Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185451) vacs válasza Jamboo529 (#185432) üzenetére


vacs
veterán

Samsung A34 az egyik legjobb vétel 100 körül.

(^)(>.<)(^)

(#185452) Jamboo529 válasza vacs (#185451) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Igen, ez is benne van a kalapban. Amiket eddig néztem 8GB/256GB 5G verziókban:

Motorola Moto G84
Samsung Galaxy A34
Xiaomi Redmi Note 13
Xiaomi Poco X5

Ezek közül melyik lenne a legjobb vétel?
Olyan kell, ami sokáig kiszolgál, és nem fog akadozni fél év múlva.
Fényképezés tekintetében a Motorola kamerája nem győzött meg. A Note 13-ról nincs mintakép csak a pro verzióról, de gondolom a kamera nem ugyanaz bennük.

(#185453) Oldfoksz válasza borix (#185450) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Nem ua.dolgokat tartunk kiemelten fontosnak.
Ez igy van rendjén.
Amiket irtál pont engem nagggyon hidegen hagynak. :)
Másnak meg azok fontosak.
Megveszed nem lényegesen drágábban mint a konkurenciát,támogatják normális ideig.
Ha el akarod adni az jóval könnyebb mint pl.egy oppo,lenotorola esetében.
Ha valaki "ki szeretné fejezni" az egyéniséget az vesz
szonit,kuglit vagy semmit :DDD
Az igazán magukra adók meg eszik az almáspitet.
Mert finom is,jó is :)

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#185454) szabonagyur válasza Oldfoksz (#185453) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért nem fogalmazol egy picit is helyesen? Annyira zavaró nézni a "lenotorola" meg társait.

Ha jól értem nem vagy már óvodás, egy bizonyos kor fölött főleg nem divat ez a kifejezésmód. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185455) floratm válasza Oldfoksz (#185453) üzenetére


floratm
senior tag

"Megveszed nem lényegesen drágábban mint a konkurenciát,támogatják normális ideig."

Azért nem csak hogy drágábban, de sokszor nem ugyanazt hanem még gyengébb harvert is adnak többért. Már uj korában sem mondható szélsebesnek a rendszer amit még lehet tovább eszkalálni ápdétekkel...
Ja meg a bloatwarek...egyik itteni kolléga nagyon érzékenyen reagál rájuk...

(#185456) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Motoros navigációra keresnék telefont. Még jobb, ha elérhető a használt piacon emberi áron, különben nem versenyképes a navikkal.
Ami szempont:
- jó gps
- vezetéknélküli töltés
- erős fényben is jól látható kijelző
- automatikus fényerő szabályozás
- por- és cseppálló
- Bluetooth és Wifi
- Android

Ami nice to have, de nem kötelező:
- nagy kijelző
- nagy háttértár
- strapabíró

Ami semmit nem számít:
- mennyire erős a soc, elég, ha navi app szépen fut
- milyen hálózatot támogat

Köszönöm a segítséget előre is. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#185457) forceberg válasza tpotyka (#185431) üzenetére


forceberg
veterán

A GPS-e is működik még rendesen? Nekem is 5 évesen, fájó szívvel kellett cserélnem. Az aksija Accubattery szerint 91%-os, csak nálam a GPS kezdett el xarakodni. Lehet egyszer nekiállok, mert elvileg lehetne antennát cserélni, mert van, hogy kis feszegetésre bejön a pozíció, ahogy a teló topikjában is írták.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#185458) tpotyka válasza forceberg (#185457) üzenetére


tpotyka
junior tag

A GPS kapcsán nem tapasztaltam rendkívülit. Néha letagadja a kapcsolatot, pár mp múlva dolgozik tovább.
Szerintem itt nagyobb jelentősége lehet a Google frissítésnek, hogy az naprakész legyen.
Spéci akksivizslatónak nemigen volt értelme, több irányból egyértelmű, hogy nem egyéb a gond, mint a kifulladt akksi. Áramköri hibának vagy ilyesmi ínyencségnek nyoma sincs.
Antenna ügyhöz hozzá sem tudok szólni. Nem tapasztaltam problémát. Feszegetni nem szoktam. Dobálni sem, meg ilyenek. :)

(#185459) Ájvé válasza Jamboo529 (#185452) üzenetére


Ájvé
veterán

G84 fejlesztős, 100-ért Moto G54 Power Edition van, ebben IPS a kijelző egyébként jobb mindenven nála. Esetleg Motorola Edge 40 Neo 116-ért ha belefér.

