Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) erahurka válasza gradient99 (#79700) üzenetére


erahurka
félisten

Lumia 640, Lumia 735, Honor 4C

(#79702) steveetm


steveetm
őstag

Sziasztok,

Tudnátok mondani pár telefont, amiknek fényképezőgép minőség / ár arányuk jó?
Úgy 50-70 között gondolkoztam, csak android, abból sem kínai.
Bár a K Zoom miatt lehet mennék feljebb is, az felejtős, jó, van alternatíva?

Üdv.: steveetm

(#79703) Zeki válasza steveetm (#79702) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#79704) seadrone válasza dagabor (#79667) üzenetére


seadrone
őstag

jópofa, csak kicsit fosok tőle, support, ilyesmi.
ahogy olvasom, a magyar nyelvet is rá lehet tenni

CineDOG1 ez nagyon komoly, nem tudtam, hogy ilyen is létezik, nagyon furcsa cucc!
utánanézek mit tud, már csak kivancsisagbol is

[ Szerkesztve ]

(#79705) steveetm válasza Zeki (#79703) üzenetére


steveetm
őstag

Köszi, ez valóban az én hanyagságom, de újonnan szeretném.

A lényeg az, hogy nem ragaszkodom feltétlenül zoomhoz, elég valami kiemelkedő az adott kategóriában. De amiket én nézegettem képeket, kb minden telefon egy színvonalat hoz, legalábbis a nevesebb készülékeknél nehéz kirtikán alulit kifogni.
Ezért kezdtem el szemezni a K Zoom-al is, mert itt már tényleg hangsúlyosabb a fényképezés, viszont az ára is:( Más gyártónak meg fogalmam sincs, hogy van-e hasonló készüléke.

Üdv.: steveetm

(#79706) hegyitaho válasza Quasi_modo (#79699) üzenetére


hegyitaho
tag

élőben nem de sok tesztben láttam pontosabb színhőmérsékletű kijelzők mellett, kalibrálás pedig ugye max fényerő csökkenéssel jár tv/monitornál nagyon érzékeny vagyok ezekre. Az se túl szimpi h betörik a hátulja könnyen. Valszeg idol 3 4.7 lesz ha egyszer végre kapható lesz vagy redmi 2s pro

(#79707) steveetm válasza steveetm (#79705) üzenetére


steveetm
őstag

[link]

Ezen az oldalon el van cseszve a S4 referencia képe, vagy az valami etalon telefon? Nem nagyon találok olyan gépet, ami hozná azt a szintet?
Vagy valami más hitelesebb oldal amin össze tudok hasonlítani gépeket ilyen szempontok alapján?

Üdv.: steveetm

(#79708) Devas válasza steveetm (#79702) üzenetére


Devas
őstag

Lumia 735 fényképalbum
Igaz nem android, de ebben az ársávban szerintem a Lumiák a legjobbak.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79709) quailstorm válasza Devas (#79689) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nettó marhaság
csak valami régi szar a megfelelő cpu-ra és kijelzőre, ennyi
legnagyobb baj akkor van, ha API váltás után nem jó semmire az adott app
gépigény, méret nő, funkcionalitás gyakran nem pozitív irányba fejlődik, design meg hányás

úgyhogy én már mennék szifonra, ha átvihető lenne az Asphalt 8 mentés :W
nem mintha iOS nem lenne egyre ocsmányabb

(#79710) erahurka válasza steveetm (#79705) üzenetére


erahurka
félisten

K Zoom képminősége szerintem nem hozza azt a szintet, amit kameramobilként kellene. Beállítások terén viszont frankó, meg az optikai zoom se kutya.

Lumiákra szavazok én is, főleg a Lumia Camera app miatt.

(#79711) steveetm válasza erahurka (#79710) üzenetére


steveetm
őstag

Sajnos nekem is ez a félelmem a K Zoom-al kapcsolatban, ezért reménykedtem, hogy van valami ami esetleg gyengébb HW rovására durva optikát pakol egy picit lentebbi kategóriában, sokkal jobban megérné neke.

A Lumia tippet köszi, de sajnos nem játszik, be van már fixálva a platform.

