Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185251) t.imi válasza Ájvé (#185250) üzenetére


t.imi
addikt

Samsungot tudom, az kemény dió volt jó ideig.
Bloatware nem tetszik, mondjuk senkit sem érdekel :DDD
Csak gyári cuccokat használok, HTC idejében még rá voltam zsongva ezekre.
Honoron a tárcsázóra panaszkodnak T romnál.
Köszönöm, elkezdem köbejárni a negyvenest :R

(#185252) vence válasza nfsu17 (#185248) üzenetére


vence
junior tag

Úgy gondoltam a múltkor már sikerült tisztázni, hogy a
Motorola Mobility
igaz a Lenovo tulajdona, de hivatalosan is amarikai cégnek tekintik, ill. kell tekinteni.
Azt, hogy - a kezdeti útkereséstől eltekintve - mennyire nem változtak a dolgok, minden a márkát ismerő ember látja.
Tehát a fejlesztések zöme a chicagói régi székhelyen folyik, gondolom túlnyomórészt amerikaiak által.

A piacok se változtak jelentősen, legfeljebb a kínai pozícióik lettek jobbak.

A pedig érdekelne,
hogy miért is lenne sokkal jobb az Edge 40, mint a 40 Neo?
Ok, a sima 40-esben erősebb a SoC,
de a Neo is bőven erős a jelzett felhasználásokra és
- inkább a több 12 GB RAM-os változatokat árulják,
- 5.4 -es Bluetooth és
- nagyobb 5000mAh akku van benne és
kicsit frissebb is!

Ha a legtöbb dologban azonos a két típus,
akkor miért is "sokkal" jobb a sima Edge 40 ???

(A 30-as sorozatnál ez így volt/van de itt ...
nem kevered véletlenül?)

(#185253) Ájvé válasza vence (#185252) üzenetére


Ájvé
veterán

"igaz a Lenovo tulajdona, de hivatalosan is amarikai cégnek tekintik, ill. kell tekinteni'
Akkor a Lenovo tulajdonának kell tekinteni, ez ilyen egyszerű.
Azt hogy cégen belül a Motorola Mobility milyen önállóságát (kutatás/fejlesztés, brand alakítás, sale stb) kap, az csak és kizárólag a tulajdonos vagyis a Lenovo döntése. Engedheti hosszúra a pórázt, de az a póráz attól még ott marad!

"Azt, hogy - a kezdeti útkereséstől eltekintve - mennyire nem változtak a dolgok, minden a márkát ismerő ember látja.
Tehát a fejlesztések zöme a chicagói régi székhelyen folyik, gondolom túlnyomórészt amerikaiak által"
Én nem látok oda, nem tudom mit számít, de biztos így van. Fontos ez, vagy egyáltalán számít ez valamit?

"A piacok se változtak jelentősen, legfeljebb a kínai pozícióik lettek jobbak."
Ha figyeled a nemzetközi eseményeket elég kemény kereskedelmi háború folyik Kína és Amerika között, úgyhogy én nem gondolnám hogy sokat javul ez. Inkább most csend van, választások jönnek utána kiderül merre tovább, Taiwan miatt keményebb konfliktus is lehet, akkor pedig kereskedelem is problémás lehet, úgyhogy egyelőre az a jó ha nem történik semmi.

Mindenben jobb az Edge 40, hiába kisebb az akku, így is jobb az üzemidő (pl gsmarenan 98 vs 80 óra battery test), erősebb SoC (MTK 8020 vs 7030), jobb kamera, fém keret vagyis prémiumabb kivitel, tud vezeték nélküli töltést (ha valakinek ez számít), UFS 3.2 vs 2.1 (bár ezt nem néztem számokban mit jelent).
Egyedül a 12 GB RAM a Neo igazi előnye, de ezért kár választani, mert SoC viszont jelentősen gyengébb benne (így nincs gyakorlatilag előnye). Mivel az áruk is gyakorlatilag azonos, így nem igazán érdemes Neot venni, persze szerintem, de mindenki maga dönt.

Ui.
Gondolom nekem akartad címezni, nem pedig nfsu17-nak.

(#185254) titi12 válasza vence (#185252) üzenetére


titi12
tag

a fejlesztések zöme a chicagói régi székhelyen folyik, gondolom túlnyomórészt amerikaiak által.
Már 20 éve sem amerikaiak, inkább távol-keletiek fejlesztettek, meg is látszik, hova jutottak a mindenféle OS-ek.

