Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) pepe4 válasza Ájvé (#78800) üzenetére


pepe4
tag

Sajnos elég húzós az ára. 145000 - ért Sony Xperia Z3 tudnám most megvenni függetlenül. Szerinted az jó vagy olyan ár szegmensben valami más?

(#78802) Ájvé válasza pepe4 (#78801) üzenetére


Ájvé
veterán

Árat nem mondtál, azért írtam. Gyári garanciával jó a Z3 ennyiért.

(#78803) nababika


nababika
aktív tag

Na! Két versenyző maradt talpon Xiaomi Redmi note 4g es Honor 4x. Illetve jött meg hozza egy Kingzone Z1 4G LTE - MT6752 nevű készülék, amit egyik webshopban sem találtam. Ha esetleg tudnátok ajánlani magyarországi webshop-ot az nagyon jó volna. A lényeg, hogy június 22-július 5 ig vagyok Magyarországon és ez idő alatt meg kéne jönni a telefonnak. Ja és az igényeim megnőttek, jó volna a dual sim.

(#78804) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne venni valami belépő szintü, kis méretű okostelefont a Vodafonnál 2 éves előfizetéssel , ami azért megüti a használható szintet...
Telefonálásra használná... a többi nem lényeges... (Tudom furán hangzik..) :DDD

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#78805) McLaca


McLaca
őstag

LG G3, Honor 6, 1+1? Melyiket szeressem?
LG-re fáj a fogam, de vannak suta dolgai, amik ha előjönnének nálam, csúnyán néznék rá.
1+1 is nagyon szimpi a gyári CM ROM-mal és az eszméletlen részletes testreszabhatóságával (EQ, fényerő), G3 árában mérik most, csak a garanciális ügyintézése macera, ami a fix akku miatt határozottan hátrány.
Honor meg csak azért, mert Huawei és itt is elég sokat látom ajánlani, bár az nem Snapdragon 801.
Igazából lehetséges alternatívákat keresek a G3 helyett kb. azonos árban, kb. azonos "élménnyel", de ha semmi meggyőző, akkor marad az.
Ellenvélemény? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#78806) erahurka


erahurka
félisten

Kijelző: max. 5" 720p-1080p
OS: Android
Belső tárhely: min. 16 gb
Korrekt hardver (snapi 410 felett 2 giga rammal)
Jó kamera, lehetőleg manuális móddal (záridőt is lehessen állítani)
Ár: Max. 100 függetlenül gyári garival.
Létezik egyaltalan ilyen telefon? :D
:R

(#78807) Zeki válasza nababika (#78803) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kingzone nincs hivatalos forgalmazásban itthon. Max kéz alól valami apróhírdetésben.
Mindenesetre NEKEM eszembe nem jutna egy lapon említeni 2 minőségi világmárkával.

(#78808) Bdanyy válasza lambda5 (#78804) üzenetére


Bdanyy
addikt

Lumia 535/640 szerintem tökéletes erre, legalább később sem lesz lassú. Alap droidot nem ajánlanék :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#78809) Zeki válasza erahurka (#78806) üzenetére


Zeki
nagyúr

edigital.hu Honor 6.

(#78810) #22743424 válasza erahurka (#78806) üzenetére


#22743424
törölt tag

OnePlus One 0,5-től akár egészen 8-ig lehet a záridőt változtatni tudtommal de többet a topikjában tudnak mondani szerintem.

(#78811) nababika válasza Zeki (#78807) üzenetére


nababika
aktív tag

Oksi. Ez egy ész érv, elfogadom. Esetleg azt hogy tudnám kideríteni, hogy a Honor 4x be milyen sim való. A Galaxy Note 2 sim ami az a pici, nemtudom mi a neve, na az jó bele?

(#78812) Benetto


Benetto
csendes tag

Sziasztok! :)

Néhány hete foglalkoztat a téma, hogy milyen telefont lenne érdemes megvennem, ebben szeretném kérni a segítségeteket!
Három darab termék között hezitálok, mindegyikhez van pozitív és negatív véleményem is, de kíváncsi vagyok, hogy az itteni hozzáértők mit tanácsolnak egy a témában laikus embernek.
Nos a három termék a következő: -Samsung Galaxy S5 (16GB)
-HTC One M8 (16GB)
-Iphone 5S (16GB)
Ezekhez segítségül egy összehasonlító LINK, amelyben minden adat + ár megtalálható.
Kártyafüggetlenül szeretném megvásárolni, valószínűleg az árukereső.hu oldalról, mivel itt találtam a legolcsóbbnak.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, remélem tudtok segíteni, és a válaszokhoz kérlek írjatok néhány indokot is, hogy miért ez vagy miért az, ne csak a termék nevét. :R :R

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#78813) Bdanyy válasza Benetto (#78812) üzenetére


Bdanyy
addikt

Mindhárom telefon nagyon eltérő, tök más előnyökkel hátrányokkal. Mik a szempontjaid, mire használod leginkább majd?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#78814) Benetto válasza Bdanyy (#78813) üzenetére


Benetto
csendes tag

Szeretném ezt használni legalább egy 3-5 évig, szóval a megbízhatósága fontos, mivel nem szeretnék szervizekbe mászkálni vele. Általános használatra lenne, gps, netezés, fényképezés ilyesmi.

