Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185851) modflow


modflow
veterán

Vásároltam egy ilyet:
Xiaomi 22.5W Power Bank 10000 mAh, Navy Blue

Az normális, hogy 1 óra alatt 13%-ot tölt csak fel?
(supertöltéssel)

(#185852) DaleBarbara


DaleBarbara
csendes tag

Sziasztok!
Új telefont szeretnék vásárolni, viszont hosszas bogarászás után sincs ötletem, hogy mi az ami tetszene, így szükségem lenne a segítségetekre, ötleteitekre.

- Árkategória: 300.000 JMF - unlim
- Használt vagy új? Új, mivel nem ismerem a használt piacot
- Hol vennéd meg? Függetlenül bárhol
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Hosszútávra, legalább 3 évre
- Mire használnád? Mindennapi átlagfelhasználás, videók jó minőségben megtekintése, mobilhotspot akár egész nap, autós felhasználás, fényképek és videók(de csak laikus átlagfelhasználóként), zene
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot használtam világ életemben, nem undorodok az iOS-től sem, többit nem ismerem de nyitott vagyok bármire ami nem gyomorforgató : )
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Csak a tepsi

Amióta az eszemet tudom Samsung Galaxy Note szériákkal mászkáltam, imádtam mindegyiket, igaz sosem használtam ki teljesen a telefont, de szó szerint sosem volt velük problémám, cserélni csak azért cseréltem őket, mert érdekelt milyen az új (jelenleg egy Note8-at használok, az újabbakat családtagok "megörökölték" :D, de még ennyi év után is patika állapotban van a telefon és hibátlanul működik).
Az árkategóriát azért lőttem 300k-ra, mert elsősorban érdekelne hogy 300 alatt milyen igazán jó dealek vannak, de nyitott vagyok a csúcskategóriás telefonokra is, amennyiben tényleg meg is érik az árukat.

Telefon használatáról: Rengeteget utazok, éves szinten 40+ hetet vagyok random országokban, így fontos számomra a megbízhatóság, 5G, navigáció és Android Auto/CarPlay minél megbízhatóbb módon, mobilhotspotként is rengeteget használnám. Akkumulátor csak bírjon ki egy napot, nem gond ha minden este töltenem kell. Mivel sok szép helyre eljutok, a kamera is fontos lenne, hogy elfogadható képeket csináljon. Sokat videotelefonálok, így az előlapi kamera sem utolsó szempont, illetve a hangminőség. Kép/videószerkesztés nem érdekel, játékra nem használnám, munkához sem kell (arra van egy S24 Ultra, makulátlan a telefon, de ha nem muszáj nem akarnék egy ugyanolyat).

Előre is köszönöm a segítséget!

(#185853) ghiottone válasza modflow (#185851) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Milyen telót, mekkora kapacitású aksival?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#185854) modflow válasza ghiottone (#185853) üzenetére


modflow
veterán

A teló: Honor 20 Pro.
Akksi: 4000 mAh-s lítium-polymer

(#185855) seamus válasza jeni (#185837) üzenetére


seamus
csendes tag

Sajnos jelenleg nincs bontatlan ennyiért. :/

Amúgy édesapámé lenne a készülék. Van egy Galaxy Watch 4-e. Emiatt gondoltam, hogy Samsung telefont kellene vennünk neki mellé. Esetleg egy Pixel 7a? Az órán milyen funkciók működnek Samsung telefonnal, amelyek Pixellel nem? Én egy Pixel 4-et használok 4 éve, nagyon szeretem, neki is azt vennék szívem szerint.

(#185856) vence


vence
junior tag

Virtual proximity sensing
- - közelségérzékelő hiánya - téma

Aki közelségérzékelő nélküli tel. vételét fontolgatja, nem árt, ha figyelembe veszi, hogy ez a virtuális megoldás (a frontkamera extra futtatása) akár napi 10 % többlet akkuigénybevételt is jelenthet.

Mindig is gondoltam, hogy ez így van, de most olvastam, hogy kimérték, tesztelték is.
A kameraszoftver ráadásul nem is egy lájtos valami, tehát egyúttal lassíthatja is a rendszert, ill. memóriát foglal, szemben az alap proximity szenzoros megoldással.