(#185255) rekid


rekid
addikt

Sziasztok,
Az alábbi kritérium lista mellett keresek telefont:

- Árkategória.
max 35K
- Használt vagy új?
Mindegy
- Hol vennéd meg?
Apró is játszik
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,
középtáv
- Mire használnád?
Online üzenetküldés (viber, messenger stb...), alkalmi telefonálás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Mindegy a méret.

Össz vissz online üzenetküldés és némi telefonálás a cél nem kell semmi mást tudnia, az se gond ha nem bír az akksi 3 napot. :) Annyira legyen gyors, hogy ne hulljon ki az ember haja amíg megnyit egy üzenetküldő alkalmazást vagy a telefonkönyvet, és lehetőleg ne haljon be 2 nap után.

Köszönöm!


Gyáva népnek nincs hazája!

(#185256) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Egyik családtagomnak szüksége lenne egy telefonra. Nem vagyunk márkahűek, így nyitottak vagyunk bármire. Keretet tekintve 200-250k közöttire rögzitenénk. Hosszú távon gondolkodik a 22 éves srác. Pixel 8-nál van jobb ár-értékű termék a 250 ezres kerethatárig? Csak új termék jöhet szóba.

Egyéb: B-tel webárúház megbízható?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#185257) vacs válasza rekid (#185255) üzenetére


vacs
veterán

35-ért még használtan is kevés az ajánlható, de legyen benne 4 gb memória!

(^)(>.<)(^)

(#185258) borix válasza t.imi (#185251) üzenetére


borix
őstag

Bloatware nem tetszik, mondjuk senkit sem érdekel
Ezt honnan veszed, azt gondolod, hogy mindenki fent hagyja?
pl ADB AppControl progival egyszerűen lelehet pucolni ami nem kell, emiatt nem vennék Motorol, Oneplus, Nothing Phone telefont.

[ Szerkesztve ]

(#185259) t.imi válasza borix (#185258) üzenetére


t.imi
addikt

Értettem úgy, hogy gyártók közül senkit nem érdekel nekem mi tetszik, ill. mi nem.
Kollégák simán használják reklámok mellett a kínai vasakat.

(#185260) borix válasza t.imi (#185259) üzenetére


borix
őstag

A gyártókat a lényeg érdekli, ami a profit.
A kollégáid használják csak reklámokkal, meg tele szemetelve bloatware dolgokkal jó az úgy is nekik...
Reklámok, bloatware dolgaik mellett én pl simán vennék Xiaomi vonalon készüléket mert nem nagy dolog rendbe rakni, kipucolni, nem kell hozzá romolni.

(#185261) Oldfoksz válasza borix (#185258) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Én meg az adpbkakármi program szükségessége miatt nem veszek soha sem sziamiaupocokredmi
telefont.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185262) borix válasza Oldfoksz (#185261) üzenetére


borix
őstag

pl A Samsung telefonom ki van pucolva, nekem azon sem probléma a bloatware, vannak még így páran...
Azt veszel amit akarsz, nagyon nem befolyásolja az emberek választását szerintem.

(#185263) Oldfoksz válasza borix (#185262) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Tudod, mert miért ne tudnád hogy a "sima" droid is tele van mindenféle sz@rsággal.
Agyfütyit tudok kapni a digititisz lyolléttől,a kromtol és még sorolhatnám.
Erre van egy jópár gyártó akik olyan telefonokkal nyomulnak amik normalis használatához külön le kell tölteni egy direkt erre létrehozott programot,.........
Ez szerinted oké?
Ugy is azt mondod: oké.
Akkor miről is beszélünk? :)

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185264) borix válasza Oldfoksz (#185263) üzenetére


borix
őstag

Nem mondom, hogy oké de engem nem zavar, mert ami rajta van az nem marad rajta sokáig és nem nagy dolog kipucolni.
Van aki egy jó ár/érték aránnyal rendelkező számára ideális készüléket, hosszabb szoftver támogatással emiatt nem enged el, mert meki nem lesz sokáig probléma...

(#185265) floratm válasza ƵøŁĭ (#185256) üzenetére


floratm
senior tag

Hogy megbizható-e az filozófiai kérdés...
Partnero gsm nél most 201 ezer ft. Több mint 10 éves bolt, és ki dönti el hogy neki mi a megbizható...?
Spanyol amazon (az már elég jo gari) most 210 ezer köröl jön ki az P8 obsidian.

És igen, ár/értékben szerintem is ez a legjobb most.

(#185266) borix válasza floratm (#185265) üzenetére


borix
őstag

A megbízható az nem filozófiai kérdés.
Korrektek akkor megbízható, ha átvernek akkor nem.

