Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178401) agabe válasza radi8tor (#178400) üzenetére


agabe
addikt

Igen, mondjuk az meg kibirhato lenne, hogy sorrendben haladjunk, de az, hogy fel nappal kesobb is nedves mar tul sok .
Tudom ez extra rinya igazabol, emberek 99%-anak megfelelo amiket ezek a gepek nyujtanak...csak hozzaszoktunk a regebbi szaritasi minosegehez, es azt varjuk el most is.
Pont beszeltunk ma ismerossel akinek van egy 23eves siemens-e ami meg soha nem romlott el, szepen mosogat es mindig minden szaraz abban is mint a mi 15evesunkben volt.

(#178402) radi8tor válasza agabe (#178401) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi sem cseréltük volna a 8 éves BOSCH-t de sajna a keringető szivattyúja eltört és magában forgott.

⭐ Stella

(#178403) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ha már mosogatógép a téma...

Magyarázzátok már el, hogy 5-8 tányérért mi értelme órás mosásokat indítani? Ezt sosem tudtam, vagy én vagyok nagyon falusi ehhez?

Nekünk is van beépített Bosch mosogatógép de még mindig fóliás pedig már 12 éve építkeztünk szóval nem azért kérdem mert nincs.

(#178404) icecave válasza -secret- (#178403) üzenetére


icecave
nagyúr

Én se értem, főleg hogy el kell öblíteni az edényt úgyis mielőtt mosogatógépbe teszed, ennyi erővel el is mosogatom. Persze, ahol van 3-4 gyerek is, az már biztosan más "tészta".
A mi családunkban ketten vagyunk testvérek, amikor elég idősek lettünk akkor szépen segítettünk mosogatni takarítani stb.

[ Szerkesztve ]

(#178405) tothjozsi96 válasza -secret- (#178403) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk például nincs mosogatógép, 4 tagú család, azért sokszor van olyan hogy főzéskor megtelik a mosogatótálca mert nem lett elmosogatva előző nap mondjuk és akkor azért nagyon jól jönne egy mosogatógép.

Mondjuk mindenkinél mások a szokások, mi általában csak akkor mosogatunk amikor már sok van.

(#178406) -secret- válasza tothjozsi96 (#178405) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mi minden kajálás után mosogatunk így nem telik meg. :D

1 jó pörköltes tányér másnapra megbüdösödne, vagy a legyek találnák meg.

[ Szerkesztve ]

(#178407) dptrsk válasza -secret- (#178403) üzenetére


dptrsk
addikt

csak 5-8 tányér?
+evőeszközök
+poharak
+serpenyő
+lábas(ok)
+merő/fa/keverőkanalak/villák
+tepsi(ha süti is volt)
+(a süti keverőtáljai)

Esetleg a reggeliző kistányér is mehet ebéd/vacsora után mosásba

[ Szerkesztve ]

(#178408) -secret- válasza dptrsk (#178407) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Írtam, hogy azt megértem amikor van annyi mosogatnivaló, hogy megtelik de mint pl. agabe képén ahol van bent összesen ~8 dolog...

(#178409) agabe válasza -secret- (#178408) üzenetére


agabe
addikt

Nalunk aznap mar lement egy teli mosogatas nap kozben, csak proba miatt az este kepzodott par darabot betettem, hogy lassam mit muvel.
Ilyen uresen sosem inditjuk be, egy nap alatt meg boven megtelik.
Mi a sima mosogatoba gyujtjuk egy kis vizet raengedve igy orakkal kesobb sem szarad ra, es amikor osszegyulik mehet a gepbe.

Nem csak kenyelmesebb a gepi. Bepakolas-kipakolas kevesebb ido mint kezi mosogatas aztan szaritora pakolas (szariton el sem fer egyszerre annyi cucc mint a gepben) majd onnnan szaradas utan elpakolas, es gep kevesebb energiat, vizet hasznal.

