Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179201) Dany007 válasza -Ben- (#179200) üzenetére


Dany007
veterán

Csak egyet! ;)
De kétlem, hogy 400 alatt lesz itthon. Szerintem megvárom amíg szürke importban beszerezhető lesz.

(#179202) -Ben- válasza Dany007 (#179201) üzenetére


-Ben-
veterán

Én azért biztosra mennék és vennék kettőt. Ritkán van ennyire jutányos áron ájfón... :DD

(#179203) radi8tor válasza #20749568 (#179188) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fünf G

⭐ Stella

(#179205) Dany007 válasza -Ben- (#179202) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, én azt gondoltam volna, hogy az iPhone-os topikban a fórumozók azért tisztában vannak az Apple árakkal és, hogy legalább iPhone topikban nem az áron megy a finnyogás. :D

Márpedig ha 400-ig megáll az i12pro ára - vagyis "AZ iPhone" ára - , akkor az elég jutányos lesz figyelembe véve, hogy a tavalyi "az" iPhone vagyis a 11pro is 400 ezernél kezdett, pedig akkor még ~ 30 Ft.-tal volt olcsóbb az euró. Most is ezt az árat prognosztizálják, de meglepődnék, ha tényleg "csak" ennyi lenne. Én inkább olyan 430-450-re tenném a kezdőt, de nyilván annyiért már én se venném meg. Pedig van aki igen. Simán. :D

Én már nem 1-2 évre veszek telefont, mert sajnos nálam is eljött az a kor és életszakasz, amikor már az számít, hogy "just works". A 6 éves i6-om pedig elérkezett a használhatósága határára. Ha mondjuk a kiadás után 1-2 hónappal (ahogy az az i11pro esetében is történt) meg tudom venni a nyitóár mínusz 50 ezer forintos áron, tehát olyan 350 körül, akkor az a következő 6 évre elosztva 58 ezer forint per évet jelent. 4.800 Ft per hónap egy olyan telefonért, amit többet használok, mint az autómat és az elkövetkező 3-4 évben biztosan fullosan kielégíti minden telefonnal kapcsolatos igényemet úgy, hogy nem kell feltörni, os-t buzerálni hozzá, se semmi mást. Ennél még, csak az Aldiban is többet fizetek ki naponta...(sajnos)

Csak azért hangsúlyoztam ki, hogy "az iPhone", mert anno csak egy volt... És most is csak egy van, aminek vannak butított változatai meg kimaxolt változata. De egyértelmű, hogy az utóbbi generációkban az X az XS a 11pro és most a 12pro lesz az iPhone, az i8 a sima 11 meg a sima 12 és 12mini meg a két generációnyi SE igazából csak butított változatok. Persze ettől még lehetnek jó ár-érték arányúak.

[ Szerkesztve ]

(#179206) -Ben- válasza Dany007 (#179205) üzenetére


-Ben-
veterán

Kár volt ennyire hosszan írnod, nem "finnyogásnak" szántam. :) Mindenki azt vesz, amit akar, felőlem felvásárolhatod a komplett magyarországi készletet is, ha az téged boldoggá tesz. Engem nem izgat. Ettől még számomra lehet poénos, hogy 400.000 forintért rendben van az iPhone ára, 420.000 forintért viszont már qrva drága.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#179207) joey04 válasza Dany007 (#179205) üzenetére


joey04
titán

az lesz érdekes, hogy a szürkén behozott telefonok vajon mennyivel lesznek olcsóbbak januártól, mint a hivatalos forrásból érkezők, mert ugye most 1 vs 2 év gari a helyzet, de ebben az árkategóriában 1 vs 3 év lesz a helyzet. eddig jó buli volt 400k-s telefont 320-340ért venni, de ezután már olcsóbban kéne adniuk, mert az 1 helyett 3 év gari már sokaknak megéri majd a különbözetet szvsz.

bár én örülnék, ha lehetne hivatalosan gari nélkül kapni eszközöket, nyomott áron. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#179208) szekra válasza Dany007 (#179205) üzenetére


szekra
őstag

Alig várjuk már a topicban, hogy mennyi lesz az ára és, hogy kiderüljön veszel-e vagy sem. :U

(#179209) madgie válasza radi8tor (#179179) üzenetére


madgie
titán

Pont így szívtam meg az iMac-kel is, másfél év után porosodott a képernyő két sarka, elég rondán, az Apple meghúzta a vállát, hogy nem hivatalos forrásból van a cucc, egy év eltelt, negyedmilláért szívesen cserélnek benne komplett panelt, ha gondolom.

(#179210) Gergőke88


Gergőke88
addikt

istlye mire készülhet?
egész nap le van lőve az oldaluk.

