Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185401) User05 válasza borix (#185395) üzenetére


User05
tag

Manapság még a 6 is elég. 8 bőven jó. Felette szerintem pedig felesleges, de legalább időtállóbb.

(#185402) User05 válasza zozek (#185386) üzenetére


User05
tag

A70 után egy Redmi 13 Pro is bőven előrelépés. 13T már annál is jobb. Amúgy fura, hogy nagyobb kijelző kell mégis a 6.1"-os Iphone-t nézted. Mindenesre szerintem tökéletesek ezek, hacsak nem 7-8 évre terveztek. Akkor iphone kell. (Max 1-2 akksi cserével a jövőben) Mind a redmi mind a T már jó telefon amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#185403) Graphics válasza User05 (#185402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint gondolom a Note-ra gondolsz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185404) User05 válasza Graphics (#185403) üzenetére


User05
tag

Igen :)

(#185405) hhgygy válasza Met (#185399) üzenetére


hhgygy
senior tag

4/128 vs 6/128 és újabb telefon? Nem értem a kérdést.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#185406) Graphics válasza Met (#185399) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztosan nem vennék már 4GB-tal telefont, de ez a személyes szubjektív gondolatom.

Nincs értelme a cserének akkor.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185407) Met válasza hhgygy (#185405) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, telefont cserélnék és Note 12 vagy 13 legyen a kiválasztott?
Megrendeltem az utóbbit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#185408) User05 válasza Graphics (#185406) üzenetére


User05
tag

Egyébként most akkor a Note 13 Pro a 120 ezres kategória legjobbja? Vagy van nála jelenleg jobb?
Esetleg a Poco F5 versenyezhet vele csak?

(#185409) Graphics válasza User05 (#185408) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

X6 Pro is erős.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185410) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok,

Nem vagyok napi szinten a telefonokban, csak ez a frissen megjelent A35 érdekel. Mikor várható mobilaréna teszt? Mennyi idő szokott eltelni megjelenés és teszt között?

(#185411) Graphics válasza douggutaby (#185410) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes a YouTube csatornát nézegetni mert ott sokszor a heti videók végén elmondja mi várható kb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185412) douggutaby válasza Graphics (#185411) üzenetére


douggutaby
tag

köszönöm, nézem

(#185413) Ájvé válasza User05 (#185408) üzenetére


Ájvé
veterán

Motorola Edge 40 is van ilyen jó.
PocoF5 erősebb ezeknél, de nincs hivatalos EU-ba úgyhogy leginkább szürke import van, én csak gsm boltokban látom, nem túl jó ajánlat így.

(#185414) Rx


Rx
aktív tag

Sziasztok!
Szolgáltatónál van lehetőségem új telefont venni. Jelenleg nálam ezek jöhetnek szóba:
Xiaomi Note 13 dual 5g
Xiaomi Note 12 pro dual 5g
Samsung a54 dual 5g
Motorola Edge40 Neo dual 5g

Nagyjából egy árkategória. Hardver mindegyik tudja amire nekem kell. Egy játékkal szoktam játszani ami a Dead by Daylight, de azt a jelenlegi Xiaomi Note 11 pro (őt cserélném le) is viszi úgyhogy ezekkel sem lesz probléma. Kamera lenne ami talán fontos, hogy melyikkel járnék a legjobban? Kinek mire esne a választás?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#185415) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Nord 3 esetén van értelme a 16 GB ramnak, vagy lehet választani a 8 GB ramos verziót?

Sima átlagos felhasználás a cél, e-mail, youtube, facebook, insta...

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#185416) Graphics válasza pappesz (#185415) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Emellett a 8GB is elegendő.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185417) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok,

Telefont keresünk anyósomnak a következő szempontok alapján:

- Árkategória.
90 000 forintig
- Használt vagy új?
leginkább új, de meghallgatok mást is.
- Hol vennéd meg?
Előfizetés nélkül, lehetőleg online :).
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Inkább hosszú távra, best-buy érdekel.
- Mire használnád?
normál felhasználás, telefonálás, sok sms, alkalomadtán fotózás, netezés, youtube videók nézése
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
mindegy, csak könnyen kezelhető legyen
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
ez talán mindegy

Annyi megjegyzésem lenne még, hogy elég gyakran esnek le a telefonok nála, de ezt szerintem egy bumber/shockproof tok talán megoldja.