Fentieket igazolja az is, hogy a gyengébb hardverek nem bírják el ezt a megoldást, ezért az olcsó telefonokba még ezek a "nagyon spórolós" cégek is bele teszik a közelségérzékelő proximity szenzort. Ami azért több, mint egy elég fura eljárás.

Az érintett cégek ill készülékek:
Samsung Galaxy ... szinte összes, (még a 175 ezer+ Ft-os A54 is!),
Xiaomi, redmi ... egyre több telefon.

Alternatíva bőven akad, így szerintem ezek a gyártók, termékek kerülendők, hacsak valakinek vmi különleges indoka nincs.

(#185857) borix válasza vence (#185856) üzenetére


borix
őstag

Alternatíva bőven akad, így szerintem ezek a gyártók, termékek kerülendők
Androidon mondhatni a 2 vezető gyártóról beszélsz.
A Xiaomi-t a meglévő közelségérzékelő problémái elkísérte elég hosszú időn át, mégis vették az emberek...

(#185858) Davs


Davs
tag

Hello. Egy Xiaomi Redmi 9T-t szeretnek valtani. A Motorola G84 es a G54 Power kozott vacikalok - mennyire rossz az utobbi kameraja (pl. a Redmihez kepest)?

(A Redmi-m rootolva van, de a PlayIntegrity Fix van, hogy mukodik, van hogy nem. Mar megy az agyamra es ugy erzem, hogy kinottem a rootolast. Inkabb fontos, hogy mukodjon a telefon es tudjak NFC-vel fizetni). Elore is koszonom :)

- Árkategória. 200 (max 300) €
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül (alza.sk)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszabb tavra
- Mire használnád? Net, zene, youtube - jo lenne 3,5mm jack (+nfc). A Motorolaban a stock android tetszik.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Android

(#185859) Ájvé válasza Davs (#185858) üzenetére


Ájvé
veterán

G54 Powe E. Jobb de csak LCD kijelzős, kamera szerintem jobb benne.

(#185860) Sungoo válasza vence (#185856) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönjük, eddig is kerültük! :DDD

(#185861) Oldfoksz válasza vence (#185856) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Te milyen javadalmazásért nyomulsz a hervatag motopromo
szövegeddel?
Vedd már tudomásul légy szives hogy van akinek a xiaomi,samsung esetleg az alkatelulefonecubotunihertzvivooneplusrealme tetszik.
Nem olyan problémamentesek a lenotorola készülékei sem.
( egy G7² és Lenovo Tab M10 5g használata alapján)
A közelségérzékelő egy szenzor.
A frontkamera egy szenzor (ami alkamassá tehetö közelség
érzékelésre)
Vegyünk egy szenzort 0.5 dollár értékünek.
Te kidobnál az ablakon ~150millio dollárt,ha a samu pü.
főnöke lennél.....? :N

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185862) dudika10 válasza vence (#185856) üzenetére


dudika10
veterán

Es mi tortenik, ha en szinte kizarolag fulhallgatoval/kihangositva telefonalok? Gyanitom ekkor pontosan 0% tobbletfogyasztast jelent.

Forrast nyugodtan linkelhetsz, mert villamosmernok fejjel hulyesegnek tunik amit irsz.

Apropo, azt tenylegesen lehet tudni egyaltalan, hogy a kamerat hasznalja egy gyarto es nem a gyroscopeot es a gyorsulasmerot?!

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#185863) Reynaldo válasza vence (#185856) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G-ben például van ilyen szenzor. A Note 12 Pro 5G, 13T Pro, 13 Ultra..... is tudja. Poco X5 Pro, X6 Pro.....Samsung Galaxy S20 FE, Galaxy S22 is. Akinek fontos, az talál ilyet. Az A54 ultrahangos közelségérzékelős, és sokan szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#185864) laca54 válasza Reynaldo (#185863) üzenetére


laca54
csendes tag

A Redmi note 13 pro 5g-ben biztos van? A Gsmarena tesztjében ezt írják:
The Redmi Note 13 Pro has no proximity sensor; it relies on the so-called virtual proximity, which we have to admit gets better and better, but it is still not ideal.

(#185865) Ájvé válasza laca54 (#185864) üzenetére


Ájvé
veterán

Ph tesztben is ugyan ezt írják, vagyis nincs szenzor.