(#185460) vis89


vis89
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni telefon vásárlásban.
- Árkategória - feleslegesen nem költenék el egy vagyont, de nem ez lesz a döntő tényező.
- Használt vagy új? - új vagy alig használt.
- Hol vennéd meg? - nem szolgáltatónál
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? minimum 2 év, de ha 4 lenne azt se bánnám.
- Mire használnád? - nem játszom rajta, zenét hallgatok, olvasok, navigálok, telefonálok, facebook, discord, netbank, ilyesmik.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Sose használtam még iphonet és nem vonz az ökoszisztémájuk, de el se zárkózom teljesen. Android rendben van.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - 5.9-6.2" körül gondolkozok, ezek most a kis telefonok. Legyen jó a kijelzője: 120hz, szép színek, ilyesmi, ez azért lényeges.
Fontos, hogy stabil megbízható telefon legyen. Működjön jól ma is, holnap is és 2 év múlva is.
Nem kell hogy jobb legyen mint tegnap, de egy frissítés ne csessze el az egészet, legyen térerő, halljanak normálisan ha telefonálok, ne fagyjon le stb stb...
Kamera legyen rajta ha le kellene valamit fotózni, de nem instára akarok képeket csinálni, így ez tényező.
Amiket néztem:
Sony Xperia 5 V, Asus Zenfone 10 - mind a 2 masszívnak tűnik, tetszik hogy oldalt van az ujjlenyomat-olvasó és hogy van jack csatlakozó.
A 2 év szoftver frissítés nem tetszik, de ha működik normálisan a telefon csak nem frissül, nekem nincs vele bajom.
Samsung s23, s24 - tetszik a szoftver támogatás és elég jó a kijelző. Exynos nem tetszik, de nem tudok sokat róla, még akár jó is lehet.
Iphone 15 pro, 13 pro - az ios nem tetszik, de nem is utálom amit eddig láttam. A telefon elvileg jó.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#185461) tpotyka válasza akos727 (#185433) üzenetére


tpotyka
junior tag

Köszi az ötletet, érdemes helyszorításra. Mókás, hogy szinte több a kiegészítő / áthidaló / alternatív javaslat, mint a konkrét telefontípus. De oké, ha szétszálazva is, legyünk célorientáltak. ;)

(#185462) Sgr_A válasza vis89 (#185460) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s23 snapdragonnal van szerelve
iphone 13-at nem vennék a legújabb is 1,5 éves de inkább 2-2,5 évesek
ha hosszabb támogatás kell akkor s23 vagy i 15 pro

[ Szerkesztve ]

(#185463) vacs válasza Jim Tonic (#185456) üzenetére


vacs
veterán

A vezeték nélküli töltéstől jobban melegszik mint kábelen, én ezt nem erőltetném egy egész napos motorozáskor!

(^)(>.<)(^)

(#185464) juve600 válasza Sgr_A (#185462) üzenetére


juve600
nagyúr

i13 is jó lesz még 3-4 évig

(#185465) Sgr_A válasza juve600 (#185464) üzenetére


Sgr_A
addikt

Új vagy alig használtat keres egy 1,5-2,5 éves telóra nem mondanám hogy alig használt

(#185466) juve600 válasza Sgr_A (#185465) üzenetére


juve600
nagyúr

Ha most veszel bontatlan dobozos i13-at az akkor nem új teló ???

