Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185801) Callmaster válasza Speeedfire (#185798) üzenetére


Callmaster
tag

++++

(#185802) Callmaster válasza Ájvé (#185800) üzenetére


Callmaster
tag

Igazad van, szerintem is a Nothing Phone-nak bitang jó az akksija, annak ellenére hogy "kicsi", mivel jól optimalizálták a rendszert.

(#185803) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Köszönöm a válaszokat Srácok! :R
Vannak közte olyanok amiről még csak nem is hallottam,de utána nézek!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#185804) User05 válasza Ájvé (#185800) üzenetére


User05
tag

Huawei-ről nincsenek esetleg új hírek? Mocskos prémium telefonokat csinálnak a mai napig, nem lehet, hogy csak azért tiltják, mert minden androidos telefont lekörözne? 😅
Fura nekem, hogy pont a huawei nem fizette ki a dolgokat holott egy nothing-hoz képest ég és föld..

[ Szerkesztve ]

(#185805) DS39 válasza User05 (#185804) üzenetére


DS39
nagyúr

Az amerikai kormány tiltotta le őket (vagyis Trump anno), arról a listáról pénzzel sem kerülnek le.

(#185806) Speeedfire válasza User05 (#185804) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A huawei sajnos nem lesz már androidos, vagyis az appok azok. A rendszer viszont már a harmonyOS alatt futnak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#185807) Ájvé válasza User05 (#185804) üzenetére


Ájvé
veterán

Amerikai tiltó listán van ahogy előttem más írták, kínán kívül így gyakorlatilag megszűnt a piaca. Honor hasonló nézd esetleg azt (Huawei eladta) vagy BBK alá tartozó készülékek (Oppo, Realme, Oneplus). Persze ezek nem mind olyan top kamerás készülékek, ha kamera fontos akkor Pixel jó választás.

Speeedfire
Huawei az Androidtól teljesen megszabadult, nem támogatja tovább a rendszer az APK-t.

[ Szerkesztve ]

(#185808) Speeedfire válasza Ájvé (#185807) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Na ez új infó.
Sajnálom őket, mert p10, p20, p30 pro. Mind imádtam, és a mostani p30 pro-t is csak a sw update miatt kell elengedjem, pedig alig tud szerintem többet egy pixel 6/7 pro. :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#185809) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Anyumnak kellene uj telefon, mert a mostani Redmi 4X kezd halodni.

- Árkategória: 150e-ig
- Használt vagy új? Uj
- Hol vennéd meg? Elofizetessel vagy gyartoi garival valahonnan, szamla kell rola.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Hosszu tavra
- Mire használnád? Normal felhasznalas, telefon, sms, netezes, fenykepezes, appok hasznalata (banki, email ilyenek)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez: Android alapu legyen, mas nem szamit
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minel kisebb, hogy kezreallo legyen.

Nagyon fontos szempont, hogy Dual Sim-es legyen, mert munkahelyi es magan telefonkent is hasznalja.

Mivel idosebb embernek kell semmi meno dologra nincs szukseg, ertsd ez alatt 50000MP-s kamera, 6G tamogatas, vezetek nelkuli toltes, jatekok futtatasa stb.
A legfontosabb a stabilitas, jo akksi, lehetoleg ne legyen lassu es ne lassuljon be 2 honap utan.

Nekem jelenleg OnePlus 6T-m van, eletem legjobb telefonja, 5 es fel eves.
Soha nem kellett meg aksit cserelni, 2 napig siman elvan keves hasznalat mellett, de 1 napig kb. mindig kibirja (pl. tobb ora Waze hasznalat mellett is).
Soha nem kellett resetelni, ujra rakni az OS-t, nem halt le.
Elso olyan telefonom ami nem is lassult be, kb ugyanolyan gyors mint 5eve, ami kb. magic kategoria szamomra.
En is alap dolgokra hasznalom, neha netezes, appok (mail, bank, sms, GPS stb), telefonalas es kesz.

Anyumnak is ilyesmi kellene, magyarul az alap funkcionalitasok legyenek Debian stabilitasuak. :)
Csak ugye ez sajnos tesztekbol nem igazan derul ki.
Emiatt hajlok akar valami OnePlus, bar nem tudom az ujabb szeriakra mennyire jellemzo ez az stabilitas.
Nothing Phone 1-ben is gondolkoztam, OnePlus alapito miatt, meg latom osszefoglaloban hogy itt is ajanlott.

Mit tudnatok meg ajanlani amivel van tapasztalat ilyen stabilitasi teren?

