Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) Devas válasza fraba (#77700) üzenetére


Devas
őstag

Moto E Dual SIM (2nd gen, LTE változat)

Mondjuk ez 40k körül lehet.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#77702) Razzor two


Razzor two
tag

Sziasztok!
Most akarok telefont cserélni,(xperia sp) Gondolkodom a következő telcsiken
Xperia Z1
Xperia Z ultra
Xperia m4 aqua
Szerintetek, érdemes várni egy közép-felső kategóriás mobilra(m4) vagy az elődök lövik őket??
Érdemes-é már ilyen "öreg" telcsit venni?

(#77703) ZolkoW válasza Razzor two (#77702) üzenetére


ZolkoW
őstag

na tessék! valaki, akinek már volt Sonyja, és mégis azt akar venni! ;-)
az M4-nek szerintem jobb lesz a kijelzője, mint a Z1-é, bár csak HD.
A Zultra meg 6 colos, gondolom vagy egyik, vagy másik... úgy értem az egy zoll bőven vízválasztó másoknak.
az M4 kezdőára még elég lelombozó lehet..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#77704) Ájvé válasza fraba (#77700) üzenetére


Ájvé
veterán

Lenovo K3 Note ha nem túl nagy. Hozzá kell tenni, hogy esélyes áfa fizetés külföldi rendelésnél. Ez van egyébként Görög raktárban is, onnan nem kell áfát fizetni, szóval megérné onnan rendelni.
Xiaomi Redmi 2S

(#77705) fraba válasza Ájvé (#77704) üzenetére


fraba
aktív tag

ez a minideal megbízható oldal? mondjuk gondolom, különben nem ajánlottad volna... :)
csak még nem vásároltam innen

(#77706) Ájvé válasza fraba (#77705) üzenetére


Ájvé
veterán

Én innen vettem telefont régebben és azóta is csak mint megbízható oldalként hallok róla, de nyugodtan érdeklődj az android dual sim telefonos topikba, úgy gondolom ott se mondanak mást majd.

(#77707) Mark0056 válasza guest666 (#77698) üzenetére


Mark0056
csendes tag

Azt írják itt, persze lehet, hogy ez még nem jelent semmit.

(#77708) timelord1987


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
Sajnos még mindig nem sikerült döntenem.
Ti melyiket vennétek meg? Lumia 735 (Telenor) vagy Lumia 925 (B-tel)

(#77709) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Kolléganőnek próbálok segíteni, az alábbi szempontokat sikerült kipréselni belőle:

- Max 5, de inkább 4,7"-os
- Telefonálás (jó beszédhang)
- Erősebb aksi, vagy jól optimalizált rendszer (este maradjon 20-30% töltöttség)
- Fényképező legalább a közepes átlagot hozza (kínai gyengébb fölötti szint)
- 1 sim lesz benne így ha dual simes akkor automatikusan vagy menüből kapcsolhatóan tűnjön el a másik sim hiányát jelzés VAGY eleve 1 sim-es
- Nincs mokolas, romolás, max tasker csere ami elfogadható!
- Messenger, FB kliens ami biztos lesz rajta (fogyasztás/proci terhelés miatt jelzem, nem használom őket, így nem tudom mennyire terhelik a telót)
- 4G és jó GPS nem lényeg, stabil wi-fi igen
- Kb. 2 évre tervezik így nagyon elavult SOC-t inkább ne

- Keret 40k-60k között, ha tetemes a különbség és 70k körülre is jöhet alternatív javaslat.
- Lehet T-függő szolgáltatói is, de akkor pre-paid, vagy előfizuból csak valami legalapabb lesz hozzá (esélyes, hogy ez esetben céges, de ez nem biztos)
- Hazai gari előnyben, főleg az 50k fölötti kategória esetén.
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77710) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Ezt a webshopot ajánlották egy pár nappal ezelőtt. Ha jól értem a sima 1 év garis az valami innen-onnan beszerzett készülék. Az 1 + 1 év garis megfelelő választás? Vagy az is zacskóba tekert változat? :D Illetve az itteni készülékek mindig vadonatújak, vagy refrubished dolog?

[ Szerkesztve ]

(#77711) djbelo


djbelo
senior tag

Srácok! Huawei P8 v Honor 6???

(#77712) Gery1987 válasza Mercutio_ (#77709) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ha nem megkötés a rendszer akkor a következők jöhetnek szóba.

Telekom: mindegyik ár kártyás
Lumia 735 60.990.-
Huawei Ascend G620s 45.990.-
HTC Desire 510 45.990.- (bár ez kicsit fapadosnak tűnik főleg hogy kamerához vaku nincs).

