Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170251) szekra válasza B-L-A-C-K (#170250) üzenetére


szekra
őstag

Gyalog mennyi neked munkába?

(#170252) B-L-A-C-K válasza szekra (#170251) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mentem soha gyalog, és nem is szándékozom, de oda vissza kb 11km, ami ~2.5 óra lenne gyalog...

(#170253) szekra válasza B-L-A-C-K (#170252) üzenetére


szekra
őstag

Értem, felejtős..

(#170254) madgie válasza B-L-A-C-K (#170250) üzenetére


madgie
titán

Tökmindegy, aki ilyen tömegű, mozogjon, ne a rolleren álljon, főleg, ha utána is max az irodába liftezik fel, hogy ott is üljön nyolc órán át.

De nem muszáj egyetérteni :)

(#170255) agabe válasza B-L-A-C-K (#170242) üzenetére


agabe
addikt

En ezt is nezegettem, de elsore kiprobalni draga.
Van meg belvarosban elektromos roller bolt ahol nagyobb kerekekkel szerelt darabokat arulnak (szinten nem olcso kategoria) az meg jobb stabilitas miatt lehet erdekes.

(#170256) B-L-A-C-K válasza agabe (#170255) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak ez már nem 150 ezres kategória, ha bejön ez a kicsi, jövőre én is veszek komolyabbat, de nem akartam egyből beleugrani egy drágába, ha nem is jön be ez a vonal.

(#170257) lugosi válasza madgie (#170254) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez így jó lenne, de a mai felgyorsult világban az a napi +1 óra "nem fér bele", sajnos később megbosszulja magát.

(#170258) icecave válasza lugosi (#170257) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is volt régebben időszakom, amikor találtam kifogást hosszú időn keresztül, de az az igazság, hogy szerintem kevés gázabb dolog van, mint mikor egy ereje teljében lévő férfi úgy néz ki, mint egy teleszart zokni... Persze, akit nem zavar, lelke rajta, engem zavart, változtattam. (Mielőtt valaki azt mondaná, hogy akkor biztos úgy nézek ki, mint egy testépítő, szó sincs erről, pusztán a pocak zavart, amit szépen le is dolgoztam. Nyilván ezzel mindenhonnan szépen el is tűnt a felesleg. Mostmár csak szinten kell tartani). Bár, ha belegondolok, tökmindegy mit mondok, valaki úgyis betámad :D

[ Szerkesztve ]

(#170259) Totheground válasza icecave (#170258) üzenetére


Totheground
addikt

Nah, en egyetertek.
Ki is nyirtam a rokonsagot, amikor kijottek latogatoba, es volt olyan nap, amikor 20 kilometert lesetaltunk. A napi atlaguk Mo-n talan 1 sincs. :D

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#170260) radi8tor válasza agabe (#170255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vicc hogy csak 90 nap garanciát adnak rá. Azért egy 1100 dodós cuccnál ez lehúzás.

⭐ Stella

(#170261) TechN7ne válasza XFishboneHUN (#170231) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez semmit nem jelent ,biciklisek többsége tekerni szeret és nem rollerezni mint az ovodások felnőtt ember módjára ,gyerekes nagyon.
Zakóban + ingben plusz poén ,van benne némi komolytalanság.

[ Szerkesztve ]

(#170262) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#170261) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolom az eszedbe se jutott hogy azért rollereznek "gyerekes módon", mert ez az egyik legkompaktabb közlekedési eszköz...Otthon is tudod tárolni, meló helyen is, míg biciklit nem. Illetve ha betekersz nyáron biciklivel full meleg megizzadsz, még át is kell öltöznöd, ennél ez sincs.

(#170263) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#170262) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Biztosan van benne igazság ,de vlhogy én másképp látom. :U

(#170264) szekra válasza B-L-A-C-K (#170262) üzenetére


szekra
őstag

Btw ma indult a közösségi e-roller szolgáltatás (Lime), talán még a te utadat is lefedi ha csak néha néha akarsz rollerezni, vagy először kipróbálnád.