Üdv.: steveetm

(#79712) Ájvé válasza quailstorm (#79681) üzenetére


Ájvé
veterán

Asphalt 8 egy digitális hulladék, ha már Z1C is kevés akkor miről beszélünk? Ott programozás van nagyon csúnyán eltolva, érdekes Real Racing 3 simán fut Mi3-on, Asphalt 8 meg el se indul. 6752-nek simán vinnie kellene egyébként, Snapdragon 800-ról nem is beszélve, egy vicc ez a bughalmaz.
Egyébként ez nem mindenkinek szempont, főleg nem egy darab játék, mert S410 is elviszi.
Érdekes egyébként a kommenteket elolvasni hozzá playen, egyik írja, király a játék stb. még a másik írja, hogy el se indul, mert a logo után megáll, ebben az a poén, hogy Sony T3 van készülékhez írva mindkettőnél. Erre nagyon szerintem nem is lehet mit mondani, nekem is logonál áll meg, így jártam.
Annyiban biztos jobb egy új mobil, hogy nem fürdött, nem volt ismeretlen módon használva.

(#79713) quailstorm válasza Ájvé (#79712) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eddig szerencsém volt, meg személyes átvétel láthatóan normális eladótól. N95 8GB állapotáért anno képes voltam pár ezer felárat fizetni. Mert az szó szerint újszerű volt mikor megkaptam.

Igen, tudom, hogy hulladék, de ha én erre kapom a pénzt, meg ebben vagyok bajnok, akkor így jártam, menni kell a hülyeségük után. Core2 platformon emulátorral se smooth azért...

Amúgy a Z1c nem kevés neki. S4-ből a klánban meg a valódi van, ami itthon nem került forgalomba. Ott is 40-60FPS közt mozog felvétel közben.
De az S400 meg S410 nem az.

[ Szerkesztve ]

(#79714) Zeki válasza Ájvé (#79712) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem ZTE Blade S6-on gyorsan indul, és jól megy az Asphalt 8. A Real Racing 3 ellenben baromi sokára töltődik be, de aztán gond nélkül megy.

(#79715) Ájvé válasza quailstorm (#79713) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó neked, olyan tulajt találták aki vigyázott rá, nem mindenki ilyen sajnos.
Te írtad, hogy néha az is kevés.
Sok ember logonál tovább nem jut már, láthatóan nem is érdekli a fejlesztőket ezek a problémák (különben megoldották volna a több hónapos problémákat), pénz így is van gondolom, aki tud az játszik vele aki nem az meg így járt. De nem mintha annyira nagyon hiányozna.
Ja hogy közben rögzíted is a játékot egy másik programmal, hát akkor nem kell csodálkozni.
Valódi S4-et nem értem, de mindegy is, van hamis is?

(#79716) pudingstyle válasza erahurka (#79691) üzenetére


pudingstyle
tag

Teljesen jogos amit írsz, viszont ez a bolti garanciák túlnyomó részére igaz lehet. Viszont jelenleg Nexus 5-öt máshol nem tudnék venni, csak GSM boltban. :(

GSMvonalnál OEM készülék 81 420 Ft
B-telnél normál dobozos 100 000 Ft‎

A kérdés az, hogy megéri-e azt a 20 000 Ft felárat egy talán megbízhatóbb, de ugyancsak bolti garancia.

GSMvonal-nál 1 év teljes körű garanciát adnak.
B-telnél 1+1 évet, de ebből a második csak szoftveres, ami kb egyenlő a nullával.

Nexus 5 D821

(#79717) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na Cfc_Boy fórumtárs ajánlására megismerkedtem a Honor 6-tal (egyelőre papíron). Ha jól gondolom a specifikáció alapján ez mindenben ver a gyakorlatban is az X2-t.

Már csak egy kérdés: 100-as palfonig va a sima Honor 6-nál jobb ajánlat?
Ha nincs akkor marad a Honor, csak kérdem ;)

Üdv. core2

(#79718) hegyitaho válasza pudingstyle (#79716) üzenetére


hegyitaho
tag

Látom sikerült egy fekete fehér választ kapnod had árnyaljam a képet. Faterom még gsmline nevű cégnél vette a telóját ami átnevezte magát gsmvonallá és nem foalkoztak a garival mondván nekik semmi közük hozzá (persze...)
Viszont én meg GSM homenál vettem pár éve és saját hibámból széttörtem (komolyabb külsérelmi nyom nem volt rajta) mégis megjavitották.

(#79719) Balion


Balion
senior tag

Szerintetek részletre vásárolt 735-öt el tudok adni valaha?
Árulok egyet egy ideje, de nem nagyon megy el...