(#185267) borix


borix
őstag

Pár gondolat a megbízható bolttal kapcsolatban.
Van a hivatalos forgalmazó attól véve a Magyarországon létező hivatalos szervízbe ha van, lehet leadni, küldeni a készüléket mert úgy gyorsabb a javítás.
Nem hivatalos viszonteladóktól van véve a telefon akkor elhajtanak.
Nem hivatalos viszonteladó egy üzlet, attól még lehet egy jó szervizes szerelője.
A lényeg, hogy hozzá jutnak-e gyári alkatrészekhez.
Nem jutnak hozzá akkor pl egy telefont kell szétbontani donornak.
Adott telefon típusnál kijön egy sorozat széria hibával, pl alaplap csere szükséges amelyeknél előjön, hát akkor érdekes a helyzet, majd biztos szétbontanak egy rakás telefont emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#185268) Gynt


Gynt
junior tag

Jó lenne már túllépni ezen a Xiaomiban, egyéb kínai telefonokban reklám van dolgon. Én egyszer sem találkoztam reklámmal. Mert ki lehet kapcsolni. Egyszer kell megtenni, amikor először bekapcsolod a telefont, és nagyjából max. 5 perc alatt elvégezhető. Ha úgy tetszik, ez is a telefon beállításának a része, mint ahogy beállítod a Google fiókod, vagy ahogy telepíted a banki alkalmazást vagy valami más applikációt. A felhasználók egy része ennél több időt tölt szerintem azzal, hogy kiválassza az új telefonja háttérképét.

Hogy miként kell teljesen kikapcsolni a reklámokat, azt el lehet olvasni, de gyengébbek, funkcionális analfabéták és mások számára már videó is rendelkezésre áll. Mielőtt felmerülne a kérdés: mindkettő magyarul. (Akinek igénye van rá, biztos talál más nyelven is.) Mellesleg, ha valakinek van egy kis esze, és megvan benne a szándék, hogy a telefonja megismeréséhez végignézi az egyes menüpontokat, akkor maga is rájöhet, hogy mit kell kikapcsolni.

Érdekes módon a reklám akkor nem probléma, amikor a Facebookot görgeti a felhasználó, vagy ha a Netflixen akar valami hülyeséget nézni. És ott nem is merül fel, hogy miért van, vagy hogy miért nem lehet kikapcsolni?

Semmilyen külön programot nem kell telepíteni ahhoz, hogy lehessen használni ezeket a telefonokat. A külön, előre feltelepített alkalmazásokról annyit, hogy én a Xiaomi 12-es telefonon Spotify-t, Facebookot és Netflixet találtam. Ezeket rögtön töröltem is, ami összesen volt kb. 15 másodperc.
Ezen túl a telefonon eredetileg van például számológép, iránytű, hangfelvevő is, de ha valakinek ilyenekre sincs igénye, ezek is pár másodperc alatt törölhetőek. (Megjegyzem, ha mondjuk ezek nem lennének, akkor meg az lenne a baj.)

Külön öröm, amikor azok kiabálnak reklámokat Xiaomi és egyéb telefonokkal kapcsolatban, akiknek soha nem volt ilyen készülékük.

(#185269) borix válasza Gynt (#185268) üzenetére


borix
őstag

Semmilyen külön programot nem kell telepíteni ahhoz, hogy lehessen használni ezeket a telefonokat. A külön, előre feltelepített alkalmazásokról annyit, hogy én a Xiaomi 12-es telefonon Spotify-t, Facebookot és Netflixet találtam. Ezeket rögtön töröltem is, ami összesen volt kb. 15 másodperc.

Semmilyen rendszer appot, dolgot nem találtál amit rád erőltetnek? pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#185270) Gynt válasza borix (#185269) üzenetére


Gynt
junior tag

Ha te úgy gondolod, hogy a Biztonság menüben található Tisztító vagy Mélytisztítás dolgok, esetleg a szkenner program zavaróak, és úgy érzed, hogy ezeket rád erőltetik, akkor tényleg nem neked való ez a telefon.
Most megnéztem, a Mi Videó és a Zene alkalmazás valóban nem törölhető. Ezek törléséhez lehet tényleg az általad említett applikáció kell.

