Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Llew


Llew
senior tag

Még egy PAB dolog:
A textil cuccokból is mind van, bár azok rohadt drágák.
A Lion palást és zászlók mellé viszont érdemes tudni, hogy azért 4450 mindegyik, mert egybe csomagolva szállítják, tehát ha bármelyik a kosárba kerül akkor a máik kettő is jön. Bár így sem olcsók, de bőven belesimulnak árban a többi közé.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64052) magickonfig válasza Llew (#64051) üzenetére


magickonfig
tag

Ez biztos :) ? Azaz megveszem mondjuk csak a Lion palástot és a 2 Lion zászlót adják hozzá pluszba.

(#64053) Llew válasza magickonfig (#64052) üzenetére


Llew
senior tag

Az, azért olyan drágák

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64054) maross válasza Llew (#64053) üzenetére


maross
veterán

Igy sincs tul messze a heroin artol :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#64055) balint82


balint82
senior tag

Egészen szuperek ezek a Microscale szettek. :C

Google Pixel 4a

(#64056) Melezor válasza timar88 (#64032) üzenetére


Melezor
kezdő

áldassék a neved

én este már nem is néztem fel, mert már elkönyveltem, hogy nálunk nem lesznek :U , de szerencsére most is tudtam még rendelni, belőle, de sajnos jön az ajándék is ;]

(#64057) ripla


ripla
őstag

Ebből miért nincs gyári szett? Vinném. :DD

[ Szerkesztve ]

(#64058) t1 válasza ripla (#64057) üzenetére


t1
addikt

Omg ezt én is :Y

(#64059) RapaNui1 válasza ripla (#64057) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Azért mert már csak mi emlékszünk rá, de mai szemmel már írtó gagyi az egész, ettől függetlenül jól néz ki és a nosztalgia miatt én is vinném. :)

(#64060) Llew válasza RapaNui1 (#64059) üzenetére


Llew
senior tag

Azért a Lego Seinfeld sem a maiakra épített.
Nekem csak akkor kene ha "Majkülnek" lenne nyomtatott karóraja. :)

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64061) Djuree válasza Llew (#64037) üzenetére


Djuree
félisten

mondjuk ennyiért sztem elég drága. kell legalább 10 hogy legyen egy értelmes mennyiség és akkor még lovad sincs hozzá, az is kb. ennyi... :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64062) Djuree válasza Llew (#64060) üzenetére


Djuree
félisten

meg lenne hozzá csere szőröstorzó. ;] :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64063) mancer7151 válasza ripla (#64057) üzenetére


mancer7151
tag

Tudja vki hogy ez a kamion amugy hova a bánatba ment állandóan? :DDD

(#64064) Dilikutya válasza ripla (#64057) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt a kocsit én megépítem. :) A kamiont kizárt, de KITT ránézésre egy 8 széles Speed Champions, vannak is rajta ötletek a 68-as Corvette-ről.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64065) Victoryus válasza RapaNui1 (#64059) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A Netflix-es filmekhez képest sokkal jobb még most is :)
Nagyon sokan szeretik, szerették, biztos hogy sikeres lenne egy ilyen szett.

#mancer7151: követte Kitt-et az akciók közelébe, hátha elromlik :D Nem rossz ötlet, nem kellett bevontatni Devonig.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#64066) mancer7151 válasza Victoryus (#64065) üzenetére


mancer7151
tag

Najó de mikor kitolatott belőle akkor épp hova ment és amikor 180as után elindult ellenkezőleg akkor hova :))

(#64067) Llew válasza Djuree (#64061) üzenetére


Llew
senior tag

Nézőpont kérdése.
A sima nyereg ennyi a bricklinken, ez meg 9-10 ezer között.
Az meg, hogy mennyi kell belőle megint csak egyéni lehetőség és preferencia. Szerintem ez a vezéreknek van, a többi lehet sima lovas.
Persze ha valaki asztalnyi sereget akar ilyenből annak zsebbe kell nyúlnia.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64068) csigay2k


csigay2k
csendes tag

Akit még nem evett meg LEGO T-rex, annak itt a lehetőség:

[link]
8K-ban tettem fel, de a gépem csak a 4K-t bírja lejátszani :)

(#64069) LÁZ válasza csigay2k (#64068) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64070) Djuree válasza Llew (#64067) üzenetére


Djuree
félisten

igen mondjuk ahhoz nagyon elvetemültnek kell lenni aki minden lovasára ilyet akar. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64071) sb válasza ripla (#64057) üzenetére


sb
veterán

Ez gondolom licensz kérdése is. Emlékeim szerint Playmobilból láttam már az autót.

@HUN_Sector
a lego meg az ő képei a pick a brick termékek visszaigazolásában....
Az első rendelés után szentségelve vontam le a konklúziót, de persze sokszor én is elfelejtem azóta is, hogy a kosárról printscreen kell. Sehol a világon többé nem látod, hogy pontosan mit, milyen színben rendeltél... egészen a papír alapú kinyomtatott listáig amit a megrendelés végén átvehetsz. :U

(#64072) kbalage2 válasza sb (#64071) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ha megnézem a rendeléseimet a lego.com-on akkor látom a legutóbbi Pick a Brick listát tételesen, külön a standard és a bestseller elemeket, név, ID, ár minden ott van. Kép ugyan nincs hozzá és az ID alapján kell kikeresni a színkombinációt ha kíváncsi vagyok rá, de az információ legalább elérhető.

