Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Ragnar95 válasza manchester85 (#24648) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ne dőljünk már be minden hülyeségnek :D Igaz,h az utóbbi időben egyre több kiszivárgott hírről derült ki,h igaz, de azért ezt nem tartom túl valószínűnek,h teljesen felborítaná az Apple a termékfrissítési ciklusát és 3 havonta adna ki új telót, mivel azzal sokkal több vásárlót veszítene el, mint amennyit nyerne...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24652) manchester85 válasza madgie (#24649) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem külföldön is eladogatják, de nem csak ez a lényeg. Az is egy kiváltságos állapot, ha tudod, hogy a telefonod 1 évig garantáltan csúcsmodell lesz, vagy legalábbis megőrzi azt a pozícióját, mert pl. én eddig mindig az eggyel régebbit vettem. Viszont erősen csökkenti a termék prioritását, ha sorra jönnek ki az új modellek. Nekem nagyon nem tetszene ez az irány. Az iPhone pont attól exkluzív termék, mert követhetőek a modellek. És most ne jöjjön senki azzal, hogy nem exkluzív, mert ma már minden hülyegyereknek az van, ugyanis én gyártói-, nem felhasználói szemszögből értem az exkluzívat. 5 év alatt mindössze 6 Apple telefon. Én szeretném, ha az éves ciklus a jövőben is megmaradna, de az iPad-nél máris bekavartak.

Ragnar95!

Nem bedőltem, csak reflektáltam a hírre. :D Azon amúgy sincs értelme agyalni, hogy mi igaz és mi nem, mert minden hírről csak az utolsó nap derül ki, hogy végül igaz volt-e, de addig is kell valamiről beszélni. :P Egyébként meg azt is érdemes megjegyezni, hogy az utóbbi időben egyre több Apple híresztelés be is igazolódott. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#24654) Ragnar95 válasza manchester85 (#24652) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én nem ezt írtam: "Igaz,h az utóbbi időben egyre több kiszivárgott hírről derült ki,h igaz," :DDD
De látod, egyből jött a cikk beszeljukmacen, ami magyarázatot ad erre :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24655) Malachi válasza manchester85 (#24648) üzenetére


Malachi
addikt

ezer százalék, hogy kamu hír, illetve csak azt írja le, amit mindenki tud. már tervezik/készül a következő iPhone. apám, mekkora hír! :D

ja és erről beszéltem korábban, egyszer: "A cikk emlékezteti az olvasókat, hogy a Samsung hogy csente el a Sonytól a TV-piacot az egykori piacvezetőtől. Először másolta a termékeit, majd később partneri szerződéseket kötöttek, a végén pedig elvette a piacát." éppen ebben az időszakban árultam tévéket, amikor ez begyűrűzött Magyarországra. és páran csodálkoznak, hogy azóta rühellek mindent, ami híradástechnika/telefon és samsung.

[ Szerkesztve ]

(#24656) manchester85 válasza Ragnar95 (#24654) üzenetére


manchester85
addikt

Jah, tényleg. :B Á, szar ez az iPad-ről fórumozás. Valahogy mindig figyelmetlenebb vagyok, ha a tábláról írok. (Apámé, csak el szoktam csórni, ha itthon vagyok. :D )

i6 Silver

(#24657) Ragnar95 válasza manchester85 (#24656) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt még értem,h lassabban tudsz írni ipadről, énis, de hogy figyelmetlenebb vagy miatta :U :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24658) manchester85 válasza Ragnar95 (#24657) üzenetére


manchester85
addikt

Pedig eskü. :) Ha lassabban gépelsz, az a gondolatmenetet is felborítja, meg ugye kevesebb dolgot is látsz egyszerre. Egyértelműen szarabb szerintem.

i6 Silver

(#24659) Ragnar95 válasza manchester85 (#24658) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az mondjuk igaz,h nem tudsz olyan gyorsan írni, mint ahogy kigondolod, amit írsz és így kimaradhatnak dolgok :P :D Engem amúgy annyira nem zavar iPaden a fórumozás, szerintem teljesen jól használható, mobilról nem szeretek annyira, mivel ott lehet csak nagyon lassan írni + csomószor félrenyom az ember vagy kimarad 1-1 betű,ha gyorsan ír valaki....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24660) madgie válasza Ragnar95 (#24659) üzenetére


madgie
titán

Dettó, mobilról én sem szeretek írni, de tableten (landscape állásban) kábé 75-80%-os sebességgel írok (normál billhez képest). A hozzászólások nagy részét amúgy arról írom, otthon már alig megy az asztali gép.