(#79720) quailstorm válasza Ájvé (#79715) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itthon Snap600 majd Snap800 volt az S4-ben. De az az S4, ami Samsung, meg hightech meg újítás, az Exynos Octa-core big-LITTLE cucckombó, az EU-ban nem elérhető. Indiában meg valahogy szerzett egyet a klántárs.
Abban SGX van még, valamivel erősebb, viszont fűt, merül, és keveset tudtak belőle gyártani.

Amúgy tényleg egyre gázabb amit művelnek. A legelső Asphalt 8 még a Galaxy S i9000 telón is ment 24FPS-sel max grafikán tükröződéssel, forgalommal, mindennel. Most meg már Snap400-on gondok vannak a csutkagraffal felvétel nélkül is. SGS3 jellegű hardveren meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#79721) Ájvé válasza quailstorm (#79720) üzenetére


Ájvé
veterán

Exynos 5410 volt benne és abban pont a GPU volt a gyenge (SGX544 MP3), bőven gyengébb még az S600-ban található Adreno 320-tól is (51 vs APQ8064T 86 GFLOPS), S800 (I9506) meg végképp jobb nála, minden téren (CPU-ban kevésbé mondjuk, de GPU (Adreno 330) minimum 129 GFLOPS-al 250%-al erősebb).
SGS3-ban Mali400 MP4 van, elég gyenge, nem csak Ashpalt 8-al lehetnek gondjai, játékra gyakorlatilag nem alkalmas ma már.

(#79722) #03372544 válasza pudingstyle (#79716) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nexus5 van kitéve a mediamarktban a westendben, gondolom akkor árulják is.

(#79723) BenHans válasza hegyitaho (#79718) üzenetére


BenHans
addikt

Ilyen szempontból az XXLgsm is megbízható, jó rég megvannak már és az MA! tesztekhez is küldenek sokszor készüléket. Én pl anno náluk vettem a Desire-t 24hó gyártóival original bontatlan dobozban, mégis olcsóbban.
Ettől függetlenül gyártói garancia nélkül igen erős lenne bármilyen készüléket ajánlani. Én is csak akkor ajánlok civilben is bolti garis cuccot ha úgy kérdez valaki hogy tisztában van a dolgokkal és nem zavarja/érdekli vagy miután felvilágosítottam róla és ha mindezek mellett a kijelölt keret indokolja.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79724) hegyitaho válasza BenHans (#79723) üzenetére


hegyitaho
tag

Most h mondod XXL GSM volt :D

(#79725) quailstorm válasza Ájvé (#79721) üzenetére


quailstorm
nagyúr

i9500 9505 9506

SGX eddigre már valóban elavult, de azért látszik, hogy az S600-hoz képest nem fényévekre van. A8-nak meg CPU kell jobban, meg RAM. Az viszont az octában erősebb. Főleg ha mellette még felvételt is készít. Lényeg a lényeg, hogy FPSmeter meg SCR screen recorder mellett egy Alps pályán megvan a 60FPS i9500-on is.

De akkor tudod mit? Ráérek, kikeresem neked a helyzetet, ha már szétoffoljuk akkor legyen is értelme.
Grafikánál meg nem a menüben levehető világítás, meg post process fényeffektekre kell gondolnod, hanem ami az előre definiált profilokban van, és a build.prop-ban való módosításokkal tudod kicsalni. Professzionális szinten fontos, mert nem fogy el a nitro ha van mivel újratölteni.

[link] [link] Ezt tudja az i9500, szerintem elég korrekt.

A többieknek mi van? S4 mini, az például mind felvételre, mint havocra és forgalomra rosszul reagál. Samsung Note 8.0 megint nem jó. Aztán mintha valamelyiknek lenne Snap410 is, de már nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#79726) spider80 válasza Balion (#79719) üzenetére


spider80
őstag

Szerintem fizesd be a hátralévő résztleteket egyben,és kérj róla igazoló papírt. Úgy el tudod adni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#79727) Ájvé válasza quailstorm (#79725) üzenetére


Ájvé
veterán

Magonként S800 erősebb, ha a játék (és többi futó alkalmazás) ki tudja használni a több magot akkor gyorsabb lehet az Exynos. Valószínűleg azért is jobb az Exynos, mert több program fut egyszerre, ez meg 8 magos, GPU-t meg mentesíted a legtöbb teherről ezek szerint, ezért lehet jobb. MT6752 viszont pont ezért lenne jó választás, Mali T760 bőven jobb, mint az SGX544 vagyis ezen nem múlna, Cortex A53 magok meg jobbak, mint az A7 és A15 magok és 8 magos is, így legalább úgy kellene vinni, mint az I9500-nak ha nem jobban. Szóval megerősítetted amit mondtam, hogy MT6752 is elég kell legyen hozzá, persze puding próbája az evés.
2 maggal nem csodálom, ha nem megy a felvétel S4 minivel, S400/410 jobb eséllyel vinné így.

