Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) ayo válasza adalbert1 (#43249) üzenetére


ayo
addikt

np, azok drágák szerintem is, és igazából arra a pár dologra, amire valóban hasznos, arra szerintem jobb az olcsóbb Xiaomi is.

#43250 sb: hát igen nehéz mérni, de ahogy írtad allergiára, szagtalanításra, ha vkinek bevált, akkor már bőven jó.

Játékra szerintem a kastély nem jó. Mint pálya béna, igazából egy boss kiegészítő, ami nagy és drága. A hajó izgalmasabb, de az inkább szerintem jól mutat, ellentétben a kastéllyal. Játszhatóságban jobb a hajó, de inkább többi szettet ajánlom, a hajót max polcra díszként, mert tényleg jó lett.

Nekünk Luigi még nincs meg, bár az új 2022-es pályák miatt majd lehet beszerzem. A co-op nem rossz mint játék, de mint szettek..hát nem mindegyik lett olyan jó. A Reznor szett talán a legizgibb co-op szinten. Viszont a nyári szetteknek pont ez a hátránya, hogy nagyon co-opra mentek, ezért hiába menő a Reznor egyedül kicsit már érezhető, hogy nem teljes. Régi szettek meg ugye single élmény, tehát azokban nincs ilyen plusz dolog, hogy egymást kell segíteni. A nyáriból talán a legrosszabb a Lakitu Sky World kiegészítő szett pl. mindenhogy gyenge lett szerintem. Nagyjából 10 mp pálya, mert egy dolog van az egészben, odamentek, leütöd és ennyi, szóval azt nem ajánlom, ha co-opra szeretnél menni.
A 2022-es szettek viszont jók lesznek, azokra majd nézz rá a Lego oldalon, vannak videók is, de azok majd gondolom nyárra lesznek olcsók :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#43253) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nabaszki :DDD

"Akadt egy bökkenő. Elérted a lista limitjét – legfeljebb 30 tétel szerepelhet rajta."
by SAH

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43254) KaiotEch válasza LÁZ (#43253) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyszerű megoldani. Vagy törölsz, vagy megvásárolod és akkor kikerül onnan :)

(#43255) ayo válasza LÁZ (#43253) üzenetére


ayo
addikt

buy it now ;]

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#43256) LÁZ válasza KaiotEch (#43254) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ennyire nem görcsölök rajta, csak azért vicces, hogy egy legonál nem lehet végtelen a wishlisted...persze az idei fícsör meg az náluk, hogy csinálj 25234234234 különböző listát címkékkel, ahelyett, hogy kinulláznák ezt a 30as limitet :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43257) Mozaart válasza HUN_Sector (#42872) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Szürke fehérítés:

Áky hozzászólása a témában:

"Általában LightGray elemeket szoktunk "fehéríteni", mert ugye az régebbi-ritkább, de hasonló dolgokra érdemes figyelni LBG-nél is...míg a LightGray-nél azt szeretnénk elkerülni, hogy nehogy LBG legyen a végeredmény, addig LBG-nél attól óvakodunk, hogy nehogy Very Light Bluish Gray legyen az eredmény... Csak óvatosan, fokozatosan....mivel nem lehet a végtelenségig peroxidozni ezeket a színeket, úgy ahogy a fehéret, én a következőt tenném: Kb 6-8%-os h2o2 oldattal végezném és szigorúan 15-20 percenként kivenném az edényből. Törlés és szárítás után összehasonlítanám - derített természetes fénynél- a kontroll elemmel (ez egy tökéletes árnyalatú LBG kocka), ha még szükséges kivenni a kezelt kockából brómot, akkor vissza újra negyed órára...majd újra ellenőrzés... Időölő megoldás, de inkább ez, mint túltolni a peroxidot, mert ha túlszívta, akkor sokkal melósabb visszahozni a kocka árnyalatát..."

12 voltos terepasztala:
[link]

Pillanatig elgondolkodtam hogy 12 voltba fektettek, de úgy érzem sokkal több pénzt és időt emésztene fel mint a 9 volt. Viszont mennyivel gyönyörűbb. Azok a lámpák és sorompók..