Amit elő körben kinéztem az most egy Honor 70 8/256 GB lenne, ami éppen befér ebbe a keretbe akciósan. Ez a készülék mennyire kitolás?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#185418) Oldfoksz válasza krypton (#185417) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

A zanyósnak alcatelegy.
Három darab.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185419) krypton válasza Oldfoksz (#185418) üzenetére


krypton
senior tag

Na azért mégiscsak ember :DDD. Esetleg valami jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#185420) Spec válasza krypton (#185419) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem bármilyen átlagos célra alkalmas teló, ami megfelel a kritériumok, és tetszik neki, az jó lehet. Ehhez valóban lehet pár ezerért egy jól védő tokot, fóliát venni és kész is. Nem gondolom, hogy neki valami military grade, vagy strapa teló kéne csak azért meg gyakrabban ledobálja. Ami te néztél az is teljesen ok, mondjuk ha fontos az időtállóság, a hosszú támogatás akkor én nem feltétlenül Honor vonalon mozognék.
Nézz mondjuk egy neki való Samsungot, ami belefér a keretbe. Pl. ott van a Samsung Galaxy A25 5G 8/256, kicsit hosszabb árban, de megéri a többletet szeritnem. Vagy esetleg egy Samsung Galaxy A15 5G, az 4/128-asban belefér a keretbe, és jó teló.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#185421) tpotyka


tpotyka
junior tag

Sziasztok, a jelenlegi Sony Xperia XZ1 Compact okostelefonom cseréjét szükséges előkészítenem. Anno az erős akkumulátor és a kompakt jellemző miatt döntöttem e típus mellett, és most is ez a két legfőbb tényező. Amúgy a Sony 5 éves készülék, simán ellennék ezzel, de az akksi mostanra tarthatatlan, sajnos - rövidebb üzemidő, merülési anomáliák, nehézkesebb töltődés. Majd 1 éve volt benne akksi csere szintén Sony-gyárira, de az eleve nem volt olyan erős, mint az eredeti kezdetben. (Bár extra igénybevételnek mondhatni, hogy a covidtól nagy időarányban hotspottal ez adta a laptophoz a mobilnetet, s az új okostelefonnak a jövőben is bírnia kell ezt a hotspotos igénybevételt.) Nem gyári akksikkal nem akarok kísérletezni.

Az akksicserélő mobilszervizes srác újabb kompakt Sony telefont nagyon nem ajánlott, illetve kompakt méretű nagyon csekély kínálatban van, ami elég sajnálatos. Nem vagyok Apple rajongó, nagyon nem, ezért iPhone kilőve. Xiaomi is kiesik, politikai és gazdaságfilozófiai okokból. Marad valami Samsung?

Mi a véleményetek, az alábbiak fényében? Nagyon köszönöm a segítségeket! :)

- Árkategória.
Jó lenne br. 150 000 Ft keretben maradni. (Vagy ez alultervezett? A Sony 5 éve 100e alatt beszerezhető volt még. Látom, elszálltak e téren is az árak.)

- Használt vagy új?
Csakis új.

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Független legyen szolgáltatótól, pláne előfizetéstől. Tehát új, kimaxolt garanciával, magyarországi webshopból beszerzés jön szóba. Céges, számlás.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszútávon kell, hogy jó legyen, amennyire az akksi is engedi. S fontosabb a strapabíróság, mint az öncélú design (amennyiben az sérülékenységet jelent). Amúgy természetesen tokban lenne tartva.

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Telefonálás :) , GPS Google útvonaltervezés, interneten böngészés, Facebook. (Fotózás másodlagos, van jó fényképezőgépem. YouTube v. egyéb videónézegetés közel nulla. Nulla játékigény.)

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
A lehető legkompaktabb. A Sony készülékem 4.6". Borzasztó a lapátméretű tendencia.

[ Szerkesztve ]

(#185422) szabonagyur válasza tpotyka (#185421) üzenetére


szabonagyur
félisten

A folyamatos hotspot az egyik legrosszabb amit tehetsz a telóddal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185423) Oldfoksz válasza tpotyka (#185421) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Unihertz tank mini.

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185424) tpotyka válasza szabonagyur (#185422) üzenetére


tpotyka
junior tag

Tudom, hogy ez intenzív igénybevétel. Viszont ez a használati sajátosságom. Túl mobil vagyok, sokat terepen is, pl. se wifi, se konnektor. Nem megoldható másként. Ezért is kértem ezzel együtt a véleményezést.

