Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) TeebyKay válasza Joe Swanson (#79249) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az egyik, ha nem a legjobb ár érték arányú telefon a piacon :)

(#79252) Zeki válasza Joe Swanson (#79249) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hát ne félj!

Sőt a Honor 6 loop antennás. Jobb térerővel dolgozik mint a többi telefon.

(#79253) pavicevic válasza amerigo (#79244) üzenetére


pavicevic
tag

bármi gond, probléma a telefonnal? akksija milyen? és a memóriakezelés?
nagyon gondolkozom egy ilyenen

(#79254) GSPLR válasza maglew (#79240) üzenetére


GSPLR
senior tag

. . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . .

Huawei

(#79255) amerigo válasza pavicevic (#79253) üzenetére


amerigo
aktív tag

Két napja használom, úgyhogy aksi nem releváns ~ 6h kijelzőidő, memóriakezelés hibátlan.
Nos a gond? nincs RDS :D ennél nagyobb egyenlőre nincs

[ Szerkesztve ]

(#79256) pavicevic válasza amerigo (#79255) üzenetére


pavicevic
tag

akksira nagyon kíváncsi vagyok, tudnál majd néhány nap múlva helyzetjelentést adni róla? :)

(#79257) fodin válasza macimeister (#79250) üzenetére


fodin
tag

Pl. LG (G2, G3) jó alany hozzá.

(#79258) macimeister válasza fodin (#79257) üzenetére


macimeister
aktív tag

Huawei, jelenleg kicsit hozzájuk húz a szívem.

(#79259) amerigo válasza pavicevic (#79256) üzenetére


amerigo
aktív tag

Jelenleg 51% akksi, 3ó 47 perc kijelzőidő. majd beírom pár nap múlva a topikjába.

(#79260) Just_Reboot válasza macimeister (#79258) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nexus 5 nem játszik?

(#79261) erahurka válasza amerigo (#79255) üzenetére


erahurka
félisten

Vettél egy 4C-t? Háttértárral hogy állsz? Nem kevés a 8 giga? :R

(#79263) amerigo: Az korrekt! Kár hogy nem ismeri az LTE hálózatot, lehet tennék vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#79262) macimeister válasza Just_Reboot (#79260) üzenetére


macimeister
aktív tag

Játszana, ha verseny képes lenne, de valahogy most nem tudnak meggyőzni. Ha nexus 5 idejében váltottam volna az amúgy még most is használt galaxy nexusomról akkor egyértelmű. Most már kicsit koros. Én még régi vágású vagyok és nem szeretnék év múlva cserélni. Nexus 6 volt az esélyesek közt, de nem sikerült unikumra.

(#79263) amerigo válasza erahurka (#79261) üzenetére


amerigo
aktív tag

Egyenlőre nem, meg lehet adni alapértelmezettnek az SD-t.

(#79264) Just_Reboot válasza macimeister (#79262) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"Nexus 6 volt az esélyesek közt, de nem sikerült unikumra."

Mi a baj vele, a mérete?

(#79265) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok egy ideje nem követtem a kihozott telefonokat, konkrétan fogalmam sincs most mi van merre mennyiért. Egyenlőre csak érdeklődés szinten kérdezem, de később lehet, hogy komolyra fordul a dolog. Távlatban egy hónap lenne. Függetlenül, vagy vodafone flottában. Szürkeimportot hagyjuk légyszíves, ha független megbízható, boltokkal rendelkező gyári garanciás telót szeretnék, lehetőleg 2 év garival legalább, szóval míg a szerződés tart. Ha függő, akkor vodafone flotta lenne.

Most egy Lumia 630-am van, amivel majdnem teljesen elégedett vagyok. A vaku hiányzik nagyon ritkán, egy nagyobb kijelző, és ha már váltanék több ram, de más különösebben nem. Mindenképpen előre szeretnék lépni, ha most költök egy telefonra, akkor ne s400 legyen benne, ami 2 éve is alsó kategória, azóta haladtunk a korral. A wp-t preferálom, de igazából androidra is kíváncsi vagyok mennyit haladt azóta.

Árban igazából a best-buy-t keresem, ami a legtöbbet nyújt. 30-60 ezer lehet a korlát.

A segítséget köszönöm!