[ Szerkesztve ]

(#79728) quailstorm válasza Ájvé (#79727) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem próbáltam még új MTK-t. Papíron elégedett vagyok velük. Csak találni kéne valami kisebb péklapátot. 4,5 col és alatta. 4,5colnál keret nélkül. Mert nálam sajnos ez is szempont.

Z1c-t pont azért tartom időtállónak, mert a Snap800, ami alapból nem rossz egy a szokásos fullHD-nál jóval kisebb 720-ast hajt meg, szóval nincs megerőltetve.

(#79729) bubuka80 válasza spider80 (#79726) üzenetére


bubuka80
tag

Bár az sem garancia letiltás ellen.

(#79730) Ájvé válasza quailstorm (#79728) üzenetére


Ájvé
veterán

5" alatt tényleg nehéz lesz ilyet találnod.
Z1C tényleg nagyon erős ezen a felbontáson.

(#79731) TayRol


TayRol
veterán

- Árkategória: 60e környéke

- Használt vagy új: mindegy, de legalább fél év garancia legyen még rá. Telekom függő vagy független.

- Hol vennéd meg: Itt az aprón

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont: 1 évre

- Mire használnád: facebook, játék, zene

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is: Android

- Legalább 16 GB belső memória vagy sd kártya bővíthetőség kellene

- 4,7" legalább

Nexus 4 után kellene valami, annál komolyabb. LG G2 esetleg N5 eddig, ami szóba jött. Egyéb más?

[ Szerkesztve ]

(#79732) Polllen válasza TayRol (#79731) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem ebben a kategóriában nem találsz jobbat, mint a g2/nexus 5 max egy phabletet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79733) BenHans válasza TayRol (#79731) üzenetére


BenHans
addikt

Lenovo A7000 lenne a legjobb újonnan, ha be tudod szerezni. Mall-nál 60k volt de már nem árulják.

Olcsóbban 54k a Honor 4C edigital/speedshop.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79734) monti0222w válasza Neil Watts (#79717) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia a Honor 6 marad akkor, mert még mindig ár-érték bajnok, de a Lenovóval sem járnál rosszul.

TayRol: kicsivel többért még fogható Meizu M1 Note, jóféle mobil, jó kamera, komoly méretű aksi, rendszeres frissítések, korrekt hardver, szoftver, stb.

[ Szerkesztve ]

(#79735) seadrone


seadrone
őstag

ha szigorúan 4 colt nézünk, akkor 50e ft-ig mi jöhet szóba?

(#79736) Ájvé válasza seadrone (#79735) üzenetére


Ájvé
veterán

Android esetén gyakorlatilag semmi, iPhone, Windows Phone vagy Blackberry esetleg.

(#79737) kali válasza seadrone (#79735) üzenetére


kali
legenda

vissza az egész, itthon nem kapható a 4" kijelző verziója...

[ Szerkesztve ]

(#79738) TayRol válasza Polllen (#79732) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi a tippet.

(#79739) BenHans válasza seadrone (#79735) üzenetére


BenHans
addikt

Galaxy Xcover 2, de biztos nem venném meg.... De ha kicsi telefon kell akkor Moto E 4G 2nd gen, na ezt már inkább megvenném. És ha megnézed hiába 4.5" kb ugyanakkora mint a 4"-os Xcover [link]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79740) BenHans válasza seadrone (#79735) üzenetére


BenHans
addikt

Itt vannak a még viszonylag kompakt méretű használható készülékek ~50k értékben: [link]

Ízlés, igények szerint nagyjából ezekből lehet válogatni. Ha a Leonra esne a választás akkor fontos hogy a 4G LTE (H340n) verzió legyen, ha a Lumia 635-re akkor az 1GB-os verzió.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79741) m1lan válasza Ájvé (#79721) üzenetére


m1lan
őstag

Játékra alkalmatlan S3? Ez érdekes, az enyémen már sok játék megfordult, de egyikkel sem volt gondja...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79742) quailstorm válasza m1lan (#79741) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Márpedig rohadt gyenge, és két éve is az volt. Ez nem azt jelenti ugye, hogy semmit se ér, de egy Snap400 porig alázza. Egy Galaxy on Fire 2 már határeset volt rajta, 4xMSAA után megpusztult. Asphalt 8 dettó. Tán már el se fut i9300-on, legalábbis egy időben levették a listáról. Volt miatta rinya.
Hogy még föl is vedd közben meg végképp felejtős.