(#185866) laca54


laca54
csendes tag

Kérdés: Redmi Note 13 pro 5g-t vásárolnék a hétvégén, garancia tekintetében, ha véletlenül szükség lesz rá, melyik webáruházzal járok jobban, Mstore.hu vagy Aqua.hu?

(#185867) yanna válasza laca54 (#185866) üzenetére


yanna
őstag

Mstore szerintem.

(#185868) ubyegon2 válasza laca54 (#185866) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az Mstore hivatalos Xiaomi forgalmazó.

(#185869) laca54


laca54
csendes tag

Köszönöm! Rendelem is. :))

(#185870) andrás47 válasza Reynaldo (#185863) üzenetére


andrás47
senior tag

Üdv! Az A54-nel írtad hogy ultra hangos közelség érzékelő van benne, ez azonos a virtuális közelség érzékelővel azaz ugyanaz? Köszönöm

(#185871) Geo19870322 válasza Geo19870322 (#185848) üzenetére


Geo19870322
tag

Errre valaki? :F

(#185872) DS39 válasza Geo19870322 (#185848) üzenetére


DS39
nagyúr

Felsőkategóriás telefont hasonlítasz középkategóriáshoz.
Önmagában nézve a Poco jó telefon, a virtuális közelség érzékelő lehet a gyenge pontja.

(#185873) vence


vence
junior tag

Szóval, hol van ebben a hsz-ben bármilyen moto telefonokról szó?!
(Azonkívül, hogy te odaképzeled ...)

Elég sok Samu speckóját nézegettem mostanában, mert én is keresőben vagyok és ledöbbentem, hogy mindegyik telóból kihagyják, ezt a szenzort, miközben extra árakon forognak még a kifutott készülékek is.
Tehát nem igazán jó ár-érték arányt képviselnek és szerintem egy drága készüléknél nem szabad egy hiányos speckót elfogadni, mert ez a hozzáállás ragadós, lásd a 3,5mm-es csati esetét.

Egyébként jó lenne, ha a szerintem fontos témát szakmai oldalról közelítenétek meg, elősegítve mások tájékozódását, nem pedig
érvek hiányában személyeskednétek.

Egyébként pedig, akit érdekel elmélyedhet, kutakodhat a témában, én megtettem, remélem egyesek számára hasznos információ, amiket leírtam ...
Engem nem a márka érdekel, hanem amit kínál és milyen áron stb.

#185864 @ laca54
Köszi a tényszerű információkat. (Y)

[ Szerkesztve ]

(#185874) vence válasza andrás47 (#185870) üzenetére


vence
junior tag

Hát ennek az állításnak a forrására nagyon kíváncsi lennék, mert a hosszú évek alatt egyetlenegy tesztben, vagy a sok száz speckó egyikében, vagy akár hírekben sem került elő ez az ultrahangos dolog.
Azért egy ilyen újdonságot, egyedi megoldást, nem csak megemlítenek, hanem ki is szokták emelni.

A kereső sem kényeztet a témában egy hwsw cikket dobott ...
Évekkel ezelőtt egy norvég startup kísérletezett vmi hangszórós és hanghullám elemzős módszerrel a közelségérzékelés témában.
Nem úgy tűnik, hogy eljutottak volna a gyakorlati alkalmazásig.

Viszont előkerült az én megközelítésemet igazoló gondolat is a cikkben:
"Kérdés ugyanakkor, hogy a szoftveres megoldás emeli-e a fogyasztást, mennyivel több erőforrást emészt fel a hanghullám elemzése, mint az apró és egyszerű szenzor működése."
[hwsw cikk]

[ Szerkesztve ]

(#185875) vence válasza andrás47 (#185870) üzenetére


vence
junior tag

Az ultrasonic a proximity megoldások egyik alkalmazott típusa,
tehát nem virtuális, hanem fizikai, valós megoldás egy megfelelő szenzorral.

