Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) RapaNui1 válasza balint82 (#42200) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Bár nemrég óta legózok, de az eddigi tapasztalataim és megfigyeléseim azt mutatják és úgy próbálok meg agyalni, hogy jelenleg még nagyon friss 125.000.Ft az ára, és általában 1 év után szokott a legjobban lemenni az ára, vagy a kifutást megelőzően, amikor a készleteket kisöprik a boltok. Erre jön még rá a Május 4-e amikor szintén nagy Star Wars akciók szoktak lenni, ezért is gondolkodtam úgy hogy szerintem van rá reális esély, hogy egy jó akciót kifogva idővel lemegy 95-100k-ra az ára. Abban az esetben ha ez így van akkor a Jófogáson mindig van valaki, aki még ez alá is aláver legalább egy húszassal, tehát reálisnak tartom idővel, hogy talán ki lehet fogni 80.000.Ft körüli áron, de ha valaki mondjuk ajándékba kapta és egyáltalán nem érdekli pár esetben egy-egy ilyen készletet még jóval az ára alatt is ki lehet fogni, persze ehhez nagyon gyorsnak kell lenni és folyamatosan napi szinten böngészni az oldalakat. Nálam az újracsomagolt nem játszik, mert mint korábban is írtam nekem számít a doboz is, főleg úgy hogy van olyan készlet amely ha nem jutok el a kirakásig és felmegy az ára, inkább értékesítem, nekem ez inkább szórakozás mint gyűjtési szenvedély, de nem ragaszkodom foggal körömmel egyikhez sem, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is hogy jó lehet e a logikám, vagy teljesen rossz úton járok, így köszönöm mindenki válaszát, aki építőleg tud hozzászólni, így balint82 válaszát is. :)

[ Szerkesztve ]

(#42202) skyie válasza RapaNui1 (#42201) üzenetére


skyie
csendes tag

Ökölszabályként úgy érdemes kalkulálni, hogy idővel tipikusan a hivatalos Lego ár ~80%-ára szokott lemenni a legalacsonyabb bolti ár (különleges akciók nélkül), ez a 75309-nél kb. 100 000 Ft-t jelent. Aztán hogy ezen felül mekkora kedvezményt lehet még elcsípni az már attól is függ, hogy mennyire népszerű az adott készlet vagy milyen sokáig marad gyártásban, de abban szinte biztos lehetsz, hogy a lego.hu ár ~60-65%-ánál kevesebbért nem fogod boltban megkapni, ez itt kb. 80 000 Ft-t jelentene, és ehhez már az kell, hogy az eladások nagyon alatta legyenek a várakozásoknak.

Jó minta lehet a 75290 Cantina is, mert ugyanúgy gyűjtői, felnőtteknek szánt SW készlet és ugyanannyi a kiinduló ára. Azt különféle webshopokban egy százasért tudod megvenni, akciókkal, kuponokkal együtt volt már 90-95 körül is, de azalatt másodkézből sem nagyon láttam bontatlanul, sérülésmentesen.

(#42203) balint82 válasza RapaNui1 (#42201) üzenetére


balint82
senior tag

Csak azért írtam, mert valaki 2k-ért keresett két darabot valamelyik fb csoportban, hozzá se szóltak.

Google Pixel 4a

(#42204) RapaNui1 válasza balint82 (#42203) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez természetes, jelenleg én sem adnám darabját 25k val a piaci ár alatt, de jogos skyie érvelése is. Végül is az idő majd megmondja, az biztos hogy megvárom vele a jövő május 04-ét aztán meglátjuk, de kérdés az is mi lesz a jövőben a forint euro árfolyammal stb

(#42205) t-bali3 válasza skyie (#42202) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az elmúlt 2 éves megfigyelésem alapján a hivatalos Lego árhoz képest 50-55% a legjobb, ami elérhető boltban, de azok csak egyedi akciók egy-egy készletre. Kifogni ezt egy bizonyosnál közel lehetetlen, ott az van amit te is írsz.

Nepper árakat nem figyelem.

