Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) RapaNui1 válasza maross (#64250) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Természetesen és egy kis rántotthús után. Van ami az övé és van amihez nem nyúlhat, de kb csak addig érdekli amíg az emberkéket össze nem rakja, illetve amíg a zacskót ki nem bontja.

(#64252) Ciccuka válasza RapaNui1 (#64249) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alpesi házikót add neki. :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64253) Djuree válasza HUN_Sector (#64215) üzenetére


Djuree
félisten

ez legyen a legnagyobb bajuk, fel se tűnik ha nem nézegeted a hátulját. :D
nekem is el van repedve szinte mind ami régebbi, bár engem nem zavar szerencsére. bár nálam minden fig előbb utóbb a gyerekeknél landol úgyis, aztán meg a szekrény mögött, ágy alatt találom meg őket, mikor már el is felejtettem hogy olyan is volt. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64254) balint82 válasza RapaNui1 (#64251) üzenetére


balint82
senior tag

A chipses felnőttkéznél nincs jobb :)

Google Pixel 4a

(#64255) Throme


Throme
veterán

Megnéztem Balázs videóját ( [link] ) a mclaren duplaszettről.
Ez a Solus nem sikerült valami jól. Hasonló problémába ütköztek, mint az aston martin valkyre-el. Kasztni nyúlványok elől könnyen elmozdulnak/lejönnek.
Szerintem az aston duplaszett nem a valkyre miatt volt jó.

Értem én hogy videójátékokban feltörekvő verdáról van szó... de így sem.
Most megint keresni kell egy jó akciót a mclarenre, mint anno a dodge duplaszettnél. A 30 cm-es mopar.... hát nem lopta be magát a szívembe. Vágom, hogy speed champion, de az emberek inkább a supercar-ok, az ikonikus autók és most már a filmes autók iránt érdeklődnek jobban... szvsz

(#64256) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Tudja esetleg valaki, hogy a 910027 Mountain View Observatory mikor kerül postázásra?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#64257) xcvbxcvb válasza h1mpi (#64256) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

[link] elvileg március 6-tól

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#64258) llaszlo válasza sb (#64180) üzenetére


llaszlo
veterán

Én kb a buwizzen kívül mindent kipróbáltam már.
Mould King vezérlőt használok most már egyre többször. Az SBt is ezzel váltom ha lehet. Az SBre kötöttem már 3S lipot, többször is. Ahhoz lehet kapni fix 9Vos kimeneti DC konvertert. Azt még nem próbáltam.
LADDAt használok az is eneloop belülről. Legalábbis a régiek.

(#64259) h1mpi válasza xcvbxcvb (#64257) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Már hirdetik eBayen azért gondoltam, hogy jön

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#64260) HUN_Sector válasza h1mpi (#64259) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A 91001 kastélyt már akkor hirdették, amint a termék elérte az 5000-et. A bricklinken is ment, de ők emiatt szigorítottak a hirdetési feltételeken

(#64261) soo277 válasza RapaNui1 (#64249) üzenetére


soo277
őstag

A Vindu n a klón sisak :DD :DD :DD ,ilyen van nálunk is,mikor beömlesztik :DDD

BT: wersoo#21211

(#64262) RapaNui1 válasza soo277 (#64261) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen, még nem látta a filmet :)

(#64263) RapaNui1 válasza Ciccuka (#64252) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Már kinézte magának azt is, de azt sajna nem kaphatja meg.

[ Szerkesztve ]

(#64264) Tyler Durden

Volt pár elmaradásom ami munka miatt nem posztoltam, ezt igyekszem most pótolni.
2 hete elmentünk családostul a kockaparkba itt a Camponában. Már voltunk évekkel ezelőtt, azóta átköltözött, sajnos most egy kisebb helyen van, ennek ellenére aki éli a lego-t, egyszer megéri megnézni. Családi jegy, ha jól emlékszem vmi 6000 forint magassága /2 felnőtt 2 gyerek/. Van mindenféle, sw cuccok, régi space készletek, fabuland, rakat modular building stb. Pár képet bedobok róla kedvcsinálónak.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Építésben sajna elég csehül állok szabadidő hiánya miatt. Amiket megépítettem az egyik volt Groot. Már írtam, hogy bejövős a Marvel univerzum és anno kuponnal vmi 13k-ért tudtam beszerezni Alzától, ami a mostani árakat elnézve elég jó dealnek minősült. Összerakás ügyileg nyílván nem egy hűde, ennek ellenére a végeredmény szerintem nagyon pofás lett, a kazetta különösen sokat dob rajta. Aki szereti a Marveles témát, ha látja jóáron szerintem megéri beszerezni. Itt kérdezném meg, hogy valakinek megvan a [76193] ? Nagyon gondolkozom a beszerzésén, csak érdekelne mik a tapasztalatok vele.

