Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184701) tibi03 válasza Spec (#184690) üzenetére


tibi03
csendes tag

Hmm, akkor ez most megint dilemma. Nekem most redmi note 10 pro van, ez viszont kicsit csalódás volt számomra, mind kamera, mind rendszer működés szinten. Állandóan befagy, általában csak újraindítás oldja meg, de volt, hogy factory reset után volt csak hajlandó újra felállni a rendszer, elég kellemetlen volt. Ezért gondoltam, hogy váltok és a Samsung jött szembe. Viszont ez az új note 13 pro tetszik, nem tudom ezek az újak mennyire stabilak

(#184702) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Sajnálatos módon a Waze következő frissítése már nem megy 7-es Androiddal, így cserélnem kell a jó öreg Meizu M6 Note telefonomat. Ugyan már egy ideje érlelődik bennem a váltás az elavult OS miatt, de eddig nem találtam elég alapos indokot a cserére és megfelelő készüléket. A meglévővel csak két bajom van:
1., a 32 GB tárhely nagyon kevés,
2., az elavult Android.

- Árkategória. Elsősorban 100-120ezer körül, de egy extra jó ajánlatért +10-20ezer belefér
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? A legjobb lenne függetlenül hivatalos forrásból, de Vodafone is szóba jöhet, ha ott van jó áron. Bár úgy láttam, hogy ott eléggé magas áron mennek a készülékek. Apró és szürkeimport kizárva.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszútávra, jó ár/érték
- Mire használnád? Többnyire navigációt és más térképalkalmazásokat (parkolás, villanyautó töltés, stb) használok, nagyon ritkán böngészés, Skype/Messenger. Egyszerre legfeljebb 3-5 alkalmazás fut. Hosszú üzemidő előny. Dual SIM mindenképpen kell, jó lenne 2 fizikai SIM és nem eSIM+SIM formában.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android mindenképpen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A mostaninál (155*75*8,5 mm, 173 g) ne legyen (jelentősen) nagyobb/nehezebb, már ez is nagyobb, mint szeretném. :(

A karácsonyi ajánlóban az alábbiak illenek legjobban az elképzelésemhez:
Moto Edge 40 8/256GB, Edge 40 Neo 12/256GB, G54 Power 12/256GB:
eSIM+SIM kialakítás és a lekerekített üveg miatt nem szimpatikusak

Moto G84 12/256GB:
ez tűnik a legjobbnak (mire mindezt összeírtam, már majdnem biztos vagyok benne, hogy ezt veszem :D )

Samsung A25/A33/A34/A53/A54:
mind belefér a keretbe (bár az A54 már nagyon a teteje), a hosszú támogatás és a Samsung szoftverkörnyezet vonzó, de a méret és a bosszantó apróságok miatt vannak kétségeim. A másik probléma, hogy nehéz eligazodni az árban közeli típusok valós különbségei közt.

Szívesen vennék egy kis iránymutatást a Samsungok terén. Melyik lenne a legjobb ár/érték arányú az én szerény felhasználásomhoz?

sautia

sequator

(#184703) tibi03 válasza tibi03 (#184701) üzenetére


tibi03
csendes tag

"Hmm, akkor ez most megint dilemma. Nekem most redmi note 10 pro van, ez viszont kicsit csalódás volt számomra, mind kamera, mind rendszer működés szinten. Állandóan befagy, általában csak újraindítás oldja meg, de volt, hogy factory reset után volt csak hajlandó újra felállni a rendszer, elég kellemetlen volt. Ezért gondoltam, hogy váltok és a Samsung jött szembe. Viszont ez az új note 13 pro tetszik, nem tudom ezek az újak mennyire stabilak"

Az érdekelne még, hogy kamerás, videós képességekben melyik jobb, pl. a videónál a stabilizátor hol erősebb

(#184704) Füleske válasza kutymorg (#184679) üzenetére


Füleske
addikt

Nem hinném, esetleg a hivatalos ára mehet picit lejjebb.
A 14 biztos nem lesz 250. (hanem jóval több)

(#184705) Füleske válasza antatom (#184683) üzenetére


Füleske
addikt

Ahogy én látom, már most sem árulják hivatalosan.