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#43258) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Tegnap megrendeltem a Bricklinkes akváriumot a klasszik batmobilos készlettel együtt. A kosárba bekerült az ajándék kávés készlet is. Ma visszaigazolták, hogy átadták a futárnak a Batmanes szettet viszont az ajándékot nem írta az üzenet. Kíváncsi leszek, hogy megkapom-e mert elméletileg az akváriumos szett jövőre lesz kész (legalább is úgy sejtem).

(#43259) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma megrendeltem a Titanic szettet! Jobbfogáson volt fent 190e. Van az eladónak 3 is, még 2 maradt neki. Szerintem ennyiért jó ár!

My name is Bond, James... Dean.

(#43260) RapaNui1 válasza Memmaao (#43259) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én 180k ra saccoltam az árát jófogáson a megjelenést követő pár hónap után. Ehhez képest a 190k valóban baráti 40k val olcsóbb mint a bolti ár, ráadásul ilyen hamar. Egy a baj hogy már kiköltekeztem magam, és a bakancslistámon csak 2 készlet maradt ez meg a Home Alone, de nem vagyok semmiről sem elkésve, mert ami késik ugye az nem múlik, csak a pénz jönne gyorsabban mint ahogy menni tud. Gratula hozzá jó építést :)

(#43261) RapaNui1 válasza pyxis (#43244) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én úgy látom hogy ennél a szettnél nincs választás csak egy készlet létezik, de javíts ki ha rosszul látom.

(#43262) pyxis válasza RapaNui1 (#43261) üzenetére


pyxis
csendes tag

igen, miután elküldtem akkor vettem észre, hogy nem mindegyik szettnél van 3 opció, de a tavalyi mézeskalácsháznál pont volt, amin elsőre megakadt a szemem az oldalon :)

(#43263) Freddy76 válasza Memmaao (#43259) üzenetére


Freddy76
addikt

Én felírtam a karácsonyi listára, szóval addig nem vehetem meg… Nagyon tetszik a készlet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#43264) RapaNui1 válasza pyxis (#43262) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Egyébként egy csomó készlethez oda is írták hogy Updated, tehát változtattak mind a ledeken, azok színén és a fényerősségen is, ami szerintem kifejezetten jót tett a szetteknek.

(#43265) RapaNui1 válasza Freddy76 (#43263) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én is szeretném de sajna lehet hogy még karira sem lesz belőle semmi. Én nem vagyok letiltva, magamat tiltottam le miután ebben a hónapban 11db eddig vágyott készletet szereztem be, utól érve magam a bakancslistámon, kivéve a korábban említett 2 készletet. Még jó hogy a Star Wars legót már nem gyűjtöm, épp eladni próbálom az eddig összegyűjtött darabokat.

(#43266) Memmaao válasza RapaNui1 (#43265) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha még is jön az enyém a héten, egy darabig nem fogjuk összerakni. Engem annyira nem vonzott ez a Titanic szett, de a 6 meg a 4 éves (a 2 éves is, csak még nem érti a annyira) totál Titanic meg Hindenburg lázban ég, így a feleségem szerint ez most egy égi jel, hogy most jött ki Titanic szett. De ahhoz még kicsik, hogy egy ekkora szettet rakjunk napokig. Mire meg belenőnek, szerintem arany árban lesz, így inkább most fektetek bele.

My name is Bond, James... Dean.

(#43267) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Tudom csak én égek itt AT-AT lázban, de itt hagyom ezt a képet. Az arányok kedvéért, amiről beszéltem. Baloldalt a 75313 középen az Enyém jobb oldalt egy akkurátus filmbeli modell: :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#43268) HUN_Sector válasza adalbert1 (#43249) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A bowser kastélya megvan, de a játszhatóság nulla. Azt a Bowser figura adja el, ami viszont igazán remek.