[ Szerkesztve ]

(#178410) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk úgy kezdődött a mosogató gép élete, hogy feleségem megkért mosogassak el. Elmosogattam több mint 30 perc alatt. Elhasználtam kb 90 liter melegvizet.
Ezt még eljátszottam párszor és még annyit kell hozzá tennem a sztorihoz hogy a mi konyhánk kb 2,5 nm-es ablak nélküli, a csepegtetőtálca elfoglalta a munkapult 30%-át. Gyönyörű látvány volt. :D

Aztán mondtam a feleségemnek, hogy ne szarakodjunk a mosogatással ennyit (rengeteg idő elmegy naponta ezzel a felesleges tevékenységgel, na meg az sem elhanyagolható szempont hogy a gép 13 liter hideg vízzel mosogat).

Naponta 1x, néha 2x megy a gép mert csak 45cm széles fért be a konyhába. Szerintem egy nagyon hasznos dolog. Feleségem szüleinél egy hétvégi főzőcskézés után hegyekben állnak az edények, és folyton mondjuk nekik hogy vegyenek egy mosogató gépet és ha nem is minden nap de az ilyen nagy lakomák után használják és ne ott álljon 1-2 órát mosogatással a konyhában - ezt az időt akár tölthetné a családdal is.

⭐ Stella

(#178411) Blaise válasza -secret- (#178403) üzenetére


Blaise
veterán

Nekünk kisebb, 9 terítékes van, de sose volt olyan, hogy nem telt volna meg valamivel :)

(#178412) radi8tor válasza Blaise (#178411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az meg a másik, ha már van akkor tuti megtömi az ember. :D

⭐ Stella

(#178413) agabe válasza radi8tor (#178412) üzenetére


agabe
addikt

Radi,
Ha lesz ra alkalalom lefenykepezned a tieketek legfelso muanyag kosar aljat valami extra szaitos normal program utan rogton ? Kivancsi vagyok az mennyire arad vizes es mikor szarad ki teljesen.
Szakboltba meg nem tudok menni mert par nap balcsi van, es raadasul bolti eladok tudasaban sem tuti, hogy meg lehet bizni.

(#178414) radi8tor válasza agabe (#178413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké.

⭐ Stella

(#178415) Sukta 95 válasza agabe (#178401) üzenetére


Sukta 95
tag

Ma kötöttem be és a műanyag edények is szárazak voltak benne. Egyedül az ajtó belső része volt vizes. A fiókok és a felső evőeszköz tartó is száraz volt kb 1 órával a program lejárta után.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#178416) agabe válasza Sukta 95 (#178415) üzenetére


agabe
addikt

Akkor lehet a nalam levo geppel valami nem koser ?

(#178417) Sukta 95 válasza agabe (#178416) üzenetére


Sukta 95
tag

Lehetséges, de nem merném biztosra mondani. A képeid alapján a te edényeid és géped jóval vízesebbnek tűnik.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#178418) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kezemben az új Galaxy Z Fold2!
mármint nem nekem, hanem Tech2 Lacinak :D

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#178419) radi8tor válasza gyuromoj (#178418) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

750k egy telefonért. :D

⭐ Stella

(#178420) -Ben- válasza radi8tor (#178419) üzenetére


-Ben-
veterán

Na igen.. :D Nem vagyunk egyformák, de ahogy öregszem, egyre inkább fáj 250eFt fölé menni... :D

(#178421) TechN7ne válasza gyuromoj (#178418) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Olyan halott az a gyerek ,

(#178422) radi8tor válasza -Ben- (#178420) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főleg ha a telefon elhagyja a kezedet és elindul a betonjárda felé...

⭐ Stella

(#178423) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hali!
Fedélzeti kamerát használ valaki? Szükségem lenne programra amivel ki tudom takarni a rendszámot.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#178424) odrif válasza Mela Kehes (#178423) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Youtube tud ilyet ha jól tudom.

