Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) farkas-j válasza farkas-j (#31247) üzenetére


farkas-j
őstag

Kiegészítés Aki kintről rendel VGA-HDMI átalakítót, az figyeljen oda a tápegység csatlakozószabványára, mert lehet, hogy ilyen átalakítót is rendelnie kell!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#31252) OldMike válasza renaka87 (#31249) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Nem írtad, hogy a 660-as tévéd LA vagy LM sorozat-e. Az LA sorozatnál a leírás szerint nincs RGB bemenet. Az LM sorozatnál viszont van, ráadásul kutya közönséges D-SUB aljzat látható, azaz egy egyszerű monitorkábellel lehet összekötni. Mellette van egy hangbemenet is.

A leírásban ezt írják a hibaelhárítás részben:
A számítógéphez való
csatlakozásnál (RGB/
HDMI DVI) a „Nincs
jel” vagy „Érvénytelen
formátum” üzenet
jelenik meg.
A távirányító segítségével kapcsolja ki, majd újra be a készüléket.
Csatlakoztassa ismét az RGB/HDMI kábelt.
Indítsa újra a számítógépet, úgy, hogy a TV-készülék már be van kapcsolva.

Az LA esetén csak VGA - HDMI konverter a megoldás, valahol 10-20 eFt közötti áron.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#31253) renaka87 válasza OldMike (#31252) üzenetére


renaka87
újonc

Szia!

Igazad van.. a párom elnézte! LA sorozat, tényleg nincs RGB! Ebben ez esetben?

(#31254) Usul


Usul
tag

Sziasztok!

Csak megvettük a 47LA660s-t.
minden szép és jó csak néha csinál furcsa dolgokat a Serviio-val. Lejátsza a filmet majd megáll, hogy ismeretlen formátum elindítom újra "odatekerem" és simán megy... Volt olyan film amit meg gond nélkül lejátszott.

Valakinek ötlete?

üdv
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#31255) bandi0000 válasza Usul (#31254) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Használd a gyári smartshare peogit, nemtom mért ragaszkodik mindenki a serviohoz

Xbox One: bandymnc

(#31256) toro22


toro22
tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy ha 2,5"-os HDD kötök USB-vel a TV-hez külső táp nélkül, akkor az folyamatosan menni fog ha be van kapcsolva a TV?
Mire kell figyelni 2,5"-os HDD és külső tok vásárlásnál, hogy biztosan működjön a DVR funkció?
Annyit tudok, hogy 40GB-2TB között kell lenni a kapacitásának. Meg azt is olvastam, hogy ne legyen túl hosszú az USB kábel.
Előre is kösz!

(#31257) Watt25 válasza toro22 (#31256) üzenetére


Watt25
veterán

Fusd át ezt.
Nekem LG tévén egyébként ment a PVR 30GB-os vinyóval is.
A vinyó mindenképpen pörög, amikor be van kapcsolva a tévé. Rövid kábel valóban hasznos. Más fontos dolog talán nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31258) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, érdemes feltenni a legújabb frissítést LA660-hoz? Jelenleg még a 04.00.21 van fent, viszont érdekelne, hogy ez az update javít e vagy ront a már meglévő állapoton. Aki már feltette elmondaná, hogy milyen tapasztalatokkal bír e téren?

Thx!

(#31259) OldMike válasza renaka87 (#31253) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Ilyeneket kell keresni:

[link]
[link]
[link]

A lényeg hogy legyen rajta:

VGA bemenet (in vagy input)
Audio bemenet (in vagy input), ami lehet egy jack vagy kettő RCA
HDMI kimenet (out)
táp csatlakozó és tápegység (ahogy valaki korábban írta, hazai csatlakozós vagy adapter hozzá)

Szerintem kábeleket általában nem adnak hozzá, tehát azt is venni kell (VGA monitorkábel, HDMI kábel [ez 1.4-es típusú, ha esetleg 3D lejátszással próbálkoznál], audió kábel jack vagy RCA dugókkal [az eszközöktől függően]

Megjegyzés: ha van neted routerrel, és össze tudod kötni UTP kábellel a routert és a tévét, valamint a routert és a számítógépet, akkor lehet DLNA megosztást is használni, és nem kellenek a fenti eszközök. Wifin is lehetne, de kedvezőtlenebb körülmények között nem minden megy át akadásmentesen.