Egy Max Payne viszont gyönyörűen megy rajta.

(#79743) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Hali!
Telenor flottás készülékek közül kéne választani, a belőtt árkategóriába (35) ezek férnek bele, ebben kérem a segítségeteket.
- LG Leon 4G LTE
- LG Spirit 4G LTE
- Lumia 535
- Lumia 640 LTE
- Lumia 735, de ez már túl van a limiten, csak akkor jöhet szóba, ha toronymagasan jobb a többitől
- Galaxy core prime
- Galaxy Grand prime
- Xperia E4

Lumiák WP nyilván, a többi droidos.

Árkategória. max 35.000
- Használt vagy új Új
- Hol vennéd meg? telenor.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? A fentebb felsoroltak közül a legjobb választást
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Normál felhasználásra, 35 éves irodista apuka vagyok, első okosom lesz, szóval semmi extra.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Egyiket se ismerem, nyitott vagyok mindenre.
- Milyen kialakítású telefont keresel? ??? Egy ilyen lapos, téglatest formájút.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#79744) m1lan válasza quailstorm (#79742) üzenetére


m1lan
őstag

Brothers In Arms és GTA is, az egyszerűbbekből meg volt rajta már egy halom, Beach Buggy Racing, Angry Birds Go, Crossy Road és társai sem laggolnak.

Hülyeség, hogy rém gyenge lenne, meg alkalmatlan a játékokhoz.

Elhiszem, hogy nem megy rajta minden maxon, de nagyon kevés ember igényli, felvenni meg nem is értem, miért akarná valaki.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79745) quailstorm válasza m1lan (#79744) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert mások megnézik, neked meg ketyeg a dollár.

Persze tudom, hogy sok régebbi AAA cím fasza rajta, hiszen nem az ősidőkben volt csúcs. Nekem inkább OMAP4460-nal volt dolgom, erő hasonló. Havernak van S3LTE. De ma már alsó középkategóriába süllyedt vissza. Annyira gamer mint a GeForce GTS450-em.

(#79746) m1lan válasza quailstorm (#79745) üzenetére


m1lan
őstag

Brothers In Arms 3 azért nem olyan régi, a megjelenés után töltöttem le nem sokkal, mégsem laggolt.

Sok múlik az optimalizáción. GTA:SA például ezen a rém gyenge szaron korrektül fut, egy S400-on meg élvezhetetlenül laggol.

Nem is írtam sehol, hogy gamer, de én rengeteget játszom rajta, így kötelességemnek éreztem, hogy megcáfoljam, hogy alkalmatlan rá.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79747) quailstorm válasza m1lan (#79746) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyanígy cáfolgattam anno én az SGS i9000 nem alkalmasságát.

Mellékesen megjegyzem, hogy ilyen, hogy optimalizáció, nincs. Szarul beállított előre definiált profil van. S3-on feltételezem sokkal jobban visszaveszi a játékot mint Snap400-on, ez lehet a baj.
Gameloftot ismerem csak, ők a Mali-400-at és a Galaxy S-t nagyon megerőszakolják, ráhúznak minden effektet. Ha manuálisan kiszedem, ahogy egy MT6572-höz illik, akkor még megy is. Ugyebár engem a sok post process maszat nem izgat.

De amúgy erre mondom, hogy nekem is gamer gépem van, mert élvezhetően fut rajta a GTA5. S3-nál már tízszer erőseb vasak vannak a piacon. Játszani meg bármin lehet, 8bites gépen is. Csak rávaló legyen.

Aztán, hogy simogassam a lelki világod. A Modern Combat 5 Xperia L-en már a play-ben kiírja, hogy nem támogatott eszköz (egyébként sima ügy neki). SGS i9000-en meg lejön és elindul, aztán ha ellenséges katona van a képen brutálisan akad. De annak nem vacakoltam a grafikájával, hogy visszavegyem, meg inkább az AI a baj szvsz.