(#185271) Ájvé válasza Gynt (#185268) üzenetére


Ájvé
veterán

'Jó lenne már túllépni ezen a Xiaomiban, egyéb kínai telefonokban reklám van dolgon. Én egyszer sem találkoztam reklámmal."
Inkább neked kellene elengedni, hogy hitegeted azzal hogy nincs benne. Reklámon kívül is tele van rakás felesleges appal, bármilyen Xiaomim volt korábban ha feltettem rá egy AOSP jellegű modromot, szinte fellélegzett és sokkal gyorsabb lett, csak sajnos nem minden kicsit működött úgy ahogy kellett volna, mivel modromról volt szó.
Nem minden kínai telefonba van reklám, nekem Motorola van ebben nincs, használtam céges Oneplust azon az volt, de biztos van még jó néhány példa.
Ki lehet kapcsolni, de van akinek már az is gond, hogy egyáltalán van benne reklám.
"Ha úgy tetszik, ez is a telefon beállításának a része"
Hát nekem nem tetszik, ne legyen benne se reklám so bloatware, vagy ha van benne plusz app ne legyen rendszer szintű, legyen az én választásom hogy használom ezeket. Bár Motorolán is van ilyen app, de azért sokkal kevésbé "tolakodó", mint Xiaomin, nem beszélve a sok háttérben futó programról.

"Hogy miként kell teljesen kikapcsolni a reklámokat, azt el lehet olvasni, de gyengébbek, funkcionális analfabéták és mások számára már videó is rendelkezésre áll."
Na látod ez a siralmas, külön"oktató" videó van erről, vagy lehet inkább nevetséges. Jó hogy nem már az user a hibás a gyári romban található reklámokért, amit te itt írsz az áldozat hibáztatás, hát nyilván volt olyan hülye és Xiaomit vett.

"Mellesleg, ha valakinek van egy kis esze, és megvan benne a szándék, hogy a telefonja megismeréséhez végignézi az egyes menüpontokat, akkor maga is rájöhet, hogy mit kell kikapcsolni."

Biztos hülye vagyok, de magamtól soha a büdös életbe nem jutna eszembe rendszer alkalmazástól engedélyt vissza vonni, valahogy abban a hibás hitben élek valószínűleg, hogy egy rendszer appnak komoly szerepe van készülék biztonságos és jó futtatásában és nem az a szerepe, hogy reklámokat toljon az arcomba.

"Érdekes módon a reklám akkor nem probléma, amikor a Facebookot görgeti a felhasználó, vagy ha a Netflixen akar valami hülyeséget nézni."
Dehogynem, facebook mocskos szemét módon tolja a szarokat, olyat ami nemhogy nem érdekel, de egyenesen ellentétes az én meggyőződésemmel. Netflixem nincsen (jó öreg torrente).

" A külön, előre feltelepített alkalmazásokról annyit, hogy én a Xiaomi 12-es telefonon Spotify-t, Facebookot és Netflixet találtam. Ezeket rögtön töröltem is, ami összesen volt kb. 15 másodperc.'
Kb tucat rendszer app van legalább benne, ezeket csak úgy nem tudod törölni, esetleg borix által írt módon lehet én nem próbáltam.

"Külön öröm, amikor azok kiabálnak reklámokat Xiaomi és egyéb telefonokkal kapcsolatban, akiknek soha nem volt ilyen készülékük."
Több mint 10 évig használtam ilyeneket, már akkor is mikor csak modrommal lehetett egyáltalán használni (hivatalosan nem is volt globálisan Xiaomi még), csak a felsorolás kedvéért Mi 3, Mi 8, Mi 10T Light, Xiaomi 12. MIUI-t pedig nagyon régen használtam már, mikor még csak néhány készülékre volt modrom formában (ebből indult az egész cég), akkor még jó volt a MIUI teljesen másról szólt.

(#185272) Ájvé válasza Ájvé (#185271) üzenetére


Ájvé
veterán

Onepluson sincs azt szerettem volna írni, csak félre gépel a gboard.

Gynt:
Még annyi, te úgy tűnik fordítva ülsz a lovon, olyan dolgot akarsz pozitívan kihozni, aminek nemhogy előnye nincs, éppen hogy hátrányos a felhasználóra nézve.

[ Szerkesztve ]

(#185273) borix válasza Ájvé (#185271) üzenetére


borix
őstag

Ezen kár vitatkozni szerintem, pl az én Samsung telefonom, hogy ki van pucolva biztos, hogy sokkal tisztább mint a te Motorola készüléked, mert én azon is takarítanék még.
Lehet, hogy nem kapsz annyi bloatware dolgot a Motorola készülékre de cserébe meg a Motorola nem a support netovábbja, nem róluk kellene példát venni.