(#24661) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Legfrissebb iOS szoftver alatt(6.0.1) tapasztalt barki, barmilyen lassulast, uzemido csokkenest?
i4S alatt nekem a 6.0 gyakorlatilag a Messias eljovetele volt. A telefon brutal gyors lett es az akkuido gyakorlatilag megketszerezodott(nem, nem kaptam titokban zsir uj telefont :DDD ) es ezt a luxust nem akarom feladni es nem merek frissiteni.
Valakinek valamilyen tapasznyalata van a dologgal kapcsolatban?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#24662) kali válasza Phantomhive (#24661) üzenetére


kali
legenda

részemről; semmi negatívum!

(#24663) C4mp3r válasza Phantomhive (#24661) üzenetére


C4mp3r
addikt

amiota frissitettem nem tudok felmenni az egyetemi wifire, nem jon be a login ablak.

(#24664) kristee válasza C4mp3r (#24663) üzenetére


kristee
tag

Melyik egyetem?
Milyen titkosítás?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#24665) C4mp3r válasza kristee (#24664) üzenetére


C4mp3r
addikt

pte, nem tudom milyen titkositas, de az eddigi login ablak helyett egy teljesen blank page jon be, barmit csinalok. ha hazamegyek majd megprobalok egy restore-t

(#24666) Kommy válasza C4mp3r (#24665) üzenetére


Kommy
veterán

nyomj egy hálózati beállítások törlését.

(#24667) C4mp3r válasza Kommy (#24666) üzenetére


C4mp3r
addikt

megvolt, nem tortent semmi

(#24668) M@te válasza C4mp3r (#24665) üzenetére


M@te
senior tag

nekem sose volt jó a pte-s wifi. kivétel az etk-n a vörös marty utcában.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#24669) manchester85


manchester85
addikt

Milyen jól átlátható UI. :DDD Egyébként saját tapasztalat is. Egy borzalom ez a homogén színvilág.

i6 Silver

(#24670) madgie válasza manchester85 (#24669) üzenetére


madgie
titán

Csak szólok, hogy ez szubjektív, nekem ez a csempe nagyon bejött telefonnál. Magát az UI-t kicsit visszasírom, de hát az okostelefon sokkal inkább az alkalmazásokról szól, mint a kezdőképernyőről :)

szerk: semmivel nem nehezebb megtalálni a dolgokat, sőt, mivel a méret is változtatható a csempéknél, így sokkal jobban megragad az ember agyában, mi merre van. A mai napig tudom, hol és mekkora volt a Shazam csempe az Omnián (sőt, azt is, hogy Alex Clare-t néztem vele utoljára, mert azt is mutatja), míg az i4-en azt sem tudom hirtelen, hányadik oldalon keressem. Most ,hogy végiggondolom, csak annyi jut eszembe, hogy legfelül, balról második a fotó, utána a kemra, következő oldal jobb felül meg a Navigon... semmi másra nem emlékszem annál a telefonnál, amit minden nap használok. Az egy hónapja eladott Omnia-n meg elsorolom nagyjából mindet, sorban. Szóval ez erősen szubjektív, ki mit tud könnyen megjegyezni.

[ Szerkesztve ]

(#24671) manchester85 válasza madgie (#24670) üzenetére


manchester85
addikt

En meg soha semmit nem találtam rajta, mert a csempék első ránézésre megkülönböztethetetlenek. Arról nem is beszélve, hogy vertikális görgetésnél még a helyük is változik a kijelzőn, így hirtelen fogalma sincs az embernek, mi hol van. Valóban attraktív kinézetre, de kicsit sem praktikus szerintem.

i6 Silver

(#24672) DanielK válasza madgie (#24670) üzenetére


DanielK
addikt

használj mappákat. nekem is minden mappában van. így tudom, hogy hol keressem. :K :P

(#24673) madgie válasza DanielK (#24672) üzenetére


madgie
titán

Használok, fotó/videó ott van, de mondjuk egy appshopper, vagy flashlight (nem röhögni, éjszakai fotózásnál sokszor kell :D) külön van és gőzöm nincs fejből, merre.

