel

Kontra:
-1 év sufnigarancia
-viszonylag kevés app (sajnos 8X tulajkét szembesültem ezzel bármennyire is szeretem a WP-t)

Ti mit választanátok a helyemben? Tudom, hogy a legésszerűbb döntés jelen helyzetemben a droid lenne az appok miatt, csak a rossz emlékek még nagyon erősen élnek a 2.3-as időkból. Van valami alapja a félelmemnek a lollipoppos időkben?

Köszi!

Üdv. core2

(#79693) #70516736 válasza Neil Watts (#79692) üzenetére


#70516736
törölt tag

A honor6 miért esett ki?

(#79694) Neil Watts válasza #70516736 (#79693) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja igen, tényleg, azt is néztem. Hm 97... Rezeg a léc. Ha jól látom az edigitalnál a 3GB-os verzió van, az gondolom azért csak elég lesz hosszabb távon.

4.4-gyel adják, még ha jól láttam viszont nincs rá Lollipop.
Viszont (számomra) eléggé ismeretlen a benne dolgozó CPU. Hogy viszonyulhat az X2 teljesítményéhez?

A másik meg ha jól láttam a telefon nem minden verziója támogatja a 800MHz-et, ami Voda lte miatt érdekes (edigitalban a H60-L04-t adják tudtommal)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#79695) Dalee


Dalee
aktív tag

Sziasztok,

A lányomnak szeretnénk ma megvenni az első telefonját. 30 eFt-nál nem nagyon szeretnék többet kiadni érte.

Most akciós a Samsung Galaxy core 2 duos (29.000 Ft).

Szerintetek jó lesz kezdő telefonnak (internet, zenehallgatás, egy két játék)?

(#79696) Dalee válasza Dalee (#79695) üzenetére


Dalee
aktív tag

Esetleg S3 mini még beleférni 35.000-ért

[ Szerkesztve ]

(#79697) Ájvé válasza Dalee (#79696) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem erőltetném, Lenovo A328 ennyiért belefér és sokkal jobb választás, vagy A536 ha nem zavar az alacsony képpontsűrűség.

(#79698) erahurka válasza Neil Watts (#79694) üzenetére


erahurka
félisten

Ne haragudj, nem emlékszem mennyire fontos neked a kamera. Ha nem túl erős szempont, akkor WP vonalon a 735 vagy a 640 jobb vétel a 830-nál, ugyanaz a hardver jóval olcsóbban. A fő különbség, hogy ezekben gyengébb a kamera.

Abból amit felsoroltál, 830-at nem vennék mert túlárazott. A 930 jó lenne, de sufni garival necces. Szóval marad a Lenovo.

Dalee: Fontos hogy Droid legyen? Lumia 535 korrekt áron megy, 5", 1 giga ram, 4 magos belépő proci. Meg fogja kapni a Win10-et.

[ Szerkesztve ]

(#79699) Quasi_modo válasza hegyitaho (#79683) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

(z3c nagy akksija is szimpi, csak az a színhelytelen kijelző...).
Láttad te már azt a kijelzőt?

valami

(#79700) gradient99


gradient99
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy új telefont, az sem baj ha kínai.
Maximum 40000-50000Ft, ha alatta van, nem baj
Csak új, vagy hibátlan állapotú használt
Ha kártyafüggő, akkor csak Telenoros jöhet szóba
Minél nagyobb üzemidő, de lehetőleg azért qHD, és Snapdragon400 szint alatt ne legyen
Operációs rendszer mindegy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.