(#184706) Füleske válasza kicsicsuti (#184692) üzenetére


Füleske
addikt

X6 Pro, vagy ha ráérsz várd meg az F6 Pro - t. (Redmi K70, kb. tavasz)

(#184707) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,

Igazából konkrétan a pixel 8 ra pályázom, ami egy xiaomi mi8 - at váltana, de azért ha van szerintetek jobb alternatíva azt szívesen olvasnám. Elég nagyot csökkent az ára, ami miatt aggódom kicsit ez az említett PWM.

Azért a kérdőív.
- Árkategória.
250 alatt
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg?
Két ismert bolt ahol most jobb áron van melyik lenne ajánlottabb? (alza vagy aqua?)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,
3 évet ki szoktak húzni nálam a telefonok
- Mire használnád?
Email, közösségi media, fontos a multimedia, rendkívül fontos a fotózási képesség
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez,
inkább android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Minél kisebb annál jobb :)

Köszi

(#184708) vence válasza Ájvé (#184603) üzenetére


vence
junior tag

Sajnos ez nem valószínű!

"4 Jahr Sicherheitsupdates (bis August 2026)
und 1 OS Update"

Ez így szerepel a moto g54 5G hivatalos - belső használatú -
adatlapján (ez alapján rendelnek/-hetnek a nagykereskedők már a megjelenés előtt is).

Szóval, csak egy főverzió frissítést ígért a lenovo/moto.
Max. piacpolitikai okokból, mivel a típus nagyon befutott, meggondolhatják magukat.

Egyébként nem értem, hogy a 4 év h jött ki nekik a biztonsági frissítésekre?!
(Kicsit furán számolnak, vagy csak becsúszott egy elütés ...)

(#184709) Ájvé válasza vence (#184708) üzenetére


Ájvé
veterán

Én 2 főverziót tudok, de A14-et biztos megkapja, ezt írtam, mert G72 viszont nem fog már kapni újabb főverzió frissítést.
Ph teszt:
"információink szerint két főverziót és három évnyi biztonsági támogatást garantál a gyártó"
Persze ebből mi lesz azt nem tudni, de elvileg még Android 15-öt megkapja még.

(#184710) ghiottone válasza Ájvé (#184709) üzenetére


ghiottone
nagyúr

G szériában eddig 1 főverzió volt. PH-nak mondott már fals infot a Motorola képviselete korábban is :((( Jó lenne a 2 amúgy, drukkolok.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184711) vence válasza Ájvé (#184709) üzenetére


vence
junior tag

Nagyon kíváncsi lennék ennek az információnak a forrására, nekem kicsit hazai reklám íze van. :D

Inkább a gyakorlatuknak lehet hinni, mint előttem is említették.
+ egy hivatalos (belső használatos) iratban foglaltaknak.
De mintha a bemutatón is említve lett volna.

Csak azért írtam, hogy ne keltsünk megalapozatlan reményeket.
Persze mindenki örülne ...
és ezen az árszinten talán már jogos is lenne.

Meglátjuk, tudnak-e nyomást gyakorolni a júzerek ...
Jó lenne tudni, mennyire futott be Indiában, mert az a piac a döntő! ... és ott nagyon szeretik a frissítéseket is. :D

Lehet, pár verziót elő is készítenek a moto-nak!
Nem tudom, h MTK SoC-nál jobban működik-e ez már, mint régebben.

(#184712) Ájvé válasza ghiottone (#184710) üzenetére


Ájvé
veterán

Valóban, belépő szinten 1 főverziót és 2 év Security Updatet írnak több helyen, érdekes G84-re meg határozottan 2 főverziót ír, hát jó lenne ha adna legalább 2 főverziót.
Edge széria 2 főverziót kap biztosan.
De G54 Android 14 még biztosan megkapja, Android 15 akkor ezek szerint már kétséges.