(#24674) DanielK válasza madgie (#24673) üzenetére


DanielK
addikt

nekem az eszközök mappában van :P

(#24675) madgie válasza DanielK (#24674) üzenetére


madgie
titán

Az egy kattintással több. Mikor megindul a kóborkutya-sereg éjszaka a csillagfotós felé, akkor nem nagyon mappáznék, örülök, ha a kocsiig visszatalálok :D

Amúgy is szvsz ritka igénytelenül néz ki a mappás megoldás iOS-en, ha nem olvasod el, miben mi van, akkor a sok kis ikonkából tuti nem jössz rá (ez az átláthatatlan, nem a WP 7.8/8)

Na, abbahagytam a flame-et, ez mind csak személyes vélemény :)

(#24676) DanielK válasza madgie (#24675) üzenetére


DanielK
addikt

szerintem ezekből azonnal ki lehet találni, hogy mi hol van (tudod, nevet is adhatsz a mappának) :P :
- webfejlesztés
- eszközök
- szórakozás
- játékok
- társasjátékok ;) ;]

(#24677) madgie válasza DanielK (#24676) üzenetére


madgie
titán

Tudom, hogy nevet lehet neki adni (van olyanom, hogy "Gyári Lomok" :D), de ne akard már rám beszélni, hogy az így átlátható és igényes :)

(#24678) manchester85 válasza madgie (#24670) üzenetére


manchester85
addikt

Hát nen tudom. Egyszínűek a csempék, összeérnek, és ha elkezdesz függőlegesen görgetni, akkor a kepernyon elfoglalt helyük is megváltozik. A shazam nem gyári app, elsősorban a gyáriakkal van az a gond, hogy csak nehány vonal eltérés van egyes alkalmazások kozott. Szerintem elegge racionálisan meghatározható, miert nehezen atlathato ez a homescreen. 1: a gyari alkalmazások szinben egyaltalan nem térnek el. 2: függőleges gorgeteskor a pozíciójukat is elvesztik, igy az sem tud rögzülni, hogy a képernyő melyik reszen keresd. Ezzel engem az őrületbe is kergetett a WP. Ha meg csinalsz egy nagy csempét, akkor egyszerre látsz 6-8 programot? Ja, ha abban benne volt a shazam, akkor az tenyleg átláthatóbb. De ha kinn van 20 csempe, akkor az ott egy halál. Ezert tértek át droid oldalon is a képernyőváltásra, mert a programok közötti gorgetesnél szerintem zavaro, ha változik a program helye a kepernyon.

i6 Silver

(#24679) madgie válasza manchester85 (#24678) üzenetére


madgie
titán

Mondom, nem értünk egyet, szépen végig tudom fejből sorolni, hogy bal felül kicsiben időjárás, gmail, sms, hívás, alatta naggyal az akku-app, mellette a kapcsolatok (live tile), megint alatta kicsiben az "én" csempe (messenger/fb caht, stb), naptár, IE, piactér, megint alatta viber, ébresztő, múlt-kor, endomondo. Alatta nagyban képek, Shazam...

Mondom, egy hónapja nincs meg, iOS-.en meg gőzön nincs fejből, mi hol van. Nem kell meggyőzni, hogy a csempék használhatatlanok (asztali gépen én is annak tartok őket), mobilon nekem rettenetesen jól beváltak, az agyam szinte magába szívta, mi hol van.

[ Szerkesztve ]

(#24680) Malachi


Malachi
addikt

telepítettem ezt az ingyenes Navigont, a T ajánlatára. első indításnál azt írja, lejárt a két éves felhasználási időszakom és vegyek valamit, hogy használhassam az appot. most akkor hogy van ez?

(#24681) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Ezen felesleges vitatkozni urak, mivel nagyon mas az agyunk mukodese es a memorizalasa.
En pl. egy 3. kategoria vagyok:
Alap appokat emlkezetbol inditok hely szerint(a fo kepernyo nalam stock, tehat minden ott van, mint dobozbol kiveve), a 2. rangu, de gyakran hasznalt appok(hirek, kommunikacio, stocks, menetrendek, szotar, calculator, stb..) a kovetkezo oldalon vannak, mig a harmadikon csak mappak jol bekategorizalva, negyediken pedig a cloud szolgaltatasok(dropbox,skydrive,google drive illetve egy chrome bongeszo).

viszont a 3. oldalra mar nem is szoktam lapozni, hanem megyek egyet balra es spotlightba beirom az elso 2 betut es ott van az app legfelul fel masodperc alatt.
tehat attertem a vizualis emlekezesrol es rendezesrol gyakorlatilag a szovegesre, ami baromi gyors(nekem).