(#179211) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Vegyétek csak az új telefonokat a régieket meg tessék felrakni ár alatt eladni csak azért, mert csorog a nyál az újra 400-500-600 ezer forintért.. :D ;]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#179212) GALARDO válasza Gergőke88 (#179210) üzenetére


GALARDO
addikt

Nálam megy.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#179213) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PS5 teardown-hoz mit szól aki megnézte? :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#179214) -secret- válasza gyuromoj (#179213) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hűtés nem gyenge.

(#179215) -secret- válasza Gergőke88 (#179210) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gondolom ingyen akarják adni a készletet, azt programozzák le. ;]

Jártam ma 2x én is az oldalukon és ment.

(#179216) icecave válasza gyuromoj (#179213) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy kíváncsi vagyok, sikít-e, mint az első genes simák, vagy akár a PRO-k :D A mostani 7216-os PRO-m is azért tud fújni, szerencsére még bőven okés. One X-em mikor volt, azért az jóval halkabb, akárhogy gyilkolod.

(#179217) -secret- válasza icecave (#179216) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én is meg voltam indulva, hogy Pro-t veszek aztán Slim jött szembe jó áron. Nem bántam meg, abszolút nem zavar akkor sem ha maxon pörög.

(#179218) gyuromoj válasza icecave (#179216) üzenetére


gyuromoj
veterán

Videó után én egyre nyugodtabb vagyok, de remélem hamarosan kapunk hands-on videót és akkor kiderül végre minden. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#179219) icecave válasza gyuromoj (#179218) üzenetére


icecave
nagyúr

Beregeltem 1-2 helyen pár hete, telekomnál, meg Mediamarkt, de nem hinném,hogy esélyem van első körben venni.

(#179220) gyuromoj válasza icecave (#179219) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én majd inkább jövőre a 2 év garancia miatt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#179221) Gergőke88 válasza -secret- (#179215) üzenetére


Gergőke88
addikt

Telefonon nekem is megy, asztali gépen nem. :(

(#179222) icecave válasza Gergőke88 (#179221) üzenetére


icecave
nagyúr

Törölj kukit! :D

(#179223) -secret- válasza icecave (#179219) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van T-nel 34k kedvezmenyem szoval ha veszek akkor T lesz. Amugy nemtom mivan a T-vel... az ilyen premiereket nem szokta kihagyni most meg semmi konkretum.

(#179224) Hunt3r22 válasza -secret- (#179223) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Alig kapott Mo PS-t.

Xr

(#179225) Dany007 válasza -Ben- (#179206) üzenetére


Dany007
veterán

Bocs, ne értsd félre. Csak mikor legutóbb - talán az X kapcsán - én finnyogtam az ár miatt valamelyik topikban, akkor úgy le lettem hurrogva, mintha sajnálnék 100 forintot egy csokira... Mert hogy ez apple és aki ezt akarja megvenni az tisztában van az árakkal bla bla bla... Sőt, volt aki elmesélte, hogy ő 7-800 ezret keres havonta, meg a felesége is és, hogy még a lányának is venni fog egyet, meg az új iPad-et is, és tartsam meg magamnak a dolog ha nincs rá pénzem...Szóval kaptam rendesen az oltást.
Plusz valóban az X óta 1000$ az aktuális iPhone. 3 éve. Tehát ha tényleg "csak" ennyi lesz, akkor nincs semmi meglepetés.
Igen, valami lélektani határt muszáj meghúzni. Mert valóban a 400-hoz képest már a 420 sem sok. De akkor meg a 420-hoz képest a 440-se sok és akár annyi is lehetne. Ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

(#179227) Dany007 válasza #20749568 (#179226) üzenetére


Dany007
veterán

Igen és ismert figura itt a PH!-n, asszem a leghíresebb tudós az avatárja (legalábbis anno az volt), de direkt nem akarom megnevezni... Meg amúgy jófej, normális. De nyilván egy másik perspektíva az övé, én akkor havi 120-at kerestem :D .

(#179229) -Ben- válasza Dany007 (#179225) üzenetére


-Ben-
veterán

Az ilyen tagokat el kell engedni... :N Nem tudom, hogy ki lehetett, de van egy tippem. Egyébként értelek, van egy lélektani határ, de én pl. úgy vagyok vele, hogy amennyiben ez a határ 400k, akkor +20-30k már nem sokat számít... Ha jóval olcsóbban szeretnéd megvenni (pl. 350k), az idén már szerintem nem jön össze.