Másik építés a Boba Fett sisak volt. Ez nekem nagyon hajazott a nagy Potter meg Hermione figura fej építésére, ennek ellenére ez sem volt unalmas a végeredmény szintén mutatós. Ezekből is szeretnék még többet beszerezni, csak ahogy nézem néhány példány elég elszállt áron van :(

Az utolsó pedig egy általam még sose vásárolt készletből volt, ami nem más, mint a speed champions. Rengetegen írtatok róla már itt a topikban, gondoltam betesztelem, a legkisebb fiam automániás, így neki szántam meglepetésnek. Most ugye nagyot ment a Nissan Skyline a Fast and Furious filmből, én is szerettem anno, így elsőre ezt szereztem be. Igazából engem nem mozgatott a legonak ez a vonala, azt hittem sokkal bugyutább az építés, mégis azon kaptam magamat, hogy jó megoldásokat tartalmaz a végeredmény meg sokkal pofásabb, mint azt vártam. Ami szintén pozitívum, hogy ez nem egy szétesős darab, a hátsó szárny és a tető kivételével a 2.5 éves fiam kezében teljesen jól szuperál /tető levétele meg tetszik neki, mert így kábrió a verda :D/ Igazából itt is tanácsot szeretnék kérni, hogy melyikeket érdemes még beszerezni, ami mondjuk stabilabb darab /ami biztos be lesz szerezve az a Dom's Charger illetve a James Bond Aston Martinja/.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#64265) sb válasza Throme (#64255) üzenetére


sb
veterán

Még nem volt időm megnézni (pedig múlt héten már vártam :D)
Nekem a Solus abszolút nem volt ismerős és laikusként ránézve is fura volt. Amit aztán megmagyarázott utólag a "játékautó" volta. Valahogy ez már nekem is sok... viszont a másik meg régi kedvenc, így ezt beszerzem.

A duplákban a második autó általában rendhagyó, nem általános építésű, ad valami mást. Itt is ez mentheti a helyzetet, majd megnézem ez bejön-e a review-ban. De őszintén, ha különleges is, ennél szerintem kihagynám a 2. autót ha lehetne. :)

(#64266) Ipomoea


Ipomoea
kezdő

Euronics - Lego kiárusítás

(#64267) Ipomoea


Ipomoea
kezdő

Játéknet

[ Szerkesztve ]

(#64268) LÁZ válasza Ipomoea (#64266) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

[nem vitték túlzásba] :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64269) sb válasza LÁZ (#64268) üzenetére


sb
veterán

Viszont EXTRA árak ott is vannak bőven a rövid akciós listán kívül. :D

(#64270) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#64264) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Látom nem unatkoztál.
A 75193 megvolt, szerintem nagyon pofás lett ammyira, hogy a gyerkőc nem is engedte eladni, inkább megvette magának :) Azöta is csak ez az 1 darab van meg neki, na meg nemrég megvette a Nasa Discover, űrsiklóját.

(#64271) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#64270) üzenetére

Nagyon nem, mindig van valami projekt :D
Köszi a képeket, így az ECTO meg a Lombház mellett látszik, hogy méretben is rendben van, megy fel ez is a listára. Az már csak hab a tortán, hogy egész szép mennyiségű figurát adnak hozzá, bár Gamorát sajnálom, hogy kimaradt.
Gyerkőcödnek meg jó ízlése van ;)

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#64272) Ciccuka válasza Tyler Durden (#64264) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen kerék pont egy 1 hete került a kezembe. Sajnos hiányos volt a szett.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64273) Ipomoea válasza LÁZ (#64268) üzenetére


Ipomoea
kezdő

De milyen jó hangzatos :D

(#64274) Ciccuka válasza Ipomoea (#64267) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek a Lego kulacsok ritka nagy vacakok.