(#184713) Skillet


Skillet
addikt

Mobilife.hu oldallal kapcsolatban van valami tapasztalat?
Telefont vennénk tőlük.
:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#184714) Winnie The P válasza Skillet (#184713) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én nem vennék.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#184715) Cblacksmithc válasza Winnie The P (#184714) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

+1

(#184716) vence válasza Ájvé (#184712) üzenetére


vence
junior tag

Nem tudom, mit adnak belépő szinten (az az "e" széria),

de a G-sorozathoz mostanában mindig csak 1 OS-t láttam!

Írni lehet sok mindent, de a hivatalos "restricted" speckós-lapon ennél is csak 1 OS Update és 3 év biztonsági frissítés szerepel.
"3 Jahr Sicherheitsupdates (bis August 2026)
und 1 OS Update"

A kétkedők [itt] megnézhetik!
(A 2. oldal jobb alsó sarkában van a "Sicherheit" szakaszban legalul.)

[ Szerkesztve ]

(#184717) ghiottone válasza Skillet (#184713) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2023.06.15.-én alapított 1 személyes kft. Csomagküldő, internetes kiskereskedelem a főtevékenysége és a "székhelye"-n is volt már más, felszámolt cég. Én inkább messzire elkerülném.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184718) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Lassan leváltanám a P20 Pro telefonom, 2 telefont néztem ki:
Nothing Phone (1) ls a Oneplus Nord 2T.
Nekem igazából a mérete a lényleg, hogy ne legyen túl nagy, de P20 Pro-hoz képest már csak nagyobbakat találok ebben az árkategóriában, ez a 6,5" környéke még elviselhető nekem. Játékra nem használom. Valamelyik jobban ajánlott mint a másik?

sza.sa

(#184719) juve600 válasza sza.sa (#184718) üzenetére


juve600
nagyúr

NP1 jó választás

(#184720) minilego válasza sza.sa (#184718) üzenetére


minilego
senior tag

Nothing Phone

(#184721) forceberg válasza juve600 (#184719) üzenetére


forceberg
veterán

Edge 30! ;]
* : A PH teszt miatt említem. A videót még nem néztem, de fotózásra találtam egy eddig jól szuperáló gcam portolást, még dng support is van.
100-ért van az emagon a 256-os kivitel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#184722) Ájvé válasza vence (#184716) üzenetére


Ájvé
veterán

Több helyen mást írnak (én Ph-s teszben néztem csak és ott is pontatlan volt), G szériára több külföldi oldalon 1 főverzió+ 2 év biztonságit írnak, de Motorola (Lenovo) utóbbi időben kezdte a 2 főverzió+3 év biztonsági frissítést, de ez elvileg csak felső kategóriára (Edge széria) igaz, alsóbb kategóriás készülékek (G vagy E) nem kapnak csak 1 főverziót. Elég kusza de sajnos úgy tűnik igazuk van akik jelezték nekem is, hogy csak 1-et fognak kapni.

[ Szerkesztve ]

(#184723) Ájvé válasza Ájvé (#184722) üzenetére


Ájvé
veterán

G54-re német hivatalos oldalon annyit írnak hogy Android 14-et megkapja és 2026-ig megjelenéstől 3 évig kap biztonsági frissítést, semmi többet nem írnak.
Edge 40-re 2027-ig van biztonsági frissítés és szintén írja hogy Android 14-et megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#184724) ghiottone válasza Ájvé (#184722) üzenetére


ghiottone
nagyúr

E széria nem kap csak biztonsági frissítést. Ott főverziót eddig sose léptek.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184725) vence válasza Ájvé (#184723) üzenetére


vence
junior tag

Az sem feltétlenül hivatalos, amit az ilyen fórumokon írnak, mert gyakran külső önkéntesek csinálják, de a g54-nél stimmel.
(Annak ellenére, h ott meg a hivatalos doku-ban volt 1 elütés - 3 helyett 4 (év), de meg van adva a 2016. is.)

