Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) hunlipi88


hunlipi88
csendes tag

Udv mindenkinek!
Segitsegetek kerem mivel kicsit sokat nezelodtem de nem tudok donteni. Keresek egy samsung s5 alternativat. Lehet kinai vagy akarmilyen cserebe jobb kameraja es uzemideje kellene hogy legyen mint az s5nek. Van ilyen vagy vegyem az s5ot? Eddig elephone p7000ig jutottam. Es tudnia kene lte800at is.

(#77602) petipetya válasza pulguinha (#77598) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mennyi a P8 lite a pirosnál? Csak mert az edigiben 80ezer, és ha neten rendeled, akkor élhetsz a 14 napos elállási jogoddal.

Téged ismerve a P8 lite formavilága és az Emotion UI extra dolgai bejönnek majd neked. Ám engem a P8 esetén sem győzött meg a max. fényerő, és így nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani a kistesót. Persze ha megnézted az más, ám ez zárt térben történt.

Egyébként lefogadom, hogy a fehéret nézted ki magadnak. ;)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#77603) Quasi_modo válasza #22743424 (#77600) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a sony csak 5.0.0 egyelőre
A Sony 5.0.2 - vel nyitotta a frissítéseket.

valami

(#77604) pulguinha válasza petipetya (#77602) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Lite 35.000, aqua várhatóan +10.000. A vizallosag miatt a 2400as akku miatt (bár a 2200hoz képest nem tudom mennyit számít) Sonyhoz húz a szívem.
Viszont az a szomorú helyzet, hogy egyenlőre csak az M8S-t tudom megvenni, az van csak készleten és jövő péntekig el kell intéznem. :-/ ha már költök a mostanihoz képest legyen értelme, de a vélemények alapján az M8S nem biztos hogy megérné (bár 2800as akku, dupla villano ami kérdés hogy használnak ki, jó support). Szerintetek ha pénteken nem lesz másik kettő az M8S milyen 78.000-ért?

*Online shopban pirosra telefonra nincs 14 napos.

[ Szerkesztve ]

(#77605) petipetya válasza pulguinha (#77604) üzenetére


petipetya
nagyúr

HTC One M8s? A mostani telóhoz képest fejlődés. Nem látok benne kivetnivalót attól elekintve, hogy kb. 4 mm-el nagyobb a háza a P8 litehoz képest, mivel nem annyira kompakt kialakítású. A plusz aksi kapacitást viszont elviszi a képernyő felbontása.

Viszont a HTC és Sony támogatottsága nem olyan jó az én szememben, mint a Huawei esetében.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#77606) pulguinha válasza petipetya (#77605) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Mindenképp előrelépés, de megéri-e ennyiért a HTC, ha ráadásul a nagyobb kijelző elviszi az akku különbözetet.
Igen, néztem hogy nagyobb és lehet az én esetemben számít az a 3.6 mm is, apró mancsúként.
Ez a led és kijelző fényerő zavar, aggaszt a huawei esetében.... :-/
A support alatt inkább arra gondoltam, hogy mikor a szervíz 3-5szor küldte vissza megcsinálas nélkül a telefont, írtam a gyártónak és intézkedtek. Huawei-tol, Sonytol is lehet ilyenre számítani?

[ Szerkesztve ]

(#77607) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Tegnap szóba került, hogy app fejlesztéshez a Nexus telefon lenne a legjobb választás, árban sem rossz és teljesítményben sem. A kérdésem az lenne, hogy van bármiféle hátránya a többi, nem stock droiddal érkező társaival szemben? Funkcionalitásra gondolok most.

(#77608) Viktor0610 válasza Zedz (#77607) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ami nálam kizárja a Nexus-készülékeket, az a bővíthetőség hiánya.
Ettől eltekintve szerintem nincs semmi hátrány, csak előny. :)

Samsung Galaxy A54

(#77609) Zedz válasza Viktor0610 (#77608) üzenetére


Zedz
addikt

90k környékén lehet kapni a 32GB-os verziót. Igazából a mostani Lumiámban 8GB van, kihasználatlanul. :B

Csak olvastam 1-2 helyen, hogy hiányoznak belőle kényelmi funkciók, amiket más gyártó belerak. Ezért érdeklődöm, hogy hátha tudnak itt példát mondani.