Edigital: itt főleg dual SIM-es van, de amelyik az azt jelzem
Lumia 735: 64.900.-
Huawei Ascend G630 44.900.-
LG G2 mini 64.900.-

Kb ezeket tudnám javasolni. Egyik sem dual SIM-es tehát ezzel nem kell foglalkozni. Az hogy WP v Android ez egyéni megítélés kérdése.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77713) Gery1987 válasza Zedz (#77710) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Valószínűleg mindegyik új és dobozos, de egyik esetben sem gyártói garancia hanem bolti. Onnantól meg tök 8 melyiket választod. Olvass utána hogy működik nálunk a garancia. Az a legegyszerűbb.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77714) Zedz válasza Gery1987 (#77713) üzenetére


Zedz
addikt

Ez alapján gondoltam, hogy nem annyira mindegy. :D

(#77715) Mercutio_ válasza Gery1987 (#77712) üzenetére


Mercutio_
félisten

Droid a preferált, az lemaradt :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77716) Gery1987 válasza Zedz (#77714) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ha van olyan készülék melynél opció a gyártói garancia mindenképp úgy vedd. Ha nem akkor a többi leírás az érvényes. És akkor az 1+1 v 1+2 év a jó. Korrekt a cucc amúgy.

Mercutio

Akkor a Telekomos Huawei a javasolt! Annál jobbat találni ennyiért nehéz lesz és S410 van benne. Remélem kap 5.0-át vagy 5.1-et akkor meg pláne fasza lesz.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77717) 1xmondomel


1xmondomel
újonc

Sziasztok!

Most leltem rá a Xiaomi Hongmi Redmi 1S -re.
Eddig úgy volt Lenovo a536 lesz, viszont ez csak 5ezerrel drágább, viszont úgy nézem sokkal "okosabb" telefon.
Mi a véleményetek?

(#77718) Gery1987 válasza 1xmondomel (#77717) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Hát attól függ. Papíron valóban erősebbnek tűnik hardveresen viszont nincs rá más mint bolti garancia. Az nem minden esetben jó. És Android 4.3 van rajta. Ahogy olvasom panaszkodnak a melegedésre és üzemidőre is.

A536 tulajként nem mondanám, hogy jobb, főleg hogy a Lenovo hazai forgalmazásban van és hazai garanciával, hazai szervizben van javítva (Telemax). Azt azért hozzá kell tennem hogy ez is tud merülni és melegedni, de nem zavaró mértékben. Ahhoz valami nagyon szarnak kell rajta futnia. A HD filmnézés semmi, és a Youtube HD is csak épphogy felmelegíti.

Még ha gyengébb is, de a biztos hazai garancia miatt (2 év!) venném a Lenovo-t. És azt el lehet csípni akár 35 körül is ha épp akcióban van.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77719) Mercutio_ válasza Gery1987 (#77716) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Az LG G2 mini az többféle is van ezen a néven, mert itt 48,9k, ezzel együtt is a Huawei G620s a jobb választás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77720) Viktor0610 válasza 1xmondomel (#77717) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyit többletet simán megér szerintem. :)

Samsung Galaxy A54

(#77721) Gery1987 válasza Mercutio_ (#77719) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Úgy pláne hogy az XXL csak bolti garanciát ad a Telekom meg gyárit. A Huawei-ben Snapdragon 410 van ami eleve újabb SoC. És a GPU is jobb benne.

Szerintem. :)

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77722) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Gyors tanácsot szeretnék kérni. 40-50k között milyen dualsim-es telefont ajánlanátok, ami jelenleg megéri az árát. Lehetőleg legyen benne 1 giga ram, 4 magos cpu.

Előre is köszi a tanácsokat és üdv:
spgabor

(#77723) Mercutio_ válasza Gery1987 (#77721) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DD

Még egy kérdés: Lenovo A6000, LG Spirit 4G LTE köül valamelyik nyújt annyival többet, hogy megérje a +15k felárat? (dual-sim nem szempont, 56" fölötti méret inkább hátrány)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77724) Gery1987 válasza spgabor (#77722) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

Lumia 535, Lumia 640. WP vonalon.