Fentiek tükrében a fórumtárs beírása egyre "érdekesebb" ...
(mivel minden érintett Galaxy speckóban "vituális proxymity ..." van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#185876) Geo19870322 válasza DS39 (#185872) üzenetére


Geo19870322
tag

Köszi a reakciót, de választ nem találtam benn. Mit érdemes helyette 150k árkategóriában? :F

(#185877) Reynaldo válasza laca54 (#185864) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Igaz, azt elnéztem. Kimovil-nál ki lehet választani a szenzor típust(vagy bármi mást is, amit keresnénk), és akkor csak azokat mutatja, a beállított értékhatárig, itt most 300€-ig mutatja), amiben van Proximity szenzor.

(#185878) Reynaldo válasza andrás47 (#185870) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Nem ugyanaz. A virtuálisról ultrahangosról ezt írják itt:
Ez más, mint a rég bevált szenzoros.

(#185879) VanAzAPénz válasza vence (#185873) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Számomra mindenképpen hasznos volt, köszönöm.
Nálam is fontos tényező évek óta sajnos, akárcsak a jack hiánya is :( .
A Jacknál azzal jöttek hogy nem lesz elég vékony a telefon, látta már valaki az S Ultra szériát :DDD ?
Meg jönnek a vízállósággal, nem tudom kinek mióta van telefonja, nekem a 90-s évektől és emlékszem rá hogy szakadó esőben is telefonáltam és semmi baja sem volt a telefonomnak, pedig akkoriban szó sem volt ilyen feature-ről.

(#185880) vence válasza Reynaldo (#185878) üzenetére


vence
junior tag

Azért komolyabb műszaki témát nem ilyen pocsék gugli v. akármilyen ferdítésekkel kellene körbejárni !!

Nem beszélve arról, hogy itt összevissza van keverve minden.

A Samu honlapján pedig első körben csak a nagy ködösítés van, ill gyorsan az S5 -höz visznek a linkek,
elég érdekes. :D

Egyébként nem kevés rossz, vagy félrevezető találatot dob a témában a kereső! :((
Nem kell mindent készpénznek venni ezek közül!
Illetve meg kell próbálni megbízható forrásokat keresni és több információ alapján tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

(#185881) DaleBarbara


DaleBarbara
csendes tag

S24 Ultrát megéri megvenni vagy van jobb vétel ebben a kategóriában?

(#185882) TODI1111 válasza DaleBarbara (#185881) üzenetére


TODI1111
addikt

Attól függ mi a pioritás.Összességében szerintem a legjobb androidos készülék. A beltéri sötétebb helyiségben készült fényképek elég gyengék (előkap és fényképez), főleg mozgó ember és állat fényképezésénél. Viszont ha van rá idő akkor kevés fénynél is lehet jó képet csinálni vele. [például] Jó fényviszonyok mellett viszont, nagyon jó képeket csinál. Én ajánlom.

(#185883) sunny1


sunny1
csendes tag

A segítségeteket kérném telefon választáshoz.
Ár: max.75e
Független, garanciás legyen
Minimum 2 évre tervezem használni.
Használat: filmnézés,zenehallgatás,nem játszom
Mérete: nem lényeges
Talán a legfontosabb hogy minél tovább kapja a biztonsági frissítéseket!
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#185884) dudika10 válasza vence (#185875) üzenetére


dudika10
veterán

Mitol virtualis az egyik es mitol "valos" a masik?

A virtualisnak hivott is szenzort hasznal termeszetesen, peldaul gyroscope-ot es gyorsulaserzekelot.

Ezek a szenzorok egyebkent is mennek, tovabbra se tudtam meg mi fogyasztana extran vagy mi hasznalna extra szamitasi kapacitast a hatterben, es a cikket sem vagy hajlando linkelni amit olvastal a temaban. :F

Az egyetlen ertelmes kerdes a temaban, hogy az adott keszulek ki- es visszakapcsolja-e a kijelzot amikor kell. Egy celhardware ugyanugy mukodhet rosszul, mint mas szenzorok jele alapjan megvalositott sw.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#185885) DS39 válasza VanAzAPénz (#185879) üzenetére


DS39
nagyúr

A jack-et üzleti okokból hagyták el, mert fel akarták lendíteni a bluetooth-os fülesek eladását. Minden nagy telefongyártónak van saját márkás belőle.

[ Szerkesztve ]

(#185886) VanAzAPénz válasza DS39 (#185885) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Akkkor eléggé szar a magyarázata a Samunak : [link]

(#185887) DS39 válasza VanAzAPénz (#185886) üzenetére


DS39
nagyúr

Eléggé.
Jobb hangminőség... dehogy.