42LM660S

(#31260) renaka87 válasza OldMike (#31259) üzenetére


renaka87
újonc

Amiket leírtál azok vannak!
Tehát hogy monitorként tudjam használni a tv akkor mindenképpen kell vennem egy ilyet http://netdigi.shopmania.biz/kosarba/vga-hdmi-konverter-tv-atalakito-hang-67178 ?
Ne haragudj nem értünk egyáltalán ezekhez a dolgokhoz, most csinálok először ilyet, mert most vettük a tv-t. de már tiszta ideg vagyok hogy sehogy nem sikerül, pedig már kiadtam vagy 10 000ft kábelekre, és semmi.
A DLNA megoldottam, de akkor csak a számítógépen lévő adatokat látom, én pedig monitorként szeretném használni a tv-t.

(#31261) farkas-j válasza renaka87 (#31260) üzenetére


farkas-j
őstag

Hogyan lesz egy kínai termékből majd háromszoros árú vásárfia a hazai boltokban? És ezen még az Ebay-os eladónak van haszna, pedig ő is a kínai "nagykerben" vásárol, + eladási jutalékot fizet + fizeti a postát! :(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#31262) Đusty válasza renaka87 (#31260) üzenetére


Đusty
addikt

Nem lehet, hogy valami szoftveresen nincs átállítva, ha nem látod a képet és a kábel össze van dugva?

[ Szerkesztve ]

(#31263) Vbazsi2 válasza murasake (#31201) üzenetére


Vbazsi2
tag

Mától te vagy a példaképem...!!! :R Oda..sz a rendszer! :Y

(#31264) murasake válasza Vbazsi2 (#31263) üzenetére


murasake
csendes tag

thx :)

(#31265) demonlaci


demonlaci
tag

A 42LA620S-hez nincsenek még kalibrálási értékek?

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#31266) OldMike válasza Đusty (#31262) üzenetére


OldMike
őstag

Nem tudom, hogy milyen kábeleket vett, de sajnos egy analóg jelből csak egy kábel segítségével nem lesz digitális jel. Kicsit én is hasonló csapdába estem, mert a tévén csak digitális hangkimenet van (a fejhallgató kimenetet nem számítva), amit az analóg 2.1-es aktív hangfallal nem lehet egyszerűen összekötni. Így aztán választhattam, hogy egy Digitál/Analóg konvertert iktatok be (5-10 eFt), és még a hangerőt is a hangfalhoz ugrálva kell állítani, távirányító híján, vagy a fejhallgató kimenetére kötöm a hangfalat, ami rosszabb hangminőséggel jár, de a hangerőt a távirányítóval állíthatom.
Ez utóbbi van, amíg nem lesz valami jobb digitális ketyere.

42LM660S

(#31267) Đusty válasza OldMike (#31266) üzenetére


Đusty
addikt

Ja az igaz ami nem megy nem kell erőltetni, én a HDMI elosztással vagyok így pillanatnyilag.

(#31268) sultiii


sultiii
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Van egy "samsung ue32F4510 smart tv-m", olyan programot keresek a tv-hez mint ami az LG okos tvkhez van, hogy feltelepítem egy adott készűlékre legyen az telefon vagy tablet és wifin keresztül tudom vezérelni a tv-t, adásokat kapcsolgatni, egérmutatót vezérelni és szöveget gépelni a program segítségével ?!?!?

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#31269) OldMike válasza sultiii (#31268) üzenetére


OldMike
őstag

A Play áruházban van távirányító app Samsunghoz is, de megoszlanak a vélemények róla. Keress rá: Samsung tv távirányító

42LM660S

(#31270) kyru74 válasza sultiii (#31268) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!

Szed le a playről az LG Tv remote apk-t.

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#31271) Keksz válasza murasake (#31201) üzenetére


Keksz
senior tag

Remélem a két hangfal közé még lejön egy 100+ colos vászon is, és a projektor a hátsó falon tolja rá a képet. :-D
Jól néz ki a cucc!