(#185467) Sgr_A válasza juve600 (#185466) üzenetére


Sgr_A
addikt

13 pro- ról volt szó, azt hol veszel most bontatlanul?
120hz-es kijelzőt szeretne
igaz kihagytam a pro szót a válaszomból :R
de amire válaszoltam abban a 13 pro-ról volt szó

[ Szerkesztve ]

(#185468) vis89 válasza Sgr_A (#185467) üzenetére


vis89
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Iphone 13 pro esetén akár a használt is szóba jöhetne, nem fogalmaztam jól.
Van értelme Iphonet venni Samsung helyett ha nem hat meg az ios és a többi dolog az ökoszisztémában amit nem igazán fogok használni ?
Tényleg csak egy olyan telefont szeretnék ami jól működik, szerencsétlenkedés nélkül :D

(#185469) User05 válasza vis89 (#185468) üzenetére


User05
tag

Ha nem hat meg az IOS akkor én nem vennék iphone-t, a legtöbben a rendszer miatt szeretik. Én kipróbáltam már Iphone-t, jó telefon de pont hányok a rendszerétől.
S23/24-el nem lősz mellé... Az nem az a kategória, hogy csalódsz valamiben. Manapság egy S20 Ultra is rendben van, pedig nem mostani csirke már (Nyilván már nem éri meg, de a cucc rendben van)

(#185470) vis89 válasza User05 (#185469) üzenetére


vis89
csendes tag

Gondolom az hogy s23 vagy 24 teljesen mindegy, 3 év múlva mind 2 elavult lesz. Vagy mennyire reális, hogy 7 évig jó lesz 8 gb rammal ?

Ha már itt tartunk: Mit adtak nekünk a Rómaiak? Ha nem használok Mac-et, az ide oda váltogatás gyorsan kiesik. Gondolom az alap alkalmazások van akinek jobban bejönnek ios-en, de a többi app kb. ugyan az a 2 rendszeren.

(#185471) vacs válasza vis89 (#185470) üzenetére


vacs
veterán

"s23 vagy 24 teljesen mindegy, 3 év múlva mind 2 elavult lesz"
Szerintem tévedsz, egy csúcstelefon 5-6-7 év múlva hozza kb egy középkategóriás telefon szintjét!
Alap használatra mai napig elég 4 giga ram, ennél picit feljebb pedig bőven elég ma 6 gb!
"mennyire reális, hogy 7 évig jó lesz 8 gb rammal?"
Határesetnek gondolom.

(^)(>.<)(^)

(#185472) vis89 válasza vacs (#185471) üzenetére


vis89
csendes tag

Értem, köszi.

Gondolkoztam hogy rendelek amazonról egy s24 us készüléket, de egyre jobban úgy érzem, hogy annyit nem nyerek vele amennyivel többe kerülne.

Ilyen hosszú távra nem javasolnátok az xperia készülékeket ? Vagy annak csak akkor volna értelme hogyha fotózni szeretnek professzionálisan ?

(#185473) szabonagyur válasza vacs (#185471) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hol is vannak most az 5-6-7 eves egykori csucs telok? Kozeleben nincsenek egy mai kozepnek.

2-3 evre nezve okes, kb annyi ido mire lekerul kozepkategoriaba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185474) User05


User05
tag

Mi van amúgy ezzel a Poco szériával?!
Annó csodálkoztam, hogy az F4 4k60fps videózást tud, az F5 visszament 30-ra.. (processzor pedig erősebb) Most kijött az X6 Pro aminek a processzora jobb mint az F5 Pro-nak és abban is csak 30fps a videózás, szóval mi a f...?!
Tényleg ha ez a cél akkor meg kell vegyem a régebbi F4-et? Vagy ugye ott van drágábban az F5 Pro ami meg már 8k-t is tud.. De abban az árban pedig már sok más is tudja azt..

[ Szerkesztve ]

(#185475) Graphics válasza User05 (#185474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semelyik gyártónak nem érdeke a középkategóriában minden tudást megadni, akkor a felsőbb szegmenst a kutya sem venné.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185476) User05 válasza Graphics (#185475) üzenetére


User05
tag

Az oké persze érthető, de akkor mondjuk az X6 Pro-nak nem kellett volna annak lennie? Vagy majd az X9 Pro Max-nál meglépik?
Nincs egyébként olyan alkalmazás ezekre, amik engedélyezik a 4k60fps videózást? Gondolom maga a rendszer tiltja, a processzor viszont nevetve képes lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#185477) Graphics válasza User05 (#185476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az F kategória a teteje, az X meg a közepe.