Android vonalon:
Lenovo A328 (tárhely kicsi),
Lenovo A536,
vagy valamely Prestigio.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77725) 1xmondomel válasza Gery1987 (#77718) üzenetére


1xmondomel
újonc

Szia!
Köszi a választ!
Igen 35k-ért van a Lenovo, viszont azt nagyon sokat szidják, bár mikor én nézegettem ismerősömét, nem tapasztalmat nagy problémát. Jó a kijelző valóban hagy némi kivetnivalót maga után, de más egyéb gondot nem véltem felfedezni. A Xaiaomiról viszont semmi tapasztalatom sincs.

Csupán a garancia kérdése nem mozgat, átmeneti telefont keresek fél max 1 éves távlatra.

(#77726) Gery1987 válasza Mercutio_ (#77723) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ezek közül ha a linket nézem akkor a Lenovo. Itthoni bolt, hazai raktár, hazai garancia.

Az LG Spirit is jó cucc de akkor már inkább szolgáltatótól vagy edigital és MM vétel mert itthon is forgalmazzák.

Amúgy nagy eltérés nincs köztük, az LG-nek picit kisebb a kijelzője és kisebb felbontású előlapi kamerája van. Hardverre tök ugyanaz a kettő. És ugyanazt a felbontást is kell meghajtani.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77727) Gery1987 válasza 1xmondomel (#77725) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Hát. Én nem értem miért szidják. Az tény a kijelző nem egy csúcs, sem felbontásban, sem típusban (TFT-TN) de amire kell arra bőven jó. Sőt! Még a koros hardvert szokták emlegetni de szerintem bőven elég erős a hétköznapokra. Ha meg van 35-ért is és gyári garancia akkor érdemes megvenni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77728) spgabor válasza Gery1987 (#77724) üzenetére


spgabor
aktív tag

Bocs, azt nem írtam, hogy android.

közben ezeket néztem én is:
Lenovo S580

Xiaomi Redmi 2

(#77729) Gery1987 válasza spgabor (#77728) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Utóbbi!

Jó a Lenovo is, de a Snapi 200 vs Snapi 410 azért utóbbit elviszi elég rendesen. Szóval Xiaomi Redmi 2

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77730) spgabor válasza Gery1987 (#77729) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Köszi, én is inkább erre hajlok. Amúgy ezek mennyire megbízhatóak? Gyakran kell javítani?

(#77731) Gery1987 válasza spgabor (#77730) üzenetére


Gery1987
őstag

Xiaomi-ról nincs személyes tapasztalatom. De ahogy olvasom/hallom nincs velük semmi tragikus probléma. Ki lehet fogni bárkinél, bármi rosszat. Akár Samsung, akár LG, akár pl Xiaomi.

A Lenovo is ilyen. Én A536-ot használok annak semmi baja nincs.

Lehet van fóruma is a telefonnak kérdezz rá bátran. Biztosan segítenek.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77732) spgabor válasza Gery1987 (#77731) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ok, köszönöm a segítséget.

Üdv:
spgabor

(#77733) Mercutio_ válasza Gery1987 (#77726) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77734) Linda1 válasza spgabor (#77730) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szia.
Inkább néz be a Redmi 2 topicjába, ott nem ajánlják az 1Gb-sat, a memória miatt sűrűn zárogatja az appokat. Engem is lebeszéltek róla.

(#77735) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok mobiltelefon vásárlás előtt állok.

3 giga ramos telfonokat néztem.
2 verzió közt vacilálok.
Note 3 és Sony z2 között
Ti melyiket ajánjátok?
Vagy esetleg valami 3. verzió?

Előre is köszönöm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77736) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#77737) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!
Lenovo S60-ról mi a véleményetek? Vagy inkább a Lenovo A806? Esetleg Asus Zenfone5? Hasonló árban mit javasolnátok? A fő paraméter a 2Gb memória, és a 13 mpixel lenne. 70eFt-nál többet már fájó szívvel adnék ki telóra...
Köszi

(#77738) monti0222w válasza Donnos (#77735) üzenetére


monti0222w
addikt

Esetleg Honor 6, árban nem tudom hogy mi fér bele. :)

Nauda P70 árban kB. ott van.

[ Szerkesztve ]

(#77739) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szívesen látnék egy mobilarénás tesztet Lenovo A5000-ről... Egyébként valaki rendelkezik ilyen telefonnal? Vélemények? Kritika?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#77740) Ájvé válasza 1xmondomel (#77717) üzenetére


Ájvé
veterán

Igaz helyi garanciával (2 évet adnak) de van 36-ért is. Esetleg mallnál 41-ért is van még.
Egyébként jó választás, A536-nál jobb.

(#77739) flymi:
Én nem venném, MT6582 van benne amiben a GPU elég harmatos (mali 400), ennyiért akár Snapdragon 410-es telefon is van már, persze nem ekkora akkuval.