(#42206) maross válasza RapaNui1 (#42199) üzenetére


maross
veterán

ha nem esik a kivetel kategoriaba, 100k alatt szinte biztos megveheted a kov 6-12 honap folyaman, de 90-et is mernék mondani

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42207) HUN_Sector válasza balint82 (#42203) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az Keszte Peti volt Fehérvárról :)

Az árazásról: a min. 150 milió ft lego árbevételű boltokkal áll szóba a Lego Hungária. Ezek akár 50%-os kedvezményt is kaphatnak.
A kisebbek a regio-n keresztül vásárolnak, olyan max 20% kedvezménnyel.
A nyíregyházi nepperek féláron hozzák ki a bolti készleteket de van ott is egyedi akció, főleg beragadt cuccokra. Ha valakinek hoznak ki készletet ráteszik a maguk hasznát, ami min. 15-20000ft. Ezért kis készlettel nem tökölnek, fix limittel dolgoznak (pl. min 50000 ft lego 65000-ért), vagy nagy készletben utazva fix 15-20000.

[ Szerkesztve ]

(#42208) greggorius


greggorius
tag

Érdeklődnék, hogy esetleg van-e köztetek olyan, aki megvette vagy akár szándékozik beszerezni a a Porsche 911-ből átépíthető fehér batmobile moc leírását.
Ha igen, kérem, hogy írjon nekem üzenetet - köszönöm!

https://rebrickable.com/mocs/MOC-87660/Gnat.bricks/batwhite/#details

(#42209) kbalage2 válasza greggorius (#42208) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ha bármi információ kell róla nyugodtan írj a tervezőnek, magyar a srác.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#42210) timar88 válasza kbalage2 (#42209) üzenetére


timar88
tag

Miért, úgy olcsóbb? :DD :))

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#42211) bobafett válasza timar88 (#42210) üzenetére


bobafett
tag

Hát, ha leírod neki, hogy annyira nem telik most erre 2000 Ft, mert enni sincs pénzed, híd alatt laksz, de mindenképpen szeretnéd ezt a változatot is megépíteni, lehet hogy megsajnál és elküldi ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#42212) #75376384 válasza bobafett (#42211) üzenetére


#75376384
törölt tag

Persze a Lego részre van, ami a többszöröse. De nehogy már egy szaros szellemi munkáért pénzt kelljen kiadni. Cö hát azt mégis hogy képzelik itt egyesek.

(#42216) kbalage2 válasza timar88 (#42210) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Próbáltam naivan abból kiindulni hogy a kedves kérdező az instrukció minőségére, bonyolultságára, az építmény stabilitására vagy valami hasonlóra kíváncsi, és véletlenül se a pofátlan spórolás a cél :U

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#42217) timar88 válasza bobafett (#42211) üzenetére


timar88
tag

Nem én tettem fel a kérdést, ne sértegess... :D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#42218) Throme válasza #75376384 (#42212) üzenetére


Throme
veterán

"szaros szellemi munkáért"
Na ezt olvasnák a MOC készítők.... :P ;] :P ;]

(#42219) #75376384 válasza Throme (#42218) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert remelhetoleg nekik jobban van kalibralva a szarkazmus detektoruk... ;]

(#42220) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

2 répaház kerestetik, oder csere andersenre :))

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#42221) RapaNui1 válasza LÁZ (#42220) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ment pü

(#42222) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Tegnapi szerzemény :C

16890-ért volt a kiskunhalasi Müllerben :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42223) Throme


Throme
veterán

A linkelt videóban (tudom, páran nem bírjátok az arcot, de most ez van) 1:22 kezdettel a figura csak illusztrációnak használja a 31070-es szettet, immár 31127 számon? Mert ha nem az, akkor újra kiadják?
Ha ilyesmi lesz és benne lesz a trapéz szélvédő, akkor jó MOC alapanyagnak tekinthető. Én is innen vettem a lambo MOC-hoz a szélvédőt ;)

[link]

#42222Scholes9
Ez már jobb ár.... én is várom, hogy olcsóbb legyen. A 19-20k kicsit soknak tűnik.
Szimpla verdák olyan 7k körül vannak lego áron és kb 5-6k webshopban.
Kicsit lehúzásnak tartom a dupla szetteket, amik nem olyan 14k körül jönnek ki lego áron, és nem 11-12k körül webshopban...

[ Szerkesztve ]

(#42224) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!
Ha jól haladok a renderekkel, ma befejezem egy évek óta tartó első igazi moc projektem. Azt szeretném kérdezni, látom sok AFOL, MOC builder önálló flickr oldallal rendelkezik, amin a kép alatt jobb alsó sarokban látok Copyright licencet. Ehhez elég egy ingyenes profil oldal vagy ez hogy műkődik?

pl.
Creative Commons license
All Rights Reserved

Azt olvastam hogy 2018 óta az ingyenes profilokra 1000 db-os szabály van, de ezen kivül van még hátrány?