[ Szerkesztve ]

(#185810) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Kisméretű okostelefont keresek, mindegy, hogy iOS vagy Android.
4-5" közötti méret lenne a jó, közelebb a 4-hez.
Jó kamera fontos, e mellett alap felhasználás.
Keret max. 300k, ideálisan 200k környéke.
2-3 évig még használható legyen.

Köszi!

(#185811) Ájvé válasza birno (#185809) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát rohadt nagy mázlid van hogy így bírja az akku, vagy nagyon tudatos felhasználó lehetsz. Oneplus 6T azért felső kategóriás készülék, szóval lehet nem véletlen hogy így kitart nálad.

Nothing Phone 2a talán az egyik legjobb ajánlat, nagyon jó üzemideje van, hardver pedig bőven jó hosszú távon is. Támogatás 3 év főverzió és 4 év biztonsági frissítés.
Oneplus Nord 3 jobb nála, de 190-ért kapható normális helyről, nagyon nem is tudnék mondani Oneplust ilyen árban ami tud vele versenyezni.
Ha hosszú támogatás fontos, akkor Pixel még szóba jöhet, Pixel 8a májusban fog megjelenni előre láthatólag, az ára viszont 570€ körül lehet majd (ez sem ismert még, csak tipp). Viszont ez egy kis készülék lesz, 152mm hosszú 72mm széles (6,1"-os képernyő). Üzemidőben viszont szerintem nem lesz kiemelkedő (Nothing Phone 2a jobb), elvileg Tensor G3-at kap alacsonyabb órajellel. Viszont elméletileg 7 évig kap frissítést (Google azt írja a Pixel 8-as széria, nem teljesen egyértelmű, de elvileg 8a is ennek a része).

kaposznyak
Egy-két elvetemült kínai gyártott leszámítva
Asus Zenfone 10 5,9" ez a legkisebb normális telefon.
Esetleg kihajtható telefon horror áron.

[ Szerkesztve ]

(#185812) DS39 válasza kaposznyak (#185810) üzenetére


DS39
nagyúr

iPhone SE vagy Mini. (Ha még kapni, de inkább használt piac)

(#185813) Sungoo válasza kaposznyak (#185810) üzenetére


Sungoo
addikt

Iphone 13 mini. Más nincs.

(#185814) birno válasza Ájvé (#185811) üzenetére


birno
addikt

Nem tudom mitol lennek olyan tudatos felhasznalo, szoval siman lehet, hogy csak szerencse. :)
Viszonylag hamar kell a telo, szoval az uj Pixel nem jatszik, masik kettonek utana nezek, koszi.

[ Szerkesztve ]

(#185815) kaposznyak válasza Sungoo (#185813) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszi.

(#185816) Ájvé válasza birno (#185814) üzenetére


Ájvé
veterán

30-80% között tartod mindig az akksit, lassan töltöd nem gyorstöltővel, vigyázol nehogy túlhevüljön pl napon, ilyesmik a tudatos felhasználás, vagy lehet jobb szó rá a kímélő felhasználás.

(#185817) forceberg válasza Ájvé (#185816) üzenetére


forceberg
veterán

Kb. 10-70%-kal használtam az XZ1 Compact-ot, csak néha kapott teljes feltöltést. Bő 5 év után Accubattery szerint 91%-os az aksi, de úgy, hogy az elején is csak 93-94%-ot írt rá.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#185818) birno válasza Ájvé (#185816) üzenetére


birno
addikt

Nagyja igaz, kiveve a gyorstolto, mert mindig azt hasznalom amit adtak hozza eredetileg, meg ha altalaban nincs is ertelme, mert este radugom es reggel leveszem.

(#185819) Ájvé válasza birno (#185818) üzenetére


Ájvé
veterán

Az mondjuk nem jó hogy este rajta hagyod, gyári töltő nyilván jó, gyári kábel szintén.

forceberg
Szerintem semmit nem ér Accubattery és más hasonló appok. Viszont 5 év egy akkuval igen csak jó

(#185820) User05 válasza Ájvé (#185819) üzenetére


User05
tag

Ha be van kapcsolva a 85%-os akkukímélő akkor nyugodtan rajta lehet hagyni a telefont nem? Elvégre annyit vesz fel amennyit kér, ha nem kér, lekapcsolja az áramfelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#185821) forceberg válasza User05 (#185820) üzenetére


forceberg
veterán

A Samukban az egy jó funkció, a céges foschtalicskán is be van kapcsolva a 85-ös limit.
Az egy egész jó kompromisszum, de én mondjuk lentebb tenném 75-re.

