Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Tyler Durden válasza HUN_Sector (#63250) üzenetére

Az biztos, asszony -ha ebből bevásárolok- kirak, mint a szemetet :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#63252) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#63251) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Az enyém támogat addig amíg nem engem kell támogatni. :) :CUtána úgy járok mint Te.

[ Szerkesztve ]

(#63253) Mozaart válasza HUN_Sector (#63250) üzenetére


Mozaart
aktív tag

UCS Sail Barge-ra reagálva, vagy leánykori nevén "Khetanna": akkor ezt se nyissuk meg, hogy maradjon honunk. :D
Hmm.. következő "ucs-badass" projektnek, *hümmög.. - előbb ezt kellene végre befejezni, legalább a tervét -

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#63254) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#63250) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Mondjuk ha ebből bármi is igaz engem kb ezeknek a fele mozgat csak meg. Ha a felének a fele lesz csak olyan jó amit meg is vennék, akkor már nlnem leszek elégedetlen.

(#63255) sb válasza Mauzes (#63242) üzenetére


sb
veterán

Én már akkor írtam, hogy van ami nem tűnik drágának.
Ahogy anno számoltam: normál "jóáras" készlet (pl. nem SW szorzóval) és egy kis felár, mivel mégiscsak exkluzív készletek. Már ebből sem lógott ki szvsz egy 2700db-os Winter Chalet 65k-val, vagy a 4000db-os Observatory, még 100k-val sem.

Ami azóta történt az meg gyk. átlökte őket a másik oldalra. Nemhogy egál lenne árban, hanem azóta drágábbak is lettek a hétköznapi, gyári szettek.
3000-es modularok 80-100k-ért, 60-70k-s 1500db-os Creator autók, stb...

(#63256) xcvbxcvb válasza HUN_Sector (#63250) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem lesz Rivendell :F

Jah hogy a Barad Dur másik készlet lesz később.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#63257) Llew válasza HUN_Sector (#63250) üzenetére


Llew
senior tag

Szkeptikus vagyok. Ennyi nagy készletet egyben felfedni orbitális nagy elbaszásnak kell legyen. Illetve túl szépnek hanzik, hogy igaz legyen, így hogy minden tematika benne van. 3 klasszikus Disney, SW, Lotr, DC, Marvel, castle
Szerencsére igazán csak a Medieval Village, amire azonnal azt mondanám, hogy kell.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63258) magickonfig


magickonfig
tag

[link] Frame Cabin készítő, miért lett sokak szerint borzasztóan lebutított, fúj, ocsmány :)) ...

(#63259) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Szfv nagytesco
1 db 75323
5 db 41714

(#63260) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Az oroszlánlovagok kastélya hirtelen megugrott 170k-ra nem is értem miért. Random ugrálnak az árak.

(#63261) Kishulk


Kishulk
csendes újonc

A pozsgásokat már ki is offolták vagy csak hiány van belőle? 10309

(#63262) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#63260) üzenetére

Szerintem azt engedd el, elmúlt időszakban elég sok váras buildet nézegettem, 31120 MOC-olva viszi a pálmát. 130k-t kóstál amúgy marketen, de nekem még annyiért is drága..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#63263) mancer7151 válasza Kishulk (#63261) üzenetére


mancer7151
tag

[link] Bl-en 19e

[ Szerkesztve ]

(#63264) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

GÁJZ! Itt vannak a confidental fotók!
[link]
A biztonság kedvéért lementem őket

(#63265) h3lios


h3lios
addikt

A Barad - Dur nekem fix vétel lesz..
Annó nagyon sajnáltam, hogy az Orthanc készlet kimaradt.

Idén is elborult készletek jönnek, az árazásban sem lesz majd sok köszönet.

B-tag: H3lios#2825

(#63266) ripla


ripla
őstag

Ezeket a Bricklink szetteket honnan és hogyan lehet megrendelni?

(#63267) HUN_Sector válasza ripla (#63266) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Csak lehetETT. Amikor futott egy-egy napra a bricklink designer program. Mindegyik erősen limitált crowfunding esemény volt.