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#78815) Zeki válasza nababika (#78811) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#78816) nababika válasza Zeki (#78815) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszönöm. Akkor eldőlt. Maradok a Honornál, remélem nem bánom meg.

(#78817) Bdanyy válasza Benetto (#78814) üzenetére


Bdanyy
addikt

Akkor az M8 máris kiesett a nagyon nehezen cserélhető akku miatt, pedig leginkább azt ajánlottam volna a Sense miatt, illetve kamerában is elmarad a másik kettőtől.

Az S5-ben mondjuk könnyen tudsz akkut cserélni később is bármikor, de ebben talán az i5 sem sokkal bonyolultabb. Netre szerintem kicsi a 4".

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#78818) Zeki válasza nababika (#78816) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van topikja is. Nem bánta meg senki.

(#78819) Benetto válasza Bdanyy (#78817) üzenetére


Benetto
csendes tag

Sok véleményt olvastam és többen is írták, hogy a Samsung S5 kamerája folyton bemondja az unalmast, meg hogy széria hibás a kamerájuk stb... A Iphone viszont nagyon hamar lemerül, meg nem bővíthető. :/ Nem tudom melyik lenne a jobb választás, mert sokan mondják hogy túlárazott az Iphone és nem éri meg a márka miatt kiadni a plusz pénzt, viszont ha tényleg sokkal megbízhatóbb és nem lesz vele bajom akkor nekem megéri az a plusz 20ezer Ft. Egyébként jelenleg egy régi Samsung Galaxy Ace telefonom van, ezzel semmi bajom nem volt az évek során, csak már eléggé elavult és szeretnék egy újat.

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#78820) kali válasza Benetto (#78819) üzenetére


kali
legenda

szia,

legalább annyi hibát olvashatsz az iphone 5s esetén is, meg úgy általában szinte minden telefon kapcsán, tökéletes sajnos nincs, pont úgy akad/kifogható problémás 5s is, mint bármilyen más típusú.
az viszont nem teljesen igaz, hogy nagyon hamar lemerül az iphone 5s, telefonálásban és készenlétben valóban kevesebbet tud például az s5-nél, de kijelzős használatban nem feltétlenül marad el.
nézőpont kérdése a túlárazott iphone - manapság egy csúcskategóriás samsung...stb. is kerül annyiba, mint az iphone -, de akik azt mondják, hogy a márka miatt nem éri meg a pénzét, azok jellemzően nem nagyon használtak még olyat és inkább elfogultan nyilatkoznak, mert a maga módján jó az.
itt találsz egy elég jó alapot a különböző típusok összehasonlítására, külön a készenlét, beszélgetési idő, és különböző kijelzős használatokat is kiértékelve; link tudod rendezni név és kategóriák alapján is.
3, de pláne 5 évre bátor dolog tervezni bármelyikkel is.
írtad, hogy a legolcsóbbakat nézted az árukereső által összeválogatva, de érdemes tudni, hogy ott - és máshol is - a legolcsóbb ajánlatok általában okkal olcsók, például nem (hazai) gyártói, hanem csak bolti garanciás termékek, nem rendes áfás számlás, hanem csak "használt" 0% áfás, illetve néhány gsm üzletben a legolcsóbb ár csak a készüléket és a töltőt tartalmazza, a tartozékokat (fülhallgató...stb.) nem, azok már felárasok, szóval odafigyeléssel kell vásárolni!

[ Szerkesztve ]

(#78821) BenHans válasza Benetto (#78812) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

A reális elvárás max. a 3 év és nem több.

Mindhármat ki lehetne zárni valami miatt, de az S5 lenne az első amit lehúznék a listáról ha fontos a sima működés...