(#185274) Ájvé válasza borix (#185273) üzenetére


Ájvé
veterán

Pedig, de ezen lehet vitatkozni. Motorolán néhány app van csak amik egyébként működés közben nem nagyon befolyásolják a rendszer futását (lassulás stb.). Nagyon sok évig használtam Xiaomit úgyhogy tudom hogy nagyon lassítja a működését a MIUI, már csak azért mert mint írtam stock közeli modrom sokkal gyorsabb volt. Motorola is elég stock közeli, sokkal inkább mint gyárilag a Samsung. Neked biztos tisztább (bár szerintem a módszer amit csinálsz nem annyira jó, rendszer appokat törölgetni nem mindig jó ötlet, modromok amik már így vannak megírva jobb választás szerintem).
"Motorola nem a support netovábbja, nem róluk kellene példát venni"
Neked ezzel milyen problémád van? Te használod? 2027-ig kap biztonsági frissítést a telefonom (ez amúgy 4 év), ennek tudatában (illetve nem foglalkoztam vele igazából, de mondjuk hogy tudomásul vettem) vásároltam. Hol itt a probléma? Neked nem elég, ez van. Keress mást.
Xiaomi is 5 évet "ígér" és 4 évig főverziót. Ismerve a Xiaomi végeláthatatlan termékpalettáját nagyon kíváncsi leszek, hogy ebből mit tart meg valójában. Láttam én nagyon rövid kifutást is náluk, főverzió frissítéssel eléggé hadilábon szokott állni, MIUI frissítések azért rendre jöttek azért.
Samsungot nem ismerem, azt tudom hogy anno nagyon régen nem akart frissíteni egy készüléket, készült hozzá egy rajongói modrom, amit aztán Samsung saját maga is kiadott, de úgy mintha saját frissítése lenne (pedig adatokból teljesen egyértelmű volt miről van szó, még csak rejtegetni se próbálta, persze biztos nem állt jogi oltalom alatt :D).
Szóval hagyjuk ezeket a szent dumákat, hogy mobil iparban kinek kiről kellene példát vennie, ez egy biznisz, te vagy a palimadár akit valahogy be akarnak húzni, ha kell csillagokat is neked ígérik.
Ez egyébként rohadtul nem volt a téma, de lehet kitekintést tenni.
Xiaomi szoftveresen egy rakás sz*r, állandóan volt valami gebasz az összes telefeonnal, kisebb vagy nagyobb, de minddel volt. Olyan is volt hogy javítottak hibát, már örültél, hogy nincs többé erre fél vagy egy év múlva újra előkerült.
Ehhez képest a Motorola simán "csak" probléma mentes, igaz nincs millió felé testre szabhatóság, de legalább szimpla nyugalom stabil szoftverrel, de persze lekopogom.
Amúgy egyik se különb, ez nem jótékonysági szervezet, szín tiszta profitról van szó, mi pedig a halak akiket etetnek és attól függően milyen a csali kifognak :D
Motorola meg nem horror áron kínálja készülékeit, ha már így belenézünk az egyes gyártók működésébe, Samsung vastagon megkéri az árát, más márkából sokszor egy kategóriával jobbat kapsz azonos áron. Samsung marzsa az egyik legnagyobb ez biztos, talán csak a Sony múlja felül (de Apple mindent visz, de ügye az nem Android). Xiaomi alacsonyabb már, de ők meg nem véletlen építenek be reklámokat.
Ja mellesleg te modder vagy úgyhogy hiába hozod fel nekem, hogy te telefonodon kevesebb a szemét, mert mi gyári szoftverről beszéltünk. Te hogy és mit csinálsz a telefonoddal az a te egyéni szoc problémád, de ezzel ne reflektálj más készülékek módosítatlan szoftverére, mert gyökeresen más a két dolog, tiéd egy módosított már.

[ Szerkesztve ]

(#185275) borix válasza Ájvé (#185274) üzenetére


borix
őstag

"Motorola nem a support netovábbja, nem róluk kellene példát venni"
Neked ezzel milyen problémád van? Te használod? 2027-ig kap biztonsági frissítést a telefonom
Lehetnél pontosabb!
A te telefonod kiemelt a Motorola vonalon gondolod, hogy a G-s vonal is addig kapja...

Úgy vettem észre minden gyártónak vannak olyan készülékei amiket kiemeltebben kezel és van amelyiket elengedi.
Menjél be pl egy Redmi Note 12 pro fórumba és nézd meg mennyi szoftveres panaszt találsz nem igazán van, de beírhatod, hogy szerinted a Xiaomi szoftveresen egy rakás sz*r,
A Motorola vonalon is lehet csemegézni pl [link] de visszaolvasva találsz ott még szoftveres panasz jópára, ha általánosítunk akkor sz@r a Motorola is attól, hogy éppen a sajátoddal meg vagy elégedve.
Szerintem most van életedben először egy normális telefonod, Xiaomi vonalon biztos az alja kategóriából csemegéztél végig, az tuti...

