Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Ismét feldobom a kérdést, mert nem született döntés.

Szóval:
Ajándékba szeretnék venni telót, 40k-ig, újonnan, dobozzal, tartozékokkal.
A legfontosabb tényező a méret: max 4", de az sem baj, ha kisebb.
Márkás telefon legyen, kínai cucc nem érdekel.
Jó proci, hogy ne akadjanak a dolgok (4 magos főképp, esetleg 2 magos).

Létezik ilyen teló?

Ace 4-et ajánlottátok, de az már nagy, pedig azt leszámítva tökéletes lenne, de hát nem tehetek róla, hogy ez a legfontosabb tényező...
S3 minit feldobtam itt a fórumon és többen mondták, hogy nem ajánlják...

Valami más ötlet?
előre is köszi

(#77802) Gery1987 válasza tisn (#77800) üzenetére


Gery1987
őstag

Huawei Ascend G620s 41k. Ennél jobb nincs a piacon a 42k-s határig. Ez ütős cucc. Ennyiért meg pláne.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77803) tisn válasza Gery1987 (#77802) üzenetére


tisn
addikt

halas koszonetem, tenyleg jonak nez ki

(#77804) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Látott már valaki szétnyitható androidos telefont (hasonlőt, mint a Motorola V)?
Vagy kétkijelzős okostelefont? Aminek a hátlapján is van kijelző?
Láttam egyik nap, és nagyon megtetszet.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#77805) erahurka


erahurka
félisten

Huawei-nek jellemzően milyen a terméktámogatása? Szerintetek a P8 Lite meg fogja kapni az Android M-met? És a Galaxy A5?
:R

(#77806) Ájvé válasza Shingen (#77795) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem mondom hogy nincs ilyen, csak ritka már, HTC-t nem nagyon vennék, szinte mind túl van árazva, persze kinek ....

(#77807) dave118 válasza dreizwanzig (#77801) üzenetére


dave118
senior tag

Samu S4 mini ha ennyire fontos a kis méret, egyéb (nem kínai) értelmes alternatíva nem nagyon van.

Nézd meg kézben a Lumia 735-öt, meglepően kézre áll de 4.7-es. (Persze ha nem baj a WP)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#77808) Gery1987 válasza dreizwanzig (#77801) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

4"-os és ilyen hardverigényekkel?

Hát ő ezt kizártnak tartom max régebbi zászlós hajók. De még azok sem. Manapság már a 2 mag is eléggé necces kategória főleg 4.4-es Android-al. Talán valami Prestigio történet van ilyen paraméterekkel.

Prestigio 5400 25ért edigital, ez 4"-os 4 magos. Magam is néztem. Bár csak 4.1-es Android! És régebbi Qualcomm MSM 8225Q. 512MB RAM-al. Hát ezt senkinek se javasolnám.

Ehhez képest 20-ért van a 4"-os Huawei Y330 amin frissebb Android (4.3) van és haveromnál egész jól teljesít pedig kínozza Jurassic Park játékkal. Melegszik de viszi. Vagy ugyanez ha van akkor Telekomos verzióban 17-18 körül van pl MM-ben. Igaz csak 2 magos és 512MB RAM, de korrekt.

4,5" alatt nagyon nincs KitKat-es gép. Max az Ace 4 de kicsit meglepő hogy nagy a 4,3".

Itt valamit módosítani kellene mert ilyen paraméterrel nem hiszem hogy lehet találni max kínai csodákat. Márkás gépet nem.

Szerintem menjetek fel a 4,5"-os méretbe. Az nem annyira durva lépés mint 5"-ra és rengeteg alternatíva jöhet be.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77809) Devas válasza dreizwanzig (#77801) üzenetére


Devas
őstag

Blackberry Q5, vagy LG Optimus F3 (bár kétlem hogy ilyet lehetne újonnan kapni)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#77810) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

köszi mindenkinek!
Egyelőre úgy látom, hogy talán mégis megpróbálom az ace 4-et, mert amiket ajánlottatok sem sokkal kisebbek, viszont hardverben meg elég erősnek érzem az ace-t...
igen, tudom nem volt könnyű a kérdés, mert manapság már kis telefont találni sem könnyű, nemhogy még erős hardverrel! (valamelyik gyártó igazán betömhetné ezt a piaci rést :) )

kösz még egyszer

(#77811) #22743424 válasza dreizwanzig (#77801) üzenetére


#22743424
törölt tag

Esetleg Samsung galaxy trend Plus ?