(#31272) p2pp


p2pp
őstag

Vki írt itt 660S-hez távirányítót olcsón.
Tökéletesen működik vele a tv!
Köszi! (eurobeat) oldalon.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#31273) Zirowe válasza demonlaci (#31265) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Cneten van egy egyéni profil, én sima tvzéshez használom, de úgy eleve keveset nézem.
Mozihoz kéne vmi tuti, mint a régieken a thx mód.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31274) bluobluo75 válasza demonlaci (#31265) üzenetére


bluobluo75
őstag

az engem is érdekellne! :K

(#31275) Marton90


Marton90
csendes tag

Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni :F Van egy LG 42LV3400 as televízióm tegnap frissítettem rajta szoftvert mivel volt egy két formátum amit ha lejátszottam nem adott hangot ez megoldódott hála az égnek viszont most már az összes formátum-ú filmen csúszik a hang illetve ha beletekerek akkor nem ad hangot :W
Az lg oldalán nincs sajnos más szoftver csak ez a legújabb 03.01.47 es ami nálam nem jött be szóval nem tudom hogy mit csináljak remélem tudtok segíteni előre is köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

(#31276) shteer válasza LiteCross91 (#31230) üzenetére


shteer
titán

Tessek venni 21:9 keparanyu tv-t es nem lesz vizualis diszkomfort ;]

..szerintem jónak tűnik

(#31277) dattila79


dattila79
csendes tag

Sziasztok!
Megvan az új LG 42la620s tv és befért a Peugeot 206 autóba.Tudnátok mondani jó képbeállitást a la620 tv hez mennyin legyen a fényerö meg ilyesmi?Köszi!! ;)

(#31278) sixpak válasza sbalu1 (#27194) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szia. Én visszamenőleg olvasom a topikot és még csak Októbernél járok.:-)
Azóta lehet megválaszolták már.....szóval az "avatar be" funkciónál hangutasításkor megjelenik a jobb alsó sarokban egy kislány..ennyi.
Ha már rájöttél akkor sorry, még egy kis időbe beletelik, míg eljutok a topic végéig.:-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31279) sbalu1 válasza sixpak (#31278) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nagyon kösz a válaszodat, különösen ilyen távlatból!Mivel én nem használok MR-ot és hangutasítást, ezért hiába kapcsolgattam ezt az opciót, nem tapasztaltam változást.

(#31280) Srob


Srob
tag

Sziasztok!
Adott egy Lg47la660s tv és egy pc,asus radeon hd7870-es kártya 1.4-es HDMI kábellel összekötve.A probléma az,hogy a tv
nem ismeri fel a pc-t.Próbáltam a laptopommal is,de semmi.Nem értem miért,a régi LG42-es tv-mel simán megy mind a kettő!
Valaki tapasztalt hasonlót?

"curiosity killed the cat"

(#31281) bandi0000 válasza Srob (#31280) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hogy hogy nem ismeri? nyomj egy windows +P gombot, vagy menj a felbontás beállításba és a képernyő észlelésére, vagy egyszerűen csak a TV-t dugd rá

Xbox One: bandymnc

(#31282) Srob válasza bandi0000 (#31281) üzenetére


Srob
tag

Hát ezt kérdem én is mert hogy alapból fel kellene ismernie!Megpróbáltam mindent,kábelcsere,felbontás stb.
Csak a DVI kimenetről ismeri fel a PC-t,de az a 3D tévézéshez nem elég tudtommal!

"curiosity killed the cat"

(#31283) shteer válasza Srob (#31282) üzenetére


shteer
titán

Probaltad az osszes HDMI csatit a tv-n?

..szerintem jónak tűnik

(#31284) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló mindenki, érdeklődni szeretnék, hogy jelenleg egy lg 50pk350-es full hd plazmám van és mindig is az volt és több Lg plazma-lcd tv is van használatban nálunk otthon, de hétvégén láttam igaz samsung led lcd tvt unokatestvéremnél és nekem meglepően szép képe volt az enyém után, na most ha cserélném samsungot elvből nem vennék, de lg-ből milyet? A méret 50"körüli kellene lennie tehát 47-55 között, de modellből nem tudom milyet, a kép minősége az elsődleges h minél szebb legyen minél jobb frissítéssel stb a 3d és smart se fontos de ha csak olyanban érhető el jó képpel az sem baj, tehát ilyen feltételek melelt melyik modelekt ajánlanátok persze a pénztárcára is tekintettel, amire használva lenne nagy felbontású filmek mkv blueray és konzoljáték! Nagyon köszönöm és várom a válaszotokat!