(#179231) radi8tor válasza #20749568 (#179228) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja egy szint felett már nem olyan könnyű kiszámolni mennyit is keres az ember. ;]

⭐ Stella

(#179232) madgie válasza radi8tor (#179231) üzenetére


madgie
titán

Keresni lehet, na de találni is? :D

(#179234) Dany007 válasza -Ben- (#179229) üzenetére


Dany007
veterán

Apple fan amúgy az illető és tényleg korrekt és okos ember. Rossz szavam nem lehet rá.

Ez a dolog nálam kicsit más. Én piszkosul rá tudok kattanni a dolgokra. És minél tovább húzódik, annál inkább nem érdekel semmi. Lehet kivárom a január-februárt is. Tavasszal még szeptemberre számítottam, tehát még van pár hónapom gyűjteni. A lényeg igazából az, hogy szeretnék egy "fullos", "just works" telefont. Mert már anno 4 éve is, egy két éves használt típust vettem meg, amit az utóbbi két évben már csak kínlódás használni. Ez van bennem, nem cserélem évente se kétévente a telefonokat, de mostmár muszáj lenne.
Meglátjuk, próbálok racionális maradni, de nekem tech oldalon nehéz. :D Persze megvannak a határok és ez a határ most a 400 lett.

(#179236) tothjozsi96 válasza icecave (#179216) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A 7216-os a leghalkabb Pro, lényegesen csöndesebb mint az elődjei.

(#179217) -secret-
A Slim nem hasonlítható össze a 7016b - 7116b gépekkel, annak hangja nincs ezekhez képest. God of War alatt is gyakorlatilag hangtalan, a Pro-k meg már rég üvöltenek a menüben is.

Szerintem jól jártál a Slim-el, hűtésben az sokkal jobb.
Tsushima alatt nálam brutál hangok jönnek ki a (7116b), eddig 'nagyobb felbontás'-ra állítottam ami egy felskálázott 1440p, majd felrobbant. Átállítottam 'nagyobb képkocka szám'-ra, így halkabb (1080p).

(#179237) icecave válasza tothjozsi96 (#179236) üzenetére


icecave
nagyúr

Tudom, azért mondom, hogy az már viselhető, de korántsem egy xbox szint számomra még az sem.

(#179238) -secret- válasza tothjozsi96 (#179236) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mindenképpen jól jártam. Januárban 2 év garis novemberi PS Slim 55k 4 játékkal. Azóta sem láttam ennyiért. Amik voltak 50 körül azok mind gari nélküli csupasz gépek, vagy leharcolt Fat-ek.

(#179239) -Ben- válasza #20749568 (#179230) üzenetére


-Ben-
veterán

Nálam ez úgy néz ki, hogy sokáig megvettem mindig a legújabbat, legjobbat az iPhone 4-től kezdve. Aztán az évek során azt vettem észre, hogy egyre kevésbé van értelme évente, kétévente cserélni a telefonokat, mert nincs sok újdonság és tulajdonképpen alig vettem észre különbséget... Végül a(z) X-nél győződtem meg arról végérvényesen, hogy a 400.000 forintot már tényleg nem éri meg számomra ez az egész. Még az iPhone 7 után se hozott "lázba" a X, de legalább mocskosul drága volt. :D Tehát 2017 óta már nem cserélgetek, 2,5-3 évig használom, utána meg szánok rá 30-60 percet, hogy átnézzem az aktuális ajánlatokat, telefonokat és eldöntöm, hogy melyiket vegyem.
Laptopoknál, illetve PC esetében is hasonló a helyzet. Általában feleslegesen erős gépeket raktam össze, feleslegesen sok pénzt elköltve ezekre. Ki se használtam a bennük rejlő potenciált... :)

[ Szerkesztve ]

(#179240) icecave válasza -Ben- (#179239) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is azért ha nem is premierkor, de megvettem az újakat. X előtt volt az első komolyabb kitérőm Note 8-ra, de onnan visszajöttem, mert az akku és a mono hangszóró nagy csalódás volt. Az X-et akkor vettem meg, amikor 265-ért meg tudtam már venni itt aprón. Xs kimaradt, lett Note 9, majd egy sima 11-es, de az 2 hónap után úgy felk*rt, hogy vettem inkább egy Note 10+-t (pár dolog nagyon kellett akkor, időzített sms küldés, és egyebek). Aztán onnan csak visszajöttem megint, sima i11-re, de az tudjuk miért (szemproblémák, bár kiderült végül, hogy rontani nem fog rajta, csak kellemetlen a szememnek a pwm-es OLED).