20 éve a Prohardveren

(#178425) -Ben- válasza radi8tor (#178422) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezzel már nem foglalkozom túlságosan, mert újabban gyári szilikontokot és 3D üvegfóliát használok. :) Így jó eséllyel nem gond, ha elejtem. Egyébként érdekes, de az iPhone 4 óta tok nélkül használtam a telefonjaimat egészen a(z) X-ig és egyszer se jártak a földön. :D

(#178426) Mela Kehes válasza odrif (#178424) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Feltöltöm a youtube-ra, megszerkesztem aztán onnan pedig letöltöm?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#178427) radi8tor válasza Mela Kehes (#178426) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk igen. :K

De miért takarod ki a rendszámot? Ha nem adod el a videót a tévének akkor magánszemélyként nem lehet bajod a rendszámokból.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#178428) Mela Kehes válasza radi8tor (#178427) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Gépjárművezető oktató vagyok és a tanfolyamon mutatok be néhányat.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#178429) radi8tor válasza Mela Kehes (#178428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha zártkörű a vetítés akkor szerintem nem kell kitakarni a rendszámot.
Ha mondjuk Face-re tennéd ki akkor már azért ajánlott.

⭐ Stella

(#178430) Mela Kehes válasza radi8tor (#178429) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Tantermi tanfolyam. Azt gondoltam személyiségi jogokat sért.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#178431) odrif válasza Mela Kehes (#178430) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Miért nem mutatod be Youtube-ról?
Miért kell ehhez letölteni?
Nincs internet a közelben?

20 éve a Prohardveren

(#178432) radi8tor válasza Mela Kehes (#178430) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom, eléggé vegyes ezzel kapcsolatban még a jogászoknak is a véleménye.
Mondok egy rendszámot: AAA123
Ebből hogyan deríted ki hogy kié? Mert tudtommal nem lekérdezhető a tulajdonos csak a hatóságoknak.
A rendszámmal egy gond lehet: azonosíthatja az egyént hogy abban az adott pillanatban ott volt.

⭐ Stella

(#178433) Mela Kehes válasza radi8tor (#178432) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Utóbbi a probléma szerintem.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#178434) radi8tor válasza agabe (#178413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem volt egyszerű lefotózni mert nagyon meleg mikor végez a gép és folyton bepárásodott a kamera. :DDD
[kép] [kép]
Csak a kések gumi markolatán volt pár csepp.

⭐ Stella

(#178435) ittakary


ittakary
nagyúr

kint a 13.7

vagy ti már 14en nyomjátok?

Na gyerekek közületek ki a fasza gyerek aki: válság ide-vagy-oda, 350es euró ide vagy oda, megveszi a 12ProMax-ot ÖCCÁzé? :D

mert annyi lesz :) 1150$ -> 1150€ * 1,27 (áfa) = 520ezer bruttó mai árfolyamon :D

[ Szerkesztve ]

(#178436) odrif válasza ittakary (#178435) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most töltöm le épp.
Kellenek az új Memoji-k. ;]

20 éve a Prohardveren

(#178437) radi8tor válasza ittakary (#178435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt. Én már annak is örülök hogy van egy Airpods Pro a családban. :DD
De a kicsi 12-est szerintem megkapja feleségem kari előtt részletre. Vagy ha lesz kicsi 12 Pro akkor bajban leszek. :))

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#178438) -secret- válasza ittakary (#178435) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Eselytelen. :N

(#178439) gyuromoj válasza ittakary (#178435) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem csak áfa különbözetet kell rászámolni mondjuk a német árra?
Én várom az új telefonokat, ha drága lesz, akkor majd apróról nézek tavalyi szériát. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#178440) gyuromoj válasza gyuromoj (#178439) üzenetére


gyuromoj
veterán

Zöld 11 Pro még mindig nagyon bejön. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#178441) icecave válasza ittakary (#178435) üzenetére


icecave
nagyúr

Bár ahogy haladnak a vizsgálatok és folyamatosan az derül ki,hogy a látás problámáimat nem szemészeti jellegű gondok okozzák (ez lehetne jó hír is, de nem az, mert akkor értelem szerűen más okozza, ami szopóbb is lehet), így utólag hülyeség volt emiatt elhagyni a Note 10-es OLED-et az LCD-s pwm mentességért, ha nagyon be lenne sózva a seggem, akkor Max a 11 pro max-ra mennék rá, de arra is a nagyobb kijelző, nem pedig az OLED miatt. Az tény, hogy ezt jobb nézni, és a PWM-et éreztem Note-on is, érezném pro maxon is (és nem kapcsolgatnám manuálisan mindig a reduce white point-ot mert macera).
Majd meglátjuk, mi lesz. Tökéletesen elégedett vagyok az i11-el, egyedül a kijelző lehetne nagyobb, azért erősen nagy a különbség, tekintve, hogy honnan jöttem, itt is egy jó összehasonlító róla, azért van némi ugrás :D Egérrel lehet mozgatni a modelleket a linken.