Én lehet ránéznék inkább aprón egy i6-ra. Kb olyan áron mozog gyártói garival, mint amennyibe kerülne egy M8 vagy i5S újonnan gyártóival. Így meglenne a stabil működés, a nagyobb kijelző, a jó kamera és a hosszabb távú support is.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78822) bubuka80 válasza kali (#78820) üzenetére


bubuka80
tag

Nagyon OFF. Ezen én is gondolkodtam mikor megvettem a telefonom, de nem jöttem aztán rá, miért gáz a használt (de új), 0%-os áfás telefon? Azt értem, hogy nem lendíti magaslatokba a gazdaságunkat, de mi az egyéb hátránya? Nem kötekedésből, csak érdekelne. Sztem garanciánál sem hátrány. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#78823) hroberto válasza bubuka80 (#78822) üzenetére


hroberto
veterán

A garanciánál hátrány igazán, mert az sok esetben csak papíron létezik az ilyen vásárlások esetén.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#78824) bubuka80 válasza hroberto (#78823) üzenetére


bubuka80
tag

Köszi a választ, bár ez azért nem minden esetben van így. Nekem gyártóit adtak, de bizalmatlan voltam (pont a 0% áfa miatt) és lecsekkoltattam a hivatalos márkaszervizben IMEI alapján és valóban van rá 2 év gyártói garim. Azt hittem van valami egyéb hátrány, ezért kérdeztem meg.
Be is fejeztem, bocs az off-ért.

(#78825) Benetto válasza kali (#78820) üzenetére


Benetto
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a linket és a választ! :)
Egyébként ezt tudom a legolcsóbbat úgy értettem, hogy nem szolgáltatónál és egyéb boltban mert ott sokkal drágábban, az árukeresős boltoknál azt a csomagot néztem, ahol minden tartozék + gyári garancia magyar menü ilyesmi, ami drágább, de azért köszönöm, hogy szóltál! :R

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#78826) mike1334 válasza bubuka80 (#78822) üzenetére


mike1334
veterán

Plusz nem egy esetet hallottam/olvastam itt, ahol jelezték, hogy visszaéltek az adataikkal. (papíron a fórumtárstól vették a "használt" 0 perces telefont, mint magánszemélytől..aztán amikor egyszer megbuknak lehet menni szépen tanúskodni rendőrségre, NAV-hoz stb..)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#78827) Benetto válasza BenHans (#78821) üzenetére


Benetto
csendes tag

Szia!

Igen néztem i6-ot is, csak azok már nagyon drágák nekem, nem akartam kiadni érte ennyi pénzt, viszont nem is nagyon találtam használtat, mivel ki adná el a legújabb i6ot? Max akinek hibás vagy valami baja van vele, gondoltam én. :D Ránéztem itt aprón, de furcsa nekem hogy ennyivel olcsóbban adják az "új" telefonokat, megbízható ez? :/ Vagy azért mert nem magyar a menü és nem is újak?

[ Szerkesztve ]

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#78828) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősnek kellene telefon. Amit elmondott róla, hogy szeretné, ha jó fényképet csinálna, jó videót, és szeretne esetenként rajta filmezni, megbízható telefon kell neki. Mondta, hogy 2 GB RAM-ot szeretne, de igazából szerintem ha csak 1.5 GB, és használható, akkor örülne neki. Android vonalon szeretne maradni.
Mindenképp hivatalos forrásból szeretné, hogy gyári garancia legyen rajta. A LG G2-vel szemezgetett, de az már nem fér bele keretbe, ami kb 80.000 Ft, ha hivatalos forrást nézünk, használtat nem szeretne. Ehhez hasonlót keresnék neki. Kaptam már egy tippet, hogy Samsung Galaxy S3 Neo, a Media Marktban lenne is ennyiért.
Fontos szerintem tudni, hogy Sony Xperia E-telefonról van váltás, szóval szinte minden más telefont jobbnak élne meg ilyen árkategóriában.
Miket lehetne még ajánlani, és honnan?

Előre is köszönöm segítségeteket! :)

(#78829) DS39 válasza oliwire (#78828) üzenetére


DS39
nagyúr

Huawei Honor 4C

(#78830) oliwire válasza DS39 (#78829) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! És ez hol vásárolható meg hivatalosan itthon? Beírtam a Google-ba, de nem nagyon találtam.

(#78831) Superhun válasza oliwire (#78830) üzenetére


Superhun
addikt

Például Edigital, SpeedShop. Honor 4C-re keress rá, Huawei nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#78832) DS39 válasza oliwire (#78830) üzenetére


DS39
nagyúr

Extreme Digital - 54k

és még akár -10%-os kupon is érvényesíthető rá, bár csak Honor-ként jegyzik, de a Huawei gyártja. (ők meg a Huawei okostelókra adnak ilyen kedvezményt)

(#78833) oliwire válasza Superhun (#78831) üzenetére


oliwire
őstag

és (#78832) DS39

Köszönöm, az volt a gond, hogy Huawei-t is írtam! :) :R

(#78834) BenHans válasza Benetto (#78827) üzenetére


BenHans
addikt

160-170 környéke teljesen reális érte. Az állapot a lényeg és hogy legyen rá rendes garancia, nem gsmboltos nesze semmi fogd meg jól gari. Mondjuk jó ha minél fiatalabbat keresel mert annál tovább lesz rá garancia ami fontos ha legalább 3 évig szeretnéd használni.