[ Szerkesztve ]

(#77610) Shingen válasza pulguinha (#77598) üzenetére


Shingen
addikt

p8 lite mindenféleképpen kérlek írj róla, mert én szemezek azzal a teloval!
Köszi!

風林火山

(#77611) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb megvenni Sony Z2 avagy Samsung Galaxy S5?
Fontos hogy vízálló legyen nyáron tengerparton esetleg bent vízben is lenne.

Köszönöm az érdemi válaszokat előre is. :R

Samsung Galaxy S10+

(#77612) turit


turit
tag

Sziasztok

Androidos telefont akar venni öcsém. Valami középkategóriás (max 70k) jó ár érték arányút. Lehetőleg olyant amit a nagyobb telefonos boltokba lehet kapni, nem pedig Kínából kell rendelni.
Facebook-ra és játékokra használná leginkább.
Nem tudom mostanában mi számít jónak, nem volt időm követni a híreket :) Köszönjük előre is a segítséget.

(#77613) pulguinha válasza Shingen (#77610) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Kézbe véve igen kellemes, kijelző fényén javítottak már de nem acélos. Egész gyors, a huawei promoter srác mondta , alig nyomkodja a telot, úgy 3 napot is bír, de hát ezzel nincs mindenki így :) Villano fénye szerintem gyengus, azon nem tudom mennyire tudna húzni frissitessel a gyárto, meg gondolom méggyorsabban merülne. A kivilágított MM-ban viszont szép képeket lőtt.

(#77614) monti0222w válasza turit (#77612) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, Mall.hu., és Meizu ,M1 Note 16GB ekörül van, vagy Lenovó P70. :K

pulguinha. Próbáltad már a Playről valamely led apk mintha segítené fényerőben a meglévőt.

[ Szerkesztve ]

(#77615) Clemi


Clemi
veterán

Szerintetek?
Adott egy Lumia 830 még 23 hónap garanciával és egy 930 még 5 hónap garanciával, viszont mindkettőt ugyanazon az áron (55e) hirdetik. Ti melyiket vennétek?

(#77616) #03372544 válasza Clemi (#77615) üzenetére


#03372544
törölt tag

930, ha gyártói a garancia.

(#77617) monti0222w válasza Clemi (#77615) üzenetére


monti0222w
addikt

A 930 erősebb mint a 830 nem egy kategória.

(#77618) pulguinha válasza monti0222w (#77614) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Nem, de ha vki jár kiállított közelében, jó volna róla egy teszt!

(#77619) hroberto válasza Clemi (#77615) üzenetére


hroberto
veterán

Állapottól tenném függővé.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#77620) monti0222w válasza pulguinha (#77618) üzenetére


monti0222w
addikt

PL: Tiny Flashlight.

(#77621) #22743424 válasza Quasi_modo (#77603) üzenetére


#22743424
törölt tag

Arra próbáltam rávilágítani, hogy melyik rendszerrel adták k ia telefont.
pulguinha Ezek szerint élőben nem is láttál még Sony Xperia M4 Aqua készüléket?

(#77622) Shingen válasza pulguinha (#77613) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

Pedig az aksira panaszkodnak, meg a soc-ra is hogy elavult van benne.

風林火山

(#77623) Shingen válasza monti0222w (#77614) üzenetére


Shingen
addikt

Lenovó P70 milyen vélemények vannak?

風林火山

(#77624) monti0222w válasza Shingen (#77623) üzenetére


monti0222w
addikt

Van topicja szívesen :) válaszolnak a kérdéseidre.

(#77625) motoflug válasza monti0222w (#77614) üzenetére


motoflug
őstag

Mall.hu azt írja, hogy már nem forgalmazzák. Kérdés,hogy ideiglenes készlethiány vagy végleges? Mondjuk utóbbi esetében az lenne a logikus,ha levennék az oldalról.