Megnézted, amit belinkeltem?
Ilyesminek lehet hinni, úgy nagyjából, mert sokszor még a hivatalos dolgokban is van pontatlanság.
Ugye már párszor kiderült, hogy olyasmit is tudnak a telók, ami az egyes speckókban nincs említve.

A legjobban az tetszik, amikor egy adott ország weblapjára beírja, h adott funkció, tartozék országfüggő ... WTF ?!
... mert csak szó szerint lefordítják a nemzetközi oldalt.
Meg ... fordulj a forgalmazóhoz, azok pedig a fenti helyekről informálódnak. Nem ritkán nem is hozzáértők írogatják ezeket.
Nos, nagyjából ez van, ill. ettől még színesebb ...

A g54-et is úgy kezdték árulni, hogy elfelejtették említeni, hogy csak eSIM-mel tud két kártyát kezelni.
És még a kezelésijében (QSG) is benne van a Hibrid-Slot rajza is!
Pedig nagyon kérdéses, h valamelyik európai piacra jön-e olyan.

(#184726) Skillet válasza ghiottone (#184717) üzenetére


Skillet
addikt

Köszi mindenkinek. Inkább xxlgsm lesz :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#184727) Ájvé válasza vence (#184725) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ez már majdnem akkora káosz, mint a Xiaomi készülék paletta és azok elnevezése :D
Mindenhol mást írnak, adni eddig biztosnak mondható, hogy G54 megkapja az Android 14-et és 2026-ig kap biztonsági frissítéseket.
Érdekes hogy G71 5G-re is csak 2 év biztonsági frissítést ír annak ellenére, hogy G széria.
E széria az gyakorlatilag feature phone szinten működik, kap egy szoftvert és biztonsági frissítéseket. G széria is belépő szint csak kap egy frissítést.

ghiottone
E szériát szóval nem említettem, de igen igazad van azok csak 2 év biztonsági frissítést kapnak.

Skillet:
Az se sokkal jobb, érdemes hivatalos forgalmazótól készüléket venni.

[ Szerkesztve ]

(#184728) ghiottone válasza Ájvé (#184727) üzenetére


ghiottone
nagyúr

"igaz, alsóbb kategóriás készülékek (G vagy E) nem kapnak csak 1 főverziót." - ott írtad. :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184729) Ájvé válasza ghiottone (#184728) üzenetére


Ájvé
veterán

Rendben rosszul írtam.

(#184730) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Két telefon között vacillálok: Xiaomi Poco F5 5G 256GB 12GB RAM Dual • Xiaomi Poco X6 Pro 5G 256GB 8GB RAM Dual
Redmi note 7 telefont vált le, mindenképp hosszú távra tervezek a következő telefonommal is (májusban lesz 5 éves a Note 7, de igazából aksi üzemidőn kívül semmi baja.). A kettő közül melyiket ajánlanátok? Sokáig az F5 mellett voltam,de így,hogy megérkezett az X6,így nem tudok dönteni.Köszi szépen.

(#184731) svédország13


svédország13
csendes tag

Sziasztok!

Szeretett készülékem: Huawei P20 Lite 5-6 év után beadta a kulcsot. Videó nézése közben befagyott, majd fekete képernyő és azóta bekapcsolni sem lehet. Szeretnék egy telefont vásárolni ami az alábbi - nem túl nagy - elvárásaimat meg tudja ugrani.

- Árkategória: 60.000 Ft-ig keresek készüléket. (Ha pár ezerrel több, az még belefér)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával (Media Marktba vettem az előzőt)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Ha kibír annyit, mint az előző telefonom akkor már elégedett leszek (2019 év elején vettem, Huawei P20 Lite)
- Mire használnád? Tisztában vagyok azzal, hogy ennyi pénzért mi jár. Teljesen átlagos mezei user vagyok. Telefonálás, Facebook/Messenger, Youtube videók nézése, zenehallgatás. Fotózás terén sincsenek különösebben nagy igényeim (ne legyen vállalhatatlan azért :D )
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Jó nekem a zárt is
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nem vagyok az óriás méretű készülékek híve. Az előző telefonom 5.84" volt, Ha valamivel nagyobb az sem baj, csak ne legyen tablet méretű. :D

A Samsung különböző modelljeit nézegettem (A14, A05s) , de nem igazán tudtam eldönteni melyik lenne számomra ideálisabb. Természetesen egyéb ajánlásokat is szívesen meghallgatok és igyekszem nyitott lenni, de a prioritás a Samsung márka.