(#63268) Llew válasza HUN_Sector (#63264) üzenetére


Llew
senior tag

Kecske is lesz a középkori faluban :Y :C Szerencsére az érdekel legjobban és az licensz mentes. Talán ez árban is látszani fog.
Rivendale nagyon jól néz ki, már így ilyen minőségben is, de az kb várható volt. Arra lehet elcsábulok, meg esetleg a törpe házra.
A Zeldat nem ismerem, de a fák érdekesek. A többi nekem nagyon meh. Simba mondjuk biztos érdekes lehet technikailag.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63269) ripla válasza HUN_Sector (#63267) üzenetére


ripla
őstag

Francba, az az 50-es évekbeli kajálda nagyon adja. :D

(#63270) draco31 válasza ripla (#63269) üzenetére


draco31
veterán

Biztos lesznek eladóak kb 5x-os áron ;]
Bár nem emlékszem a legutóbbi adag hogy ment a piacon utána.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#63271) xcvbxcvb válasza Llew (#63268) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A jobb szélső épület guarded inn utánérzés akar lenni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#63272) hami85 válasza draco31 (#63270) üzenetére


hami85
tag

X2 alsó hangon…

(#63273) ripla válasza draco31 (#63270) üzenetére


ripla
őstag

Annyit azért nem adok érte, viszont most elkezdtem összerakható 1950-60-70 évjáratú régi autó terveket keresni, mint a Speed Champions, akkora méretben gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#63274) Ciccuka válasza xcvbxcvb (#63202) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63275) Llew válasza xcvbxcvb (#63271) üzenetére


Llew
senior tag

Bármi lehet. Azt a készletet látatlanban, név alapján megvenném. :DD
Jó lesz a régi mellé.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63276) Ciccuka válasza sb (#63255) üzenetére


Ciccuka
veterán

Observatory
ez amennyire egyszerű, annyira tetszik

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63277) xcvbxcvb válasza Llew (#63275) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Piros épület toronnyal, nekem az ugrik be.
Rivendell is k. jó csak az is félháznak tűnik kép alapján, abból is 2-t kellene összeépíteni. :O
Nekem az "arcosfa" is tetszik :) de az is majdnem 2000 elem, biztos közel lesz a 100-hoz.

Medieval Market Village-et el kellene adnom.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#63278) Llew válasza xcvbxcvb (#63277) üzenetére


Llew
senior tag

Értelek. Ami látszik az alapján lehet benne valami.
Én nem adnám el a helyedben. Bár az ára biztos fedezné az újat.

Doboz/csomagolás horror külföldről, reditről. Igaz magánszemély, nem üzlet:

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63279) balint82 válasza hami85 (#63272) üzenetére


balint82
senior tag

Inkább x4

Google Pixel 4a

(#63280) hami85 válasza balint82 (#63279) üzenetére


hami85
tag

Akkor jo biznisz lesz eladni mindegyiket. Nekem egyik se kell 😂

(#63281) draco31 válasza ripla (#63273) üzenetére


draco31
veterán

Esetleg akkor itt nézelődj.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#63282) ayo válasza HUN_Sector (#63264) üzenetére


ayo
addikt

Zelda téren többet vártam, ez így nagyon buta elsőre

http://jateknaplo.blog.hu

(#63283) ripla válasza draco31 (#63281) üzenetére


ripla
őstag

Köszi.

(#63284) sodokan válasza Llew (#63278) üzenetére


sodokan
tag

mondjuk annak ellenére, hogy külföldről jött, egész jó állapotban van :D

(#63285) Mozaart válasza sodokan (#63284) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A ragasztás is akkuratusan pontosan kimért derekszogekben van felhelyezve. Gondos szandekkal. Feltetelezi az ember nem akart rosszat. :)) Nem vagyunk egyformák a doboz csak doboz. És mégsem.

De kivancsi vagyok ha a kisgyermekem majd megkapja elete elso karacsonyra szánt legojat. Mit tesz a dobozzal. Szét tepi vagy gondosan nyitja a fedelet. :D( A papa kettot vesz majd neki a masikat gondosan elteszi azert. Hatha olyan lego bolond lesz mint o maga :D )

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#63286) Tony21 válasza Mozaart (#63285) üzenetére


Tony21
tag

Mibe csomagolod be az AT-AT-t? Szétszedve kapja vagy összerakva? Ülve feléri majd? Vader mit szól majd, ha egy gyereknek nem áll ellen a szerkezet? :DDD

(#63287) mancer7151 válasza Llew (#63278) üzenetére


mancer7151
tag

Igaz nem Lego de csomag: vettem használt webkamerát piacoson. Egy kisméretű doboz leragasztva 3 csikocska szigszalaggal - tehát belelátsz - abban lötyögött a kamera doboza és külön a kamera a kábel szorosan rátekerve, tömés nulla. És a GLS meghozta sértetlenül, műkszik. Behidaltam.