Mindegy is, én is úgy érzem, nyugszom lefelé, de ugye az alapvető emberi tulajdonságra hajt minden, hogy egyrészt, hamar megunja a dolgokat az ember, másrészt meg "neki a legjobb kell mindenből", stb.
iOS-el alapvetően elégedett vagyok, ha nem akarom úgy használni, mint egy mini számítógépet, mert abban a Note-jaim szanaszéjjel verték, ez tény. Cserébe itt nem kell foglalkozni, hogy bezárogassam az appokat, akku idővel, stb-vel.
A 14-et nagyon vártam, hogy kitehessek widgetet a home screen-re (fontos, hogy az aznapi meeting időpontok, illetve checklist "ott legyen a pofámban", hogy ne felejtsek el semmit), de csalódás lett, mivel nem interaktívak, mint a régiek. Itt nem tudok odabökni egy négyzetre a checklistámon, hogy kipipáljam, ami kész van, itt minden appba be kell lépni, ha státuszt/akármit változtatni akarok. Ilyenmódon nem is lesz sosem egy Spotify widget, vagy akármi, de a todo és egyéb listáknak sincs sok értelme, ha minden változtatáshoz/feladat kipipálásához be kell lépni az appba.

(#179241) -Ben- válasza icecave (#179240) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha jól belegondolok, akkor engem jelen pillanatban tökéletesen kiszolgálna egy XS is, droid vonalon pedig megvagyok az S10 -zel. Nem kell jobb.... Persze sok tényezőtől függ, sokan most a szögletes dizájnra vannak ráizgulva, de engem már ez se érdekel túlságosan. Használati tárgy (ráadásul "fogyóeszköz" :DDD).. Örülök, hogy sikerült lenyugodnom és nem cserélgetem a cuccokat... :K

[ Szerkesztve ]

(#179242) .Szaki. válasza -Ben- (#179241) üzenetére


.Szaki.
addikt

Bennem is most kezd ez a megnyugvás elkezdődni. Igazából szerintem ez a korral jár, ahogy az ember öregszik, úgy kezdenek változni a prioritások, hogy mit helyezünk előtérbe. A telefon az csak egy tárgy, vagy miniszámítógép, de semmiképp sem egy olyan eszköz, ami megváltoztatja az életed.

Mellékesen meg a környezetvédelemnek is többet adna az, ha csökkenne a telefonértékesítések száma és ezáltal az újabb termékek megjelenési idejét is lehetne növelni, mondjuk egy évről két évre, addig pedig csak a szoftvereket fejleszteni. Én ebből a szempontból is - igaz elég lassan - de kezdek tudatosabb lenni.

[ Szerkesztve ]

(#179243) Wmwinters01 válasza .Szaki. (#179242) üzenetére


Wmwinters01
tag

Embere válogatja, nem vagyok idős, sőt... de sose az alapján vettem telefont, hogy mi az új, hanem mindig céleszközt kerestem, egy bizonyos feladatra első sorban, ami több évig is telefon marad. Ezért váltottam android vonalról iphonera, mert azért az apple valamivel jobban bírja az idő múlását, náluk az ember tud tervezni 3-4 évre egy telefonnal, mert lesz rá frissítés, nem avul el olyan ütemben a hardveres része mint egyik másik droidnak (nem akarok általánosítani mert régen volt droidom, a céges meg nem egészen 1 éve van meg, ami nem túl hosszú idő összehasonlítani a két oldalt).

Biztos igaz amit mondasz, hogy idővel azért az ember prioritásokat vált, de szerintem nem csak annak kell tulajdonítani.
Bár feltételezem, ha kicsit jobban érdekelne a téma, biztos engem is hajtana hogy az újakat vegyem és próbáljam ki, de nekem a telefon azért kell, hogy feltudjam hívni az a napi X embert akivel tartanom kell a kapcsolatot, odataláljak helyekre, dokumentálni tudjam a napi munkavégzését az embereimnek és néha tudjak páromnak üzenetet küldeni valamilyen platformon. Ezen kívül minden más nekem csak plusz ami különösebben nem mozgat, jó hogy van, de kb ennyi :DDD

Ezért mondom, embere válogatja, bár feltételezem hogy nem belőlem van sok...

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#179245) -Ben- válasza #20749568 (#179244) üzenetére


-Ben-
veterán

Milyen telefonod van most?

(#179247) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Asszonynak kell valami telefont vennem ma, ti mit vennétek? XR, XS, 11, 11Pro?

(#179248) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#179247) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mire van pénz ,érted....
iPhone ok képességeit meg nem kell bemutatni ,főleg neked.

Xs ha jó árban van és nem számít hogy nem csinál annyira szép képet mint a 11 es széria.
Minden más miatt meg inkább 11/11pro/max...

[ Szerkesztve ]

(#179249) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#179247) üzenetére


-Ben-
veterán

XS.

(#179250) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#179247) üzenetére

Na jó , legyen az SE. :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.