(#170265) B-L-A-C-K válasza szekra (#170264) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már megrendeltem az enyém, elvileg pénteken itt is van, illetve ezeket a fajta közlekedési eszközöket nem szeretem, minden reggel keresgélhetem hol van egy, majd ha haza akarok jönni szintén.

(#170266) GALARDO válasza szekra (#170264) üzenetére


GALARDO
addikt

A világ legkisebb zónájával? :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#170267) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most olvasom 50Ft percenként, az szerintem kurva sok, a green go 66 Ft/perc... Tegyük fel egész hónapban jó idő lenne és csak ezzel járnék, egy nap 20-20 perc (oda-vissza), az akkor havi 44 ezer lenne, vicc.

(#170268) szekra válasza GALARDO (#170266) üzenetére


szekra
őstag

Gondolom teszt jelleggel van, majd idővel bővítik.

Black: ezt sem állandó használatra találták ki, úgy mint a car sharinget se, ott sem használod folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#170269) GALARDO válasza szekra (#170268) üzenetére


GALARDO
addikt

Akkor mire találták ki?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#170270) szekra válasza GALARDO (#170269) üzenetére


szekra
őstag

Gondolom, hogy alkalmanként felkapj egy roleszt, ha nem akarsz gyalogolni vagy bkvzni.

(#170271) GALARDO válasza szekra (#170270) üzenetére


GALARDO
addikt

Én az autó bérlésre gondolok, mert együtt említetted a kettőt. A car sharing célja meg pont az.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#170272) szekra válasza GALARDO (#170271) üzenetére


szekra
őstag

Ahogy black is írta lutri, mi van ha reggel nincs a közelben autó?

(#170273) madgie válasza icecave (#170258) üzenetére


madgie
titán

Egyébként jár a pofám, de nekem is le kéne dobni vagy 5-6 kilót, pocak azért akad :D

(#170274) icecave válasza madgie (#170273) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondtam, félreértés ne essék, mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, ha meg nem jó akkor ne sírjon, hanem tegyen ellene :D Mondjuk ma pl. ki akartam hagyni a szobabicajt, erre asszony mondta, hogy ha ő tornázik, én se hagyom ki az edzést. :D Igaza volt, örülök, hogy nem voltam így lusta hozzá :)

szekra: Igen, ma a Batthyány téren láttam már kirakva őket. :K

[ Szerkesztve ]

(#170275) lugosi válasza icecave (#170258) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A napi mozgásra és is kifejezetten figyelek, kb két, két és fél éve a napi egy-másfél óra mozgásra fordítok időt, csak a közlekedés, munkába járás nem megoldás nekem gyalog. Amikor viszont olyan napom van és sikerül megoldani hogy oda-vissza gyalog menjek, oldja a stresszt, jobb napom van olyankor.

(#170276) madgie válasza lugosi (#170275) üzenetére


madgie
titán

Jó, de ha amúgy is mozogsz, nem leszel 100+ kiló (vagy de, színizomban :D) és akkor senki sem b@szogat a minimál mozgásért (gyaloglás).

(#170277) icecave válasza lugosi (#170275) üzenetére


icecave
nagyúr

Az a jó, bár ugye mozoghat bármennyit az ember, ha úgy eszik, hogy azt képtelenség elégetni.

Kollégám is megeszik nasinak 2-3 mars szeletet, mondja majd lemozogja. Aztán mondom neki, hogy szeletenként az kb. 40 perc intenzív pl. szobabicajnak felel meg, akkor meg csak néz :D

(#170278) tothjozsi96 válasza icecave (#170277) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hallottál már genetikáról? :U
Napi 7-8km séta megvan minden nap, normálisan étkezem, nem eszek túl sokat, szerintem.
Hetente max 2x iszok 0,5 literes Coca Colát és mégis 100+ kg vagyok.

Régen diétáztam, nagy kínok árán lementem 90kg-ra, de nem gondolom hogy minden ember papír vékonynak születik.

(#170279) icecave válasza tothjozsi96 (#170278) üzenetére


icecave
nagyúr

Hallottam persze.