Én úgy vélem, hogy a saját moc-om publikálásra jó platform lehet egy flickr site, esetleg van itt valaki aki mást használ?

Nagyon Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#42225) #75376384 válasza Mozaart (#42224) üzenetére


#75376384
törölt tag

hat a masik opcio az instagram lenne, de ott kb fel perc es valaki elnyulja. :D hanyinger ami ott megy.

szerintem tegyel ra egy vizjelet. valamelyik sarokba biztos ami biztos alapon. egyebkent csak szimplan fogod es feltoltod. a pro pedig valoban csak az 1000 kep miatt eri meg.

(#42226) Mozaart válasza #75376384 (#42225) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Koszi vzarmo!
A vizjelen gondolkodtam de az is csak akkor mukodne ha az egesz kepen atmenne egyebkent. De ugy meg elvezhetetlen szamomra az alkotas.
Szornyu ami manapsag tortenik.
Amugy az Informacio mindenkie elvet kovetem, persze ez akkor is szellemi alkotas.

Parhuzamosan kikuldom nehany lego kulfoldi hirportalnak is ha akarjak megosztjak alapon.
Lehet nem tokeletes de nagyon sok evem van benne persze szakaszos idokben.
Még tizeneveskent indult a szonyegrol az epitese anno.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#42227) kbalage2 válasza Mozaart (#42224) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A Flickr-es licensz egy jelzés, beállítod hogy te milyen jogokkal teszed közzé a képedet. Ettől még pont ugyanúgy le lehet menteni vagy screenshotolni mint bármi mást a neten, ezt megnehezíteni tényleg csak egy hatalmas mindent fedő vízjellel tudod, de még az se garancia semmire.
Persze ha csak ott publikálod az általad preferált jogosultságokkal akkor minden jogtalan felhasználót eséllyel perelhetsz, de nem hiszem hogy ez lenne a cél.
És természetesen ha érdekes és népszerű a MOC akkor ez sem fogja a keleti klóngyártókat megakadályozni abban hogy az ötletedből 1-2 hónap alatt szett legyen amit Alin megrendelhet bárki.
Szóval az alapvető kérdés az hogy mi a cél a megosztással - ha csak büszkén meg akarod mutatni hogy mit építettél akkor rakj egy aláírást - logót a sarokba amiről felismerhető leszel és örülj az esetleges népszerűségnek, a megosztók többsége úgy se fogja venni a fáradtságot hogy lenyomozza hogy kinek a kreációjáról van szó.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#42228) Mozaart válasza kbalage2 (#42227) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Tudom. Ha csak offline otthon tarolnam az lenne a legbiztosabb. De szeretnem megosztani a vilaggal. :)
Es ha esetleg nepszeru lesz maga a moc az csak kellemes pluszt jelent.
Csak izgatott vagyok. Ujonc vagyok ilyen teren. Ennyirol van csak szó. :)

Maga a moc 10 000+ pcs ezert nem gondolkozom Ideasban se arrol hogy Lepin utanzat epul majd belole. :)

A cel inkabb egy portfolio. Aminek ez szerintem egy ekszere lehet.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#42229) kbalage2 válasza Mozaart (#42228) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A flickr erre a célra jó, mármint tárolni-építeni a portfoliót. De arra ne számíts hogy ott csak úgy belebotlanak az emberek, ha promózni szeretnéd akkor arra a célra a szosöl média nagyságrendekkel jobb.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#42230) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Sejtem, hogy a Vidiyo-s termékcsalád nem túl népszerű téma itt, de azért teszek egy próbát:
szerintetek a 43114-es Punk Pirate Ship megér újonnan 14k-t? Most akciósan ennyiért beszerezhető. Engem leginkább a figurák érdekelnének a készletből, jól kiegészíthetnék egymást az itthon már meglévő Vidiyo-s Metal sárkány figurával. :) Emellett persze valamilyen szinten kalózhajó is (fogjuk rá).
Van esetleg köztetek olyan, akinek megvan? Megéri ennyiért beszerezni? Egyáltalán van olyan rajtam kívül, akit bármilyen szinten érdekel ez a termékcsalád? :D

(#42231) UberMutant válasza lazioforever (#42230) üzenetére


UberMutant
őstag

a lego túlárazott műanyag.

ha neked örömet okoz a beszerzése, akkor megéri.

