Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64452) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

A Völgyzugolyból 3db a limit. Valaki esetleg megrendelte már?

(#64453) japunk


japunk
aktív tag

Nagyon rá voltam/vagyok kattanva a Rivendell szettre de egy kis utánajárás után le is kell tegyek róla. Egyik tesztben sem láttam megemlítve hogy mekkora mélysége van a fő épületnek, szóval megszámoltam a studokat az összerakási alapján és 2-3 híján pont nem fér be a szekrénybe. És ez csak az épület bal oldala, a jobb oldalán lévő ívelt részt bele sem számoltam. :(

The owls are not what they seem.

(#64454) RapaNui1 válasza japunk (#64453) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Az biztos, hogy egy teljes polcot kíván mind szélességben mind magasságban. Várok egy dupla VIP pont akcióra mert van pár creator 3in1 készlet ami nagyon bejön jelenleg és sokszor már a nagy darabszámú készletekből, vagy pl épületekből, autókból elegem van, szóval ez a madárfészek, madárház, cuki kutyusok, egzotikus papagáj stb. nagyon bejönnek, de ha lenne dupla vip pont valami ajival akkor érné meg megvenni őket, mert akkor jó áron meg tudnám venni ezt a Riwendell készletet is. Nekem is izgatja a fantáziámat, de azért én is érzem tapasztalom azt hogy a gazdaság kicsit visszaesett, így ész nélkül nem szórhatom én sem a pénzt.

(#64455) kbalage2 válasza japunk (#64453) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ahogy én számolom 32 cm a legkisebb mélység amiben elfér.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#64456) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

azt tudjuk, hogy a store kb mennyi idő alatt hozza ki a wolt-os rendelést, illetve van e plusz szállítási ktsg?

nincs regem, de lehet most kényelmesebb lenne így a sztori

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64457) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Doboz állapota meg kérdéses… :DDD

LÁZ neked akartam, csak véletlen újként küldtem be.

[ Szerkesztve ]

(#64458) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Bricklink-Lego Color Table

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64459) LÁZ válasza LÁZ (#64456) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

solved

600huf, 25perc papíron

@Dzsuri89: igen, közben megtaláltam :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64460) Mozaart válasza japunk (#64453) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Összeraktam, neked, 2 kép és egy videórészletből. Aztán miután kész lett, olvastam hogy "összerakási", sebaj, jó móka volt. És akkor már megosztom az eredményt. :DDD

Befoglaló mérete - teljes:
59.6 x 37.9 stud

Befoglaló méret - csak a középső, tehát a két oldalsó csatolás nélkül:
34 x 34 stud

Forrás: #01 #02 #03

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#64461) bobafett válasza RapaNui1 (#64454) üzenetére


bobafett
tag

Facebook csoportokban 175e Ft-os áron hirdetik már, ezt is érdemes figyelembe venni. Lehet, hogy dupla VIP ponttal, ajándékkal sem megy majd ennél lentebb.

(#64462) Vistaboy válasza Vistaboy (#64445) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megjöttünk végre. Most már csak ki kell bírni valahogy jövő hétvégéig, akkor rakom össze. Bár nem tudom, két nap elég lesz-e rá, de ha nem, oda se, 15. után itthon leszek, akkor 5 nap alatt csak befejezem. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#64463) RapaNui1 válasza bobafett (#64461) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Elviekben 30% ami még elképzelhető idővel, tehát a 175k nem egy elrugaszkodott ár, tekintve hogy a 30%-os áresés esetén elérheti az ára a 150k-t. A kérdés csak az mennyire lesz keresett a termék, de gondokom jobban fogy majd mint az Eiffel torony. Egyébként ha beáldozol 30k vip pontot most jár hozzá az az épület amit el lehet adni 15k ért illetve ha még van vip pontod hozzá csaphatsz még valamit ami eladható 5-10k értékben akkor jelenleg is kihozható a Völgyzugoly 155-160k környékére és még kapsz 4000vip pontot pluszba.

(#64464) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben a lego oldalán betettem a kosárba pár terméket a végösszeg elérte a 103 ezer forintot, így elviekben járna az ajándék termék, de be szeretnék váltani 15k értékben pontokat, így már a végösszeg alá menne a 90 ezer forintnak, hogy ekkor is marad az ajándék termék a kosárban, vagy mivel a beváltott pontok miatt a végösszeg limit alá csökken kikerül a kosárból? Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Köszönöm

(#64465) edgR válasza RapaNui1 (#64452) üzenetére


edgR
őstag

Francba, pont négyesével akartam venni :O ;]

(#64466) magickonfig válasza edgR (#64465) üzenetére


magickonfig
tag

:D :D

(#64467) japunk


japunk
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sajnos nekem 28 cm mély a polc (Ikea Billy üvegajtóval) így úgy néz ki el kell engednem, pedig ha beférne már megvettem volna. :)

The owls are not what they seem.