(#77812) dreizwanzig válasza #22743424 (#77811) üzenetére


dreizwanzig
tag

elenyészően kisebb, viszont gyengébb tudású (igaz nem sokkal), mint az ace. Akkor már inkább ace.

de köszönöm

(#77813) #22743424 válasza dreizwanzig (#77810) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pont akkor írtál mikor én, persze ha belefér a 4,3 akkor természetesen inkább az Ace 4 ui: megint egysszerre írtunk

[ Szerkesztve ]

(#77814) BenHans válasza oncsi (#77804) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

A [Samsung I9235 Golden] amit keresel.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#77815) Ájvé válasza BenHans (#77814) üzenetére


Ájvé
veterán

Gondolom az árát nem nézted.

(#77816) BenHans válasza Ájvé (#77815) üzenetére


BenHans
addikt

De, néztem. Nem is én szeretnék ilyet. (még a feléért sőt harmadáért sem) :D A kérdező pedig csak a típusra volt kíváncsi, árat nem szabott meg.

Két kijelzővel ott van még a YotaPhone2 de az még drágább és még csak nem is flip :D

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#77817) Ájvé válasza BenHans (#77816) üzenetére


Ájvé
veterán

Igaz.

(#77818) oncsi válasza BenHans (#77814) üzenetére


oncsi
őstag

Szerintem pont ilyet láttam. Az ára pedig :((
De nagyon tetszene. :K

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#77819) Alter


Alter
tag

Sziasztok!

Keresem a tökéletes telefont :D :
Ár: max 35k
Kijelző: max 4.7
Az árához képest legyen gyors.

Lehet használt is.
Karbonn sparkle V volt a kiszemelt áldozat, viszont pont mostanra, hogy realizálódott volna a vétel eltűnt a kínálatból a kék színű. Csak fehér maradt, de az nem volt szimpatikus. :)
Így most eléggé nagy a tanácstalanság.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#77820) Gery1987 válasza Alter (#77819) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Lenovo A328. 35k általában akcióban 28-29k. Ne a Lite dobozost keresd és akkor kapsz szilikon tokot és plusz fóliát a telefonra.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77821) oncsi válasza BenHans (#77816) üzenetére


oncsi
őstag

Azért EZ a Yotaphon 2 nagyon bejön. Mit gondoltok, lesz ebből valaha 100e alatt is? Vagy addigra kikopik a piacról?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#77822) BenHans válasza oncsi (#77821) üzenetére


BenHans
addikt

A 2 nem hiszem hogy 100 alatt lesz egyhamar, szóval tuti nem várnék rá. Használtan is kb esélytelen hogy találsz.

Ha szeretnéd kipróbálni akkor ott az elődje, a YotaPhone C9660 [emag] + [teszt]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#77823) trebrona válasza BenHans (#77822) üzenetére


trebrona
nagyúr

+ összehasonlító

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#77824) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni egy baratom neveben.
Max. 100.000ft ertekben szeretne vasarolni. Lenyeg a smooth rendszer, es alkalmazasoknak a belso tarhely megfelelo nagysaga.

Samsung Galaxy A55 5G

(#77825) BenHans válasza DrDobos (#77824) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

Honor6 jó választás lehet! [edigital] - [teszt]

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#77826) D.CS. válasza Alter (#77819) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Karbonn sparkle V-hez úgy látom hasonló a hardvere a thl 4000-nek is. 4 mag 1 giga ram de 4 helyett 8 giga a belső memória, kicsit nagyobb felbontás és 4.7". Viszont jóval vastagabb és nehezebb de van sok extra: OTG, 4000 mAh akku, Miracast, ami drágább telókban is ritka ahogy észrevettem. 34ezer edigitalban ingyen szállítással magyar garival. + 2 kijelző védő fólai egy felszerelve, egy mellékelve. plusz műanyag hátlap tok. Ennyi pénzért szerintem legjobb választás mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#77827) Ájvé válasza DrDobos (#77824) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor6 vagy Lenovo Vibe X2 ebben 32GB ROM van, de ez nem bővíthető (Honor6 igen, viszont SD kártyára nem minden helyezhető át), további lényeges különbség RAM 3vs2GB a Honor6 javára, akku 2300vs3100 mAH szintén Honor6 javára, de inkább itt nézd végig a különbségeket.

(#77828) #22743424 válasza DrDobos (#77824) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nokia Lumia 930 :D

(#77829) trebrona válasza D.CS. (#77826) üzenetére


trebrona
nagyúr

Android 4.2-től alapból megy a miracast.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#77830) D.CS. válasza trebrona (#77829) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Elvileg lehet de gyakorlatba biztos nem. Én ez alapján választottam telefont. Első kinézett telóm az LG L65 4.4es kitkat-el. Konkrétan az LG Magyarországnál érdeklődtem utána mert az LG oldalán azt írták hogy nem támogatja, és mondták hogy valóban nem lehet vele képernyőt tükrözni.