(#31285) farkas-j


farkas-j
őstag

Vírusvédelem: ESET: okos eszközökkel fognak szemezni a támadók
..... egyre nagyobb figyelmet kell majd szentelni az olyan eszközökre, mint az okostévék és a játékkonzolok, amelyek komoly lehetőségeket rejtenek az internetes bűnözők számára.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#31286) huncutka1029 válasza farkas-j (#31285) üzenetére


huncutka1029
addikt

ezért kell a routeren ip szűrést, vagy egyéb védelmet alkalmazni.
A tv-re konzolra a zárt SW miatt úgy sem tudsz telepíteni.
Ha én hacker volnék, és ilyen okos tv-n keresztül akarnék bizalmas infókhoz jutni, megőszülnék, mire egyáltalán betöltené a kezdőoldalt. ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#31287) renaka87 válasza Đusty (#31262) üzenetére


renaka87
újonc

Lehetséges, de sajnos nem tudom hogy hol kell! :(

(#31288) huncutka1029 válasza Gtaati (#31284) üzenetére


huncutka1029
addikt

LA 660 vagy feletti modellekben gondolkodj

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#31289) dattila79


dattila79
csendes tag

Még ismerkedünk az la620 tv vel és lenne egy kérdésem.Internetezéssel kapcsolatba mikor a keresöbe irok be valami szavat azt lehetne a távirányitón a számok alatt lévö betükkel is beirni vagy csak ami bejön a képernyö aljánál?És elég sokáig tart mire a távirányitó navigáló gombjával ahhoz a betühöz érek amit be akarnák irni.Ha lehet a számok alatt lévö betükkel is akkor megmondanátok,hogy lehet?Köszi!!

(#31290) shteer válasza farkas-j (#31285) üzenetére


shteer
titán

Majd talan a jovoben valamikor

..szerintem jónak tűnik

(#31291) OldMike válasza dattila79 (#31289) üzenetére


OldMike
őstag

Lehet hogy valamikor valaki az LG-nél gondolt ilyesmire, de úgy tűnik, hogy nem valósították meg. Valószínűleg nem is fogják, mert erre találták ki a Magic Remote-ot (sajnos a 620-hoz nem jár), a vez. nélküli billentyűzetet, egeret, meg az okostelefonra írt applikációt.
A normál távirányítóval rémálom.

42LM660S

(#31292) ZSOLO76


ZSOLO76
csendes tag

Sziasztok!Egy passzív 3d tévéhez használhatóak a cinemacity mozis szemüvegei,vagy felejtős és loholjak gyorsan szemüveget venni? :D

(#31293) Gtaati válasza huncutka1029 (#31288) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem köszönöm, megnézem őket! :R

(#31294) Sanyaman válasza ZSOLO76 (#31292) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Én is azt használom, gyerekeknek jobb azt strapálni. :)

(#31295) Srob válasza shteer (#31283) üzenetére


Srob
tag

Igen próbáltam,újraindítottam a tv-t,a rendszert minden csatlakozó váltásnál de semmi!Engem csak az idegesít,hogy a régi LG-men meg megy minden ahogy kell!

"curiosity killed the cat"

(#31296) ZSOLO76 válasza Sanyaman (#31294) üzenetére


ZSOLO76
csendes tag

Köszi!Akkor elvileg jó lesz, most filózom egy lg42la620s tv-n de gyárilag nem írják hozzá a szemüveget,hogy van a dobozban :U

(#31297) ZSOLO76 válasza OldMike (#31291) üzenetére


ZSOLO76
csendes tag

írtad,hogy az lg620as tv-hez nem jár a magic remote távirányító.A leírásában az van,hogy opcionális...akkor ha külön veszek hozzá akkor kezeli a tv?

(#31298) OldMike válasza ZSOLO76 (#31297) üzenetére


OldMike
őstag

Ez való hozzá: LG AN-MR400. Benne van minden, ami ahhoz kell hogy működjön. Sajnos csak kevés helyen van már, és az ára is feljebb ment. Korábban valamivel 10k alatt volt.

42LM660S

(#31299) dattila79 válasza OldMike (#31291) üzenetére


dattila79
csendes tag

És milyen tipusu vezeték nélküli billentyűzet támogat a la620?Elfárad az ember úja mire bepötyög valami rövid kis szavat a keresöbe. :Y Az asszonyomnak se tetszik de nekem se igy!Ami érdekes a 8 éves lányomnak meg igen is tetszik.
Szerintem ez a hagyományos távirányitó amit adtak a tv hez nagyon jól használható ha nem kell vele internetezni.

(#31300) Srob válasza Srob (#31295) üzenetére


Srob
tag

Beszéltem telefonon az LG-el onnan átirányítottak a szervizükbe,ott is elmondtam a problémámat.
Szerintük egyértelmű a dolog és küldjem vissza a készüléket!Frankó ezt megszívtam boldog karácsonyt!

"curiosity killed the cat"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.