(#79266) erahurka válasza -Faceless- (#79265) üzenetére


erahurka
félisten

WP vonalon ennyiért csak Snapdragon 400 van sajnos. :(
Ami azt illeti, WP vonalon most egyedül a 930-ban van jobb SOC. Még a 830-ba is 400-at tettek...

Nézz rá szerintem a Honor 4C-re, nagyon korrekt darabnak tűnik. A játék remélem nem létszükség, abban nem tűnik acélos telefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#79267) -Faceless- válasza -Faceless- (#79265) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szerk.: Még annyi, ha minden előrelépést azt kivéve, akkor jó lesz ott a s400 is. Igazából eddig sem volt vele gondom.

#erahurka Az fantasztikus, nem létszükséglet, de alap játékokkal szoktam azért elütni az időt. A 4C annyira nem tűnik előre lépésnek, hogy akkor már meg sem érné váltani.
Ahogy lapozgatom az oldalakat csak a 640 xl-t találtam, ami így elsőre megtetszett, de így 2015 közepén s400-al 65 ezres árcédulát írni már lopás közelében jár.

[ Szerkesztve ]

(#79268) macimeister válasza Just_Reboot (#79264) üzenetére


macimeister
aktív tag

Az ára nincs összhangban a tudásával szerintem. Valahogy nincs meg az az érzet, hogy itt tényleg mindent beleadott a google és a felkért gyártótól a maximumot várta el, ha már ez egy referencia telefon akar lenni. Bár lehet csak én érzem így. Lehet rosszul gondolom

(#79269) BenHans válasza maglew (#79240) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :) Jól döntöttél hogy feltetted a kérdésed, alább leírom miért.

Te jó ég! :Y Névtelen?? :W Legalább az ASUS és a HTC ne legyen már névtelen könyörgöm, de ott a Lenovo és a Huawei is... :U
Ez a másik: "Sony meg az LG a legmegbízhatóbb telefonok, ill NokiaLumia, de winphone-tól félek, és de drágák"

Ha ezeket mondta neked valaki akkor verd meg vagy valami, de ne hallgass rá!

Akkor az alternatívák: WP: Lumia 640 Android: Honor 4C, olcsóbban 3C, /esetleg Huawei G620s, Moto E 4G 2nd gen/

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79270) erahurka válasza -Faceless- (#79267) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tűnik előrelépésnek? 2 giga ram, kb. Snapdragon 615 szintű SoC, HD kijelző és 13 MP-s kamera nem előrelépés egy Lumia 630-hoz képest?

Lumia 640 50-ért megy ha WP-t akarsz. Ugyanakkora előrelépés mint az XL, max a kamera gyengébb kicsit mint abban.

(#79271) Just_Reboot válasza macimeister (#79268) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem a legnagyobb bajom vele az a qurva amoled kijelző, már be van égve az állapot és a navigációs sáv. (de leszarom, így is imádom :) ) A következő nexusra viszont kíváncsi leszek, bár az S810 miatt szerintem hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#79272) kali válasza erahurka (#79189) üzenetére


kali
legenda

az iphone 5c a jövő év szeptemberéig minimum kapja még a frissítéseket, illetve ha folytatja az apple a 4s esetén idén bevezetett hosszabbított módit, akkor legalább egy évvel tovább.

(#79273) macimeister válasza Just_Reboot (#79271) üzenetére


macimeister
aktív tag

Én is imádom a jelenlegit :) one+ van még terítéken erősen

(#79274) itouchfan


itouchfan
senior tag

olcsóbb kategóriás sony telefonokról mi a vélemény? mit gondoltok jó vétel lehet egy:
sony xperia e4, vagy e3?
ill. a navon mizu készülékekről mik a tapasztalatok?

használata: netezés, facebook, elfogadható minőségű fényképek készítése lenne.

előre is köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#79275) #70516736 válasza itouchfan (#79274) üzenetére


#70516736
törölt tag

E4g ;-)

(#79276) itouchfan


itouchfan
senior tag

[és ez?] jó véleményket írnak róla, csak a kamerát említik mint gyenge pont...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#79277) #70516736 válasza itouchfan (#79276) üzenetére