Ilyen van nálunk, de nem sorjázták le a gyárban a kritikus részénél, így aztán szépen el tudja vágni a gyerek a nyelvét vele. :W

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64275) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Egyszer már megvolt de eladtam, aztán nemrég újra megvettem. Lehet azóta átterveztek valamit mert simán megállnak az ajtók, míg a régi verziónál maguktól leestek. Az is érdekes, hogy most sokkal jobb volt építeni mint korábban, lehet most jobban belemerültem a részletekbe, de azt kell mondjam nem bánom hogy újra megvan.

(#64276) maross válasza Ciccuka (#64274) üzenetére


maross
veterán

Puzzle-ok is kritikan aluliak. A friendses fem bogre viszont top cucc. Nagyon nagy a szoras, vigyazhatnanak jobban a hirnevukre, mert ugye az ar minden esetben top.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#64277) Throme válasza RapaNui1 (#64275) üzenetére


Throme
veterán

A Sián ajtaja is simán megáll, sőt már csak az ajtó nyitó/záró mechanikával tudom 100%-osan lecsukni.
Valószínűsítem több dolog játszik közre, mint az öregedés, a levegőben lévő pára lecsapódás, porosodás..stb.
Hiába fújkálom le meg ecsettel portalanítom azért nem minden távozik.

Lehet a Lego ezt jól tudta és nem izgatták magukat a kezdeti lecsukódás miatt... úgy is beáll az majd... gondolták...és igen :DDD

Én most a rugókat nézegetem, hogy a sián is kezd fáradni, a defender is - mintha - elkezdett hátul engedni..... Régi, könnyebb felépítmények viszont jól bírják.
Kellett nekünk plusz sok funkció... :)

(#64278) RapaNui1 válasza Throme (#64277) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem tudom. Aminek lecsukódott magától az ajtaja azt az elsők közt vettem még tavaly, aztán eladtam. Ezt pedig kb 1 hónapja vettem most bontottam ki reggel, szóval teljesen új frissen összerakott, nem poros, nem állt eddig sehol, mégis stabilan megáll az ajtaja, de érzetre is nehezebb felnyitni és lecsukni is, míg a korábbinál simán visszaesett a helyére. Talán Balázs meg tudja mondani hogy történt-e változtatás az eredeti verzióhoz képest.

(#64279) Ciccuka válasza RapaNui1 (#64275) üzenetére


Ciccuka
veterán

Emag-on ilyen autó újracsomagoltban 3-4 hetente mindig megjelenik egy (60000-es körüli árban).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64280) sb válasza Throme (#64255) üzenetére


sb
veterán

Megnéztem a videót, kb. ugyanarra "jutottuk"... csak én hasra tippeltem, ő pedig megépítette. :DDD
A Solus is jó építésre de a másik miatt egyébként is megvenném. Az F1 LM meg kívülről is nagyon tetszett, építésre pedig - ami nem látszott a fotókon - még annál is jobb mint reméltem. :)
Néztem a 3 ülést is pl. de korábban azt sem láttam. :)

(#64281) Throme válasza RapaNui1 (#64278) üzenetére


Throme
veterán

Nem lehet, hogy valamit most már - akár rutinból, akár más okból - eltérő módon építettél meg?

Persze lehetséges egy Lego-s upgrade. Nekem pl a 31070 creator autónak 2 változata van meg, egyiken még van oldalanként 1-1 1x3-as (vagy 1x4-es) csempe, ami az újabb kiadásokról levettek.

Viszont akkor az állásban történő változást elvethetjük.

#64280sb
Ezért nem nagyon szeretem a dupla szetteket, mert van ami nagyon jó (corvette) és van, ami kevésbé jó (dodge, most a mclaren).
Bízom benne, hogy lesz valami akci, ahol el lehet csípni kicsit olcsóbban, mert nekem is bejön az F1....