[ Szerkesztve ]

(#185276) floratm válasza Ájvé (#185274) üzenetére


floratm
senior tag

Neked ezzel milyen problémád van? Te használod?…............ ennek tudatában (illetve nem foglalkoztam vele igazából,"

LOL. A saját tanácsokat sem fogadod meg.
Nalam már évek óta nincs reklám a.xiaomi telefonon- biztos valamit elrontottam.
Amugy meg van számos cikk, segédlet hogyan köll eltávolítani a motorolan levő bloatwareket.

[ Szerkesztve ]

(#185277) floratm válasza borix (#185266) üzenetére


floratm
senior tag

Dehogynem. A szkeptikus haverom azt mondja: nőben, fékben ne bizz.
Mégis autozunk...

Vannak fokozatai a megbizhatóságnak es egyeni megitélés kérdese ki mit tart elfogadhatónak

(#185278) Gynt válasza Ájvé (#185272) üzenetére


Gynt
junior tag

Én még véletlenül sem ülök fordítva a lovon. Bármilyen meglepő számodra, lehet olyan, hogy valakinek más véleménye van, mint neked.

(#185279) borix válasza floratm (#185277) üzenetére


borix
őstag

Vannak fokozatai a megbizhatóságnak es egyeni megitélés kérdese ki mit tart elfogadhatónak
Valóban, hogy lehetne már egyéni megítélés kérdése mikor kérdez, mert bizonytalan?
Választ is csak ilyen semmilyen választ kapott mint a tied, nagyon nem záporoznak a vedd nyugodtan nem lesz gond hozzászólások, pedig nem ma kezdte jó pár ismertebb webáruház.

(#185280) borix válasza floratm (#185276) üzenetére


borix
őstag

Nagyon sok évig használtam Xiaomit úgyhogy tudom hogy nagyon lassítja a működését a MIUI, már csak azért mert mint írtam stock közeli modrom sokkal gyorsabb volt. Motorola is elég stock közeli, sokkal inkább mint gyárilag a Samsung. Neked biztos tisztább (bár szerintem a módszer amit csinálsz nem annyira jó, rendszer appokat törölgetni nem mindig jó ötlet, modromok amik már így vannak megírva jobb választás szerintem).
Nekem ebből az jön le, hogy nem gyári rommal gyorsabb volt de azzal meg mindig volt valami gebasz, én ezért nem romolnák.
Az a a módszer amit csinálok ADB-vel az szerinte nem valami jó de azt nem is próbálta, pedig működött volna.

(#185281) Milka 78 válasza ƵøŁĭ (#185256) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A bolti garis cégek között megbízhatónak számít, nem az "1 év múlva tudatosan eltűnök" kategória. Ha beírod a nevét itt a keresőbe is kapsz egy csomó választ.

(#185282) raaay


raaay
csendes tag

Sziasztok!
Most fog lejárni a Telekomos hűségem 2 hónap múlva. Érdemes megvárni, hogy lejárjon és jobb ajánlatokat fogok kapni vagy teljesen mindegy és most is kihozhatom a számomra kívánatos mobilt?
Annyi, hogy akkor frissen meg kell újítanom a jelenlegi szerződést.
Amúgy is maradnék, mert mindenem náluk van és elégedett is vagyok vele.

(#185283) floratm válasza borix (#185279) üzenetére


floratm
senior tag

"Választ is csak ilyen semmilyen választ kapott mint a tied, nagyon nem záporoznak a vedd nyugodtan nem lesz gond hozzászólások .."

Ha neked van varázsgömböd és tudod hogy lesz vagy nem lesz baj akkor miért nem adsz tuti valaszt?

(#185284) borix válasza floratm (#185283) üzenetére


borix
őstag

Vissza kérdeznék.
Magyarországon a Pixel nem kerül forgalomba.
Pixel 8-ra iPon, Aqua 36 hónap garanciát írnak
B-tel 24 hónap teljeskörű garanciát ír
Ebből neked mi jön le?