(#185888) DS39 válasza Geo19870322 (#185876) üzenetére


DS39
nagyúr

Mivel az X6 Pro-t nem forgalmazzák hivatalosan, ezért inkább ezt mondom:
Xiaomi Redmi Note 13 Pro

(#185889) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Gondolkodom egy s23-as samsungon. Előreláthatólag meddig fogja ezt a típust forgalmazni a samsung? Arra gondolok, hogy a megszokott menetrend szerint az új verziók megjelenése után körülbelül mennyi ideig forgalmazza a gyártó az előző szériát?

Köszönöm szépen! :R

(#185890) VanAzAPénz válasza Lauda (#185889) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Hali!
attól függ hogy honnan veszed, mert pl S9-t még mindíg lehet kapni újonnan : link :DDD .
Az már más kérdés hogy akksi milyen , de hogy már nem támogatott és "reális áron" adják...
Ahogy én tudom max 3 generációt adnak hivatalosan, még az S21 meg tudnád venni a Store-ból, de az S20 már nem.

(#185891) DS39 válasza DS39 (#185888) üzenetére


DS39
nagyúr

+info: mStore (Lurdy ház) 145k a 12/512GB-os verzió.

(#185892) Reynaldo válasza vence (#185880) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Oké, mivel csak azt tudjuk linkelni, ami fellelhető a témában, aztán megbeszélhetjük, vagy értékeljük esetleg, de hol is van a te linked? Ez a fordítás is jobb a semminél, annak, aki nem tud perfekt angolul, nem gondolod? Vagy majd te szakszerűen lefordítod, bármilyen cikket vagy leírást is hozunk? De akkor van a Samuban bármilyen szenzor vagy nincs, akár ultrahangos, akár más, amit erre használ? Az jól vagy hibásan működik, vagy csak kevés a panasz rá? Ha tudsz megbízható cikket, akkor várjuk itt, szakszerűen lefordítva, köszi.

(#185893) vence válasza Reynaldo (#185892) üzenetére


vence
junior tag

Oké! :)

Akkor nézzük konkrétan:
- Mi is az ami a "headsetről indul" ?
(és egyébként is milyen headset?!)

- Mi lenne az az "elutasított hang" ??

Természetesen bele kell keverni a mesterséges intelligenciát is,
mert az trendi és jól lehet vele szédíteni az embereket.
De szerinted ... itt, miért is van rá szükség, "if any ..."

Hiszen az elutasított hangokkal ez olyan szuperül működik!

Egyébként a fórumtárs beidézte, hogy hogy ...
(Ezzel az egy mondattal talán a ferdítő is több sikerrel megküzd.)

És igen ilyen ferdítőket, csak annak szabadna, érdemes használnia, aki észre is veszi a mellé-fordításokat.
(Egyébként online szótárakkal már sokkal könnyebb a fordítás is és senkinek sem árt kicsit belekóstolni!) :D
Legalább lesz fogalma, h hogy is működik az ilyesmi.

És igen ...
a specifikációs dolog is ilyen - legalább két megbízható forrást illik megnézni, mielőtt állítunk valamit ... félrevezetünk másokat.

Szóval a Galaxy S20 FE is minden valószínűség szerint virtuális megoldást használt (4 ! éves)
(a GSM Arena szerint, akik tesztelik is a készülékek többségét).

A HWSW cikk magyarul van, azért is tettem be a linket,
kicsit körbejárja a témát.

Lehet ezt használja újabban a Samu is, de lehet, csak lenyúlta, mert nem túl közlékenyek ebben a témában és a speckókban a
"virtuális megoldás"-t szerepeltetik.

Az "ultrasonic"-os megoldás fejlesztője pedig olyan szuper érvekkel jön, mint anno Jack-csati elhagyásakor jöttek.

Próbálj régebbi teszteket keresni olyan telókról, amelyeknél közismerten proximity problémák voltak.
Ott le van írva, amit kérdezel.

Már így is túl sokat írtam a témában, részemről a/a.