(#64468) Ciccuka válasza Ciccuka (#64458) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lego Color Chart Cards







[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64469) RapaNui1 válasza edgR (#64465) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

:) :) :)

(#64470) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#64464) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Igen, marad: az eredeti kosárérték a mérvadó

(#64471) tPedro_ válasza japunk (#64467) üzenetére


tPedro_
őstag

Én is pont Billy-be akartam rakni és tökre megörültem, hogy széltében belefér. Aztán rájöttem, hogy a mélysége kevés. :O

(#64472) Mozaart


Mozaart
aktív tag

PH! LEGO klub: cserebereadokveszek

Kedves Ismeretlen, ha itt vagy és olvasol, csupán a táblához hozzáférés kérése nem fog sikerülni. Csatlakozáshoz hozzáférés igénylés szükséges --> LÁZ

A 'belépés' minimum feltétele némi aktivitás a topikban,
ami minimum 50 érdemi topik hsz-t takar. :R

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#64473) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#64470) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ah szuper köszönöm.

(#64474) Throme válasza RapaNui1 (#64454) üzenetére


Throme
veterán

3 in 1 kutyákkal az a gond, hogy egyből 3-at kell venni, hogy az összes kutya meglegyen :)
Jól kitalálták, hogy az A, B, C szettek mindegyike kutyákat adnak ki....

(#64475) RapaNui1 válasza Throme (#64474) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Bakker ezt nem is tudtam, pedig tényleg nagyon jól néznek ki, de tetszik a madárfészek, az egzotikus papagáj, de a Madárház, tengerparti lakóautó és az otthonos ház is nagyon jól néznek ki. Mondjuk most néztem, nekem az alap kutyák tetszenek a legjobban, szóval nekem elég lesz egy is, így is kell majd még egy középkori vár is.

[ Szerkesztve ]

(#64476) apholyon válasza RapaNui1 (#64475) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ezekre a madarakra most én is rákattantam... :B

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#64477) RapaNui1 válasza apholyon (#64476) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Jól néznek ki és árban is elfogadhatóak, főleg ha nem a hivatalos lego oldalról veszi az ember mégjobb áron vannak.

(#64478) japunk válasza tPedro_ (#64471) üzenetére


japunk
aktív tag

Igen, szélesség magasság simán megoldható de sajnos a mélysége nem. A 10305-ös kastély is kettészedve, kicsit elforgatva fért csak be nekem. Sajnos ezt sehogy nem tudom forgatni hogy jó legyen szóval sajnos ez van. :(

The owls are not what they seem.

(#64479) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Brutális mennyire elvitték a tie fightereket az auchan matricás pontgyűjtő készlet kínálatából

(#64480) Đusty válasza HUN_Sector (#64479) üzenetére


Đusty
addikt

(#64481) edgR válasza HUN_Sector (#64479) üzenetére


edgR
őstag

Ja, roskadoznak a polcok.
Amúgy is az év ajánlata KÁ alatt 1-2ezerrel :)

(#64482) koncsik válasza Mozaart (#64472) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem akarjátok, hogy ez kiemelve és kitűzve legyen? Nem kellene mindig beírogatni...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#64483) Đusty válasza edgR (#64481) üzenetére


Đusty
addikt

Várd ki a végét, tavaly a porsche 36 volt most 60 alatt nincs.

(#64484) HUN_Sector válasza Đusty (#64480) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Fehérváron 3 db állvány van, a bejáratnál, a játékosztályon és a gyümiknél. Csak az utolsóban volt még 3 darab és slusszpassz.

(#64485) LÁZ válasza koncsik (#64482) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

összefoglalóban már benne vanik, annál jobban hogyan e, fentre a jobb oldali sávba?

szerk. done :R

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#64486) apholyon válasza HUN_Sector (#64479) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem örülök... :((

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#64487) Dilikutya válasza Đusty (#64483) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akinek TIE Fighter kell, annak ez jó ár. :) Akkor is, ha amúgy volt ez már olcsóbb is 1-2 éve, de azokat az árakat kár visszavárni.
A Porsche is kapott egy alap-áremelést.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64488) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Tényleg elbaszott egy rendszere van a legonak. Most hívhatom fel őket, mert nem teljesültek a bl rendeléseim. Feltehetően az a probléma amit korábban írtatok hogy változott a bankkártyám és hiába van társítva a paypal fiókomhoz nem tudták levonni az összeget. Nem hiszem el a 21. Században ezzel kell szarakodni.

(#64489) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok, nekem most reggel terhelték be a BL téli házikót.