(#185425) szabonagyur válasza tpotyka (#185424) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak arra írtam egy mobil routerrel jobban járnál esélyesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185426) tpotyka válasza Oldfoksz (#185423) üzenetére


tpotyka
junior tag

Köszi szépen a felvetést, ezt nem is néztem korábban. Jóllehet tényleg terepi kinézetű. :Y Megvizsgálom.
Eddig a letisztultabb külső, de bivalyosabb belső volt az irányvonal.

(#185427) tpotyka válasza szabonagyur (#185425) üzenetére


tpotyka
junior tag

Meglehet, köszönöm, csak annak a sok külön kütyü a hátránya. S nem kizárhatóan költségekben sem jönnék ki kedvezőbben.
Illetve, ha nézőpontodból tekintenénk, mit javasolnál nem intenzív hotspotos, de egyebekben erős, kb. az ismertetett kompakt telefon gyanánt?

(#185428) Fred23 válasza tpotyka (#185426) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hasonló ehhez a Blackview N6000 is, csak valamivel vékonyabb, ha ez számít esetleg. Jókat olvastam róla eddig.

(#185429) tpotyka válasza Fred23 (#185428) üzenetére


tpotyka
junior tag

Rendben, megnézem ezt is, köszönöm.
Amúgy nekem ezek eléggé noname gyártmányok, vagyis elég tájékozatlan vagyok a témában. A régebbi telefonom is Sony volt, az még egy Z3 compact.
Az még nem állt össze konklúzióban, hogy egy nem brutálméretű, de tartós telefon éppen inkább csak férfias design formájában érhető el. Bár a laptopomnál éppen a Rugged váltás lett, épp mert a funkció lényegesebb. Lehet, hogy csak edzenem kell magam a gondolathoz, hogy telefonban is.

(#185430) Fred23 válasza tpotyka (#185429) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyértelműen vannak hátrányai ezeknek a kisebb neveknek, mint például a rendszer- és biztonsági frissítések hiánya, és/vagy ritka érkezése, vagy akár a problémásabb gariztatás hiba esetén, de aki kicsi készüléket akar mindenképpen, annak nem árt minimum számba venni ezeket a marginális cégeket is, máskülönben iszonyatosan beszűkülnek a lehetőségei, bizonyos igények mellett olyan is előfordul, hogy egyszerűen nem tud venni semmi pontosan olyat az ember, amilyet szeretne.

Sokszor úgy érdemes kezdeni a keresgélést, hogy mi az, amiből tudok mégis engedni, ha minden kötél szakad. És ez lehet akár a mobil mérete is. Én is a kicsi telókat kedvelem, de van bennem annyi kompromisszumkészség, hogy hajlandó vagyok némi lemondásra időnként. Valamit valamiért. :)

(#185431) tpotyka válasza Fred23 (#185430) üzenetére


tpotyka
junior tag

A kevésbé elterjedteknél a baj esetén alkatrész, illetve a hozzáértő szervizelés kérdése merülne fel bennem. Annyira azért nem vagyok bizalmatlan.
Amúgy ezt a Sony-t csak az akksicsere miatt kellett szétszedni, semmi baja nem volt, most sincs, szoftveresen sem. Használnám még akár plusz 5 évig, hogy tényleg csak időnként kelljen a kompromisszum, de már most sem akarnak hasonlót gyártani. Nekem, ugye. :B
Itt tartom persze a léptékvonalzómat a telefonadatlapok böngészése közben. Tesztelem, melyik paraméterre szorul kevésbé a gyomrom.

(#185432) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Feleségem Huawei psmart 2019 telóját cserélnénk.

100k +/- 20k árat lőttem be első körben.
Új készülék kell.
Hivatalos magyarországi forgalmazótól vennénk.
Legalább 3-4 évre tervezett best buy érdekel.
Felhasználás: facebook, net, zene hallgatás, fénykép, videó készítés, de a lényeg, hogy gyors legyen. A huawei idegesítően lassú.
Android alapú első sorban. Más ebben az árban úgy sem jöhet szóba gondolom.
Méret nem lényeg, a normál tepsi méret megfelelő.

Mit ajánlanátok? Van best buy ebben az árkategóriában?