Jobb,ha az ember nem teszi egymás mellé őket, mert a mai napig elkapja a röhögés.

[ Szerkesztve ]

(#178442) Gsx-rr válasza ittakary (#178435) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem kellene hogy legyen már valami hír a bemutatóról? Ha jól emlékszem mindig 12-én van.

Nagyon nagyot kell hogy mutasson hogy cseréljek mivel most kicserélték a 11 prot egy hónapja, így megint van egy szinte új telefonom

Viszont tényleg nem értem hogy miért szokták dicsérni az iPhone kijelzőjét valamelyik nap az orrom alá dugtak egy szöveget egy Huawei telefonon valahogy sokkal jobban esett a szememnek az egész

[ Szerkesztve ]

(#178443) agabe válasza radi8tor (#178434) üzenetére


agabe
addikt

Koszi !!
Ez siraly. Koze sincs ahhoz ami nalunk van (az egesz muanyag evoeszkoztarto kosar is tiszta viz ahogy mar irtam,meg latszik a kepen)
Na holnap meg lesz idom bemegyek Bosch markaboltba aztan kikerdezem oket.

(#178444) icecave válasza Gsx-rr (#178442) üzenetére


icecave
nagyúr

Melyiket? Ott csomó telefon tudja a DC dimming-et, így nem fárasztja a szemet.

(#178445) Gsx-rr válasza icecave (#178444) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Fogalmam sincs nem kérdeztem meg csak azonnal a szembetűnő volt a különbség.
Ilyen miért nincs az iPhone-okban?

[ Szerkesztve ]

(#178446) icecave válasza Gsx-rr (#178445) üzenetére


icecave
nagyúr

Van rá hasonló megoldás, "reduce white point" a neve. Gyorskapcsolóra is kirakható, persze, annyiban szívás,hogy állandóan kapcsolgatni kell, mikor úgy érzed, elég sötét van hogy már kell (ugye a PWM annél jobban zavaró, minél alacsonyabb a fényereje a panelnek).
Pl. egy cikk: [link]

(#178447) madgie válasza icecave (#178444) üzenetére


madgie
titán

"Régi" Mate 20 Pro-m is tudja, sokkal kényelmesebb a szemnek, de a másik, amin beszarok, bár teljesen más téma: DJI Go4. iPhone X-en sokkal "homályosabb", amit repülés közben látok, M20P-n lemászik a kijelzőről.

[ Szerkesztve ]

(#178448) -Ben- válasza ittakary (#178435) üzenetére


-Ben-
veterán

Esélytelen. :) Valószínűleg mindig az előző évi modellek valamelyikét fogom venni. Elvből nem adnék ennyit telefonért, sőt, tulajdonképpen már 400 ezret sem. :N

Szerk.: Viszont tudok néhány emberről, akik azt mondták, hogy ők bizony megveszik a legújabb modellt akkor is, ha fél milla lesz.... :D

[ Szerkesztve ]

(#178449) ittakary válasza gyuromoj (#178439) üzenetére


ittakary
nagyúr

úgy számolj ahogy én számoltam, tessék EUR/USD... EUR is rendesen megkotlott az elmúlt fél évben az USDhez képest....

nekem most 11 Pro Max van, iStyle garisan 1 hetes korában vettem 300ért 2 hónapja, ez most marad egy ideig nálam... egyszerűen nincs szívem kiadni 0% THMben teljes árat, amikor fél évesen már 100-150ezerrel kevesebbe kerülnek....

az meg a másik hogy azért álljunk már meg egy kicsit ezzel az egésszel... félmilliós telefon? mi a f_sz... 1 milliós autóm van :D

[ Szerkesztve ]

(#178450) Gergőke88 válasza ittakary (#178449) üzenetére


Gergőke88
addikt

akkor lehet autót kell cserélni :P

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.