SA amúgy még lejjebb is megy. Xperia U például.

Amúgy képzeld el, hogy kajakra van egy több száz telefonos lista, ahol az effektek tucatjai egyenként be van állítva, és mellé még generic listák GPU Vendor és típus szerint. (itt a genericre baszott rá a ZTE Blade Q, mert MALI-400-ból van tűrhető is, legalábbis ennél sokkal erősebb)

[ Szerkesztve ]

(#79748) BenHans válasza szetcsuszott (#79743) üzenetére


BenHans
addikt

Hello! :)

Kapásból szűkítem a kört a két LG-re, a 640-re és a 735-re.
Ez nem az a kategória ahol szívesen ajánlok droidot, szóval marad a két Lumia. A 735 viszont nem toronymagasan jobb a 640-nél sőt kb ugyanaz(amiben a 735 számottevően jobb az a szelfi azaz előlapi kamera) ezért ezt is kihúzhatjuk.

Maradt a Lumia 640.

Ha a többiek másként gondolják majd úgyis leírják... :D

ui. "- Milyen kialakítású telefont keresel? ??? Egy ilyen lapos, téglatest formájút." Ezen jót nevettem. :DDD Ha nem baj be is írom aláírásba. :))

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79749) m1lan válasza quailstorm (#79747) üzenetére


m1lan
őstag

Nem tudom, hogy a Youtube videók mennyire megbízhatóak, de azok alapján a MC5 az S3-on is szépen fut.

De azt nem akarod megérteni, hogy mi az én álláspontom. Nem mondtam, hogy az S3 egy etalon. 3 éve volt csúcs, nem most. Ennek ellenére az nem igaz, hogy alkalmatlan játékok futtatására. Van olyan játék, ami már nem tetszik neki, de a legtöbbel még mindig nincs problémája. Tudom, használom. Innentől kezdve a témát lezártam részemről.

A Huawei P6 tulajoknak meg légyszíves magyarázd meg, hogy miért nem fut a játékok nagy része normálisan a telefonjukon, ha már az optimalizáció szerinted nem létezik. Rossz a hardver?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79750) quailstorm válasza m1lan (#79749) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, rossz a hardver. Vivante, telibe van szarva. Kutyát sem érdekli egy noname gyártó idióta agymenése. Gameloft is telibebutítja rá inkább a cuccait. (Tab3 7.0 is ezzel szennyezi a környezetet meg az S3 mini Tesco Value Edition)

Te nem akarod megérteni én mit akarok ahogy elnézem. Nekem hosszútávú befektetés kell. Tudod mennyit gondolkoztam S3LTE-n? Aztán rájöttem, hogy fele esetben sok örömet okozna, fele esetben meg megint kevés lenne.

Most mondjam azt hogy MC4 meg 1 magos gagyiságokon is korrekt? De a kinézet össze nem vethető még az S3-mal sem. Csak a framerate.

OpenGL nem szabványos, nagyon sok baj van vele. Minden vendor másképp implementálja, rosszabb esetben generációnként. Tradícionális és elfogadott volt a MALI előtt a PowerVR az nVidia és az Adreno (akkor még ATi Imageon alapokon). Ezek tudták a szabvány GL ES-t, meg a saját kiterjesztésiket. Aztán jött a MALI, ami natúr GL kiterjesztés nélkül, nem is ment rajta semmi fel nem készített játék. De rengeteg tőkével meg a hordányi eladással keresztülverték magukat. Namost egy nem szabványos, ráadásul gyenge architektúrára, mint a vivante cuccai, a kutya se fog hobbiból fejlesztgetni. Mert bizony akár hiszed akár nem, egy komplex játékot egyenként meg kell írni minden Vendor termékeihez (shadereket legalább).

Adreno 320-at elég jónak tartom, visszafelé még a 2009-es szarokkal is kompatibilis, erő meg van rendesen.

Amúgy rohadtul nem vágom miért estél nekem, mert visszaolvasva sehol nem szidtam az S3-at. Tényszerűen megállapítottam hogy a jelenlegi Asphalt 8-ra nem alkalmas. Meg játékra sem érdemes már megvenni.
Ha észrevetted volna, eléggé egy játékra korlátozódott a beszélgetés Ájvé-vel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.