(#77831) D.CS. válasza trebrona (#77829) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Most nézem amit linkeltél ezt csak azt sorolja fel hogy az android szoftver mit támogat. Hiába támogatja már 2.3 tól az NFC-t ha nincs a készülékben NFC chip akkor sokra nem mész vele. Igaz a Miracast a WiFi-t használja de kell hozzá valószínűleg valami plusz hardveres felkészítés is.

(#77832) Mark0056


Mark0056
csendes tag

Melyik a legkorrektebb GSM bolt (az olcsók közül)?
Főként a garanciás javítások szempontjából

De ha valakinek rossz tapasztalata volt valamelyikkel, annak is örülök, az is hasznos info.

(#77833) Zoli1<2>3#4&


Zoli1<2>3#4&
újonc

Melyik a jobb választás?

Xperia Z2 gyártói garival vagy Xperia Z3 B-tel bolti garival?

Mindkettő ugyanannyiba kerül.
Legalább 2 évre venném.

[ Szerkesztve ]

(#77834) Xever


Xever
csendes tag

Így pár nap guglizás és fórumtúrás után 2 telefonra látszik leszűkülni a mezőny:
- Honor 6
- Meizu MX4

A Honor 6 szoftveresen megbízhatóbbnak tűnik, aktívabb a közösség, 2 év garancia van rá és ugye 3 GB ram. Cserébe az MX4 hardwaresen erősebbnek tűnik, szebb, nagyobb a kijelző miközben maga a telefon alig nagyobb, de nehéz infót szerezni róla , SD kártyát nem kezel és a garancia is csak egy éves ami alig több a semminél.
Viszont úgy alakult, hogy egy árban elvihető a Honor és a 16GB-os Mx4. Teljesen meg vagyok lőve.

Mit gondoltok melyik érné meg jobban?

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#77835) Remekelek28 válasza Mark0056 (#77832) üzenetére


Remekelek28
őstag

Olcsó gsm boltot ne keress,ami a jobbak közé tartozik az a B-tel,illetve firstphone.

(#77836) Zedz válasza Remekelek28 (#77835) üzenetére


Zedz
addikt

Én mostanában túrom a webet egy vállalható bolt után, vadonatúj Nexus 5 miatt. GSMHome-ot, UJGSM-t néztem eddig, ott többféle kiszerelésben lehet kapni a készülékeket. Nyilván a 0%-os ÁFA tartalommal bíró csomagok a használt készülékek, a 27% áfát tartalmazóak az újak. Csak attól félek, mi van ha az újak is használt telefonok? Mert végül is én is be tudom szépen csomagolni, és azt mondani, hogy ez teljesen új, vigyétek vigyétek! :D :D

(#77837) Remekelek28 válasza Zedz (#77836) üzenetére


Remekelek28
őstag

Sokat trükköznek azokban a boltokban,onnan biztos nem vennék.

(#77838) Zedz válasza Remekelek28 (#77837) üzenetére


Zedz
addikt

A probléma az, hogy máshol nagyon már nem lehet kapni Nexust. :(

(#77839) motoflug


motoflug
őstag

Emagnál, és Edigitalnál készletsöprés, hátha van valami kihagyhatatlan. ;)

(#77840) #03372544 válasza Zedz (#77838) üzenetére


#03372544
törölt tag

Westend MM-ben volt kirakva Nexus5 múlt héten, persze lehet hogy azon kívül nincs több.

(#77841) voyager4.4 válasza Zedz (#77838) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ha csak a pure droid + frissítés a lényeg, akkor ezt is megfontolhatnád: link

no fate but what we make

(#77842) Keil Walker válasza motoflug (#77839) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Edigitalnál huawei g7 60-ért elég jó.