(#185894) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Családtagnak szeretnék telefont venni.
Egy olyan személynek lesz aki üti-vágja, nem sajnálja. Megbízható jó telefonra lenne szüksége viszonylag olcsón.
A legfontosabb, hogy strapabíró, vízálló és jó akkumulátora legyen.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
Max 75e Ft.
- Használt vagy új?
Csak új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Független.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra, jó ár-érték arányú legyen.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Strapabíró ütésálló, vízálló, jó akkumulátorral rendelkezzen. Legalább 3 napot kibírjon töltés nélkül.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Inkább Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Átlagos telefon méret legyen, lehetőleg ne tepsi telefon.

Doogee s59 Pro telefon ja van jelenleg az eléggé tetszett neki. Csak már régi és haldoklik.

Köszönöm!

Üdv,
Dániel

(#185895) Sungoo válasza M4T4D0R (#185894) üzenetére


Sungoo
addikt

Na erre nagyon kíváncsi vagyok. 75 ezerért ennyi kritérium. Nem irónia, tényleg kíváncsi vagyok.

(#185896) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Barátnőmnek vennék új telefont, a jelenlegije kb egy használhatatlanúl lassú 5 éves Huawei. Alapvetően Samsungokban gondolkoztam volna neki, mert casual user és fontos a kamera, de olvasom, hogy döcögnek, Az új Motorolák teljesítményre jónak tűnnek, de ott pont a kamera a gyengébb. Kicsit tanácstalan vagyok most.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
Max 100k.
- Használt vagy új?
Csak új, de apróról is jó, ha bontatlan.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Független.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra, 4-5 év.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Jó kamera, ne legyenek idegesitő hibái. Játék és hasonlók nem lesznek.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Mindegy.

(#185897) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok. Google Pixel 6-om cserélném le, előtte csak kínai telefonjaim voltak (OnePlus 7t pro óta nem találom az igazit). A lenti feltételekkel mit ajánlanátok?Köszi előre is a segítséget!

- Árkategória?
- Max 300E

- Használt vagy új?
- Új, és a használt is szóba jöhet

- Hol vennéd meg?
Alza vagy itt a fórumon

- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
4-5 évre szeretném.

- Mire használnád?
-Mindenre is. Internet, Youtube, játék, Navi. De a legfontosabb a fotós képesség, nagyon sokat fotózok telefonnal. Illetve fontos szempont az,hogy stabil legyen a hálózat és ne dobálja el mint a pixelem. Illetve jó lenne ha egy napot kibírnia töltés nélkül (reggeltől estig) Minimum 256gb tárhely legyen.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez?
Android legyen az a lényeg, Google alkalmazások működjenek rendesen.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
-6-7" között legyen

[ Szerkesztve ]

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#185898) jeni válasza Viktor8. (#185897) üzenetére


jeni
félisten

S23 Plus?
ha nem gond az Exynos akkor S24 Plus.
Dinterú
100ezer esetén meg kel húzni a határt.
Samsung A34 Telekomnál szolgáltatás nélkül LISTA áron 100ezer!
Az A35 a Yettelnél KÁRTYÁS csomagban 128ezer!
Note 13 Pro 5g (van ahol 110ezer)
Motorola EDGE 40 Neo 12GB / 256GB Peach Fuzz (van ahol 120ezer)
Motorola Moto G54 5G 12GB/256GB Power Edition zöld (tuti 83 ezer)
Motorola hátránya a support,de legalább nagy aksi viszonylag új proci és OIS funkció.

[ Szerkesztve ]

(#185899) Dinter válasza jeni (#185898) üzenetére


Dinter
addikt

Köszi.
Ez is opció, de a tesztek nem túl meggyőzőek. Abban sem vagyok biztos, hogy A33/A34, vagy esetleg apróról A53/A54.

(#185900) jeni válasza Dinter (#185899) üzenetére


jeni
félisten

100ezer Ft értékben mit lehet elvárni?
Ha új vagy bontatlan legyen ami esetleg vagy előfizus vagy gari nélküli esetleg GSM bolti.
A34 belefér a keretbe,A53/A54 kétes boltból,ezekre lesznek támogatások hosszabb távon,esetleg Motorola de ott kevésbé vagy ritkábban.
Használtan garival Honor90? Honor 90 Lite belefér
Ha pedig kell,hogy 8gb ram is legyen és OIS akkor nehezen található mobil 100e.körül.
Motorola? Xiaomi?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.