[ Szerkesztve ]

(#185285) floratm válasza borix (#185284) üzenetére


floratm
senior tag

Ja hogy te a garanciális oldalról közelited. Szerintem nem éri meg a felárat a +1ev garancia, de ez magánvéleményem, nem vagyok samsung user hogy ez ilyen sarkalatos szempont legyen. De akkor inkabb venném amazonrol mint aquarol 35 ezerrel drágábban

(#185286) borix válasza floratm (#185285) üzenetére


borix
őstag

pl Xiaomi-t is van aki már csak hivatalos forgalmazótól hajlandó venni.
Német amazonon most 610 Euró.

(#185287) Ájvé válasza borix (#185275) üzenetére


Ájvé
veterán

E csak bizottságit kap, G-s azért kap szintén legalább 1-2 frissítést. G54 is fog kapni 2-őt (tervek szerint). Edge kap 2 főverziót és 4 évig biztonsági frissítést.
Le is írom hogy a MIUI vagy új nevén Hyper OS szoftveresen egy szar. Változtat bármin is? Aki szereti az használja elégedetten (vagy nem, de ez most mindegy), aki meg az messzire elkerüli.
Az hogy ph fórumon topikjába mennyien panaszkodnak teljesen irreleváns, semmilyen következtetést nem lehet ebből levonni a teljesen felhasználói körre nézve.
A vicc az volt mikor még nyomta a Xiaomi at AOSP (A1, A2) készülékeit, kitett egy szavazást hogy MIUI vagy AOSP és messze az AOSP nyert, pedig saját oldalon/fórumon tette ki ahol full rajingókkal van tele, le is vette a szavazást, mert kínos lett. Ez azért sokat elárul!
Lehet szidni Motorolát, szóval se mondtam hogy nem, vannak hibái, írhatok én is egy párat. De legalább nincs tele szeméttel mint a Xiaomi, nem lassul be (Xiaomi 12 például itt van még mindig, de nem gyorsabb mint az Edge 40 pedig hardveresen rendesen köröket ráver papíron), sokkal jobban használható, nincs tele reklámmal stb, AOSP közeli a szoftver rajta. De van még ilyen, Nothing Phonet simán vennék már, az is tiszta szoftveresen, vagy Oneplus is ilyen és ezeknek sokkal jobb a támogatása, mint a Motorolának. Én azért vettem mert Xiaomi 12 nagyon gyorsan le kellett cserélni és pont volt 120-ért Edge 40 ami ennyiért bőven megérte.
Mi 3, Mi 8, Mi 10T Light, legutóbb pedig Xiaomi 12 az "alja" kategóriás készülékek sora.
Látom te csak fikázni tudsz másokat, azért én nem szóltam be neked, stílusod hagy némi kívánni valót maga után.

Gynt:
Legyen véleményed semmin nem változtat ha nekünk nem egyezik a véleményünk, ez egy fórum ahol mindenki megoszthatja ezt.
Addig még másokat nem sértesz vele addig nyugodtan lehet írni.
Gondolom ha bizonyos márkát fikázok azzal téged személy szerint nem sértelek meg.

floratm:
Nagyjábol a Pixel marad ilyen alapon, Motorolában is vannak előre telepített programok, szóval sem írtam hogy nem, de azért közel sem annyi és működését annyira nem befolyásolja (lassítja).
Xiaomihoz képest szinte semmi ami Motorolába van, de még Samsung is sokkal jobban tele van, Nothing, Oneplus meg egy két márka talán tisztább, Pixelt kell nézni ha minden mentes szoftvert akarsz, abban csak Google szoftverek vannak pluszba AOSP-hez képest.
Nyilván kinek a pap kinek a papné, másrészt nem lehet mindenkinek megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#185288) Ájvé válasza borix (#185280) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, modromok mivel a gyártók nem adják ki forrásokat mindig problémásabbak szoktak lenni, főleg mondjuk kamera téren, de ezen már szerintem különböző gcamokkal tudnak javítani.
Nem próbáltam, az a gond hogy rendszer szinten vannak bizonyos programok benne, te meg mint a rákot kivágod, nem értek hozzá, de nekem nem tűnik jó ötletnek, ennyi.
Ha jól látom itt van egy lista bloatware programokról, Motorolán kevesebb van mint Onepluson (ami nekem is meglepő) és ez egy elég rövid lista, itt olyan rendszer programok vannak amik inkább hasznosak mint károsak, de írd le melyik aggályos ezek közül, én nem látok problémásat.