Google Pixel 4a

(#64490) Mozaart válasza koncsik (#64482) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem olvassák el. Mai napig kapok ertesitest hozzaferes keresrol. :R

Amikor kiirom ezt a par sort. Azert mert ebben a pillanatban hozzaferes kerest kapok.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#64491) Djuree


Djuree
félisten

na srácok!
rakta valaki innen össze a 31120-as várat?
megkapta az egyik gyerek szüli-névnapjára.
tegnap összeraktuk.
rakják egyedül ügyesen. erre szólnak hogy apaaa az egyik alkatrész nem jóóóó. mondom biztos jó az nézzétek meg jobban. de nem jóóóóó. ok megyek akkor meglesem.
asszem 8x8-as sötét tan plate helyett világos van. mondom biztos összekevertétek valahol és rosszat raktatok be. háááát nem, tényleg rossz színűt adtak. :Y
na mondom ez is ritka, nekem még sose volt ilyen....na mindegy, írunk a legónak, majd pótolják.
utána veszekedés. megyek át mivan már. az egyik fignek félig szét van olvadva a lába. :Y
azt mondja a gyerek az direkt olyan, mert ő a kovács és megolvadt a műhelyben a melegtől a lába. :DDD :C mondom lófaxt, ez megint szar. kérünk másikat. :o
persze a leírás is hibás több helyen is azon már meg se lepődtem.
legó részeg vagy menj haza! :W
na ilyen még nem pipáltam, pedig rettenet mennyiségű legót raktam már össze. még hiányzó alkatrészem se volt...meg is néztem a dobozt nem-e lepint vettem véletlen :DDD ...bár várjunk, az is jobb lenne lehet.

hova lehet írni? vagy hívjam őket? hátha adnak vip pontot. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64492) geriand76 válasza Djuree (#64491) üzenetére


geriand76
csendes tag

Support oldalon van olyan rész, hogy hiányzó vagy sérült elem.

[ Szerkesztve ]

(#64493) SPQR301 válasza Djuree (#64491) üzenetére


SPQR301
tag

Nekem is ez volt az egyetlen készlet ever, amiből hiányzott alkatrész. Van egy bejelentő weboldal, ott leírtam az elem számát, meg a címemet, és szó nélkül kiküldték pár nap alatt.

Gondolom ők is tudják, hogy amikor ezt a készletet gyártották részeg volt a gépkezelő?

(#64494) sb válasza Mozaart (#64490) üzenetére


sb
veterán

Ettől még el tudják olvasni a leírásban ha nem tudnak csatlakozni de mégis szeretnének. Szerintem ez elvárható. :)

@RapaNui1
Kaptál róla levelet, hogy nem tudnak terhelni? Vagy pontosan mi történt?
Erre kíváncsi lennék mert a PP-nek ez a lényege, arról szól, hogy bármi van mögötte az a kereskedőtől független, nem is látja. ha nem sikerül beterhelni az már egy PP mögötti gond lehetne csak elvben. (Nincs társítva, a PP nem tudja valamiért beterhelni, pl. nincs rajta elég pénz/limit, stb... de ez megy ugye állítható és független a kártyacserétől.)

@Djuree
Ez kemény. Én még nem futottam bele ilyen gondba. Nemrég volt hasonló esetünk de a végén kiderült, hogy a gyerekek keverték össze a két színt. A figurák se repedtek azóta sem, ugyanabból a készletből se amiből itt több cucc is repedt másnak. Ellenben emlékszem a 30 évvel ezelőttiekre, nekem azok (is) repedtek.

Mindenesetre a többi minőségproblémával (színeltérés, változó szorosságú csatlakozások) együtt ezek létező gondok sajnos. Nekem már többször megfordult a fejemben, hogy 1-1 nagyobb ajándéknál nem kéne-e megnézni előre mi a helyzet, ne a gyereknél, ünnep közepén derüljön ki ha gáz van. :D

A múltkori bracket kérdésemre sem jött válasz de azt azóta látom, hogy hivatalos szettekben is használják ilyen felállásban. Mégsem feszülnek/ferdülnek az elemek összefogva, szóval ott is vmi pontatlanság lehet.

(#64495) sb válasza SPQR301 (#64493) üzenetére


sb
veterán

Vagy nem tudták lekezelni, hogy változott a bankszámlaszáma. Nem kapott már 2 hónapja fizetést és ez volt a bosszú. :)

(#64496) Djuree válasza geriand76 (#64492) üzenetére


Djuree
félisten

thx

sb: ja már sajnáltam szegény gyereket, én éreztem magam szarul hogy hibásat vettem.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64497) Lana102


Lana102
csendes újonc

Én úgy várom a Paypal terhelést, hogy fel van töltve a pénz, nincs is kártya mögötte, mert másik paypalról utaltam oda. Legot mindig így veszek. Kiváncsi vagyok le tudják-e vonni.

Eladó 43222 - Disney kastély 128.000.- Ft.

(#64498) ripla


ripla
őstag

Ezt a virág kedvelőknek. :DD

(#64499) Djuree válasza ripla (#64498) üzenetére


Djuree
félisten

a virágok nem érdekelnek de ez a verzió tetszik! :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#64500) Vikthor válasza ripla (#64498) üzenetére


Vikthor
nagyúr

sztréndzsörszingz

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.