#70516736
törölt tag

Azt az mtk cuccost 512 mb rammal 2015 közepén már nem venném meg
3 éve az Y300 amba már ez a cucc volt

Vodafon smart prime már ha vodás vagy
Ez alatt nem vennek droidot
Ha olcsó kell akkor wp
Lumia 435, 532, ha fenyképezni is akarsz akkor 630 egy gigás változata

[ Szerkesztve ]

(#79278) itouchfan válasza #70516736 (#79277) üzenetére


itouchfan
senior tag

igaz, ez elkerülte a figyelmem..köszi :R prestigiokról jókat lehet olvasni, lehet megpróbálok egy windowsos, olyat, vagy lumiát..nem tudom még de köszi a segítséget :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#79279) #70516736 válasza itouchfan (#79278) üzenetére


#70516736
törölt tag

Inkább lenovó A328 lite

(#79280) erahurka válasza itouchfan (#79278) üzenetére


erahurka
félisten

Windows Phone-ból csak Lumiát. Másnak nincs értelme egyelőre.

(#79281) agymenő


agymenő
tag

Sziasztok.

Milyen okos telefont tudtok nekem ajánlani a következő kritériumokkal? :)

Nekem főleg netezésre és zenehallgatásra kell játék nem érdekel de azért ne legyen csiga telefon :)
és a külső hangszórója hangos legyen oprendszer mindegy és a márka is.

maximum 30 000ft szánnék rá de nem baj ha minél kevesebbet kell.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#79282) TeebyKay válasza TeebyKay (#79134) üzenetére


TeebyKay
őstag

Közben utánanéztem és nem is note 4g csak sima note telefonról van szó (bár szerintem ez a kijelző árán nem változtat). Van arra lehetőség, hogy máshonnan olcsóbban beszerezni ezt a kijelzőt és kicseréltetni, mint a márkaszervizzel?

(#79283) Zeki válasza agymenő (#79281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezt a telefont sokan dícsérik:
THL 4000

(#79284) Just_Reboot válasza macimeister (#79273) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Eredetileg én is azt akartam, de sajnos az LTE 800 hiánya miatt kiesett.

(#79285) Bdanyy válasza agymenő (#79281) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

Használt lumia 535-öt néznéky vagy kicsit drágábban htc one minit. Vagy ha nem zavar a rossz kijelző, akkor újonnan lumia 532-t.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#79286) erahurka válasza Bdanyy (#79285) üzenetére


erahurka
félisten

Akinek fontos a böngészés nem ajánlanék Windows Phone-t. Kár hogy ilyen trágya az IE, pedig csodálatos OS lenne azoknak akiknek nincs nagy igényük.

(#79287) maggi1886076 válasza agymenő (#79281) üzenetére


maggi1886076
addikt

Lumiak közül választanék. Az belefér az ár kategóriába is.

Erahurka: ennyi pénzért kompromisszumok is vannak.androidban főleg nem talál ennyi pénzért semmit sem.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#79288) DS39 válasza erahurka (#79286) üzenetére


DS39
nagyúr

azért ez nem sokáig lesz így. egyrészt mert a 10-essel jön az Edge, ami jobb lesz, mint a mostani IE, másrészt (bár nem használtam), de van hivatalos Opera Mini WP-re. ami androidon nekem az egyik kedvencem volt, főleg az adatspórolása miatt.

Bdanyy: nem olyan rossz az a kijelző, én megnéztem élőben, a színek egész jók, a betekintési szög ami gyenge, viszont az érintésre hibátlan, nem olyan érzéketlen, mint az 535-é.
(amúgy tényleg kár, hogy 532-be nem sikerült legalább egy olyan IPS-LCD-t tenni, mint ami az 520-ban volt)

[ Szerkesztve ]

(#79289) erahurka válasza DS39 (#79288) üzenetére


erahurka
félisten

Az a baj hogy két éve hallgatom, hogy majd a következő frissítés így meg úgy, aztán csak instabilabb és bugosabb lett mint előtte volt.

Mondjuk jogos, hogy ennyi pénzért Androidon így is komolyabb kompromisszumokat kell kötni mint Windows Phone-on.