(#42232) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Félmilliós F1

Speed Champions méretű GT-R és RX-7

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42233) HUN_Sector válasza lazioforever (#42230) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A német webshopokban kb 10500ft szokott lenni
Nekem megvan, a metál sárkany is, ami punk, rock, vagy metal figura volt, azt a boomboxot leszamítva begyűjtöttem. A hajó értelmezhetetlen, a figek szépek kérdés, megérnek-e neked ennyit.

(#42234) maross válasza lazioforever (#42230) üzenetére


maross
veterán

[link]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42235) KaiotEch válasza HUN_Sector (#42233) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pont ugyan ezt gondolom, mert filóztam rajta. Én úgy döntöttem ennyit nem, 5eFt-ot érne meg kb nekem az a készlet.

(#42236) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Krokoloco jó áron, árukergető nem hozza: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42237) balint82 válasza HUN_Sector (#42236) üzenetére


balint82
senior tag

Köszi, ez több mint jó, főleg kifutás előtt. :R

Google Pixel 4a

(#42238) maross válasza HUN_Sector (#42236) üzenetére


maross
veterán

Szinten koszi, behuztam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42239) manokaj válasza HUN_Sector (#42236) üzenetére


manokaj
tag

:R:R:R

(#42240) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Elkészült.

Brick Fanatics által írt cikk itt: [link]
Összes kép pedig itt: [link]

Nehezebb mint hittem az igazi közönség elérése. Magamnak így is egy mérföldkő.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#42241) edgR válasza Mozaart (#42240) üzenetére


edgR
őstag

Talán pont azért, mert az emberek ránéznek, és azt mondják, hogy "még egy hiperrealisztikus AT-AT, ami ráadásul beszerezhetetlen".

Ettől függetlenül le a kalappal, el tudom képzelni, mennyi munka lehet ebben. :R

(#42242) maross válasza Mozaart (#42240) üzenetére


maross
veterán

Nagyon jo lett. Nem lehet probalkozni legoeknal, hogy dobjanak meg az osszes alkatreszevel? :). Nekik is jo reklam lenne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42243) maross


maross
veterán

Aki még nem szerezte be a dinoszaurusz csontvázakat, mall.hu-n még jó áron van (17590), többi bolté már elszállt. Nagyon jó szett, és rebrcikable.com-on van egy csomó alternatív építés (ingyenes is).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#42244) Mozaart válasza edgR (#42241) üzenetére


Mozaart
aktív tag

#42241edgR
Köszönöm, az elismerő szavakat.
Én tudom, hogy megáll, de ténylegesen megkell hozzá építenem. A bibi hogy sok az alkatrésze. Így ez egy gyönyörű prototípus.
Természetesen tervezem, hogy összeépítem magamnak alaktrész csomagonként aprával. És közben rálátok a modelltérben nem kijövő hibákra.

#42242maross
Igen, kár hogy nincs beginner AFOL szponzor program. :) Egy e-mailt megér mindenesetre Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#42245) ZsZso válasza maross (#42243) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Csatlakozom. Brutál jó szett, bár összerakni nem olyan nagy móka. Ki is vannak állítva az asztalomra. :)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#42246) Throme válasza Mozaart (#42240) üzenetére


Throme
veterán

Huh :Y , szép munka! :C
Nem irigylem a SW Lego fan-okat. Van jobb is mint a hivatalos szett. Meglátják a tiédet, és már nem is csillog olyan fényesen a hivatalos verzió... :DDD
Jah és tényleg - szinte - elérhetetlen, hogy 15k+ alkatrészt összevadásszanak hozzá....
Még1x Grat a munkádhoz!

(#42247) Pötyi válasza Throme (#42246) üzenetére


Pötyi
őstag

Hááát, a nyak lehetne átjárható... :DDD

QNX is cool!

(#42248) czanga válasza Mozaart (#42240) üzenetére


czanga
őstag

Aztabdskrvltbe!!!! (így, egyben) :Y :R :R

(#42249) Throme válasza Pötyi (#42247) üzenetére


Throme
veterán

Az a filmekben átjárható? Nem tudom, annyira én nem vagyok szakértő, meg nem is emlékszem ennyire részletesen a felépítésére.

[ Szerkesztve ]

(#42250) balint82 válasza HUN_Sector (#42236) üzenetére


balint82
senior tag

Volt nincs :DD

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.