(#77843) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Fogalmazgattam itt a hozzászólást magamban, hogyan írjam meg, de lecsupaszítottam elég egyszerűre a kérdést:
Sony Xperia Z1 Compact-nak megfelelő telefont keresek olcsóbban, mert ez eléggé a tökéletes készülék lenne nekem. Kínából is jöhet, de legyen ismert, viszonylag nagy felhasználói bázis a háta mögött, javítások, ROM-ok, stb. végett.
4,3"-ban maximálnám a méretet, és nem ártana külön fizikai vezérlőgomb sor a kijelző alatt.
Általános felhasználás: kis netezés, valami hirtelen adódó dolgot lefényképezni, térkép, navigáció, multimédia minden mennyiségben -> SD kártya slot. :K
Játékok nem szempont.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#77844) Ufoka


Ufoka
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik éri meg jobban? M4 AQUA 99 ezerért vagy Z3 Compact 120 ezerért?
Ahogy nézem a leírásokat, azért nem sokkal jobb a Z3 Compact, az M4 elég ütősre sikeredett.

HAJRÁ LOKI!

(#77845) Keil Walker válasza Ufoka (#77844) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Épp ma jelent meg egy cikk a mobilarena-n az M4-ről. A leírtak alapján nem ajánlanám. A z3c sokkal jobb, szerintem megéri a felárat.

(#77846) Ufoka válasza Keil Walker (#77845) üzenetére


Ufoka
csendes tag

Köszi, elolvasom.

HAJRÁ LOKI!

(#77847) s4tch válasza .DLL (#77843) üzenetére


s4tch
veterán

Nem lesz könnyű ilyet mondani... A Z1c egy elég erős hardver kis kijelzővel, ilyet nem nagyon keresnek a népek, ezért nincs is belőle a legtöbb gyártó kínálatában. Valahol mindenképp kompromisszumot kell majd kötnöd. Első körben a Xiaomi Mi2s ugrott be, majdnem mindenben meg is felelne neked, de SD kártya foglalat abban sincs (ellenben a 32GB-s verzió elég nagy). A Meizu MX2 is hasonló, de a hardver nem mai csirke. A Samsung S5 Mini gyengébb és nagyobb is, mint amit szeretnél, és kb. itt véget is ér a támogatott, kicsi, viszonylag erős hardverrel szerelt, bővíthető telefonok listája. A kínaiaknál szép lassan fognak jönni 4,5" körüli, nyolcmagos telefonok, és a közösségi támogatásuk ezeknek eléggé kérdéses lesz.

Droidokon fizikai gombok nem nagyon vannak, legfeljebb a Samsungokon.

A helyedben a mérettel kapcsolatos elvárásaimat adnám fel elsőként. Mindig is kompakt-párti voltam, ehhez képest ~1 éve olyan örömmel használom a korábbi telefonjaimhoz képest drabális Xiaomi Mi3-at, mint utoljára a Siemens S55-öt.

(#77848) .DLL válasza s4tch (#77847) üzenetére


.DLL
veterán

Az atomerőmű vas kevésbé szempont, éppenhogy csak az adott kijelzőhöz ne legen kevés. Jelenleg eg ZTE Blade (1)-et használok, 4,5 éve. :)) Inkább az akksija kezd vékony lenni, meg a térkép igencsak szaggat, ha ezen már javítunk én boldog vagyok. Ez ugye 3,5"-os...
Felbontásban jó lenne viszont a HD, vagy minimum 540x960, legalábbis ekkora méretben már.
Szimpatikus a Mi-2s, 32 gigán azért elkarcolgatnék, csak bírjon ki 4-5 évet. De mondom pár évvel ezelőtti vas is bőven jó (csak 1GB ram azért legyen benne) :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#77849) Razzul válasza .DLL (#77848) üzenetére


Razzul
senior tag

Ilyen felhasználásra, hosszú távra miért nem WP-ben gondolkodsz? Én is egy első generációs ZTE Blade leváltásán ügyködöm.
Mivel játék nem érdekel, csak a jó üzemidő, netképesség meg zenehallgatás/filmnézés (mindezt akadásmentesen) egyértelmű volt, hogy Lumiát fogok venni. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#77850) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Úgy alakult hogy céges csomagban vehetnék egy okos telót, T-től.
Nincs különösebb igénybevétel, max hogy szép képeket csináljon.
(Kérem emiatt nem belém kötni, van fényképezőm is, de ez mindig kéznél van)
Átlagos telefonálgatós, otthol wifiről esetleg netezős, még ritkábban játszós.
Idegenkedem a telefonok nagyságától, így a minél kisebb könnyebb jobb nekem.

Amik kb egy árban vannak (24*1900-2600ft)
LG G2 Mini
Nokia Lumia 735
Sam Galaxy Ace 4
Sam Galaxy Grand Prime
Sony Xperia E3
Sony Xperia M2

Esetleg egy lépcsővel feljebb:
LG G3S
Sam Galaxy K Zoom
Sony Xperia Z1 Compact

Adnátok egy-egy javaslatot mindkét csoportból?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.