(#43269) LÁZ válasza Mozaart (#43267) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az a baj, hogy nekem is adja, de megpróbálok vmi ktsghatékony megoldást találni a 'problémára' :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43270) Scholes9 válasza LÁZ (#43269) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azt leginkább úgy éred el, ha nem veszed meg :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43271) LÁZ válasza Scholes9 (#43270) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Mondjuk azt az èlet lehet megoldotta....belefutottam egy könyvesbolt+milanoba 70ért :DDD:DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43272) Dilikutya válasza Mozaart (#43267) üzenetére


Dilikutya
félisten

A középső az micsoda? Jó vastag lábai vannak az újnak, bár gyanítom, a filmbéli vastagsággal nem állna túl stabilan a masszív felépítmény miatt. :) A filmben üres makettel könnyebben megtartották azok a nyeszlett lábak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43273) goran78


goran78
tag

Sziasztok, tegnap felkerült a jófogásra is a home alone (21330) majd egy tizessel olcsóbban mint máshol. Nekem ez a készlet egyértelműen beszerezendő :K karácsonyig, szóval nagyon gondolkodom rajta. Szerintetek a black friday alatt lehet ez a készlet máshol olcsóbb?

(#43274) Tony21 válasza Dilikutya (#43272) üzenetére


Tony21
tag

Semmi, semmi, csak összerittyentett egy baromi jó AT-AT-t :)
[link]

(#43275) Mozaart válasza Tony21 (#43274) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Egyelőre még prototípus. Kénytelen leszek darabról darabra összeépíteni. Egyelőre virtuálisan van meg. :)
Teljes technic csontváz, az album utolsó képein láthatod is. ;)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#43276) timar88 válasza Mozaart (#43275) üzenetére


timar88
tag

Nem csak arányaiban, hanem részletességgében is szebb a tiéd. Azt gondolom régóta, hogy nem jó emberek vannak náluk a megfelelő pozíciókban, amíg a rajongók készletei sokkal jobban néznek ki, mint amiket ők hoznak ki...

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43277) Mauzes válasza timar88 (#43276) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát ja, béna kis cég ez, béna alkalmazottakkal, béna termékekkel...

(Félreértés ne essék, szerintem is jó és egészséges a vásárlói kritika, de azért a ló túloldalára sem érdemes átesni, hogy mi itt egy fórumon jobban tudjuk, hogy mit kellene csinálnia egy többmilliárd eurós, globálisan sikeres vállalatnak, amely profi szakemberek garmadáját alkalmazza és valójában a világon legjobban ismeri a piaci igényeket. Pl. feltételezem, hogy egy új készlet gyártása és piacravitele 100x komplexebb kérdés annál, mint hogy egy tervezőprogramban mit tud megalkotni egy rajongó - aki amúgy lehet nagyon ügyes, ezt nem vitatja senki.)

[ Szerkesztve ]

(#43278) Mozaart válasza timar88 (#43276) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Mivel a Falcon ára fölé nem nagyon mehettek, kb 7500 elemszámuk volt erre, ebből elhasználtak 6785 db-ot. Nekem kétszeres ez az elemszám, ezért jóval részletesebb.

De az arányra nem tudok mit kitalálni, hogy miért lett nyomottabb a test és fej.

Persze, összeségében játszható és polcon jól mutat. De ennyi erőből egy 75288 is elég. Ezért nem értem ez mitől UCS. De nem akarok itt vitát indítani.. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#43279) LÁZ válasza goran78 (#43273) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

egy minimális esély van rá /emagdigital/, store-os fridayben sztem nem lesz benne, mert friss cucc még ahhoz, de pl fészbukon érdemes benézni pár csoportba, hogy ott mennyi. :K

ps. fészbukmarket 80k nyiregyről, sztem 70-85 között fog mozogni, ha beindul ez a vonal...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43280) timar88 válasza Mauzes (#43277) üzenetére


timar88
tag

Biztos, hogy komplexebb. A kérdés, hogy kell-e, hogy az legyen. Felnőtt szemmel nézve és nyilván emiatt a felnőtt szettekre is gondolva, azt hiszem túl sok kompromisszumot kötnek meg sokszor. A legot, mi rajongók vesszük meg, és elég gáznak érzem, hogy többnyire csak ideas vonalról jönnek ki normálisabb darabok. Persze ha milliomos lennék, akkor biztos máshogy látnám és több legot megvennék, de a pénzem beosztva elég kevés van ami tényleg megfog. Szerintem igenis a rajongók jobbakat tudnak tervezni, főleg kinézetre, márpedig a felnőtt készleteknél leginkább a szépség az ami döntő tényező kellene, hogy legyen. Ránézek erre a lépegetőre és ocsmány, minden szempontból. Elég gáz az, ha ezt a legonál nem így látják, annak ellenére, hogy persze biztos így is van akinek tetszik...