(#185433) akos727 válasza tpotyka (#185424) üzenetére


akos727
senior tag

Egy 10 ezres powerbankkel nagyon jol ki tudod tolni az akku időt, feltéve, hogy elfér nálad még egy telefon méretű eszköz. Így megnyílna a lehetőségek tárháza, már ha a lehet annak hívni az 5-6 inch alatti/körüli, amúgy is szűk opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#185434) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Rejoy tapasztalata van valakinek? Nem igazán találtam megfelelő topikot neki. Kitöltöttem az adatokat és eléggé jó árat dob a rendszer amennyiért megvennék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185435) Viktor0610 válasza szabonagyur (#185434) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#185436) szabonagyur válasza Viktor0610 (#185435) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez szinte halott :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185437) Viktor0610 válasza szabonagyur (#185436) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát OK, de ha nincs más. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#185438) yanna válasza szabonagyur (#185436) üzenetére


yanna
őstag

Tapasztalatok azért vannak/voltak.

(#185439) szabonagyur válasza yanna (#185438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen olvasgatom őket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185440) Tomekk8611


Tomekk8611
friss újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egyik ismerősöm ajánlott nekem egy Huawei Mate 20 X telefont 40.000.- Forintért. 5G, 8GB RAM, 256GB tárhely van benne.

Nálam van már 2 napja, az akku rendben van. A keret alján van egy kisebb karc, azon kívül hibátlan. Szerintetek megéri? Csak az aggaszt, hogy 5 éves már a telefon.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#185441) Graphics válasza Tomekk8611 (#185440) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt neked kell tudnod. 5 év az 5 év..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185442) szabonagyur válasza Tomekk8611 (#185440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézd meg mit kapsz 40ért és az alapján tudsz dönteni, megérheti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185443) yanna válasza Tomekk8611 (#185440) üzenetére


yanna
őstag

(#185444) Land


Land
veterán

Üdv! Off lesz, de nem tudom hol kérdezzek rá. Lehet itthon kapni telefontokhoz ragasztható fekete mágneses korongot? Sajnos ami járt a telefon tartóhoz el lett használva.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#185445) Tomekk8611 válasza szabonagyur (#185442) üzenetére


Tomekk8611
friss újonc

40ért nem sok mindent kapok, főleg ilyen teljesítménnyel. Az a helyzet, hogy tetszik (annak ellenére, hogy hatalmas), gyors, a tudása is szinte azonos a mai telefonokéval. A kora zavar, meg nem vagyok képben ezzel a Huawei-tiltásokkal kapcsolatban. Play Áruház, YouTube meg a többi működni fog-e rendesen.

(#185446) Tomekk8611 válasza yanna (#185443) üzenetére


Tomekk8611
friss újonc

Ezek alapján jó áron van.

(#185447) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni telefon vásárlása kapcsán, anyámnak keresünk egy Redmi 6 (3/32) utódot. A csere oka főleg, hogy az akkumulátora már nem az igazi. A teljesítményével neki nincs baja, nekem mondjuk fáj, ha a kezembe veszem. Értékelné, ha nem merülne túl gyorsan a telefon. RAM-ból gondolom minimum 4GB kellene.

- Árkategória - jó kérdés, olyan 60k fölé nem mennénk
- Használt vagy új? - új
- Hol vennéd meg? - valamilyen webshopban vennénk, függetlenül
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Redmi 6-ról vált, mondhatjuk hosszú távnak
- Mire használnád? - netezés, facebook, instagram, üzenetküldés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Andorid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - ne annyira lényeges szempont, de azért lehetőleg ne legyen nagyon nagy batár

Nem ragaszkodunk Xiaomihoz, lehet az is és más is, napokban/hetekben volt szó itt Samsung A05s-ről, az mennyire elvetélt ötlet? Sajnos nem találtam róla mobilarena tesztet, de azt láttam, hogy Snapi 680 van benne, mint az én útált Redmi Note 11-emben, annak az ereje bőven elég lenne neki.

Örömmel vennék némi iránymutatást, hogy mire figyeljek, vagy esetleg 1-2 konkrét ajánlatot, amiből tudunk választani.
Segítségeteket köszi előre is! :R

solfilo

(#185449) Graphics válasza Oldfoksz (#185448) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt is? De fain.

De akkor Te a Samsungot preferálod

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185450) borix válasza Oldfoksz (#185448) üzenetére


borix
őstag

huszonvalahány év mobilozás után jutottam arra az álláspontra hogy majd minden kategóriaban a Samu
telói a legjobbak, kivéve almapüré
Barokkos túlzás.

pl Samsung hívők sem örülnek felhőtlenül ha Exynos procival jön ki.
Kell-e gyorstöltés?
Számít-e a kijelző PWM értéke, telefon SAR értéke.
Milyen gyors a tárhely stb...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.