Moton ilyet nem találtam, Ájvé: a 40-esen sincs töltés % limit?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#185822) Ájvé válasza User05 (#185820) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem minden készülékben van ilyen védelem, lassabb lesz a töltés, de nem kapcsolja le, szóval amíg töltőn van tölteni is fog. Egészen pontosan feltölt 100%-ra, kikapcsol leesik néhány százalékot és újra tölteni fog. De ha tud olyat, hogy 80% fölött lassú töltést ad, az nagyban csökkenti ezt az igénybevételt, mivel sokkal lassabban fog tölteni.

forceberg
Van töltés védelem, de nem ilyen. Ha pl ébresztőt állítok be és töltőre rakom, akkor automatikusan beállítja a töltést az adott időpontra érje el a 100%-ot. Ezen felül van optimalizált töltés benne, ez kevésbé hatékony szerintem, elvileg megtanulja a töltési szokásaidat, 80%-ra gyorsan feltölti, majd a maradék 20%-ot a végén tölti fel mielőtt még kihúznád a hálózatból. Ez utóbbit nem látom annyira hatékonynak, vagy nagyon jól időzített mindig :D

[ Szerkesztve ]

(#185823) forceberg válasza Ájvé (#185822) üzenetére


forceberg
veterán

Néztem, de az egyik opció sem ér sokat, mert nem áll le a töltés x%-nál.
Ha 80% fölé töltöd, nem csak a hő miatt károsodik az aksi, hanem önmagában a magas töltöttség is egészségtelen.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#185824) Spec válasza forceberg (#185823) üzenetére


Spec
őstag

Szeritnem ez a töltés dolog erősen túl van misztifikálva. Világ életemben úgy töltöttem a telóimat, hogy hagytam merülni kb. 10-20%-ig, de ha úgy adódott akkor alá is ha még használni akartam, de akár pár %-ig is. Sőt esetenként 0-ra, hogy ki is kapcsolt a teló. A töltést meg szinte minden esetben 100%-ra végzem, sosem húzom le 75-80%-nál. Többször marad töltőn egész estére is.
Soha a büdös életben nem volt akku gondom telefonnal. Akkut is csak egyszer cseréltem telóban, az is egy Iphone 6-os volt, de abban is kb. 6 év használat után.
A mostani telóm 4. éves és 86%-ot mutat kapacitásra az AccuBattery, de úgy hogy 92-ről indult elvileg. Még most is simán megy 1,5-2 napot, és átalában nem naponta, hanem minden 2. nap töltöm csak, de van hogy 3. nap.
Egy dologra figyelek, hogy sosem töltöm gyorstöltővel, pedig lehetne, hanem csak egy sima 10W-os töltővel töltöm.
Mivel általában úgyis telót cserél az ember nagyjából 4-5 évente, ennyit az akksik is simán bírnak, kár velük vacakolni ezzel a 20-80 szabállyal. Inkább a gyorstöltést kell mellőzni, meg a töltés alatti intenzív használatot, amitől melegszik az akksi. Ezek nagyságrendekkel jobban károsítják az akkumulátort.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#185825) User05 válasza Spec (#185824) üzenetére


User05
tag

Eléggé ellentmondásos a mondanivalód. A gyorstöltő sem annyira káros, ha ilyen a felfogásod (ami nem rossz csak más) akkor beleszarnék, és töltsön fel gyorsan, majd ha látom pár éven belül, hogy szarakszik az akksi akkor kicserélem. A töltés alatti használat sem rontja az akksit annyira, maximum ha folyamat benchmarkozol rajta. (Annyi, hogy lassabban tölt fel) Tapasztalatból ami a legjobban rontja az akksit az a folyamatosan töltőn hagyás. Személyes tapasztalatat, minden éjjel úgy hagytam, 10w-al töltöttem 60 helyett mégis behalt.

[ Szerkesztve ]

(#185826) User05


User05
tag

Ez a teszt egyébként hiteles? Minnél nagyobb a pontszám annál tovább bírja az akksi egy feltöltéssel?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#185827) brugo válasza Spec (#185824) üzenetére


brugo
aktív tag

Tökéletesen igazad van .
A hirtelen jött nagy elektron sürüség ,hamarabb tönkreteszi (megöregiti ) a fegyverzeteket . A töltön akármeddig hagyhatod mert ha az aku és a töltési
feszültség azonos az elektron vándorlás leáll .