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43281) timar88 válasza Mozaart (#43278) üzenetére


timar88
tag

Teljesen mindegy mennyi az elemszám, ha egy készletre ránézek, akkor az legyen szép, akarjam kirakni a polcra, főleg ennyi pénzért. Abszolút nem indokolja sem az elemszám, sem a kinézet azt, hogy ez ennyibe kerüljön..

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43282) Mozaart válasza timar88 (#43281) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Teljesen igazad van, én sem látom a törekvést ennél a készletnél. Inkább a fan-service és hype vonal ami miatt feltolhatták az árat.
Sokaknak tetszik, de hogy ez elég ahhoz hogy meg is vegyék más kérdés.
Az idő ezt eldönti.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#43283) Tony21 válasza Mauzes (#43277) üzenetére


Tony21
tag

Profi, ja, lásd V-22 Osprey :W

(#43284) kbalage2 válasza Tony21 (#43283) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Bezzeg a MOC tervezők, akik ugyebár mindig módszeresen végigtesztelik és bebiztosítják az összes kreálmányukat mindenféle potenciális válogatott kínzás ellen... :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43285) timar88 válasza kbalage2 (#43284) üzenetére


timar88
tag

Nem mindenkinél nyilván. Azonban én a lego helyében rég keresném és alkalmaznám a tehetséges designereket, akikből biztos van nem kevés. Alapvetően maximalista és tervező beállítottságú ember vagyok, így én több készleten is a kihagyott bravúrt, hiányosságokst látom és nem csak a hypot. És az sem segít rajta, hogy több olyan designer munkáját követem, akik olyanokat építenek amiket a lego sosem fog, és nem azért mert nem lenne rá kereslet. Én pl art vonalra már évek óta leigazolnám volna Ekow Nimako-t, játék vonalra meg Nicola Stocchi-t, illetve Máriusz Hermann-t. Mutatok képeket miért:

Ekow Nimako:

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43286) timar88


timar88
tag

Marius Herrmann:

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43287) timar88


timar88
tag

Nicola Stocchi:


Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43288) kbalage2 válasza timar88 (#43285) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A MOC egy egyedi kreálmány, az esetek döntő többségében a tervező összerakta (jobb esetben nem csak digitálisan) és a világ meg csodálhatja. Nem tudjuk szétesik-e ha rátüsszentenek, nem tudjuk mennyi olyan alkatrész van benne ami összvissz egy Fabuland szettben lett kiadva 40 évvel ezelőtt, gőzünk sincs kell-e szemöldökcsipesz és nyugtató az összerakáshoz, úgy általában mennyibe kerül, stb stb.

A LEGO termékeket készít és elsősorban gyerekeknek, így egy rakat olyan követelménynek kell megfelelni amivel a MOC tervezőknek egyáltalán nem kell foglalkozni. Ne gondoljuk már hogy a LEGO-nál dolgozó emberek nem elég tehetségesek és azért készül el a 15. City tűzoltóállomás mert nem jut más eszükbe...

A LEGO folyamatosan keresi és alkalmazza a tehetséges embereket, az utóbbi évekből legalább egy tucat AFOL-t fel lehet sorolni akikből hivatalos tervező lett. De az hogy valaki szép dolgokat tud kitalálni és építeni még nagyon nem elég ahhoz hogy csapatmunkában a kritériumoknak megfelelő termékeket készítsenek.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43289) Pötyi válasza kbalage2 (#43288) üzenetére


Pötyi
őstag

Ne haragudj, de az nem indok arra, hogy ne gyártson le a Lego egy készletet csak azért, mert egy olyan alkatrész van benne, ami összvissz egy Fabuland szettben lett kiadva 40 évvel ezelőtt. Tudod miért? Azért, mert ott van náluk az öntőforma.