(#63288) Llew válasza sodokan (#63284) üzenetére


Llew
senior tag

nem én kaptam, úgy értve külföld, hogy nem csak itthon csinálnak ilyet. Redditre rakta fel vki, hogy így kapta.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63289) Mauzes válasza balint82 (#63279) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez szerintem nagy túlzás. Max az alacsonyabb árú Mechanikus akvárium ment 2x felé (50-55k körül), és a legnépszerűbb Modular Lego store, de a többi az 2x körül (Hegyi szélmalom 90-110k körül, Retró bowlingpálya 130k körül, Velencei házak 190-200k körül). 4x ára szerintem nem volt semminek.

(#63290) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Pécs Tesco :)
és amikor egy darab figurás zacsit találsz és azt is nyitva :DD
[kép]

(#63291) Throme válasza Llew (#63278) üzenetére


Throme
veterán

Hajszárító és türelem talán megoldja, hogy sérülés mentesen leoperáld a ragacsot.

szerk: jah #63288Llew most látom nem a tiéd...
Lehet külföldön nem szenvednek doboz fétisben ;] :)

#63285Mozaart
Gyerekként (meg most se természetesen) sose téptem szét legó dobozt.
Mivel ezek szépen nyomtatott külsőt kapnak, nem ilyen snassz barna karton biztos, hogy jobban odafigyelve bonja majd ki, de lehet neki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#63292) Ciccuka válasza Throme (#63291) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnos a barna szalag az sok esetben nem jön le normálisan hajszárítózva se.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63293) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
Hol kell beállítani, hogy ha mentek egy képet egy oldalról akkor azt a teljes méretben mentse a telefon (14pro ios 16.3)? Az imént egy itteni fórumtárs által egy másik topikban linkelt képét szerettem volna menteni, de ahogy belenagyítottam a mentett képbe sajnos látszott hogy csökkentett méretben mentette a telefon (a részletek teljesen elvesztek).
Az alábbi folyamatot csináltam. Klikk a képre hosszan majd mentés a Fotókba. Lehet más metódus szerint kellene ezt az opciót használnom? :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#63294) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Fehérvári nagytescoban nincsen fig :(
Interspar már szintén nem rendel
Marad egyetlen reményként az auchan

(#63295) Llew válasza Face8814 (#63293) üzenetére


Llew
senior tag

Ez felrement szerintem

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#63296) balint82 válasza Mauzes (#63289) üzenetére


balint82
senior tag

Jaj, bocsánat én az eggyel azelőtti sorozatra gondoltam, ott mondjuk nem 4x hanem kb 3x ár volt realizálható.

Google Pixel 4a

(#63297) xcvbxcvb válasza Llew (#63295) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Dehogy, akinek van pénze legora annak van ájfonra is.:D Logika:D

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#63298) Tyler Durden válasza HUN_Sector (#63294) üzenetére

Most ez így ennyi idő alatt el is fogyott? Én itt 22. kerületben csak a Campona Tescoban láttam és ennyi. Se régió játékboltba se a kockaparkba nem volt..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#63299) Face8814 válasza Llew (#63295) üzenetére


Face8814
őstag

Nem kicsit. Sry :B

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#63300) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészült az írógép. Nagyon szép lett a végeredmény. Az utolsó 3 zacskóval készült el a szán, a karok, teljesen olyan mint az igazi és szinte működésében és hangjában is visszaadja az igazi írógép élményét. Ez nem gyerek játék, ez felnőtteknek, lego és írógép rajongóknak készült kiállítási darab, de annak minden porcikájában tökéletes. Ha mem tudnám mi ez messziről tuti benézném írógépnek annyira tökéletes a hasonlóság. Fel lehet emelni nem fog a kezeim között szétesni, masszív darab lett. Szerintem a színét is eltalálták én nem látok színeltéréseket és ez az olajzöld szín szerintem nagyon jó lett. Ezt tényleg csak azoknak ajánlom, akik szeretik az írógépeket és az ötletes mérnöki megoldásokat a nehéz és aprólékos, pontos építést, de játékra, gyerek kezébe semmiképp sem. Bármelyik irodában vagy otthonban egy íróasztalon megállja a helyét csodájára fognak járni, tökéletes kiállítási darab. Egy utolsó mondat, nagyon mehéz, de nagyon szórakoztató volt megépíteni ezt a műremeket.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.