Külön meglepetés volt hogy a bestseller elemek trackelve DPD-vel jöttek, relatíve gyorsan. Kevésbé örülök annak hogy a standard elemekről nem esik szó egyáltalán hogy hol tartanak, csak hogy akár 25 munkanap is lehet a kiszállítás.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#64073) magickonfig válasza Llew (#64053) üzenetére


magickonfig
tag

Szuper vagy köszi. Így már úgy ahogy elviselhető az ár, ha belegondolok , hogy 3500 Ft-at költöttem 30 éves Dragon Zászló és Palástokra :O

[ Szerkesztve ]

(#64074) sb válasza kbalage2 (#64072) üzenetére


sb
veterán

Most épp le van halva, megnézem majd de én nem emlékszem a rendelésen belül sem Element ID-ra, amiből a szín kiderülne. (Levélben meg semmilyen ID nincs, még a név sem szokott stimmelni. :( Meg hát az később is jön, szóval amúgy sem annyira releváns, csak úgy említem.)

(#64075) sb válasza sb (#64074) üzenetére


sb
veterán

Tényleg benne van az element id. Pedig eléggé átnéztem anno, bár az is igaz, hogy ez elég régen volt. Lehet, hogy azóta változhatott?

A PaB felületen azért látható, hogy fejlesztgetik. Most mondjuk a képek nem mindenhol sikerültek jól, meg nálam a szűrő még mindig access denied-ra fut :), de legalább itt látható, hogy próbálnak fejlődni.

(#64076) Llew válasza sb (#64075) üzenetére


Llew
senior tag

Hol vannak benne a nem standard elemek? Mert az nekem is egy tételként szerepel, ahogy Hun_sector irta tegnap

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64077) Llew


Llew
senior tag

Stonewars pab ajanlo az újdonságokkal

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64078) apholyon válasza ripla (#64057) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ez instant buy lenne... Írtam már szerintem, hogy SC-ből is megvenném KITT-et... De jó lenne egy DeLorean meg egy szellemírtós kocsi újra kicsiben... a pórnép is örülhessen... :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#64079) tocsek18 válasza Llew (#64077) üzenetére


tocsek18
senior tag

ez a fullos királynő, majd ha lesz minden darab (fogod és így egybe bemásolod)

6399633, 6400204, 6289366, 6248874, 6223923, 4632767, 6351360, 6428494, 6405989, 6405989, 6409588, 6343017, 6334630, 6289366, 6370297

(#64080) Llew válasza tocsek18 (#64079) üzenetére


Llew
senior tag

Köszi, szerencsére annyira nem érint, mert megvan a nagy kastely, kiralynőből meg egy elég.
Inkább ezt a CM-est kéne utólag begyűjtenem:


Csak ő már drágább

Viszont a kardot nem jót tettel be, ez a fekete inkább a falconokhoz passzolna, ha volna.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64081) balint82


balint82
senior tag

Már megy is az fb-n a nepperkedés a felpatkolt lovakkal :

Falcon Lovag : 14.000 Ft
Figura + Kard, Pajzs,
+ Vaj színű hátsó lábára ágaskodni tudó ló és ló palást.

Oroszlán Lovag : 19.000 Ft
Figura + Kard, Pajzs, Haj és Diadém, Figura Palást,
+ Barna színű hátsó lábára ágaskodni tudó ló és ló palást.

:Y

Google Pixel 4a

(#64082) Dilikutya válasza balint82 (#64081) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor ne akarjak már rendelni egy darabig ilyesmit. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64083) maross válasza balint82 (#64081) üzenetére


maross
veterán

Alapbol is annyiba kerul a 10gramm muanyag, hogy csak hummog az ember, hát még igy...

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#64084) Dilikutya válasza balint82 (#64081) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amúgy ezt el is lehet adni ennyiért? PaB-ról rendelve egy lovag lóval, palásttal szerinten kb. 7000 lehet. Jól néz ki az a dupla ár.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64085) Llew válasza Dilikutya (#64084) üzenetére


Llew
senior tag

Rendelhetsz, ki lehet fogni, főleg reggel délelőtt, amikor frissítik a készleteket.
Minden pab-os figurat, állatot kb dupla áron adnak, ennel is csak tartják a szintet.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64086) balint82 válasza Dilikutya (#64084) üzenetére


balint82
senior tag

Hát nem tudom, én tutti nem vennék ennyiért. Számomra ez se nem ritka, se nem különleges. :DDD

Google Pixel 4a

(#64087) Llew válasza balint82 (#64086) üzenetére


Llew
senior tag

Szerintem nem a különlegessege miatt. A lustak és/vagy hülyék kihasználása, akik nem neznek utana, nem érdekli őket.
Rengetegen vannak akilnek a fb=internettel. Ők pont nem fognak keresgélni

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64088) goran78


goran78
tag

Sziasztok, kisebb szettekhez esetleg érdekes lehet:
SKUFFEN Cipőtartó doboz, átlátszó, 36x29x21 cm - IKEA

(#64089) HUN_Sector válasza goran78 (#64088) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Kár hogy ennyiért csak karcgyűjtő plexi jutott rá

[ Szerkesztve ]

(#64090) mancer7151


mancer7151
tag

Paks Tacskó, 2-t láttam, szombaton megyek arra ha kell vkinek.