(#79290) m1lan válasza erahurka (#79289) üzenetére


m1lan
őstag

Ha jól látom, 620-ad van. Azon már érdemi előrelépést nem fogsz tapasztalni, nem véletlenül jön 4 maggal és 1 giga RAM-mal most már minden WP eszköz minimum.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79291) Devas válasza m1lan (#79290) üzenetére


Devas
őstag

Amennyire minimalista felülettel rendelkezik a WP, ez a hardwares szükséglet számomra teljesen érthetetlen.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79292) DS39 válasza Devas (#79291) üzenetére


DS39
nagyúr

az alkalmazások fejlődnek, és ezeknek azért kell a hardver, nem gondolod? :D
az emberek többsége nem csak a csempéket nézegeti, vagy androidon a szép ikonokat.

gyk.: a gyári alkalmazások is többet igényelnek már, mint mondjuk a 7.5 idején, vagy android vonalon a 2.3 esetén. ebbe kellene belegondolni, nem abba hogy minimál a megjelenés, miért köll a hárdvör nekije? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79293) erahurka válasza m1lan (#79290) üzenetére


erahurka
félisten

Ismerem a telefonom korlátait, nyilván nem várom hogy egy S6 mellé oda lehet majd tenni Win10 után. De nem csak én panaszkodom a bugokra, hanem mondjuk sokan a 735 topikból.

Böngészőből egy dolog hogy a kevés RAM miatt kilép egy komplex oldalnál, de hogy a vissza gombra van hogy 8 oldalt ugrik vissza, betöltött oldal random ide-oda ugrál és hogy pl. Steam-en az előugró szövegdoboz rendszeresen képernyőn kívülre kerül... Ezt nem lehet a gyenge hardver számlájára írni.

(#79294) Devas válasza erahurka (#79293) üzenetére


Devas
őstag

Ugyanolyan smooth maradt a telefon a Denim-el, mikor még a Black és társai idején? Mert én úgy hallottam nem, és erre értettem a hardwares szükségletet.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79295) Frederikk


Frederikk
csendes tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni.

- Árkategória? 0-110000

- Használt vagy új? új

- Hol vennéd meg? T-Mobile előfizetéssel

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? hosszú távra,mostani telefonom most lett volna 3 éves és szeretném ha az új is kibírna legalább 2 évet

- Mire használnád? netezés (facebook,skype,messenger stb.),zene,játék nem fontos,az aksinak legalább ki kéne bírnia 8 órát, ez nagyon fontos lenne!

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? elsősorban android

- Milyen kialakítású telefont keresel? mindegy

Nézegettem egy pár telefont és ami megtetszett az a Samsung Galaxy S4,LG G2,LG G3. Ezeket mennyire tudjátok ajánlani?

(#79296) erahurka válasza Devas (#79294) üzenetére


erahurka
félisten

Hozott annyi újítást, ami azt a kis teljesítménybeli megingást bőven ellensúlyozza. Engem inkább a bugok zavarnak, meg a böngésző kínja.

(#79297) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Édesanyámnak szeretnék belépő szintű okos telefont vásárolni, erre szeretnék ötleteket. A legjobb lenne a Telekom ajánlatából, illetve kártyafüggetlen jöhet szóba. Én a Lumia 530, vagy a 635-re gondoltam első körben. A 635 lehet jobb lenne a nagyobb kijelző miatt ami idős korban jelentős szempont. Viszont Android fronton abszolút tájékozatlan vagyok, hogy esetleg van-e valami jó ajánlat 20000 ft környékén. Előre is köszönöm a segítséget.

(#79298) maggi1886076 válasza bobby_30 (#79297) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nincs. Ne is nézegess androidot ennyiért,a használata kínszenvedés lenne. Maradj a lumiaknal.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#79299) BenHans válasza bobby_30 (#79297) üzenetére


BenHans
addikt

Telekomnál van 635 1GB verzió listaáron 30ért, de ha ott van előfizetés olcsóbban is el lehet hozni. [link]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79300) bobby_30 válasza BenHans (#79299) üzenetére


bobby_30
tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. Még annyi hogy az 530 azon kívül hogy kisebb a kijelzője rendelkezik-e valami más negatív tulajdonsággal vagy a gyakorlatban ugyan olyan jól használható mint a 635. Édesanyám árérzékeny, így sajnos minden ft számít neki.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.