Így nem lesz jobb az X az F-nél. :)

Ez nagyjából ennyire egyszerű. Gcam-ot megnézed.
Azzal lehet megoldható minden is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#185478) User05 válasza Graphics (#185477) üzenetére


User05
tag

Áhhá értem, szóval akkor az X6 "apja" nem az F5 vagy F5 Pro hanem majd az F6 lesz valamikor talán?
Most olvastam utána, április fele jön az F6 Pro viszonylag jó áron.. Lehetséges, hogy várok addig :)

[ Szerkesztve ]

(#185479) vacs válasza szabonagyur (#185473) üzenetére


vacs
veterán

Családomban van egy 2019 Szeptemberi Oneplus 7T és egy 1 éves Samsung A34!
Mindkettőt én "kezelem", lehet számodra hihetetlen, de a 4 és fél éves Oneplus semmivel nem érződik lassabbnak! ;)
Sőt, mai nap egy Samsung A21-et kellett beállítanom ... mire a billentyűzet megjelent, addig tudtam volna inni egy kávét (kis túlzással)!

Én tavaly az 5 éves Oneplus 5T telefonomat cseréltem le egy Google Pixel-re és az első pár hétben bántam a cserét, mert semmivel nem éreztem gyorsabbnak (azóta persze összebarátkoztunk)!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#185480) szabonagyur válasza vacs (#185479) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem arra valaszoltal de mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185481) borix válasza szabonagyur (#185473) üzenetére


borix
őstag

Nyers proci erőben 3 év körül van kamera minősegben azért több.
Pl iPhone 13 antutuban gurít 1,2 millát ezt már hozza a középkategória is de kamerában elmarad.

(#185482) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék új telefont venni és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Keret: 120-160k
általános felhasználás. emailek, multimédia (fotózás - csak jó képeket lőjön nem profi szinten-, videólejátszás, zene)
Méret: ne legyen hatalmas tepsi
OS: Android
Üzletben venném meg függetlenül
lényeges dolog: akksi bírja a minimum 1 napot relatív sok képernyőidővel (min 5-6 óra)
Legyen relatív hosszú terméktámogatás

Egyelőre ezeket néztem ki, de nyitott vagyok más opciókra is.

RN 13 Pro
RN 13 Pro+
Nothing 2a
Galaxy A54 (ennél nem tudom mennyire jól működik a virtuális közelségérzékelő)
Motorola Edge 40

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#185483) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Egy konkrét telefonról kérdeznék, ezért nem az összefoglaló alapján írok :R

Honor 70 5G, meg szabad-e venni még 2024-ben? eMag-nál egész jó áron adják most.

Köszönöm.

(#185484) Viktor0610 válasza Because (#185483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én biztos, nem vennék 2 éve kiadott telefont.
Frissítés már nemigen lesz rá, annyira nem is látom jónak pl. kamerában (pl. az A54-gyel összevetve: [link] )

Samsung Galaxy A54

(#185485) Viktor0610 válasza Rush77 (#185482) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A54.
Ezek közül annak a leghosszabb a támogatása.
Nálam pl. pont rosszul működik a virtuális közelségérzékelő, de együtt lehet vele élni, plusz a fórumában rajtam kívül asszem, nem sokan panaszkodnak erre.

Samsung Galaxy A54

(#185486) mindenes24


mindenes24
kezdő

Osszefoglaloban nem talalom, de tudom, hogy volt rola szo valahol, mi a lenyeges korlatozas Android Go rendszernel?

Tudom, sokan ravagjak, hogy lassu, meg kicsi a RAM, de az erdemi reszet kerdeznem, az ilyen mobilokon ugy tunik, szinte csak kuglis ikonok vannak, hianyzik a diktafonfelvetel es sokkal kevesebb app van.

A wikin csak csak egy rovid leiras van, ami csak annyit ir, hogy a kugli is csak olyan app-okat enged erre telepiteni, amelyek "konnyitett" verziojuk, tehat erosen korlatozott, miket lehet ra telepiteni?

Elore is koszonom a tartalmas valaszokat. :R

Nem mindegy, hogy vidd ki a bilit vagy idd ki a bilit.

