Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184702) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Sajnálatos módon a Waze következő frissítése már nem megy 7-es Androiddal, így cserélnem kell a jó öreg Meizu M6 Note telefonomat. Ugyan már egy ideje érlelődik bennem a váltás az elavult OS miatt, de eddig nem találtam elég alapos indokot a cserére és megfelelő készüléket. A meglévővel csak két bajom van:
1., a 32 GB tárhely nagyon kevés,
2., az elavult Android.

- Árkategória. Elsősorban 100-120ezer körül, de egy extra jó ajánlatért +10-20ezer belefér
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? A legjobb lenne függetlenül hivatalos forrásból, de Vodafone is szóba jöhet, ha ott van jó áron. Bár úgy láttam, hogy ott eléggé magas áron mennek a készülékek. Apró és szürkeimport kizárva.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszútávra, jó ár/érték
- Mire használnád? Többnyire navigációt és más térképalkalmazásokat (parkolás, villanyautó töltés, stb) használok, nagyon ritkán böngészés, Skype/Messenger. Egyszerre legfeljebb 3-5 alkalmazás fut. Hosszú üzemidő előny. Dual SIM mindenképpen kell, jó lenne 2 fizikai SIM és nem eSIM+SIM formában.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android mindenképpen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A mostaninál (155*75*8,5 mm, 173 g) ne legyen (jelentősen) nagyobb/nehezebb, már ez is nagyobb, mint szeretném. :(

A karácsonyi ajánlóban az alábbiak illenek legjobban az elképzelésemhez:
Moto Edge 40 8/256GB, Edge 40 Neo 12/256GB, G54 Power 12/256GB:
eSIM+SIM kialakítás és a lekerekített üveg miatt nem szimpatikusak

Moto G84 12/256GB:
ez tűnik a legjobbnak (mire mindezt összeírtam, már majdnem biztos vagyok benne, hogy ezt veszem :D )

Samsung A25/A33/A34/A53/A54:
mind belefér a keretbe (bár az A54 már nagyon a teteje), a hosszú támogatás és a Samsung szoftverkörnyezet vonzó, de a méret és a bosszantó apróságok miatt vannak kétségeim. A másik probléma, hogy nehéz eligazodni az árban közeli típusok valós különbségei közt.

Szívesen vennék egy kis iránymutatást a Samsungok terén. Melyik lenne a legjobb ár/érték arányú az én szerény felhasználásomhoz?

sautia

sequator

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.