Kiegészítés:

Elő tudták szedni a Fabuland lapát öntőformát, amikor a Model Team-hez kellett és elő tudták szedni a Fabuland seprű öntőformát, amior a Herri Kóklerhez kellett.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#43290) kbalage2 válasza Pötyi (#43289) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem indok rá, példa volt arra hogy MOC tervezőként előtted a teljes LEGO paletta amit valaha gyártott a cég, viszont ha terméket gyártasz akkor nagyon nem ennyire egyszerű a helyzet.
Az azért belátható hogy a LEGO ugyan előveHETné bármikor a régi öntőformákat, de egyáltalán nem biztos hogy ez minden szett esetében megéri. Ha már elővesznek egy öntőformát akkor elég nagy luxus csak egy szettben ellőni az adott régi-új elemet, persze előfordult már ilyen is ha elég fontos volt de ettől még a gyártás- és raktározásoptimalizálási szempontok is erősen érvényesülnek az egész termékpalettán.

Visszatérve a "felnőtt" készletekre amik nem elég szépek és/vagy bonyolultak - elég elhibázott volt a 18+ jelölés a LEGO részéről, hiszen egy csomó AFOL azt hiszi hogy ezek a szettek nekik szólnak és mint a mellékelt ábra mutatja sérelmezik hogy ez nem üti meg a komplex MOC-ok szintjét.

Ezek a szettek azoknak szólnak akik felülnek a hullámra miszerint legozni nem ciki felnőttként sem, megnyugtat, jobb mint egy huszadik puzzle, stb. Attól mert nagy és jól mutat, az esetek nagy részében nem lesz bonyolultabb összerakni mint egy Creator szettet, pont azért hogy a gyakorlatlan felnőttnek is menjen.

Én továbbra se értek egyet azzal hogy csak az Ideas vonalon jelenne meg bármi értékelhető, egy csomó zseniális szett van más témákban is. De nem lehet mindenkinek is kiszolgálni az ízlését, ha a cég terméket akar eladni hosszú távon akkor a középvonalra lő. Kifinomultabb hardcore kívánságokra meg ott van a Mastercard (kell is hozzá) és a rebrickable.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43291) Mauzes válasza Pötyi (#43289) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez csak egy példa volt a sokból, kár kiragadni,

Szerintem is balgaság azt hinni/mondani, hogy a Lego nem a világ legtehetségesebb designereit (azok jó részét) alkalmazza/válogatja, akik a tehetségen felül egy adott vállalati kultúrába és nyilvánvalóan profitorientált operációba is beleillenek.

(#43292) RapaNui1 válasza Mauzes (#43291) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Képzeljétek el ha mindenkinek mindegyik készlet egyaránt bejönne és mindenki meg szeretné venni mindegyiket. Bele sem gondolok mi lenne akkor. Még jó hogy nem így van és a készletek megosztják az embereket, köztük engem is. Valami tetszik valami nem így jó eséllyel nem megyek az adósok börtönébe. Nekem pl a Star Wars téma nem jön be, van ami tetszik azok közül is de nem minden, de így vagyok akár a technic, akár az Ideas, akár más készletekkel is, de szerintem ez rendjén van is így, kinek kinek ízlése és kedve szerint.

(#43293) Memmaao válasza kbalage2 (#43290) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem bármelyik öntőformát bármikor elő tudják keríteni, ahogy bármikor tudnak új elemet kitalálni. Az egy jó kérdés, hogy AFOL van több, vagy gyerek, aki legózna, de szerintem a bevétel jelentős része a felnőtteknek szánt szettekből jön be.

My name is Bond, James... Dean.

(#43294) sb válasza Memmaao (#43293) üzenetére


sb
veterán

Ezt kétlem. Drágák és direkt a vastagabb (nem játék) pénztárcára mennek de akkor sem hiszem, hogy ne fogyna sokkal több átlag játékkészletből.