(#64282) RapaNui1 válasza Throme (#64281) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem tudom elvileg az útmutató alapján építettem mindent, ahogy múltkor is. Minden esetre nem bánom, hogy most ilyen az ajtó, legalább nem kell kitámasztanom.

(#64283) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Közhírré tétetik

A függőben lévő 2 jelentkezővel bezárólag módosul a táblázat hozzáférés igénylése
1. Nálam kell jelentkezni továbbra is
2. Mozaart kollega abszolválja az érdemi részét a hozzáadásnak
3. A 'belépés' minimum feltétele némi aktivitás a topikban, ami minimum 50 érdemi topik hsz-t takar.

bittedanke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64284) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

van vmi márciusi gwp leak vajon? elvben 3-ig jár még a költöztetős teherautó...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64285) Diesel38 válasza RapaNui1 (#64275) üzenetére


Diesel38
tag

Gyárilag nekem is csak az egyik ajtó akart valamiért nyitva maradni. De egy kis horgászzsinór orvosolta a helyzetet. :)

(#64286) manokaj


manokaj
tag

Na nálam is elmentek otthonról :DD. . Elvileg ez lesz ha belőle, ha közben nem kapok agybajt.

(#64287) pn4hvq válasza manokaj (#64286) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Az ágyon lévő sok kis tál alapján azt hinné az ember, hogy kínaiakat látsz vendégül és megterítettél nekik :D.

(#64288) manokaj válasza pn4hvq (#64287) üzenetére


manokaj
tag

Hát a következő napokban nem kell levest ennem :C.

(#64289) RapaNui1 válasza manokaj (#64288) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Muszáj szétválogatni, mert különben nem lehet ekkora darabszámot kezelni, viszont nekem nagyon bejött a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#64290) RapaNui1 válasza manokaj (#64288) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Következő az 5-ös Moc

[ Szerkesztve ]

(#64291) maross válasza manokaj (#64286) üzenetére


maross
veterán

Pofas, csak felhasznalhatott volna az ur egy kicsit tobb alkatreszt, ha mar van kulonallo stand is, nehezen hiszem el, hogy nem lehetett ertelmes dolgot kitalalni a maradek 1200 alkatreszbol.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#64292) manokaj válasza RapaNui1 (#64290) üzenetére


manokaj
tag

Első fázis kész. Mára asszem ennyi lesz, így elsőre elég volt. . Szerintem nekem most elég lesz a 3-as moc, talán beszerzem majd hozzá a 10305 várat is.

(#64293) manokaj válasza maross (#64291) üzenetére


manokaj
tag

Majd meglátjuk a végén milyen lesz, nekem ez tetszett a 3-as mococ közül.Mondjuk sokat nem is találtam :DD

(#64294) LÁZ válasza manokaj (#64286) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pöpec

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64295) magickonfig


magickonfig
tag

Kis inspiráció Castle váradhoz. Nem normális az ürge :))
[castle videó] 22:25-től 3in1

(#64296) ripla


ripla
őstag

Május 1.
70 dollár lesz az ár.

(#64297) RapaNui1 válasza magickonfig (#64295) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Kicsit irigykedem is, ugyan akkor örülök, hogy egyáltalán megengedhetem magamnak a Lego gyári készleteit. Próbálom a dolgokat a helyükön kezelni.

(#64298) Mauzes válasza magickonfig (#64295) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha már Castle MOC, nekem ez talán a kedvencem: [link]

(#64299) manokaj válasza magickonfig (#64295) üzenetére


manokaj
tag

Na ez már durva. :C

(#64300) Pötyi válasza RapaNui1 (#64297) üzenetére


Pötyi
őstag

Úgy gondolom, hogy benned is, bennem is és rajtunk kívül még sok topiklakó kollégában simán ott van az az istenadta tehetség, hogy közel azonos szinten építsünk mocot (vagy talán még jobbat is), csak ott a bibi, hogy ebben a szarfészek országban nem olyan a bérszínvonal, hogy megengedhessük magunknak, hogy ennyi kockát, alkatrészt összevásároljunk, vagy hogy egyáltalán legyen egy amkora lakásunk/házunk, amiben van egy kifejezetten erre a célra egy megfelelő méretű helység, hobbiszoba, ahova befér egy több négyzetméteres dioráma...

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.