(#64091) Llew válasza Llew (#64077) üzenetére


Llew
senior tag

PAB-nál - szerintem pozitív - változás, hogy egyes népszerű elemeknél maximálva lett a rendelhető létszám, így nem rabolják le annyira talán.
Pl.
Forestman pajzs, kalap, (gondolom a torzó is ha van) viking torzók - max 50
Szarvas, a 10305-ből a lion és civil torzók, pajzsok, foci fejek/torzók - max 35
Lion palást+zászlók - max 20

de a vicces az ez

Két kódon ugyanaz. A drága korlátozott, az olcsóbb nem. :F

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64092) sb válasza Llew (#64091) üzenetére


sb
veterán

Van pár ilyen anomália.
A korábban vásárolt süllyesztett vonat alap is két kódon fut most:

CHASSIS 6X16X2 2/3
6448372/3362 922 Ft
6334384/64954 837 Ft

Az egyik id párost a BL sem ismeri de brickowl-on össze van kötve. Esetleg lehetne új rev. de az id-k nem erre mutatnak és ebből csak egyféle volt 1 éve az tuti. Előtte meg egy sem.

Az íjnál érdekes módon mindkét id-t ismeri a BL de egy linkre rak. Csak adminisztrációs gond lehet a két kód?

(#64093) Llew válasza sb (#64092) üzenetére


Llew
senior tag

Nem tudom, viszont külön készlet, mert korábban nem volt egyik sem, aztán csak az olcsóbb, majd a drágább, aztán mindkettő.
BL-nél én bajban vagyok a kódokkal, inkább Bricksettet használom ilyen célra.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#64094) sb


sb
veterán

https://www.stonewars.de/lego-2023/

Ez mennyire megbízható?
Mintha lenne benne egy-két keveredés, de ha nagyrészt jó, akkor a nevek alapján érdekes cuccok várhatóak City-Friends-Creator vonalon.

@Llew
Nekem eddig nem volt gondom a BL-en a kódokkal. Új készleteknél mondjuk feltűnt, hogy sokkal előbb fent van az alkatrészlista Brickseten mint BL-en. Azoknál én is inkább az előbbit szoktam nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#64095) kbalage2 válasza sb (#64094) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Brickset alkatrészlista szempontjából sajnos elég megbízhatatlan, többször futottam bele olyanba hogy egyszerűen nem volt adott alkatrész listázva egy szettben. Talán a rebrickable adatbázisa a legjobb (tapasztaltom szerint), és ott nagyon gyorsan megvan az új szettek feltöltése is. Bricklink ebből a szempontból gyalázat, van hogy 1 hónapot kell várni mire egy új szettnek lesz alkatrészlistája...

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#64096) mancer7151


mancer7151
tag

@kbalage2

Szerinted egy sbrick kibírná azt ha 3 pf xl motor hajtana és egy pf l motor kormányozna? így 4 port foglalva.
Vagy esetleg stackelni hogy 1. porton 2xl hajt 2. porton 1xl hajt 3. 1 l kormány 4.port m vagy l csörlőnek/diffzár? Mennyire lehet terhelni?

[ Szerkesztve ]

(#64097) Joccc07 válasza Throme (#64013) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem, az a Snowspeeder. :)

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#64098) kbalage2 válasza mancer7151 (#64096) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hogy őszinte legyek évek óta nem vettem elő az SBrick-et, hasraütsszerűen szerintem elbírná, persze az se mindegy hogy mi az áramforrás.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#64099) mancer7151 válasza kbalage2 (#64098) üzenetére


mancer7151
tag

Eneloopok, a nagy pf 6xAA box (nem buheráltam meg +7. elemre), alap 7.2+volt ~6x1.25kb. Azt tudom hogy sbrick 11 volt felett vág de a teljesítményfelvételen filózok, nem akarom megsütni.

Szerk: idei célom egy rendes 6x6 crawler 3 xl hajt 1 l kormányoz, kéne diffzár is. Egy sbrick nem tudom birná-e. Gondoltam 1 portra 2xlnél többet csak nem kéne tenni. Igaz lekajálja az elemeket hamar dehát ez van. Még mindig nem találtam közeget akivel lehetne játszani/összegyülni egy kis trialra.

[ Szerkesztve ]

(#64100) magickonfig válasza Llew (#64080) üzenetére


magickonfig
tag

6000 Ft pont nekem is ő van a beszerzendők listáján :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.