Előre is köszönöm szépen a segítő válaszaitokat! :)

(#184732) vence


vence
junior tag

Ha hűségben kihozott készüléket veszek, hogy lesz rá garanciám?

Van a témának (rizikók) külön topikja?
vagy mire és hol keressek rá?

Köszi.

(#184733) Spec válasza vence (#184732) üzenetére


Spec
őstag

Hogy érted azt, hogy "hűségben kihozott készüléket veszek"? A szolgáltatásra vonatkozó hűségidőnek semmi köze a vásárlás utánai garanciális időhöz. A sűségidő csak arról szól, hogy nem mondhatod fel a szerződésed a megadott időig, vagy csak kötbér fizetés terhe mellett.
Ha közben új készüléket veszel, akár a szolgáltatótól, vagy külső helyről, akkor annak a vásárlási paramétereitől (gyártó, típus, bekerülési összeg) függ a garancia és semmi köze a hűségidődhöz.
Egy kapcsolódóasi pont lehet, ha a szolgáltatótól veszel készüléket, és új előfizetéshez, és hűségidőhöz köti a készülék esetlegesen kedvezőbb árát. Ilyenkor értelemszerűen meghosszabbodik a hűségidőd, de ez esetben sem függ a gari időd a hűségidőtől.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#184734) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S23 és S24 közül melyik számít jobb vételnek?

(#184735) Ájvé válasza svédország13 (#184731) üzenetére


Ájvé
veterán

A14 jobb a kettő közül. Ezek brutálisan nagy telefonok, főleg P20 Litehoz képest, sokkal kisebbet mondjuk nem nagyon fogsz találni, esetleg 160 mm alatti lehet 100k alatt még.
Esetleg még Moto G53 telekomnál 62k függetlenül lista áron, 480+ nem rossz SoC, kijelző ugyan csak HD+-os de ilyen belépő szinten ez inkább előny (gyorsabb lesz a rendszer, persze ha nem zavar az alacsony ppi).
A23 78k-t emagról még esetleg szoba jöhet.

vence
Garancia nem függ a szerződéstől (vétel időpontjától érvényes), attól függetlenül érvényes a garancia. Kötbér van szerződésre, ha idő előtt felmondod, de készülék garancia nem függ ettől. Ha részletre veszel készüléket az más kérdés, garancia akkor is érvényes, esetleg ha nem fizeted a részleteket a szolgáltató korlátozhat, legrosszabb esetben behajtásra viheti az ügyet, de készülék garancia akkor is él (mondjuk IMEI-t tiltja arra biztos nincs garancia :D ) .

[ Szerkesztve ]

(#184736) Spec válasza svédország13 (#184731) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem, ha a Samsung márkát preferálod, és a A14, A05s modelleket nézted, akkor nézd meg az A15-öt is. Sokkal jobb hardverileg, főleg a SoC-ban erősebb, és újabb modell is, amire vállalja a Samsung az 5 év rendszerfrissítést. Kb. egy 15-20-at kell csak rádobni a megjelölt keretösszegre, viszont lesz egy sokkal jobb telód.
Ha mindenképpen ebből a kettőből szeretnél választani, akkor szerintem az A05s jobb választás.
Összehasonlítás: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12637&idPhone2=12151&idPhone3=12584

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#184737) vacs válasza vence (#184732) üzenetére


vacs
veterán

Ha a hűség alatt a részletre vett telefonra gondolsz, akkor NEM veszünk ilyet, mert lehet neked bármilyen adásvételid, nem fizetés esetén a szolgáltatód tiltani fogja imei alapján! :K

(^)(>.<)(^)

(#184738) vacs válasza timelord1987 (#184734) üzenetére


vacs
veterán

Az S24-ben lévő exynosról még kevés a teszt, ha nem sürgős, akkor várj pár hetet!
De az S23 (kis túlzással) egy kb hibátlan készülék, ajánlott vétel!