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#24682) Mela Kehes válasza madgie (#24673) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Hogy használod fotózáshoz a flashlight-t? Ha kilépek belőle, akkor világítás sem lesz.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#24683) vans? válasza Phantomhive (#24681) üzenetére


vans?
őstag

Nalam is ugyanigy van a rendszer, habar a fokepernyo azert nem teljesen gyari. :)

hábm bábm

(#24684) madgie válasza Mela Kehes (#24682) üzenetére


madgie
titán

Nem fotózáshoz kell, éjszaka, tájékozódni :)

A képekhez nagyobb vas kell :))

[ Szerkesztve ]

(#24685) ittakary válasza madgie (#24684) üzenetére


ittakary
nagyúr

Osszevissza pipilem magam! Ezek gyonyoruek!!

Lehet kerni toled highres kepeket mAilben?:)

(#24686) Mela Kehes válasza madgie (#24684) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ja, másképp értelmeztem. Királyak a képek.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#24687) M@te válasza madgie (#24684) üzenetére


M@te
senior tag

az igen. gratulálok. én is szoktam fotózni de csak i4-el :) kukkantsátok meg :))

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#24688) DanielK válasza ittakary (#24685) üzenetére


DanielK
addikt

szép-szép, de nekem nem tetszenek... :U nem természetesek ezzel a körkörös csillag alakokkal. sosem látom ilyennek az égboltot... (persze ez magánvélemény) :D

(#24689) madgie válasza DanielK (#24688) üzenetére


madgie
titán

Nem hát, ezek egyórás képek :)

ittakary: high-res mit takar pontosan?

(#24690) DanielK válasza madgie (#24689) üzenetére


DanielK
addikt

az mit jelent? 1-kor készítetted őket? :B analfabéta vagyok fotózáshoz, de gondolom ez látszódott a hszemből. :DDD

(#24691) bobooo válasza madgie (#24689) üzenetére


bobooo
addikt

nagy felbontású képekre célzott (gondolom az eredetikre fáj a foga)

DanielK: Arra gondolt, hogy úgy mond "1 órán át készültek a fotók" ;) szerintem

[ Szerkesztve ]

(#24692) madgie válasza DanielK (#24690) üzenetére


madgie
titán

Konyhanyelven: a Föld forog. Te ezt úgy érzékeled itt, hogy a csillagok forognak. Ha hosszan exponálsz ,akkor ezek a "mozgó" csillagok egy-egy ívet adnak. Minél hosszabb a záridő, annál hosszabbat. Azért látsz itt mindenféle csíkokat, mert fagypont közelében* is kint szobrozok órák hosszat éjszaka :))

*:azért ilyenkor, mert a szenzor a hidegben kevésbé zajos képet ad.

BoboDJ: eredetit nem biztos, hogy átküldenék, de azok nem is olyan szép "simák", Adott méretre leméretezve szvsz érdemesebb használni.

Egyébként kicsit hízik a májam, de ha objektív akarok lenni, akkor hatvanszor jobb képeket találtok, ha mondjuk rákerestek itt-ott a startrails (vagy star trails) szóra.

[ Szerkesztve ]

(#24693) kristee válasza madgie (#24692) üzenetére


kristee
tag

Baromi jók a képek :)

Esetleg nincs letölthető W7 témád valahol 2560*1024-re optimalizálva?
Hagy örüljenek a kollégák, hogy nekem milyen szép :))

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#24694) madgie válasza kristee (#24693) üzenetére


madgie
titán

Témám nincs, az 1920*1080-as monitorom pont a belinkelt kép a hátterem. Ha kell, megnézem, hogy fest 2560*1024-ben (két monitor, vagy hogy jön ez ki?)

(#24695) kristee válasza madgie (#24694) üzenetére


kristee
tag

pontosan, rendszeres irodai felszerelés a 2*(1280*1024)
köszi szépen, ha volna egy két olyan ami jól fest, akkor szívesen csinálnék belőle egy témát ami cserélgeti ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#24696) Mela Kehes válasza madgie (#24694) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ha már a rendelésnél tartunk. :) Olyan képed is van, ahol csak az égbolt látszik? Olyan kellene iPad-re, ami állitva és fektetve is jól mutat.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#24697) madgie válasza Mela Kehes (#24696) üzenetére


madgie
titán

Türelem, pár ezer kép van csak az otthoni gépen, alig 600 gigányi lom :))

(#24698) Malachi válasza madgie (#24684) üzenetére


Malachi
addikt

hallod, némelyik képed kivételesen jó, profi szemmel is. :Y

gratulálok hozzájuk!

(#24699) M@te


M@te
senior tag

honnan szoktatok hátteret letölteni?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#24700) C4mp3r válasza M@te (#24699) üzenetére


C4mp3r
addikt

foleg az internetrol

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.