Alá is írom, hogy ilyenek is vannak. Viszont a tapasztalatom az, hogy aki kövér és fennhangon mondja, hogy "Ó, én genteikagilag vagyok kövér", az leginkább lusta és jobban megnézve az étrendjét, a "jó kaját" is - már ha tényleg jó, nem csak szerinte az - úgy eszi össze és annyit, hogy bőven nincs kalória deficitben a fogyáshoz.
A mennyiség ugyanez. Csak ők hiszik, hogy nem esznek sokat, aztán én kb. 3 adagban tudnám megenni. Neki meg nem sok, mert ehhez van szokva és azt hiszi az normális.

Természetesen tisztelet a kivételnek, megbántani senkit nem akarok, lehet csak én találkoztam eddig ilyen példákkal. :R

Ilyenkor mindig eszembe jut az angol(?) egészségügyi miniszter nő. Akkora, mint egy ház és azt hangoztatja, hogy ő genetikailag kövér. Simán rákényszeríteném a mogzásra, meg egy hónapig adnék neki húst, meg zöldséget. Ha egy dekát nem fogy, el is hiszem neki, hogy nem ő tehet róla. Nyilván szélsőséges eset, de remélem senki nem érti félre, mit akarok ezzel mondani. Az meg főleg gáz, hogy egészségügyi miniszter, baromi hiteles...

[ Szerkesztve ]

(#170280) emvy válasza icecave (#170279) üzenetére


emvy
nagyúr

> bőven nincs kalória deficitben a fogyáshoz.

Az a legjobb, amikor valaki arrol dumal, hogy masnak folyamatosan kaloriadeficitben kellene elnie, mert az olyan egyszeru. Es ja, a koverseg alapvetoen genetikai (hiszen egy olyan tarsadalomban elunk, ahol mindenki annyit eszik, amennyi jolesik, es az emberek toredeke dietazik).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#170281) B-L-A-C-K válasza tothjozsi96 (#170278) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez így van, 17-18 éves koromig én bármit ettem, bármennyit 60 kilós voltam, utána meg szépem rám jött, azóta 80-95 között csikicsukizok...

Kollégám 36 éves, annyit eszik mint 3 felnőtt (komolyan), semmit nem hízik (soooopjon le ;] ).

(#170282) icecave válasza emvy (#170280) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem mondtam, hogy mindig abban kell lennie, nyilván ha fogyni akar, muszáj lesz máshogy nem megy.

Amúgy nekem tökmindegy, ki éppen milyen állapotban van, elég nekem a magam "bajával" foglalkozni. Csak leírtam a véleményem/gondolataim.

B-L-A-C-K: Vénülsz, erősen lassul az anyagcseréd ;]

[ Szerkesztve ]

(#170283) irgum


irgum
addikt

Én épp a múlt héten értem el a célom, 17 kilót fogytam, most 22.7 a bmi indexem. Napi 1 óra szobabicaj, gyakori séta mellett. A 3 hónap alatt egyszer se laktam jól. Szerintem a lényeg, hogy csak tényleg akkor szabad enni, ha éhesek vagyunk. Unalomból tilos. A genetikánkban még benne van az őseinké, akiknek a barlangból eszük ágában sem volt kimenni vadászni, gyűjtögetni, ha tele volt a gyomruk. Most meg 3 méterre ott a hűtő...

[ Szerkesztve ]

(#170284) válasza irgum (#170283) üzenetére



őstag

Hát vannak bajok, nem kevés, ha már az ősember miatt híznak a dagadtak. 🤣Elárulom Rumcájsznak is volt hűtője, csak az nem árammal ment, de semmi köze az idevágó genetikához.

Icekave

"Erősen csökken" a mozgas igény. Miért? Mert a szervezet rá van kényszerítve a statikus életmódhoz, ami az állóképesség elvesztésével jár. Persze a legegyszerűbb a korra fogni. Te is inkább szobabiciklizel egy bezárt szobába, mellette napi 20 órát nézet a monitort , mert félsz az interakcióktól .