(#185828) DS39 válasza User05 (#185826) üzenetére


DS39
nagyúr

Gondolom az lenne a lényege.
De hogy jó-e az kérdéses számomra.
ROG Phone 7 (kicsivel) vagy az Xperia 10 V (lényegesen) jobb eredményt ért el a GSMArena akku tesztjén, mint itt a Honor Magic6 Pro, amit kihoztak elsőnek.
Gyanúsan túl sok itt a Honor...

(#185829) User05 válasza DS39 (#185828) üzenetére


User05
tag

Jaja.. sehol az iphone-ok vagy nothingok az elsők közül.
Mondjuk iphone ott van de nothing sehol. Talán régebbi teszt lehet ez. Magic 6 lite sem teljesít azért ennyire jól, a54 felett van picivel. (1 órával)

[ Szerkesztve ]

(#185830) Ájvé válasza forceberg (#185823) üzenetére


Ájvé
veterán

De, a tervezett ébresztőre teljes töltés igenis hasznos, én mondjuk sose hagyom töltőn, de ettől szerintem ez jó.
A 80% töltés kikapcsolás magában értelmetlen, esik pár százalékot és megint tölteni kezdi, úgyhogy nem sokkal jobb a 100% töltés és merülésnél ez sem.
Nagyon alacsony és túl sok töltés nem jó ahogy írtad, persze jó ha 80-90% körül lehùzod, de egész este rajta hagyod és mindig visszatölt 80-ra az se olyan jó.
Nyilván 30-80 között tudod tartani az nagyon jó, de nem úgy hogy órákig áll 80% közelében ami mindig utántölt.

(#185831) borix válasza Ájvé (#185830) üzenetére


borix
őstag

Valaki nem preferálja a gyorstöltést akkor töltsön lassan.
Aki kb csak 80%-ra tölti általában a telefonját az lekorlátozza az 5000mAh-es akkuját 4000mAh-re.
A sok (bohóckodással) majd milyen sokat nyer...

(#185832) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg melyik Samsung készülék a legjobb vétel 200.000 forintig? Középkategóriás A55? Vagy esetleg egy korábbi flagship, S22?

(#185833) forceberg válasza Ájvé (#185830) üzenetére


forceberg
veterán

Amit írtál annak aztán tényleg semmi értelme nem lenne.
Nem töltöget az utána, annyira nem hülyék a Samu mérnökei. Amikor elérte az aksi a 85%-ot, onnantól a kábelről üzemel a telefon.

Úgy használja el mindenki a sajátját, ahogy akarja. Aki meg fixen tervez több évre, az odafigyel. Ha nem figyelsz oda egyáltalán, 2-3 évet akkor is el fog menni. Ha egy átlagos nap 50%-ot használsz el, akkor használd úgy, hogy 80-ról 30-ra meríted, ahelyett, hogy 100-ról 50-re.

(#185824) Spec : írtam is korábban, hogy gyorstöltés lehetőleg csak akkor, ha gyorsan kell néhány 10%.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#185834) Ájvé válasza borix (#185831) üzenetére


Ájvé
veterán

Én csak arra reagáltam amit írtak (nem jó a Motorola reggelre fullra töltő akku kímélője, illetve szerint a Samsung 80% töltés kikapcsolása a jó akku kímélő módszer).
Én nem így használom, igyekszem kímélni, vagyis nem hagyom sokáig töltőn vagy éjszakára, de egyébként nem igazán foglalkoztat a dolog, 2,5-3 évet kibír az már jó nekem.
Szóval itt én csak az elméleti síkon szálltam vitába, de nem így használom a telefont.
A többit meg mindenki döntse el maga, lehet ebből tanulni vagy egyszerűen ignorálni.

forceberg
"Amit írtál annak aztán tényleg semmi értelme nem lenne.
Nem töltöget az utána, annyira nem hülyék a Samu mérnökei. Amikor elérte az aksi a 85%-ot, onnantól a kábelről üzemel a telefon"
Igen, de az aki merülni fog, ha lassan is.

[ Szerkesztve ]

(#185835) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

A Pro GSM - progsm.hu - árukeresőről üzlettel van tapasztalat? Szürkeimportos kétes garanciás?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#185836) Milka 78 válasza $p@rr0w (#185835) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor jelentek meg amikor a Telefonpont felszívódott. Sokak szerint egy és ugyan az a cég ergo igazi eltűnős cég.

(#185837) jeni válasza seamus (#185832) üzenetére


jeni
félisten

S23 van az aprón bontatlan az jobb vétel lenne 200 alatt.