(#77626) pulguinha válasza #22743424 (#77621) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Sajnos nem. Első mobilarenas kép alapján szerelem :) Ezért is kérdeztem hogy mit gondoltok.

[ Szerkesztve ]

(#77627) monti0222w válasza motoflug (#77625) üzenetére


monti0222w
addikt

Már nincs fent, most néztem a Meizunál csak az Mx3, Mx4, Mx4 pro látható. :)

(#77628) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Melyik készüléket vennétek meg?
Nokia Lumia 735 (Kártyafüggő) vagy Nokia Lumia 925 (kártyafüggetlen)

(#77629) szabonagyur válasza pulguinha (#77626) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mi lenne ha megnéznéd a kiszemelt telókat élőben, végülis a TE telefonod lesz és nem az itt segítőké.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77630) Quasi_modo válasza pcgamer01 (#77611) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Fontos hogy vízálló legyen nyáron tengerparton esetleg bent vízben is lenne
A vízálló mobiloknál azért oda szokták írni, hogy a vízállóság nem a tengervízre vonatkozik.

valami

(#77631) pulguinha válasza szabonagyur (#77629) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Jó volna, csak lehet, hogy jövő hét péntekig döntenem kell, mert lehet addig van lehetőségem választani (nem fejteném ki, mert uncsi). :)

(#77632) voyager4.4 válasza timelord1987 (#77628) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ár függvénye is. Ha jóval olcsóbb a 925 és kompaktabb készüléket akarsz akkor jöhet. Egyébként 735 a jobb választás.

no fate but what we make

(#77633) ZolkoW válasza erahurka (#77589) üzenetére


ZolkoW
őstag

Igen, azt hiszem, ott olvastam. meg azt is, hogy nem végleges kameraszoftver, de ezzel úgy vagyok, hogy.. nyilván én is ezt mondanám :)
Remélhetőleg javítják, de nagy megfejtést nem várok tőle. (a Lenovo Vibe Shottól viszont igen...)
Biztos tuti kis telefon lesz (az M4), nálam a műanyag inkább előny az üveggel szemben :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#77634) Ájvé válasza Shingen (#77622) üzenetére


Ájvé
veterán

SoC-ra hogy panaszkodhatnak, hogy elavult? Ránézett és megmondta "hát ez el van avulva?". Nem értem egyszerűen ezt. Igen iGPU nem mai darab, de minden játékot futtat még most is, CPU meg Cortex A53, arra nehezen lehet panasz. Akku tényleg nem túl erős, de napit biztos kihúz aktív használattal is, persze nem játszani kell rajta egész nap, mert azt egyetlen telefon sem bírja ki jelenleg, átlagos felhasználással 1 nap simán megvan vele, utána meg úgy is tölteni kell, mint minden más okostelefont.

P70 drágább, akkuba időbe nyilván jó, de kamera nem olyan jó benne már. Soc jó, bár Mediatek GPS-ben gyenge szokott lenni. Teszt van róla, meg szerintem fórumán is írnak róla, talán ott érdeklődj további információért. Egyébként meg 10-el drágább a P8 Lite-nál, de mondjuk szerintem ha méret nem gond akkor Honor 4X (Meizu m1 Note híján) a legjobb vétel 65-ért, még kamerája is jó, Kirin 620 se olyan gyenge, mint amennyien sírnak miatta, akku se gyenge benne.

[ Szerkesztve ]

(#77635) szabonagyur válasza pulguinha (#77631) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hat te tudod..csak nehogy csalodas erjen a vegen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77636) madrac válasza pulguinha (#77626) üzenetére


madrac
őstag

Én biztos nem ajánlanék Sony-t senkinek. Egyszer már megégettem magam velük még közvetlenül azelőtt hogy elhagyták az Ericsson-t, de már lehet hogy akkor se sok köze volt hozzájuk. Akkor törtek be az okostelefonokkal. Még egy olyan minőségtelen trágyát... Ráadásul a legrosszabb hírű cég végzi a szervizelését a márkának.
Utoljára akkor bíztam bennük nagyon, és szerettem őket, még mikor Sonyericsson-nak hívták őket és még buta telefonokat gyártottak. Azok még tényleg jó és minőségi készülékek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#77637) dokee78 válasza madrac (#77636) üzenetére


dokee78
félisten

+1
Szervizzel én is megjártam.