Na meg van egy pár hívő is, aki az új modell megjelenésének közeledtével pár ezerrel olcsóbban is eladja hogy kipótolhassa és már mehessen ácsingózni az újért. :D

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78835) maczera


maczera
aktív tag

Samung Galaxy S4-ről mit lehet tudni? Használható, vagy ellenjavallott? Ha igen, akkor hol kell venni, hogy "jó" garancia legyen rá?

Az első dolog, ami engem zavar, hogy többféle típust látok emlegetni (i9500, i9505, i9515). Ezek mennyire különböznek felhasználói élmény vonatkozásában?

A másik dolog, ami nagyon zavar, az az ára. De nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán olyan versenytárs, ami alacsonyabb áron tudná mindezt (pl. DLNA-t is).

Sajnos, nem nekem kell a készülék, így nehezebb megtalálni a jó kompromisszumot...

[ Szerkesztve ]

(#78836) m1lan válasza maczera (#78835) üzenetére


m1lan
őstag

i9506-ban Snapdragon 800 van már, a többiben Snapdragon 600.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78837) Zeki válasza DS39 (#78832) üzenetére


Zeki
nagyúr

Milyen kupon?

(#78838) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Telefonvásárlás előtt állok. Jelenlegi 2 befutó a Xiaomi Mi4 és a Huawei Ascend Mate 7. Melyik érné meg jobban? Hosszú távra tervezem a telefont. Pro és kontra érdekelne a két telefon mellett.

(#78839) BenHans válasza Zeki (#78837) üzenetére


BenHans
addikt

[link]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78840) monti0222w válasza 2thletme2day (#78838) üzenetére


monti0222w
addikt

Válaszoltam a Mi4 topicjában. :)

(#78841) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Unokatesóm keres telefont 60e Ft környékén.
Összesen két kritériuma van:
1. Lehetőség szerint lehessen részletre venni (Media Marktban tervezi)
2. Elsődleges, hogy lehessen vele viszonylagosan jó minőségű fotókat készíteni, az árához képest!

Van ilyen készülék, vagy teljesen irreális az elvárása?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#78842) Gery1987 válasza Dolphine (#78841) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

MM-ben csak óvatosan a részletes vétellel. Az ott sok esetben THM-es vagyis többe kerül mint amit kifizetne érte egy összegben.

Akkor már inkább szolgáltatónál. Ott nincs THM. Ha ragaszkodik a részlethez.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#78843) Dolphine válasza Gery1987 (#78842) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm!
Másodszor a 60e kategóriában tudnál ajánlani mobilt azzal a feltétellel, amit írtam? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#78844) Zeki válasza BenHans (#78839) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Huawei-re van, nem Honorra.

(#78845) Aranygyerek válasza Flind (#78678) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi, én is ezt ajánlottam neki.

Privire válaszolni illik.

(#78846) Krisz79


Krisz79
őstag

Kezdek Én is elmerülni a témába... (ismét) :)
Lg G3 és Note 4 amiket nézegetek. Illetve bejelentkezett a képbe : (Honor 6. Htc M9, Iphone6 is) Utóbbi 2-t még drágállom!
:G3 az elfogadható mérete és a komolyabb megjelenésű ház tetszik.
:A note 4-et sokan ajánljátok. (soha nem voltam samu fan.)
Amiért elgondolkodtam a cserén: jobb kamera és újabb tipús, picit meguntam.
De legalább annyira "reccenés" mentes legyen az utód, mint most a Nexus5-n az 5.1.1.
(Am. nagyon szerethető telefon számomra!)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#78847) Gery1987 válasza Dolphine (#78843) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ennyiért S3 Neo v Lumia 730. Szerintem.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#78848) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok milyen telefont ajánlotok:
50K lenne az ideális ár de ha van valami nagyon jó ajánlat mehet följebb is.
Mindenképpen magyarországról szeretném rendelni.
Os: Android
Nagy aksi (napi 4 óra telefonálás sem ritka),
Jó minőségű mikrofon és telefonáláshoz használt hangszóró,
Jó jelerősség,
Legalább 8 mp kamera +led,
5" nem nagyobb kijelző
És a legfontosabb hogy gyári szoftverrel nagyon stabilan működjön.

Ja és 32 gb rom vagy sd bővíthetőség

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#78849) Dolphine válasza Gery1987 (#78847) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#78850) erahurka válasza Dolphine (#78849) üzenetére


erahurka
félisten

Én még egy Lumia 640-et is bedobnék ha szimpatikus neki a Windows Phone. Olcsóbb a 730-nál de nem csinál annyival rosszabb képet.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.