Találtam ilyet használtan garival.
"Samsung Galaxy S23 gyári független 8/128GB 2026. 07.01. Gyártói garancia"

[ Szerkesztve ]

(#185838) User05


User05
tag

A legtöbb gsm abban bukik ugye meg, amikor pl sérült telefont szállítanak ki, és rádfogják. Ha felveszed a teljes kibontást, akkor jogilag tehetsz valamit, nem? A telefonpont is ebben volt a "leghíresebb"

(#185839) borix válasza User05 (#185838) üzenetére


borix
őstag

Hagyjad már ezt!
Vedd fel videóra a teljes kibontást és menjél vele a fogyasztóvédelemhez majd mikor onnan is elhajtanak a bíróságra pereskedni.
Ugyan ezt majd mikor nem találtak a hibásan működő telefonon semmi gondot.

(#185840) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! 4K video, időkorlát
Ma az okostelefonokról sommásan mit lehet mondani? Szinte mindegyik, amelyik tud 4K videofelvételt csinálni addig vesz fel, ameddig van hely a háttértárolón? Még mindig ott tart a technika, hogy x percben maximalizálják a gyártók a felvétel hosszát és akkor leáll?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#185841) User05 válasza tknof1871 (#185840) üzenetére


User05
tag

Általában igen, viszont gyártófüggő is.. Szerintem az elmondható, hogy 10gb-ig támogatja a legtöbb telefon. Ami kb 30 perc 4k30 videó. Samu talán 10 percet támogat magas felbontáson, fhd-ban ezt ki lehet tolni.

(#185842) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kollégám venne új mobilt. Nehéz eset. Olyan 100 körül megállna, de a 150 sem elérhetetlen árban.
Ami elvárás, hogy ne legyen olyan túl nagy kijelzője, mondjuk 6.1 col körül maradjon. Legyen jó a kamerája és legyen visszonylag hosszabb támogatás hozzá.

Milyen készülékek jöhetnek szóba szerintetek? Én iPhone-os vagyok, de olyat nem akar. Én valami Samsungot vagy Honor-t , esetleg Motorolát mondanék neki.
Nem baj ha tokok és kijelzővédőt kapni hozzá. Tehát túl ritka ne legyen.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#185843) Sgr_A válasza V.Stryker (#185842) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ennyiért nincs ilyen teló
6,5” alatt nincs ebben az árkategóriában

[ Szerkesztve ]

(#185844) V.Stryker válasza Sgr_A (#185843) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Láttam... közben bepörgette és egy Motorola G84 5G lett. :DDD Nem szeret tökölni ilyeneken.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#185845) Ájvé válasza V.Stryker (#185844) üzenetére


Ájvé
veterán

G54 Power Edition jobb, leszámítva az LCD kijelzőt ha ez gond.

(#185846) DS39 válasza Ájvé (#185845) üzenetére


DS39
nagyúr

Akksiban igen, a hw hasonló.
A G84 meglepően könnyű telefon, a méretéhez képest.
(PWM viszont 90 csak, ha nincs benne DC dimming, akkor ez nagyon zavaró lehet)

[ Szerkesztve ]

(#185847) sunny1


sunny1
csendes tag

A segítségeteket kérném telefon választáshoz,az előd egy redmi 8a.
Ár: max.60e
Független, garanciás legyen
Minimum 2 évre tervezem használni.
Használat: filmnézés,zenehallgatás,nem játszom
Android rendszer
Mérete: nem lényeges
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#185848) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok,
segítsetek légyszi Samsung S10 Plus 8/128-t érdemes lecserélni Xiaomi POCO X6 Pro 5G 12GB+512GB-ra?
Most 115000ft kb szállítással, jó lehet vagy inkább más telefont tudnátok ajánlani kb 150ezer ft-ig? :R

[ Szerkesztve ]

(#185849) User05 válasza Ájvé (#185845) üzenetére


User05
tag

Ti egyébként mit mondanátok, ha Pixel 7 Pro alternatívát kellene ajánlani? Ami úgy kb azt tudja, és nem kerül egy iphone 15 pro max vagy s23 ultra árába? Már csak a fizut várom és a 6 helyett a 7 Pro-t néztem ki, de ha van Mo-n jobban elérhető alternatíva arra vevő lennék, sajna csak az alza forgalmazza.
Sokan a 13T-t mondták, redditen meg csak marketing fogásnak mondták az egész kamera rendszerét.

(#185850) Ájvé válasza DS39 (#185846) üzenetére


Ájvé
veterán

Erősebb a G54 hardverben, még kamera sem rosszabb benne. Nem PWM-es a G54 PE, ha ez valakinek fontos szempont, szóval ez nem bántja a szemét az erre érzékenyeknek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.