Ezen felül pedig a felnőtt készlet is mainstream-re készül, ahogy minden cég a legszélesebb igények lefedését célozza. A mainstream pedig soha nem az igazi "szakértő" közönség. Ők - főleg még tovább bontva őket érdeklődési kör szerint - marginálisak szerintem számokban.
Valamint az ő igényeiket relatíve is nehéz kielégíteni, de legalábbis mindig jóval drágább lesz, lásd kidolgozottsági, elemszám igények...

Innen visszafelé pedig adja magát, hogy kire és milyen limitekkel terveznek. Nem azért mert nem tudnának jobbat. A tervezői/mérnöki munka pedig soha nem a maximalizmusról szól, se itt sem máshol. A (szűk) keretek közötti optimalizálás a cél elérésére.

(#43295) Pötyi válasza sb (#43294) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát őőő, akkor az is lehetne, hogy a Lego szélnek ereszti a teljes piackutatási részleget és csak azokat a készleteket gyártja le, amire összejött BrickLinken a tízezer fix vásárló. Ha az igény eléri azt a mennyiséget, aminél gazdaságos gyártani - akkor legyárt annyit, nulla marad raktáron.

QNX is cool!

(#43296) kbalage2 válasza Pötyi (#43295) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez működhetne, feltéve ha az online igény szerinti értékesítés lenne az egyetlen platformjuk és hirtelen inkább nem szeretnének a világ számtalan játéküzletének polcán jelen lenni termékekkel.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43297) Pötyi válasza kbalage2 (#43296) üzenetére


Pötyi
őstag

Ja, egen. Viszont a játékboltok is lehetnének tökösek és ne csak a Lego szabhasson nekik mindenféle polcrendet, meg X időn belüli Y minimum eladási mennyiséget, meg ha nem tudja eladni, akkor olyan kötelező leárazást, aminek a vesztesége a játékbolté, hanem a játékbolt is kiköthesse, hogy a Lego cég meg ne gyártson eladhatatlan trollos idióta készleteket.

Ééérted, oda-vissza. Ne legyen egyoldalú a feltételrendszer. Valamit valamiért. :DDD

QNX is cool!

(#43298) kbalage2 válasza Pötyi (#43297) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nyilván a boltosnak is stukkert tartanak a fejéhez hogy márpedig neked kötelező LEGO-t árulni (amire ugye nincs is igény mert nem tudják mi kell a népnek és bénák a tervezők), ugyebár :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43299) timar88


timar88
tag

Az a baj, hogy a lego túl kényelmes, mert megteheti. Ha nem tehetné, mert nem lenne egyeduralkodó és akár egy ilyen, akár valami hasonló építőkészlet lenne mellette konkurenciája, ami olyan részletgazdag készleteket forgalmazna mint egyes moc-ok, akkor a lego már rég lecsó lenne.

Balázs: amikor én tervezek vmit stúdióba, hidd el, hogy a legtöbb időm azzal megy el, hogy minden egyes elemre rákeresek, színben is!, hogy jelenleg gyártás alatt van-e, az utolsó 1-2 évben szerepelt-e valamelyik készletben, persze ezzel nem biztos, hogy minden tervező így van, de hidd el vannak ilyenek.. A rátüsszentéses példád pedig már ne is haragudj, de többnyire nettó baromság. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#43300) sb válasza Pötyi (#43295) üzenetére


sb
veterán

Ez baromi kényelmes lenne, igen. Csak a tutira menni. Én magam írtam fentebb pont ugyanezt a BL-es előrendelésekre.

De ez mégis milyen mennyiség szerinted egy rendőrautós készlethez képest? Vagy arra is össze kéne kalapozni pár nagyságrenddel több "szavazatot", esetleg 4 éves kor felett már valahogy megoldani... Vagy mégiscsak jó a mostani megoldás, hogy legyártják, megy a boltba és aki "betéved" megveszi? Sokszor annyi user?

Trendet formálni jó. Keresleti piacon még inkább... és úgy tudom nem szoktak bent ragadni a készletet tonnaszám. Innentől pedig te mire terveznél? Az X vagy a 100X méretű célcsoportra?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.