[ Szerkesztve ]

(#185289) borix válasza Ájvé (#185288) üzenetére


borix
őstag

Szerintem erősen érzelmi szinten kezeled a dolgokat, ilyen téren a Motorolát és a Xiaomit, Samsungot is lehet sarazni, azokra is volt bőven panasz az évek alatt.
pl nekem a te telefonod azért nem kellene mert lekerekített kijelzőset nem vennék de ha nem az lenne akkor is zavarna, hogy a kijelző alacsony PWM 144Hz-en villog és valószínű, hogy nincs komolyabb kijelző védelme, az utóbbinak utána kellene nézni mert nagyon nem hirdetik.
Már én régen nem romolok, amit írtam ha nem működne a Samsung, Xiaomi vonalat elengedném.

(#185290) borix válasza Ájvé (#185288) üzenetére


borix
őstag

Ez tényleg nem sok, pl a facebook amazont azt biztos kiszedném mert nem használom. [link]

(#185291) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Ez nem ide.

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185292) Ájvé válasza borix (#185289) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztos hogy nagyon belegázolt a lelki világomba, több mint 10 évig használtam különböző Xiaomi telefonokat, annyiban jó volt, hogy modromok világát is megjártam. Régen azért nem volt ilyen genya a MIUI, nem volt benne reklám és jól testreszabható volt (ezért akarta mindenki), ez ugyan megmaradt, de olyan szinten tele van reklámokkal, teljesen felesleges appokkal, hogy az már bőven a teljesítmény hatására megy, konkrétan Xiaomi 12 is be tud lassulni, vagy mikro akadás, még a mostani Edge 40 ami hardveresen jó ha a felét tudja probléma mentesen fut (azzal nem lehet vádolni, hogy más felhasználói szokások lennének).
Vannak hibái az Edge 40-nek, engem ezen nem érdekelnek (, lekerekített kijelző, alacsony pwm sem zavar, de elhiszem ha valakinek ezek problémák).
Alacsony pwm nagyon sok telefont érint (eddig gyakorlatilag amit néztem OLED kijelzős telefon mind pwm vezérlésű és jó részt alacsony frekvenciájú), úgyhogy ha valakinek ez probléma akkor nagyon utána kell nézni mit vesz, mert nehéz helyzetben van.
Xiaomi mondjuk ebben kifejezetten jó, sok készüléke magas pwm-es, de például Pixelek mind rosszak, ahogy a Motorolák is nagyrészt alacsony pwm-ek

(#185293) Ájvé válasza borix (#185290) üzenetére


Ájvé
veterán

Facebookot gond nélkül töröltem, Amazont nem látok, szerintem az enyémbe nincs, köszi szépen.

(#185294) Drughi


Drughi
addikt

Hi!

Arukereso.hu-n rákeresve, 150k, ár szerint csökkenőbe rendezve, van:
Pixel 6a / 7a
Xiaomi 12 5g / 12T 5g
Redmi note 13 pro / pro+
Oneplus 9
Samsung S21 / S21 FE / A54

Fontos a jó kijelző, a jó kamera (ennyiért), a jó szoftver (itt a xiaomi gyenge).
Android 14 feltétel, 15-re való frissítés jó lenne majd, de nem feltétel.

Melyiket lenne érdemes elhozni?

(#185295) Reynaldo válasza Ájvé (#185287) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Pár év használat után, nekem például semmi gondom a MIUI-val, és sokaknak szintén. Nem lassult be, és nincs gondom a reklámokkal se. Persze egy olcsó-közepes Xiaomi vagy Poco az nem egy új szériás Iphone, vagy csúcs Samsung,... de nem is annyi az ára. Szerintem nem érdemes neked se ennyit savazni, mintha valami ős ellenséged lenne, és minden nap ezt olvasni itt. Többezer leütést csak erre fecsérelni minden nap, az miért jó?

(#185296) floratm válasza Drughi (#185294) üzenetére


floratm
senior tag

13T. Jo kamera,jo kijelző,jo szoftver, hosszú támogatás

(#185297) ginola


ginola
addikt

A mediatek procis telefonoktól régebben óva intettek. Most mi a helyzet ezzel? Melyik szeriájuk számít már jónak?

(#185298) Drughi válasza floratm (#185296) üzenetére


Drughi
addikt

Nem is értem...
Nem véletlenül keresek 150e-ért. Igen, ez +13e.

(#185299) borix válasza Drughi (#185298) üzenetére


borix
őstag

Nem (sufni GSM-ből) 190-220k így már jobban hangzik?

[ Szerkesztve ]

(#185300) Drughi válasza borix (#185299) üzenetére


Drughi
addikt

Sokkal.
Nem is értem miért nem az aktuális flagshipet ajánljátok. Azt biztosan mindenre is jó.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.