(#77638) Quasi_modo válasza madrac (#77636) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor elég régi tapasztalataid vannak. Ami a szervizelést illeti, volt akinek szerencséje volt és volt akink nem. A Cordon egyébként tudtommal nem csak a Sonykat szervizeli.

valami

(#77639) krezna


krezna
tag

Sziasztok!Feleségem lumnia 520-a felett eljárt az idő,ezért kell egy teló.Más a meglátása neki a használható telefonról...Kisgyerekek miatt nem gondolkodom draga 50+ telefonban.Lumnia 630 ár/érték arányban jónak tűnik,de ha ég és föld a különbség s3mini,és Ace 4 is szoba jöhet.Utobbi csak tenyleg akkor,ha bestbuy ebben a kategóriában.Viszont ennyiért mar a Mall.hu-ról én a Meizi mx3 vennék.A 630 mennyire ajánlott?Facebook,net,telefon amire használja.koszi a gyors választ.

Forza Milan!

(#77640) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Anyámnak kéne valami okostelefon, főleg telefonálásra, sms-re, esetleg viberre.
Mivel nővéremnek iphoneja van, nekem meg androidom, gondoltam mutternek legyen windows :D
Lumia 635 jó választás?
Ebben a 20ezres kategóriában kéne dominoval. :R
Viccet félretéve,lehet droidos is,csak félek,hogy azok ebben az árban még 512 rammal lassúak.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#77641) hroberto válasza krezna (#77639) üzenetére


hroberto
veterán

Nyugodtan megveheted a 630-at, de az 1 G RAM-os verziót keresd!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#77642) pulguinha válasza szabonagyur (#77635) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Én sem szeretném, de sajnos ez van, nem rajtam múlik. Ezért akartam megkérdezni a tapasztalt szakértők véleményét :)
A Sony-val vegyesek az érzéseim, ahogy olvasgattam meg ismerősöktől hallottam, a Z-k egészen jók, de közép kategóriában (pl Sp) már inkább csalódás.M4 nem tudom hová tartozna.
Huawei nagyon szimpi, ahogy a HTC is, csak utóbbi erősen túl áraz sokszor indokolatlanul... :-/

(#77643) blakey válasza hroberto (#77641) üzenetére


blakey
titán

És ne LUMNIA néven. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77644) hroberto válasza blakey (#77643) üzenetére


hroberto
veterán

Jogos. :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#77645) Razzul válasza Surda- (#77640) üzenetére


Razzul
senior tag

Ebben az árban szerintem a WP jobb választás. A 635 tökéletes lesz. 1gb RAM-al keresd! :K

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#77646) Surda- válasza Razzul (#77645) üzenetére


Surda-
őstag

Hol árulják 1g rammal?
Sokat számít egyébként? T mobil nem írja mennyi rammal árulja.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#77647) Gery1987 válasza Surda- (#77646) üzenetére


Gery1987
őstag

Igen sokat számít.

Elvileg a Telekomnál csak 1GB-os van már csak. De rá kell kérdezni és akkor azt kérni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#77648) Surda- válasza Gery1987 (#77647) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#77649) Razzul válasza Surda- (#77646) üzenetére


Razzul
senior tag

Ahhoz, hogy a Windows 10-et majd teljes mértékben élvezni tudjátok ahhoz már 1gb RAM kell majd, úgyhogy igen sokat számít a dolog. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#77650) Mark0056


Mark0056
csendes tag

Sziasztok!
Xperia Z3-at szeretnék venni, függetlenül.
Árukeresőn néztem boltokat: [link]

Melyik boltot ajánljátok?
Igazán a garancia miatt aggódom, mert az olcsó helyeken mind forgalmazói garancia van és nem tudom, az mennyire megbízható. Nem tudom, hogy megéri-e a hatalmas felár a gyártói garanciáért.
Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a boltokkal és a garanciás javításaikkal, cseréikkel (?) kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.