(#77737) Nauda:
Lenovo S60 inkább.

[ Szerkesztve ]

(#77741) flymi válasza Ájvé (#77740) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor sosem lesz olyan telefonom, amiben minden klappol... :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#77742) Ájvé válasza flymi (#77741) üzenetére


Ájvé
veterán

Sok az elvárásod, nincs kompromisszum mentes készülék, ha nagyon jó akkor nagyon drága is, ha meg olcsó akkor meg kerettől függően kell az áldozatot meghozni. Amúgy 50 körül Meizu MX3 a legjobb szerintem 53-ért a mallnál. Ez se tökéletes, de nagyon jó készülék, akku ideje s legnagyobb gondja. Ha ez fontos akkor nem jó választás, ha nem annyira akkor jó.

(#77743) Xever


Xever
csendes tag

Ha jól számolom lassan 5 éves lesz az S2-m és úgy gondoltam itt lenne az ideje nyugdíjazni.(nem mintha bármi gond lenne vele, de a Hearthstone már nem fut rajta :D)

Próbáltam nézelődni, de teljesen elvesztem a választékban. Az sem segített, mikor kiderült hogy innen-onnan elvileg új telókat a normális ár feléért is be lehet szerezni doboz nélkül. Így már ár alapján sem tudtam keresni :)

Szóval inkább a nálam tájékozottabbakhoz fordulnék segítségért.

Hosszú távra keresnék új telót:
- 100-120 ezer környékén (nem szívesen költenék rá ennél többet de ha azt mondjátok +10-15 egy minőségi ugrás lenne meggyőzhető vagyok)
- android
- játékra kellene elsősorban, szóval az üzemidő az egyik fő szempont (fenének sincs kedve félóránként töltő után rohangálni)
- min 2GB memória
- nem szeretném 2 éven belül cserélni, jó lenne valami tartósabb darabot találni
- jó lenne ha itthon beszerezhető lenne
Minden más másodlagos. Romolni nem nagyon szoktam, keveset telefonálok, fényképezek. Jobb lenne ha kártyafüggetlen lenne de úgyis előfizetés váltás előtt előtt állok, szóval nem lenne gond a kártyás sem. Sonyt valamiért nem preferálom, de kínai telókkal nincs problémám, csak nem tudom hosszabb távon mennyire lehet rájuk számítani.

Minden nemű segítségért hálás lennék :)

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#77744) flymi válasza Ájvé (#77742) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elephon-okról lebeszélnek (akkutöltő, kamera miatt), Lenovo S60/P70 nekem árban kicsit magas, de egész rendben vannak amúgy, főleg az utóbbi. Ha lemenne úgy 70k környékére azonnal be is fizetnék egyre.
Úgyhogy várok az akciókra.
:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#77745) Mika1227 válasza Xever (#77743) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem Lenovo P70! [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#77746) Ájvé válasza flymi (#77744) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha nem túl nagy akkor Honor 4X jó választás.
Elephonet én se vennék, de ízlések és pofonok.

(#77743) Xever:
Honor 6
Folyamatos játékot egyetlen telefon sem bírja túl sokáig, szóval ilyen alapon nem létezik telefon ami jó lenne számodra. Inkább soc szerint dönts, mert játéknál ez a döntő, tölteni meg tudod.

[ Szerkesztve ]

(#77747) flymi válasza Ájvé (#77746) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

5" fölé nem mennék. Egyébként kívül belül rendben van az is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#77748) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, hogy honnan érdemes telefont venni. Ezt úgy értem hogy a hazai szolgáltatók és mobilboltok kivételével. Már régóta játszok a gondolattal, hogy nagyobb külföldi (főleg kínai) oldalakról rendeljek, és mivel a telefonom nyugdíjazta magát most itt az ideje. Szóval a kérdés az hogy honnan érdemes (biztonságos, olcsó,stb.) vásárolni? Én eddig az AliExpress-t és a Geekbuying-ot néztem. Milyen tapasztalatok vannak ezekkel az oldalakkal, esetleg más oldalakkal?
Választ előre is köszönöm.

(#77749) Ájvé válasza lackopetyko1 (#77748) üzenetére


Ájvé
veterán

Android dual sim topikba kérdezz inkább, ott jobban képben vannak.

(#77750) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Melyik lenne jobb vétel?
SAMSUNG GALAXY ACE 3
ALCATEL ONETOUCH POP 2 (4.5")

Árban mindkettő ugyan annyi... 30.000 ft

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.