[ Szerkesztve ]

(#170285) irgum válasza (#170284) üzenetére


irgum
addikt

És mi a véleményed a cukorról? Szerinted is az emberiség egyik legnagyobb hibája volt felfedezni?

(#170286) icecave válasza (#170284) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, valamivel ellensúlyoznom kell az ülő életmódot. Sokan nem teszik, csak a kifogásokat gyártják. Azt én is tudok, meg is tettem régebben :D

(#170287) válasza irgum (#170285) üzenetére



őstag

Ki fedezte fel a cukrot? Newton? 🤣Már az "ősember " is fogyasztotta. Ha arra célzol, hogy miért adóztatják a cukros üdítőket, és miért tiltják az ódában a sóval együtt, akkor az a válaszol, mert hülyék. Még nem tartunk ott , mint az usaban hogy minden élelmiszer mėg a kenyér is édes. Az egészséges életmód ott kezdődik, hogy a társadalmi szerepvállalás ergo az egyén hozzáadott értéke nem megy az egészség rovására.

(#170288) irgum válasza (#170287) üzenetére


irgum
addikt

Mi előnye van a cukornak az emberiség számára? Szerintem egy hatalmas baklövés volt, jól fel kellett volna pofozni aki először kitalálta és azt mondani neki: tudod te hány ember fog szenvedni ez miatt? Nyilván nem a gyümölcsökben lévő cukorra gondolok, hanem pl a finomított kristálycukorra.

(#170289) emvy válasza irgum (#170288) üzenetére


emvy
nagyúr

Tartositas. Peldaul. Van meg jopar, de itt van egy.

while (!sleep) sheep++;

(#170290) irgum válasza emvy (#170289) üzenetére


irgum
addikt

Az igaz. Viszont ezért nem érte meg.

(#170291) válasza irgum (#170288) üzenetére



őstag

Mit használnál helyette, édesítő szert?

(#170292) emvy válasza irgum (#170290) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked lehet, hogy nem, de a sok-sok generacionak, aki igy menekult meg az ehhalaltol, igen.

while (!sleep) sheep++;

(#170293) irgum válasza (#170291) üzenetére


irgum
addikt

Ha nem létezne, fel se merülne a kérdés. De én is eszek cukrot, szent se vagyok, csak elmélkedtem.

(#170294) irgum válasza emvy (#170292) üzenetére


irgum
addikt

Na akkor vannak előnyei is, ezekre nem gondoltam.

(#170295) emvy válasza irgum (#170294) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondok meg egyet: infuzio.

while (!sleep) sheep++;

(#170296) irgum válasza emvy (#170295) üzenetére


irgum
addikt

Akkor se komálom. Már már kábítószernek tartom. Azokkal meg fájdalmat csillapítanak! Akkor hogy is van ez?!

(#170297) emvy válasza irgum (#170296) üzenetére


emvy
nagyúr

Nevermind :R

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#170298) Rage47 válasza icecave (#170279) üzenetére


Rage47
veterán

Tesóm pcos-es és bármit csinál, nem mennek le a kilók.Ha jól be vannak állítva a gyógyszerei, akkor van rá esélye akár edzés nélkül is, hogy fogy. Nagyon durva dolgok ezek :(

(#170299) tothjozsi96 válasza irgum (#170283) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én már próbálgattam ezt a metódust hogy csak akkor enni amikor éhes vagyok.

Nem tudom hogy miért, lehet azért mert a gyomromban volt még tartalék, de nem igazán lettem éhes.
És teljesen elcsúszott minden, délig nem is éreztem semmit. Ettem egy keveset aztán este fele megint rám jött, de nagyjából egy kifli elég volt ahhoz hogy elmúljon az éhség több órára.

Az ezzel a bajom hogy olyan munkát végzek amihez nagyon szükséges hogy sok energiát vigyél be, máskülönben nem megy a dolog.

(#170300) icecave válasza Rage47 (#170298) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is van a családban, aki az. Dietetikus felírt neki egy többségében szénhidrát alapú étrendet, nem fogyott semmit. Majd kicsit átalakítva, sok fehérje, minél kevesebb szénhidrát, normális zsírok, és máris megindult a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.