(^)(>.<)(^)

(#184739) ElGatto válasza ElGatto (#184707) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,

Erre valaki?
Pixel 8 - nak van érdembeli versenytársa?

Köszi

(#184740) Ájvé válasza ElGatto (#184739) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi 13 488 Hz-es PWM vezérlésű, ha ez miatt aggódsz.

(#184741) ElGatto válasza Ájvé (#184740) üzenetére


ElGatto
aktív tag

És ha ezt a pwm kérdést elengedjük van jobb alternatíva?

(#184742) Ájvé válasza ElGatto (#184741) üzenetére


Ájvé
veterán

Felső kategóriás készülék, így gyakorlatilag bármi lehet ami ebben a kategóriában van (Oneplus 12 (ez mondjuk drágább), Samsung S23-24, Xiaomi 13 (mondjuk ez is drágább, de 13T belefér), Nothing Phone 2 se rossz, bár kamerában ez biztos elmarad kicsit), sőt ha azt nézzük nálunk nincs is hivatalosan Pixel 8 akkor még racionálisabb döntésnek tűnnek azok amelyek viszont vannak.
Alza ajánlott, Aqua nem nagyon.
Ha csak fotózás ennyire fontos, ár/értékben Pixel 7a legjobb ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#184743) vacs válasza ElGatto (#184739) üzenetére


vacs
veterán

Samsung S23, Hardverapro-n érdemes figyelni az új-bontatlan gyári samsung garanciásat!

(^)(>.<)(^)

(#184744) Füleske válasza wolf88 (#184730) üzenetére


Füleske
addikt

X6 Pro, tovább fog frissülni a rendszer, és gyorsabb is a telefon.

(#184745) Füleske válasza timelord1987 (#184734) üzenetére


Füleske
addikt

Amelyiket olcsóbban megkapod.

(#184746) ElGatto válasza Ájvé (#184742) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi, és vacsnak is. :)

(#184747) vence válasza vacs (#184737) üzenetére


vence
junior tag

Igen ilyen esetre gondoltam ...
@ Spec és Ájvé kicsit félreértettek.

Lehet nem ajánlott, de elég nagy a kínálat és veszik is rendesen.

Ilyen készülékekhez milyen számlát adnak a szolgáltatók, mert egy
telót számlával hirdettek.

És lehetnek olyanok is, amikor nincs törlesztő ...
ilyenkor mi a helyzet?

Szóval hol találok valamit a tapasztalatokról??

(#184748) Ájvé válasza vence (#184747) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha van számla azon rajta van hogy fizetve az jó lehet, persze ha eredeti és nem valami átverés. Gondolom áfás számlát adnak, vevő adatai, eladó mint mondjuk Telekom, sok adat szerepel rajta, számlaszám, ár stb. Ezt így részletesen nem tudom leírni, de szolgáltató honlapján biztos lesz találni mintát, hogy hogyan is néz ki.
Nagyon nincs mit félre érteni, kihozza részletre lehet bárki nevére és eladja neked, pár hónap és tiltják a készüléked, mert nem fizeti a törlesztő részletet. Te meg mehetsz adásvételivel a rendőrségre, hogy átvertek, de nem tudom mi lenne belőle, lehet a készüléket is vissza kell szolgáltatnod, hiszen jogilag még a szolgáltató tulajdona. Szóval az ilyen jobb elkerülni.
Akkor van törlesztő ha részletre veszi a telefont. Nem fizetés esetén pedig tilthatják, ezért rizikós.

(#184749) sfdrakex válasza Ájvé (#184748) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem részletre vette, de 2 év tarifa hűség miatt kapott kedvezményt a készülék árából, akkor is lehet necces a dolog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#184750) Ájvé válasza sfdrakex (#184749) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen, szerződésben kellene megkeresni mit írnak.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.