(#185487) Viktor0610 válasza mindenes24 (#185486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre szerintem rövid válasz nincs.
Én inkább onnan közelíteném meg, hogy miért érdekel a Go? Van olyan app, aminek a futtathatósága érdekelne Go alatt?
Előbb vennék valamivel drágább vagy használt mobilt, mint Go verziót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#185488) Rush77 válasza Viktor0610 (#185485) üzenetére


Rush77
aktív tag

:R
És mint A54 felhasználó mik a tapasztalataid?
Van más parája is az A54-nek?
Csak azért kérdezem mert nekem pl az S22 masszív csalódás volt az S10 után.
Térerő gondok, teljesítményben előfordul szaggatás/lag ami hát finoman szólva is kiábrándító egy ilyen készüléknél.
Az akku sem az igazi bár ugye az A54 ilyen szempontból eleve jobb a telep mérete miatt.

Köszi

(#185489) Viktor0610 válasza Rush77 (#185488) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezen kívül nincs vele gondom.
A Good Lockkal több dolog is javítható, ami véleményem szerint jobban működik Xiaomin. A nagyjából kiszámíthatóan és hosszú ideig érkező frissítés szintén a Samsung mellett szól.

Samsung Galaxy A54

(#185490) Because válasza Viktor0610 (#185484) üzenetére


Because
őstag

Na igen én is a kora miatt aggódok... Viszont a Honor 88000 Ft a Galaxy 130000 Ft akciózva :S

(#185491) Viktor0610 válasza Because (#185490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én drágábban láttam, azért tettem mellé az A54-et.
De függetlenül ettől valami frissebb modellt néznék.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#185492) vacs válasza Rush77 (#185488) üzenetére


vacs
veterán

Az S22-ben lévő exynos minden idők legrosszabbja, nem meglepő, hogy csalódtál!

(^)(>.<)(^)

(#185493) Because válasza Viktor0610 (#185491) üzenetére


Because
őstag

Már rég nem kellett mobilt néznem, de valami iszonyat drágák lettek. Több éves SOC-ok még a 70-80000-es kategóriában is. A középkat. meg már a 150000 Ft??? Jézusom :O

[ Szerkesztve ]

(#185494) Milka 78 válasza Because (#185483) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elméletileg Android 14 lesz a vége és még +1 év biztonsági frissítés. A 778+ bár nem egy csúcs soc, de azért bőven nem gyengus.
Az Edge 40 Android 15 +1 év. Egész jó fotókat lehet vele lőni és van számos előnye mint az ip68 védelem és a vezeték nélküli töltés erősebb soc és a mérete, de az aksi lehetne nagyobb és videó felvételnél tiltani kell az elektronikus stabilizálást mert össze akad az optikaival. Nekem 4-5 óra képernyő idővel (játék/netezés) a nap végén 40% körülire merül le. Az a baj, hogy most fent van az ára. Év végén/elején 116 körül szórták ki, annyiért jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#185495) Milka 78 válasza Milka 78 (#185494) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi megkavarodtam, te csak a Honort kérdezted :B

(#185496) Because válasza Milka 78 (#185494) üzenetére


Because
őstag

Köszi az infót neked is.

(#185497) sagesz93


sagesz93
addikt

Üdv.
Papámnak keresek okostelefon 80-100k körül. A Samsung A25 5G néztük, de hátha van helyette valami jobb vétel. Ki mit ajánlana? 5G, minél jobb kamera, minél egyszerűbben használható op rendszer, semmi kirívó kritérium nincsen.
Huawei P8 lite-ot váltana :))

[ Szerkesztve ]

(#185498) Helga0203 válasza Because (#185493) üzenetére


Helga0203
tag

Az eu bajnok magyar inflációról talán hallottál már, találkoztál vele az élelmiszer boltokban pl! Ennek hála a telefonok árai is elszálltak sajnos ... semmi köze ehhez jézusnak. :(((

(#185499) floratm válasza Helga0203 (#185498) üzenetére


floratm
senior tag

400ft az euró?
Nembaj engem forintban fizetnek :DDD

(#185500) Sungoo válasza Helga0203 (#185498) üzenetére


Sungoo
addikt

Semmi köze ennek a magyar inflációhoz, ha maga a gyártó is emel folyamatosan.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.